Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gruczolanka
Witajcie Jestem juz po wizycie u endokrynologa. To podobno jeden z lepszych lekarzy, ale jestem chyba troche rozczarowana. Jak juz wspomnialam we wczesniejszym wpisie, moj guz ma 11mm. Lekarz stwierdzil, ze trzeba go tylko obserwowac i czekac az urosnie. Czy to normalne, zeby nie zalecil ani lekow ani zabiegu? Megii77 Na borelioze bralam tylko antybiotyk, przez 3 tygodnie. Wiem, ze to paskudna choroba. Wiem tez ze ludzie lecza to miesiacami. Ja pewnie nie jestem wyleczona, bo objawy jakie byly, takie sa. Konca mojego leczenia nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atalaka
DO AGUSIA35 Ja sama ponad miesiac temu byłam na operacji u dr. ZIELINSKIEGO. Wiec na "świerzo" wiem jak się czujesz. Operacje prawdopodobnie bedziesz miala nastepnego dnia jesli z wynikami, które robilas przed zabiegiem wszystko ok. Tabletki które dostałam przed zabiegiem spowodowały ze nie czułam strachu wogóle niby świadoma a jednak. Jak obudziłam sie po operacji to sie ucieszyłam. Nic mnie nie bolało, głowa wogole jedyna dolegliwosc to taka ze krew odkrztuszałam no i oddychanie przez usta. Ja cała noc nie spalam. Nastepnego dnia wstalam i juz chodziłam. Mialam oczywiscie jakies słabsze momenty bardziej psychicznie. W szpitalu po operacji spedziłam 4 dni i wypuszczono mnie do domu. Ogólnie to jest ok oczywiscie wiecej teraz mysle co bedzie.......... Wiadomo ze to wkoncu operacjia ale bedziesz w najlepszych rekach.. Czekam na wiadomosc od ciebie jak juz do domku wrócisz........ 3 maj sie tam..... BEDZIE OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
czesc, gruczolanka, pamietam jak mi lekarz powiedzial po moim pierwszym rezonansie, ze operacja to ostatecznosc, najpierw probuje sie go zbic lekami (ale moja sytuacja jest inna, bo ja mam jak wiekszosc tutaj, czynnego gruczolaka) Byc moze wg lekarzy operacja ma zbyt duzo minusow (ryzyko, koniecznosc sztucznego uzupelniania hormonow w organizmie, ktos wspomnial o ryzyku wycieku plynu mozgowego) Byc moze endokrynolog chce Ci tego oszczedzic i dlatego chce najpierw sie przekonac czy on jeszcze rosnie... Tylko niepokojace jest, ze on lezy tak blisko nerwu wzrokowego no i te Twoje bole glowy.. Neurorchirurg chyba w tym wzgledzie moglby miec wiecej do powiedzenia... Czy endokrynolog pytal sie jak z Twoim wzrokiem, mialas juz badany wzrok? Lekow nie zalecil, bo przy aktywnym gruczolaku one raczej nie dzialaja, przynajmnie nie ma na to dowodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
mialo byc przy nieaktywnym gruczolaku leki nie sa skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Czesc, Maj stori, Chcialam dodac, ze widzialam endokrynologa i neurochirurga w tym samym czasie, to znaczy mialam taka wizyte, ze obaj lekarze byli przy mnie i razem podjeli taka decyzje. Wzrok tez mialam juz badany, wszystko ok. Maj stori, jak Ty sie czujesz? Jakie masz objawy choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia s
DO MIRGA NIE WIEM JAK DLUGO MOZNA PRZYJMOWAC KETOKONAZOL. DR WITEK MNIE PROWADZI I MAM ROBIC PROBY WATROBOWE.GENERALNIE ROBIE WSZYSTKIE BADANIA RAZ W MIESIACU. DO KAMILA 23 MOJ KORTYZOL Z RANA WYNOSIL PO DRUGIEJ OPERACJI 25,8 PRZY NORMIE 5-25 UG/DL ALE ACTH MAM WYSOKIE 65,6 PRZY NORMIE 46 PQ/ML.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia a pamietasz wyniki przed operacją, czy był bardzo wysoki? Bo ja słyszałam że jak nie bardzo odbiega od normy to nie choroba cushinnga, ale ja mam właśnie mikrogruczolaka i wiele z objawów tej choroby. Badania mam miec robione z połowie lutego, do tego czasu chyba umre z niepewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki Rozumiem ze przejmujecie sie swoimi mikro ale nie robcie z tego wielkie ego kazda z nas przechodzi obiaw choroby mniej lub bardziej ale nie dajcie sie poniesc wyobrazni ja i jak wiele innych osob zyjemy z makro i nie jedna osoba wie ze operacja nie zagwarantuje ci zdrowia lub pozbycia sie choroby ja narazie naleze do osob ktorym operacja powiedzmy przedluzyla zycie zeby nie nazwac tego ze nic nie wniosla ale dziewczyny poczytajcie sobie wpisy osob ktore zyja po 20lub wiecej lat tez tak kiedys myslalm jak wy ze ,,,gine,,ale to nie prawda wiele zalezy od naszej postawy i podejscia do sprawy!!! lykamy tabsy i probujemy jak nie te leki to inne !!!nie mozna zycia ukladac ze ,,guz rzadzi,,i sie umiera to nie prawda wiem ze sa rozne przypadki ale nie panikujcie dziewczyny !!! NIE JEDNA OSOBA MA ZA SOBA OPERACJE LUB LECZENIE NIE KTORE Z NAS CHCIALY BY SIE POZBYC GUZA JUZ ALE TAK SIE DA NIE ZA KAZDYM RAZEM KIEDY MYSLIMY ZE A TAM POJDE Z OPERUJE SIE WYTRZYMAM ALE DZIADA NIE BEDZIE NIESTETY SPOTYKA NAS Z REGULY ZAWOD JEDNO JEST PEWNE NIE MOZEMY SIE PODDAWAC ALE NIC NA SILE A I ROZSADEK JEST MILE WIDZIANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
DO KAMILA 23 PRZED PIERWSZA OPERACJA MIALAM KORTYZOL 25,6 ALE POTWIERDZENIE CHOROBY MIALAM PRZY TESCIE HAMOWANIA DEKSAMETAZONEM I ZBIORCE DOBOWEJ MOCZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann Czy kontaktowalas sie moze z dr MUCHA w sprawie dofinansowania na Dostinex?bedziesz starac sie indywidualnie? Ja bede probowac zobaczymy z jakim efektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Czyli jest taka mozliwość że przy niewielkim odstępstwie od normy kortyzolu, acth wyjdzie mi wysokie skoro mam tego gruczolaka? Mój miał ostatnio 3mm leczyli mi go bromergonem choć prl zawsze podstawowa miałam ok a test z mtc wykluczył gruczolaka. Czy bromergon wogóle moze wpływac jakos na wyniki kortyzolu? Strasznie sie boje że będzie mnie czekac operacja, ale warto trochę przecierpieć i powalczyć o normalne życie. Mi jak narazie najgorzej dokuczaja bóle mięsni i plamy na ciele. Gdzie miałas wykonywany zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Czyli jest taka mozliwość że przy niewielkim odstępstwie od normy kortyzolu, acth wyjdzie mi wysokie skoro mam tego gruczolaka? Mój miał ostatnio 3mm leczyli mi go bromergonem choć prl zawsze podstawowa miałam ok a test z mtc wykluczył gruczolaka. Czy bromergon wogóle moze wpływac jakos na wyniki kortyzolu? Strasznie sie boje że będzie mnie czekac operacja, ale warto trochę przecierpieć i powalczyć o normalne życie. Mi jak narazie najgorzej dokuczaja bóle mięsni i plamy na ciele. Gdzie miałas wykonywany zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolidoli Tak zgadzam się z Tobą iż makrogruczolak jest powazniejszy niz mikrogruczolak, ale np w chorobie cushinga gruczolaki sa z regóły mikrogruczolakami a nie leczona hiperkortyzolemia doprowadza do śmierci zwykle po 5 latach trwania choroby, tak bynajmniej pisze w necie. Więc uważam że groźne są zarówno mikrogruczolaki jak i makrogruczolaki, zależy jaka jest przyczyna gruczolaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikin
WItam !!!!!! +++++++++++++++++ P R O Ś B A ++++++++++++++ Witam jesteśmy grupą studentów WUM ( Warszawski Uniwersytet Medyczny) zainteresowanych endokrynologią, tworzymy z przyjaciółmi stronę - portal informacyjno-wspierajcy dla chorych na choroby endokreynologiczne.Mamy konsultantów endokrynologów.Obecenie trwają przygotowania szkieletu - planu strony - w związku z tym że forum to jest najaktywniejszy dotyczącym chorób przysadki- mamy do Was prośbę: wpisujcie na mail lub tu na forum pytania na jakie chcielibyście znać odpowiedzi lub propozycje treści które powinny się znajddować na takim portalu - oczywiście mowa o podstronie choroby przysadki. Będę informowała o postępach w pracach nad stronką, na razie jeszcze ważą się losy nazwy domeny - jest kilka wpadająch w ucho propozycji ale jeszcze nie ma ostateczenj decyzji. Pozdrawiam Amika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amikin-z całym szacunkiem dla Waszej wiedzy i umiejętności-ale według mnie porównując stan wiedzy to może My Was zapraszamy na nasze forum abyście mogli nam zadawać pytania i się czegoś nauczyć, tak aby w przyszłości ktoś z Was mógł dołączyć do czołówki najlepszych endokrynologów w Polsce-pozdrawiam Smolidoli tak jak pisałam po kontakcie z łódzkim NFZ raczej potwierdziłam brak możliwości ubiegania się o dofinansowanie. Ja nie kontaktowałam się z Muchą, bo jeśli sprawa dotyczy mojej osoby to mam od 2004 w kartach szpitalnych wpisaną nietolerancje bromergonu a potem także norprolacu i w ostatniej pozytywne info nt leczenia dostinexem. Baba w NFZ powiedziała mi wyraźnie, że to szpital występuje z wnioskiem do nich i potwierdzeniem od lekarza prowadzącego. Nie wiem co zrobię jeszcze, bo ostatnio nie mam czasu by się tym zająć. Szczerze powiem, że jak bym wiedziała konkretnie co i jak załatwić i złożyć to bym złożyła. A tak to raczej trzymam się życiowego nastawienia, że jeszcze pół roku i będę miała 0,5 tabl na dwa tyg, potem za rok na 3 tyg i tak stopniowo będę się rozstawać z dostinexem. Szkoda, że któraś z nas nie ma blisko do Pragi, bo byśmy się mogły dogadać i kupować w aptece internetowej-tylko niestety odbór leku jest osobiście z okazaniem recepty http://www.docsimon.pl/towar/dostinex-tbl-8x-0-5mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikin
Do ann123 Z całym szcunkiem do Ciebie i innych użytkowników forum , zwracamy się jedynie z prośba o informacje jakichbyście oczekiwali od takiego portalu. Wiem że wasze doświadczenia z chorobami przysadki i endokrynologami są rózne - w tym też i złe, jednak nie można tak uogólniać.Zwracamy się tylko z prośbą i tyle.Poza tym Wasza wiedza jest niestety niepełna , a wiele danych oparte jest na jakimś - nie zawsze właściwym doświadczeniu własnego przypadku.Myślę że jest wiele pytań na które znacie odpowiedzi , ale po pierwsze nie zawsze są one prawidłowe, po drugie jest zakres informacji specjalistycznych, których nie sposób znać będąć nawet doświadczonym użytkownikiem forum. Zapewniam Ciebie i wielu innych użytkowników ,że jest wiele pytań z zakresu chorób przysadki na które nie znasz odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
amikin Powiem jedno....z własnego doświadczenia wiem,że żadne porady internetowe nawet wyspecjalizowanych konsultantów i specjalistów nie zastąpią tego forum!!!!!!....trzeba "być chorym" i osobiście się o tym przekonać bo inaczej rozmowa nie ma sensu.... W dobie dzisiejszej medycyny trzeba niestety dokształcac sie samemu i w niektórych przypadkach (podkreślam w NIEKTÓRYCH!!!) wymuszać na lekarzach skierowania na wszelkiego rodzaju badania...... Może jednak uda Ci się założyć takie forum. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
TO FORUM TO SKARBNICA WIEDZY!!!!!!! ann123 pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
czesc dziewczyny, amikin, jeszcze zanim ukazal sie Twoj post mialam napisac, ze powinien istniec taki informacyjny portal - latwo dostepny, napisany przystepnym jezykiem, z aktualnymi nowinkami medycyny zwiazanymi z naszymi dolegliwosciami, stanowczo jest na to popyt...pelno jest takic stron w jezyku angielskim, ale nie trafilam jeszcze na polska strone pozno, bo pozno, ale super, ze ktos sie w koncu za to zabral!!!! ale rozumiem tez ann123,wiem z wlasnego doswiadczenia,ze czlowiek czesto sie potrafi zawiezc na lekarzach, udaje sie do nich z wizyta pelen nadziei, na uzyskanie pelnych informacji na temat choroby, rokowan, a zostaje potraktowany po macoszemu, wizyta jest na szybko, czasami okazuje sie ,ze choroba ktora dawno temu miala szanse byc zdiagnozowna, zdiagnozowana nie zostala, bo mialo sie do czynienia z niedouczonym ignorantem, a nawet jesli trafi sie na fachowca czesto jestes tylko kolejnym numerkiem w kolejce...i czujesz niedosyt informacji, powatpiewanie a potem wchodzisz na forum i zdajesz sobie sprawe, ze takich jak ty jest wiecej,mozesz sie z nimi identyfikowac, a z ich historii choroby i doswiadczen jestes w stanie uzyskac wiecje informacji niz od lekarza ale prawda jest taka, ze nikt z nas nie jest specjalista i taka specjalistyczna strona moglaby odpowiedziec na wiele pytan! nie byloby fajnie, jakby taki specjalistyczny portal zawieral takze forum takie jak to, przeciez obie te rzeczy moga sie fajnie wzajemnie uzupelniac! ja mam kilka pytan 1) kontrowersji wiele budza gruczolak przysadki i tabletki antykoncepcyjne.. Jaki wplyw na chorobe maja tabletki antykoncepyjne, czy raczej nie powinno byc zakazane jednoczesne stosowanie preparatow bromokryptyny albo kargoliny i tabletek antykoncepcyjnych? 2) jaka jest skutecznosc leczenia Dostinexem (Kabergolina) a jaka Bromokryptyna?jakie sa plusy i minusy kazdego z tych preparatow? u jakiegpo procentu pacjentow zaobserwowano dzieki tym lekom obnizenie poziomu prolaktyny do poziomu normalnego, u ilu nastapilo calkowite wchloniecie gruczolaka? wiem, ze byly robione badania, sa statystyki... fajnie by bylo jakbyscie to udostepnili na portalu 3)kiedy operacja a kiedy leczenie farmakologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
tutaj np. znalazlam taka strone o prolaktynomii (jako JEDNYM z przejawow zlego funkjconowanoa przysadki mozg.), podoba mi sie struktura tej strony, bo jest bardzo przejrzysta i odpowiada na podstawowe pytania, do odpowiedzi ktorych mozna sie dostac zwyczajnie klikajac na to pyanie http://endocrine.niddk.nih.gov/pubs/prolact/prolact.htm Prolactinoma On this page: Na tej stronie: •What is a prolactinoma? Co to jest prolaktynomia? •What is the pituitary gland? Co to jest przysadka mozgowa •How common is prolactinoma? Jak powszechna jst prolaktynomia? •What causes prolactinoma? Co powoduje prolaktynomie? •What are the symptoms? Jakie sa jej symptomy? •What else causes prolactin to rise? Co jeszcze powoduje wzrost prolaktyny? •How is prolactinoma diagnosed? Jak prolakynomia moze byc zdiagnozowana? •How is prolactinoma treated? Jak jest leczona? •How does prolactinoma affect pregnancy and oral contraceptives? Jaki wplyw prolaktynomia ma na ciaze i tabletki antykoncepcujne? •How do oral contraceptives and hormone replacement therapy affect prolactinoma? Jaki wplyw maja tabletki antykoncepcyjne i hormonalna terapia zastepcza na prolaktynomie? •Is osteoporosis a risk in women with high prolactin levels? Jakie jest ryzyko osteoporozy u kobiet z wysokim poziomem prolaktyny? •Points to Remember O czym nalezy pamietac •Hope through Research Nadzieja w badaniach •For More Information •Acknowledgments

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
Jakie sa rokowania dla prolaktynomii? What is the outlook for prolactinoma? The outlook is very good. Most prolactinomas are successfully treated with medication. If this does not work, surgery is usually successful. Treatment for women can restore periods and fertility (assuming that the fertility problem was due to the prolactinoma). For men also, fertility can improve with treatment, but you may need to take additional medication called 'gonadotrophins' in order to father children.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
Utrata libido, bezplodonsc i bezplodnosc a Twoj zwiazek Loss of Libido, Infertility and Infertility and Relationships Ty mozesz doswiadczyc niskiego libido, impotencji albo poczucia niskiej wartosci z powodu nierownowagi hormonalnej i w niektorych przypadkach zmian a wygladzie fizycznym. To z kolei moze miec negatywny wplyw na Twoj zwiazek, a Twoj partner moze poczuc sie pdtracony lub zraniony. Istnieje rownize ryzyko, ze bedziesz mial problemy z zajsciem w ciaze. You may suffer from a low sex drive, impotence or lack of self-esteem due to the imbalance of hormones and, in some cases, physical changes. This, in turn, may cause a strain on your relationship and your partner may feel neglected or hurt. There is also a possibility that you may have problems conceiving. It may help to talk to your partner about how you are both feeling and to consult your G.P./endocrinologist. You may wish to request a copy of our leaflet Psychological Issues in Pituitary Disease.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
link do powyzszego fragmentu http://www.pituitary.org.uk/content/view/73/ Wlasnie jest cos jeszcze o czym wydaje mi sie, ze lekarze nie mowia, bo nie wiedza albo to bagatelizuja... Psychiczne konsekwencje tej choroby Jak wysoki poziom prolaktyny wplywa na Twoja psychike, samopoczucie, poziom energii, libido!! Wysoki poziom prolaktyny moze prowadzic do stanow depresyjnych, dlaczego tak malo sie o tym mowi...bo gruczolaka widac na zdjeciu, a te objawy nie sa tak rzucajace sie w oczy? Poziom prolaktyny w przejawach lagodnej depresji Prolactin Levels in Mild Depression http://www.psychosomaticmedicine.org/cgi/reprint/39/3/193.pdf Kobiety z wysokim poziomem prolaktyny moga cierpec z powdu depresji, pocucia niepokoju, wrogosc. Women with high prolactin levels can suffer from depression, anxiety, hostility. http://www.reuniting.info/science/prolactin_sex_libido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj stori
i jeszcze do gruczolanki, ja poki co czuje sie relatywnie dobrze, poziom dobrego samopoczucia w skali od 1-10, u mnie na jakies 7, chyba nie tak zle, a aspiruje wyzej;) napsalam o sobie w kilku postach na poprzednich stronach, dzieki Dostinexowi hormony(zazwyczaj badam prolaktyne i testosteron) sa ok, chociazzbadalam ostatnio tez estradiol i wyszedl zawyzony... Dzieki dostinexowi makrogruczolak skurczyl sie do mikrogruczolaka, ale ostatni rezonans mialam jakies 3 lata temu, w najblizszym czasie mam nadzieje na nastepny i trzymam sie nadziei ze gruczolak wchlonie sie calkwicie! tylko jedno mnie dreczy...tradzik, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj maj stori Uwazam ze jestes niesamowita,posiadasz ogromna wiedze do tego twoje odpowiedzi sa wyczerpujace i Dzieki Ci za to. Mam pytanie do ciebie w jakim czasie zmniejszyl ci sie guz z makro do mikro? ANN123 Ja bede probowac indywidualnie wystapic do NFZ o dofinansowanie napisze podanie i dostarcze zaswiadczenie o zlej tolerancji itp jesli sie nie uda to trudno ale wiem ze bede miala swiadomosc ze sprobowalam i jeszcze jedno nie mozemy sie opierac co nam powiedziala przez telefon osoba tak naprawde zreguly trafiaja sie osoby niekompetentne ja opieram sie na wypowiedzi maj stori i zrobie dokladnie jak pisala a odpowiedz na zlozone pismo musze otrzymac.Swoja droga 300zl piechota nie chodzi w skali roku wychodzi niezla kasa wiec warto probowac wiekszosc z nas nie ma pojecia ze nie tylko lekarz czy klinika maja prawo zwrocic sie o dofinansowanie do lekow jak i zabiegow lub operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Amikin, nareszcie ktoś pomyślał o profesjonalnym portalu. To forum owszem jest skarbnicą wiedzy ale brakuje nam tu specjalistów. Ja choruję na akromegalię, a większość z forumowiczów ma problemy z prolaktyną, więc rozmowy na forum są przeważnie poświęcone tej tematyce. Z niecierplwością oczekuję na powstanie stronki:) Smolidoli, trzymam kciuki za powodzenie w walce z NFZ-em. Mam nadzieję, że Ci się uda:) Pozdrawiam wszyskich cieplutko w ten mroźny dzionek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! maj stori masz racje ze w języku angielskim mozemy dużo wiecej przeczytac o tej naszej chorobie jest masa tematów a nawet filmiki jak przeprowadza sie taki zabieg wszystko wyjasnione dokladnie,niestety na naszej polskiej stronie sa duze braki ale ostatnio pojawila sie jakas nadzieja ze sie to zmieni dzieki "amikin" trzymam kciuki i zycze powodzenia,pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosek
dziewczyny a gdzie można usunoć gruczolaka w wawie. Jestm już po ppierwszej cioży. Długo o nią sie starałam . Chcę usunoć i mieć go z głowy. Miłam robiny rezonas jest wielkości 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznik85
Witam. Ja lecze juz mikrogruczolaka od 4 lat, obecnie zażywam Bromergon 3 tabl dziennie ale od jutra przechodze na Dostinex. Jest wiele skutkow ubocznych od Bromergonu, ale mnie interesuje jeden CZY MOŻLIWE JEST że przez te tabletki jest slaby popęd seksualny (może to jest gluie pytanie, ale dla mnie wazne poniewaz nie wiem czy to jest spowodowane tabletkami czy czyms innym) ???? Jeszcze przed choroba bylo wszystko normalnie a teraz wogole nie mam ochoty na sex... Dziewczyny czy Wy tez tak macie??? Bardzo prosze o odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×