Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość OJ DZIEWCZYNY
A NIE MOZECIE TU NA FORUM OPISAC WASZE PRZEZYCIA W WALCE Z CHOROBA??? NAPEWNO KTOS BY SKORZYSTAL ! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Możemy możemy na forum
a może by tak kiedyś zorganizować gdzieś spotkanie dziewczyn walczących z gruczolakiem przysadki? Nie wiem co Wy na to? Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOZE NAJPIERW
NAPISZMY WSZYSTKIE JAKIES PODANIE DO MINISTRA ZDROWIA Z PROSBA ABY DOSTINEX BYL REFUNDOWANY !!! DLACZEGO W CZECHACH KOSZTUJE 150 zł A U NAS 300 :-( ???!!! LEKARZE CHYBA NIE ZDAJA SOBIE SPRAWY Z TEGO ILE DZIEWCZYN I KOBIET MA PROBLEMY Z PRL I Z GRUCZOLAKIEM :-( !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram powyższy pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do walczacej 5 lat z gruczolak
chetnie na gg lub meil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oj dziewczyny
tu naprawde jest duzo przezyc osób majacych problem z gruczolakiem , ja bede tylko powielac co poniektórych wiec po co ? głowa mnie tylko boli jak czytam co lekarze zalecaja i co poroponuja przy gruczolakach i hiperprolaktynemi np tabletki anty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od walczącej 5 lat z gruczolak
ok, pogadamy na GG - możesz podać swój numer? lub mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
do "do matta" od "matta" Bardzo Ci dziękuję, na pewno skorzystam i ciesze sie, ze ma gabinet, bo tych molochow szpitalnych nie cierpie. Chetnie bym z toba pogadala (ciekawa jestem jak ci sie poprawilo po tych 5. latach). Mimo ze jestes przygnebiona, a moze zmeczona juz tematem, to jednak chce Ci sie odpoiwedziec, zeby innym pomóc. Dzięki wielkie, moze kiedys sie na kawę umówimy. Jak juz bede po wizycie. A jesli byłabys sklonna pogadac ze mna poza forum, to chetnie Ci podam maila lub GG. Byłoby miło. Pozdrawiam Cię bardzo i jeszcze raz dzieki. Dalej jestem przerażona i załamana, ale przynajmniej coś się ruszyło, no i nie mogę dać dupy (sorki):))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
O, samo mi wykropkowało przedostatni wyraz, hehehehehe. Co za kulturalne forum, ciekawe czy tyłek tez wykropkuje.....?:))) A tak w ogóle WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIETY. Okrone świeto, ale kobiety są wspaniałe. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matta wszystkiego
dobrego dla Ciebie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
Dziękuję......, kurcze, poryczałam się. A skad masz takie ładne seruszko, poza tym że własne...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
Czesc Przyjmijcie życzenia Baby Kochane od drugiej Baby z samego rana.Niechaj dzień cały będzie radosny, bądźcie zdrowe Baby-aby do wiosny! Szczęścia życzę Wam, sobie i Kobietom w całym Globie, by marzenia się spełniły i nas chłopy wyręczyły!My dziś drinki i kaweczki, nasze Święto dziś Babeczki A dziewczynki najwazniejsze DOSTAŁAM OKRES :):):):d:d:d:d:d to chyba cos znaczy moja PRL spadła :D Mam nadzieje ze to poczatek konca moich problemow-gdzies kolo maja bede miec rezonans wiec pewnie sie dowiem jak sie miewa ten dziadyga w mojej głowie :D Buziaki i milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernadka dzięki za życzenia; również dla Ciebie i wszystkich pozostałych forumowiczek WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET za Twój następny egzamin na prawko trzymam kciuki - tym razem się uda! matta to ja Ci poleciałam profesorkę, ale to nie ja posłałam tego kwiatka. Trochę się namieszało, bo zbyt dużo wpisów pokazało się bez pseudonimu. Strasznie dawno mnie tu nie było, strasznie dawno sie nie wypowiadałam i tak jakoś wyszło. A tak w ogóle to skąd jesteś? Kobiety umawiamy się, że piszemy pod pseudonimami, bo się zaraz pogubimy. ok? Jeszcze raz wszystkiego najlepszego a przede wszystkim dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie koleżanki niedoli dopiero teraz nadrobiłam zaległości i przeczytałam wszystkie wypowiedzi; sporo tego przybyło podczas gdy mnie nie było. Bernadka extra, że dostałaś okres. A możesz napisać u kogo Ty sie leczysz. O ile dobrze kojarzę też mieszkasz na Śląsku. matta zadzwoniłaś do lekarza umówić się na termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona24...
witam czy mozecie mi napisac jakie sa wszystkie objawy tego gruczolaka? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
do ona24 Trudno jednoznacznie napisac jakie sa objawy gruczolaka. U jednych dziewczyn jest np. mlekotok, bole glowy, zwezenie pola widzenia, a u innych dziewczyn moze nie byc zadnych objawow (oprocz oczywiscie podwyzszonej PRL) a gruczolak moze byc :-( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
W domu bede dopiero we wtorek, tak że wtedy od razu zadzwonię i sie umówię. Dzięki za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tu tak cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerwa widocznie
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze wszystkie
wyzdrowialy ?? - oby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
Hey Tak ja mieszkam na slasku-kolo Pszczyny Ale lecze sie u endokrynolog w Bielsku Babka konkretna i wie co robi nazywa sie Olearczyk -Nycz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Może , któraś z Was wie czy przy gruczolaku może być regularna miesiączka i cykle owulacyjne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle że jeżeli prl zostanie obniżona mniej więcej do granicy normy to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Ja mam okres regularny, cykle owulacyjne, PRL około 40ng i mam też mlekotok, bóle głowy - i czy to świadczy o gruczolaku? Lekarz skierował mnie dzis do okulisty i neurologa - ale miejsca są dopiero na czerwiec więc muszę iść prywatnie - bo zależy mi na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMSS nie pamiętam czy bierzesz coś na obnizenie prl czy nie. Mysle ze nie masz się zym martwić na zapas. Badania oczywiście zrób. Niestety ja tez musiałam płacić za badanie pola widzenia. Ja też mam mlekotok a prl waha sie ok 40-50 ng/ml, w tym cyklu mam już 29dc, brak skoku tempki, jakieś plamienia. Ale dotąd przy takie prl mniej więcej była owu, co prawda późno ale była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Nie jeszcze nie biorę żadnych lekastw na obniżenie PRL. Ale będę musiała się zdecydować tylko nie wiem na jakie -bromergon chyba odpada, dostinex zostawię już ewentualnie na koniec jak nie będę dobrze tolerwować Parloderu, albo Norprolacu. Ja okres mam dzięki Bogu regularny, lekarz dziś powiedział , że skok temperatury tez jest ładny. A na czym polega badanie u neurologa??? I ile kosztuje badanie dna oka i pola widzenia? Dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitka
Witajcie Walcze z chorobą od 2000 roku z róznymi przerwami i różnymi objawami. Na początku były tylko nerwy i trzesące ręce a później tylko ból głowy. Okres miałam zawsze czasami tylko nieregularnie, a mlekotoku nigdy. Najwyższa PRL to 264. Gruczolak 3-4 mm stwierdzony dopiero w 2006 roku na bromergonie jestem do dzisiaj. Ostatnio nasilił się bardzo ból głowy może to na wiosnę.Najlepiej położyc sie do szpitala na 5 dni to wszystko zrobią. MMSS idz lepiej do endokrynologa. Pozdrawiam cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Przecież ja chodzę do endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sitka takie bóle głowy mogą być związane w wahaniami cisniena, zmianami pogody-mysle tak ze poprostu jeżeli masz gruczolaka, a w wyniku zmian cisnienia dochodzi do rozszerzenia lub zwężenia naczyn krwionośnych wtedy jest mniejszy lub większy ucisk. To tak na moj rozum. Ja też mam takie problemy ze czasem głowa nie boli mnie nawet 2 tygodnie, czuje sie swietnie a czasem codziennie wstaje z bołem, lub pojawia sie on poźniej. Zawsze najlepeij czuje sie popłudniu i wieczorem. MOze to jeszcze wpływ bromergonu-nie wiem. Biore go sporo. A ogólnie bóle glowy z mniejszym czy większym nasileneim mam od 10 lat, kiedy to chorowałam na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. I teraz nie mam pojęcia bo te bóle to moze wcale juz nie sa tego pochodzenia co kiedyś. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×