Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Witam :) Flowers spoko od wdychania to sie tylko przeziębienia łapie, a by złapac takie świństwo jak toxo, to trzeba się więcej namęczyć. To wdychanie to na pewno tylko Ci pomogło a nie zaszkodziło :) :) Ja jakoś dziwnie nastawiona jestem na dziewczynkę (umówiłysmy się w dzieciństwie z siostrą, że ona urodzi syna, a ja córkę - i siostra wywiązała się z obietnicy, Szymuś ma 3 latka), ale mąż cały czas powtarza, że będzie synuś. No i tak się przekomarzamy ;) Ale wiekszość znajomych przepowiada na córę:) Dla mnie też nie wazne jaka płeć, byle zdrowe - tak chyba reaguje każda rozsądna osoba w dzisiejszych czasach. hmm, miałam jechac ze znajmymi na majówkę (mąż jak zwykle w rozjazdach :(), ale cosik nie przyjeżdżają po mnie - czyżby zapomnieli? A może ich mały synuś 3-miesięczny nie ma ochoty na wyjście w tej właśnie chwili? No nic chwilowo kończę i pozdrawiam Mamusie i Brzusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dota28 dziekuje za odpowiedz,jestem spokojniejsza przynajmniej:)) Ja tez czekam zeby sie wyrwac z domu,chociaz pogoda jest troche na burze,duszno i slonce czasem sie przebija:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny! Rzeczywiście pogoda jest piękna ale duszno jak dibali. Byłam w sklepie i o mały włos a bym zemdlała-słabo mi się zrobiło i ciemno przed oczami-teraz nosa z domu nie wysadzam dopóki chłodniej sie nie zrobi :) Flowers-Dota ma rację z tą chorobą.Od czegos takiego nie można sie zarazić.Sama mam w domu dwa koty i psa.Ograniczam się tylko do patrzenia na nie-szczegółnie na koty bo nigdy nie wiadomo.Rączki myje non stop żeby jakiegoś swiństwa nie złapać :) Dota-ja nie nastawiam się teraz już wogle ani na dziewczynke ani na chłopca.Na początku nastawiałam się na dziewczynkę ale teraz wszyscy mi namieszali w głowie i już sama nie wiem :) Pozdrawiam was wszystkie i wasze sliczne brzuszki :) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
Witam Przyznaje, pogoda jest piekna, wykorzystaliśmy ją (ja+dzidziuś i tatuś) i pojechaliśmy do lasu. Bylo cudownie!!! Jeśli chodzi o suwaczek to zaczynam go mieć :0) mężu go zauważył Imiona już prawie wybraliśmy, dla chlopca Tymoteusz dla dziewczynki, tu mamy mały prolbelm są trzy: Weronika, Pola lub Iwa, ostateczny wybór zależy od tatusia dziecka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pieknym wieczorkiem:) Znajomi jednak przyjechali i przez ponad 5 godzin siedzieliśmy sobie w cieniu zielonego drzewka nad zalewem, od którego cudną bryzą powiewało. Ja chwilowo żadnych objawów ciążowych nie odczuwam i gdyby nie pokaźny brzusio to pewnie nie wierzyłabym, że w ogóle się dziecka spodziewam. Pomimo, iż w zeszłą środę widziałam je na USG ;) Współczuję tym, którym słabo i duszno - ja po prostu czuję się doskonale, ale prawada, iż mam termin, wg OM przynajmniej, na koniec października dopiero. Puchną mi tylko dłonie, ale dokładnie tak samo jak i przed ciążą. I powiem wam, moje panie, iż egoistycznie mam nadzieję, że dobrze będę się czuła dalej. Poprosze jedynie o te ruchy dziecka dla zadowolenia mamusi, tatusia i spokojności oczywiście :). Egoistka ze mnie! Ale co tam chociaz w tej kwestii mogę sobie pozwolic na egoizm. I wam zyczę dokładnie tego samego! http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20051030/dt/6/k/a7fc/preg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozgadałyście ;) Nie zaglądałam tu od przedwczoraj i chyba z godzinkę czytalam wasze wypowiedzi. Teraz spędzam dużo czasu na działce więc rzadziej tu bywam. A od jutra chcę iśc na zwolnienie więc jak będzie ładnie będę większośc czasu wypoczywała na łonie natury :) Idę jutro do lekarza bo jak już pisałam twardnieje mi brzuszek i trochę mnie martwią te skurcze. Poza tym mam objaw o jakim żadna z was tu nie pisała ( albo to przegapiłam przy tylu wypowiedziach) : mam straszne skurcze mięśni łydek w nocy. Tak jak przez całe życie nie wiedziałam co to znaczy taki skurcz tak teraz mam każdej nocy, czasem kilka razy. Z tego co wiem to to brak magnezu. Musiał mi gwałtownie spaść jego poziom bo z dnia na dzien zaczęło mnie to męczyć. Poza tym puchną mi bardzo stopy ( przerzuciłam sie na adidasy) i ręce ( zdjęłam obrączkę). Jeśli chodzi o liczenie miesięcy to ja liczę od końca : mam termin na 12 pażdziernika i liczę miesiące do 12 każdego m-ca. Tak więc wg moich wyliczeń 13 maja zaczął się 5-ty m-c. Gdybym liczyła od zapłodnienia liczyłabym od 19-tego, a ponieważ nie mogę doczekać się kolejnych miesięcy wybrałam opcję pierwszą ;) Jeśli chodzi o imię dla dziecka to mi sie podoba Adrian ( wiem, że ma być chjłopczyk). Mój mąz nie jest jeszcze przekonany, więc nie jest to pewne. Wchodzi w grę jeszcze imię Dawid. No zobaczymy. Suwaczka jeszcze nie mam i nie leci mi siara. I dobrze, niech zacznie lecieć po porodzie, teraz jakoś dziwnie bym się z tym czuła. Witaminki- ja biorę prenatal. Zapłaciłam też 32 zł za 100 tabletek, ale przypuszczam, że jutro mój ginekolog przepisze mi magnez. A w ogóle to jestem cały czas szczęsliwa i pogodna. Nigdy wczesniej nie byłam tak szczęsliwa. I nie mam żadnych chuśtawek nastrojów jakie wg książek i gazet powinnam mieć. Ja jestem przewlekle szczęsliwa ;) A czy wy macie takie chuśtawki nastrojów ? Szczęscie moje wzmocnił fakt znalezienia przeze mnie wczoraj czterolistej koniczynki :D Fajnie, świeżo skoszona trwa, zero koniczyny i tylko ta jedna , jedyna, rosła przede mną na wyciągnięcie ręki. I musiałam ją znaleźć wlaśnie teraz , w ciązy. To dla mnie znak, że będzie wszystko dobrze. Pozdrawiam brzuchate koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej !!! Nie było mnie przez te dwa dni , ale żeście się rozpisały !!!! W promocji w realu był zestaw 5 rzeczy dla dziecka :podgrzewacz, sterylizator, niania elektroniczna , termometr w smoczku i torba z matą do przewijania - więc uganiałam się po prawie całym Śląsku za tym. W końcu znalazłam telefonicznie w realu w Czeladzi ostatni komplet i pani mi go zostawiła. Juz jest kupione, bardzo mi się podoba , Teraz mogę spać spokojnie !!!!! Ciekawe co powie na to mój mąż... Ja jestem z moim mężem prawie dwa lata po ślubie , obydowje mamy po 28 lat , a za nami jest b.długi okres narzeczeństwa więc uznaliśmy że to jest odpowiedni moment. Też nie było łatwo bo to nie hop siup... Ale się udało !!!!! yalu - wzrost i waga u mnie przed ciążą była podobna , więc biustem nie mogłam się pochwalić. Mój mąż mówił zawsze że sportowy!!!! Trochę teraz mi urósł ale nie mam nic przeciwko temu żeby jeszcze troszeczkę mu się przybrało !!!! Ratujcie !!!!! Dzisiaj oparzyłam się w rękę żelazkiem i mam mały ślad. Czy to prawda że dziecko może mieć jakieś znamię ?????? Co do porodu jak na rzie nastawiam sie optymistycznie bo przeciez jakoś musze urodzić chociaż są chwile że się trochę boję... Z tymi tygodniami i miesiącami ciązy to byłam pewna że wiem ale jak to teraz policzyłam wg tego co myślałam to mi nie wyszłoi się pogubiłam .Ale sprawdziłam wg kalendarza ciązy to : - 13 tydzień zaczyna się drugi trymestr - 20 tydzień połowa ciązy - 28 tydzień zaczyna się trzeci trymestr I nijak sie to ma do liczenia miesięcy !!!! My z moim mężem wymyśliliśmy jakieś iimiona ale co będzie to zobaczymy !!! Jeśli ktoś chce zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży to mogę przesłać na emaila , znałazłam go na jakiejś strnie internetowej, Ja niestety ćwiczyć nie mogę z powody mojej szyjki a teraz tez łożyska . Z witaminek biorę Prenatal , kupiłam 100 tabletek za 30 zł. Resztę dzisiejszego dnia spędziła na ogródku , odpoczywając!!! Pozdrawiam wszystkie mamuśki!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ponownie. Niestety tak jak pisałam należę chyba do tej grupy kobiet które wszystko w ciąży muszą przejść.Odkąd zaczęło sie robić gorąco czuję się tak słabo że najchętniej cały dzien bym sobie leżała i odpoczywała a tu niestety jutro wreszcie do pracy:( Jak jutro będzie tak upalnie jak dzisiaj to nie wiem jak ja tam dotrę-jade przez tą cholerną Warszawę równo półtorej godzinki!!Zatłoczony autobus, korki, gorąco jak w piecu-nawet nie chce myśleć :( Eli-jeśli chodzi o chuśtawki nastroju to ja niestety je mam. Odkąd jestem w ciąży zrobiłam sie taka beksa że głowa mała.Wystarczy że sie troche zdenerwuję a zaraz zalewam sie łzami.Cały czas tylko przytulała bym sie do mężusia.Zaczęłam zachowywać sie troche jak mała,bezbronna dziewczynka.Dostałam przedwczoraj od mojego mężusia maskotkę-misiaczka.To dlatego, że jak jego obok mnie nie będzie (pracuje w weekendy na nocki) to żebym miała się do czego przytulać. No i oczywiście śpię przytulona do misiaczka jak małe dziecko:) Dzisiaj jak głupia wzięłam się do grabienia trawy-mężuś kosił :) Czy wy też tak macie że jak sie zmęczycie to maluszki wasze bardziej kopią?? Aguś-my jeszcze nic nie kupujemy a ja mam taką straszna ochote na zakupy dla dzidziusia...Chyba jak już zaczne to nie przestanę i pewnie nie raz kupie jakąś totalnie nieprzydatną głupotkę.Już teraz zachorowalam na śliczne,różowe,ocieplane śpiochy dla maluszka.Za każdym razem jak je widze to mam taką ochote wyciągnąć portfel ale jakoś coś mnie powstrzymuje:) Zaczyna byc widoczny lekko suwaczek na moim brzusiu :) Pozdrawiam wszystkie mamuśki i brzusie. Kopcie maluchy,kopcie wasze mamy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale narobiłam zamieszania tym pytaniem o miesiące hihihi :) Eli - mnie lekarz przepisał magne-b6 i mozna to brac całą ciażę, niestety też mnie ostatnio złapało pomiomo zażywania magnezu (ale tylko 1 raz :)), dobry jest tez na dziwne skurcze brzuszka. A na opuchnięcia to wiem, że ograniczenie spozycia soli daje jakies efekty, ale nie wiem jakie, bo mnie puchną tylko ręcę na razie i to juz długi kilkuletni objaw w upały, pomimo, że nie jem soli do bardzo wielu potraw, do których wiekszośc naszego społeczeństwa ją spozywa:). z hustawek nastrojów mam czasem napady wścieklizny, ale to też objaw nie do końca ciążowy, tylko skutek mieszkania ze złośliwą babcią i posiadania wspólnej łazienki i kuchni przede wszystkim :(. Agus nie martw się wiekszośc tych zabobonów to wierutne bzdury! Na pocieszenie do poczytania lista tychże bzdur zgarnięta dla was z innego forum, które sobie lubię czasem poczytać: 1) Spiczasty brzuch - chłopiec, okrągły - dziewczynka. Wygląd brzucha kobiety w ciąży nie ma żadnego związku z płcią maluszka znajdującego się w środku. O kształcie brzucha decyduje fakt, ile przytyła, czy też jak silne ma mięśnie brzucha. 2) Duży brzuch - duże dziecko, mały brzuch - małe dziecko. O wielkości dziecka często decydują cechy dziedziczne oraz dobre odżywianie i higieniczny tryb życia. Często mamy, które przytyły bardzo dużo rodzą maleńkie dzieci i odwrotnie. 3) Jeśli masz smaki na kwaśno lub ostro - urodzi się chłopiec, na słodko - dziewczynka. To na co przyszła mama ma apetyt świadczy o tym, czego brakuje w jej organizmie. 4) Jeśli wygladasz ładnie w ciąży to będzie syn, a jeśli zmieniłaś się na twarzy, \"zbrzydłaś\" to będzie córka, bo dziewczynki odbierają urodę. Zastanówmy się czy to przypadkiem nie wpływ poziomu hormonów? 5) Nie patrz na brzydkie rzeczy, bo dzidziuś urodzi się brzydki. To, jakie twój dzidziuś będzie miał oczy, nosek, usteczka, jakie cechy charakteru, jest dziedzictwem po rodzicach, dziadkach, pradziadkach. A przede wszystkim -przecież nie ma brzydkich dzieci!!! 6) Nie noś łańcuszka na szyi, bo dziecko urodzi się owinięte pępowiną. 7) Nie przekraczaj łańcuchów przyulicznych, bo dziecko owinie się pępowiną. 8) Nie mierz obwodu pasa centymetrem, bo dzidziuś się opęta pępowiną. 9) Nie przechodź pod sznurem do bielizny bo dziecko owinie się pępowiną. To czy chodzimy w łańcuszku lub robimy inne \"zakazane rzeczy\" nie ma nic wspólnego z owinięciem sie dziecka pępowiną. Dziecko może się okręcić pępowiną, gdy jest ona zbyt długa, a malec robiąc w brzuchu koziołki zapląta sie w nią, na co na pewno nie wpływa łańcuszek. 10) Kiedy się przestraszysz i dotkniesz się w jakieś miejsce swojego ciała - w tym samym miejscu ciałka twoje dziecko będzie miało \"myszkę\". Nieprawda. Gdy się przestraszysz - staraj się zrelaksować, a maluszka uspokój i pogłaskaj przez brzuch. Bez obaw, że wpłynie to na jego wygląd. 11) Nie patrz na ogień, bo gdy w tym momencie się dotkniesz, dziecko będzie miało \"plamkę ognistą\" na ciałku. 12) Nie patrz na księżyc bo dziecko będzie łyse. 13) Nie płacz w ciąży bo dziecko będzie płaczliwe. 14) Jeśli masz w ciąży zgagę dziecko będzie miało długie włosy. 15) Nie chodź na długie spacery bo będziesz miała żylaki. 16) Nie patrz na rudych bo dziecko będzie rude. 17) Do wózka przyczep czerwoną kokardkę, bo ktoś może zauroczyć Twoje dziecko. 18) Nie wolno krzyczeć w czasie porodu bo dziecko całe życie bedzie nieszczesliwe 19) Nie przymierzać okularów innych, bo dziecko będzie mieć wadę wzroku 20) Nie dotykać psów ani kotów, bo się matka zapatrzy i urodzi dziecko z czterema sutkami 21) Przy pierwszym karmieniu, podając dziecku pierś należy zwrócic uwagę, którą dajemy. Jeśli podasz jako pierwszą pierś lewą, to dziecko będzie leworęczne. Z wypowiedzi mateczek wychowujących swe dziateczki wynika, że to bajki dla wioskowych dziewczyn, którym da się wmówić dosłownie wszystko! Mnie tez bardzo rozśmieszyła ostatnio koleżanka, która krzykneła na mój widok: o raju ty w ciązy nosisz łańcuszek? a co, w ciązy tez się chce ładnie wyglądać nie? Odpowiedziałam jej, że gdybym chciała we wszystkie te brednie, kótre słyszę dookoła wierzyć, to tylko siedziałabym w domu nic nie robiąc i świrowała czy przypadkiem w telewizji nie zobaczę ludzi upośledzonych lub czegoś wybitnie nieładnego. Ja wypowiadam wojnę zabobonom ciazowym! Uważam, że osoby mówiące takie rzeczy kobiecie ciężarnej, która bez tego ma wiele wątpliwości i zmartwień codziennego życia są po prostu sadystami psychicznymi. Czy któraś z pań zgadza się z moim postulatem? walczmy z tym i śmiejmy się z tego - to na pewno nie zaszkodzi! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Dota ja się zgadzam! :D szkoda sobie głowy zaprzątać takimi bzdetami. Napewno od poparzenia dziecko nie będzie mieć znamienia. Ja ciągle chodziłam poparzona w poprzedniej ciąży a synek żadnych znamion nie ma. Ten magnez to bardzo dobry jest na skurcze łydek i macicy też (a więc podwójna korzyść). Nie wiem czy na skurcze łydek nie byłoby dobre też wapno ale mogę się mylić. Mnie na razie ta przyjemność omija ale zażywam magnez regularnie od dawna (na skurcze macicy). Przy skurczach łydek dobrze jest rozmasować nogę albo na siłę naciągąć/prostować. Podobno dobrze też wstać i rozchodzić jak się da. Co do puchnięcia nóg/stóp to ja na wszelki zapytałabym się lekarza tzn. podobno może tak być ale ...no i twardnienia brzuszka też bym nie lekceważyła - ja tam wolę dmuchać na zimne - tzn. nie ma co panikować ale lekarzowi lepiej powiedzieć bo w końcu jeszcze dużo czasu przed nami. Agus a co z tym Twoim łożyskiem i szyjką? Przepraszam jeśli już o tym pisałaś ale tych postów jest tak dużo, że ciężko ogarnąć. Pozdr. dla wszystkich i miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karro
Cześć ciężarne. pisze do was pierwszy raz termin mam na drugą połowe pażdziernika zasłam w ciąże przy leczeniu prolaktyny i usg pokazuje za każdym razem inny termin.To moja druga ciąża po 10 latach więcc jakby na nowo ,super topik dużo żeczy przypominam sobie dzięki waszym rozmową.Co do tyg to na pierwszej stronie onetu prz srwisie na dodatkach jest hasło niemowle. Są tam rozpisane wszystkie tyg ciąży.Można się tam dowiedzieć dużo rzeczy. Polecam również usg-dopler któyy pokazuje przepływ krwi przez organizm dzidziusia jegomózg,serce,płuca,nerki iprawie 100% płeć. Niestety usg jest płatne ok 200 zł. Ale warto jeśli chce się dowiedzieć czy moje dziecko jest zupełnie zdrowe.Ja jade za dwa tyg ponieważ jestem po trzydziestce i po leczeniu hormonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasza tabelka
Dziewczyna dopisywac ktora ile przytyla i co to bedzie :) NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką .......? *Ewunia21..............01.10.2005........................2.......Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005 · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków . Flowers24.............11.10.2005......................5.........Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........4.......Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005.....synek.........2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków * Nika-26...................12.10.2005.......................3..........?..... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.....................1,5.........Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005...................4 Szczecin · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005.........corka?........4 ...Bad Urach · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 .Miśka30..................26.10.2005...............................Warszawa . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Dota28...................30.10.2005.....................2.........Jaworzno .Adamisia.................31.10.2005......................3.........Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem właściwie jaką wagę dopisywac bo wg tego jak sama się w domu ważyłam to przytyłam jakies 4 kg a wg wskazan wagi lekarskiej już 6 kg :0 ale u lekarza pierwszy raz zważyli mnie w 10 tyg jak już sporo schudłam ( ciężko wtedy znosiłam ciążę) więc pozostanę przy wadze domowej. Byłam u lekarza z tym twardnieniem brzucha. Zbadał mnie i twierdzi, że wszystko jest w porządku, że tak sie może zachowywać macica na tym etapie jak dziecko szybko rośnie. No i tak jak przypuszczałam dostałam recepte na preparat wapniowo- magnezowy. Dziś znowu ładna pogioda. Pewnie was wszystkie wywiało na spacery....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech witam moje panie, niestety ta piekna pogoda ma się ponoc zespuć niebawem :(. Cóż zakupy załatwione, krew na toxo oddana (teraz siedze cichutko do jutra i mam nadzieje, że będzie ok). Jeszcze obiadek i do pracy! Ale dzisiaj krótko :) Yalu masz rację wapno tez dobre na skurcze, ja biorę, bo ciąglę mam uczulenia od wody i zapomniałam dopisać. Jak twierdzi mój lekarz: dzieciaczki lubia i magnez i wapń. Możecie brać smiało dziewczyny, ale tylko to musujące (bleee) ;P, 1 lub 2 razy dziennie. Zastepuje również niedobór wapnia tego od zębów i kości. Wiem od lekarza, bo okazało się, iż w ciąży mój organizm nie toleruje ani mleka, ani sera białego ani praktycznie nic poza serem żółtym i odrobiną śmietany. :( zaglądne wieczorem po pracy. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-26
Witam Dota28 czy to badanie na toxo to konieczność?? Ja nie pytalam mojego gin a on mi nie zaproponowal. Poza tym nie mam takiego kontaktu ze zwierzatkami. A co do przesądów. Ostatnio zdenerwowala mnie moja babcia powiedziala ze mam nie patrzec na kalekich, bo dzidziuś sie taki urodzi:(( A co ja mam zrobić jak ja pracuję z niepełnosprawnymi, mam na nich nie patrzeć:)) głupota totalna. Aha dziewczyny te kurcze łydek to moga być rzeczywiście z braku magnezu albo z powodu zbyt długiego chodzenia poprostu z przemęczenia.I jak zlapią to można sobie rozmasować ale nie całą łydkę tylko achillesa, na bank pomaga. pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!ale mnie tu ominelo:)) Witam nową mamusie:) Eli u mnie nie dawno byla znajoma położna i tez tak mi powiedziala ze twrady brzuszek to czasem tak bywa w ciąży i to nie jest groźne.Ja i tak na wizycie w srode spytam lekarza bo sama jestem ciekawa czy powie mi to samo:) Co do puchnięcia rąk czy nozek to naszczescie narazie nic takiego nie odczuwam,ale w nocy czasem sie budze z bolem w okolicach kostek u nog oczywiscie:)wogle to te noce jak wczesniej pisalam znosze okropnie,ostatnie 3 dni zasypiam na siedząco!!wtedy zadnego mrowienia nie czuje:) Wczoraj o 21 na programie national geographic lecial super program ,moze ktoras z was oglądała.Tytuł był \"W lonie matki\"super!pokazane byly 3 trymestry ciązy od dosłownie fikających plemniczków:)po sam poród,ach ten poród:))chociaz tam nie byl taki przerazający:))pani urodzila sliczna dziewusie.Było wspomniane na temat usg o ktorym roznie sie mowi.Tam bylo wykonane 3 razy w calej ciazy ale powiedzial lekarz ze niema zadnych dowodow zeby usg szkodzilo naszym dzidziusiom,a w 3 trymestrze gdy do dziecka docieraja odglosy z zewnatrz to nasze dzidzie od usg moga uslyszec odglosy pedzacego metra ale tylko wtedy gdzy lekarz podczas badania najedzie mu na uszko.Takze tak ja mysle ze ta czestotliowsc to zalezy od lekarzy:)ale program byl super:)wogle tam bylo pokazywane usg 4d dzidzia byla tak wyraznie pokazana ze sama bym chciala takie usg:)) oki zmykam na swierze powietrze:) aaa co do tego samopoczucia w ciazy,to ogolnie czuje sie super,ale w maju na początku przy upałach rowniez nie czułam sie najlepiej,takze lata sie troche boje,pojechalismy sobie wtedy nad jeziorko tak posiedziec i slonce mi dalo popalic ze jak wstalam z laweczki to nogi jak z waty i myslalam ze zaraz zemdleje:)takze upalnego lata troszke sie obawiam:))oki buziaa dla was i waszych brzusiow🌻 PS.:))mam juz na brzusiu \"suwaczek\"ogolnie dojrzalam go na swoim zdjeciu dopiero:)pewnie pojawil sie wczesniej ale jakos nie rzucil mi sie w oczy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przesądy tez nie wierz!!czysta głupota,musiały bysmy siedziec w domu i nie wychodzic bo spotkamy rudego albo cos w tym stylu:)i kazdy by mial jakąs depresje:)) pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Nasza tabelka Dziewczyna dopisywac ktora ile przytyla i co to bedzie NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką .......? *Ewunia21..............01.10.2005........................2.......Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005 · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005........synek........5..........Kraków . Flowers24.............11.10.2005......................5.........Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........4.......Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005.....synek.........2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków * Nika-26...................12.10.2005.......................3..........?..... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.....................1,5.........Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005...................4 Szczecin · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005.........corka?........4 ...Bad Urach · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 .Miśka30..................26.10.2005...............................Warszawa . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Dota28...................30.10.2005.....................2.........Jaworzno .Adamisia.................31.10.2005......................3.........Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Witajcie Dziewczynki, Dota a czemu wapno tylko musujące? Tzn. pytam tak z ciekawości bo ja i tak nie mogę zażywać biorąc fenoterol ale zawsze dobrze wiedzieć takie rzeczy. Eli super, że to twardnienie brzuszka u Ciebie to nic groźnego! Mi też twardnieje ale u mnie to inna historia bo twardnienie jest bolesne i mam problemy z szyjką dodatkowo muszę więc być na lekach. Nika tym co mówi babcia to się nie przejmuj - te wszystkie przesądy to stek bzdur ... ale przyznam są denerwujące. Flowers mi też trochę cierpną ręce i nogi - jak będziesz wiedzieć od czego to jest i co z tym robić to daj znać A właśnie a ten program, który oglądałaś to pewnie był amerykański tak? Oni mają dziwne pojęcie o usg (robią tylko raz w trakcie ciąży) ale z tym metrem to nie słyszałam. Dziwne to co mówili bo przecież ultradźwięki nie są dla człowieka wogóle słyszalne ... a mniejsza z tym A powiedzcie mi jeszcze bo już się pogubiłam czy przez "suwaczki" rozumiecie taka ciemną linię na brzuchu od pępka w dół czy rozstępy? A poza tym to zazdroszczę pięknej pogody ... i życzę jej jak najdłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yalu --- tak \"suwaczki\"to ciemna linia przechodzaca przez srodek brzusia:) a ten program na nat.geog. to byl amerykanski:) Ja podejrzewam ze cierpniecie w biodrach to od tej ciezkosci bo jak leze na boczkach to czuje ze ciałko troche wazy:))ale spytam z ciekawosci lekarza. Podoa to sie u nas psuje strasznie dusznoooo i niebo zachmurzone,bylam w miescie to szybko uciekalam do domku bo okropnie słabo sie poczułam,wiec czekam na porzadną ulewe z nieba bo od razu lepiej bedzie sie oddychalo:)) pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
O dzięki Flowers! To ja przyznam, że suwaczka jeszcze nie mam... No tak myślałam z tym programem :D ... w każdym razie nie ma się co przejmować tym co mówili o usg. W końcu już trochę to usg się robi rutynowo (przynajmniej u nas) i nic złego się nie dzieje Dzieciaczkom... a przecież usg daje tyle cennych informacji...zwłaszcza zaraz przed rozwiązaniem... Pewnie masz rację co do tego cierpnięcia od leżenia na boczku ... mi do tej pory nawet całkiem dobrze się spało ale ostatnie dwie nocki to niestety mało przyjemne były. Marzę o pospaniu na brzuszku albo chociaż na wznak ... ale tak wzięłam sobie do głowy te zalecenia "na boczku", że za każdym razem jak położe się na wznak to się budzę. A pogody w takim razie współczuję - duszne powietrze i bez ciąży jest mało przyjemne. U mnie zimnica ale przynajmniej słoneczko czasem zaświeci ...chociaż dzisiaj coś mało... No nic zobaczymy jakie będzie to lato - oby nie bardzo upalne ale za piękną jesień to musimy zdecydowanie trzymać kciuki żeby nasze Szkrabki użyły chociaż odrobinę słoneczka i ciepełka przed zimą :D. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yalu tez mi sie marzy spanie na brzusiu,ale kiedy to bylo....:(chyba w lutym,na wznak jak spie to chyba dzidzie jakos przyduszam bo zaraz sie wierci i kopie:)takze ostatnimi czasy to zasypiam na siedząco,dwie poduchy pod pleckami:)ale rano juz sie budze na boku i chwile poleze i od nowa mrowki sobie po mnie spacerują:P Tak wiec moja ulubioną porą sa dniówki:))hmm tak liczylam na deszczyk a tu doslownie dwie krople na szybie i po sprawie:) kupujecie \"mamusie\"jakies gazetki o dzieciaczkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:))wlasnie lukłam na naszą tabelke i widze yalu ze mamy rowny termin porodu i z kilogramami tez idziemy rowno:))ale za to wiesz ze bedziesz miala synka a ja czekam niecierpliwie na srode i moze sie dowiem,chociaz znajac moje szczescie to dzidzia sie zbuntuje odwroci sie dupcia do nas i sie nie dowiemy płci:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm wszystkie dziewczyny:) Aguś rzuć te ćwiczonka na mojego maial jesli możeśz: dota9@interia.pl - inne panie tez zapraszam, jęsli maja ochotę :) Nika - to nie jest konieczność, mój lekarz wspomniał o nich dopiero jak zapytałam o inne badania, które nie są refundowane. ja sama chciałam je wykonąc, bo okazało się, iż toxo w ciązy mozna leczyć (ku mojejmu zdziwieniu). moja koleżanka niestety urodziła martwe dziecko w 6 mc przez toxo, ale miała ku temu powody (szefowa kazała jej w 5 m-cu sprzatac martwego kota sprzed sklepu - skandal!!!). Ja od dziecka mam styczność z róznymi zwierzakami, a teraz na ogródku mam 3 koty i psa. U rodziców kot, u teściów pies i w ogóle wszędzie dookoła więc po prostu wolałam zapłacic i sprawdzić. Yalu tak mi powiedziała pani dermatolog, do której chodze i mój gin to potwierdził. Ma najmniejszą dawkę , szybko się wchłania i chyba nie ma tej sławetnej masy tabletkowej, która jest najbardziej szkodliwa dla ludzkiego organizmu nie tylko ciężarówkowego. To właśnie przez ten składnik podobno lekarze wolą przepisac czasem zastrzyki lub syrop itp. Ale głowy nie dam. W każdym razie dawniej na to uczulenie brałam w tabletkach, bo nienawidzę musujących ohydztw, ale teraz mam to i sie poświęcam :) Yalu a gdzie ty teraz mieszkasz, bo ja rzut beretm od Krakowa i u mnie upał jak się patrzy na mnie na szczęscie działa pozytywnie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Ano rzeczywiście Flowers! Tzn. ja wiem dokładnie kiedy nastąpiło zapłodnienie i faktyczny termin przesuwa mi się na 8 października ale zauważyłam, że nikogo (lekarzy, położne) nie obchodzi termin z zapłodnienia (chyba nie mają do tego zaufania) - dlatego nastawiłam się i używam tego 11. A swoją drogą ciekawe jak to wyjdzie bo poprzednim razem synek urodził się dokładnie w dniu obliczonym z daty zapłodnienia (mieliśmy i mamy kłopoty z zajściem więc stosujemy technikę "raz a dobrze" - stąd znam datę zapłodnienia). Na razie wiek ciążowy Dzidzi zgadza mi się idealnie z wiekiem obliczonym z daty zapłodnienia - co do dnia. Kurcze tak czytam co napisałam i ja chyba mam jakiś problem ze sobą :D - ale to chyba jest efekt bezczynności i okropnego nudzenia się ;) A i jeżeli chcecie znać płeć Dzidzi to mocno trzymam kciuki żeby Maluszek się odpowiednio ustawił i pokazał w całej okazałości co tam ma :D I nie martw się może jeszcze u Was popada .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Dzięki Dota za info. Ja chwilowo mieszkam poza Polską - dokładnie w tych nieszczęsnych Stanach (mam nadzieję, że nikogo nie obraziłam stwierdzeniem nieszczęsnych - nie chciałam - to tylko moje odczucie) i mam nadzieję, że szybko stąd wyjedziemy! A Kraków wpisałam bo to moje ukochane miasto, w którym normalnie mieszkam. No nie wiem jak to teraz będzie bo ostatnio strasznie dużo się przeprowadzamy... Co zrobić takie życie - mieszkasz tam gdzie jest praca :( pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :) Ech no to zyczę przeprowadzki w bardziej cywilizowany świat. I pomyśleć, że mój mężuś nic tylko do stanów i do stanów, a mnie na samą myśl jakoś odrzuca. nie wiem czemu ale jakoś wydają mi się lekko durnym narodem :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
co do narodu to przemilcze ;) :D mnie też odrzucało i nadal odrzuca od Stanów ale mój mąż dostał tu świetny kontrakt i zgodziłam się (i tak chciałam zrobić sobie przerwę na urodzenie dziecka bo i tak nie mogłabym pracować będąc w ciąży). Ja też nie rozumiem dlaczego tak wielu ludzi marzy o Stanach tzn. wydaje mi się, że to jest mit o kraju mlekiem i miodem płynącym stworzony przez ludzi, którym albo naprawdę się tu udało albo nie chcą się przyznać jak tu jest ciężko. My to widzimy tak, że nie jest tu znowu aż tak różowo, a jesteśmy legalnie, mieszkamy bardzo wygodnie w jednej z lepszych dzielnic miasta, mamy super ubezp. zdrowotne i mąż całkiem dobrze zarabia - nie potrafię sobie jednak wyobrazić jak żyją ludzie, którzy są tutaj na czarno! Bardzo wiele rzeczy normalnie doprowadza nas tu do szału ale o tym to by można było pisać i pisać.. .. I szczerze mówiąc mam nadzieję, że będę mogła wrócić jeszcze przed porodem do Polski bo aż się boję myśleć co z nami (dzieckiem i mną) będzie jak przyjdzie mi rodzić tutaj - na razie wystarczy mi to jak prowadzą tutaj ciąże. Ale chyba się za bardzo nakręciłam ... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaro
Dobry wieczur mamusie.Mam w domu dwa kotyod czterech lat,pytałam sie lekarza czy mam zrobić toxo powiedział że nie trzeba,ponieważ koty są u mnie długo.toxo jest niebezpieczne jeżeli następuje pierwsze zakażenie w ciąży (tak twierdzi mój gin).Średni termin wyliczyłam na 24 paż.przytyłam 4 kg a super suwaczka jeszcze nie mam niestety.Natomiast dobrze mi sie śpi nz lewym boku ale ręce mi cierpną co potrafi mnie to wybudzić w nocy.Ze spaniem nie mam problemu ponieważ pracuje po 10-12 godzin ,przychodze padnięta.Nawet ruchy nia mam zbyt intenstwne raz na jakiś czas.Płeć poznam za dwa tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Cześć, witam wszystkie mamy. Mam taką dolegliwość: kilka razy dziennie boli mnie lewa noga, wysoko w biodrze. Czasami tak mocno kłuje, ze nie umiem kroku zrobić. Lekarz powiedział mi, ze to rosnąca macica uciska na nerwy i stąd ten ból. Ciekawe ze tylko jedna noga, widocznie macica bardziej w lewo się przesuwa. Ciekawi mnie czy któraś z was też ma taką dolegliwość. Lekarz powiedział, ze takie bóle w ciąży sie zdarzają, raczej po prawej stronie i ze po porodzie powinno ustąpić. Tylko mnie trochę martwi fakt, ze im większe będzie dziecko, tym gorzej będzie z chodzeniem. I na koniec dodam, ze czuję juz wyraznie ruchy maluszka. Mam spory brzuszek i urośnięty biust jak nigdy dotąd. Wizytę mam za tydzień i mam nadzieję, ze poznamy płeć dziecka. Trzymajcie sie zdrowo i pogodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×