Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość dziewczyna_ze_Szczecina
Dziewczyny, mam pytanie z nico innej bajki. Miałam inny zabie niz Wy, inną chorobę. W moim przypadku nie obylo się bez trepanacji czaszki. Minął miesiąc od operacji a ja wciąż jestem bardzo osłabiona, wyjście do sklepu na rogu po małe zakupy stanowi nielada wyzwanie. Zastanawiam sie nad ubieganiem się o rentę. Czy macie może jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa37
Do grażki 66 Wielkie dzęki za informację. Jest to dla mnie dużym pocieszeniem, ze jest to do przeżycia. mam jeszcze pytanie odnośnie, kiedy powinnam zgłosic sie do szpitala. mam wyznaczoną operację na 24 poniedziałek to rozumiem, ze powinnam przyjechac 23 w niedziele na izbe przyjęć. I co z ta moczówką, widzę, ze jest czesta przypadłością pooperacyjną? dzięki i pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Duni Owszem, jest hotel. Normalna cena to 70 zł, ale dr Zieliński kazał mi napisac pismo, które miało słuzyc mojemu mężowi do 50 % rabatu, czyli miał noclegi za 35 zł. W piśmie tym było tak: \"moja zona jest pacjentką neurochirurgii WIM , w związku z tym proszę o zakwaterowanie zniżkowe na czas pobytu w hotelu\" - to pismo podpisał dr Zieliński i nie było problemów. Ale wczesniej nalezy zarezerwowac pobyt w hotelu. Ja nie wiem gdzie mam ten numer, ale wejdź w internet WIM Warszawa na główną ich stronę, tam znajdziesz informację medyczną, zadzwoń i wszystkiego się dowiesz, włącznie z nr telefonu do hotelu. Ja jutro jadę na kontrolę do mojej endo-ginekolog: pozdrawiam wszystkich !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Witam wszystkich Dawno nie pisałam na formu bo wróciłam do pracy na pełnych obrotach i nie mam za wiele czasu. za tydz jade do dr zielińskiego na kontrolę po operacji z wynikami badań :) Dziewczyny ja biore hydrocortisonum rano 1 tabl i popołudniu 1/2 tabl. jestem starsznie nerwowa i bardzo szybko sie irytuję i puszczaja mi nerwy. Do tego nie moge spać a rano wstaje do pracy i zawoże dzieci do szkoły i pszedszkola wiec potem boli mnie pół dnia głowa, znowu zaczynam jeśc imbuprom aby funkcjonować. Zaczynam myśleć że to po tych lekarstwach, ból głowy przez nerwy i niewyspanie. ja bede 19.11 u dr zielińskiego czy może ktoś też bedzie?? Pozdrawiam wszystkich gorąco Głowa do góry dla osób przed operacją naprawde to nie takie straszne, tez panikowałam ale było ok. Naprawę:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNA ZE SZCZECINA Ja tez jestem po operacji przez trepanacje czaszki wiem jak sie czujesz bardzo oslabiona, ja jestem na rencie inwalidzkiej i ty rowniez maszeruj do zusu i skladaj o rente poniewaz nam nie wolno wykonywac ciezkiej pracy a rekonwalescencja trwa bardzo dlugo malo tego jesli jestes ubezpieczona w pzu maszeruj dostaniessz odszkodowanie.I ostroznie ze schylaniem a i z zakupami nie przesadzaj to co przeszlismy jest duzo bardziej skomplikowane i powazne wiec nie spiesz sie ze juz musisz byc silna i biegac po miescie (TO TAKA PRZENOSNIA) POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dunia1986
Dzieki wielkie. Fajnie że można liczyć na zniżki dla rodzin w hotelu. Wyczytałam że podaja po operacji jakieś leki. Wiecie może co to za leki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
smolidoli dziękuję za odpowiedź. Jak długo jesteś po operacji? jestem ubezpieczona, ale w innej firnie. W grudniu wracam do szpitala na badania to wtedy wezmę te wszystkie papiery do ZUS i ubezpieczyciela. Tak szczerze, to myślałam, że w rudniu wrócę do pracy ale ciężko to widzę. Mnie rodzina ciągle pilnuje ze schylaniem i dźwiganiem\, ale ja mam małe dziecko... Już i tak pomieszkuje prawie u Dziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
DO SMOLIDOLI DZIS BYLAM W PZU DOWIEDZIEC SIE O UBEZPIECZENIE I DOSTALAM BROSZURKE O OGOLNYCH WARUNKACH NIEKORZYSTNYCH NASTEPSTW PLANOWYCH ZABIEGOW OPERACYJNYCH ORAZ PORODOW.UBEZPIECZENIE NA SUME 100.000 ZL KOSZTUJE 2170 ZL A NA 50.000 - POLOWE.CZY BYLAS UBEZPIECZONA WLASNIE OD NIEKORZYSTNYCH NASTEPSTW PLANOWANCH ZABIEGOW OPERACYJNYCH CZY JEST JESZCZE COS INNEGO?PANI BYLA SLABO POINFORMOWANA BO RZADKO MAJA TAKIE ,,ZAMOWIENIA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Tak informacyjnie, przy akromegalii mozemy sie starac o orzeczenie o pewnym stopniu niepelnosprawnosci a co za tym idzie z takim kwitkiem mozemy pracowac max 7 godz dziennie, przysluguje nam bezplatne sanatorium odszkodowanie niestety nie, firmy ubezpieczeniowe sa dobrze poinformowane, a co do odszkodowania od powiklan od operacji to szczerze mowiac, pierwszy raz slysze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
A propo poruszonego tematu. Mam III filar w Comercial Union tzn. dodatkowo się ubezpieczyłam. Za to, że mam dodatkowe ubezpieczenie na życie ubezpieczyciel mi wypłacił za operację przysadki około 4 tys. + odszkodowanie za zdiagnozowanie choroby, w moim przypadku to choroba cuschinga około tysiąc złotych. Wg mnie jeśli jest szansa otrzymać rentę z ZUSU to trzeba się o nią starać, przy najmniej spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyny ze szczecina ja jestem w pzu i otrzymalam 10tys za ta operacje i chorobe byc moze zalezy to od firm nie rezygnuj lecz skladaj papiery ja jestem na rencie 11 lat calkowicie niezdolna do pracy tylko dla tego ze byla to operacja przez glowe jest to duzy uszczerbek na zdrowiu ktory my nie zawsze go mozemy odczuwac tak samo bledne jest myslenie ze po operacji pozbedziemy sie boli glowy nie zawsze tak jest moim zdaniem i na swoim przykladzie moge powiedziec ze mialam ataki boli glowy takie ze nie moglam sie poruszyc bo czulam ze jesli to zrobie to cos mi peknie w glowie i lzy lecialy mi same z bolu a kazda zmiane pogody odczuwam do dzis i znosze to lepiej lub gorzej zalezy to od sily boli.Papiery na rente zaniosla moja mama miesiac po operacji do zus byly to swiadectwa pracy i wniosek musialam tylko przyjsc do zus podpisac dokumenty potem wezwanie na komisje nie powinnas zwlekac z zus poniewaz zus rente wyplaci od momentu zlozenia wniosku a czekac do grudnia nim wyjdziesz ze szpitala to naprawde strada a z nowymi badaniamy jedziesz na komisje na to samo wyjdzie i na komisji przedstawiasz karty choroby i wypisy.Jesli bedziesz miala pytania chetnie odpowiem i podziele sie swoim doswiadczeniem i wiedza POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
do smolidoli dziękuję za informację o ile pamiętam, Ty miałas trepanację czaszki a ja trepanopunkcję, to jednak różnica. Nie wycinali mi kawałka czaszki tylko robili w niej około 2 cm otwór. Ale spróbuję, w sumie co mi szkodzi, najwyżej odmówą. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim, czy powinnam załączyć jakieś dokumenty z firmy? Wolałabym ne wtajemniczać jej na razie w moje plany. Czy wysokość renty jest jakaś stała, czy wyliczana w zależności od przepracowanych lat i wysokości wcześniejszych składek? Zmartwiłaś mnie tym, że wciąż Cię boli głowa. Mi non stop dokucza prawa strona, tj ta, po której miałam operację. Mam takie uczucie jakby mi oko wewnątrz wypierało. I jakąś taką ociężałą mam tą stronę. Lewa strona bez zmian. Ale już widzę plusy operacji. Zawsze przed okresem okropnie bolały mnie piersi. Teraz nie bolą. Inna rzecz, że okresu nie ma ;) życzę wszystkim powrotu do zdrowia i dobrego samopoczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie widze ze panie teraz troche z innej beczki pisza ale tez jest to bardzo ciekawe ja bynajmiej nie wiedziałam o ubezpieczeniu od operacji dobrze to wiedziec . Wracajac do mojej spraw chodziło mi o rezonans udało mi sie załatwic skierowanie od lekarza rodzinnego bez problemu oni maja teraz takie mozliwosci nawet moja lekarz o ty nie wiedziała.( jak pamiętacie moja endokrynolog nie miała zamiaru dac mi tego skierowania)Poinformowano mnie o tym jak byłam w Akademi Medycznej w Gdańsku zapytac sie o prywatne badanie ile kosztuje i jak długo sie czeka(prywatnie oczekiwanie 1-1.5 miesiaca koszt 800 złotych) Ja mam termin na 15 stycznia myśle ze nie jest zle teraz tylko musze jakos załatwic sprawe wizyty u Zielinskiego . Jestem szczesliwa .Jezeli komus moze to pomóc to SKIEROWANIE na REZONANS MAGNETYCZNY W TYM ROKU MOZE WYPISAC LEKARZ RODZINNY wiem ze duzo czasu juz nie ma w biezacym roku ale to zawsze cos. Pozdrawiam wszystkich wiolcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczzyny ze szczecina Nie martw sie brakiem miesiaczki napewno dostaniesz ja dostalam doppiero po 6 miesiacach tyle czasu organizm sie regenerowal,gdy poszlam do lekarza zmartwiona ze nie mam jeszcze powiedziala mi doktorka ze pewnie juz nie bede miala ale przepisze mi dufaston na wywolanie lecz ja nie wykupilam tej recepty pomyslalam wtedy ze juz tyle zjadlam tych hormonow przed i po operacji ze juz dosc i jednak dostalam organizm sobie poradzil.Niestety guz sie wznowil i o operacji nie mysle choc lekarze zachecaja ,obecnie zjadam Dostinex od kilku miesiecyCo do zus powinnas zlozyc wniosek jak najszybciej a swierze wyniki i wypis zabierasz na komisje zus wypaci ci rente od dnia zlozenia wniosku a w grudniu to jednak jeden miesiac do tylu kuj zelazo poki gorace nie zwlekaj wysokosc zalezy od lat i wysokosci zarobkow Mialam ostatnio male zamiesznie test wykazal ze jestem w ciazy podwyzszyla sie prl pisalam na forum zrobilam badanie z krwi i jednak nie jestem widocznie lek mogl spowodowac sfalszowanie testu ciazowego. MMKK NAPISZ CZY JUZ PRZYTUPTALY DO CIEBIE PIERWSZE OBJAWY CIAZOWE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Co to się stało? Wszystkie nagle ozdrowiałysmy? A tak nawiasem mówiąc to nie musimy pisać tylko o naszych dolegliwościach, lepiej się czyta o ich braku. A przy okazji mam pytanie ile w końcu można być na zwolnieniu - równo 180 dni czy 182. I czy któraś z Was była po skończeniu zwolnienia na zasiłku rehabilitacyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaen
Cześć wszystkim Ciekawe sprawy poruszane sa na ostatniej stronie( inne niż zwykle) odszkodowania ,renty. Jednak po wizycie kontrolnej u Zielińskiego w środę i jego stwierdzeniu że jestem zdrowa(byłam zdziwiona a moczówka , brak miesiączki , trudności ze spaniem dłuższym niż 2 godziny) renta mi się nie należy nieprawdaż? Zaśmiał sie i powiedział że to drobne pozostałości po operacji, i że trzeba odstawiać hydrokortizon ( po 1/2 tabletki) wtedy wszystko wróci do normy. Nastepna wizyta w styczniu z rezonansem. Chyba miał troche racji bo dzisiaj (po trzech dniach zmniejszenia hydrokortizonu o 1/2) dostałam miesiączke. Nie wspomniałam że musze badać kortyzol co tydzień, jeśli będzie ok dalsze odstawianie hydrocortizonu. Do Doti82 Ja także miałam dawkę hydrokortizonu 1 plus 1/2(według Zielińskiego najbardziej typowa) Na pewno jeśli wyniki są dobre tzn ich większość (tak jak pisałam u mnie hamowanie po glukozie było złe) także zaleci odstawianie leku. Może wtedy część dolegliwości minie. Przy okazji Dziewczyny z Akromegalią - Zieliński stwierdził że testy hamowania po glukozie są robione nieprawidłowo powinny być w czasie: 0;30;60;90;120 minut czyli 5 razy. Z powodu oszczędności sa robione 2 lub 3 razy i nie nadaja się do interpretacji. Powiedział że kolejne testy muszę zrobić prawidłowo- ciekawe jak zmusze do tego lekarza. Do Grazki_66 Co tam u Ciebie, czy czujesz się już trochę lepiej. Ciepło pozdrawiam ze słonecznego Białegostoku Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
DO DOTKA 82 A UBEZPIECZYLAS SIE PRZED SAMA OPERACJA CZY JUZ JAKIS CZAS PLACILAS SKLADKI?JA MAM DO OPERACJI 3 TYG I CORAZ BARDZIEJ SIE BOJE :-(.JAK SIE CZUJESZ?JA ZALAPALAM PRZEZIEBIENIE ALE LEPIEJ TERAZ NIZ PRZED OPERACJA.AGAWA 7 A JAK TY SIE CZUJESZ?POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Sylwi S Głowa do góry, a propo mojego ubezpieczenia, to płaciłam już stosunkowo wcześniej składki co miesięczne. Jest to ubezpieczenie na życie + składki na przyszłą emeryturę, w tym ubezpieczeniu mam ubezpieczenie tzw. zdrowotne ogólnie mówiąc III filar. W moim przypadku przydało mi się strasznie. Sylwio czuję się dobrze, bywają chwile słabnięć ale to chyba normalne. Na początku grudnia wybieram się do szpitala na badania. Zobaczysz już niedługo będziesz po i odetchniesz z ulgą. Pozdrowienia dla Ciebie i dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flare
Do Sylwii Ja jestem agentem PZU SA ;-) Też chciałam się ubezpieczyć przed operacją, ale operacji przez nos nie ma na liście. Moja cudowna szefowa nawet tego nie załatwiła. Wszystko jest w OWU, na stronie pzu.pl. A my tych ubezpieczeń niekorzystnych następstw mało co robimy. Jest dużo wyłączeń odpowiedzialności. No i operacja musi być w wykazie. Pozdrawiam - Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
NO WLASNIE BRAKUJE TAM NEUROCHIRURGII,DZIEKI ZA INFORMACJE POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JulekBet.
do WIOLCIGDAŃSK dziewczyno jeżeli zależy ci na czasie i chcesz mieć rezonans magnetyczny w ciągu tygodnia bez opłat na NFZ do zadzwoń pod nr 054-2301300 do Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Filia RCO we Włocławku jest to filia Onkologii w Bydgoszczy tej która jest najlepsza w Polsce i poproś z Panią Marią z rezonansu i powiedz że dzwonisz właśnie z forum. Ona ci pomoże ustalić dogodny termin i nawet w listopadzie. To jest tylko dojazd o Włocławka. Dzień zmarnowany ale masz 800 zl w kieszeni i możesz działać dalej. Sprawdź o której byś dojechała i na pewno się dogadacie co do daty i godziny. A prywatnie to robią nawet w ciągu dwóch dni a nie dwóch miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julek2005
do WIOLCIGDAŃSK dziewczyno jeżeli zależy ci na czasie i chcesz mieć rezonans magnetyczny w ciągu tygodnia bez opłat na NFZ do zadzwoń pod nr 054-2301300 do Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Filia RCO we Włocławku jest to filia Onkologii w Bydgoszczy tej która jest najlepsza w Polsce i poproś z Panią Marią z rezonansu i powiedz że dzwonisz właśnie z forum. Ona ci pomoże ustalić dogodny termin i nawet w listopadzie. To jest tylko dojazd o Włocławka. Dzień zmarnowany ale masz 800 zl w kieszeni i możesz działać dalej. Sprawdź o której byś dojechała i na pewno się dogadacie co do daty i godziny. A prywatnie to robią nawet w ciągu dwóch dni a nie dwóch miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julek2005
do WIOLCIGDAŃSK dziewczyno jeżeli zależy ci na czasie i chcesz mieć rezonans magnetyczny w ciągu tygodnia bez opłat na NFZ do zadzwoń pod nr 054-2301300 do Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Filia RCO we Włocławku jest to filia Onkologii w Bydgoszczy tej która jest najlepsza w Polsce i poproś z Panią Marią z rezonansu i powiedz że dzwonisz właśnie z forum. Ona ci pomoże ustalić dogodny termin i nawet w listopadzie. To jest tylko dojazd o Włocławka. Dzień zmarnowany ale masz 800 zl w kieszeni i możesz działać dalej. Sprawdź o której byś dojechała i na pewno się dogadacie co do daty i godziny. A prywatnie to robią nawet w ciągu dwóch dni a nie dwóch miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu Szczecin Faktycznie zle wiesci lecz mimo wszystko nie zalamuj sie ,przykre ze operacja w twoim przypadku nie rozwiazala problemu ale z tymi gruczolakami tak jest ze lubia odrastac. POZDRAWIAM CIEBIE I WSZYSTKIE OSOBY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
do Asi Szczecin Strasznie Ci współczuję, chyba nie chciałabym dowiedzieć się, że ten przeklęty guz odrasta. Jakie masz objawy, które upoważniły lekarzy do wysnuwania takich przypuszczeń. Przecież od stycznia minęło raptem 10 miesięcy??? do Ewaa 37 Zadzwoń do Zielińskiego i upewnij się co do terminu przyjęcia. Tak będzie najszybciej. Co do moczówki, nie boli ale jest kłopotliwe. Pijesz i siusiasz. Na początku wstajesz siusiu 4-5 razy w nocy i odsypiasz w dzień. Chociaż w dzień też trochę gania. Ale po lekach troszkę przechodzi. Ale nie martw się na zapas - nie wszyscy to mają. do MMKK Jak tam samopoczucie przyszłej Mamusi??? I jeszcze jedno, w poprzednim wpisie prosiłam o rady w sprawie zasiłku rehabilitacyjnego. Nikt z Was nie składał do ZUS-u papierów w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka 66: W moim przypadku jak i przed jak i po operacji są to bule głowy i pogarszający się wzrok. Lekarze twierdza ze guz naciska znowu na nerwy wzrokowe i wtedy pojawia się ciśnienie które ja odczuwam jako bul głowy, w tym momecie jestem już na Ketanolu duo chodź ketanol ponoć nie działa na bule głowy ale mi jakoś pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka 66: W moim przypadku jak i przed jak i po operacji są to bule głowy i pogarszający się wzrok. Lekarze twierdza ze guz naciska znowu na nerwy wzrokowe i wtedy pojawia się ciśnienie które ja odczuwam jako bul głowy, w tym momecie jestem już na Ketanolu duo chodź ketanol ponoć nie działa na bule głowy ale mi jakoś pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka 66: W moim przypadku jak i przed jak i po operacji są to bule głowy i pogarszający się wzrok. Lekarze twierdza ze guz naciska znowu na nerwy wzrokowe i wtedy pojawia się ciśnienie które ja odczuwam jako bul głowy, w tym momecie jestem już na Ketanolu duo chodź ketanol ponoć nie działa na bule głowy ale mi jakoś pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×