Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Sabrinka w takim razie musisz uzbroić sie w cierpliwość i porobić badania. Problemy z cerą, włosami to prawdopodobnie wina androgenów. Życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia_79 Na razie się jeszcze nie martwię, inny gin-endokrynolog powiedział mi, ze mam hiperprolaktynemię, ale zapisałam sie do endokrynologa. Na początku przestraszyłam się, że muszę zrobić tomografię komputerową, zaczęłam szukać wiadomości o prolaktynie. Idę prywatnie do endokrynologa, pewnie skierowanie da mi również na płatny rezonans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy tak, płatny.To koszt ok 600 zł. Twoja prl nie jest aż tak bardzo wysoka ale pierwsze badanie wypadło korzystniej od drugiego. Może za dużo stresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto chodzi, że nie. Pierwszą robiłam przed sesją - to powinna być większa niż druga, następną PRL robiłam po wszystkich egzaminach. Mam wakacje, żadnego stresu. Po pierwszym badaniu PRL nawet nie wiedziałam dokładnie co to jest prolaktyna. Nie lubię lekarzy i rzadko do nich chodzę, a teraz pewnie będę musiała w miarę systematycznie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekam co mi powie endokrynolog, najwyżej zapiszę się na NFZ tylko że na wizytę czeka się długo w mojej miejscowości:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki mam pytanie ide w przyszlym tygodniu do kliniki na badania RM i inne ,obecnie zazywam Dostinex 2x0,5 tab i nie wiem co robic boje sie ze jak wstrzykna kontrast przy RM to moze zajsc reakcja itp Pytanie wydaje sie smieszne zwlaszcza ze baruje sie juz 11 lat z choroba ale wczesniej tak sie skladalo ze nie bralam zadnych lekow przed badaniami ,a Dostinex zazywam od miesiaca. Kobitki czekam na wasza pomoc PZDRAWIAM STARA EKIPE FORUM JAK I WSZYSTKIE NOWE OSOBY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
Smolidoli, też zażywam Dostinex, miałam dziś rezonans i podawany kontrast i nic się nie działo. Na wszelki wypadek zadzwoniłabym tam i zapytała. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka78
do dziewczyny ze szczecina witaj w tym roku mialam robione juz dwa badania rezonansem i za kazdym razem wstrzykiwali mi kontrast. jest to podobno plyn obojetny dla organizmu. troche sie balam za pierwszym razem poniewaz jestem uczulona na niektore rzeczy a oni nawet mnie o to nie spytali przed podaniem kontrastu. po prostu wstrzykneli i kontynuowali badanie. za pierwszym razem (chyba ze strachu) mialam wrazenie ze czuje jak ten kontrast przedostaje sie do mozgu. zrobilo mi sie strasznie goraco, czulam niepokoj i jakos tak dziwnie bolala mnie glowa, chociaz "bol" to chyba zle slowo, nie wiem jak to okreslic. 31 lipca mam kolejny 3 rezonans i pewnie czeka mnie znow to samo. jesli chodzi o wyniki to termin zalezy chyba od szpitala. mi po badaniu powiedzieli ze bede czekala tydzien a okazalo sie ze zadzwonili po 2 dniach ze juz moge je odebrac. wyszlam na chwile z pracy i pojechalam do szpitala. wyszlo ze mam bardzo duzego guza wiec moze dlatego przyspieszyli wydanie opisu. tej chwili kiedy odbieralam wynik i podpisywalam odbior badan nie zapomne chyba nigdy. szybko zerknelam na tekst i jak zobaczylam ze pisze cos o guzie to myslalam ze juz po mnie. Na to badanie szlam zupelnie spokojna bo tydzien wczesniej moj wzrok sie poprawil i normalnie widzialam wiec sadzilam ze wszystko jest okej - a okazalo sie ze mam problem. nawet nie pamietam jak dojechalam samochodem do pracy..poplakalam sie.... dalam kartke z opisem kolezance i poprosilam ja zeby sprawdzila w internecie co to jest ten gruczolak. po chwili przyszla i powiedziala ze nie mam sie martwic bo nie jest tak zle jak sie wydaje i ze wszystko bedzie dobrze. i faktycznie jest. biore tabletki i guz sie zmniejsza. za tydzien bede wiedziala jaki jest teraz. sabrinka_85 jesli bedziesz sie leczyc prywatnie to nie dostaniesz skierowania na rezonans na koszt NFZ. beda mogli ci wystawic tylko platne badanie. ale jak trafisz na fajnego lekarza ktory ma tez podpisany kontrakt z NFZ to moze uda ci sie z nim zalatwic ze na wizyte przyjdziesz prywatnie ale skierowanie wypisze ci z nfz. musisz miec tylko za pierwszym razem skierowanie do specjalisty (neurologa lub endokrynologa) od lekarza rodzinnego. zaloza ci wtedy kartoteke z historia choroby. niestety z tymi bezplatnymi badaniami jest problem. od poczatku roku moga skierowania na rezonans wystawiac nawet lekarze rodzinni ale nie chca tego robic. moja lekarka powiedziala ze miesiecznie dostaje na mnie z funduszu 4 zl i "jeszcze nie uzbieralam sobie takiej kwoty na koncie zeby mogla mi wystawic skierowanie na takie drogie badanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka78
do smolidoli ja tez biore dostinex 4 tabletki tygodniowo i mialam robiony rezonans z kontrastem po tych lekach i nic sie nie dzialo. ostatnio nawet pytalam czy ten kontrast jest bezpieczny i mowily ze tak , jedyne co, to moze sie zrobic po nim goraco poniewaz delikatnie moze podwyzszyc temperature. smolidoli czy ty mialas wycinanego gruczolaka czy leczono cie tylko tabletkami? ja biore tylko tabletki (bo taki jest charakter guza ze nie operuje sie go) troche mnie zmartwilo to co napisalas ze leczysz sie juz 11 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
do Prolaktynka 78 dziękuję Ci za odpowiedź. Czy od Was też przy rezonansie wymagali badania na poziom kreatyniny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka78
ode mnie nie nie kojarze takiego badania chyba nie mialam go robionego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek.endo.
Do Sabrinki 85- Witam - jestem endokrynologiem i czasami czytam co tu piszecie - niekiedy włos jeży się na głowie. Co do tarczycy to jest OK. Jeśli idzie o prolaktyne to test z MCP wskazuje, iz ma pochodzenie czynnościowe, a nie wynika z gruczolaka przysadki. Ale chyba nie ma tragedii. S-DHEA jest nieznacznie podwyzszone. powinnaś sprawdzić testosteron i androstendion w I fazie cyklu i ocenic nadnercza w usg. Pozdrawiam -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki Wielkie Dzieki za szybki odzew na moje pytanie. PROLAKTYNKO78 Ja naleze do grona osob ktore mialy operacje przez otwieranie glowy (trepanacja czaszki ) i guz sie wznowil na kolejna nie mam juz odwagi tyle w sobie ,zreszta wiem dzis wiecej na temat tej choroby ze lubia odrastac i wogole. Leki sa po to by nam pomagaly i wierze ze medycyna idzie tak do przodu ze znajda lek na nasza przypadlosc i bedziemy ZDROWE. Prolaktynko jak dziala na ciebie ten lek ?i jak dlugo go zazywasz?czy guz sie zmniejsza? Napisz mi i innym osobom o swoich wynikach leczenia. Swoja droga 4 tabl na tydz to niezly Wyczyn i niezly Koszt chyba ze kupujesz u sasiadow w Czechach zawsze taniej ale i tak bardzo kosztowne to nasze leczenie pociecha jest to ze skutkow ubocznych nie ma i za to chwala!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROLAKTYNKO czytalam wyzej ze guz sie zmniejsza to Super tylko chodzi mi o to w jakim tempie to idzie wiem ze kazdy ma inny organizm i inna tolerancje na leki .Ciekawia mnie efekty leczenia z Dostinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO LEK.ENDO Miło ze jest z nami lekarz ktory potrafi nas skrytykowac za glupoty a zarazem wyjasnic i zintrepetowac wyniki badan . Fajnie by bylo gybysmy mogły liczyc na pomoc zwiazana z naszymi pytaniami i watpliwosciami POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek.endo.
Do Smolidoli To nie chodzi o krytyke za głupoty, bo w końcu nie każdy musi znać się na gruczolakach przysadki, ale ja też czasem jestem przerażony sposobem bycia i zachowaniami moich kolegów - choć i o Pacjentach da się niejedno powiedzieć. Co do pytań to proszę pytać, czasem na luźniejszym dyżurze odpowiem, choc regularności odpowiedzi nie gwarantuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Czy gruczolak zwiazany z prolatyna to najczęściej spotykany guz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Witamy Pana. Bardzo sie cieszymy że możemy liczyć na fachową pomoc. Rzeczywiście różnie to bywa z lekarzami ale i pacjentami też. W takim razie ja mam pytanie ponieważ od mojej lekarki nie uzyskałam wyczerpującej dla mnie odpowiedzi. Czy istnieje jakakolwiek zależność pomiędzy podwyższoną prl a testosteronem.Może nie jest to dla mnie wieki problem ale cerę mam ostatnio w kiepskim stanie a poziom testosteronu wzrósł. Czy mogę liczyć na jakąkolwiek poprawę jak w końcu uda mi sie zbić prolaktynę.Nie pomagała 3 letnia kuracja Bromocornem, obecnie czekam na efekty Norprolacu. DHEA-S miałam w normie, androstendion był podwyższony 2-krotnie. Zgodnie z tematem -jestem niezbyt szczęśliwą posiadaczką mikrogruczolaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytam to chyba spory procent gruczolaków przysadki to prolaktynoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka78
smolidoli kuracja dostinexem jest bardzo skuteczna, po 2-3 miesiacach brania lekow guz zmniejszyl sie o polowe a prolaktyna spadla tak mocno ze byla w dolnej granicy normy (zarowno Pani ktora robila rezonans jak i moja pani doktor nie chcialy wierzyc ze to mozliwe). za tydzien mam kolejny rezonans i zobaczymy jak on teraz wyglada. lekarka mowila mi ze moj guz byl tak duzy ze musial rosnac ladnych pare lat a ja nie majac widocznych objawow nawet nie bylam swiadoma ze cos sie dzieje. zaniepokoilam sie dopiero w listopadzie zeszlego roku jak pogorszyl mi sie nagle wzrok i strasznie bolala mnie glowa. odwiedzilam wtedy kilku lekarzy - najpierw okuliste ktory stwierdzil ze wg niego wszystko jest okej ale da mi skierowanie na usg galek ocznych. tam tez wszystko bylo okej. kolezanka poradzila mi zeby isc do neurologa ale on tez stwierdzil ze wszystko jest okej i wlasciwie to jak chce to moge zrobic sobie rezonans moze on cos pokaze. zrobil sie koniec stycznia zanim udalo mi sie dostac skierowanie na bezplatny rezonans a w miedzy czasie bole glowy zniknely i wzrok wrocil do poprzedniego stanu. cale szczescie ze jednak poszlam na to badanie. lecze sie oczywiscie prywatnie bo do endokrynologa z nfz udalo mi sie zapisac na listopad.... o kosztach leczenia lepiej nie bede wspominac, kupuje leki w zaprzyjaznionej aptece po troche nizszych cenach. w czechach ni probowalam bo nie wiem jakie sa przepisy zwiazane ze sprowadzaniem lekow z zagranicy. slyszalam ze w Dubaju dostinex jest tak tani i dostepny jak witamina c. gdyby ktoras z was tam jechala to dajcie prosze znac......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO PROLAKTYNKI Twoja wypowiedz podniosla mnie na duchu co do skutecznosci leku wyniki sa zadziwiajace !!! wiesz mam kolejne pytanie do ciebie jakie dawki mialas na samym poczatku i czy byly zwiekszane stopniowo? co do kupowania lekow w Czechach to roznica jest duza w cenie za opakowanie placisz 180zl za 8 tab mi kolezanka kupila i na polska recepte takze sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_83
Witam, w czerwcu zrobiłam sobie badania i wyszło tak PRL 1048,0 mlU/I PRL po metoklopramidzie 2924,0 mlU/I Przez dwa lata brałam bromergon, badanie było robione zaraz po jego odstawieniu. Cykle mam regularne, żadnego mlekotoku. Powiedzcie mi, czy tak złe wyniki, złwaszcza ten test z metoklopr. mogą być wynikiem odstawienia bromergonu? Robiłam je w 14 dniu cyklu. Czy to dobry dzień na badanie PRL z metoklopr. dodatkowo robiłam estradiol. był za niski. Badanie powtórzyłam po miesiącu, ale samej PRL i spadła do 600,0 mlU/U Endokrynolog wręczył mi skierowanie na rezonans mag. i oznajmił że aktualnie jestem bezpłodna. Załamałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka222
Witajcie! Mam pytanie: czy majac prawidłowa prolaktyne, a niski poziom LH, cos jest ze mna nie tak? czy to moze byc gruczolak? Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smolidoli roznica w cenie faktycznie jest znaczna, szkoda ze o tym nie wiedzialam wczesniej bo kolezanka jechala wlasnie w gory i mowila ze bedzie w Czechach. jesli chodzi o dawki to nie pamietam dokladnie ale chyba przez pierwsze 2 tygodnie bralam jedna tabletke tygodniowo, 3 4 i 5 tydzien dwie tygodniowo a pozniej juz 2 x po 2 tabletki i tak do dzisiaj. jak bede miala wynik rezonansu to pojade do swojej lekarki zeby zdecydowala czy dalej mam brac taka duza dawke, ostatnie 2 wyniki prolaktyny byly ponizej normy wiec moze powinnam zmniejszyc dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
do lek.endo co oznacza, jeśli moja prolaktyna przed podaniem leku wynosiła 48, a po podaniu 51? Mam podwyższony testosterin, nieprawidłowy androstendion. Czekam teraz na wyniki rezonansu. Dostnex można też taniej (chociaz nie tak jak w Czechach) kupić w Aptece internetowej. Ja kupuję i jestem zadowolona. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO PROLAKTYNKI Faktycznie prl za niska i lepiej jedz do swojej lekarki jak tylko bedziesz miala wynik,za niska prl to tez nie dobrze ale ktos tu pisal ze po mimo b.niskiej prl nadal byly brane wysokie dawki tego leku i guz sie wchlonal Jesli bede miala jakies pytania to bede cie meczyc poniewaz piszesz wyczerpujace odpowiedzi-jestes super jak tylko bedziesz miala wynik to napisz co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek.endo.
Do Lusi 79 Istnieje pewna zależność pomiędzy stężeniem PRL i testosteronu u kobiet, ale rzadko ma to znaczenie praktyczne. Wszystko zależy od tego z jakich wskazań włączono Bromergon - nie wiem czy była taka potrzeba. Nie każdy kto ma nieznacznie podwyższoną PRL musi brać leki. Nawet jeśli stwierdza się w rezonansie obecność mikrogruczolaka przedniego płata przysadki. Takich zmian mozna się dopatrzeć u co dziesiątej Pacjentki i wcale niekoniecznie muszą być one żródłęm podwyższenia stężenia PRL. Ponadto ja akurat nie zauważyłem u swoich pacjentów skuteczności podawania Norprolacu jeśli wcześniej nie skutkował Bromergon. Pozdrawiam -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpwiedź. Od ponad 4 lat mam mlekotok, zaburzenia cyklu łącznie z zatrzymaniem krwawienia. Prolaktyna na początku leczenia spadła do 30 mg/ml przy dawce 5 mg Bromocornu-po 3 latach przy dawce 10 mg poziom hormonu oscylował w granicach 60ng/ml. Testosteron z poziomu 90 podskoczył do 130 (jednostek nie pamiętam-norma 81). Jednak mimo wszystko bromokryptyna spełniała swoją rolę z tym ze z biegiem czasu coraz słabiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×