Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Dotka 82
Do Sylwii S Jak będziesz miała niski kortyzol od razu się zorientujesz. Po pierwsze będzie ci słabo, będziesz miała niskie ciśnienie, ja przy niskim kortyzolu najczęściej mam 100/50 a czasami nawet 90/40. Będziesz senna, nie będziesz miała apetytu. Mój organizm tak reaguje w przypadku gdy mam niski kortyzol. Jak za niski kortyzol tez jest niedobrze o tym pisałam wcześniej. Potrzebny jest czas zanim nasze hormony będą w normie.Pozdrowienia dla wszystkich, głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWa 37
Czesc wszystkim dawno mnie tu nie było. Przypomnę, ze w listopadzie 2008r. byłam operowana w warszawie. -Gruczolak przysadki - akromegalia.Opercja sie powiodła, 1 miesiąc na zwolnieniu, samopoczucie dobre, 1,5 miesiąca na hydrocortizolum. I dzisiaj wyniki mam bardzo dobre. Z wyników wynika, ze na dzień dzisiaejszy jestem wyleczono, ale czy on powróci trudno zagwarantować. Ja jestem dobrej myśli. I tego Wam równiez zycze, nie jest to takie straszne do przejścia, pOd waruniem, ze jest się pod opieką Fachowców - dr. Zielińskiego. I nie zamartiajcie sie na zapas - to podstawa. Wzystko sie poukłada. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaj
hej starałam się przebrnąć przez wszystkie wątki ale nie do końca miałam cierpliwość więc zadaję pewnie już po raz któryś te same pytania ale może ktoś się zlituje i mi odpowie... Czy gruczolak przysadki powoduje bezpłodność? Czy leczenie farmakologiczne powoduje przybieranie na wadze? I czy nie leczony zagraża życiu? Wykryto go, ponieważ 8 miesięcy nie miałam miesiączki. Ma 10 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam pytanie. Czy ktoś z Was po operacji miał powikłania w postaci obrzęku śluzówki zatoki klinowej? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Do Tu Kasia, Kasieńko od kiedy masz ten problem? u mnie tak nie było .... A korzystając z okazji, składam wszystkim najlepsze życzenia zdrowych, zdrowych i raz jeszcze zdrowych świąt !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
◊............,-.,-. (`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´) W E S O Ł E G O A L L E L U J A (`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´) ◊............(..(..( ◊.............\..)..)._..-.._ ◊............__)/.,','.......`. ◊..........,".....`......,--...`. ◊........,"...@.........'....`...\ ◊.......(Y.............(...........;''. ◊........`--.____,.....\..........,..; ◊........((_.,----'.,---'......_,'_,' ◊............(((_,-.(((______,-' Kochani z okazji nadchodzących świąt pragnę życzyć WAM WSZYSTKIM przede wszystkim zdrówka!!! To najważniejsze:) a następnie spełnienia marzeń każdego indywidualnie:) Pozdrawiam!!! Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadumy u grobu pustego, radości ze spotkania Zmartwychwstałego, pokoju, nadziei, jajka smacznego i udanego oblewanego! Niech się nie zgubi wśród tylu pisanek Świąt sens prawdziwy - Jezus - Baranek. Życzy Kasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Zauważyliście, że poprawiło nam się forum od strony technicznej? Przynajmniej u mnie posty wchodzą od razu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Zdrowia, zdrówka, zdróweńka - bo czego nam więcej potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eos1981
pomilczałam sobie trochę.... wiosennie starałm się skupić na wszystkim tylko nie na chorowaniu:) od 06.04 wróciłam do pracy.. i po 4 dniach od razu rozłożyło mnie przeziębienie:) co do wyników - szkoda gadać.. moczówka po operacji się utrzymuje na poziomie granicznym, zwiększenie dawki minirinu + moja stałą zła tolerancja hydrocortizomu spowodowała, ze gwałtownie zaczęłam przybierać na wadze ( i pomyśleć, ze przez ostatni rok udało mi się zrzucić większośc nadmiaru wywołanego poprzednią operacją i leczeniem po niej...)...... eh, nie będe marudzić w czas świateczny wesołych swiąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Życzę rodzinnych i spokojnych Świąt, a przede wszystkim zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kasiu, nie mam pojęcia od kiedy jest ten obrzęk. Wykazał go rezonans rok po operacji i według neurochirurga nadaje się to do zabiegu. Jestem właśnie na etapie szukania dobrego laryngologa. Pozdrawiam wszystkich pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresa j
Mnie operował Dr Kunicki z Centrum Onkologii ( gruczolak przysadki ) białam bóle głowy i faszerowano mnie lekami. Oni w centrum onkologii w warszawie mają metodę, tzw endskopię i mają największe w Polsce efekty, tak twierdziły też pacjnetki, które miały inne guzy. To jest zaplecze onkologiczne ale mi powiedziano że ja raka nie mam. Endokrynolog mówił o powikłaniach jakie mogą być, ale nic nie wystapiło czuję się świetnie i mogę naprawdę pracować. Będę zawsze chwaliła tem ośrodek i Dr Kunickiego, który ponoć w tej metodzie jest jednym z najleprszych w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
Mam prosbe czy ktos ma moze nr tel szpitali lub prywatnych gabinetow prof Stefana ZGLICZYNSKIEGO lub prof Anna KASPERLIK-ZALUSKA.Zalezy mi na dalszym leczeniu i widze ze sa to osoby specjalizujace sie w Cushingu.Poza tym jest tez Wojciech ZGLICZYNSKI czy jest to rodzina czy zbieznosc nazwisk?i do kogo najlepiej sie udac?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia S, Prof. Wojciech Zgliczyński jest synem prof. Stefana Zgliczyńskiego. Prof. Wojciech Zgliczyński jest ordynatorem kliniki endokrynologii w Szpitalu Bielańskim, gdzie pracuje również prof. Załuska i przwdopodobnie również prof. Stefan Zgliczyński. Na stronie 188 podałam numery telefonów do szpitala, mam nadzieję, że Ci się przydadzą. Życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
Dziekuje za szybka odp.pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Dwóch panów Zgliczyńskich to ojciec i syn ale namiarów nie posiadam. Jedynie na szpital Bielański..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Witam.Gorąco polecam prof. W.Zgliczyńskiego, właśnie jestem po wizycie...i wiecie co się okazało,że od paru lat jestem leczona z powodu mikrogruczolaka przysadki mózgowej a okazuje się ,że to wcale nie mikrogruczolak tylko niewielka torbiel, której się nie leczy...no ewentualnie może małe dawki Norprolacu gdy prolaktyna będzie powyżej normy....na razie odstawiam leki i zobaczymy jak się będe czuła...jeszcze raz gorąco polecam Profesora. To świetny fachowiec, naprawde z ogromną wiedzą...w temacie mikrogruczolaków porusza się jak "ryba w wodzie". Jednocześnie bardzo sympatyczny człowiek...jak tylko macie możliwość udajcie sie na konsultacje do niego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ann123, lusia79, tu kasia, m_lena co u Was? tu kasia to chyba dzięki Tobie zdecydowałam się na wizytę u profesora:-), jeszcze raz dziękuję Tobie i wszystkim na tym forum.....dzięki waszym wypowiedziom i podpowiedziom jest dużo, dużo łatwiej....pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dowiedziałam sie telefonicznie wynik badania iiiii 45 (o ile dobrze mi przeczytali).Tzn że powoli, powoli ale dół. Cieszę się bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Megii77, super wieści:) Cieszę się że chociaż trochę mogłam pomóc. Ja wybieram się we wtorek na wizytę do szpitala bielańskiego z wynikiem rezonansu. Zobaczymy co zadecydują. Lusia_79, Twoje wieści też rewelacyjne:) Oby więcej takich:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megii 77- wieści naprawdę rewelacyjne. Super! Mam nadzieję, że teraz już wszystko będzie dobrze i te dodatkowe dolegliwości Twoje też ustąpią, bo może je faktycznie Norprolac wywoływał-Pozdrawiam Lusia 79-leczenie przynosi widzę efekty. Bardzo dobrze. Teraz już z górki Co do mnie-hmmmm póki co wkładam swoją całą energię w zbliżający się egzamin na prawko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka65
Witam wszystkich! Od dłuższego czasu śledzę temat gruczolaków, gdyż też "go" mam - jeszcze! Z forum dowiedziałam się o dr Zielinskim za co jestem Wam już wdzięczna. Dzięki temu mogłam sie umówić na wizytę prywatną do Niego na 6 maja! Z mikrogruczolakiem chodzę już kilka lat bo do tej pory robiono mi tylko co roku rezonans z kontrastem- nic więcej! Mam ogromną prośbę czy ktoś z Was wie,jak dojechać z dworca centralnego PKP miejskim środkiem lokomocji do ul. Mokotowskiej 6A tam gdzie przyjmuje ? Proszę podajcie mi jakieś sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solena
Przez niemal 1 rok przyjmowałam Yasmin ,duże bóle głowy zmieniono mi na Yasminelle nieco lepiej ale bóle były nadal dodatkowo pojawiło się mleko, zmieniłam moją ginekolog, która mówiła że tak może być przy tabl. zalecono kontrolę prl 212 ng/ml ( n do 25) odstawiłam tableki, nadal wysoki (190 ng) wykonałam rezonans gruczolak. Umówiłam się do Centrum onkologii, mają tam błyskawiczne terminy do kliniki prof Bonickiego. Szybka decyzja i miałam operację Operował mnie DR KUNICKI Jacek, który tam zajmuje się operacjami, miałam obawy czy będzie dobrze ale udało się nowoczesna jak mówili metoda endoskopia mają naprawdę olbrzuymie doświoadczenie, kontrolny rezonans i wydaj e się że jest bardzo dobrze pozdrawiam. ciekawe czy będę mogła brać tablekti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech wypowiedzą sie warszawianki ale wydaje mi się że spod dw. Centralnego jakimkolwiek tramwajem w stronę metro centrum(1 przystanek) a potem z ulicy Marszałkowskiej do placu Zbawiciela też tramwajem( 3 przystanki jakbys wsiadła przed rondem, naprzeciwko rotundy) a potem pieszo juz samą Mokotowską. Pamiętam ze ktoś już na tym wątku opisywał jak dotrzec a ja w tamtych okolicach byłam tylko raz. Zerknij na targeo -tam masz mape a na niej w najwięszym powiększeniu równiez przystanki z rozkladami. Na pewno do skrzyzowania Jerozolimskich z Marszałkowską a potem Marszałkowską do placu Zbawiciela. A jak jest prostsza droga to napewno ktoś Ci napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×