Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Witam, ja posiadam numer do prof Bonickiego. Jeśli ktoś będzie potrzebował to niech napisze numer gg, wówczas podeślę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...mmmm...
Witam, co prawda jeszcze nie stwierdzono u mnie gruczolaka, ale wg mojego lekarza wszystko na to wskazuje. W przyszlym tygodniu będę miała rezonans magnetyczny, który prawdopodobnie to potwierdzi. Mam pytanie, które może sie wydać trochę dziwne - albo raczej odpowiedź na nie może być trudna - czy osoby, które miały gruczolaka mogą opisać towarzyszący im ból głowy? Bardzo mi na tym zależy.. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Rzeczywiście jest trudne do opisania, każdy inaczej reaguje na ból. Mnie głowa boli w części środkowej (na ogół) czoła. Ale czasem jak ból jest silny to cała część czołowa boli. Wtedy i ciśnienie krwi rośnie (przynajmniej u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorkaKielce
do haniaaa123 Z tego co mi wiadomo przysadki operują tylko oni dwaj, mnie operowali razem, ale generalnie wszystkie pacjentki co były ze mną były pod opieką dr Kunickiego. Nie wiem który lepszy, profesor mniej dostępny, dr Kunicki olbrzymia wiedza- naprawdę robi wrażenie, wg. pielęgniarek prawa ręka profesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiaaaa86
norlenna82 Będę Ci bardzo wdzięczna za nr do prof. Bonickiego. Mój mail: nadiaa_86@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Jak myślicie,czy mozliwe są bóle głowy przy guzach małych tzw. mikroprolaktinoma?Przysadkę mam powiększoną i lejek nad nią też i skrócony, pogrubiały i poszerzony.Gruczolak ma wielkość 4,5 mm,ale podobno nie możliwe są bóle łowy przy tak małym guzie?Głowa boli w okolicy czołowej (w sumie typowej dla bólów głowy w przypadku prolactinoma)Sama nie wiem,ale jeśli nie to skąd te bóle głowy?Migrena odpada,zatoki też, właściwie wszystko wykluczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
kilcia: jak dużo masz powiekszoną przysadkę tzn jakie ma 3 wymiary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
"Przysadka mózgowa o wypukłym górnym zarysie i wysokości centralnie 10,1 mm. Lejek przysadki skrócony, przemieszczony ku górze przez przysadkę, poszerzony do 4 mm, pogrubiały do 3,3mm."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
kilcia: prawidłowy obraz przysadki: wys: 2-7mm, szer:7-14mm, dl:5-11mm. Ta wys 10,1 wydaje sie niezbyt dużo powiekszona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Czekam jeszcze na jeden rezonans, który ma być w lipcu (progresja?). No ale gdyby te bóle "normalne" to środki przeciwbólowe chyba by pomogły(biorę aulin)? Podobno wszystko zależy od organizmu, i niektórych ludzi wcale głowa nie boli( nawet przy dużych guzach). Podobno głowa może boleć zawsze przy guzach,niezależnie od ich wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Myślę,ze ten ból to raczej od lejku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
ja miałam gruczolaka 10mm, przysadkę niepowiekszoną i żadnego bólu głowy, niestety jest różnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola :)
Hej :) Dziewczyny mam skierowanie na MRI przysadki (z podejrzeniem gruczolaka) i wyraźnie jest to napisane ale...na skierowaniu widnieje symbol C71. Jest to symbol złosliwego nowotworu mózgu. O co chodzi? Neurolog mówił tylko o gruczolaku....podejrzewa coś czy jak? :( Jaki Wy miałyście symbol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola :)
Up :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość picipici
Mam zdiagnozowanego makrogruczolaka przysadki, około 4cm, bardzo pilnie potrzebuję dostać się na konsultacje do Poradni Endo w Szpitalu Bielańskim, czy ktoś z Was dysponuje telefonem komórkowym do dr Zdunowskiego? Mam skierowanie konkretnie do niego od mojego endokrynologa, ale nie wiem jak umówić się na wizytę: dzwonić do szpitala na numer poradni edno. czy jechać tam bez rejestracji i przedstawić skierowanie na miejscu? Słyszałam że Zdunowski przyjmuje w czwartki, ktoś orientuje się w jakich dokładnie godzinach i jak to wygląda (tzn. czy są kolejki, etc.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tydzien po operacji makrogruczolaka juz w przyszlym tygodniu mam zrobic badania na endokrynologi mam pytanie czy po takiej operacji nie robia problemow z przyjeciem na badania do szpitala ?jak to zalatwic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
marcik77: nie robią problemów bo te badania sa konieczne ale dlaczego tak wcześnie po operacji? Ja miałam dopiero po 2 miesiącach bo przysadka musi podjąć swe funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy na badania endokrynologiczne po operacji trzeba miec skierowanie czy wystarczy wypis ze szpitala ?ja mam zrobic badania juz 2 tygodnie po zabiegu mozliwe ze dla tego ze do tej pory nie wiem jaki to byl guz i czy cos wydzielal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Picipici, jak zadzwonisz do poradni to możesz mieć bardzo odległy termin wizyty. Nie posiadam nr komórkowego do dr, ale spróbuj zadzwonić na oddział diagnostyki: 022-569-01-05 i poproś doktora (bądź cierpliwa bo ciężko się tam dodzwonić:) ). Telefonicznie przedstaw mu sprawę i on zadecyduje co dalej. W poradni dr rzeczywiście przyjmuje w czwartki. Najlepiej być z samego rana, zająć sobie kolejkę bo co tydzień jest full pacjentów. Nie pamiętam niestety od której przyjmuje, ale pacjenci zbierają się już bladym świtem. Może uda Ci się dostać do dr bez rejestracji. Życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość picipici
kasia, bardzo dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
do lola Symbolem od C00 do D48 określa się guzy złośliwe i niezłośliwe, fakt w necie najczęściej znajdziesz symbol C71 jako nowotwór złośliwy mózgu, ale symbol C71 określany jest też ogólnie jako GUZY MÓZGU, więc spokojnie bez paniki...lekarz coś musiał napisac na skierowaniu:-), podchodz do tego z dystansem....i wierz mi wiem to z własnego doświadczenia (prawie 12 lat leczenia mikrogruczolaka przysadki i nie raz róznorodne opisy rezonansu, a żyję sobie i mam się dobrze:-), :-)) pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czy moglby ktos podzielic sie wiedza na temat zatoki jamistej ?czym wlasciwiejest ta zatoka?za co jest odpowiedzialna ?i dla czego trudno na niej operowac guza przysadki ?jestem po operacji i wiem ze cos na tej zatoce zostalo co nie daje mi spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kemka
Witajcie, rok temu zdiagnozowano u mnie Hashimoto, ale chorowałam już na to od dawna tylko nikomu nie przyszło do głowy żeby zbadać mi przeciwciała. W każdym razie udało się ustabilizować hormony tarczycy tsh w lutym było idealne. Od miesiąca źle się znowu czuje, w badaniach wyszły hormony tarczycy dużo ponad normę. Lekarka zaleciła mi zbadanie poziomu kortyzolu i mam podwyższony - norma jest do 19,4 a ja mam 21,27. Poszukałam w necie i tak trafiłam na gruczolaka przysadki. Niestety moje objawy, które mi towarzyszą od baaaaaardzo dawna pasują do tego guza. Szczególnie zmniejszenie pola widzenia, czarne plamki aż do utraty wzroku. Powiedzcie mi jakie badania muszę zrobić, żeby potwierdzić lub odrzucić "moją diagnozę" gruczolaka przysadki? Czy też miałyście badany poziom kortyzolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrrrrrrrrr
Witam Was serdecznie, U mojej żony wykryto makrogruczolaka. Jutro ma mieć operację. Jesteśmy przerażeni:-( Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Mam pytanie odnośnie tego czy "dawaliście coś w kopercie" przed operacją?? Nie wiem co zrobić? czy dać czy nie a jeśli tak to ile... jestem załamany:-( Jak to u was było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrrrrrrrrr
Witam Was serdecznie, U mojej żony wykryto makrogruczolaka. Jutro ma mieć operację. Jesteśmy przerażeni:-( Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Mam pytanie odnośnie tego czy "dawaliście coś w kopercie" przed operacją?? Nie wiem co zrobić? czy dać czy nie a jeśli tak to ile... jestem załamany:-( Jak to u was było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×