Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

frezja a moze uczulil sie na cos dopiero teraz,u nas bylo tak,ze maly dostawal zupke z kurczakiem i bylo oki i dopiero po dluzszym przyjmowaniu tego smaolyka sie uczulil bo jak odstawilam to bylo dobrze i skonczylo sie ulewanie,poodstawiaj na jakis czas a jak sie nie zmieni to biegiem do lekarza. laura7 ja nie uwazam zeby byl to zabobon bo z malym chodzilam na spacery a my mamy osiedle na gorce i jest wietrznie i wierze ze moglo go zawiac,a i lekarka mi tak powiedziala,a po cherbacie rzeczywiscie przeszlo,wiec bez urazy,ale mam swoje zdanie na ten temat i nie zmienie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FREZJA73
Cześć dziewczyny, dzieki za podpowiedzi. Sytuacja sie ustabilzowała jużwieczorkiem tzn.przestał ulewać myślę ze albo się przejadł albo uczulił dzisiaj sprawdze bo dopiero bedziemy jesć obiadek. Natomiast eli było to ulewanie, bo się nie męczył tylko tak sobie co chwile porzy...wal, ale juz z takim zapaszkiem- troszke przetrawione. Wystraszyłam sie nie na zarty bo nigdy tak nie robił, odwołaliśmy kino itd, a on zasnął jak aniołek. dzisiaj ani razu nic mu sie nie zdarzyło, zobaczymy jak po obiadku, ups-obiadko kolacji. przeciągneło sie przez spacery. przepraszam ze nie odpisuje na posty, jak znajde chwile to przysiade na fdluzej i przy okazji opowiem wam jak mnie na cacy w pracy 'zalatwili" papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waga 77
u nas z wagą Franka po staremu czyli też mało przybiera ...gdybym mogłaprosić o wpis 7 miesięcy 6950 kg... my też byliśmy y neurologa bo Franek nie obracał się z pleców na brzuch i powiedzieliśmy pediatrze że chcemy skierowanie....Pani neurolog bardzo mi sę podobała tzn. jak sprawdzałą co Franek umie robić i powiedziała że generalnie to jej się podoba tylko faktycznie mógłby się już turlać w obydwie strony i siedzieć bez podparcia czego nie robi....i powiedziała że nie potrzebujemy rehabilitacji tylko ona pokazała nam ćwiczenia jakie z nim mamy robić i powiedziała że za 2 miesiące chce go jednak zobaczyć jak się rozwinął po naszych ćwiczeniach no więc ćwiczymy...... mam problem z siusiakiem Franka bo ma go zaczerwienionego po jednej stronie...smarujemu mu Rivaolem ale jak mu nie przejdzie do poniedziałku to muszę iść do lekarza.... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiany emelle i wagi :) •Sylmag.... 10.09..KUBUŚ..🌻..2700..50cm 7,5M 8600.. 76cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..🌻..3050..56cm 7,5M 6640..65cm •Ania30.... 29.09 NATALKA..🌻..3200..53 cm 4M 7000...63cm •Karen ka..29.09 ALESSANDRO.🌻..3520..52cm 5,5M..8300..69cm •Flowers24 30.09 BARTEK..🌻..2900..53cm..6M 7500...70cm •Laura7 ....03.10 NADIA..🌻..3800..53cm 6M 7800...72cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK.🌻..3760.56 cm 6M...9000..75cm •Agucha 29..05.10. NATALKA..🌻..3050...50 cm 6M 6800.. 65cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..🌻..4300..59 cm 4M 7500..70cm •Eli.......... 08.10 KAMIL..🌻..3850...56 cm 6M 8300..70cm •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK..🌻..3480..56 cm 7M 7600...66,5cm •Emelle..... 10.10 KAROL..🌻..3190...53 cm 7M 8500 •Thefly...... 10.10 ADAŚ..🌻..3340..52 cm 6,5M 8100..70cm •Jokas.......10.10 Oliver..🌻..3000g..50cm 6M 7900..70cm •Delphi31... 11.10 NATALKA..🌻..3300..53 cm 6M 6500..65cm •Yalu........ 11.10 DANIEL..🌻..3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA..🌻..3850..54 cm 3M 6850...63cm •Siostra 22 13.10 MELISA..🌻..2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK..🌻..3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK..🌻..3470 ...55cm 7M 6950 •Maggie7000..20.10 NATALKA.🌻..3700..56cm 4,5M 7210..67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..🌻..4100...63 cm 6m 1000..68cm •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..🌻..3550..60 cm 6M 7075..70cm •Megji 23.10 PAWEŁEK..🌻.. 6,5M 9150 •Ona24..... 24.10 LAURA..🌻..3080...50 cm 5,5M..6300...65,5cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ..🌻..4240...60 cm 6M 2t 11400...82cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..🌻..3480....60 cm 6M 7900..71cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA..🌻..3000...57 cm 4M 6500 •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..🌻..3620..54 cm 6m 8330.. 70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ewunia - ja zdjecia od ciebie dostaję na bieżąco także widzę jak Wikcia ci rośnie :) a siki do woreczka na bad ogólne to ok ale na posiew to juz nefrolog i pediatra radzi łapać bezpośrednio do pojemnika bo rzekomo niewiarygodne wyniki wychodzą z woreczka, jeszcze u chłopaka to jakoś sobie wyobrażam ale u dziewczynki jak to zrobić to nie wiem. Jokas - napisz jak tam na spotkaniach krabelgruppe, chyba dobrze bo ostatnio nic nie piszesz więc widocznie tam się wygadasz nam maksa :) Flowers - Bartuś cudowny, czasem na zdjeciu podobny do Adaśka lae sie zrobił taki kawał chłopa (te rzkoszne wałeczki) że gdzie tam mojemu chucherkowi do niego :) no i mam nadzieję że serducho bez leków już będzie sobie radziło !!! Frezja - ja tak myślę że to ulewanie to właśnie po mocno urozmaiconym menu maluszka, coś mu zaszkodziło. Ale najważniejsze że już lepiej. Sylmag, Waga - napiszcie jakie ćwiczenia robicie z maluchami bo niby Adaś zaczął troszkę się przewracać to w jedną to w drugą ale turlaniem to jeszcze tego nie mogę nazwać. A tak moze bym coś z nim potrenowała :) A u nas zaczęły się problemy z jedzeniem na noc, za Chiny nie można wmusić w niego kaszy, może to zęby. Raz uległam i dałam cyca, na drugi raz wcisnęłam trochę kaszy no i samego mleka zrobiłam i dałam, następnego dnia wciskałam łyżeczką, no wcozraj troszkę było lepiej. Ale normalnie cyrk dla mnie bo do tej pory to 230ml bez zająknięcia łykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Cześć wszystkim przepraszam,że tak żadko do was zaglądam ale wciąż brakuje na wszystko czasu dużo róznych spraw się nagromadziło i trzeba przeczekać.Ale ja mam do was inne pytanie czy waszym dzieciaczkom pocą się głowki np. przy karmieniu ostatnio bardzo mnie to niepokoi podaję przecież wit.d wiem że to może być też od przegrzania malucha ale nie sądzę aby tak było w tym przypadku no może czasem.Proszę napiszcie czy u was też coś takiego u dzieci występuje,pozatym Natalcia za tydzień skończy 8 m-cy a ząbek dopiero się troszkę wynurzył.Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedż pozdrawiam uściskajcie dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! ania30-mojej Wiktorci przy karmieniu też główka się poci ale to dlatego pewnie ze takie ssanie to wysiłek dla malucha,poza tym przytulony maluszek do piersi albo leży na czymś to sie poci.Ja się tym bym nie przejmowała bo jeśli nie poci się bez powodu oprócz tego przy karmieniu to nie ma się czym martwić. Ja kiedyś spróbowałam napić się ze smoczka to po wydojeniu całej butelki byłam taka zmęczona bo nieźle trzeba ciągnąć aż ściskoszczęku można dostać ;) Tak samo maleństwo tym bardziej że ze smoczka to lepiej leci a z takiego cycka to różnie :) Thefly-cieszę się że chociaż do Ciebie zdjęcia dochodzą.Ja dziś spróbuję pozostałym dziewczynom chociaż jedno wysłać.Może tym razem dojdzie! Słuchajcie-normalnie od dziś zaczynam przestać się przejmowac małą wagą Wiktorci.Wczoraj moja babcia strasznie narzekala na wage małej,że taka drobniutka,że powinna więcej ważyć to się wkurzyłam i postanowiłam znaleźć moją książeczkę zdrowia i porównać wagi-moją i Wiktorci no i donalam szoku :) Przybierałysmy identycznie na wadze.Do tego stopnia że np.jak miałysmy 3 i 5 miesięcy to nasza waga jest identyczna co do grama!! Tak więc zamknęłam tym usta wszystkim tym co nażekali na niską wagę Wiktorci.Powiem więcej-prawdopodobnie nasza córcia waży jeszcze więcej niż ja bo ja 65 cm miałam w wieku 6 mieisęcy a mała dopiero teraz a wagi takie same! Tak więc te dziewczyny które przejmowały się zbyt małym wzrostem masy ciała dzidziusiów to moga spać spokojnie. Powiem Wam ze jak mialam roczek to ważyłam niecałe 10kg (9870kg) Waga77-co do umiejętności maluszka to myslę że nie powinnaś się przejmować.Napewno ćwiczenia pomogą.Moja córcia np. nie chciał leżąć na brzuszku podnosić się na łokciach a okazało się że jest poprostu leniwa bo któregoś razu ją położyłam to usłyszała jakiś dźwięk który ją zainteresował i odrazu się podparła a tak to skubaniec nie chciał ! do raczkowania też jest leniwa-wogle nie chce za to najchętniej już by sobie poszła :) Takie te nasze maluszki różniaste,chumorzaste,robią tylko to na co mają ochotę. Laura7-co do herbaty to posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, ma wybitne właściwości przeciwwrzodowe,super dziłają okłady z herbaty na zmęczone i opuchnięte oczy tak więc na ropiejące oczka maluszków jest bardzo dobra.Kompresy z naparu herbaty łagodzą stany zapalne po oparzeniach (zwłaszcza słonecznych). Chłodny napar z zielonej herbaty polecany jest do przemywania oczu w zapaleniu spojówek, powiek, a także przy owrzodzeniach skóry.Więcej na: http://www.abcgospodyni.pl/herbata.html http://www.resmedica.pl/zdart70111.html Dziewczyny czy macie może jakiś sposób na to żeby maluch nauczył się pić z butelki lub kubeczka bo jeszcze trochę a zaczną się upały i boję się ze mi się mała odwodni bo pokarmu mam już coraz mniej-muszę czekać ze 4-5 godzin nim porządnie napłynie a nie chce żeby mi się mała odwodniła.Próbowałam podawać butelkę-myślałam że z czasem sie nauczy ale gdzie tam! Kubeczka też nie chce-czy to niekapka czy zwykłego.Jak poczuje płyn w buzi to odrazu wypluwa.Co robić? Będe wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.Może któraś z was poradziła sobie z taką sytuacją? No zmykam już.Troche się rozpisałam a mała może niedługo się obudzić a głodna już jestem niemiłosiernie :) Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem i codziennie zagladam, tylko maly mi nie pozwala pisac. jest marudny bo 4 zeby mu ida gorna jedynka juz jest, a kolejna jedynka i dwojki stoja w koejnosci. ostatnio nie sypiam dobrze bo oliver chce ze mna spac. Spi w lozeczku do pewnego momentu a pozniej mama i koniec. Co mnie statnio zastanawia u olvra to ze od was slysze, ze maluchy juz mama i takie podobne slwa mowia. moj mowie ale agu albo eeee i tam sobie cos opowiada pod nosem. Czy dzieci musza juz w tym wieku to potrafic, czy to roznie jest u dzieci? A co dziewczyny z tym czatm bylam tam pare razy, ale nie znalazlam tego pokoju:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, pocąca się głowka to objaw niedoboru witaminy d prowadzącej do krzywicy. I z całą pewnosćia nie wynika z wysiłku przy ssaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokas, dzieci w tym wieku zwykle mówią sylabami . Jesli jednak Twój synek słyszy i nie ma niedosłuchu to bym się nie martwiła bo dzieci rozwijają się róznie. Mały regauje na hałas? W kazdym razie jesli chodiz o taki rozówj dziecka to ja w razie niepewnosci a takze z czystej ciekawosci siegam zawsze między innymi do tych stron ( polecam): http://www.lmm.pl/porady/karmienie/dziecko8.html http://dziecko.nestle.pl/od_narodzin_do_urodzin.asp http://www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/miesiac_osmy_rozwoj_ruchowy.html Poczytaj , może tam znajdziesz odpowiedz. Zaś jesli chodzi o te objawy krzywicy i pocenie się główki to znalazłam artykuły z wzmainką o poceniu: Niestety tu akurat nie widze aby była mowa konkretnie o poceniu głowki podczas jedzenia ale wiem z całą pewnością , że to jeden z pierwszych objawów i postaram się znaleźć cos na ten temat w sieci. http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54938,1335556.html http://www.gotowanie.v9.pl/witaminy/kalcyferol.php http://www.potomek.pl/krzywica_free.html o poceniu konkretnie główki: http://www.dzieckook.pl/ePoradnik/index.php3?user=pediatra&sotm_id=2 ( pkt 4) http://www.twojmaluszek.pl/index.php?option=com_akobook&Itemid=0&startpage=5 ( Karolina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit31
witam wszystkich po dlugiej przerwie...milo czyta sie Wasze wypowiedzi i widziec jak pociechy rosna.. moja Liliannka jest super,od pierwszych tygodni spi cale noce,wieczorem klade ja okolo 20 -21 i spi do rana bez przerwy..do okolo 6-7-8 ... kolek nigdy nie miala, spi w dzien dwa -trzy razy.. robi kosi -lapki i pokazuje jak jest duza...;-) jeszcze do dzis nie widziala swojego taty:-( a on nawet nie wie jak ona ma na imie (jest podobna do niego ) chyba dlatego Bog poblogoslawil mnie tak spokojnym dzieckiem ,bo inaczej nie dalabym sobie rady psych. i fizyczn. ze swoja 10 letnia siostra ubustwiaja sie;-) Lilianna ma w okolo siebie wielu kochajacych ludzi..i ja tez...;-) ciesze sie ,ze nie dalam namowic sie na aborcje,a to ze nas zostawial to zadna cena za moje szczescie.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edit jak miło że donas zawitałaś.Może kiedyś znajdziesz więcej czasu na pogawedki z nami.Życzymy ze Stafankiem wszystkiego najlepszego. Eli ja też słyszałam o tej główce że to niedobory wit d. Jokas każde dziecko rozwija się swoim tempem, ale ja na przykład trochę się denerwuje że mały jeszcze sam nie siedzi i że nie przekręca się z plecków na brzuch.Więc może i dobrze że idziemy do tego neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eli , tygrysica maly napewno slyszy bo reaguje na swoje imie, wiec jak mowicie to kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli za cholerę się nie zgadzam że to pocenie przy karmieniu się dziecka to ewidentny objaw niedoboru wit D, moze tak być ale nie musi. U nas Adulek czasem zlany na maksa szczególnie gdy mleko za ciepłe albo czapeczki po kąpieli nie zdejmiemy do karmienia i u tylu lekarzy pytałam o to że na pewno mój Adaś nie ma krzywicy ani za mało wit D aczkolwiek to że kazała dalej dawać 1 kroplę a nie odstawić na okres letni i to że ciemiaczko wolno zarasta może faktycznie zaświadczać odwrotnie niż ja tu deliberuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thefly no jak jest ciepło ubrany to nie jest obajw niedoboru tylko przegrzania. ;) Ja mówię o normalnych warunkach temperaturowych i normalnym ubieraniu. A zeby stwierdzić niedobór witaminy to nalezy zbadac jej poziom w organiźmie . Pocenie się głowki to czesto pierszy objaw krzywicy. Pocenie się dziecka przy prawidłowym ubieraniu w normalnej temperaturze nie jest rzeczą normalną. Czy też jesteś zlana potem? Jakiś czas temu skonczył mi się vigantol. Nie miałam recepty wiec mały nie dostawał witaminy D przez jakieś 6 dni. Natychmaist kupiłam Vigantol bo tak się strasznie zaczął pocić ( w tym główka). Przez 7 miesięcy mi się nie spocil a tu nagle zaczał pocić się bardzo mocno chociaż zawsze ubieram go lekko i teperatura była taka jak zawsze. Dwa dni przyjmowania witaminy i przestał się pocić. Od tamej chwili nigdy nie był spocony. Pocenie nie MUSI być objawem niedoboru ale jestto wysoce prawdopodobne i jesli jest niedobor witaminy to pocenie wystąpi na pewno. Thefly znaleźć Ci wiecej artykułów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim:) ania30 dobrze,ze poruszylas ten temat bo tez Was chcialam o to zapytac.Maly jak pije to poci mu sie glowka,ze wloski z tylu ma mokre,jak idzie spac i turla sie na lozku i gada i wymachuje raczkami,girkami to pozniej tez jest caly spocony na glowce,tez mnie to troche zaniepokoilo ale wydaje mi sie,ze to normalne,bo takie ciagniecie butli to dla nich spory wysilek,wiec chyba mozemy byc spokojne. Ewunia porbowalam pic z niekapka tam sie trzeba tak nassac zeby cos wylecialo wiec sprobowalam dac malemu z canpola wyglada jak niekapek ale ma miekka koncowke i 3 dziurki leci jak ze zwylego kubeczka dostawialam malemu do buzki a on odrazu zalapal i pije ale z moja pomoca bo sam to sie ochlapie dookola:)wiec moze taki sprobuj poczuje ze od razu cos tam leci do buzi i moze tez mala zalapie,niewiem jak inne dzieci ale mo jest lakomczuch jak zblizam sie do niego i trzymam cos w rece to od razu buzie otwiera i dlatego niemamy problemow z jedzeniem czy piciem. Eli troche bym sie z Toba poklocila,bo i niedobor i nadmiar moze byc objawem ze poci sie glowka,a mojemu przy piciu zawsze sie pocila,a dzieci jak sa glodne to chca szybko wyssac butle i sie moga zmeczyc,wiec niewiem ale tak do konca nie zwalam to na witamine d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm sama juz niewiem co z tym poceniem...Eli podsunela tyle stronek do poczytania i zwatpilam:)Eli ostatnio na nasze pytania podsuwa nam stronki,musisz miec sporo wolnego czasu :))ale dobrze,ze jest taka osoba na forum,ktora radzi i podsuwa nam artykuly,bardzo jestem wdzieczna :) tygrysica wyslalam do Ciebie zdjecia,ale wracaja,nie masz czasem zawalonej poczty? ania30 my tez niemamy jeszcze zabka a maly konczy za tydzien 8 miesiac,raz pojawilo sie cos bialego i twardego jak zabek ale po pewnym czasie zniklo,niewiem co to bylo czy jakies skaleczenie ale niestety nie zabek i narazie ani jednego na choryzoncie:)nic innego nie pozostaje jak czekac cierpliwie:) pozdrawiam i uciekam,od jutra ma byc podobno poprawa pogody,bardzo bym sie ucieszyla bo brakuje slonca i spacerow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko napisze, że Kamilowi się główka nie poci ani przy jedzeniu ani w żadnej innej sytuacji. Piszę, że jest to objaw niedoboru witaminy D nie żeby wam zrobić na złośc czy się mądzryć tylko czytałąm duuużo o witaminie d a zwłaszcza o przedawkowaniu i trochę się naczytałam. Wielokrotnie spotkalam się z informacja o poceniu się główki i poceniu w ogóle. Nie musicie się ze mną kłócić bo ja nie zamierzam się tu z nikim kłócić. To czy dziecko ma czy nie ma niedobor czy nadmiar mozna stwierdzić jedynie na podstawie wyników badań. Tyle. Flowers 24 ja tez spotkałam się z informacją, że pocenie sie główki występuję tez przy przedawkowaniu. Ale pojawiało się to głownie na forach. Nie przypomianm sobie abym wyczytala to w jakims artykule. Podobno objawy przedawkowania sa bardzo zbliżone do objawów niedoboru i dlatego najlepiej zrobić badania w przypadku watpliwości. Jesli tak jest faktycznie ( to info z wielu forum więc nie wiem) to i lekarz się może chyba pomylic? Tymbardziej, że oni wydają \"diagnoze \" w dużej mierze na podstawi wywiadu. Lekarzem nie ejstem. To co wyczytałam to wam przekazałam. Nie planuję się z nikim sprzeczać . czy mam dużo czasu? Jestem na wychowawczym, spędzam czas z dzieckiem. Jak mały spi a spi dużo to mam czas. Nie siedze przy komputerze bez przerwy bo mam tez wiadomo obowiązki domowe ale czesto lukam tu i skrobnę kilka zdań. Ps. Teraz trochę ode mnie odsapniecie . Przypuszczam, że macie mnie dośc wiec dam wam odpocząć. Pozdrawiam gorąco. Eli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli ja napewno niemam Cie dosc,bardzo dobrze,ze jest ktos kto moze pomoc i dac nam troche informacji,wiec nie odpoczywaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Dodam do Waszej gorącej debaty o wit. D że Pawełek dostaje 4 krople na łyżeczce (bezpośrednio do buźki 3) i niestety też mu się poci główka. Nie wiem z jakiego powodu widocznie taki jego urok :). Dzisiaj była lekarka na kontroli odstawiła mu zastrzyki i ma tylko antybiotyk doustny mam nadzieję że teraz wszystko szybko wróci do normy. Ze względu na jego chorobę chcemy wyjechać jak najprędzej (oczywiście jak wyzdrowieje) nad morze. Może wiecie gdzie oprócz Mielna, kołobrzegu i Sopotu jest jeszcze promenada żeby można było spokojnie spacerować z wózkiem? Próbuję wysłać Wam zdjęcia młodego ale chyba niezbyt mi to wychodzi :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli bardzo dobrze się czyta Twoje wypowiedzi , bez względu na to czy się zgadam z tym co piszesz czy nie. Dzięki temu nakręcasz to forum więc oby tak dalej inaczej byłoby tu szaro i smutno. :) Więc pisz, krytykuj oceniaj i doradzaj. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waga 77
spróbuję napisać jakie robimy ćwiczenia ale nie wiem czy bez pokazania na żywo jest to możliwe:) byliśmy u neurologa dokładnie dzień przed ukończeniem przez Franka 7 miesięcy no i powiedziała że faktycznie mógłby siedzieć już sam i się turlać i w związku z tym kazała: -sadzać go w każdej wolnej chwili żeby wzmocnił się i zaczął sam siedzieć, powiedziała żeby go nie opierać o nic tylko jak najczęściej ma siedzieć sam a my mamy go tylko asekurować czyli łapać jak się przewraca i znowu do pionu-dobrze że to powiedziała bo my nie wiedzieliśmy czy mu nie zaszkodzimy jak go będziemy go tak sadzać jak jeszcze nie umie ....i powiedziała żeby go np nie sadzać u siebie na kolanach bo wtedy opiera sie co jakiś czas o nas a on ma siedzieć sam a nie oparty....powiedziała też że by go wsadzać często w wysokie krzesełko i on wtedy też się ćiwczy... - powiedziała też że najważniejsze jest turlanie i musimy go nauczyć obracać...ja powiedziałam jej ze Franek nie lubi leżeć na brzuchu a ona powiedziałą żeb go nie męczyć jak nie lubi bo chodzi o to żeby się obracał a nie jak najdłużej leżał na brzuchu.... no i teraz najtrudniejsze....jak opisać te ćwiczenai:) jak leży na brzuszku to pokazujemy mu jakąś zabawkę z boku i pokazujemy mu że musi wyprowadzić jedna rękę do przodu i wtedy przez to ramię odwróci się na plecy... jak leży na plecach to pokazujemy mu że musi jedną nóżkę przełożyć nad drugą i wystaRCZY JAK MU JĄ tak przełożymy i tak lekko go klepnę w tą nóżkę i pupkę i on już się obraca a ręke która mu zostanie pod nim to on za chwile sam wysfobadza i już leży na brzuchu.... generalnie chodzi o to że dziecku należy pokazać jak coś ma zrobić i jak będziesz mu to pokazywać to on to szybko chwyci....no i teraz leżyna macie i go tak obracamy i już się nie wkurza że musi leżeć na brzuchu bo co chwila go obracamy i jest ok... a i jeszcze jak go stawiamy na nóżki i on je od razu prostuje i staje sam i powiedziała że tak -może ćwiczyć i jak tak stanie to go unieść w górę i zrobić takie hopsia- tak jakby się odbijał od podłoża i nóżki mu się wtedy uginają i go podnieść kilka razy i tak posprężynować... pokazywała jeszcze jedno ćwiczenie jakie mamy robić jak skończy 8 miesięcy żeby zaczął raczkować ale tego to już chyba nie jestem w stanie opisać...:) wiecie jak ja to piszę a wiem jak o robić to mi sie wydaje to łatwe ale nie wiem czy coś z tego da się zrozumieć:) Eli pisz nam pisz ja bardzo lubię czytać jak coś napiszesz i jak podajesz mi artykuły-to jest naprawdę bardzo pomocne i jesteśmy Ci naprawdę za to bardzo wdzięczne.... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waga 77
A i jeszcze jedno -Franek dostaje 4 krople Vigantolu bo lekaraka powiedziała właśnie że ciemiączko mu się wolno zarasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! Ja znowu tylko na pare słówek, z braku czasu jak zawsze.... Mojej małej tez sie poci glowka ale tylko przy jedzeniu, mamy 1 kropelke wit D3 dziennie. Natalka od jakiś 3 dni strasznie mi sie rozgadała ciagle cos nawija a to baba a to daj i nienie a wczoraj jak sie kłóciłą z kartonikiem po kaszy jęczmiennej to myslałam że padne ze śmiechu :D na szczescie wszystko zostalo nagrane kamerka, ale bedzie miala kiedys frajde z ogladania tych zdjec i filmikow. odpukac zaczela dosyc dobrze jesc w piatek idziemy sie wazyc zobaczymy jak tam poszlo nam to zalecone przez pediatre tuczenie. Megji ja mieszkam w Świnoujściu, mamy piękną szeroką promenade sama osobiście niemal codziennie chodze tam na spacery, rekordem bylo jak z 6 wozkami z kolezankami jechalysmy jeden obok drugiego:) Plaża też jest bardzo duza chyba nawet najszersza i najdluzsza na całym wybrzeżu, do tego bardzo łagodny mikroklimat i duzo zieleni w tym 2 wielkie parki zdrojowe( świnoujscie to uzdrowisko). Mysle ze z czystym sumieniem mogę Wam polecic nasze miasto na odpoczynek i rekonwalescencje dla malego Pawełka ! Klimat sprzyja leczeniu chorob ukladu oddechowego. Wyszukalam kilka stron wiec jakby Cie to interesowalo to polecam :) Spokojnej nocki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo chętnie spotkam się na czacie, ale czy jest ktoś chętny żeby np pogadać około 21. Bo ja chyba wcześniej nie dam rady agucha29 - przypomnij mi swój email tygrysica - ja byłam teraz na czacie ale nikogo nie zastałam !!! Ale się nie dziwię - o tej godzinie !!!! flowers24- ja też spróbuję wszystkim ,bleby przeszło, szczególnie że znowu zaczęło dzisiaj ropieć ale u nas dzisiaj strasznie dmuchało !!! jokas - mój Sebek też nie mówi nic konkretnego, tylko jakieś eee itp itd ale myślę że to wogóle nie jest teraz powód do zmartwień , bo za niedługo nas zagadają. My za to lubimy krzyczeć !!! A ja czytałam że pocenie się główki to oznaka wit d, ale sprawdza się to podczas normalnego pobytu dziecka np w domu , czyli podczas jedzenia może się pocić, nie sprawdza się też jak dziecko przychodzi z dworu albo śpi bo ta część główki przytulona do poduszki może się pocić. Czy li jeżeli dziecko sobie spokojnie siedzi i mamie nie jest za gorąco to wtedy malcuh powinien mieć suchą główkę. Tylko zastanawiam się jak to teraz sprawdzić jak mój Sebek ciągle spręzynuje to chyba ma prawo się spocić. (mam nadzieję że nie nagmatwałam) edit i lilianko - witajcie znowu wśród nas , wpadajcie jak najczęściej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrywieczór miłe Mamy. Piszę późno bo byłam z facetami na gokardach (nie jeździłam bo siedziałam z Maluszkiem).Uśmiałam się co nie miara, a na dodatek Stefanek na sam koniec zasnął (wspomne tylko że na takim torze jest troche pisku i hałasu).Śmiali się z niego że będzie drugi Schumacher:) Flowers zdjęcia dostałam,wielkie dzięki.Jeśli chodzi o kubeczek to ja mam z canpola też z trzema dziurkami, ale on się nazywa niekapek z miękkim ustnikiem.Można też zrobić z niego normalny kubek, trzeba tylko wyjąć taką zatyczkę w środku.Może to ten sam??Żałuję tylko że dałam Małemu w nm sok marchwiowy, bo ustnik zaszedł moment na pomarańczowo.Ciekawe czy można to dokupić, bo wygląda niezbyt estetycznie. Dostałam zdjęcia, tylko nie wiem od kogo, imię Magda?? Eli dostaniesz nowy przydomek pisząca biblioteka, może być??A tak na powarznie to zazdroszczę Ci że masz tyle czasu, jak Ty to robisz kobieto?? Agus ja też często jestem wieczorkiem dopiero po 21.Teraz np. jak zwykle kończę dzień na forum, bo wypisywałam faktury i Mały strasznie płakał (może to zęby??bo chciał wkółko cyca).Idę spać bo już podwójnię patrzę. Słodkich snów.Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agucha dzięki za informacje. Na razie najbardziej podoba mi się pensjonat w Mielnie, ale będę pamiętać o Swinoujściu. Eli gdzie znikasz? Dzięki za zdjęcia. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×