Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Witajcie też jestem przed operacją gruczolaka przysadki. Nurtowało mnie wiele pytań ,ale po przeczytaniu Waszych wypowiedzi dużo się dowiedziałam.Choruję także na Akromegalię z powodu wysokiego hormonu wzrostu.Mam operację w Warszawie w połowie stycznia.Może ktoś też byłoby raźniej.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Dusia 456 witaj , u mnie rowniez zdiagnozowana akromegalie . Jestem jeszcze przed konkretnymi decyzjami, u mnie guzek ma 1,6 cm na 1 cm. Moze napiszesz skąd pochodzisz i gdzie sie leczysz ? moj meil juswac2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos moze cos mi powiedziec o Poznaniu albo Bydgoszczy ? gdzie szukac szpitala jezeli chodzi o operacje i leczenie akromegalii ? dziekuje za wszelkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość chcesz blisko to Bydgoszcz lub Poznań a jeśli chcesz dobrze to Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilka1111
Witam, mam wykrytego mikrogruczolaka przysadki z tym, że wariują mi hormony: kortyzol i prolaktyna. Poza tym, że wyniki mam ponad normę, to czuję się ogólnie dobrze. Mój obecny endokrynolog nie za bardzo na tym się zna i szukam lekarza, który ogarnie temat.Może ktoś coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobrunia
Witam.kazdy przypadek gruczolaka jest inny moj uciskał jakies inne hormony ale sam w sobie byl nie aktywny i to wszystkich mylilo bo mialam wysoka prolaktyne i tez brałam bromergon niestety zaczęłam miec blyski w oczach wiec moj Doktor Endokrynolog wysłał mnie do szpitala na badania i tam sie okazało ze gruczolak jest duzy ale nieczynny hormonalnie wiec żadne leki go nie wyleczą.Jestem po operacji i czuje sie ok.Zeby tylko juz nigdy nnie odrósł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radziu01z
Witam! Ja byłem leczony zarówno w Bydgoszczy (endokrynolog,mam akromegalię) jak i w Poznaniu gdzie byłem operowany,lecz gdybym teraz miał wybierać to operacja zdecydowanie w Warszawie.Co do endokrynologa to w Bydgoszczy jest ok a jeździłem też do Warszawy do szpitala bielańskiego gdzie po jakimś czasie odprawiono mnie z kwitkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Wiem ze kazdy przypadek jest inny ale ile Wam zajeła rekonwalescenja? Po jakim czasie wrociliście do pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam makrogruczolaka przysadki i niedłógo jadę do Warszawy na konsultację z Prof. Grzegorzem Zielińskim. Może ktoś napisać ile kosztuje taka konsultacja i na ile mam się nastawić finansowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Wszystkich. W jakim czasie po operacji wracaliście do pracy? Czeka mnie operacja i jestem ciekawa ile czasu dochodzi się do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobrunia
Witajcie.Z moich obserwacji kazdy dochodzi inaczej po operacji ja po 2 miesiącach doszłam do siebie.Ale kazdy przypadek mimo ze kazdy ma gruczolaka jest INNy .Wizyta kosztuje 280 .Zabieg jest wykonywany na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam W kwietniu miałam operację usunięcia mikrogruczoalak przysadki. i w maju byłam w szpistalu na kontroli po operacyjnej. Teraz w listopadzie wybieram się na kontrolę do Warszawy w wypisie mam napisane, że po pół roku ma się wstawić na kontroli z wynikiem badania MR przysadki oraz badaniami hormonalnymi i tak się zastanawiam jakie zrobić badania hormonalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej niech endokrynolog wystawi skierowanie. W szpitalu do kontroli miałem robione: FSH, LH, GH, Testosteron, TSH, Prolaktyna, FT4, IGF1, ACTH, Kortyzol oraz morfologię krwi z rozmazem, sód, potas, wapń, kreatynina, glukoza, ALT, mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWCH
Witam wszystkich borykających się z guzem przesadki. Ja mam operację 29 listopada czy ktoś w ostatnim czasie przeszedł taką operację na WIM w Warszawie. Mam kilka pytań. Zwłaszcza o to jak jest po samej operacji, kiedy wiadomo czy doszło czasem do niedoczynności przesadki oraz czy ból jest do wytrzymania ? Jeśli jest tu taka osoba proszę o wskazówki . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Serdecznie miałem zabieg w WIM Wawa. stosunkowo niedawno i również zadawałem sobie wiele pytań. Obecnie już dużo więcej wiem i jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości/ pytania a będę w stanie pomoc piszcie odpowiem guzhypophysis@wp.pl pozdrawiam i życzę wytrwałości i zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Miałam w kwietniu operację usunięcia mikrogruczolaka przysadki . We wrześniu miałam robiony rezonans i się okazała, że mam torbiel pooperacyjny.Mam kilka pytań związku z tym: Czy to jest normalne ? Czy czeka mnie znowu operacja usunięcia ? Czy też tak mieliście ? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietro1983
Witam, ja również jestem po operacji usunięcia przysadki w WIM w Warszawie. Tydzień temu. Po samej operacji było ok, teraz po powrocie do domu czuję jakby cały czas ucisk w okolicy zatok oraz lekki szum w głowie, natomiast męczy mnie stały ból głowy od 3 dni, który mogę uśmierzyć tylko tabletkami. Dodatkowo gdy pociągnę nosem i wypluję trochę tej wydzieliny to znajduje się w niej krew. Pytanie czy ktoś miał podobne objawy po operacji i czy utrzymywały się one długo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobranocka
do pietro.takie objawy ból głowy miałam przez 3 tygodnie kazdy inaczej to przechodzi,Jestem pól roku po operacji gruczolaka w WIM i czuje sie świetnie. Potrzeba czasu i cierpliwości.MAcie wątpliwości dzwońcie do doktora który operował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ; mam pytanko do operacji jest potrzebne zaświadczenie,że nie ma przeciwwskazań do operacji i podania znieczulenia . Od kogo takie zaświadczenie można uzyskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietro1983
Z tego co pamiętam to nic takiego nie miałem, lekarz sam przeprowadził wywiad i potrzebna była tylko moja zgoda na operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do zaświadczenia, to po przyjęciu na oddział przed operacją dostaniesz zapewne druczki do wypełnienia o przyjmowanych lekach, alergiach, uczuleniach, przebytych operacjach, zabiegach itd. ewentualnie pielęgniarka lub lekarz zrobi taki wywiad. U mnie dzień przed zabiegiem przyszedł anestezjolog i wyjaśnił co i jak ze znieczuleniem a potem musiałem podpisać oświadczenie, że wyrażam zgodę na operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobrunia
jest Wymagane zaświadczenie od lekarza rodzinnego ze nie ma przeciwskazań do zastosowania znieczulenia ogólnego.ode mnie tego wymagali w czerwcu w WIM Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ; jestem po usunięcia guza w WIM u prof. Zielińskiego to już 3 tydzień. W wypisie pisze iż mam się stawić na badanie kontrolne po 6 tygodniach. Czy na kontrol umawialiście się do doktora w poradni WIM-u czy na Mokotowskiej? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry byłam dziś u endokrynologa bo miałam za wysokie tsh i ft3, Pani zrobiła usg i powiedziała że jest maleńki guzek 5mm i może to być prztytarczyca.czy ktoś wie co to znaczy, przepisala mi tabletki z jodem itp i dała skierowanie na krew parathormon.jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
Napiszcie prosze czy osoby z akromegalia maja szanse na wyleczenie?Jakie mieliscie objawy czy faktycznie czlowiek bedzie wygladal jak na zdjeciach?Mojgruczolak ma 2 mm.Strasznie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
Opisze jak to u mnie wygladalo.W 2002 roku mialam zdiagnozowanego mikrogruczolaka 7 mm ale byl on nieczynny hormalnie przez lata taki sam.W 2012 lezalam na endokrynologii w poznaniu i powiedziano mi ze gruczolaka nie ma.W lipcu tego roku mialam MR ktory wykazal 2 mm gruczolaka.Lekarz kazal sie tym nie przejmowac bo to moze byc roznica bledu.Ostatnio bolala mnie glowa i zrobilam igf 1 i wyszlo mi podwyzszone.Jak norma do 250 to ja mam 350.Poziom hormonu gh 2,5 przy normie do 8.Zrobilam tez gh z obciazeniem glukoza jutro wynik.Strasznie sie boje.Mam tez hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór, w 2010 r. miałam operację gruczolaka z ACTH, w 2016 stwierdzono nawrót (testy hormonalne. krew). MRI nie wykazuje guza mimo to zakwalifikowano mnie do operacji. Czy ktoś z Państwa miał podobny przypadek? Będę wdzięczna za odpowiedź. M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto operowal? Tam powinnaś się zgłosić z wynikiem MR (i pozostalymi tez, cala dokumentacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscanuleczek Mam akromegalie. Mój guzek miał wymiary 10 mm na 16 mm. Jestem 4 dni po operacji, w Poznaniu. Zmiany są widoczne zwłaszcza na twarzy. Ale na to trzeba czekać lata. Z tego co piszesz jesteś cały czas pod opieką lekarzy. Bądź dobrej myśli i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×