Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gośćanuleczek
Do goscia.u kogo to leczysz?ja jade do poznania 31 stycznia do profesora *****ly.ale powtorzylam to igf i dzisiaj przyszedl wynik.Prosze napisz jakie mialas wyniki jakie zmiany widzialas w twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
Aha zapomnialam napisac ze dzisiejsze igf 1 w normie. Test hamowania bardzo dobry.juz glupia jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z akromegalią żyję już 10 lat,jestem po operacji i radioterapii mój guz obecnie ma 2,5 cm i nacieka na tętnicę co uniemożliwia dalsze jego usunięcie.IGF-1 i GH znacznie ponad normę.Zmiany na twarzy widoczne,mam twarz typową dla akromegalika do tego wielkie ręce i stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
I co dalej?Nie da sie nic zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc6771
Czy ktoś był operowany w Centrum Onkologii w Warszawie, za 2 tygodnie mam wyznaczoną operacje guza przysadki w rezonasie 22 x17x28 mm, polcanom mi dr Kunickiego, ktoś zna operował ? Moja Pani endokrynolog z Wrocławia ma do niego pełne zaufanie i poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż mój lekarz powiedział że operacja jest zbyt ryzykowna i się jej nie podejmie chyba że już by było jakieś zagrożenie,cały czas jestem leczony farmakologicznie Somatuliną,ostatnio endokrynolog polecił mi prof.Bonieckiego aby do niego się udać ale mam mieszane uczucia wcześniej dwóch profesorów mnie konsultowało i żaden z nich powtórnej operacji się nie podjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
A byles u profesora zielinskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję zapoznać się z metodą gammaknife. Ja pierwszą operację miałam endoskopowo, bo nikt mi nie powiedział, że można inaczej. http://www.gammaknife.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gammaknife też było brane pod uwagę,miałem już nawet wyznaczony termin jednak po wnikliwej analizie mojej dokumentacji zrezygnowano z zabiegu ze względu na zbyt duże ryzyko utraty wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
A czemu nie dzialaja leki na akromegalie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
A czemu nie dzialaja leki na akromegalie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gośćanuleczek Wczoraj wyszłam ze szpitala. Byłam u profesora Lieberta. Poziom hormonu wzrostu przy normie 147 miałam przed operacją ok 1000. A zmiany na twarzy książkowe, sezerki nos, wdate usta, rozrost szczeki, szpary między zębami, gruba skóra na czole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udało się w całości usunąć gruczolaka w Poznaniu?Jaki endokrynolog Panią prowadzi w Poznaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gośc6771 Ja byłam operowana w Centrum Onkologii w Warszawie przez dr Kunickiego bardzo dobry specjalista. Wszystko obyło się bez żadnych komplikacji. Jakbyś miała jakieś pytania to pisz, chętnie na nie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, w Poznaniu polecam Pania dr Darie Baszko-Błaszyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
Do goscia.Czy Pani Doktor Daria Baszko Blaszyk prowadzi cie z akromegalia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiasz
witam wszystkich własnie dowiedzialam sie ze mam dwa mikrogruczolaki na przysadce jeden 6x5 mm drugi 4x3 mm. do lekarza z wynikami ide w przyszlym tygodniu. biore caly czas norprolac bo po bromergonie czulam sie fatalnie. Mialam bardzo wysoka prolaktyne bez obciazenia. norma 12 krotnie przekroczona.... Głownym moim objawem bylo brak miesiaczki. i chyba tylko tyle nie mam zadnego mlekotoku, mam sokoli wzrok(w opisie MR bylo ze guzy nie naciskaja na nerwy wzrokowe). nie wiem co to znaczy bol glowy a jednak sa guzy. myslicie ze moga mi zaproponowac wyciecie ich przez nos ? co myslicie o moich przypadku ? z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.... przepraszam za dosc chaotyczny wpis ale pierwszy raz dziele sie swoja historia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidkaKoc
W mojej rodzinie był ostatnio ten sam problem. Długo szukaliśmy odpowiednich specjalistów. W pierwszej kolejności wykonaliśmy TK przysadki. Dokładnie w tym miejscu http://www.helimed.pl/uslugi/tomografia-komputerowa/ . Mogę z czystym sumieniem polecić ta placówkę. Personel medyczny bardzo pomocny, udzielił nam odpowiedzi na wszystkie pytania a badanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba mi się ta reklama, a do obrazowania guzów przysadki lepsza metoda jest MR a nie TC. Marysia masz na myśli specjaliste neurochirurga? Nas wszystkich tutaj Zieliński wycina i tak myśleć, że są duże szanse na zabieg "przez nos".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiasz
W przyszlym tyg. Ide do endokrynologa. Myslisz ze w moim przypadku warto wybrac sie do dr Zielinskiego zaczerpnac opini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieek87
WItam, Czy w przed dzień operacji w wimie robią jeszcze kontrolny rezonans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prof Zielinski to dobry wybor. Do wimu przybywasz z aktualnym MR i juz tam nie jest robione to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieek87
prof. Zieliński nie kazał robić mi rezonansu a ostatni mam z maja... a w poniedziałek mam się stawić w wimie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli na jego podstawie wszystko ustaliliście, to pewnie to jest wystarczające. Jeśli np. masz gruczolaka prolaktynowego, którego masz od wielu lat, to zakładam, że jest w stanie oszacować na podstawie badania jak się zmieniał i czy się zmienia i tak dalej, wyluzuj ;) Znajoma miała zabieg 2 tyg. temu i też majowy rezonans. I też wim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieek87
wyluzuje sie zapewne na miejscu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gośćanuleczek. Tak, dr Baszko prowadzi moja akromegalie. Jestem miesiąc po operacji i już są duże zmiany. Jest dobrze. Ale mam też pytanie, nadal w nosie mam szwy. Czy ktoś tak miał, czy były samorozpuszczalne czy może mieliście wyjmowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....? Celowo nie zakładają raczej nierozpuszczalnych, to chyba pomylka? Masz "plastikowe" przezroczyste szwy jeszcze? (to są te, które powinny się rozpuścić). Zglos się z tym, do tego co operowal jak masz wątpliwości. Dobrze, ze jest poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanuleczek
Do goscia.czy w calosci wyciagneli tego gruczolaka?jestes zadowolona z prowadzenia endokrynologicznego i jakie zmiany cofnely sie po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, tak gruczolak zostałl wycięty w całości . Po somatulinie stał się galaretowaty i jak okreslil profesor Liebert- sam wyskoczył. Opieka w Poznaniu na Przybyszewskiego bardzo dobra, profesor interesujue się każdym pacjentem. Opieka endokrynologa dr Baszko tez bardzo dobra. A co do szwów to sa koloru niebieskiego i rzeczywiście musze skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×