Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gość
Kontrol jest 5 miesięcy po zabiegu. Ale wcześniej miałam robione trzy razy tomograf i raz rezonans z powodu powikłań po operacji. Teraz wizyta kontrolna wyznaczona przez szpital we wskazaniach. Niestety takie terminy odległe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem, ja miałam podobną sytuację, tomograf kilka razy po karetce na cito. Poza tym dla nowotworowych nie jest tomograf, dla nas tylko luksusowo rezonanse do końca życia. Powiedziane miałam jasno: po operacji od razu na kontrolę, właściwie z jednego oddziału na drugi. To jest przysadka, to nie są jaja. Ja nawet nie brałam sterydów po operacji, a co mają powiedzieć ci, którzy biorą? Mogą się przekręcić czekająć miesiąc a gdzie tam 5. Inna sprawa, ze stajac w drzwiach oddzialu ze skierowaniem nie moga odmowic, nie ma czekania dluzej niz 2 tyg. Nie z takim papierem w reku, oni nie chca miec problemow. Do dzisiaj tak mam, ze czego nie potrzebuje jak rzuce swoja historia wszystko dostaje, czy to nfz czy prywatne leczenie. Taka sytuacja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie jest po pol roku pierwszy (ale kto jest taki odwazny?), a jak jest ok to potem raz na rok do konca zycia, chyba ze ktos bedzie probowal zajsc w ciaze oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bijouu
Tak, ale nadal nie wiem jak taka kontrolna wizyta w poradni wyglada, na co sie przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak w poradni to nie wiem, ambulatoryjnie da się zrobić badania, ale nie da się zrobić profili póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama miała makro usuwane w sierpniu 2017, przez nos potem na drugi dzień juz rezonans tak chyba badawczo. potem chyba w listopadzie a teraz lekarz powiedział że za dwa lata, żeby nie obciążać starszej osoby 72 lata kontrastem. żadnych leków na to nie bierze, nie jest na bromergonie i tych innych, tylko eutyrex na niedoczynnośc tarczycy. zobaczymy za teraz- rok mam nadzieje że jej nie odrośnie- lekarz zapewnił że nie, ale jak czytam na forach to różnie z tym bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemniak12
A ja zapytam cy ktoś a adres e-mail do prof Zielińskiego? Ten który jest na stronie podany nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nie znajdziesz do niego adresu @, nikt tak się nie kontaktuje Konsultacje na mokotowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogi Ziemniaku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie jest Nunna87 ktora uroila sobie gruczolaka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już 5 lat po operacji makrogruczolaka (nieczynnego hormonalnie) przez nos i jest wszystko Ok. Przez 3 lata robiłam raz do roku rezonans, a następny mam za 3 lata. Badanie hormonów raz do roku i też są w normie. Nic nie zażywam. Też Wam tego życzę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór :) 5 miesięcy temu wykryto u mnie mikrogruczolaka przysadki, prolaktyna 314,2 przy normie 3,00-35,00 ng/ml. Przez 7 tygodni brania Dostinexu (0,5 tabl x2/tydzień) prolaktyna spadła do 54,52 :) W lipcu wybieram się do szpitala i nie wiem jakich badań mam się spodziewać.... Będę wdzięczna za podpowiedzi :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prolaktyna jest dalej za wysoka, a guz sie nie zmniejszył. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Prolaktyna spadła więc lek działa, ale czy guz się zmniejszył i o ile to trudno powiedzieć. On nie jest aż tak specjalnie bardzo duży (ja też mam takiej wielkości). Tyle że u mnie rośnie pomimo brania bromergonu. Co do badań szpitalnych to pewnie jakieś hormony Ci zbadają, może konsultacje będziesz mieć? Ja miałam konsultację okulistyczną, ginekologiczną, neurologiczną, neurochirurgiczną, badanie pola widzenia. No i też miałam badane hormony: prolaktyna z metoklopramidem, i wszystkie hormony przysadkowe, nadnerczowe, tarczycowe, płciowe. To chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek75
Witam, lekarz zaproponował mi leczenie nowym lekiem Signifor,bo dotychczasowy lek (somatuline)przestała działać. Czy, ktoś miał kontakt z tym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iwciaaa, dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do misiek75 Brałam Signifor, jestem zadowolona ze skuteczności, ale przy chorobie Cushinga. Więcej mogę napisać na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że to niesprawiedliwe pisać sobie na @, gdy tutaj mogłoby przeczytać więcej zainteresowanych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość81
Witam a może mi ktoś powiedzieć czy jak macie zawężone pole widzenia to tylko od strony nosa czy ogólnie może być zawężone z każdej strony dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ketokonazol sprzedam
Ketokonazol Zespol Cushinga sprzedam leki Ketokonazol pod nazwą Keto, 200 mg. Cena 2zl tabletka. Listki po 10 tabletek. Producent President Inter Pharma Co, Tajlandia. Ważny do 04.2023. Jest lekiem stosowanym w chorobie Cushinga, od 12 roku życia. Ketokonazol jest lekiem z wyboru w leczeniu grzybic powierzchownych i układowych. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, mój endokrynolog skierował mnie na hospitalizację i polecił klinikę endokrynologii w szpitalu A. Jurasza w Bydgoszczy. Zadzwoniłam, zarejestrowałam się i czekałam. Oczywiście były nerwy związane z pierwszym pobytem w szpitalu, wykonywanymi badaniami itp. Podczas obchodu kierownik kliniki zapytał się co mi dolega, no odpowiedziałam, że mam mikrogruczolaka przysadki, pokazałam wcześniejsze wyniki z krwi, wynik rezonansu i takie tam, na co kierownik: to po co pani do nas przyszła? Odpowiedziałam, że na podstawie skierowania od endokrynologa to się tylko głupio uśmiechnął. Leżałam 4 dni w szpitalu, miałam pobieraną tylko krew (żadnych innych konsultacji) i porobione te wyniki, które sama wcześniej robiłam prywatnie. Ale najbardziej rozwalił mnie tekst mojego lekarza prowadzącego - "no u nas to tak na spokojnie, badania tylko z krwi, ale przynajmniej jest czas, żeby książkę poczytać" - wydaje mi się, że komentarz zbędny. Reasumując - jeżeli ktoś chce sobie odpocząć i poczytać książkę to jak najbardziej; w innym wypadku nie polecam pobytu w tej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 81
A czy oprócz zawężone go pola widzenia mieliście i inne dolegliwości związane z oczami typu jakieś mroczki powidoki drżenie obrazu itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość31
No to jest jeszcze gorzej w Juraszu jak ja byłam. Niestety w naszym województwie jest tylko jeden oddział endokrynologiczny, właśnie tam. Dużo lepiej leży się w bielańskim w Warszawie. Zupełnie inne jest podejście lekarzy i w ogóle personelu całego. Nawet mówią dzień wcześniej jakie badania będą robić, jakie konsultacje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgadzam się z tą opinią na temat Jurasza,leżałem na oddziale trzy razy,cały czas leczę się w przychodni i uważam że opiekę mam bardzo dobrą.Dodam jeszcze że leżałem też w Szpitalu Bielańskim i jakiś czas jeżdziłem tam do przychodni gdzie po pół roku leczenia lekarz stwierdził że niestety nie może mi pomóc i odesłał mnie z kwitkiem.Od tamtej pory leczę się w Juraszu i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość31
Widocznie zależy to od etapu choroby z jaką się leży. Chyba najlepiej się położyć jak coś podejrzewają, a nie jak już jest i tylko skontrolować co jakiś czas. Ja powinnam mieć kontrolę w Juraszu, m.in. z tego faktu że mój guz rośnie pomimo leczenia. Jednak mam podobne wrażenia co moja poprzedniczka. A druga spraw- jak długo się czeka na termin na oddział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos pomoze potrzebuje kontakt do profesora Grzegorza Zielinskiego Warszawa neurochirurga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1122
podaję nr do rejestracji w Warszawie 22 825 85 99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość27
Witam wszystkich:) pisze po raz pierwszy, chciałabym się poradzić osób niezależnych, a widzę że na tym forum jest wiele osób bardzo kompetentych w temacie. Otóż ok. 2 msc temu zdagnozowano u mnie torbiel kieszonki Rathkiego - wymiary: 17x17x13. Byłam w Centrum Onkologii - ich zdaniem jak najszybciej operacja przez nos. Druga opinia - profesora Zielińskiego - odczekac rok, zrobić rezonans i wtedy decydować, gdyż uważa że być może żyje z tym już od wielu lat...a moje objawy wynikaja z nieloczonej niedoczynności tarczycy. Jeżeli chodzi o moje objawy, z którymi trafiłam do szpitala, przed postawieniem diagnozy to: bóle głowy ciągłe tzn tylko w prawej skroni, przezroczyste pęcherzyki i jakby przechodzące łuny w obrazie, chociaż poza tym widzę dobrze, pole widzenia ponizej normy wiekowej, uczucie zimna, wypadanie włosów, stany lękowe, prolaktyna podwyższona, chociaz ta sprawa w wyniku zmiany diety się sama unormowała. Co o tym sądzicie? Będę mega wdzięczna za wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×