Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość izka28
prolaktynka222 ja również mam skoki PRL ale nawet tak że miałam poniżej normy a za ok 2-3 tyg była mocno podwyższona i sama niewiem co to znaczy i tak jest nadal badam PRL co ok 3 tyg i lubi sobie tak skakać.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka-82
Witam wszystkich :) właśnie wróciłam przedwczoraj ze szpitala z Wołoskiej,miałam kontrolne badania po operacji. Wszystkie wyniki dobre, ordynator kliniki chorób wewnętrznych endokrynologii i diabetologii nie mógł uwierzyć w precyzje wykonania operacji przez dr Zielińskiego- wielkie ukłony dla tego fachowca :) Jedyne co mam jeszcze nieuregulowane to to, że mam jeszcze bardzo niski poziom kortyzolu o 8:00 tylko 8 , o 20:00-94 , dlatego zwiększyli mi też dawkę na miesiąc hydrocortizonu. Jeszcze jeden hormon mam niski DHEA i on odpowiada za to że tak mam mało sił, więc w szpitalu nakazali mi łykać Biosteron DHEA. Za 3 tygodnie ponownie robię wszystkie badania hormonalne i z wynikami mam udać się do kliniki do dr Kryszałowicz na konsultację i ona ma zdecydować czy ponownie mnie nie położyć w szpitalu oraz ma zdecydować o przyjęciu mnie na oddział w celu wykonania rezonansu ( takie rozwiązanie jest dla mnie ok bo nie będę musiała nie wiadomo ile czekać na termin rezonansu). Wszystkim po operacji i przed życzę dużo cierpliwości i wytrwałości oraz zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldi_79
Witam. Właściwie trafiłam do lekarza z powodu zawrotór głowy, bólów głowy i z TK wysło że mam gruczolaka. Zabardzo nie umiem sobie z tym poradzić... ale dobrze wiedzieć że neprzeżywam tego sama że są inne dziewczyny z tym problemem. w śr.ide do neurochirurga pierwszy raz i jak narazie jestem zielona co bedize dalej...? Dopiero po przeczytaniu Waszego forum zrozumiałam czemu tyje. Czy któraś z Was miała epilepsie? ona mnie najbardziej niepokoi... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY bardzo Was proszę o radę: - od 2 lat leczę się bromergonem (8 tabl dziennie) - obecnie jrstem w ciąży od 4 tygodni - proszę jeżeli mogłybyście mi napisać jak lekarze zmniejszali Wasze dawki bromergony byłabym baaardzo wdzięczna - trzej lekarze u których się leczę ( mim dr Zieliński) są na urlopach i nie mam kogo zapytać czy 8 tabl bromka nie zaszkodzi memu dziecku - lekarze wrócą 4.08 ale nie wiem czy do tego czasu powinnam brać tyle bromka, bo że drastycznie go nie mogę odstawić to wiem... proszę o szybką odpowiedź - liczę na to, że mój przypadek nie jest odosobniony, bo przecież dziewczyny z makrogruczolakami (tak jak ja) też mają dzieciątka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldi_79
zapomniałam dodać że mam pomniejszone libido i że we wnioskach nie ma napisane że mam gruczolaka ale moja dr.Gaweł widziała na zdieciach wyraźnie gruczolaka. Czy bede mieć jakieś jeszcze badania? napiszczie coś jeśli jesteście dośiadczone w tych sprawach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldi_79 żeby zdiagnozować że to gruczolak(tzn guz na gruczole jakim jest przysadka)należy ocenić poziom hormonów przysadki(myślę ze w zależności od objawów), wykonać rezonans magnetyczny(jeżeli wyszło Ci coś-gruczolak w TK to może wcale nie być mały-nie straszę Cię-jestem od tego daleka ale jeżeli coś jest i daje objawy jakie opisujesz to napewno nie ma 2-3 mm). Piszesz ze tyjesz, a co poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldi_79
jak sie mierzy poziom hormonów przysadki? czy to jest bolesne badanie? czy to sie mieży z pobraniej krwi? mam jeszcze pomjiejszone libido (tzn popend seksualny)i boli głowa ale czasem boli tak mocno że źle widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldi_79
chciałam jeszcze dodać że czyje sie zmeczona. niewiem czy to ma jakieś zanczenie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziama74
Do Kasik 69 Do MMKK ..dopiero teraz znalazłam trochę czasu żeby dac znac; trochę mnie nie było, a na dodatek nie miałam siły żeby patrze w monitor;niestety czasem jak człowieka dopadnie niemoc to szkoda słów...ale do rzeczy: W środę rano odebrałam nareszcie ze szpitala kartę inf.leczenia szpitalnego a więcbad hormon./ IGF-I 307 ng/ml(N:97-381) a poprzednio miałam 359-czyli spada/PRL 276,8 ulU/ml(N:70-510) czyli hormonalnie w porządku( na razie ????)...Po południu byłam u prof.Liberta tak jak wspominałam.Potwierdził, że hormonalnie jestem wyleczona.NMR Badanie rezon wykazuje stan po usunięciu guza przysadki. Obecnie w obrębie siodła tureckiego widoczna jest po stronie prawej niewielka, resztkowa masa guza, o wymiarach:wys6mm,5mm i 8mm.Zatoki jamiste nienacieczone.Pozostałe szczegóły ok.zatoki jamiste nienacieczone itd.Kontrolny rezon za rok21.04.09. Kontrola endkryn.co 3mies.Biorę hydrokortyzol i prestarium na nadciśnienie....kto wie jak będzie, czy coś się uaktywni czy nie? kontrola ginekolog. ale o tym póżniej bo woła mnie córcia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Dziama 74 a czy mialas badanie holtera cisnieniowego? dzieki temu badaniu kardiolog ustawila mi nowy lek i czas kiedy mam brac leki i biore teraz vivace po ktorym nie jestem spiaca jak po poprzednich lekach na obnizenie cisnienia. Jak widze hormony sie stabilizuja wiec jest ok.A napady depresji to maja chyba teraz wszyscy, nawet zdrowi ludzie, czy bylas u dr Zdunowskiego w szpitalu Bielanskim w wawie? to jest specjalista od akromegalii i znam kilka osob, ktore potwierdzily jego fachowosc, przy akromegalii takie nastroje dolowe to niestety norma, tez tak mialam ale teraz odkad mam dobre wyniki, jest lepiej, Mysle, ze najlepszym lekarstwem jest Twoja coreczka !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka_34
Witam Kochani , jestem tu pierwszy raz , u mnie wykryto gruczolaka rok temu leczę sie u lekarza w Olsztynie biorę bromergon i cały czas sie żle czuje, i jestem coraz bardziej przybita czy to normalne? moja pani doktor nie jest zbyt wylewna i traktuje to jako chleb powszedni a tu człowiek się matwi, więc was się pytam czy to normalne że tak się tyje ja już przytyłam 6 kg mimo moich wysiłków zastanawiam sie czy to wina bromka czy gruczolaka a i te wzdęcia czuję sie już od rana jak balon macie na to jakąś rade ? Chciała bym zasięgnąć opinii innego lekarza piszecie o dr. Zielińskim gdzieś znalazłam do niego numer kom. ale nikt nie odbiera może macie jeszcze jakiś numer do niego? Pozdrawiam Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Muszki Próbuj sie dodzwonic, nie jest łatwo, a zresztą dr Zieliński jest teraz na urlopie, więc moze dlatego nie odbiera.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Muszki Dr Zieliński jest teraz na urlopie, ale mimo to probuj sie dodzwonoc, wiem, że nie jest łatwo...ale warto !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Muszki Dr Zieliński jest teraz na urlopie, ale mimo to probuj sie dodzwonoc, wiem, że nie jest łatwo...ale warto !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka_34
do MMKK Dzięki będę próbować dalej może mi sie uda nie wiedziałam że jest teraz na urlopie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Nawet jak się dodzwonisz dr Zieliński skieruje Cię do przychodni na Mokotowskiej. Więc jeżeli chcesz się umówić na wizytę, to dzwoń od razu do przychodni i tam ustalą Ci termin wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka222
czesc dziewczyny, to znowu ja, u mnie z ta prolaktyna jest roznie, raz jest wysoka, a po tygodniu juz w normie.Czy z moja przysadka jest cos nie tak? rok temu miałam TK głowy i nie wykryto zadnych zmian, tzn wszystko ok. Dlaczego ta prolaktyna tak skacze, czy Wy tez tak macie? Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka_34
Cześć z chęcią zadzwonię do tej przychodni na Mokotowskiej ale jak byście podali mi nr. bym była wdzięczna ja mieszkam zupełnie z innej strony Polski i nie wiem co to za przychodnia . Z góry dzięki Pozdrawiam Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Numer do przychodni to (022) 825-85-99. Wizyta kosztuje 210zł. We wcześniejszych wpisach widziałam gdzieś opis jak dojechać spod Dworca Centralnego. Mam pytanie, czy któraś z Was czuła jakieś dziwne rozpieranie w głowie i czy podwyższone ciśnienie to wina makrogruczolaka, czy może mam szukać sobie nowej choroby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka_34
do grażka66 Dzięki za telefon, ja czuje tylko ogromne bóle głowy i raczej spadek ciśnienia bo czuje się tak jak by mi ktoś w łeb dał i tak cały czas ja się zastanawiam czy to wina bromka czy gruczolaka ? Jak sądzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
"Młotkiem walnięta" i bez przerwy zmęczona to mój permanentny stan. Ale ostatnio ciśnienie mi skoczyło do góry (150/100), a leków żadnych nie biorę na cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś odebrałam wyniki, mam podwyższoną prolaktynę PRL 42,83 ng/ml (1,31-25.00) PRL po obiążeniu 1H 328.00 ng/ml Wcześniej też robiłam badania i również miałam podwyższoną PRL wynik w surowicy 671 mlU/L (40-530) PRL po MTC 2799 mlU/L Hormony tarczycy mam w normie: TSH 1.051 uUI/ml (0.474-3.269) FT3 5.06 pmol/l ( 3.59-7.81) FT4 9.69 pmol/i (7.29-18.38) Mam pytanie mam również podwyżsony: DHEA-SO4 492.5 ug/dl (35-430) nie mogłam znaleźć co to jest DHEA-SO4. Wizyte u endokrynologa mam dopiero 4 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabrinka przede wszystkim z jakiego powodu robiłaś badania? Wzrost w pierwszym badaniu 4 krotny-prawidłowy, w drugim 7,5 krotnym -zawyżony. DHEA-SO4 jest androgenem-hormonem męskim produkowanym przez nadnercza. Tylko ten hormon z grupy androgenów zlecił Ci lekarz? Wychodzi na to ze może coś dziać sie z nadnerczami.Ale to już lekarz niech sie wypowiada. Nic nie piszesz problemach jakie skłoniły Cię do wykonania tych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te badania zleciła mi gin. Mam nieregularne miesiączki od 24 do 34 dni, bardzo bolesne, w dodatku bolą mnie bardzo piersi. Mam problemy z cerą, włosami, głowa mnie boli z tyłu, na początku myślałam, że od ciśnienia,ale mam niskie. Po pierwszych badaniach wyszło, że mam podwyższoną prolaktynę. Gin kazała powtórzyć badania i zrobić dodatkowe. Mówiła również, że pewnie będę miała robioną tomografię lub rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
Witam dziś miałam zrobiony rezonans, wyniki dopiero za tydzień. Podczas badania wstrzyknieto mi coś do żyły, o ile dobrze zrozumiałam-kontrast. Byłam potem otępiała i spowolniona. Czy podawanie leków podczas rezonansu to standardowa procedura? Czy też tak długo czekałyście na wyniki rezonansu? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×