Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Czy ktoś mnie jeszcze pamięta :) chyba jedynego tutaj faceta z makrogruczolakiem przysadki (prolaktinoma) :) od roku jadę na Dostinexie + teostosteron i znowu mam jakiś przełom ! za miesiąc idę do szpitala ! trzeci już rezonans, zobaczymy czy się znowu zmiejszył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Szamot_pl, jak sam słusznie zauważyłeś, jesteś tutaj rodzynkiem, więc jak byśmy mogły o Tobie zapomnieć:) Beatko, bardzo się cieszę, że to już niedługo. Tego dnia zaczyna się olimpiada a chińczycy specjalnie wybrali taką datę bo tam u nich oznacza coś dobrego:) Będę trzymać kciuki i czekamy na wieści:) Kasiu, zdrówko bardzo dobrze. Ja swoich wyników też nie znam, ale podobnie jek Ty nie przejmuję się tym. jak by było coś nie tak to by dzwonili a nie dzwonią:) Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_83
Bardzo serdecznie wam DZIĘKUJĘ kochane! Założe spodnie od dresu, są bawełniane i nie maja nic metalowego. A pod bluzkę górę od kostiumu, chyba ze kupię jeszcze dzis jakiąś bielizną bez metalowych zapinek. O tym kontraście trochę się naczytałam i do do tego stopnia,że przed podaniem podpisuję się zgodę, bo może on być niebezpieczny dla człowieka! Wiecie co, ja zawału dostanę dzisiaj. Trzymajcie kciuki, badanie mam o 18.30. Jak wrócę to wszystko dokładnie opiszę. Chciałabym tylko znać od razu wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam pytanie, mam zamiar robić prywatnie tomografie komputerową lub rezonans magnetyczny i nie wiem, który z nich jest lepszy? Jaka jest miedzy nimi różnica? Oba są w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam musze sie wypowiedziec co do kontrastu poniewaz cudem go przezylam roznica jest tylko w tym ze mialam podawany przy tomografii komputerowej i dostalam zapasci ciala nie czulam w oczach ciemnosc i jeden oddech ktory powodowal ze cialo sie zucalo jakos tak to moge opisac z tego co pamietam lzy lecialy i ten jeden odech ktory nie wiesz czy krzyknac ratunku i wogole cos strasznego pielegniaraka w ostatnim momencie wleciala z krzykiem zebym jeszcze wytrzymala i biegiem zrobila mi jakis zastrzyk myslalam ze mi serce rozwali w trakcie tego zastrzyku i nie dziwie sie ze sa osoby ktore sie boja, ja boje sie do dzis ,badan rezonansu poniewaz nie wiadomo jak organizm zareaguje.A na tomografie po tym zdarzeniu juz mnie nie kierowano.Ale uraz pozostal. Pozdrawiam szamota i wszystkie dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania_
sabrinka _85 zgadzam sie w zupełnosci z kasia ze dobrze trafiłas ze szpitalem bielańskim. Warunki sa super a przede wszystkim opieka-ja jestem pod opieka prof Wojciecha (nie Stefana) Zgliczynskiego wiec wiem co mówie:) pozdrawiam!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie chcialabym poinformowac ze dostinex chyba jednak jest wart swojej ceny. mam juz wyniki kolejnego rezonansu i podobno jestem na jak najlepszej dodze do tego zeby moj gruczolak calkowicie sie wchlonal. dla przypomnienia dodam ze pol roku temu mial wielkosc 3 cm na 2 cm na 1,7 cm a teraz jest w fazie rozpadu (cokolwiek to oznacza) zrozumialam to tak ze zmniejsza sie i nie jest juz jedna bryla tylko rozdzielil sie na kilka mniejszych czesci. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolaktynka78 Gratulacje !!! I budujaca jest twoja wypowiedz ja tez zazywam go lecz krociutko bo 1,5 mc wyobrazam sobie twoja radosc naprawde rewelacja napisz w jakich dawkach bralas? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Do Iza_28 Witam Ciebie serdecznie. Wreszczie mogę pogadać o konkretnych lekarzach klinikach na śląsku;-) Najpierw pojechałam do Kliniki Neurologii w Katowicach potem dała mi skierowanie do Neurochirurga też w tej samej klinice a potem neurochirurg dał mi skerowanie do Kliniki onkologi w Gliwicach. czemu w Gliwicach? bo moja mama miała raka złosliwego i boja sie że to może być cos złośliwego jesli bedzie wogule. I tam byłam u endo.narazie na pierwszej wizycie i własnie chciałam sie spytac czy ktoś wie cos na temat tej lekarki ma na zazwisko Król. z tego co zdazyłam zauwazyc to jest ona specjalistką od tarczycy ale tarczyca i przysadka sie łączą ze soba więc nie wiem co mam myśleć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_83
Na początek witam was kochani! PROLAKTYNKO 78 GRATULACJE, całym sercem mam nadzeję,że zwalczysz to paskudztwo. Wszystkim na forum tego życzę!!! Ja gdyby nie moje badanie, pewnie nigdy bym tu nie trafiła. Dopiero podejrzenie o gruczalaka zmusiło mnie do jakiejs refleksji... Jeżeli chodzi o samo badanie rezonans, to głupiutka byłam, że tak panikowałam. Dziś się z tego śmieję, a co gorsza podczas badania zaczęłam się śmiać, serio :) NIE MA SIĘ ZUPEŁNIE CZEGO BAĆ :) Juz opisuję wszystko: a więc tak, faktycznie nie można mieć zupełnie NIC metalowego. Zero makijażu, ozdób do włosów, nawet plastiku. Stanik zdjęłam (jest tam mała przebieralnia, także z tym nie ma problemu). Tak jak pisałam wcześniej, założyłam spodnie od dresu, nie było tam nic metalowego, a więc mogłam w nich zostać. Gdyby jednak coś było, można założyć koszulkę od nich. Dobrze, że tak się ubrałam, bo głupio bym się czuła na tym stole w tym wdzianku :) Sama maszyna jest super!!! Nie wciągali mnie do żadnego tunelu! Jak tylko weszłam do środka i ją zobaczyłam to poczułam niesamowitą ulgę.... pokoik, a na środeczku stół, a nad nim tylko duże koło (czylu ten magnes chyba) także MNÓSTWO PRZESTRZENI!! a co za tym idzie zero strachu. Jak położyłam się na stół, założono mi taki kask, umownie napisałam, że to kask, bo to raczej osłonka, wsadzili mi takie gąbki między głowę, żeby stłumić dzwięki...i do dzieła! Całe badanie trwało może z 35minut (albo i to nie). Podzielone było na dwie części, pierwsza była dłuższa, druga już z kontrastem (po ok 20 min. weszła pielęgniarka i zrobiła mi zastrzyk) Bałam się go jak nie wiem, że umrę im na stole, ale mało tego,że nie czułam praktycznie ukłucia, igiełka cienka, jak nosek komara (sto razy mniej bolesne od pobierania krwi) to zupełnie dobrze się czułam. Pielęgniarka (przesympatyczna ) powiedziała,żebym tylko dużo po tym piła. Zaczęła się druga część, chwila moment i juz po wszystkim :) Podczas samego badania można sobie patrzeć wszędzie, ja widziałam czubki swoich butków :) Wszędzie jest jasno, a hałas hihihi tak jakby sąsiad robił remont na górze. W pewnym momencie, to zaczełam się hihrać jak głupia, bo tak mnie rozśmieszyły te dzwięki, chwilami były takie jak w rytm jakiejś muzy, aż zaczęłam sobie śpiewać w myślach :) I najważniejsze, WYNIK BYŁ ZA GODZINĘ, także po badaniu poszłam sobie coś zjeść, ja wróciłam juz na mnie czekał w recepcji. Myślałam, że zejdę jak zobaczyłam ta wielką kopertę, zamiast podpisywać, zaczęłam patrzeć do środka, ale jak zobaczyłam PRAWIDŁOWE, PRAWIDŁOWE myślałam, że się ze szczęscia rozpłaczę... Badanie było wykonane dwufazowo w obrazach T1 w płaszczyźnie strzałkowej oraz czołowej. Uzupełniono je badaniem mózgowi w płaszczyznach poprzecznych w obrazach T1, T2, PD. Przydadka prawidłowych rozmiarów, bez zmian ogniskowych. Nie uwidoczniono zmian o typie mikrogruczolaka. Dalej juz nie będę opisywać, bo to jakieś fachowa terminologia. W każdym razie, wszystko ze mną ok :) Naprawde polecam serdecznie miejsce w który robiłam badanie, sprzęt najwyższej klasy (jeden z najnowocześniejszych w kraju!) , obsługa przemiła, wynik niemal za chwilę... Robiłam je w ENEL EDZIE na ul. Gilarskiej 86 C w Warszawie. Tel. 311-77-77 Jest to ogólny tel, ale jak tam zadzwonicie podadzą wam tel. na zapis na rezonans. Życzę wam kochani dużo zdrowia, zakończenia wielu historii tak jak moojej. Będę tu czasami zaglądać do was. Jakby ktos miał jeszcze jakies pytania, to piszce, chetnie jeszcze raz mogę wszystko opowiedzieć. PS. niemiłosiernie się rozpisałam...przepraszam, trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_83
Zapomniałam dopisac, że badanie robiłam na fundusz, skierowanie miała od państwowego endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Znalazłam to forum i postanowiłam napisać. Właśnie dowiedziałam się że córka ma gruczolaka 8/10mm, oraz obrzęk gruczołu przysadki,wyszło to podczas badania rezonansu.Do lekarza ma iść w przyszłym tygodniu.Proszę mi coś więcej napisać na ten temat,jak to się leczy.Dodam ,że córka ma silne bóle gówy,migreny,czy to może jest powodem gruczolaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Znalazłam to forum i postanowiłam napisać. Właśnie dowiedziałam się że córka ma gruczolaka 8/10mm, oraz obrzęk gruczołu przysadki,wyszło to podczas badania rezonansu.Do lekarza ma iść w przyszłym tygodniu.Proszę mi coś więcej napisać na ten temat,jak to się leczy.Dodam ,że córka ma silne bóle gówy,migreny,czy to może jest powodem gruczolaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Znalazłam to forum i postanowiłam napisac.Dzisiaj dowiedziałam sie, ze moja córka ma gruczolaka,oraz obrzek gruczołu przysadki, był wykonany rezonas.Do lekarza idzie w przyszłym tygodniu,nic nie wiemy na ten temat.Córka często ma bóle głowy i migreny,czy to może być tego powodem? Będę wdzięczna za wszystkie rady.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Znalazłam to forum i postanowiłam napisac.Dzisiaj dowiedziałam sie, ze moja córka ma gruczolaka,oraz obrzek gruczołu przysadki, był wykonany rezonas.Do lekarza idzie w przyszłym tygodniu,nic nie wiemy na ten temat.Córka często ma bóle głowy i migreny,czy to może być tego powodem? Będę wdzięczna za wszystkie rady.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamę prosze sie nie martwic - gruczolak to wbrew pozorom nic strasznego, tzn bywają gorsze rzeczy..... prosze sobie poczytac forum bo wiele na nim dziewczyny opisaly. generalnie leczenie wygląda w ten sposób, że albo sie gruczolaka usuwa operacyjnie albo leczy sie go farmakologicznie tabletkami. wiekszość dziewczyn obecnych na forum miało operacje ale jest tez kilka (miedzy innymi ja) które leczą sie lekami. w zależności od tego jaka będzie decyzja lekarza (leki czy operacja) polecamy na tym forum albo dostinex albo doktora Zielińskiego z Warszawy. proszę być dobrej myśli i wspierać córkę. czeka ja wiele badań hormonalnych które wskażą jaki jest charakter guza i w jaki sposób się go pozbyć. proszę sie odezwać po wizycie u lekarza a w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań formumowiczki na pewno pomogą pozdrowienia dla Pani i córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o bóle glowy to sprawcą jest właśnie ten gruczolak, typowe objawy to m.inn. bóle głowy i pogorszenie wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka 28
do aldi79 co do Gliwic to nie mam zbyt dobrych doświadczeń - jeżdze tam do poradni endokrynologicznej i co wizyta przyjmuję Cię ktoś inny - a co lekarz to inne zastrzeżenia polecenia itd także leczenia stało w miejscu teraz jestem włanie na przepustce - leże na klinice endokrynologii w zabrzu - może nie ma tam dobrych warunków ale opieka lekarzy się dobra - robią mnóstwo badań i ogólnie opieka na plus - także polecam zabrze ale decyzja jest \Wasza gdybys miała jakieś pytanka to pisz na emaila iza.sikora@autograf.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziękuję bardzo za odpowiedź.Napiszę po wizycie co powiedział lekarz. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazia_50
Witam, Chciałabym prosić o adres dr. Zielińskiego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Możesz spróbować na komórkę do dr Zielińskiego 603122822, ale i tak Cię odesle do przychodni na Mokotowską, więc lepiej od razu tam (022) 825-25-99. Przejrzyj wcześniejsze wpisy, bo któraś z dziewczyn pisała wcześniej, że przyjmuje również w innym miejscu w W-wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia_50
Dzięki czy byłas na wizycie u niego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia_50
dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia_50
dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Byłam na wizycie ponad miesiąc temu w przychodni na Mokotowskiej. Same pozytywne wrażenia, doktor miły, bardzo kompetentny i wydaje się, że nie ma ani krzty przesady w tym, co o doktorze tutaj się pisze. Czy wydaje mi się, że jesteś tutaj nowa? Problemy z makrogruczolakiem, czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Do Doti82 Byłaś na wizycie u doktora? Napisz jakie wrażenia i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia_50
faktycznie jestem nowa. chodzi o dodatkową konsultację dla bliskiej osoby a myslę, że dr zieliński jest dobrym lekarzem i warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×