Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gość
Na której wizycie został ustalony termin operacji? Ja do warszawy mam ponad 400km. Zastanawiam się ile razy będę musiała pojawić się w Warszawie. Czy chorobę u pani wykrył od razu dr. Czy wcześniej było jakieś podejrzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak duże miała pani stężenie kortyzolu, były robione próby hamowania i czy brała Pani przed i po operacji jakieś tabletki? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o informację. Jakie badania z krwi oczywiście trzeba zrobić aby móc chociaz w jakimś stopniu potwierdzić obecność gruczolaka? Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam wysoki poziom kortyzolu, ale też słyszałam o prolaktynie ale na ten temat nie chcę się wypowiadać bo nie mam pojęcia w tej kwestii u mnie to był kortyzol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję. U mnie prolaktyna wyszła 40 ale to w styczniu. Od dłuższego czasu pojawiły się zawroty głowy, zemdlalam 3 razy w ciągu tygodnia. Ból głowy i oka jest okropny :( jak radzicie sobie z tymi bólami? Udało mi się również dostać do neurologa, za tydzien wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pisałam wcześniej z bólem głowy sobie nie radzę żadne tabletki nie pomagają po prostu czekam, aż ból mini A trwa to czasami kilka dni nauczyłam się z tym żyć mam nadzieję, że po operacji przejdzie i wszystko wróci do normy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 121
Piszę do tych ,którzy boją się gruczolaków. Ja jestem 4 miesiace po operacji makrogruczolaka. Profesor Zieliński operował mnie przezczszkowo bo guz siedział na nerwach wzrokowych i był duży prawie 4 cm. Czuję się świetnie,operacja przeszła sprawnie. Nie miałam przed operacją żadnych objawów oprócz plamki na oku i zawężonego pola widzenia. Okulistka zasugerowała badanie rezonansu. Nie czekałam w kolejce,zrobiłam rezonans prywatnie i kazdemu radzę to jezeli Was stać na to i spieszycie się z diagnozą. Potem przeczytałam w internecie o prof. Żielińskim czekałam 2 miesiace na wizytę,w czasie której profesor od razu po obejrzeniu płytki z rezonansu,zadecydowł o operacji i za dwa dni zadzwonił do mnie podając datę operacji,na którą czekałam 2 miesiace.Dostałam wykaz badań do zrobienia przed operacją. Operację miałam 2 dni po przyjęciu i po niej 7 dni byłam w szpitalu. Leżałam z Paniami operowanymi przez nos,to znacznie łagodniejszy zabieg,którego nie ma się co bać. Neurochirurgia w Warszawie jest naprawdę ok miła atmosfera i fachowa pomoc. Jeżeli będziecie mieli pytania o badania,wyniki itp to piszcie. Mój gruczolak był nieczynny hormonalnie,miałam tylko podwyższoną prolaktynę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie wyniki trzeba wykonać przed operacja? Miło czytać o tak pozytywnym zakończeniu....Aż człowiekowi robi się lżej na sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest tu ktoś kto miał udar krwotoczny na guzie przysadki? Bo wg rezonnsu miałam. Guz mam wielkości 10na9mm... endo mowi ze moze to doprowadzic do samowyleczenia guza ale rowniez do martwicy przysadki. U mnie wszystkie hormony w normie na razie. Ale co 3 miesiące sprawdzam. Ma ktoś doświadczenie z udarem na przysa dce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed operacja bylam tylko na 1 wizycie. Bylam na wizycie w pt, a w pn dostalam smsa z data przyjecia do szpitala. Poszlam do endokrynologa po skierowanie do szpitala i przeslalam skierowanie do Warszawy. Nie bralam zadnych leków przed operacja (ale z tym jest różnie - zalezy od przypadku). Z badan do szpitala to hiv, hcv, hbs, kiła, ekg, morfologia, ob, ogolne badanie moczu, rtg klatki, grupa krwi, mocznik, kreatynina, transaminazy, bilirubina, aptt, wskaznik quick, jonogram, glukoza - dostaniesz karteczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy po operacji nosi się jakiś opatrunek na nosie? I ile trwała u Pani rekonwalescencji po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 121
Potwierdzam wykaz badań,Prof.Zieliński daje kartkę z wykazam, łacznie z grupą krwi potwierdzoną dwoma wynikami.Jeżeli chodzi o operację przez nos(ja miałam przez czaszkę) to kolezanki z sali nie miały opatrunku tylko wacik ale krótko. Po operacji lezały tylko dwie godziny na sali pooperacyjnej i wracały na normalną salę na neurochirurgii. Ja musiałam leżeć na OIOmie 2 doby,mimo,ze nie czułam się najgorzej . Naprawdę nie bójcie się tego zabiegu.Przed operacją dostaje się rajstopy uciskowe,żeby poprawić krążenie,potem wieczorem przed przychodzi anastezjolog na wywiad i dostaje się tabletki na uspokojenie. Ja je wzięłam i nie bałam się zupełnie. Przed operacją już nie dostaje się kolacji.Rekonwalescencja po zabiegu to chodzenie po korytarzu,profesor bardzo zacheca do ruchu,żeby nie robiły się zatory i skarzepy. Kobiety po operacji przez nos to śmigały nawet na zewnątrz budynku ja zaczynałam od chodzenia z pomocą męża ale na czwarty dzień poszłam sama i to był sukces. Jest się trochę osłabionym ale nie odczuwa się bólu bo dostaje się środki. Osoby operowane przez nos trochę skarżyły się na lekki wyciek z nosa ale to tak wygladało jak katar. Po operacji dostaje się 30 dni zwolnienia lekarskiego . Najprawdopodobniej dostaniecie hydrokortyzon. Mnie niestety dopadła po przyjeżdzie do domu moczówka,którą mam do tej pory ale leki ją regulują.Kolezanka operowana przez nos jej nie miała Pozdrawiam i chetnie odpowiem na każde pytanie,bo to forum trzymało mnie przy życiu,gdy czekałam na operację i pisałam testament Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie dużym wsparciem jest to co tutaj przeczytam bo są to opinie osób które wiedzą co człowiek czuje jakie są jego lekki. Bliscy wspomagają ale są tak jakby z boku... nie wiedzą co czujemy nie odczuwają naszych dolegliwości. Ja dzisiaj mam lepszy humor, bo zadz. Do warszawy i zwolniło się miejsce na 17 i jestem szczęśliwa, że moje oczekiwanie jest krótsze z utęsknieniem odliczam godzinny do wyjazdu, chciałabym już mieć to za sobą i wrócić do normalnego życia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o pomoc. Ból w skroni i połowa głowy wykańczaja mnie :( nic nie pomaga. Czym mogę zniwelować chociaz troszkę ból? Pracuje z osobami starszymi, muszę być cały czas skoncentrowana w biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akromanka
Hej. Nie zaglądałam bo pomyślałam lepiej nie czytać. Za 3 miesiące mam operacje. Boje się ale nie widzę innego wyjścia. Teraz dostaje zastrzyki. Zobaczymy . Mam akromegalie . Przed diagnoza próbowałam swój wygląd tłumaczyć wiekiem a teraz nie mogę na siebie patrzeć. Zwłaszcza dłonie stopy i nos. Mam wrażenie ze wszyscy to widza. Czy choć trochę to się zmieni po operacji??? Na forum ludzie maja różne doświadczenia. W szpitalu spotkałam na badaniach osobę która w rok po operacji ponownie ma guza. Ta osoba załamała się i ja poniekąd tez. U tej osoby operacja nie poprawiła wyglądu a co gorsza nie powstrzymała makrogruczolaka. Według prof Zielińskiego mój makrogruczolak nie nacieka ale jak będzie w rzeczywistości powie mi po operacji. Piszcie jeśli macie jakieś doświadczenia. Akromegalia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaaaaaa
Witajcie mam makrogruczolaka 30x26x22 mm duzy dotyka mi nerwu wzroku spowodowany wysoka prolaktyna biore od roku 2 tan bromka i Pol hudrokortyzolu robiłam 2 mies temu drugi rezonans guz stoi w normie nie zmienjszyl sie nic byłam w profesora Zielińskiego w Warszawie i mam termin operacji na 6.12.2018 bardzo sie boj***ardzo ..... ale z drugiej strony on mnie cisnie strasznie czasem kuje ogromny dyskomfort oczu i wiem ze musze isc bo przyniesie mi to ogromna ulgę kiedy go wyjmą . Prosze piszcie jak było po operacji na co uważać ile trwa taki zabieg jakie leki braliście po op. Ile nie wolno pracować schylać sie itd bardzo dziekuje za każda odp bardzo bo na prawdę sie boje mam małe dziecko chce zyc .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam takie pytanie, czy komuś neurolog odmówił wypisania skierowania na rezonans? Mam wszystkie objawy, wysoka PRL. Neurolog a następnym tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Skierowanie na rezonans bralam od endokrynologa i problemu nie bylo. Po operacji lezalam na poopie prawie 3h - bo nie bylo lekarza ktory moglby podpisac przeniesienie na oddzial. Jako opateunek mialam tylko gazik przyklejony na zewnatrz plastrem do nosa. Kolo 5 rano pielęgniarka go odczepila. Po operacji zero schylania, zero dźwigania. Unikac wysilku fizycznego. Przez jakies 2tyg czuc oslabienie, wiec trzeba sie pilnowac. Z czasem jest coraz lepiej. U mnie po ok. 6 miesiacach ustaly wszelkie objawy, wyniki i wyglad po cushingu wrocily do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za wyczerpujace odpowiedzi. A czy przed operacją brała Pani tabletki na ciśnienie i jak z nim po operacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Na ciśnienie nigdy nic nie bralam. Generalnie przed nie bralam nic z leków, a po bralam Hydrokortyzon przez 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja usłyszałam w swojej przychodni iż endokrynolog nie wypisuje skierowania na rezonans. Tylko jak już to neurolog bo to jego dziedzina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Oj coś tworzą, bo mialam 3 rezonanse przysadki z kontrastem. Na każde z nich miałam skierowanie od endokrynologa :) A mialam tez jedno od neurochirurga (ale z niego w koncu nie skorzystałam). W sumie u neurologa nigdy nie byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Jestem tu nowa.czekam na operację makrogruczolaka która odbędzie się w styczniu w Warszawie.byłam u prof.Zielińskiego który po obejrzeniu wyników skierował na operację.dostałam karteczkę z badaniami do wykonania .mam pytanie do osób po operacji kiedy wróciły do pracy?czy te 30 dni zwolnienia po szpitalu wystarczy aby wróciły siły do pracy czy trzeba się jeszcze wstrzymać i najpierw zrobić kontrolny rezonans pytam bo muszę poinformować pracodawcę i nie wiem co powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Operowana byłam przez prof ZIELINSKIEGO w marcu 2018 a w maju wróciłam do pracy ale mogłam w kwietniu bo osłabienie mija po ok 2 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kontrolny rezonans pan prof zaleca wykonać po 3 -4 m-cach po opercji ale lepiej wykonać po 4 ja zrobiłam po 3 i było to za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam dzisiaj u endokrynologa. Stwierdziła że przyszłam tu niepotrzebnie, że kłamie z wynikami bo pod koniec sierpnia tsh miałam 1,300 a niedawno we wrześniu wyszło 3,500.dala skierowanie na prolaktyne, ft4 i tsh. Z wielką łaska.. Jutro neurolog mam nadzieję że będzie lepiej.. Głowa w połowie mi pęka :( zawroty głowy wykańczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 121
Po operacji można wrócić do pracy po 30 dniach ale jest to sprawa indywidualna,radziłabym,jeżeli sobie można na to pozwolić,posiedzieć w domu,nabrać sił i się wzmocnić. Ja czułam się naprawdę dobrze ale jestem już 3 miesiąc na zwolnieniu i wiem,ze dobrze zrobiłam,moja operacja trwała 4 godziny,ale mój guz był duży,trzeba dać organizmowi czas. Oczywiście decyzję każdy podejmuje sam. Po operacji nie bierze się leków na ciśnienie,hydrokortyzon i ewentualnie swoje leki. Przy kontroli pooperacyjnej,oprócz rezonansu ważny jest wynik kortyzolu. Skierowanie na rezonans może wydać każdy lekarz specjalista np okulista,neurolog,endokrynolog ,należy jednak pamiętać by skierowanie z gabinetów prywatnych było wypisane tak jak refundowane. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo24
hej, w zeszłym tygodniu zrobiłam badania krwi.. mam prolaktyne podwyższona o 1100, lek. ginekolog ( bo to on skierował mnie na badania z powodu braku miesiączki) bez żadnych wyjaśnień i dłuższej rozmowy przepisał mi dostinex i kazał brać 1/2 tabletki na tydzień i wrócić za dwa miesiące z nowymi wynikami prl .. czy powinnam iśc na jakieś dodatkowe badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda że nie każdy chce dać skierowanie.. Uważają że człowiek zmysla. Ze po co Skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×