Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Witajcie w ten piękny wiosenny poranek! Bernadka dziękuje za informacje o lekarce. Chodzisz do niej prywatnie? Czy gdzieś do przychodni? Pytam, bo terminy oczekiwania na następna wizytę pomimo ciągłości leczenia są strasznie odległe. To Ta pani doktor zdecydowała o leczeniu Dostinexem? Jak długo go już zażywasz? matta zarejestrowałaś sie do lekarza? Mam nadzieję, że tak, bo obiecałaś zająć sie swoim zdrowiem. Najlepiej przed wizyta zrób sobie badanie krwi na oznaczenie poziomu prolaktyny. Sitka fajnie, że sie odezwałaś. A ten bromergon Ci pomaga? Ile tabletek na dobę zażywasz? ona24 tak jak Ci juz odpisała MMSS trudno jednoznacznie określić jakie są objawy gruczolaka. Każda z nas inaczej opisywała to co sie dzieje; spróbuj w miarę możliwości poczytać poprzednie posty, znajdziesz trochę informacji. Dziewczyny, mam pytanie: skierowanie na rezonans wystawia Wam neurolog czy endokrynolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Mi planuje wystawić skierowanie na RM endokrynolog, ale neurolog też może wystawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitka
Witam jestem chwilowo na urolpie to moge wskoczyc i spostrzeżeniami sie podzielić.Skierowani mi daje endokrynolog ale tylko z poradni. Leczę się we Wrocławiu. Człowiek musi się pogodzić z tą chorobą bo byc może tak będzie zawsze , że na uregulowanie pracy przysadki mózgowej zmuszona będę brać bromergon. MMSS - wiem że chodzisz do endokrynologa ale jesli chodzi o hormony to tylko on może pomóc - ginekolog i neurolog nic nie da. Lusia79 - wiem że to może być związane z ciśnieniem u mnie wogóle jest niskie ciśnienie 100 nie przekraczam. A jeszcze mam przepukliny i zwyrodnienie kręgosłupa to też mam wpływ.Czasami jest tak uporczywy że nic poprostu nie pomaga Adusia 32 - myślę że mi pomaga bo w końcu mi uregulowało PRL a w tyej chwili biorę 1 tabl na noc tylko nan noc bo na dzień jej nie toleruję wtedy chodze po ścianach. Jak czasmi zapomne wziąć to na drugi dzień jest jeszcze gorzej.Teraz zrobiłam wynik na PRL i tSH w piątek odbieram to zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Sitka zgadzam się z Toba , że na hormony to tylko endokrynolog. Ale jeśli mój endo kazał mi iść do neurologa to chyba jednak muszę ... (choć nie wiem w jakim celu) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
Adusia 32 dzięki za pamięć. Jeszcze nie byłam. Wyjechałam do maminego domu z pięknym ogrodem i zamiast sadzic cebulki zległam na łożu niemocy zwalona przez takie grypsko, ze szkoda słów.... Słoneczko tylko przez szybe mogłam se poogladać, he. Jeszcze strasznie kucam i smarkam, wiec muszę sie najpierw z tego wykurować. No i pójdę, no..... No pójdę. Papapapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożena_w
hej dziewczyny, przeczytałam własnie te 50siąt kilka stron i juz mnie oczy bolą:) tak pokrótce....piszecie że gruczolak nie jest dziedziczy poniekąt sie zgodze...ale napewno są predyspozycje...moja mama była operowana na gruczolaka miała 2 cm nazwali juz go nawet guzem. Operowana była w krakowie bo w katowicach powiedzil że straci wzrok, guz był sprawą przedawniona bo rusł jakies ok 15 lat. w wieku ok 30lat mama przestała miesiaczkowac i leczyli ja na......menopałze o zgrozo. ale to tak po krótce operacja sie udała mama bierze brumergon i minirim na moczówke. a wracajac do predyspozycji...u mnie tez wykryto gruczolaka ma 6milmetrów. podejżewam żę byłjuż szybciej ale po koleji: zaszłam w ciążę z 1 dzieckim w zasadzie bez żadnych problemów, cała ciaże wymiotywałam lekarz nie wiedził co jest grane, synka karmiłam 9 mis mleka miłam ogrom \"sikałam po pokoju\" to było straszne, w 9 mis lekarz przepisał mi bomergon na zatrzymanie lektacji nie obyło sie bez zapalenia i wizyty położnej. bodczeas brania bromergonu zaszłam w ciaze z drugim dzieckiem, mała ma teraz 5 mis a ja znowu staram sie stracićpokarm juz od 2 tyg biorąc brumergon, ciężko to idzie ale pomaga kapusta i wiazanie piersi. tak więc dziewczyny nie prawdą jest że jak sie ma gruczolaka nie można zajść w ciążę!!! podejżewam żę miłam gruczolaka juz po 1 dziecku bo czułam sie fatalnie. aaa i najwazniejsze strasznie tyje karmiąć. przy karmieniu 1 dzicka przytyłam15kg zaszłam w ciaze 3kg, urodziłam przytyłam znowu 20. i w związku z tym mam pytanie czy któraś z Was przytyła i schudła podczas leczenia???? i co z tą waga wacha sie czy zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożena ja też
uważam , że przy gruczolaku można mieć dzieci. Jakaś dziewczyna pisała, że jak ma się gruczolaka to nie można zachodzić w ciążę, bo dzieci rodzą się chore, kalekie-bez rąk itp... !!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko zalezy od
zaburzen hormonalnych jakie powoduje gruczolak , bywa ze czasem jest ciezko zajsc w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny! matta nie zwlekaj z wizytą tylko się umawiaj do tego lekarza. Im prędzej pójdziesz tym lepiej dla Ciebie. Na wizytę u lekarza trzeba czasem trochę poczekać więc zadzwoń i umów sie na termin. Nie wiem czy czytasz wszystkie posty? Bernadka pisała o lekarce z Bielska... nie wiem czy masz bliżej do Katowic czy do Bielska, ale zdecyduj sie na którąś doktorkę i idź jak najszybciej (napisałam to tak z troski o Ciebie). Sitka i jak Twoje wyniki badań z PRL i TSH? Mam nadzieję, że w normie, bo tego właśnie z całego serca Ci życzę. Dobrze, że bromergon Ci pomaga. Ja ten lek fatalnie znosiłam. bożena_w witaj w klubie. Ja też uważam, że przy gruczolaku i przekroczonej PRL można mieć dzieci. Ja mam i kilka innych dziewczyn które tu sie wypowiadały też :-) A kto to pisał, że przy gruczolaku nie wolno zachodzić w ciążę??? Pierwsze słyszę. Czy poważnie ktoś tu mówił, że może mieć zły wpływ na dziecko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jakas
dziewczyna :P byla oburzona :P ze majac gruczolaka kobiety zachodza w ciaze !!! i rodza chore, kalekie dzieci !!! to bylo napisane kilka stron wstecz ! mowila ze najpierw trzeba wyleczyc gruczolaka a pozniej starac sie o dziecko !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie wiem jak u Was ale u mnie dziś parszywa pogoda była, i padm z nóg bo nie dałam rady z moimi pociechami wyjść nawet na spacer...Dziewczyny żadna z Was nie pisze co z tym tyciem, bo ja karmiąc strasznie przytyłam jak wyżej pisałam, teraz na dniach mam wizytę z Panią doktor w Krakowie i okaże sie co mi powie .narazie jestem na bomergonie (nim tez zatrzymywałam pokarm) i waga nie spada;( ciekawa jestem czy gruczolak chodziaż zmalał ale to pokaze najbliższy rezonans. Wiec jeszcze raz pytam co z tą waga???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożena_w kilkanaście stron wstecz pisałyśmy o problemach z wagą. Ja np. przytyłam aż 30kg!!!! Trzymając dietkę i prowadząc ruchliwy tryb życia tyłam z miesiąca na miesiąc. Jedna z dziewczyn tez pisała,że dużo przytyła, ale były też wypowiedzi, że dziewczyny albo wcale nie przybierały na wadze, ale wręcz chudły. Jak widać sprawa indywidualna każdej z nas, każdy organizm reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy mając
gruczolaka urodziłyście zdrowe dzieci? Nic im nie dolega? Nie mają objawów jakiś chorób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
Adusia32 - jaka Ty jesteś Kochana. Dziękuję, ze o mnie myślisz, nawet nie wiesz jakie to miłe. Jeszcze się nie zapisam, bo wróciłam dopiero teraz. Straszne grypsko mnie dorwałao i leżałam w łożu niemocy:)) Dalej mam głos jak Himilsbach, a oddech jak stary astmatyk. Wróciłam, wiec zaraz się umawiam, jak będę po to zaraz Ci napiszę. Mam pytanie. Ja też tak strasznie przytyła, chociaż jem mniej niz moje dziecko. Napisz, proszę, czy po leczeniu coś z tą wagą ruszyło w dół, czy mamy przechlapane juz na zawsze:((. Pozadrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja dziś byłam u endy....w krakowie mieszkam w rybniku więc troszke kawałęk to jest ale z doświatczenia mojej mamy ( też guz i juz operowany) nie polecam katowic.- to zdanie matta kieruje do Ciebie. przepisała dała mi ten detralex, nie wiem czy sie cieszyć czy nie ale okaże sie mam go brac 2 tyg po 1/2 tabletki i 7 tyg po całej. powiedziła że po nim sie nie tyje -ale to sie zobaczy:)do tej pory (idzie juz 3 tydzień) brałam bromergon w zasadzie zaczełam żeby zgubić pokarm. tyle że nie bardzo mi pasował bo chodziłam zaspana zmęczona i znowu tyłam;(. to jest straszne w ciągu 5 mis przytyłam 20 kg, haha chyba najlepiej na mój organizm dziła ciąża bo napoczątku chudłam a potem przytyłam tylko 2 kg. (widocznie organizm bazował na tym co \"nazbierał\" przy pierwszym karmieniu:):) dziewczyny mam pytanko do ednyk... trafiłam o nazwisku mazur przyjmuje w klinice u.j, czy któreś z Was obiło sie to nazwisko? Adusia 32-------napisz prosze czy leczenie Ci pomogło schudłąs cosik?????? szukałam co pisałaś na ten temat ale ciężko przewertowac 52 stronki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Bożenka a ten lek detralex to służy obniżaniu poziomu PRL :-) 🌻 ??? - bo ja się zupełnie nie orientuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak obniżeniu prolaktyny. to jest zastępnik bromergonu tyle żę drogi, wczoraj pytałam u nas w aptece powiedziła mi 300 zł za 8 tabletek- kosmos. ale kolega mi kupi w czechach 170 za 8tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożena_w proszę napisz dlaczego nie polecasz Katowic? Masz jakiegoś konkretnego specjalistę na myśli czy ogólnie Katowice? Proszę napisz co takiego złego jest w tych Katowicach, bo ja właśnie w Katowicach się leczę. A do pani profesor endokrynolog u której się leczę trafiłam, bo polecał mi ją ktoś kto się u niej leczył twierdząc, że jest super specjalistą. Byłam w Klinice i widziałam, że ma ogromną wiedzę i bardzo liczą sie z jej zdaniem. O tej pani doktor o której piszesz Ty - ja nie wiem nic. Ten lek o którym piszesz to na pewno detralex ??? Może raczej dostinex. Ja detralex zażywałam na problemy z żyłami. matta w świetle tego co pisze bożena_w to już nie wiem gdzie Ty powinnaś iść do lekarza. Musisz sama zadecydować. Niemniej jednak czekam na dalsze wypowiedzi bożeny_w co takiego jest nie tak z Katowicami. A z wagą moją to było tak: nagle zaczęłam mieć problemy z oczami i nagły szybki przyrost wagi. Przez dwa lata biegałam od lekarz do lekarza i żaden nie wpadł na to, że to expresowe tycie może być powodowane zaburzeniami hormonalnymi i guzem przysadki mózgowej. A prowadzę naprawdę ruchliwy tryb życia. Przez te 2 lata przytyłam 20kg. Zatrzymał mi się okres. Dostałam jakieś tabletki na wywołanie okresu (nie pamiętam nazwy) i wtedy zrobiono mi PRL. Włączono bromergon który fatalnie znosiłam. Okulistka zrobiła mi pole widzenia i okazało się, że mam ubytki w polu widzenia. Dostałam skierowanie do neurologa i ten dal mi skierowanie na rezonans. Okazało się że mam gruczolaka. Od początku leczenia przytyłam następne 10kg i tak mi zostało. Niestety nie udaje mi się schudnąć pomimo, że ja też jem mniej niż moje dziecko. Nie wiem co zrobić, aby pozbyć się tych kilogramów, a ciążą mi strasznie. Bernadka a Ty gdzie jesteś??? Dlaczego tak długo się nie odzywasz? Ćwiczysz jazdy przed następnym egzaminem??? Ćwicz - tym razem się uda - trzymam kciuki! Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
A może ten lek to dostinex a nie detralex :-) ? Dostinex jest drogi ale skuteczny i nie ma skutków ubocznych :-) . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale gafa;( ups ale detralex dostałam tez teraz na zyły i mi sie po...:) nawet nie wiecie jakie mam rumience że tak mi sie pomatłało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
Bożenka każdemu może się przydarzyć pomyłka :-) !!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natomiast wracając do katowic to: pisalm już szybciej o mojej mamie miła guza (bo tak juz nazwali w rezonansie jej gruczolaka).juz wyżej cos na ten temat nadmieniłam ale teraz postaram sie dokładnie opisać cala sytuacje...w wieku 30dziestu kilku lat mama w wyniku silnego stresu przestał mówic (trwało to kilka sekund ) w póżniejszym czasie okazło sie że i miesiączkowac...tu w Rybniku lekarze leczyli ja na menopałze i wywoływali okres tabl. anty. okres na poczatku sie pojawił potem wcale. dopiero ok 3 lata temu moja mama sama wpadła na to żeby zrobić rezonans bo już fatalnie sie czuła do tego stopnia że sma zapisal sie do psycholog. i własnie tą psycholog poprosiła o rezonans bo szukała ratunku gdzie sie da. wyszło że ma gruczolaka pow 2 cm. z tym wynikiem trafiła u nas do neurolok ta fatalnie ja leczyła bo mam puchła w oczach. babka widząc że jej leczenie nie wychodzi skierowała mam do Katowic!! tu mam była zakwalifikowana na operacje chodziarz była poinformowana ze w 99% obudzi sie z narkozy ślepa!! i leżała sobie na tym oddziale i leżała...;(. Dziennie była informowana że na drugi dzień bedzie operowana dziennie stres nawet ja przygotowywali do zabiegu a tu ciagle było echo...dzięki Bogu Ciocia która pracuje w krakowie w klinice załatwiła mamie tam operacje, nie ukrywam że trzeba było \"sie odwdzięczyć\" lekarzowi ale zabieg sie udał mama widzi!- pracuje. Fakt że korupcja i łapuwkarstwo było tam tez ogromne ale nie aż tak jak w katowicach. i z doświadczenia mamy mówi że specjaliści dużo lepsi, rozmawiłm sama z kilkoma kobietami w klinice co nie chwaliły katowic. ale są różne zdania podzielone. najlepiej myśle samemu ocenic i wyczuć lekarza jakie ma podejście do pacjenta i czy na coś czeka.... ja naprzykład dziś byłam u endykrynologa u mnie w rybniku MAKABRA zobaczył mój rezonans i zaczął przy mnie czytac ksiażke co to jest...mowie mu że źle znosze bromergon on mi na to że ma pacjentke co bierze 12 dziennie, ja mu że tyje on mi na to ze taka moja biologia...wiec porównując lekarke u której byłam wczoraj niebo a ziemia!! liczyłam że u nas w rybniku też są specjaliści i nie bede musiła tak daleko jeżdzić ale przeliczyłam sie. Tak sobie dzis pomyślalam że niejedne z Was mają większą wiedze niż ten endykrynolog.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
Hey:) Adusia-chodze prywatnie-place 100 z usg :( Duzo ale czekam pol godzinki Nie niecwicze Mezulo przyjechal z Angli wiec staramy sie cieszyc soba i na kompa niemam czasu :):):) No-ciekawe czy dostane nastepny okres-wypada na 3 kwietna-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
Adusia32, jestem załamana tymi naszymi kilogramami, ale mnie pocieszyłaś:(((((( Kurcze, ja zawsze byłąm chuda, po porodzie też. Ja tak nie mogę, fatalnie sie z tym czuję i żaden psycholog nic na to nie poradzi. jak sie czegoś dowiesz w tym temacie, to mi daj znać, ja też sie odezwe jakby co. A co do lekarza, to i tak najpierw zrobie rezonans i badania hormonalne. Zawsze mogę iść do kilku! Dziewczyny a co z waszymi kilogramami, czy któras schudła, piszcie, pliiiiiiiiiiiiiiiis. Pozdrawiam wszystkie laseczki. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też przyłączam się do prośby matty i proszę o informacje czy której z dziewczyn która przytyła z powodu zaburzeń hormonalnych udało się schudnąć i jak. matta ja doskonale rozumiem Twój ból z powodu kilogramów, bo przeżywam to samo. A najbardziej wkurza mnie to jak spotka mnie ktoś ze znajomych kto nie widział mnie kilka lat i krzyczy wręcz: aleś Ty przytyła! I co? i jest mi przykro jak nie wiem co, a przecież nie będę się wszystkim wkoło tłumaczyć, że jestem gruba z powodu choroby :-( Bernadka ciesz się mężem ciesz :-) za egzamin trzymam mocno kciuki i tym razem dasz radę! bożena_w nie przejmuj się, że pomyliłaś nazwy leków; tyle tego musimy zażywać... Jeszcze raz proszę powiedz o którym to szpitalu w Katowicach masz taką opinię. Jeśli nie chcesz pisać o tym tu to może na maila? Ja leczę się w Katowicach i zaufałam tym specjalistom. Pozdrawiam Was wszystkie i życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
Ja z powodu hormonow przytyam w ciagu 2 miesiecy 12 kilo!!! i potem dluuugo staralam sie schudnac ale bezskutecznie-wreszcie zaszlam w upragniona ciaze-i bam po ciazy zostalo 3 kilo-ale wzielam sie za siebie i naszczescie juz schudlam juz te 12 w ciagu 3 miesiecy-ale moja dieta jakby to powiedziec byla drastyczna i suzo cwiczylam-teraz choc moja figura jeszcze pozostawia wiele do zyczenia czuje sie lepiej!Po ciazy zostalo mi jeszcze dosc duzo skrory na brzuchu i choc stosuje kremy ujedrniajace to nic nieschodzi i mam taki brzydki worek :(:( Adusia-NIE dziekuje ;) mam nadzieje ze tym razem sie uda bo kupilismy sobie wczoraj nowe autko:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMSS
A ja na innym forum przeczytałam że kto ma podwyższony kortyzol to ma problemy z tyciem !! Może warto zbadać poziom tego hormonu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Adusi...jak mam zobaczyć jakiego masz maila?? bo szukałam w Twoich poprzednich wypowiedziach i nic;( Macie racje straszliwie przykre sa czasmi te komentarze \"znajomych\", ja przytyłam brzytko na brzuchu wygladam na jakiś 7-8 mis ciązy. i już nie raz spotkałam sie z pytaniem czy jestem w ciązy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×