Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość kilcia
No właśnie chyba ja jestem w takiej sytuacji, na razie miałam usg tarczycy, po którym lekarz powiedział że mam małą tarczycę, co może skutkować niedoczynnością tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eklerka199
Kilcia a orientujesz jaka jest przyczyna tej wtornej niedoczynnosci? Bo u mnie po 2 latach zaczelo cos sie rozwijac z ta tarczyca,wczesniej wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
A bierzesz coś na obniżenie prolaktyny? Bo ja sądzę, że przynajmniej u mnie powodem zmniejszenia tarczycy czy też możliwej niedoczynności jest fakt, że biorę bromergon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eklerka199
Ja biore Dostinex,a on nie powoduje skutkow ubocznych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam 20 lat, przedwczoraj miałam zrobiony rezonans przysadki i potwierdziło się - jest to mikrogruczolak, lecz tak na granicy, bo ma 9mm. W przyszłym tygodniu wybieram się do mojej pani neurolog. Poczytałam tutaj trochę o dolegliwościach, które odczuwacie: mam książkowo identyczne. Wada wzroku wzrosła mi już do -11, mam ciągłe mroczki przed oczami, podwójne widzenie, cały czas pogarsza mi się wzrok. Bóle głowy, czasami przez tydzień głowa mnie nie boli, ale jak rąbnie to nie jestem w stanie wstać z łóżka. Oprócz tego zawroty głowy... drętwienie, jeszcze jakieś tiki nerwowe mi się przyplątały - sama z siebie drży mi ręka. Powiedzcie, co mnie czeka dalej? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam 20 lat, przedwczoraj miałam zrobiony rezonans przysadki i potwierdziło się - jest to mikrogruczolak, lecz tak na granicy, bo ma 9mm. W przyszłym tygodniu wybieram się do mojej pani neurolog. Poczytałam tutaj trochę o dolegliwościach, które odczuwacie: mam książkowo identyczne. Wada wzroku wzrosła mi już do -11, mam ciągłe mroczki przed oczami, podwójne widzenie, cały czas pogarsza mi się wzrok. Bóle głowy, czasami przez tydzień głowa mnie nie boli, ale jak rąbnie to nie jestem w stanie wstać z łóżka. Oprócz tego zawroty głowy... drętwienie, jeszcze jakieś tiki nerwowe mi się przyplątały - sama z siebie drży mi ręka. Powiedzcie, co mnie czeka dalej? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Do Eklerka 199 Rozumiem, ja biorę bromergon a też nie ma w nim skutków ubocznych powodujących zmniejszenie tarczycy. Moim zdaniem to nie o to chodzi. TSH wydzielane jest w tym samym płacie co prolaktyna i może w jakimś stopniu bromokryptyna wpływać na funkcjonowanie tarczycy i innych narządów. Ale to jest tylko moje zdanie. Do tej pory tez miałam zdrową tarczycę. Do twojasurykatka O leczeniu decyduje tylko lekarz, ale z tych objawów, które piszesz może Cie skierować na zabieg usunięcia guza. Poza tym myślę, że będziesz musiała być pod kontrolą endokrynologa. I chyba nie wiesz co może wydzielać owy guz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eklerka199
Do Kilcia Tylko ja Dostinex biore dopiero miesiac,a objawy tarczycy pojawily sie gwaltownie w marcu. Najpierw zaczelo sie od maksymalnego spadku temperatury,potem stopniowo inne objawy dochodzily az do tego momentu. Jedynie po miesiacu brania dostinexu odczulam w koncu jakas poprawe,narazie jedynie tylko przestalam w koncu marznac,kiedys przy 27 stopniach w domu siedzialam w szaliku i mialam dreszcze,teraz w koncu nie chce mi sie caly czas spac,a przed braniem leku spalabym caly dzien,tylko ta niska temp. jeszcze zostala i obnizone ft4 przy prawidlowym TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcilla
witam serdecznie za pare dni jade do warszawy do dr. zielinskiego na konsultację, bardzo się boje bo mam zrobione juz dwa rezonansy magnetyczne i na kazdy wykazuje ze mam innej wielkosci mikrogruczolaka dzisiaj moj endokrynolok przepisał mi lek o nazwie: KETOKONAZOL jak ktos z was go brał to czy może mi powiedzieć po co mam go brać ( jade do dr. zielinskiego by mi zobaczył moje dokumenty medyczne oraz rezonansy oraz wyznaczył termin operacji) bo od roku mam stwierdzona u siebie chorobę cuschinga oraz wiele innych chorób z którymi borykam sie od lat a nikt wcześniej nie wpadł na pomysł by połączyć to z cuschingiem za co dziękuje Pani dr ze Szczecina która jak byłam na badaniach w szpitalu stwierdziła ze mam bardzo wysoki poziom kortyzolu w moczu, mam typową budowe ciała dla cuschinga. Mam do was kilka pytań: czy po usunieciu gruczolaka można schudnąć jak tak to ile i w jakim czasie? Jak długo jest się w szpitalu? pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b etka
Moja mama leżała po operacji 5 dni ,wszystko zależy od stanu pacjentki ,jeżeli jest wszystko ok to nawet wychodzi się po 3 dniach ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twojasurykatka ja miałam gruczolaka ok 8mm i mnie o zabiegu nikt nie wspominał. Leczę się od 8 lat farmakologicznie- różnie bywało ale ogólny efekt jest taki, że jestem matką dwójki dzieci i leczenie przyniosło efekt w postaci wchłonięcia się gruczolaka. Z hormonami jednak sprawa wygląda tak, że jak jest jakaś niestabilność to już tak do końca życia będzie- trzeba się regularnie badać, jak można to trochę lekami wspomagać i ogólnie da się radę. Ważne aby na początku leczenia trafić w dobre medyczne ręce to wtedy można mówić o sukcesach w medycynie, czego Tobię życzę. Po to właśnie jest to forum aby się dowiedzieć gdzie szukać pomocy- pytaj i pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia 79 - Kochana! Gratulacje wielkie! Ty z podobnej gliny jak ja tj z takich co się byle chorobie nie dają i tak trzymać- serdeczne pozdrowienia Meggi co do tego Cyclodynonu to jeszcze miesiąc muszę poczekać. Badania nad tym lekiem pokazały, że działa podobnie jak dostinex dlatego mam próbę bo do dostinexu niestety póki co nie mam żołądka dobrego. Chociaż u mnie cały czas sprawa się rozgrywa o to podejrzenie o tocznia i teraz póki jestem na naturalnych lekach muszę powtórzyć badania. Ktoś dobrze ostatnio na forum zapytał, że czasem bierzemy leki a do końca nie znamy co jest przyczyną naszej dolegliwości, większość lekarzy stara się leczyć skutki a nie szukać przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo :)) a mam pytanie, czy leczenie gruczolaka, hormonami jak rozumiem, niesie ze sobą ryzyko tycia? wiele lat byłam też na sterydach z powodu astmy i trochę się o to obawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1333333
Hej, jak myślicie... od dawna mam problemy z regularną miesiączką, miałam też torbiele na jajnikach, cały czas mocny trądzik, od jakiś 2 lat ciągle tyje, i znowu okresu nie mam. Również pogorszył mi się wzrok, boli mnie często głowa, i mam nadciśnienie ale lekkie, jakiś niecały rok temu zrobiłam prywatnie badania hormonów i prolaktyna wyszła za wysoka, miałam ponad 30, po obciążeniu 190, byłam u endokrynologa i dał mi skierowanie na badania, mam też za wysokie tsh, wczoraj robiłam ponownie badania i tsh wrosło, prolaktyna oki w miarę, ale po tabletce 350.Pół roku temu lekarz powiedział że nie może przekraczać więcej niż 5 razy od normalnego wyniku. Dodam, że przez ok 2 miesiące brała tabletki na obniżenie prolaktyny, ale to było kilka miesięcy temu. Czy można podejrzewać gruczolaka??? co może być przyczyną? Mam 21 lat, a zaburzenia jakoś od 15 roku życia. Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam wszstkich bardzo serdecznie!!oj dawno tu nie zagladalam,dziewczyny nie bojcie operacji ja mialam ja robiona 8,08,208.szczesliwa data .balam sie jak cholera .bole glowy mialam prawie 3 lata codziennie.bylam jak narkomanka tabletki placz i sen i tak w kolko do tego bylam nieznosna strasznie upierdliwa wszystko mnie denerwowalo .waga o moj Boze caly czas szla w gore!!operowano mnie w Nowym Jorku moja operacja trwala az 6 godz po czym znalazlam sie na intensywnej terapi a dlatego ze guz rosl kal nie powinien oplatal sie w zyly skroniowe i w calosci nie mozna go bylo operowac bo inaczej bym byla sparalizowana,Po wyjsciu ze szpitala mialam 28 raditerapi.Lekarz krory mnie operowal spotkal sie 2 raz w swojej karierze z takim przypadkiem.polowka guza jest nadal ale uspiona.Glowa i pozniej oko znowu mnie bolalo ale to juz inny rozdzial.w chwili obecnej nic mnie nie boli bardzo duzo schudlam bez rzadnej diety!!z rozmiaru 16 teraz nosze 8 i jestem strasznie szczesliwa czego wszystkim z calego serca zyxze buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcilla
Witam Ponownie wszystkich.... właśnie w nocy wróciłam z warszawy od Prof. G.Zielińskiego który okazał się aniołem na ziemi i wytłumaczyl wszystko z czego sie ta choroba bierze i jakie szkody powoduje w organizmie oraz wyznaczył termin operacji i do dnia operacji kazał brać mi 2 x dziennie ketokonazol 200mg. Co najważniejsze było dla mnie ponieważ powiedział ze nie operowany Cushing prowadzi do śmierci człowieka. Powiedział rownież że nie bedę zdrowa w 100 % ponieważ choroba posuneła już się za daleko i zrobiła abyt duze szkody w organiźmie... ale przynajmniej po usunięciu tego gada(gruczolaka)bo tak go nazywam będę zyć i cieszyć się życiem może w koncu okres mi się wynormuje oraz znikną torbiele na jajnikach i inne rożne dolegliwości... oczywiscie będe musiała brać hormony i inne leki ale dla życia warto... już nie mogę sie doczekać marca jak pojade do warszawy na operację... a co najważniejsze jak zapytałam się prof.czy cushing to choroba genetyczna powiedział że Nie! ps. Cieszę się że jestem Tutaj z wami na forum jest łatwiej żyć z tą chorobą myśląc i wiedząc ze nie jest się samym. Pozdrawiam i życzę miłego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcilla
DO czarna1333333 Radziłabym pójść Tobie do dobrego w Twoim miescie endokrynologa i pokazac mu te wyniki badan zasugerować zrobienie rezonasu magnetycznego głowy z kontrastem czy masz tego gruczolaka czy nie wtedy wyjdzie na badaniu czy masz Makro czy mikro gruczolka. Jeżeli jesteś z okolic szczecina to podała bym Tobie namiary na specjaliste endokrynologa co jest super. pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1333333
Dzięki, zobaczę co lekarz powie w kwietniu, jeżeli dalej nic, to z chęcią pójdę do innego, mieszkam w Koszalinie. Wiecie co na noc wzięłam pierwszą tabletkę, nie spałam całą noc, a jak wstałam o 6 rano,to o mało nie zemdlałam, mama mnie złapała, strasznie źle się czułam, dalej jest mi słabo, ale już lepiej. Kurcze po prostu chciałabym wiedzieć, dlaczego tyle lat już się męczę, co jest tego przyczyną, ciągle tyje, i te bóle głowy, włosy też mam rzadziutkie, dużo mi ich wypada. brak koncentracji, teraz 2 miesiąc nie mam @. I tak od kilku lat. A ten lekarz mnie olał, nic mi nie powiedział, zobaczył wyniki i dał receptę, a ja głupia mogłam się spytać, coś powiedzieć. Do dziewczyn z gruczolakiem... jakie miałyście wyniki prolaktyny i tsh, przed leczeniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcilla
do czarna1333333 Powiem tak że zanim ja dowiedziałam się ze mam zespoł cushinga i mam gruczolaka to mineło ponad 27 lat zanim trafiłam na Panią dr ze szczecina która połaczyła wszytskie moje dolegliwosci w jedną całość i wywnioskowała ze to moze być cushing. ciagle chodziłam od lekarza do lekarza i slyszałam ze dużo jem i ciągle tyje ze moja waga rosnie zamiast maleć ale ja mogłam nic nie jest a waga stała w miejscu. bolalo mnie to bardzo ale co ja mogłam na to poradzic. najskuteczniejszym badaniem na to czy masz gruczolaka jest zrobienie rezonansu magnetycznego z kontrastem. i wtedy bedzie wiadomo co Tobie dolega na 80% i jak to leczyć czy operacja czy farmakologicznie. ta choroba jest cieżka do wykrycia i trzeba trafić na mądrego lekarza by wiedział jak leczyć i jak dalej pokierować pacjenta... taki jest opis CUSHINGA. Jakie są przyczyny, które mogą leżeć u podłoża tego zespołu symptomów? Po pierwsze istnieje cała grupa patologii związanych z samą korą nadnerczy. Sprawiają one, że dochodzi do nadmiernej produkcji hormonów przez korę nadnerczy. Mowa tutaj o gruczolakach lub rzadziej rakach. Podłożem zmian może być także rozrost kory nadnerczy. Druga grupa schorzeń związana jest z nieprawidłowościami związanymi ze stężeniami ACTH, hormonu, który jest produkowany przez przysadkę. Bardzo często ma miejsce sytuacja, gdy przysadka wytwarza zbyt dużo ACTH, ono z kolei pobudza korę nadnerczy, a ta nadmiernie produkuje swoje hormony. Należy wspomnieć, że ACTH może być w stanach patologicznych wytwarzane również przez inne struktur, np. różne guzy nowotworowe. Glikokortykosterydy poza tym, że są naturalnymi niezbędnymi człowiekowi hormonami, to wykorzystywane są także jako bardzo skuteczne leki. Ich działanie przeciwzapalne i immunosupresyjne wykorzystywane jest w leczeniu wielu schorzeń, takich jak układowe choroby tkanki łącznej, kłębuszkowe zapalenie nerek. Niemniej jednak przyjmowanie ich w dużych dawkach przez dłuższy okres czasu, może nieść ze sobą rozwój zespołu Cushinga, traktowanego wówczas jako skutek uboczny terapii. Pacjent z zespołem Cushinga wygląda bardzo charakterystycznie. Jego twarz jest okrągła i lekarze porównują ją do księżyca w pełni. Chory ma widoczną otyłość brzuszną, wyróżnia się także masywnym karkiem, a przy tym kończyny są szczupłe. Bardzo znamienne jest występowanie zwłaszcza w obrębie brzucha rozstępów, które są duże i czerwone. Na skórze łatwo tworzą się podbiegnięcia krwawe, a ona sama wydaje się bardzo cienka. Pacjent zgłasza osłabienie, łatwe męczenie się. Często odczuwa on zwiększone pragnienie, a w konsekwencji częściej oddaje mocz. Towarzyszy takiej osobie ciągłe uczucie głodu, które sprawia, że je duże ilości pokarmów, niestety w efekcie doprowadza to do otyłości. Pacjenci mogą odczuwać bóle kostne. Dużo częściej odnotowują u siebie zakażenia i infekcje. Ponadto u kobiet mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania, a u mężczyzn zmniejszenie libido. Podwyższone ciśnienie tętnicze, które stwierdza się u chorych może wywoływać bóle głowy zwłaszcza w okolicach potylicy. Charakterystyczny obraz kliniczny pacjenta pozwala podejrzewać zespół Cushinga. Jego stwierdzenie to dopiero początek diagnostycznej drogi. Lekarze, aby wiedzieć, jak prowadzić dalej pacjenta, muszą wykonać badania, zarówno laboratoryjne jak i obrazowe, które pozwolą im określić przyczynę wystąpienia zespołu Cushinga. To on niej zależy dalsze postępowanie i proponowane pacjentowi leczenie. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ann123 To daj znać jak już będziesz po kuracji, może ja też spróbuję....Ja na 3 miesiące odstawiłam Norprolac (bo znów do niego wróciłam) i od tygodnia znowu biorę bo prolaktyna znowu wzrosła, no cóż taki już nasz los.... Co wskazuje u Ciebie na podejrzenie tocznia? Ja 4 lata temu miałam podejrzenie o SM....Tak się zastanawiam czy te nasze dolegliwości nie są czasem spowodowane długotrwałym stosowaniem leków...i masz rację tak na prawdę czasami nie wiemy na co się leczymy.... Eklerka Mój endokrynolog mi powiedział,że leki , które obniżają prolaktyne obniżają również TSH (co w moim przypadku się idealnie sprawdza), gdy biorę większa dawkę Norprolacu, TSH zaraz spada, gdy odstawiam Norprolac TSH wraca do normy....parę lat temu brałam chyba zbyt duże dawki Norprolacu,Bromergonu, Dostinexu i wychodowałam sobie niewielkiego guzka na tarczycy. TSH tak spadło,że powoli "wpadałam" w nadczynność tarczycy, na szczęście zmieniam endokrynologa i teraz już jest wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ARCILLA Witaj moja droga,weszłam tutaj aby cie pocieszyć :) Ja jestem po operacji mikrogruczolaka (5mm) przez naszego kochanego Profesora w lutym 2012r:) Byłam chora na chorobe cuschinga tak jak Ty... Miałam dokładnie te same objawy co Ty,jadłam mało,albo wręcz się głodowałam a waga rosła i rosła,potem juz puchłam i tak prawie 30kg wagi na plus,wszyscy mówili mi nie jedz tyle;/ Lekarze nie wiedziali co mi jest bo wdała się cukszyca,zwyrodnienia stawów kolan,miednicy..koszmar,Lekare dawali tabletki na odwodnienie bo mysleli,że to nerki a może tarczyca i tak od lekarza do lekarza chodziłam,zrobily mi sie straszne rozstępy na udach nie mogłam na siebie patrzeć,starałam się z mężem o dziecko na marne moje marzenia bo i miesiaczka się zatrzymała,albo jak sie pojawiła nie chciała sie zatrzymać...Az wkońcu trafiłam do endokrynolog,szybko na badania do szpitala rezonans i wynik MIKROGRUCZOLAK PRZYSADKI (5MM) dostałam właśnie KETOKONAZOL na zbicie kortyzolu bo to n powodował,ze tak puchłam i tyłam brałam 3 tabletki po 200mg nie powiem,ze nie miałam po niom skutków ubocznych po jakims czasie bo miałam,włosy mi zaczeły wypadać,usta mi piechrzniały do tego stopnia,ze mogłam strupy rwac z ust,ale z tym sobie poradziłam,i co najwazniejsze zaczełam szczupleć,ale brałam go ok pół roku i niestety to tylko przygotowanie do operacji,po operacji już nie brałam ketokonazolu,ponieważ kortyzol spadł! :) Zaczełam sie bardzo źle czuć Profesor przychodził i pytał jak się czuje bo na to czekał az ten kortyzol spadnie jak spadł dostałam HYDROCORTISONUM,dostaniesz go zapewne i Ty,ale nie bój się tego leku,po nim można puchnąć czy tyć,ale nie my,nam jest potrzebny ten lek więc spokojnie bierz go :) ja go biorę do dnia dzisiejszego jedną rano i pół wieczorem,poniewaz po opweracji mam niedoczynność nadnerczy,generalnie teraz wogóle mój organizm nie produkuje kortyzolu,ale tez nie wazne,bo czuje sie swietnie a guz nie odrasta,ja zaszłam w ciąże jestem juz w 6 miesiącu,a kortyzol badany z rana mam niżej niż 4 :) schudłam do 49kg i nie ma śladu po chorobie:) znaczy teraz troszke mi sie utyło,ale wiadomo w ciązy jestem:)Trzymaj sie kochana niczym sie nie stresuj,profesor jak sie przekonałas to wspaniały człowiek najspokojniejszy na swiecie,a opieka w szpitalu super:) troszke cie pewnie pomeczą po operacji bo beda ci kortyzol badać,ale to juz wytrzymasz:) W razie pytań pisz...postaram ci wszystko jeszcze wyjasnic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcilla
do madzik81 witaj, ja mam juz od roku podejrzenie osteporoozy wiec każa mi brać 1000mg wapnia oraz 2000mg wit D, dziennie. na domiar zlego strasznie jeszcze boli mnie rozwniez kregosłup bo mam w nim przepukline oraz jakies inne dziadostwa... ale o tym nie bedziemy mowic. Ja biore ketokonazol od 5 dni jak sie dowiedziałam ze mam go brac od wizyty u pana prof. i brac go do operacji czyli do polowy marca 2013 roku. myślisz że coś uda mi się schudnąc? puki co strasznie senna po nim jestem. Czy była byś tak mila i napisałabyś co trzeba wziąść ze sobą do szpitala? i ile ty madzik81 dni tam leżałaś bo ja jestem ze szczecina i ile tak mniej wiecej się leży po tej operacji w szpitalu? czy miałaś jakies inne poważne dolegliwosci zdrowotne które tobie mineły po wycieciu gruczolaka? Mozesz napisać również ile w sumie schudłaś? Dziekuje za dopowiedzi pozdrawiam Arcilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam pytanie co do osób chorujących na akromegalię. Czy miał ktoś z was problemy z ukladem pokarmowym? Czy ktos z Was standardowo byl poddany badaniu: gastroskopii lub kolonoskopii?? U mnie znaleziono guzki na wątrobie, tuż po operacji usunięcia gruczolaka. Guzki pokazalo badanie USG, mialam też TK. Teraz czekam na rezonans jamy brzusznej, bo niestety te badania nie wyjaśniły w 100 % co to może być. Hmm mam też zlecone markety nowotworowe, żeby wykluczyć, ze to coś zlośliwego... Zastanawiam sie czy tylko ja mam takie probley czy ktos moze mial podobne dolegliwosci przy akromegalii? Moja pani doktor gastroenterolog powiedziala, ze chce bym zrobila rowniez kolono i gastro skopie :( buuu Arcilla Ja bylam operowana rowniez w Warszawie przez prof Zielinskiego. Przyjeli mnie do szpitala 19 wrzesnia 2012, operacja bylo 20 wrzesnia a do domu wyszlam 26. U mnie waga stoi w miejscu, ale to chyba zalezy tez od rodzaju guza i co wydziela. madzik81 Pozdrwionka Kochana :) fajnie, ze dobrze sie czujesz i ciaza przebiega bez zarzutu. A waga sie nie martw. Zrzucisz pooo ;) W takim razie jeszcze tylko 3 miesiace... ale ten czas leci, a pamietam jak dopiero co mowilas, ze jestes w ciazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam pytanie co do osób chorujących na akromegalię. Czy miał ktoś z was problemy z ukladem pokarmowym? Czy ktos z Was standardowo byl poddany badaniu: gastroskopii lub kolonoskopii?? U mnie znaleziono guzki na wątrobie, tuż po operacji usunięcia gruczolaka. Guzki pokazalo badanie USG, mialam też TK. Teraz czekam na rezonans jamy brzusznej, bo niestety te badania nie wyjaśniły w 100 % co to może być. Hmm mam też zlecone markety nowotworowe, żeby wykluczyć, ze to coś zlośliwego... Zastanawiam sie czy tylko ja mam takie probley czy ktos moze mial podobne dolegliwosci przy akromegalii? Moja pani doktor gastroenterolog powiedziala, ze chce bym zrobila rowniez kolono i gastro skopie :( buuu Arcilla Ja bylam operowana rowniez w Warszawie przez prof Zielinskiego. Przyjeli mnie do szpitala 19 wrzesnia 2012, operacja bylo 20 wrzesnia a do domu wyszlam 26. U mnie waga stoi w miejscu, ale to chyba zalezy tez od rodzaju guza i co wydziela. madzik81 Pozdrwionka Kochana :) fajnie, ze dobrze sie czujesz i ciaza przebiega bez zarzutu. A waga sie nie martw. Zrzucisz pooo ;) W takim razie jeszcze tylko 3 miesiace... ale ten czas leci, a pamietam jak dopiero co mowilas, ze jestes w ciazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaAnia123
Dziewczyny, proszę pomóżcie jeśli możecie przypuszczać co mi jest. Do lekarza idę w lutym prywatnie, wizyty przyspieszyć nie mogę, idę do innego lekarza bo poprzedni chyba spartaczył sprawę. Mam niedoczynność tarczycy od 4 lat, od 2 lat endokrynolog podejrzewa gruczolaka, leczy mnie Bromkiem, nie chce dać skierowania na rezonans. Jak byłam u niego pół roku remu powiedział że zajmiemy się prolaktyną bo z tarczycą jest już ok, TSH było w porządku ale od pół roku mimo brania leków idzie w górę. Bolą mnie nerki od wakacji. Raz jedna raz druga, myślalam że to zapalenie jakieś brałam leki z apteki na drogi moczowe, masc filtolizyna, piwko, woda Jana. Dalej pobolewają. Sama już nie wiem co mi jest, co szwankuje, boję się że mam gruczolaka na nerkach. Ciśnienie mam od paru tygodni bardzo niskie choć wcześniej skakało w górę. PRL w normie, nawet jak leków nie brałam tydzień przed badaniem to nie skoczyła bo miałam ten sam wynik sprzed 3 miesięcy. Mało sikam :( rano chce mi pęcherz rozwalić a mało co poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ARCILLA Ja również kochana mam objawy jeszcze osteoporozy bo i to mnie złapało,mięśnie mi skaczą po całym ciele to taki dziwny objaw :) Generalnie jakbym się nie poddała operacji to zostalo mi z 1,5roku jeszcze zycia bo z 5 lat zyje się z tą chorobą ehh Ketokonazol sie równiez bierze aby przygotować cie w pewnym sensie do operacji no i żeby kortyzol zbic co by nie robił więcej w Twoim organiźmie szkód! Do szpitala kochana co najważniejsze! skierowanie do szpitala,rezonans z płytką,wszystkie wykonane badania,które pewnie masz zalecone,nie wiem czy szczepiłas sie na żółtaczke ja sie nie szczepiłam i zyje :) A takto wiadomo szlafrok,pizamke,sztućce i kubek dostajesz za kazdym podanym jedzonku,ale mozzesz i równiez miec swoje,i co najwazniejsze...pomadke do ust baaardzo nawilzającą,ponieważ po operacji nie bedziesz mogła oddychać przez nos z racji,ze w nosie bedziesz miała dreny takie bandarze,które wyciagną Ci dzień po operacji,ale że nos bedzie w środku i na zewnatrz spuchniety to taka pomadka baaardzo pomoze:) zleci zobaczysz:) Ile lezałam:) tydzień!przyszłam w niedziele w poniedziałek operacja a tydzień potem do domku,i pewnie szybciej by mnie Profesor puscił,ale wolno spadał mi kortyzol i Prof czekal zeby mi spadł i mógl mi podać substytucje czyli hydrocortisonum :) Ale czas tam tak szybko leciał,ze nie wiem kiedy minoł mi tam tydzień :) A byałam tam bez męża a jestem z Wrocławia:) Po operacji kochana wszystko jak reka odjoł mineło,cukszyca z 3 miesiące po operacji już mineła...Moze na buzi jestem taka jeszcze delikatnie pulchniejsza,ale sama nie wiem,bo ja od zawsze miałam okragłą buzie :) schudłam w sumie 22kg a jestem niska 153cm z 48kg zrobiło się 72kg! po operacji spadłam do 49kg i git:) Nie wiem kochana czy po ketokonazolu do marca uda Ci sie chudnąć az tak bardzo bo to równiez czasu potrzeba,ale powinno spaść,ja oprucz tego dostawałam jeszcze metformax to leciałam jak głupia z wagą :) DO MECIA83 kochana! Jak my dawno ze soba nie rozmawiały :( A ty moja droga ze zdrówkiem się masz jeju,jak ja bym chciała zebys juz wyzdrowiała w pełni :( A co do mnie ja na maj mam termin,ale leci ten czas,ze mówie Ci:) kochana no zdrówka zycze z clego serduszka :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ARCILLA Ja również kochana mam objawy jeszcze osteoporozy bo i to mnie złapało,mięśnie mi skaczą po całym ciele to taki dziwny objaw :) Generalnie jakbym się nie poddała operacji to zostalo mi z 1,5roku jeszcze zycia bo z 5 lat zyje się z tą chorobą ehh Ketokonazol sie równiez bierze aby przygotować cie w pewnym sensie do operacji no i żeby kortyzol zbic co by nie robił więcej w Twoim organiźmie szkód! Do szpitala kochana co najważniejsze! skierowanie do szpitala,rezonans z płytką,wszystkie wykonane badania,które pewnie masz zalecone,nie wiem czy szczepiłas sie na żółtaczke ja sie nie szczepiłam i zyje :) A takto wiadomo szlafrok,pizamke,sztućce i kubek dostajesz za kazdym podanym jedzonku,ale mozzesz i równiez miec swoje,i co najwazniejsze...pomadke do ust baaardzo nawilzającą,ponieważ po operacji nie bedziesz mogła oddychać przez nos z racji,ze w nosie bedziesz miała dreny takie bandarze,które wyciagną Ci dzień po operacji,ale że nos bedzie w środku i na zewnatrz spuchniety to taka pomadka baaardzo pomoze:) zleci zobaczysz:) Ile lezałam:) tydzień!przyszłam w niedziele w poniedziałek operacja a tydzień potem do domku,i pewnie szybciej by mnie Profesor puscił,ale wolno spadał mi kortyzol i Prof czekal zeby mi spadł i mógl mi podać substytucje czyli hydrocortisonum :) Ale czas tam tak szybko leciał,ze nie wiem kiedy minoł mi tam tydzień :) A byałam tam bez męża a jestem z Wrocławia:) Po operacji kochana wszystko jak reka odjoł mineło,cukszyca z 3 miesiące po operacji już mineła...Moze na buzi jestem taka jeszcze delikatnie pulchniejsza,ale sama nie wiem,bo ja od zawsze miałam okragłą buzie :) schudłam w sumie 22kg a jestem niska 153cm z 48kg zrobiło się 72kg! po operacji spadłam do 49kg i git:) Nie wiem kochana czy po ketokonazolu do marca uda Ci sie chudnąć az tak bardzo bo to równiez czasu potrzeba,ale powinno spaść,ja oprucz tego dostawałam jeszcze metformax to leciałam jak głupia z wagą :) DO MECIA83 kochana! Jak my dawno ze soba nie rozmawiały :( A ty moja droga ze zdrówkiem się masz jeju,jak ja bym chciała zebys juz wyzdrowiała w pełni :( A co do mnie ja na maj mam termin,ale leci ten czas,ze mówie Ci:) kochana no zdrówka zycze z clego serduszka :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ARCILLA Ja również kochana mam objawy jeszcze osteoporozy bo i to mnie złapało,mięśnie mi skaczą po całym ciele to taki dziwny objaw :) Generalnie jakbym się nie poddała operacji to zostalo mi z 1,5roku jeszcze zycia bo z 5 lat zyje się z tą chorobą ehh Ketokonazol sie równiez bierze aby przygotować cie w pewnym sensie do operacji no i żeby kortyzol zbic co by nie robił więcej w Twoim organiźmie szkód! Do szpitala kochana co najważniejsze! skierowanie do szpitala,rezonans z płytką,wszystkie wykonane badania,które pewnie masz zalecone,nie wiem czy szczepiłas sie na żółtaczke ja sie nie szczepiłam i zyje :) A takto wiadomo szlafrok,pizamke,sztućce i kubek dostajesz za kazdym podanym jedzonku,ale mozzesz i równiez miec swoje,i co najwazniejsze...pomadke do ust baaardzo nawilzającą,ponieważ po operacji nie bedziesz mogła oddychać przez nos z racji,ze w nosie bedziesz miała dreny takie bandarze,które wyciagną Ci dzień po operacji,ale że nos bedzie w środku i na zewnatrz spuchniety to taka pomadka baaardzo pomoze:) zleci zobaczysz:) Ile lezałam:) tydzień!przyszłam w niedziele w poniedziałek operacja a tydzień potem do domku,i pewnie szybciej by mnie Profesor puscił,ale wolno spadał mi kortyzol i Prof czekal zeby mi spadł i mógl mi podać substytucje czyli hydrocortisonum :) Ale czas tam tak szybko leciał,ze nie wiem kiedy minoł mi tam tydzień :) A byałam tam bez męża a jestem z Wrocławia:) Po operacji kochana wszystko jak reka odjoł mineło,cukszyca z 3 miesiące po operacji już mineła...Moze na buzi jestem taka jeszcze delikatnie pulchniejsza,ale sama nie wiem,bo ja od zawsze miałam okragłą buzie :) schudłam w sumie 22kg a jestem niska 153cm z 48kg zrobiło się 72kg! po operacji spadłam do 49kg i git:) Nie wiem kochana czy po ketokonazolu do marca uda Ci sie chudnąć az tak bardzo bo to równiez czasu potrzeba,ale powinno spaść,ja oprucz tego dostawałam jeszcze metformax to leciałam jak głupia z wagą :) DO MECIA83 kochana! Jak my dawno ze soba nie rozmawiały :( A ty moja droga ze zdrówkiem się masz jeju,jak ja bym chciała zebys juz wyzdrowiała w pełni :( A co do mnie ja na maj mam termin,ale leci ten czas,ze mówie Ci:) kochana no zdrówka zycze z clego serduszka :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi się podwoiły posty..przepraszam najmocniej,ale chciałam dodać tylko jeden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcilla
Do madzik81 witaj, dziekuje za odpowiedzi, mam jeszcze do ciebie kilka pytan. ja przed opreracja jak i zreszta odkad pamietam moja waga zawsze wachała sie miedzy 105-115 kg przy wzroście 166 cm. Miło jest widzieć jak ty i inne osoby po usnięciu gruczolaka mozecie miec dzieci macie rodziny jesteście szczesliwi... dla mnie to odległa przyszłosc i marzenie niespełnione... i takie jest moje pytanie do tej twojej osteporoozy i do tych skaczacych mięsni po całym ciele, czy ten obiaw po operacji tez Tobie miną i czy wapna oraz witD nie musiałas juz brać bo ja musze puki co juz pisałam ze biore duze dawki. ????? pozdrawiam i przepraszam że tak cię męcze... ale strasznie się boje tej operacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×