Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość smolidoli
Po bardzo dlugiej przerwie Pozdrawiam z calego serca dziewczyny z forum z przed lat !!!Jestem i zyje bez leczenia z guzem.Pozdrawiam i caluje Was dziewuszki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale z jakim guzem? Przysadki? A można wiedzieć jakiej wielkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też miałam (ma nadzieję, że w końcu się wchłonął), ale mój miał 4,5 mm. Najgorsze były bóle głowy, zaburzenia widzenia i zaniki pamięci. Podobno był oto związane z samym rozrostem guza. W tej chwili jestem prawie 4 m-ce od odstawienia bromergonu i nie mam żadnych dolegliwości wpisanych wyżej przeze mnie. W przyszłym tygodniu robię badanie prolaktyny i ono pokaże czy będę musiała wrócić do tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jest możliwe, aby taki guz wyleczyc bez operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia_79
Smolidoli pamiętasz mnie Lusia_79.Ja pamiętam:-).U mnie po porodzie i kp gruczolak zniknął ale ostatni wynik prolaktyny w góre:| poszybował.Kurcze a juz 1,5roku miałam w okolicach gornej granicy normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No możliwe jest to, że guz się wchłonie ( o ile jest mały) przy leczeniu bromergonem niezależnie od jego rodzaju. Jak penie wiecie bromergon jest na guz prolaktynowy. Ja ponoć mam guz nieczynny hormonalnie a też się zmniejsza po bromergonie. Najważniejsze, że mnie głowa nie boli i dobrze widzę. Jutro pojadę zrobić badanie prolaktyny a dowiem się jaki będzie jej poziom na wizycie u endo w poniedziałek za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromergon nie tylko jest na guz prolaktynowy.Ja mam akromegalię (wysoki poziom hormonu wzrostu) i też byłem leczony bromergonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy miałeś/aś refundację na bromergon? Bo ja z racji, że guz nie jest prolaktynowy to refundacja mi się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska91
Czy jest możliwe, ze rezonans nie wykazał guza chociaż jest? Mieliście robiony rezonans z kontrastem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinno się robić z kontrastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka91
Czyli może być, że rezonans, który miałam zrobiony jest do niczego i należy go powtórzyć z kontrastem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromergon miałem refundowany,nie wiem czy refundacja mi się należy czy nie tak mi lekarz receptę wypisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej porozmawiaj z lekarzem, ale ogólnie przysadka jest tak mała i ewentualny guz jeszcze w środku niej może faktycznie nie wyjść. Aczkolwiek możesz go nie mieć wcale. Lepiej by było żeby go nie było. A masz jakieś objawy, które mogą świadczyć o ewentualnej obecności guza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Jestem tu po raz 1 szy , w sierpniu rezonans magnetyczny wykazał mi wzmacniającą się masę w zatoce klinowej lewej ok. 19x 14 mm przylega do nerwu wzrokowego.( wskazana ocena min.celowana na przyasdkę w rezonansie na wasrtwach cienkich ) Lecze sie obecnie na wzw , 5 dni temu odstawilam plastry evra ,w 4 dniu cyklu zrobilam prolaktynę wyszła mi 682,40 mIU/I ( wg .normy do 622) ,pocą mi się ciągle nogi brzydko pachnie pot i czasem dłonie ,boli głowa ,czasem lekkie drętwienie i ból ręki lewej ,czy to może być groczulak ??? lekarze mnie olewali nie robili rozszerzonych badań hormonalnych ,jedynie tsh ,które było zmienne ,wiadomo tyle leków brałam. ale po1 nie udanym leczeniu na wzw przytylam 20 kg ,miesiaczki byly nie regularne mocno ,potem doszła ta potliwosc wszystko wskazywalo na niedoczyność tarczycy ,tsh wtedy 3,81 ,jak zaczełam uzywać plastry evra troche pocenie sie zmniejszylo ale rezonans wykazał guza ,nie wiem czy to jest inny guz ,który uciska przysadkę czy mam prolaktynę też od stresu złą , teraz te badania tez robilam na leczeniu 3 lekowym na wzw plus hormony anty tpo - 7 mlu, anty tg - 16 wg labo normy ,kiedys ginekolog mówił ,że mam drobnopęcherzykowe jajniki ale dał anty. Boję się,że byłam nie leczona odpowiednio ,ktoś ma podobne doświadczenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze do wypowiedzi wyżej dodam ,że badania okulistyczne na dziś oki z polem widzenia także, pani powiedziała,że przylega a nie uciska stad wyniki oki, neurochirurg 1 szy jak zobaczył wynik ,to powiedział ,że mam guza najprawdopodobniej łagodnego i oczywiście w moim szpitalu tym się nie zajmują ,że guz fatalnie położony bo przy nerwie i ,że im przeszkadzam przy weekendzie !!! za 2 tygodnie mam ten rezonans przysadki ,aż się boje co wyjdzie , w 2013 w lipcu prolaktyne miałam 23 ngl norma do 25 , wtedy pamiętam były początki już gdzie sama szukała problemu ...sam stres by wychodował takiego guza prawie 2 cm...czy takie guzy 2 cm się usuwa jesli są prolaktynowe lub inne hormonalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska91
No wlasnie problem w tym, ze mam objawy, a lekarze mnie olewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie to guzy po wyżej 1 cm kwalifikuje się do operacji niezależnie od tego czy on coś wydziela czy nie. Najlepiej pogadaj z lekarzem, który Cię prowadzi. A jakieś leczenie lekami skierowanymi na tego guza masz prowadzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,ja nie mam jeszcze leczenia dowiedziałam się przypadkiem,że coś jest nie tak w rezonansie -dziś wiem,że objawy które mam mogę je łączyć z guzem ,nikt nie robił rozszerzonych badań bo podstawowe były oki. czekam za rezonansem przysadki i za 2 tygodnie podejdę do lekarza ,z 1 strony wolę lek ale najpierw ciekawy czy to guz przysadki czy nie i czy prolaktynowy czy inny . w moim regionie nie usuwają ednoskopowo więc pewnie Warszawa ,katowice. będę pilnować tego problemu,troszkę się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim regionie nawet wcale nie usuwają guzów przysadki. Gdybym musiała być operowana to tylko w Warszawie. A masz jakieś dolegliwości związane z guzem? Ja miałam przeraźliwe bóle głowy, głownie w okolicy czołowej (można pomylić z zatokami, ale głowa nie boli przy pochylaniu). Oprócz tego miałam i czułam, że mam problemy ze wzrokiem tj. mgła mi zachodziła od zewnątrz na obydwa oczy i w polu widzenia wyszło, że mam niedowidzenie połowicze dwuskroniowe, pomimo że guz miał tylko 4,5 i endo się dziwił że takie zaburzenie wzroku. Podobno taka wada wzroku jest przy guzach ponad 2 cm. Z drugiej strony neurolog, która mnie prowadziła, powiedziała, że może guz akurat w tym momencie uciskał na nerw wzrokowy i sta wyszło w polu widzenia takie zaburzenie. Wtedy byłam jeszcze bez leków tzn. bez bromergonu. Brałam go ponad 4 lata. W tej chwili mija 4 miesiąc od odstawienia i nie mam żadnych dolegliwości wspomnianych wyżej więc mam nadzieję, że guz się wchłonął i nie będę musiała już go brać. A miałaś robiony test z metoklopramidem? On ocenia rodzaj hiperprolaktynemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska91
Nie miałam nic robionego, bo żaden lekarz nie widzi problemu. Tylko Endo widzi problem, ale zaczela od podania bromergonu bez wyniku prolaktyny. W dodatku moja ginekolog zrobila mi badanie prolaktyny krótko po odstawieniu bromergonu wiec wynik jest zafalszowany. Jesli chodzi o objawy- brak koncentracji, bole głowy, zaburzenia widzenia i mgla, problem z rownowaga, mlekotok, zaburzenia miesiaczkowania(cykle 40-70 dni), strasznie szybko rosną mi wlosy(nogi, pachy, itp). To tak po krotce. Możecie mi doradzić gdzie isc, do kogo? Od czego zacząć, zeby ktos mnie przebadal od poczatku do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o mój wpis: tak mam ,bóle głowy bardzo często ,zawsze myślałam,że to migrena , uczucie jakby rozpierania po lewej stronie oka i głowy ( w wyniku jest ,że przylega do nerwu oka i powoduje dyskretny wytrzeszcz ,okulistka mówi,ze to musi być naprawdę dyskretny nic nie widać ), często budzę się i już boli głowa i potem wymioty czasem cały dzień czasem nie, jakby lekkie drętwienie lewostronne oraz potliwość ciągle mokre stopy czasem dłonie stąd ,jak zaczęłam szukać przyczyn i albo to guz przysadki albo inny uciskający . badanie z lekkim nadmiarem PRL miała z krwi rano ,w 4 dniu cyklu. bez obciążenia. .dobrze ,że są leki ewentualnie na to .dziękuje za odpowiedzi i życzę zdrowia będę coś wiedzieć więcej ,mieć zapytanie będę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. wzrok mam dobry i mlekotoku nie mam. sama jestem ciekawa co to za guz w takim razie ,może jakiś inny hormonalny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mlekotok i zaburzenia miesiączkowania świadczą na pewno o wysokiej prolaktynie, ale co do jej rodzaju to jest problem. Może być także hiperprolaktynemia czynnościowa zupełnie nie związana z guzem, a dająca takie same objawy wspomniane wyżej. Ale jeśli dochodzą bóle głowy i zaburzenia widzenia to najlepiej jest wykonać rezonans przysadki z kontrastem. Mi pierwszy rezonans zrobił neurolog. Endo też chciała wprowadzić bromek bez badań. Może spróbuj do neurologa się udać? Ale i tak od leczenia jest endo, więc prędzej czy później do niego wrócisz. Szukaj lekarza raczej w dużych ośrodkach np. w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do katte81 Ja też nie miałam i nie mam żadnych zaburzeń miesiączkowania, mlekotoku itp. poza bólami głowy i zaburzeniami widzenia. Podobno mam guz nieczynny hormonalnie, a wysoka prolaktyna jest spowodowana właśnie tym guzem. A jakieś inne objawy, które mogą świadczyć o konkretnym rodzaju guza np. tycie pomimo stosowania diety, szczególnie w środkowej części ciała. Ogólnie jakieś objawy inne niże te wpisane przez Ciebie? Bo one mogą świadczyć jedynie o wzroście guza. Ja miałam dokładnie tak samo. Żadnych konkretnych objawów, tylko te związane z rozrostem guza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska91
Najbliżej mnie jest Wroclaw wiec bede musiała sie tam udać. Mam nadzieje, ze ktos w końcu cos zaleci. Na Endo nie narzekam, chociaż dopiero pierwsza wizyta za mną. Musiałam zmienić, bo wcześniejsi Endo...tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Guzy przysadki najczęściej leczy się hormonalnie. Po co od razu operacja? Nawet powyżej piszą jakie leki na to brali i guzy zanikały. A poza tym prolaktyna może być zwiększona także pod wpływem stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wychodził wysoki kortyzol i wszelkie próby przemawiały za tym, że guz przysadki jest czynny hormonalnie, a na ostatnich badaniach endokrynolog stwierdził, że wszystko mam w normie, a guz jest bo jest. Ale dostałam bromergon z powodu mlekotoku. Martwi mnie tylko to, że czasami zaczynam miec takie mroczki przed oczami, potem tak jakbym widziała w zawężonym polu, a po około pół godzinie wraca wszystko do normy. Nie mam już pojęcia od czego tak się może dziać, a dla mnie jest to bardzo męczące i momentami może być niebezpieczne, np. gdy jadę samochodem. Czy komuś tez się tak zdarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka91
Ja też tak mam. Mam wrażenie, że pole widzenia bardzo mocno się zawęża. Niestety ja nie jestem leczona więc nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pierwsze skierowanie dał neurolog ,a po wyniku dał na odział szpitalny neurochirurgi skierowanie ,tam dali na dalsze badania : tk siodła tureckiego nic nie wykazało,poza zmianą w zatoce czołowej -kostniaku łagodnym -mały jest i wiem nim z 10 lat nie ruszają tego oraz skierowanie na rezonans przysadki ,będę mieć na koniec miesiąca. Jestem zdziwiona,że przy 1szym nic nie określono jaka to zmiana czy torbiel czy kostniak czy gruczolak U ednokrynologa byłam prywatnie na początaku roku ,dał skierowanie na anty tpo i anty tg i prl i tsh,dlatego,że byłam i jestem leczona interferonem a on potrafi tarczyce uszkodzić,teraz zrobiłam te badania biorąc leki na wzw (2 leczenie moje ) i antykoncepcje wiem,że przez to mogą być nie wiarygodne ( ale nie wytrzymałam)i stres też mnie w życiu nie omija . wszystko zaczęło się po 1 szym leczeniu interferonem ważyłam 45kg ( moja waga zawsze to 53-55kg ) ,w ciągu 2 lat na 69 kg zaczęłam się źle czuć ,miesiączki nieregularne były mocno,antykoncepcją mi je wyregulowali bez rozszerzonych badań ,bo podstawowe były ok. inne objawy jakie nie wypisałam hmm - na łokciu pojawia łuszczyca delikatna i znika co jakiś czas to,tak to co pisałam wyżej:tycie ,potliwość i te bóle głowy i wymioty pół dnia najgorsze ,budzę się i wiem,że boli głowa ,dzień stracony . Jestem ciekawa co wyjdzie czy guz podstawy czaszki czy przysadki.Mam nadzieje,ze porobią mi badania to prl po obciążeniu i inne hormony to w szpitalu robią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×