Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gość
Witam. Od 3 miesiecy staranmy sie z mezem o dziecko. Bylam u ginekologa na badaniach. Usg piersi ok, usg pokazuje zdrowe jajniki oraz owulacje. Mimo wszystko zrobilam badania. Tsh w normie, natomiast prolaktyna wyszla za wysoka bo az 85, natomiast wynik po obciazeniu to 885! Miesiaczkuje normalnie, nie mam mlekotoku. Kiedys ok 10 lat temu dostalam skierowanie na badanie prolaktyny (wypadaja mi wlosy) i wtedy prolaktyna byla w gornej granicy normy natomiast po tabletce z 20 razy podwyzszona. Czy moje wyniki wskazuja na guz przysadki czy raczej na hiperprolaktynemie czynnosciowa? Do lekarza ide dopiero za tydzien... prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o czas jaki się czeka na miejsce na oddziale, to ja na Jurasza rejestrowałam się w kwietniu, a położyłam się do szpitala pod koniec lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość31
Taki wzrost raczej przy hiperprolaktynemii czynnościowej. Gdyby powodem był guz to nie byłoby wcale wzrostu lub wzrost byłby niewielki. Ja mam minimalny wzrost po podaniu MPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do Torbieli Ratkego to konieczna ocena czynności przysadki, a wskazania do operacji są dość subiektywne: jeśli jest niedoczynność to operować, jeśli uporczywe bóle głowy ( (częściej niż 3-4 x w tygodniu) przy torbieli powyżej 15 mm tez raczej operować, zab. widzenia - operować. Kto konsultował w Centrum Onkologii, tam od przysadek głównym specjalistą jest Dr Kunicki - on oglądał czy ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akro_manka
Hej, jestem chora na akromegalię. Mój makrogruczolak ma rozmiary : 24mm/21mm/17mm. Dziś wizyta u prof. Zielińskiego. Zastanawiam się co mi powie. Czy skieruje mnie na operację, czy podda eczeniu farmakologicznemu? dłonie i stopy mam większe. Towarzyszy mi ból w nadgarstkach i czuję się ogólnie strasznie nabrzmiała. Soje pierwsze objawy zaobserwowałam prawie 4 lata temu ale wtedy mój lekarz rodzinny powiedział, że to normalne po porodzie drugiego dziecka. Ciało kobiety się zmienia. Gdy zaczeła bolec mnie głowa i cukier w badaniach wyszedł podwyzszony udałam się do neurologa. Ten skierował mnie na rezonans. I teraz już wiem... Boje się. Jak dlugo wraca się do zdrowia po operacji. W dzisiejszych czasach pracodawcy nie lubią długich zwolnień. Czy objawy akromegalii mogą sie cofnąć? Jak długo po pierwszej wizycie u prof. Zielinskiego czeka się na operacje?? Pomóżcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia3030
Hej. Czy jest tutaj ktoś kto leczy się u prof. Zgliczyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie. Ok. 1,5 tygodnia temu trafiłam do lekarza rodzinnego z zwrotami głowy, 3 omdleniami w ciągu jednego tygodnia oraz mocnym naciskiem wręcz bólem lewej strony głowy i oka. Pani doktor zleciła podstawowe badania z krwi,wykluczyła cukrzycę po krzywej cukrowej. Podejrzewa na podstawie prolaktyny ze stycznia wynik ok. 40. Norma 23 hiperprolaktyjemie oraz gruczolaki przysadki mózgowej. Wczoraj dostałam skierowanie do endokrynologa, wizytę mam 15.10. Dodam że lecze się na niedoczynność tarczycy, wyniki dobre. Proszę o informację i pomoc o jakie badania prosić Panią doktor, niestety leczylam się u niej prywatnie i nie za bardzo chciała wypisywać skierowania na badania. Teraz jestem pacjentka POZ Plus. Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do akro_manka Hej i jaka była decyzja dr Zielińskiego operacja czy farmakologia? Czy Twój guz też naciekal do zatoki jamistej? Pytam bo ja idę w poniedziałek na operację ale do dr Kunickiego a endokrynolodzy chcą jeszcze leczyć zastrzykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 81. Tak. Ja mam często drżenie obrazu, czasami jakby aura migreny ale bez bolu głowy, sniezenie obrazu. Pole widzenia ok. Z tymi objawami poszłam do neurologa i w marcu zdiagnozowano gruczolaka. Jednak mam problem, bo endokrynolog, neurochirurg i okulista mówią że gruczolak jest mały, 10na8na7mm i nie daje takich objawów ocznych. A ja mam. Macie też jakieś problemy oczne. Robie prywatnie badania hormonów i są w normie. Na oddział do lekarza jeszcze nie mogą iść bo karmie m ale dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mdłości, ból oka który promieniuje do skroni. Bądź czy ogólnie polowiczna ból głowy z ostrym bólem w skroni może być oznaką gruczolaka? PRL. Podwyższona. Endokrynolog dopiero za tydzień. A ja ledwo funkcjonuje.. Tabletki na zawroty głowy wręcz mnie usypiaja. Lekarz okulista na l4. Czy są jakieś sposoby na któryś z tych dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka   gorzkiewicz
Witam jestem tu nowa wykryto u mnie migrogluczolaka ma 4mm lekasz etykrolok powiedzalam że jest nie czyny chormonalnie poziom prolatyny mam 72 ale miałam nerwice lekowom i lekasz ginekolok powiedział że to od lekuw co wy nato agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 12
Potrzebuję dobrego endokrynologa na NFZ z Bydgoszczy. Ktoś może kogoś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szukałam Endo prywatnie. Dr Nowicka jedna z lepszych ale terminy 3 miesiąca prywatnie. Na NFZ chodzę do prof. Junika z Jurasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanie odnośnie Waszych endo. Czy przy podejrzeniu gruczolakow Wasi endokrynolodzy chętnie wydali skierowanie na rezonans? Nie wiem jak się nastawić na moją wizytę u endokrynologa, moja Pani doktor lecząc mnie na niedoczynność tarczycy nie chętnie chciała wypisać skierowanie na badania hormonalne itp.. Pani doktor rodzinna niestety mimo chęci nie mogła dać skierowania na rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszłam najpierw do neurologa prywatnie. Zlecił rezonans głowy prywatnie. Po wykryciu zmiany na przysadce znowu rezonans przysadki z kontrastem prywatnie. Do tego wszystkie badania hormonow odplatnie. Z tymi wynikami poszłam do Jurasza do Endo i tam bez problemu wypisali skierowanie na kontrolny rezonans. Na nfz. wyszedł porównywalny. Następna wizyta za rok, a co 3 miesiac3 muszę sprawdzać hormony prywatnie. Ogólny nie chciał na nic dać zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam udar krwotoczny na gruczolaku. Przezylam. Ale teraz mam dolegliwosci oczne typu drzenie obrazu. Nie wiem czy to normalne czy moze to stany lękowe. Nerwica. Ma ktoś takie dolegliwości.? Hormony w normie. Prolaktyna do 60 podwyższona ale karmię, więc nie mam zdiagnozowanegp do końca guza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję :(.. Zapewne poszło to po kieszeni.. Nie rozumiem w dalszym ciągu na co idą nasze ogromne składki.. Życzę powodzenia oraz dużo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka33
Witam! Wykryto u mnie najprawdopodobniej chorobe cusinga mam wszystkie objawy okrągłą twarz, zaczerwieniona, owłosienie na twarzy, plecach, piersiach, śliniaki na nogach itd. W sierpniu leżałem w szpitalu gdzie rezonans potwierdził guza przysadki mały 3mm. Niestety wypisali mnie do domu i kazali zgłosić się w grudniu na kolejną obserwację. Wzięłam więc sprawy w swoje ręce i zapisałam się na wizytę do dr. Zielińskiego czas wlecze się niemiłosiernie wizyta dopiero 24 października czekam na nie z utęsknieniem od 2 września. Bóle głowy codzienne i wygląd mojego ciała całkowicie odebrał mi chęci życia. Czy jest ktoś na forum z chorobą cusinga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Emilka : Współczuję :( jak sobie radzisz z bólami głowy? Jesteś poza tym pod czyjąś opieka lekarska? Jakie są rokowania na leczenie Twojej choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moją drogę dopiero rozpoczęłam, po wyjściu że szpitala jestem zdania tylko na siebie czekam na wizytę u dr Zielińskiego u niego będę szukać pomocy. A bóle głowy po prostu muszę przetrzymać żadne tabletki nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wykryty guz od kwietnia. Hormony mam na razie ok. Nie znam się zbyt dużo na chorobie cushinga, ale dużo czytałam o niej też. Chyba aby ja skutecznie wyleczyć trzeba wyciąć guza. Przeczytałam już chyba wszystkie fora i co tylko piszą o gruczolakach. I prof Zieliński najlepszy. Kiedy i ja bede musiala się poddać operacji to tylko u niego. Średnio kilka dziennie robi t akich operacji. No niestety też zauważyłam że osoby z guzwm przysadki są pozostawiania sami sobie... I sami walczą aby dostać się do dobrego specjalisty prywatnie. I większość badań prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nigdy nie ugotowałam nie chodziłam do lekarzy więc to co mnie spotkało jest dla mnie szokiem bo to taki skok od razu ba głęboką wodę. Ja jestem szczupłą osobą ale moja twarz i kark wygląda jak napompowany balon A powiek nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam endokrynologa za Tydzień i jestem bardzo ciekawa jak mnie potraktuje. Rozmyślam nas rezonansem prywatnie i neurologiem prywatnie.. Czuję się okropnie :( najgorszy jest ból w skroni i ból głowy :/ Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Ja mialam chorobę Cushinga. Operowal mnie prof. Zieliński w marcu 2017r. Mialam dużo szczęścia z diagnoza, lekarzami i terminami. Jak masz jakieś pytania to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakiej wielkości był pani gruczolak? Mój ma tylko 3mm. Mam nadzieję że nie będę musiała długo czekać, na operację jestem zdecydowana. Mój wygląd i samopoczucie jest w tragicznej kondycji. A od 2 tyg. Doszły bule nóg i problemy nawet z wchodzeniem po schodach brak mi sił żeby podnieść nogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zdiagnozowano dopiero w sierpniu, a pierwsze objawy opuchnięte okrągła twarz pojawiły się 3 lata temu w maju. Niestety lekarze odsyłali mnie z kwitkiem. Dopiero w styczniu moja próżność odzyskania swojego dawnego wyglądu pchneła mnie do wizyty u lekarza chirurga plastycznego dzięki któremu dowiedziałam się że moja twarz to efekt choroby, mądry człowiek nie chciał zarobić tylko podpowiedział żebym sprawdziła tarczyca i poziom kortyzolu trafił w 10. Za to mu bardzo dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Według opisu rezonansu gruczolak miał 6x5mm. Czekalam na operację 2miesiace (ale to bylo w trakcie remontu oddzialu). Operacje mialam we wtorek, a wypis w piątek. Po jakiś 6 miesiącach od operacji wygląd wrócił do 'normy'. Przed operacja tez mialam problemy z chodzeniem po schodach, bolami glowy, nerwowoscia, przemęczeniem i duzo innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się czy mój gruczolak nie jest za mały na operację, ale mam nadzieję, że w połączeniu z chorobą cusinga kwalifikuje się do operacji. Chciałabym żeby operacja odbyła się i żebym miała to już za sobą ponieważ to działa nie tylko na mnie od strony fizycznej, ale najbardziej też psychicznej. Rano wstając nic mi się nie chcę nie mam siły na nic. Jeszcze niedawno pracowałam po 12 godz. Przychodziła z pracy i potrafiłam sprzątać jeszcze codziennie cały dom na błysk,bo miałam tyle energii, A teraz ledwo co wstrzymuje 8 godz. W pracy A po powrocie nie mam siły żeby robić najprostsze podstawowe obowiązki w domu. Chciałabym żeby wszystko wróciło do normalności. A najbardziej przybijajace są uwagi obcych ludzi którzy zwracają uwagę, że coś pani kiepsko wygląda, taka obrzeknieta. Ale co im będzie człowiek tłumaczył....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do maru. Cieszę się że trafiłam na ten blog i spotkałam osobę która walczyła z podobnym problemem jak Ja. W domu bliscy wspierają mnie, ale ciężko im się pogodzić z moim stanem psychicznym... dla nich mój wygląd nie sprawia problemu, ale dla mnie jest dołujacy tym bardziej że ze zdjęć ustawionych w domu nie przypominam tej kobiety...Którą jeszcze tak niedawno byłam. I wszystko te zmiany pojawiają się w bardzo szybkim tempie. I co kilka tygodni są jakieś nowe objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maru
Ja potrafiłam pójść spać o 18, wstać rano i dalej być zmęczona. Niektórzy gratulowali ciąży, inni sugerowali dietę - znam ten ból. Jak coś to pisz: annadiana@wp.pl ;) A Zieliński naprawdę wie co robi - przynajmniej w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×