Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Witam:) Jestem po wizycie w Warszawie. Odwiedziłam dwóch lekarzy, endokrynologa i neurochirurga. Obaj są zgodni, że na rezonansie nie widać nic, co trzeba by usuwać:) ale wyniki hormonów wskazują na to, że jakieś resztki guza mogły pozostać. IGF1 ponad normę a GH wyjściowe ponad 10 (norma do 6,6). Najprawdopodobniej przez rok zastosują leczenie sandostatyną, jak nie podziała, bo przed operacją na mnie nie działała, to mają jakieś inne leki i coś mi dobiorą. Po roku kontrolny rezonans i zobaczymy. Co do kręgosłupa, to powinnam zrobić rezonans odcinka lędźwiowego bo prawdopodobnie mam coś z dyskiem. Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal74
Witam Od dłuższego czasu śledzę to forum ponieważ w połowie marca trafiłem do szpitala z powodu silnego bólu głowy, po wykonaniu tomografii a później rezonansu okazało się że mam makrogruczolaka15x14x12 mm. Po wypisaniu ze szpitala konsultowałem się z dr. Kunertem z Banacha, po konsultacji z endo kazał za pół roku powtórzyć badania i ewentualnie wtedy podejmie decyzję o operacji, ale nadmienił że do końca życia moim lekarzem będzie endokrynolog. Nie czekając na wizytę w poradni (na banacha zapisy dopiero na 2010) poszedłem prywatnie do prof. Siekierzyńskiego ten skierował mnie do dr. Jaroszuka na Szaserów, doktor po obejrzeniu moich wyników skierował do dr. Zielińskiego a ten niewiele myśląc pyta mnie kiedy operujemy? Szczerze mówiąc trochę zaniemówiłem i poprosiłem o dwa dni na zastanowienie, ale doktor powiedział że niema się co zastanawiać i odkładać na za pół roku bo nie wiadomo co do tego czasu się wydarzy. Na drugi dzień dzwoniłem do doktora i wyznaczył termin operacji na 14 maja. Mam nadzieję że po operacji wszystko wróci do normy, mam za niskie FT4 i testosteron. Trzymam za wszystkich kciuki. Pozdrawiam Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Rafal74 Głowa do góry. Widzisz ja jestem już prawie rok po operacji, czuję się świetnie, gdyby nie operacja, nie wiem co by mogło się wydarzyć. Z chorobą, którą mam nie da się żyć długo, dr Zieliński przedłużył mi życie. Życzę ci powodzenia i dużo zdrówka. Tak jak ty szybko też podjęłam decyzję. Tzn. tego samego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
do rafał witam ja też trafiłam na początku rozpoznania na banacha ze skierowaniem ale mnie nieprzyjeli poszłam na konsultacje do kunerta ale on powiedział że musze zrobić rezonans i dopiero coś mi powie .Chyba dorze ze to forum istnieje bo niewiem co bym zrobiła dalej a tu dowiedziałam sie bardzo dużo .MÓJ GUZ ma podbne rozmiary co twój więc pewnie też operacja i strasznie sie boję za tydzień mam wizyte u Zielińskiego im bliżej tym bardziej mnie dopada ogromne lęk . zastanawiam sie co właśćiwie mi jest porobiłam hormony wszystki są dobre ,tylko ten guz mały na tarczycy moż to jakieś przerzuty niewiem co mam myśleć ,pozatym tak żle sie nieczuje czasem zakręci mi sie w głowie bolą mnie kolana czy to od tego?ale chyba od nadwagi mam 20kg. za dużo i tyle się męczyłam żeby schudnąc a efekt odwrotny. pozdrawim wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Witam wszystkich, dawno nie pisałam, ale czytam codziennie. Pomimo, że minęło juz 8 miesięcy od operacji ciągle nie najlepiej się czuję. Wciąż nie mam miesiączki, i od dwóch miesięcy łykam tabletki hormonalne. Oprócz tego po operacji "nabyłam" migreny, więc wszelkie, nawet najmniejsze, zmiany pogody skutkują koszmarnym bólem głowy. Biorę jakieś tabletki na migrenę, ale nic nie pomaga. Tak sobie myślę, że przy małych gruczolakach można się nie spieszyć z decyzją co do operacji. Chyba, że są hormonalnie nieczynne, ale to powinien stwierdzić wyraźnie endokrynolog. Z drugiej strony może im mniejsze tym mniej komplikacji po operacji. Dotka 82 zazdroszczę Ci dobrego samopoczucia i optymizmu. Ale myślę, że to po części sprawa wieku. No i bycie młodą mężatką też oczywiście pomaga. tu_kasia Cieszę się, że udało Ci się uniknąć powtórki. Eos1981 Jak małżonek wróci z delegacji to go przyatakuję o nr telefonu, bo to on mi wszystko załatwiał. Ja biorę w tej chwili tylko pół tabletki Minirinu na noc, tak żeby nie wstawać w nocy. Tendencja do wznowy, wcale nie znaczy, że tak będzie. Hormony z czasem wrócą do normy. Głowa do góry, będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania76
Rafal74 Cześć Ja się stawiam na Szaserów 18 maja (tak więc chyba się zobaczymy:) - Ty już z pewnością będziesz po. Mój "lokator" ma wymiary 25x22x18mm. Leczyłam się 9 miesięcy farmakologicznie i nic to nie dało. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze (musimy w to wierzyć!!!) i niedługo będziemy żyć normalnie. Pozdrawiam wszystkich i życzę duuuuuuużo zdrowia PS. Tak w ogóle to postanowiłam przed operacją przeczytać wszystkie wypowiedzi od początku (jestem w połowie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki30
moj gruczolak 19x21mm, brak okresu 9 wtrny brak miesiaczki) trudnoci z uregulowaniem cyklu wyciek z sutkow, operowana bylam w centrum onkologii endoskopia, przez DR Kunickiego, jestem 3 mies po i czuje sie bardzo dobrze kontrole endo sa nadal potrzebe bo chce jeszcze byc w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka65
Witam ponownie wszystkich! Wczoraj miałam wizytę u dr.Grzegorza Zielińskiego. Po dokładnym przyjrzeniu się zdjęciom z RM stwierdził nie ma Pani gruczolaka! Nie wierzyłam własnym uszom... Hurrra! Moje dolegliwości bólowe są związane z innej przyczyny... Jeszcze raz dziękuję Wam za to forum jesteście wszyscy wspaniali i gotowi do pomocy! Dotka 82 - trafiłam na Mokotowską bezbłędnie i szybko dzięki Twoim namiarom na dojazd tramwajem 19. Serdeczne dzięki! Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do aneczka85 super !!!! bardzo się cieszę, że nie masz gruczolaka :) extra wiadomość. Powodzenia i nie masz za co dziękować, trzeba sobie pomagać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) 18Bartek, To że gruczolak jest mały wcale nie wyklucza zawrotów głowy i problemów z widzeniem. Ważne jest jego umiejscowienie a być może w Twoim przypadku jakaś jego częśc uciska na nerwy wzrokowe i powoduje zawroty. Mój miał 20mm a mimo to nie miałam żadnych bóli głowy ani problemów ze wzrokiem. Głowa do góry:) Jesteś młody i całe życie przed Tobą:) Ania76, Rafał74, trzymam kciuki. Będzie dobrze:) MUSI BYĆ!!! Skorp71, miałaś robioną biopsję tego guza tarczycy? Całe szczęście większość guzków tarczycy są to guzy niegroźne i raczej gruczolak nie jest żadnym przerzutem. Jeżeli Twoje hormony są w normie to być może masz gruczolaka nieczynnego hormonalnie a to duży plus:) Możesz napisać jakie hormony robiłaś? Grażka66, miałaś robiony kontrolny rezonans po operacji? Aneczka65, SUPER WIEŚCI!!! Bardzo się cieszę:) Oby więcej takich informacji. Smolidoli, Flare, MMKK, Dziama74, Bednar, Mirga, Sylwia S i cała reszta \"reszta\" starych forumowiczów, co u Was? Pozdrawiam wszystkich pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka7004
Witam wszystkich. Piszę w imieniu swojej córki, która ma niecałe 15 lat i we wrześniu wykryto u niej najpierw przez tomografię a później potwierdzono rezonansem guza w okolicy przysadki( 1cm x2cm). Podejrzewano makrogruczolaka. Zrobiono jej badania hormonalne i tu wszystko jest ok, okulistycznie również dobrze, jedynie wynik EEG wykazuje niewielką nieprawidłowość.Z tego powodu zaczęła brać leki na padaczkę choć typowych objawów nigdy nie miała. Córka najbardziej skarży się na bóle i zawroty głowy, jest bardzo blada. Ztego powodu w ciągu ośmiu miesięcy była dwa razy w szpitalu.Myślę, że lekarze bardzo bagatelizują sprawę. Cały czas twierdzą,że nie dzieje się nic złego a Centrum Zdrowia Dziecka właściwie odesłało ją do domu celem kontrolowania guza i kolejna wizyta jest wyznaczona na październik( czyli rok od pierwszej diagnozy). Czytam wasze forum ale z tego co widzę nie zdarzają się tak młode osoby z makrogruczolakiem. Jeśli jet ktoś kto mógłby mi coś doradzić to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednar
tu_kasiu, dzięki za pamięć :-) U mnie wszystko w porządku, jak mi dr Zieliński powiedział, że jestem zdrowy, tak z tego korzystam ;-) Zapomniałem co to ból głowy, zapomniałem co to zmęczenie, co to nadciśnienie... Generalnie wszystko w najlepszym porządku, czego wszystkim Wam tutaj życzę. Pozdrawiam, Bednar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po operacji 3 tygodnie i czuję się bardzo dobrze.Byłem operowany w Warszawie w Centrum Onkologi przy ul Roendgena 5 przez świetny duet doc Bonickiego i dr Kunickiego.Gorąco polecam ta klinikę,to prawdziwi profesjonaliści miałem gruczolaka47x37x37 usuneli mi za jednym razem.Jeżeli ktoś zechce udostępnie telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal74
Witam Dziękuję wszystkim za słowa otuchy, szczerze mówiąc jakoś spokojnie podchodzę do operacji (może dzień przed zacznę się denerwować?). Mam pytanie co do moczówki czy jest to powikłanie pooperacyjne i każdy ją ma? Ania76 Miło mi będzie Cię poznać, choć mam nadzieję że szybko wyjdę ze szpitala. Przypomniała mi się zabawna sytuacja z dr. Zielińskim Pierwszym razem jak się z nim widziałem wszystko mi powiedział co i jak z tym gruczolakiem wszystkie za i przeciw dotyczące operacji, nie zdecydowałem się od razu tylko zadzwoniłem na drugi dzień i poprosił mnie żebym przyjechał to ustalimy datę operacji. Opowiedziałem o wszystkim żonie i moje kochanie postanowiło ze mną pojechać do dr. Zielińskiego bo może nie wszystko jej powtórzyłem i wogóle. Na drugi dzień stawiliśmy się po obchodzie przed gabinetem doktora i zapytałem czy może wejść ze mną żona ponieważ chciała posłuchać coś o gruczolaku, na to dr. Zieliński rzekł "owszem może, ale wszystko powiedziałem już mężowi i powtarzać się nie ma potrzeby" :-) Ubawił mnie niesamowicie. Pozdrawiam Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka65
Do Agnieszka 7004 Najlepiej niech zdiagnozuje to wspomniany już niejednokrotnie dr. Zieliński - jest naprawdę wyśmienitym specjalistą, wytłumaczy co i jak... Podaję namiary do Niego: prywatny gabinet w Warszawie na ul.Mokotowskiej 6a 022/825 85 99 przyjmuje tu tylko w środy ; nr telf kom. 603 122 822 ; Wojskowy Instytut Medyczny na ul. Szaserów gabinet dr. Zielińskiego 022/681 69 02 między godz. 10-12 ma przerwę między operacjami i wtedy można się też umówic z nim w sprawie konsultacji Ja tak zrobiłam i nie było żadnego problemu z umówieniem się na Mokotowską , wizyta kosztuje 210zł ale NAPRAWDĘ WARTO!!! Działaj i nie czekaj stresując się niepotrzebnie! Życzę powodzenia i trzymam kciuki za córkę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
biopsji mi nierobili bo guz jest zamały żeby go ruszać 9x5mm,hormony kture robiłam to TSH,hormon wzrostu, FT3,FT4,FSH,LH,PROLAKTYNA,KORTYZOL,ANTY -TPO i ANTY-TG wszystkie w granicach normy niepokoji mnie MR bo guz po podaniu środka kontrastowego widoczne jest wzmocnienie ściany niejednorodne a guz wystaje ponad przepone siodła przysadka przemieszczona do tyłu przyparta . Zastanawiam sie czy da rade to rozpędzić lekami czy to usunąć ?zapisałam się do zgliczyńskiego jak mi doradzono ,czy wszystko musze robić sama wsystkie badania czy może skierować mnie do szpitala , chyba zaczynam panikować . u mnie w pracy gdy ktos sie dowie że mam to w głowie to niewierzy bo niewyglądam na chorą jestem uśmiechnięta itd. ale tak naprawde gdy jestem sama ze sobą to sram ze strachu jak pomyśle ze będą mi dłubać w głowie bo mam takie przeczucie ż lekami tego sie niepozbęde .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleneczka
leczona bylam na zaburzenia cyklu.evra microgynon cilest yasmin, dopiero brak okresu po yasmin i ciagle bole glowy sklonil gina do zlecenia mi rezonsu wynik- guz 12x15 mm wybralam centrum onkologii w warszawie bo byly szybkie terminy i czytalam ze maja tam nowoczesna metode endoskopowa. operowal mnie DR KUNICKI ktory tam wykonuje te operacje balam sie powiklan o ktorych tu czytalam ale wszystko bylo ok to naprawde swietny chirurg ponadto wytlumaczy mi wszystko rzeczowy konkretny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorp71, a bierzesz jakieś leki na tarczycę? Moja koleżanka miała też małego guzka i udało się go pozbyć lekami. Przede wszystkim nie panikuj i nie zamartwiaj się na zapas. Co prawda z tego co piszesz to Twój gruczolak może być nieczynny hormonalnie, ale skoro jesteś umówiona na wizytę do prof. Zgliczyńskiego to będziesz w dobrych rękach. To świetny specjalista i napewno będzie wiedział co z Tobą zrobić. Poza tym endokrynolodzy ze szpitala bielańskiego współpracują z dr Zielińskim i bardzo często wspólnie podejmują decyzję (np. w moim przypadku) więc będziesz miała kompletną \"obsługę\". Głowa do góry i trzymam kciuki:) Bednar, I TAK TRZYMAJ:) Pozdrawiam wszystkich pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
tu-kasia rezonans kontrolny robiłam 16 marca cytuję "w siodle tureckim po stronie prawej widoczny jest niewielki obszar wzmocnienia kontrastowego najprawdopodobniej odpowiadający bliznowato zmienionemu fragmentowi przysadki mózgowej?, lejek wyraźnie przemieszczony na stronę prawą, skrzyżowanie nerwówo wzrokowych niezmienione. Ponato w siodle tureckim centralnie i po stronie lewej widoczna jest przestrzeń płynowa-torbiel pajęczynówki?- przemieszczony zbiornik nadsiodłowy? "Te znaki zapytania to żywcem z opisu. Dalej wszystkow porządku. Ostatnie zdanie: "Nie stwierdza się cech typowych dla wznowy makrogruczolaka" Endokrynologtłumaczyła mi, że we wszystkie puste miejsca "wcisnął" się płyn mózgowo rdzeniowy i nie ma się czym przejmować. Ale od mniej więcej tygodnia głowa mnie boli non-stop (nie jakoś przeraźlwie, ale ją czuję), więc zaczynam się zastanawiać, czy naprawdę wszystko jest OK. Bednar faceci to naprawde mają całe życie lepiej. No proszę, zdaje się cztery miesiące od operacji, a ile optymizmu i wiary w życie. skorp 71 trzymaj się dziewczyno i nie dawaj się. A swoją drogą , to miałam dokładnie to samo. Guz w głowie robi wrażenie, prawda??? rafal74 moczówka nie jest obwiązkowa. Jednym się trafia, drugim nie. W razie czego służę radą i pomocą w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena_29
Jeśli możecie dajcie namiary na dr. Zielińskiego,czy on przyjmyje prywatnie,jeśli tak to gdzie,jakiś tel....Dzięki wielkie pozdrawiam wszystich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ragana
Witam, To mój pierwszy wpis i w sumie nie wiem mod czego zacząc... Szperam w Internecie, ale nic nie mogę do siebie dopasowac, więc pomyślałam, że może ktoś z was mi dopomoże. Mam podwyższoną PRL (po 1h wzrosła mi 8-krotnie), niskie TSH, USG tarczycy w porządku, jest mi ciągle zimno i miewam w sumie nie najsilniejsze zawroty głowy. Byłam w endokr., który dał mi skierowanie na badania i kazał zapisać się na wolny termin (czyli 12 tego roku:-), żeby przyjść z wynikami. Pozostało leczenie prywatne, taki kraj. Jak was czytałam, to wywnioskowałam (może mało inteligentnie), że do gruczolaka "pasuje" niedoczynność tarczycy i PRL 0'60 niewiele powiększona... Ostatecznie już nic nie wiem. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł i lekko mnie oświecił. No i życzę Wam dużo zdrówka. Jesteście dzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ragana
Magdalena_29 gdzieś się natknęłam, były podane telefony i dokładne wskazówki. Tylko nie pamiętam, na której stronie. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość libbert
Do andrzeja ja tez obawialem sie moczowki ale wszystko bylo ok opecje przeprowadzal dr Kunicki Jacek z centrum onkologii w warszawie -poprzednia robiona w innym miejscu skonczyla sie odrostem; jestem zadowolony krotko konkretnie uzyskalem odpowiedz na meczace mnie watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
DO TU_KASIA NIE ODZYWAM SIE ALE CZYTAM POSTY.DOSTALAM SKIEROWANIE NA BIELANY.BEDE OD 3-10 NA BADANIACH-GENERALNIE WSZYSTKO OD POCZATKU.KORTYZOL I ACTH WYSOKIE I DALEJ NIKT NIC NIE WIE.A CO U CIEBIE MIRGA JAK PO POPRAWCE.W MOIM PRZYPADKU TO CHYBA NIE MIALO SENSU.ZOBACZYMY CO USTALA W SZPITALU BIELANSKIM.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
aneczka65 chyba jesteśmy w podobnej sytuacji....ja przez osiem lat byłam leczona z powodu mikrogruczolaka przysadki mózgowej....szwankowała prolaktyna...choć nie była badzo wysoka...teraz doszły problemy z TSH....prof. Zgliczyński twierdzi jednak,że to nie gruczolak tylko wada rozwojowa, którą ma ok. 20% zdrowych osób i z tym normalnie żyje.... ciekawa jestem co Tobie powiedział dr Zieliński???jeśli nie masz gruczolaka to jaką zmianą jest twoja zmiana w przysadce?pytam bo również chcę jeszcze zasięgnąć opinii dr Zielińskiego, choć głęboko wierzę w to co powiedział prof. Zgliczyński... "tu kasia" twierdzi,ze obaj panowie wspólpracują ze sobą, wiec pewnie diagnoza dr Zielińskiego bedzie taka sama:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18bartek
megii77 U mnie właśnie poziom TSH był wysoki i skałał mimo brania tabletek wiec doktor zlecila mi rezonans i wyszedl gruczolak 3x3.5 mm. Powiedziala ze zmiana TSH po przez gruczolaka jest bardzo rzadka i musze miec testy kilniczne krwi jakies. Dostalem skierowanie do Warszawy. Powiedziala ze sa zastrzyki co wysuszaja gruczolaklub zabieg. 25 maja mam wizyte... znowu jestem rzadkim przypadkiem. Eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Besi52
szukam pomocy jestem po operacji makrogruczolaka przysadki w 2006rco trzy miesiace kontrola w poradni endokrynologicznej na onkologii oraz rezonanse i wszystko jest niby ok ale niestety caly czas mam podwyższone IGF1 500 468 iid otrzymalam już 20 zastrzyków sandostatyny i nic nie ma poprawy ostatnio bylam na konsultacji neurochirurgicznej w Ktowicach Ligocie gdzie mialam operację i lekarz prowadzacy mnie stwierdzil ze nie widzi podstaw do reoperacji zalecil konsultację radiologiczną czego ja się panicznie boję .Prosze napiszcie jeżeli ktoś byl wpodobnej sytuacji do mojej i jakie są szanse na wyleczenie gdzie szukać pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
bartek18 u mnie poziom TSH jest bardzo niski....po odstawieniu Norprolacu skoczył do połowy normy, ale generalnie zawsze był niski...i zawsze prawie w normie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Besi52 Byłaś może operowana przez dr Rudnika???Polecam konsultacje u dr Zielińskiego w Warszawie. Poczytaj forum kilka stron wstecz. Tam znajdziesz namiary na dr Zielińskiego...sama nie zasięgałam jeszcze konsultacji u Niego, ale jak poczytasz forum to jest tutaj bardzo duzo osób, które On właśnie operował ze znakomitym efektem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
witam tu kasia dzięki za odpis narazie niebiore żadnych leków i czekam na wizyte u Zielińskiego to już w środe i jestem bardzo ciekawa co mi powie jeśli guz jest nieczynny to znaczy że treba go usunąć czy zostawić? hormony mam bobre lae czuje że jeast coś nietak bo mnie. cycki bolą tak jak przed okresem i ostatnio zaczeły mi puchnąć nogi i ręce może dlatego że zamało sie sie ruszam w pracy też ca ły czas siedze do ragana na twoim miejscu to bym poszukała dobrego endokrynologa ja pare lat temu tez miałam podobne objawy ciągle mi było zimno czułam sie zmęczona be powodu ale gdy byłam ulekarza to oczywiście zwalali wszystko na przepracowanie i stres uparłam sie na badania tarczycy -wyszedł guz ale zamały żeby coś z nim zrobić dostałam tylko jod do łykania .Guz wprawdzie sie niepowiększył ale wyszło inne gó... jezli jesteś z warszawy lub okolic to wybierz ZGLICZYŃSKIEGO tak radzą ludzie na forum ja tak zrobiłam .powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×