Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Ania 35-współczuje Ci takiej postaci mlekotoku. Mnie nic nie boli, chociaz nie jest tego kropelka czy dwie,sporo więcej,choc i tak mniej niż rok temu. Wczesniej ból piesi dokuczał mi jakies 2 tyg przez @ a teraz praktycznie nic. Tylko cykle oststnio się znów wydłuzyły.Poczekam jeszcze jakieś 2 miesiące, zrobie prl jeszcze raz i wtedy do ginia.Może to był jakiś wyskok poprostu-jestem osobą która bardzo łatwo sie denerwuje-aż za bardzo:-). Lekarz powiedział że leczenie w sumie nie różni się az tak bardzo - mam na mysli malutkiego gruczolaka i hiperprl spowodowana stresem. Wstapiłam tu z jednym zapytaniem ale chyba zostane na dłużej- jest tu bardzo miła atmosferka, i fajne forumowiczki. Ania-trzymamy mocno kciuki za Ciebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia 🌻 oj tak stres nam nie słuzy !!!!!!!!trzeba wrzucic na luz a to nie takie proste czy jest jakas róznica miedzy bromocornem a bromergonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
witam! prolaktynoma - bromocorn od bromergonu nie roznia sie niczym, oprocz tego ze produkuja je rozne firmy;) dawki sa takie same tzn 2,5 mg bromokryptyny w kazdej z 30 tabletek w opakowaniu;) nie mam cos ostatnio za bardzo vczasu zeby cos napisac na forum ale kurcze szukam nowej pracy i walcze z lekarzami:( niestety w naszej "słuzbie zdrowia", jesli mozna tak to wogole nazwac , jest totalny brak wspolpracy i jakiejs harmonii - nikt nic nie wie, kazdy odsyła do kogos innego....;( za to zauwazyłam spore calkiem zainteresowanie portfelem pacjenta ....dziwne.... pozdrawiam Was dziewczyny, i malujcie jajca na wielkanoc!! heheh;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jest, różnica żadna i po jednym i po drugim mdli jednakowo:-). Ja zaczynałąm od 2 opakwań Bromergonu(ale z tym to była fajna historia-chodze do ginia prywatnie, ale tomograf robiłam rzecz jasna przez przychodnie przyszpitalną. 2 miesiące w kolejce, nie ma co. Jak już miałam wynik to nie chcieli mi go wcale oddać, dopiero na wizycie. Oczywiście zarejestrowałam sie już wcześniej, ale i tak musiałam sobie jeszcze poczekać. Traf chciał ze tego dnia mój ginio nie przyjmował, było zastępstwo. Ehhh, zrezygnowłabym z wizyty, ale tak byłam ciekawa tego wyniku ze poszłam.A tam wściekły facet, rzuciło mi recepte na Bromergon, no i jeszcze na dodatek Androcuri Stediril-bo przyszłam z plikiem wyników. Olałam to, poszłam sobie priv, z tym wszystkim-i co ciekawe mój ginio absolutnie nie polecał przy hiper tabletek antykoncepcyjnych, zapisał Bromocorn który jest jeszcze troche tańszy od Bromergonu.) Tak więc oprócz prl mam jeszcze na pieńku z innymi hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
mysle Lusi ze jeste wrecz niezbedne bo niezdrowo jest mowic w kołko o tym samym a dzieki temu forum mamy tez odpoczac od problemow i nie myslec wciaz o naszych dolegliwosciach ;) spoko!! odbiegaj gdzie chcesz heheh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie odrazu po rezonansie chcieli ciac ale sie nie zgodziłam - najpierw leczenie jak nie pomoze to bede sie zastanawiac. I dobrze zrobiłam (chyba;-) bo prl jakos drastycznie nie rosnie a czesciej spada. Lusi a z czym masz problemy ,chodzi mi o hormony ja mam za mało progesteronu , niby sie mieszcze w normie ale mało i moga byc problemy z zajsciem w ciaze Ewelina z lekarzami to prawie walka z wiatrakami . Zadnego dialogu nie mozna złapac bo i tak wiedza lepiej a jak zaczynaja sie schody to sa mistrzami w odsyłaniu (oczywiscie nie wszyscy znam paru naprawde dobrych lekarzy z powołania) jajca wielkanocne mocze w cebuli i skrobie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem mam z androgenami-androstendion i testosteron-miedzy innymi psują mi cere i ogólnie natłuszczaja -włosy myje codziennie.Ponoc tez hamuja pekanie pecherzyków-ale to wyczytałam gdzies na forum.Poki co nic na nie nie biore. Progeteronu nie robiłam, ale chyba musiał być niski bo jak miałam tę najwyższa prl to miesiączka była zaledwie plamieniem. Traz chyba jest OK, chociaż..... nie mam pojecia. Narazie walcze z prl nie z powodu niepłodności ale z powodu objawów hiper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech zajączek szczodry będzie i z jajeczkiem do was przybędzie, niech święconka smaczna będzie, a w Dyngusa woda wszędzie. Wszyskim Wam Życzę Waszystkiego najlepszega Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
WSZYSTKIEGO NAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) eve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubina
Dawno mnie tu nie było ale wpadłam na chwilkę z życzeniami Wesołego Alleluja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane!!! Z Okazji Świąt Wielkanocnych życze Wam wszystkiego najlepszego, Byście mogły spędzic je w rodzinnym gronie i podstawowo zycze Wam dużo zdrówka !!! Pozdrawiam ciepło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam gruczolak przysadki mózgowej, nie wiem jakiej wielkosci, ale wiem, że cała przysadka ma 27 mm. Czeka mnie operacja. Co się stanie gdy usuną mi całą przysadkę mózgową? Czy do końca życia bedę na tabletkach? beti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabins
Oby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało by szyneczka nie tuczyła , atmosferka była miła ,a zajączek uśmiechnięty przyniósł wspaniałe prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Wesolutkich świąt wam zycze smacznego jajeczka, i mokrego ubrania w dniu wielkiego lania :) Hej wam wszystkim!!!! Dawno sie nie odzywalam dzis tu zajrzalam na chwilke i prosze atmosfera iscie swiateczna az milo poczytac!!!! :) Widze tez ze pojawily sie nowe osoby!!! Witam je serdecznie!!!! Mialo mnie nie byc troszke dluzej ale nastapila mala zmiana i dzis jestesmy juz w domku ale znowu znikne przynajmniej do niedzieli!!! Lusi24 z ta renta socjalna to jest tak: potrzebujesz jak najwiecej dokumentacji, wypisow ze szpitala, badan rezonansu, wszystko co posiadasz. Nastepnie potrzebujesz druku zaswiadczenie o stanie zdrowia pacjenta, z tym drukiem udajesz sie do lekarza prowadzacego (moze to byc lekarz rodzinny ale lepiej specjalista czyli endokrynolog) on wypisuje ci wszystko o twoim stanie zdrowia i jakie teraz trwa leczenie. Nastepnie piszesz do ZUS jetes z Wroclawia to do tego na Pretficza. Prosisz o przyznanie stopnia niepelnosprawnosci wysylasz tez kopie tego druku. ZUS odpisze na pismo powinien cie wezwac na komisje lekarska bedzie kiedy i gdzie masz sie zglosic, tam bedziesz badana i potem czekasz na decyzje przyjdzie tez listem czy dostalas stopien niepelnosprawnosci. Potem jak ci to przyznaja bedziesz starac sie o rente socjalna chyba ze ci tez ja od razu przyznaja. Potem moze ci sie uda i pielegnacyjne, choc z tym moze byc trudniej ale tez warto sie starac. Jezeli masz jeszcze jakies pytania chetnie ci pomoge. Pozdrawiam was dziewczyny i zycze choc to juz ostatni dzien Spokojnych i Wesolych Swiat!!! :) PS. Jak tam bardzo bylyscie mokre? Ja dosc mocno a moja corcia to wszytkim mowila zeby mame lac woda nikogo innego!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Zapomnialam ci Lusi dodac ze na to nigdy nie jest za pozno!!!! Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wietam!! ;-) ehh tak czytam to wszytsko to troszke się boję... mam 17 lat miesiączkuje od 5 lat ale od samego początku nieregularnie tak co 4,5 a nawet 6 miesiecy czasem co 2... ii czasem mam bóle głowy... nie aż takie żeby nie do wytrzymania ale bywają.Wzrok wporządku. Jak myślicie czy to coś ma wspólnego z gruczolakiem?? czy tylko problemy hormonalne które mogłam także przjąć genetycznie po mamie.?? Bardzo prosze o pomoc... od kilku dni nie daje mi ta myśl spokoju. :-( Czy powinnam zgłosić sie do lekarza?? prosze pomóżcie mi .... życze Wam zdrowia i wytrwałości .. pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabins
Asio Rek koniecznie idz do ginekologa on da Ci na badania , przyczyna moze byc inna niz gruczolak. WTwoim wieku nie miałam 9 miesięcy okresu i tylko zwykłe badani pomogło - może przypadek. Ale najpierw ginekolog powiedz mu o swoich objawach i obawach Będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo wielkie dzięki Sabins:-* będę musiała zrobić jakieś badania... możliwe...że mam jakies inne problemy niż gruczolak(oby) ale boję się bardzo..:( bo te problemy z okresem mam już od samego początku.. jeszcze raz Ci bardzo dziękuje i pozdrawiam.:-) aa jak Ty się czujesz??:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiorek, musisz przebadac hormonki-bo one napewno nie sa w porządku-ale nie stresuj się bo stres jest naszym wrogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny dawno mnie nie bylo , ostatni tydzien byłam w domu i przyszły też. Własnie sie dowiedziałam że 30 kwietnia popołudniu mam sie stawic w Klinice , akurat na te wolne dni będe operowana .Teraz dopiero zaczynam się denerwować jak znam juz termin . Jak wrócę i dojde do siebie to zaraz wam opowiem jak było , sama jestem ciekawa . Pozdrawaim was wszystkie pa Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
hej babeczki!!!! Wrocilismy juz na nasze smieci!!! Maz moj biedny teraz pracuje nawet w niedziele bo nawal roboty, a my z corcia we dwie urzedujemy. Wiecie ze moja cora choc ma dopiero 21 miesiecy umie liczyc do 10!!!!! Az mi sie w to wierzyc nie chce!!!! Ale jak slysze i widze jak przeklada sobie kuleczki i mowi raz, dwa, try to az jestem w szoku!!!! Maz uczy ja alfabetu :) tez chetnie powtarza!!! Wiecie az sama jestem w szoku bo lekow jeszcze nie biore prolaktynka kolo 60 a tu prosze dostalam najnormalniej w swiecie okres po 4 miesiecznej przerwie!!! :) I mlekotok sie znacznie zmiejszył :) Az zyc sie chce!!! Zmienilam fryzure i kolorek tez!!!! Asiorek 17 w twoim przypadku nie koniecznie to bedzie takc zle jak myslisz nie zakladaj tak czarnego scenariusza!! Zrob koniecznie badania choc podstawowych 4 hormonow a wszystko sie wyjasni. Pozdrawiam cie i glowa do gory!!!! Buziaczki dla was Ps. Jak tam po swietach??? Ile ciasta poszlo w boczki???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
witam wszystkich! ja od dzis wlasnie sie odchudzam zeby zgubic nagromadzone przez swieta zapasy :) Aniu35 bede trzymac mocno za Ciebie kciuki :) nie martw sie , bo bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :* chciałam bardzo podziękować za pomoc i dorade:-) Dzięki Wam się uspokojiłam... i postanowiłam przez wakacje zrobić te badania ;-) ii jestem dobrej myśli. Olu27 cieszę się że zaczyna się polepszać... ;-) ii życzę takich samych rezultatów Wam wszystkim...aa zaczęła sie piękna wiosna to aż życ się chce...;-D pozdrawiam ii 3majcie się ;-) buźka muaaa :* :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
hej AsioRek17 dzieki za mile slowa u ciebie tez pewnie jest wszystko ok to tylko zaburzenia koniecznie zbadaj hormonki i bedziesz calkiem spokojna!!! W koncu nie taki diabel straszny!!! :) Pozdrawiam was wszystkie i zycze milego dlugiego weekendu!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia17
hej :-) Mam 17 lat , istnieje podejrzenie o gruczolak przysadki . Tydzień temu byłam u endokrynologa z wynikami : - TSH WYSOKO 5.72 ulU/mL norma 0.400-4.00 - T3F 3.03 pg/mL 1.50-4.10 -T4f 1.34 ng/dL 0.800-1.90 Wczesniej już też byłam u tego samego endo. tylko że wtedy wyniki wyszły jakieś nierealny i kazal je poworzyc, zrobił mi też USG tarczycy - żadnych guzków !! Dał mi skierowanie na rezonans - kuzynka mamy jest tam szewowa wiec mi zalatwila zaraz po weekendzie majowym !! Jeśli chodzi o objawy to : jest regularna miesiaczka, nie mam problemów ze wzrokiem jedynie co to te okropne bule głowy, problemy z cerą, włosy codziennie musze myć i strasznie się poce !! Ale jestem pozytywnie nastawiona :-) Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
hej! a poziomu prolaktyny nie oznaczałaś? Kobitki co u Was? nic się nie odzywacie :( Iwona, prolaktynoma, evelina ... jesteście tam? pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×