Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Psia pani

Jak nauczyć szczeniaka czystości?

Polecane posty

Gość wyzelka
i jeszce cos! moze tydzien to nieduzo ale to moj pierwszy pies w zyciu! ja nachetniej traktowalabym go jak zabaweczke ale moj m ma doswiadczeni z psami i uczy mnie jak go nalezy wychowywac! np za kazdym razem jakw ejdzie na kanape nalezy go zrzucic, zeby sie nauczyl ze to miejsce pana i pani a nie psa, to juz skutkuje: co prawda jak sie tylko odwroce to wlazi na kanpe ale jak widzi, ze patrze na niego to schodzi ze sklamlenie, ale ja nie popuszczam!( ciezko jest bo to sprytna besti i wie ze ja mam miekkie serce) w nocy jak wali w drzwi a jest juz po siku to idziemy do neigo, borzemy za skore na karku i do koszyka!, od dwoch dni wali tylko 2 razy w nocy na siku! do naszej sypialni, lozka nie ma wstepu! trzeb sie zmusic do konsekwencji bo jak urosnie duza bestia do bedzie chcial rzadzic w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaf
mam beagla od 3 tygodni ,ma 13 tygodni,na podwórko może wychodzić na krótko bo czeka ja jeszcze ostatnie szczepienie,sika i kupkuje tam gdzie popadnie jak mam ją nauczyć załatwiać się na dworze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze wyda wam sie to glupie ale ja kiedy uczylam psa czystosci... kiedy zsiusiala sie w domu niestety karcilam ja za to przystawiajac jej nosek do kaluzy i od razu wynoszac ja na dwor razem za szmata ktora wycieralam podloge. kladlam ta szmate na trawniku i przystawialam jej nosek do tej szmatki. kiedy budzila sie za kazdym razem bralam ja na dwor i dostawialam to tej szmatki. kiedy sie załatwiala mowilam SIKAJ SIKAJ i tak za kazdym razem. po jakims czasie nauczyla sie - i kiedy cos innego ineresowalo ja na dworze - kiedy mowie SIKAJ pies sie załatwia. (sika na komende :) ) moja sunia w sumie zabrudzila mieszkanie tylko 7 czy 8 razy. nie wiem czy na innych psiakach tez - ale na moim te metody poskutkowaly bardzo dobrze. zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie życie
Mój pies ma 2 miesiące ale u mnie jest dopiero tydzień. Codziennie rano wychodze z nią na dwór i zawsze się załatwia, ale potem robi siku czy kupke w domu. Po każdym takim wybryku dostaje lekkiego klapsa i wychodze z nią nadwór, ale ona nadal nie rozumie! Zdesperowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie życie
Ale czy twój pies zrozumiał i wychodzi na dwór jak chce się załatwić? Czy twój pies stoi pod drzwiami i piszczy jak chce wyjść na dwór? Jeśli tak to jak go nauczyłaś i ile to trwało. BO chyba nie nauczył się jeśli za każdym razem sprzątałaś bez żadnej reakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieskie źycie
I pak po proctu się nauczył? Ale lepiej jest go skarcić za kupke czy siku w domu czy lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieskie życie
I czego się jeszcze nauczył na tym szkoleniu? Jaka to rasa? CZyli można go bić ale nie zawsze. Coś jeszcze stosowalaś aby go nauczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam suczke ktora ma ponad 3 miesiace- od mies. z nami. Nadla sika w domu. Czasem stanie przy drzwiach, ze chce wyjsc ale nie szczeka i nie piszczy. Też czasem nie mam już siły ale nie epoddaje sie. Mało tez jest usłuchana nie reaguje jak ja wołam dgy jestesmy na dworzu. ale to w koncu szczeniak i wszystkiego jest ciekawy. ale musze sie pochawalić ze podaje łape, daje głos i siad na komende :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie życie
Mój także reaguje na komende siad ale jak nauczyłaś swojego dać głos? A to z sikaniem to bu mnie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie życie
Asia a czy twój pies jak jest w domu to nie reaguje na to jak go wołasz? Mój pies będzie miał 2 msc. i 3 tygodnie w niedziele. Mój pies od początku reagował na moje wołanie. JEśli chcesz go nauczyć to poproctu zachęć go gwizdnij, wołaj po imieniu, ale nie rób tego co chwile bo przestanie przychodzić. A nie zachęcałam psa przysmakiem ale także można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na swoje imie reaguje. Chodzi mi oto, że jak mowie \"chodz\" czy \"wyjdz z tad\" to ona nic! Zero reakcji. A głos to nauczył ja dawac moj maz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie źycie
a w jaki sposób ją nauczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alalekka
Mam 8 miesięczną sukę i sika i wali bobki. Co robić doradzcie !!!!!!Ratunku.!!!Czasem boje sie wejść na minę. Uwaga bo wybuchnie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetu
Witam wszystkich, mam 2 miesięczną suczke rasy Shih-tzu. Mam ją dopiero od dwuch dni a ona ciągle sika i robi wszędzie kupki. Po każdym występie wkładam ją do kuwety ale to nie skutkuje. Wychodze z nią o 6 rano o 6:30 dostaje pierwszą porcje jedzenia a kiedy troche odpocznie o 7 wychodzimy jeszcze raz na polko. Druga porcja jest o 12 a trzecia o 18 porzed i po każdym posiłku wychodze z nia na polko. Mam zamiar wyprubować metode: kiedy sie siusia albo zrobi kupke skarcić ją lekko gazetą w pupke. Kuweta stoi w tym samym miejscu i wkładam ją tam za każdym razem ale ona nie rozumie o co chodzi. Wybrała sobie miejsce pod stołem i tam siusia za każdym razem. Bardzo prosze o rade jak moge ją nauczyć czystości bo moja mama ma już dość tego sikania, wiem ze jest jeszcze malutka ale chce jak najszybciej nauczyć ją czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie życie
Droga Anetu tak szybciutko to ona się nie nauczy. A całkiem malutka też nie jest. Mój pies ma prawie 5 mies. i jedszcze mu się właściwie zdarza. Tylko, ze mój to cocker spaniel, a jak wiadomo to one do najmądrzejszych nie należąi są bardzo uparte. KUpke robi na dworze, ale jak się jej nie zauwarzy jak stoi pod drzwiami to sie tam załatwi. Bo widziesz ona nie szczeka, ani nie drapie w drzwi jak chce się załatwić. Gorzej z sikami... Często sika w domu. NAjlepszym expertem nie jestem, ale ja swoja uczeę w ten sposób ż e jak sie załatwi w domu to dostaje klapsa ( ale nie martw się psów to za bardzo nie boli, gorzej gdybyś uderzyła w głowe) i wywalamy ja na chwilę na dwór że4by wiedziała gdzie to sie robi. To ona jak się ząłatwi to wie że żle robi i sama ucieka pod drzwi. Ale jeśli załatwi sie na dworze to dostaje nagrode ( psi przyspmak). A co do kuwety to nie dla psa. Dla kota owszem ale nie dla psa. Aj to nie mam już sumienia jej bić więc często jej sie nie dostanie i chyba tak nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetus
Ale ja mieszkam w bloku i do tego na ostatnim piętrze. Nie zdąże za każdym razem wynieść jej na podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja proponuję jednak wzmocnienie pozytywne przy nauce czystości.Chwalić chwalić i jeszcze raz chwalić za każdy sukces na trawniku.Można też próbować z gazetą,i stopniowo przenosić ją coraz bliżej drzwi.A przede wszystkim wychodzić jak najczęściej po zabawie,po przebudzeniu,po jedzeniu i przed wszystkim cierpliwość.Toż dwumiesięczny szczeniak to niemowle.Przede wszystkim nie należy krzyczeć,bić a już napewno nie maczać pyszczka w kałuży.Polecam trochę lektury \"Okiem Psa\" przede wszystkim,i inne nowe pozycje.A przede wszystkim nie ma się co tłumaczyć ,że to 4 czy 10 piętro.Biorąc szczeniaka należy się liczyć z takimi początkami.Sama jestem właścicielka amstaffa,dwuletniego już,ale doskonale pamiętam szczenięce jego czasy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetus
Czy moge zostawić pierwszy raz szczeniaka samego na 3 godziny w domu? Jest to 2 miesięczna suczka. Boje sie żeby nie obsikała mi całego domu, ale musze jutro iść do szkoły, a mama do pracy. Jutro zrobimy tak żeby była sama tylko 3 godzinki ale jak mam ją nauczyc zeby w przyszłości mogła zostawać sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczeniaka nalezy przygotować do pozostawania samemu w domu,powoli najpierw 10 minut później pół godzinki,i tak stopniowo wydłużać.Jeśli ma zostać sam 3 godziny koniecznie zostaw mu jakąs zabawkę,zostaw włączone radio i telewizor.Rozumiem że to pierwszy raz-więc możesz dołożyć jakąś rzecz która pachnie tobą,np,bluzę.I przede wszystkim po powrocie jeśli gdzieś nasikal nie krzycz na niego,bo twój powrót do domu będzie mu się kojarzył z nieprzyjemnymi doznaniami,a on się ma cieszyć że jego pani wróciła.To jeszcze maleństwo i może też piszczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetus
Na szczęscie udało mi sie tak załatwić czas że piesek był tylko 15 minut sam. Ale musze go uczyć żeby zostawał sam w domu. Kiedy zamykam go w innym pokoju na pare minut to piszczy i drapie w drzwi. Jak mam go nauczyć żeby zostawał sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie życie
spokojnie, ja też mam szczeniaka, który także drapie w drzwi po mojim wyjściu. Ale ona to robi bo czuje mnie jak stoje pod drzwiami, jak mówie. Ale jak odejdę to przestaje. Teraz co drugi tydzień zostaje sama w domu na kilka godzin i niema wielkich szkód. CZasami załatwi się w domu, ale coraz mniej, prawie nigdy. TYlko pamiętaj żeby przed wyjściem nie bawić się z psem, nie głaskać na pożegnanie itp. ponieważ czytałam kiedyś w gazecie, że wtedy abyś jej nie zostawiała samą w domu zacznie jeszcze bardziej sikać w domu, lub grźć sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetus
Ja nauczyłam swojego psiaka w 10 min komendy siad. Tylko nie nauczyłam go jeszcze reagowac na imie. Czasem przybiega ale tylko gdy nas zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdalenaM
Witam. Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką czteromiesięcznego mieszańca (pół kundelek pół sznaucer średni). Jest śliczny i bardzo pojętny jeśli chodzi o naukę nowych sztuczek. Umie siadać, podawać łapę i przybijać piątkę na komedę. Wszystkiego nauczył się błyskawicznie, dla smakołyków zrobi wszystko. Gorzej jest z nauką czystości - w tej dziedzinie postępów brak... Jestem już tym trochę sfrustrowana, bo mam go od dwóch miesięcy... Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że mieszkam na dziewiątym piętrze i nie jestem w stanie błyskawicznie zareagować na jego "przymierzanie się" do zrobienia tego czy owego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Do Meen-szczeniaka ani psa dorosłego nie wolno bić jego smyczą.Bo wychodząc na spacer będzie mu sie to kojarzyc z czym złym i z biciem anie z przyjemnoscia spaceru.Tylko idiota tak postępuje z własnym psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Ja mam dobermana w tej chwili ma 5 lat.Bardzo szybko nauczył sie sikać na dworze.Po prostu po każdym jedzeniu, czy piciu psa wynosiłam go na dwór.Po jedzeniu łatwo zauważyć po pies zaczyna sie kręcić i szukać miejsca na załatwienie swojej potrzeby.tak że trzeba czekać jak pies zje i od razu go zabrać na spacer.Mojego dobermana uczyłam około dwóch tygodni.Potem jak zjadł od razu stał pod drzwiami lub dawał głos że chce wyjść.Inne komendy też poszły gładko jak: siad, waruj, podaj łapę prawą, podaj łapę lewą, leżeć.Nauczony jest także do obrony i do ataku na komendę.Gorzej poszło z komendą "zostaw czy puść" jak była to jego zabawka to ok, ale broń boże ręka obcego to już nie puścił.Także do psa potrzeba cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psie życie
mój pies reaguje tylko na komende siad i zostać. nic więcej, ale hcicałabym ją nauczyć aobrony i ataku oraz jestem ciekawa jak nauczyczyć psa aby szczekał kiedy stoi pod drzwiami jak chce się załatwić. Bo on drapie , ale tylko wtedy kiedy chce iść na dwór, ale kiedy my tam jesteśmy, bo jak chce załatwić swoją potrzebę to poprosu stoi i często nie wytrzymuję i mamy niespodzianke pod drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Ja swojego dobermana uczyłam dawać głos tak -mówiłam do niego głośno i szybko "Daj głos" później głośno i powoli"Daj głos" Powtarzałam mu to ciągle, czasami mówiłam "daj głos, hau" I tak po około 3 godzinach sam dał głos na komendę.Natomiast jeśli chodzi o komendę "waruj" to zapinałam mu pejcz i ciągnąc go za pejcz do podłogi "waruj" ale łeb psa musi być pomiędzy łapami.Inny przypadek to "leżeć" , pies leży z łbem obok łap.I to jest istotne przy uczeniu, bo wtedy pies zapamięta czym się różnią obie komendy.Gdy pies stoi pod drzwiami to wtedy trzeba mu mówić "daj głos" i tak wiele razy aż się nauczy .Do nauki psa potrzeba duzo czasu.Im młodszy tym szybciej się uczy.Mój doberman miał 3 miesiące jak umiał komendy, siad, waruj, podaj łapę,i szczekanie na siku.Czas czas i cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mczarnogrecki
spokojnie piesek jesli rasowy sam załapie o co chodzi . jak podrosnie ok4-5mies bedzie wiedział ze trzeba znaczyc teren moczem a wiec wszystko sie unormuje cierpliwosci przyda sie wiem to z doswiadczenia pozdrawiam michaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ma rasowość do pojęcia o co chodzi w sikaniu?bardzo proszę cię o odpowiedź,bo padłam jak to przeczytałAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldenus
no dobra mam jedno pytanie a co z faktem nastepującym wszedzie czytam ze piesek w moim przypadku goldenek nie powinien wychodzic na dwór zanim nie skonczy 12 tygodnia czyli po ostatnim szczepieniu Moja BELLA ma teraz 8 tygodni i w piatek 27.04 bedzie miala ostatnie szczepinie czyli teoretycznie powinieniem z nim pierwszy raz wyjsc dopiero w polowie maja i co ja mam z tym faktem zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×