Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Izabela1
Witajcie, Jestem nowa...ciezko przestraszona..z natury panikara... Zgłosiłam sie do ginekologa z ...mega piekacymi sutkami od jakiegos czasu ( poprzedni na moje zgloszenie o sutkach zalozyl mi wkladke...) nowy zlecil badanie usg piersi I prolaktyne. Usg ok, prolaktyna 1525!!! przy normie 400 z kawalkiem...I od razu na cito skierowanie do endokrynologa(mam zawal!) guza przysadki jestem juz pewna...I uwierzcie mi strasznie sie boje(4 lata temu stracilam brata,18 lat , guz robaka mozdzku) jednak...nie wiem czego boje sie bardziej, guza przysadki czy..diagnozy wzgledem piersi..mianowicie ten piekacy bol nadal jest, ponadto mam zmiany na brodawkach,sa one jakby sine z takimi drobnymi krwistymi krostkami..oczytalam sie o raku pagena...ale tez podobno prolaktyna poza norma moze dawac zmiany dysplastyczne....moze jest ktos o podobnych objawach...boje sie ze mam dwa osobne "problemy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia75
111gosia111 - miałam robiony test obciążenia glukozą i prolaktynę wszystko w normie. To prawda że operacja jest obowiązkowa ale rozmawiałam z neurochirurgiem w mim przypadku jak leczenie obniży mi poziom iGF-1 i GH to możemy się wstrzymać z operacją i tylko obserwować guz i robić kontrolne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosia 75 - ustabilizowanie hormonow nie pozbawia problemu. A operacja to pikus. Izabela1- nie, nie sadze zebys przy tak niewiele podwyzszonej prolaktynie miala prolactinome, szczegolnie ze nie masz mleka. Gdybys miala jakiegos tam raka sutka, to zapewniam Cie, ze ginekolog by go poznal, a nawiasem - zmiany na sutkach nie zrobily sie w tydzien, wiec wiesz... to juz Twoje zaniedbanie. Masz jeden problem, jest nim zaburzenie hormonalne, ktore dotyczy na pewno innych hormonow -> dlatego endokrynolog (prolaktyna kladzie tez inne osie), a dolegliwosci z piersiami to tylko jeden z objawow. Twoj brat mial nowotwor niezwiazany z nowotworem przysadki, wiec nie doszukuj sie tutaj powiazan genetycznych. I nie panikuj do cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS jesli sutki Cie piecza i ciagle ich dotykasz, to automatycznie sama sobie podnosisz dodatkowo prolaktyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1
No jak naciskam to mam mleko, szczególnie w lewej piersi :( a córke przestałam karmic ponad rok temu. Zmiany na piersiach wcale nie pojawiły się dawno temu, ja dostrzegłam je z mc temu I od razu to zgłosiłam, stad to usg I prolaktyna. Nie wiem chlera czy to mozliwe zebym nie zauwazyla ich wczesniej a byly..raczej wątpie. Ginekolog niby ogladał.... robiłam morfologie ogólna tsh i mocz wszystkie wyniki rewelacja. Tylko ta cholerna prloaktyna i cycki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątpię żeby przy takiej prolaktynie nie nagiela sie os z tarczyca, tsh idealne tj w zakresie 1,0-2,0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1
Z wynikami byłam u internisty i ginekologa. Oboje uznali ze wyniki bardzo dobre. Dokładny wynik TSH 1,880 norma 0,270-4,200. FT4 1,36 norma 0,93-1,70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, TSH ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1
Zapisałam sie na prywatna wizytę do ginekologa-endokrynologa , osoby podobno bardzo dobrej, poleconej przez kolezanke. ( Na nfz, pojecie na cito- nie istnieje) Więc w środę o 18:30 być może dowiem sie czegoś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile wynosiła wasza prolaktyna przy mikrogruczolaku, a ile przy makrogruczolaku? Mam podejrzenie guza przysadki, czekam na wyniki rezonansu, moja prolaktyna 140 ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Czy orientujecie się może ile czeka się teraz w kolejce u doktora Zielińskiego na zabieg? Mam wizytę za dwa tygodnie i trochę się stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu, nawet nie podales swojej plci. Nie ma znaczenia mikro czy makro, to nie odnosi sie do poziomow tylko do rozmiaru guza. Na zabieg u prof sie nie czeka, czeka sie w kolejce nfz by on zabieg wykonal, a sa urlopy bo lato itp. On ma miesiac urlopu. Czeka sie zaleznie od pilnosci przypadku, "zazwyczaj" ok 2 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z zimie czekalam 1.5msc na operację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, moja prolaktyna wynosi 160 ng/ml gdzie norma do 23, w rezonansie nie ma guza. Niedoczynnosc tarczycy wykluczona. Mam 22 lata, hiperprolaktynemia cxynnosciowa wykluczona, jakie mogą być inne przyczyny? Może ktoś miał podobny problem mimo wysokiej prolaktyny i braku guza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim przypadku to czynnosciowa. Jaki poziom ft3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Mialam wycinanego gruczolaka prawie miesiac temu. Jednak nadal mam zatkany nos (co prawda moge przez niego oddychac w miare swobodnie, ale to nie jest jeszcze to), taki dziwny specyficzny zapach w nosie wciac i jakbym taki sam smak odczuwala w buzi. Poza tym praktycznie codzienne bole glowy, zawroty i "leki". Czy ktos z Was mial cos podobnego? Biore hydrokortyzon (30mg dziennie) myslicie ze to mozw byc przez te leki czy jednak cos gorszego moze sie dziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj sobie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj ile osób tu mówiło juz o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja Maja
Witam, moj tata ma zdjagnozowanego makrogruczolaka, nasze drogi wiodą do prof. Zielińskiego. Mam pytanie o hotel dla osoby towarzyszącej w czasie hospitalizacji na szaserow. Czy ktoś z Państwa korzystał, w jaki sposób można uzyskać ta zniżkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hotel szpitalny? A znizki z jakiego tytulu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja Maja
Ktoś wcześniej pisał o tym na forum. Juz wszystkiego się dowiedziałam. Jest hotel pracowniczy przy WIM i dla osób towarzyszących jak ktoś przyjeżdża z daleka na dłużej to mozna uzyskać zniżkę od ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieek87
Polećcie proszę jakiegoś dobrego endo kogoś kto siedzi w przypadkach niestety u mnie nie ma dobrych specjalistów... guz wycinany w lutym odrasta... nie chce wracać do bromku itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola9225
Hej :) Szukam namiarow do prof. Wojciecha Zgliczyńskiego. Czy orientuje się któraś(ktoś)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2017
Witam Moja mama (71 l) miała dwa tyg. temu operacje na makro. usunięty nie wiadomo czy do końca -to pokaże przyszły RM. Ale mam pytanie do Was- forum. Jak czułyście sie po operacji ?? moja mama w szpitalu dobrze, nie bolała ja głowa, brała przeciwbólowe i hydrocortizon. Teraz w domu przechodzi męki -bóle. Boli ją głowa okropnie, jedna strona szczególnie i ciągnie ból do ucha, słyszy pukania, stukanie, ,,bicie kotletów", ,,ciecie blachy" itp. Napiszcie jak było u was, bo nie wiem czy to tak ma byc ale przejdzie czy to powikłanie i tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu mam bóle i zawroty głowy. Zrobiłam badania krwi - tsh podwyższone, prolaktyna 50, kortyzol i acth trochę ponad normę. Na wizytę u endokrynologa muszę jeszcze czekać 3 tygodnie i bardzo się martwię że to gruczolak. Rok temu miałam rezonans głowy - wyszła tylko torbiel szyszynki 1 cm - mam ją już od wielu lat i tylko kontroluję. Czy w rezonansie głowy widać gruczolaka? Czy będę musiała robić raczej mri przysadki? Czy ktoś miał wykrytego gruczolaka przysadki w rezonansie głowy? :( Proszę o radę. Ania, 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lola2017 idze do lekarza z matka, a nie szukasz bzdur na forum. Pewnie ma zapalenie ucha, na pcozatek starczy internista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobrunia
Ja rok temu miałam tak 3 tyg.po operacji makrogruczolaka niestety okropny ból głowy jak nigdy przed tym.Ale skonsultowalam to z profesorem który mnie operowal.Wiec jak juz ktoś napisał nie na forum tylko do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2017
cały czas konsultuję z lekarzem który operował, ale on nie miał takich przypadków aby tak po operacji dokuczały bóle głowy i tak specyficzne. Laryngolog już był- wykluczył ucho itp. Więc zostało nam forum i własny rozum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez caly czas przez msc od operacji mialam bole glowy, laryngolog jednak sprobowal delikatnie oczyscic mi nos i wyciagnal zbita wydzieline z nosa i powiem ze jak reka odjal. Od tej pory bole przeszly wiec moze warto jeszcze to sprobowac A ja mam pytanie - do tych ktorzy mieli operacje gruczolaka przysadki u prof Zielinskiego ale wczesniej sie nie leczyli u niego - czy byliscie u niego na konsultacji pooperacyjnej w szpitalu czy w prywatnym gabinecie? A jezeli w gabinecie to czy placiliscie normalnie jak za wizyte? Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ide za tydzień na Mokotowska, normalnie płacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×