Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Marta1122
tel. na recepcje do prof Zielińskiego 22 825 85 99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka cena takiej wizyty, czy można na NFZ czy tylko prywata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
Właśnie wracam od dr Zielińskiego na szczęście obejdzie sie bez operacji narazie tylko obserwacja. Za rok kolejny rezonans i kolejna wizyta. Spytalam o to czy w przyszlosci bede miala problemy z zajściem w ciaze, powiedział ze raczej nie powinnam bo jest nieczynny hormonalnie, powiedzial ze to nie jest gruczolak tylko torbiel kieszonki rathego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wrześniu 2017r. wizyta kosztowala 280 zł. Tylko prywatnie, ewentualnue mozna próbować na oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1122
gosc 1994 to dobrze ze obserwacja tylko, u mnie tez ale ja mam większego i tez profesor Zielinski mówil ze to raczej torbiel kieszonki a nie gruczolak . ale nie zapytalam co jest mniej groźne czy wiesz coś na ten temat? czy masz jakieś objawy? ja zemdlałam kilka dni temu i teraz nie wiem czy to był pierwszy objaw guza czy poprostu osłabiona jestem stres ostatni itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1122
ja też płaciłam 280 zł nie ma chyba innej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
nie nie pytałam co jest groźniejsze, innych objawów nie miałam. Miałam bóle głowy dlatego zaczęłam robić badanie, a dr Zieliński powiedział, że te bole głowy nie były od tego torbielą, tem torbiel został wykryty przez przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Misiek75, miałam CyberKnife w sierpniu 2017 w Gliwicach, u doktor Treli-Janus. Do tej pory brak efektów. Mam chorobę Cushinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam Cyber Knife w Wieliszewie k.Warszawy u dr Tyc , na razie czekam na efekty , mam ból głowy po stornie blizny i guza. Byłam u dr Kunickiego który mnie operował, ale on powiedział że na efekt po radio-terapii trzeba czekać nawet do 2 lat. a na bóle głowy na razie nie widzi wskazań do operowania bo resztka jest mała i schowana za tętnicą koło przysadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy zna ktoś jakiś portal o chorobach przysadki ( głóenie guzy) i podwgórza, chodzi mi o informacje o guzach i metodach leczenia, ale taki lekarski nie że forum pacjentów.Jest coś takiego w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Osobiście polecam wszystkim dr.Jacka Kunickiego w Instytucie Onkologii w Warszawie.Uważam, że jest najlepszym neurochirurgiem w Polsce.Lekarz z powołania.Miałem guza przysadki ok.2,5 cm.Dziś w końcu mogę odetchnąć z ulga.Wszystko się udało i powróciło do normy.Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirrrra
Witam, ja mam również guza wielkości 2,5 cm. Czekam na wizytę u prof. Zielińskiego, mam ją dopiero za miesiąc. Jakie miałeś objawy guza? Jak przebiegła operacja, jak długo czekałeś na nią od czasu wizyty u doktora? Jak czułeś się po operacji i jak długo wracałeś do zdrowia, a potem do normalnego życia? Czy guz takiej wielkości zawsze kwalifikowany jest do usunięcia? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umów się na prywatną wizytę do dr.Kunickiego a on ustali termin operacji w szpitalu na Ursynowie.Ja czekałem nie całe dwa tygodnie.Z tego co wiem to 2.5 to są guzy makrogruczolaki i je usuwa endoskopowo niestety.W lepsze ręce niż doktor Kunicki nie możesz trafić...naprawdę jest neurochirurgiem z powołania.Miałem zabieg 6.04 a dziś jestem już w domu dobrze się czuję. Też się bałem ale nie było to straszne i do przeżycia.Naprawdę polecam doktora gdyż hormon wzrostu spadł mi do zera a wyniki są rewelacyjne.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mirrra, ja już po operacji. Leżałam na Szaserów w Warszawie. Dr Zieliński "wyrzucił" mojego guza przez nos a po dwóch dniach mogłam iść do domu. Obsługa w szpitalu super, oddział po remoncie nowiutki, aż błyszczy a dr fajny facet. Polecem, nie warto się bać. Przed operacją tabletka i śpisz, a po operacji nosek drożny, można oddychać i nawet nie boli. Najgorzej, że dr nie pozwala leżeć w łózku, każe chodzić i chodzić:) naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirrrra
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Zwolniło się miejsce i wizytę u prof. Zielińskiego mam już w piątek, zamiast w połowie maja. Gość z dzisiaj z 19.38, serdecznie dziękuję za pocieszenie. Czy długo czekałaś na operację od czasu wizyty u doktora? Jakiej wielkości był Twój guz? Bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Mirrra, Ja miałam akromegalię. Przed operacja dostawałam zastrzyki na zmiękczenie i skurczenie guza przez 6 miesięcy. Przed operacją guz miał 16x14x14mm średnicy. Zrobiłam badania i po 3 tygodniach przyszłam na oddział. Inni chorzy zwykle czekają 4-5 tygodni. Nie musisz się bać, trzeba to przejść. Ja bardzo chcę być zdrowa i być w ciąży Pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No liczą się efekty....Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nunna87
Witajcie. Potrzebuje wsparcia. Prolaktynę bez obciążenia mam ok 309, po obciążeniu ponad 9tysiecy. Czekam na rezonans. Czy gruczolak jest oczywistością? Boję się. Mam problem od zawsze z okresem, prawie w ogóle go nie mam. Przed ciążą też tak było. Ledwo zaszłam. Głowa boli mnie od kiedy pamiętam. Jak byłam mała. Rezonans miałam 10lat temu. Wtedy nic nie było, ale wiadomo. 10lat... To słoń mógł tam wyrosnąć. W piątek mam badanie pola widzenia. Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirrrra
Dziękuję gość z wczoraj z 20.36, pozdrawiam również i życzę Ci z całego serca tego, o czym marzysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mirrra, dziękuję! Trzymam kciuki, wszystko będzie dobrze, musisz wierzyć i mieć odwagę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośAć
Witam, szukam przyczyny tycia i wypadania włosów. Zrobiłam badania laboratoryjne: Prolaktyna 105,4 norma: 2,8-29,3 Acth norma: 8,08 norma: 7,2- 63,30 Kortyzol rano 11,82 norma: 5,27-22,45 Progesteron 0,117 ng/ml Proszę o informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Do Nunna 87 Moim zdaniem test obciążenia wskazuje na hiperprolaktynemię czynnościową, ale zapytaj lekarza. Bo my tutaj to tylko wiemy tyle ile nas to dotknęło. Ja mam prolactinomę leczoną, ale test był sztywny tzn. miałam 75 mg a po obciążeniu 88. Musiałam zmienić lekarza, bo mój wyjechał i on zupełnie inaczej leczy. Teraz biorę bromergon 2 razy dziennie po pół tabletki. Mam po miesiącu zwiększyć jeszcze o pół tabletki. Także będę brała dziennie 4 mg. Ostatecznie mam brać 4 tabletki dziennie. Poprzedni lekarz leczył mnie dawką 1,25 mg, tylko że on nie działał. Moje pytanie jest takie- czy mogę źle się czuć po dawce rannej? Kiedyś brałam całą tabletkę wieczorem i było ok. Wydaje mi się, że obecny lekarz chce mnie przyzwyczaić do bromergonu i dlatego biorę go rano. Ale powiedzcie mi czy Wy też mieliście brak apetytu, zmęczenie i taki kłujący ból po prawej stronie brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia 121
Cześć ! Wczoraj wróciłam ze szpitala po operacji bardzo duzego ,niszczącego nerw wzrokowy makrogruczolaka operowanego przez otwarcie czaszki.Operował mnie profesor Zieliński.Jestem 10 dni po operacji i oprócz osłabienia i blizny na czole nie mam żadnych innych dolegliwości. Piszę do Was bo forum było dla mnie wsparciem.Nie bójcie się operacji 90 % jest operowanych przez nos powrót do zdrowia bardzo szybki.Mam nadzieję,że dodałam nadziei tym którzy czekają na zabieg,jezeli macie pytania to chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć od ponad dwóch miesięcy leczę mikrogruczolaka Dostinxem. zbliza mi się termin wizyty kontrolnej i badania kontrolnego prolaktyny. Dostinex przyjmuje dwa razy w tygodniu - i tu pojawia się pytanie - badanie kontrolne prolaktyny powinnam zbadać dzień po przyjęciu dostinexu czy pozostanie to bez różnicy i nie powinno wpłynąć na wynik? dziękuję za odpowiedź, być moze ktoś miał podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie zle przyjmujesz dostinex, bo bierze sie raz na tydzien (doczytaj czemu) wtedy zrozumiesz, ze nie ma znaczenia w ktorym dniu zrobisz badanie. Albo spytaj sie lekarza z jakiego powodu bierzesz 2x zamiast laczna dawke 1x/7dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość69
Witam, mam torbiel kieszonki radhkiego wielkości 23mmx14mmx11mm. Czy ktoś może ma lub miał coś takiego. Czy kwalifikuje się to do operacji? Bardzo niewiele informacji znalazłam w internecie. Lekarz kazał mi leczyć się się dostinexem i zalecił kolejną wizytę za 3 miesiące. Co mnie czeka za te trzy miesiące? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Zwracam się do kobiet, które są już kilka lat po operacji usunięcia makrogruczolaka przysadki. Napiszcie proszę co jaki czas robicie rezonans, badacie hormony czy też idziecie do szpitala żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mieszkam za granicą i to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do roku po operacji badalam co 4-6tyg dla siebie - bo wiedziałam ze wszystko jest dobrze. Dziwne, ze nie znasz zaleceń. Po usunięciu gruczolaka robi sie rezonans raz na rok. Ja klade sie do szpitala co roku. Jak czuje sie gorzej, to co pol. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bijouu
Jak wyglada kontrol po operacji przezklinowej gruczolaka przysadki? Za miesiąc mnie to czeka i chciałabym wiedzieć na co sie przygotowac. Czy wykonywane sa jakieś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zesralabym sie ze strachu jakbym miala czekać na kontrol po zabiegu miesiąc. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×