Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gość
Byłam u lekarza neurologa dzisiaj. Pani doktor bardzo dokładnie mnie zbadała. Powiedziała że ma przepiszczenia iż mam gruczolaka przysadki mózgowej (aktywny) dostałam skierowanie na rezonans głowy i do okulisty ze względu na zaburzenia widzenia. Okulista w czwartek, stąd moje pytanie jak wygląda takie badanie? A rezonans z datą badania będę wiedziała jutro. Pani doktor napisała na obydwu skierowaniach pilne. Dziękuję za każdą pomoc uzyskana tutaj. Każda informacja to dla mnie bardzo dużo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 121
Badanie u okulisty to badanie pola widzenia,siedzi się przed aparatem i naciska się gdy zobaczy się iskierkę na ekranie-bezbolesne,wynik jaest od razu i wychodzi czy pole widzenia jest pomniejszone. Rezonans trwa około pół godziny,żeby mieć z kontrastem musi się mieć wyniki badania mocznika i kreatoniny. Prosze się nie bać gruczolak to nie wyrok,mały leczy się lekami W razie pytań chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to jest z tym kontrastem? Koleżanka kiedyś mi mówiła że czuła się źle. Kazali jej pić dużo wody. A kiedy robi się badania przed rezonansem? :) czekam ponad tydzień na termin.. Chciałabym mieć już to za sobą. Oraz proszę mi powiedzieć ile się czeka na wynik? Czy jeżeli na skieriwniu jest napisane "pilne" to czy, to coś zmieni? :) Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 121
Ja nie czułam się zle po kontraście,pozostaje lekki metaliczny smak ale po wodzie znika. Na wyniki rezonansu nie czeka się długo,jest to uzależnione od nawału pracy lekarza radiologa,ja pierwszy rezonans(robiony prywatnie ) miałam odczytany w ten sam dzień a drugi kontrolny po operacji w 3 dni po badaniu. Proszę się nie bać,wszystko dobrze się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość21 Dziękuję bardzo :) jestem już spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej 2 i pół tygodnia temu miałam wycietego makrogruczolaka. Guz był aktywny stwierdzono u mnie akromegalie. W chwili obecnej po wycięciu dalej czuje bóle stawów mięśni kości czy to normalne? Jak długo będę czuła te boleści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam po operacji jestem pół roku też na początku bolały mnie nogi, nie miałam siły, trzeba dużo spacerować, ja kontowałam się ze swoim endokrynologiem i miałam sprawdzane hormony 1 tydzień po operacji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok dziękuję za odpowiedź. A głowa z tyłu też Cię bolała miałaś tak że wszystkie kości ci chrupotaly stawy ścięgna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam głowa bolała mnie tak średnio ale byłam taka otumaniona tzn nad wszystkim musiałam się dłużej zastanawiać i pozostały okresowe zawroty głowy ale momżna powiedzieć że po operacji wyszłam bez szwanku pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na skierowaniu mr z kontrastem. Czy badania które trzeba zrobić przed rezonansem robi się prywatnie? Czy wypisuje ktoś skierowanie na te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam skierowanie na poziom kreatyniny której oznaczenie należy wykonać na 7 dni przed MR powinien napisać lekarz kierujący na badanie. W LUXMEDZIE kosztuje 9 zl. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jeszcze jedno pytanie czy guz przysadki może powodować dolegliwości takie jak "ból mięśni, najbardziej w rękach i szybkie ich meczenie się? Np. Dzisiaj zauważyłam jak byłam na spacerze z psem, chciałam zablokować smycz i nagle zaczęły mnie boleć mięśnie jak użyłam trochę siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tak bardzo mięśnie nie bolały, tylko nie miałam siły najbardziej w nogach nie mogłam wejść na 1 piętro. A hormony miałaś sprawdzane po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro rezonans :) a mnie przestała boleć głowa i minęły zawroty głowy. Jak Wasze samopoczucie? :) Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszaleje :) czy jest ktoś kto rozpozna na zdj gruczolaka?, czekam na opis i chyba Oszaleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich, szukam osób którym usunięto całkowicie przysadkę mózgową, w przyszłym tyg córka ma operację w warszawie u dr. Zielińskiego. Prosze o info jak wygląda życie po tym zzbiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 121
Mnie usunęli prawie całą przysadkę,po operacji muszę brać leki badając wcześniej hormony,biorę letrox na tarczycę(ale brałam już przed) bromergon(okresowo) jak wzrasta prolaktyna i 0,5 tabletki hydrokortyzolu. Czuję się dobrze tylko nie mogę brać hormonów łagodzących objawy menopauzy. Żyję normalnie. Proszę się nie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś z was miał guza po wylewie? I próbę diagnozowania czy to nie limfocutarne zapalenie przysadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej czy miał ktoś z Was cewnikowanie zatok skalistych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czeka mnie cewnikowanie zatok na początku grudnia i bardzo się stresuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy przy dostinexie i glucophage xr 500 braliscie jakieś leki osłonowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ketokonazol sprzedam

Ketokonazol Zespol Cushinga sprzedam leki Ketokonazol pod nazwą Keto, 200 mg. Cena 2zl tabletka. Listki po 10 tabletek. Producent President Inter Pharma Co, Tajlandia. Ważny do 04.2023. Jest lekiem stosowanym w chorobie Cushinga, od 12 roku życia. 

Jan Krongboon

massagewarsaw gmail com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz

Witam. 

Czy ktoś z Was miał usuwaną torbiel kieszonki Rathkego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

Witam wszystkich po raz pierwszy. Własnie zdiagnozowano u mnie prolactinoma wielkości 2,5cm. Proszę o kontakt z kimś kto jest albo był w podobnej sytuacji, bo nie wiem gdzie się udać. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Polecam profesora Zielińskiego przyjmuje prywatnie w Warszawie  Mokotowska 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sewa

Ja tez polecam prof Zielinskiego.Operowal mjego guza prolaktynowego 1,2-1,3-1,4 w polowie grudnia.Wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

Dziekuję za kontakt. Mogę zadać kilka pytań do SEWA? Czy brałeś przed operacją bromokryptynę lub kabergolinę ? Jeśli tak, to jak długo i czy guz się zmniejszył ? Czy po operacji bierzesz jakieś leki lub hormony, bo czytałem, że jest wycinany guz razem z przysadką ? Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sewa

Ja bralem eutyrox w różnych dawkach bo mialem niedoczynność tarczycy.Od roku badania wykazywały nadczynność dzięki guzowi.Moja endo odstawila leki.A co do operacji to usunęli tylko guza,standardowo biorę hydrokortyzol 1_1/2_0.We wtorek mam wizytę u endo ,jak zrobię potem badania będzie wiadomo jaki byl efekt operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga 124

Mam prośbę czy ma ktoś namiary na dr Kunickiego z Centrum Onkologii. Mam struniaka przysadki i stoku czaszki  podobno on najlepiej to operuje a ciężko  się dostać do niego nawet prywatnie - nie ma jjuż terminów, ma ktoś telefon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×