Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

hej :) Chodze odrobine nieprzytomna, bo już czwarta noc z rzędu wstaję co chwilę, bo Kondzio sie drapie okrutnie :(:( popełniłam kilka plasterków żółtego sera i na obiad indyka i teraz nie wiem co gorsze :(, a wg diety eliminacyjnej prze miesiąc nic a poem próbować więc ja po 1,5 misiąca nie jadania nabiału spróbowałam sera, bo najbardziej tłusty, no i mam nieprzespane noce:( i nieprzytomnośc w pracy :( karen ka - rewolucja łóżeczkowa u nas polegała na wywaleniu wszystkich kocyków, bo na jednym spał, a drugim był przykrywany, oraz ochraniacza na szczebelki. Spał na kocu, bo najłatwiej go było przenieśc po jedzeniu i połozyc na kocu, bo nie czuł zbytniej zmiany temperatur tak jak na pościeli, czy przescieradle, ale odkąd się zorientowałam, że to drapanie nie daje nam spać, to śpi na prześcieradle i przykryty jest kołderką. protestuje przy każdym odkładaniu, ale wolniej sie mu skóra zagrzewa i dłużej możemy pospać spokojnie. Poza tym my wymienilismy nasze poduchy z pierza na hipoalergiczne, ale tu akurat nie zauwazyłam róznicy, więc chyba na pierze nie jest uczulony. Agus - balneum hermal nawilża i natłuszcza jednoczesnie. My tez od dzisiaj będziemy sie w ty kąpać :) A na co dzien smarujemy sie po wszystkich wypryskach alergicznych i jest lepiej. Laura - prosze doradż mi coś - od grudnia bez przerwy męcza mnie jęczmienie, wygladam okropnie, ale to nic w porównaniu ze swędzeniem i bólem :( Ja wiem, że to wynik niedozywienia wszystkimi składnikami odzywczymi (bo alergia dzidka) i pewnie niewyspanie, ale co konkretnie moge zrobic, żeby przestało mnie to nękać?? lulka - nie czekaj na koniec 3 miesiąca, bo może się okazać, że potrwa to jeszcze ze dwa tygodnie, ale mija :) objawy, które opisujesz to wypisz wymaluj kolka :):) pocieszę Cię, że u nas było jeszcze gorzej, juz po miesiącu lekarka chciała mi synka na modyfikowane wysłac, ale sie nie daliśmy i jest dobrze, przynajmniej pod względem kolek. Ewunia - gratulacje prawie siedzenia i pierwszych \"słówek\", :) ja na to samodzielne siedzenie to jak na zbawienie czekam :):) Konrad ma 4,5 miesiąca i wazy 7200 mierząc 71 cm, a leżec mu sie nie chce :):) choziąaż skutecznie z mężem go do tego zmuszamy hihi karen ka - ja Tobie najzwyczajniej brzydko zazdroszczę!!!! Wiosny pragnie cała moja dusza i cały organizm :) a tu jak sniegi jak były tak są, zaspy na ogródku tylko troche zmalały, a dzisiaj prawie cały dzień sypał śnieg, dobrze, że temperatury wyższe, bo stopniał od razu. kończe więc z pragnieniem wiosny i prawie wiosennie was pozdrawiając:) ( w końcu we wtorek powinniśmy cosik tam utopić w jakiejś sadzawce, ale chwilowo za zimno :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karenka Zuzia wraca do zdrowia:) w poniedziałek opuszczają Centrum zdrowia dziecka i do domku:) jej rodzice przezyli koszmar a ja razem z nimi. Myślałam że będa tam jeszcze przynajmniej 2 tyg, ale jak widać rekonwalenscencja przebiega szybko i dobrze. Jej mama śpi z nią razem w szpitalu na podłodze , nie ma sal dla rodziców, nie mówiąc już o łóżku i jeszcze robią jej łaske że może być z zuzią na podłodze..To jest Polska. Nawet za kasę nic nie można było załatwić. nie ma łazienek dla rodziców, ale najwazniejsze że ten koszmar będzie już za nimi... Co do mojej Natalki, ja już miałam dość karmienia piersią, ciągłe prężenie i krzyk, także na cycu zostałyśmy tylko wieczorem i w nocy. Od kiedy ją dokarmiam sa zielone kupki. Karmię Nanem HA, Dota , Thefly jak myślicie czy to jest nietolerancja mleka? Zwracam się do Was jako do ekspertek od alergii:) Ogólnie jestem przemęczona, nie wiem czy to przesilenie wiosenne czy dół czy jeszcze coś innego..chciałabym żeby moja dzieczynka była już duża i biegała ze mną po łąkach , a tak codzienna ta monotonia sprawia że dostaje świra.. Przyłączam się do wyczekujących ciepłego wiatru.. Dzisiaj Natalka 1 raz przekręciła się z plecków na brzuszek ..taki optymistyczny akcent na koniec i rwie się do siadania.. pzdr dla all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dota-te nawracające jęczmienie to zapewne objaw osłabienia organizmu (moze zrób sobie chociaż morfologię i poziom cukru?), miejscowo można tylko nagrzewać (suche okłady np. ugotowane jajko) plus maść z antybiotykiem (np. Neomycyna). Może to dziwne, ale mnie pójście do pracy bardzo pomogło, czuję się mniej zmęczona i mam więcej chęci do życia. Nadia jest w miarę grzeczna, nie choruje (odpukać!) i zostaje z babcią, więc jestem spokojna. Ja też chcę wiosny!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Delphi 31 jezeli sa to kupki zbite to moga byc zielone,bo jak pije sztuczne mleko to kupki zielone to norma,moj tez mial takie,ale teraz jak je marchewe to ma zielono marchewkowo kupke:) U na znowu problem,maly przez te chole...dziasla niechce mi jesc deserkow i obiadkow,a z mlekiem sa podchody mleko-smoczek,jak zalapie butle to w koncu ja wypija.A zabkow jak narazie niema. Maly zrobil sie akrobata,tak tancuje w tym lozeczku z nogi czesto wpadaja w szczebelki,glowka spada z podusi i wtedy jeczy i musze wstawac go poprawiac. Wazy 7500 i mierzy 70cm i skonczy za tydzien 6 miesiecy wiec ladnie prosze pania tablekowa o wpis przy najblizszej okazji:) Dziekuje za wszystkie fotki:) karen ka mojej siostry maly od poczatku czesto sypia w weekendy poza domem i dobrze to znosi,nasz jest nauczony do swojego lozeczka i u siostry niechcial spac,jak powiedzielismy ze jednak wracamy do domku bylo koniec placzu i jak znosilismy go w nosidle to juz spal. Zazdroszcze Ci tych dlugich spacerow:)u nas spacer moze trwac max 1,5godziny i najpierw w domu musi sie pobawic zeby mogl spac w wozku bo raz wyjechalam jak mial jeszcze sporo sil to byl niezly koncert i wialam do domu:)a teraz dawno nie bylismy na spacerkach bo pogoda tragiczna i marze juz o wiosnie!!! Fajnie,ze wrocilyscie co nie ktore do pracy ja czesciowo bym chciala wrocic bo ciagle siedzenie w domu meczy,chcialabym troche wyjsc do ludzi,no ale narazie musze o tym zapomniec. dota28 gratuluje dwoch zabkow:))pewnie fajnie to u maluszka wyglada,szczegolnie przy usmiechu:)) A u mnie wlosy nadal wypadaja,odrobinke mniej ale nadal sporo i chyba w koncu bede musiala isc po porade do dermatologa. Troche nadrobilam zaleglosci na forum i uciekam:)wysle Wam fotki jesli chcecie:)tylko przypomnijcie mi adresy:)) Pozdrawiam i slonecznej niedzieli zycze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czes Dziewczyny, Nie pisalam przez pare dni, ale wszystkie posty czytalam:). U nas zaczela sie w koncu wiosna pogoda z dnia na dzien ladniejsza. Codziennie jestesmy na spacerkach, ktore wydluzam w miare jaka jest pogoda:O). Chetnie przebudowalabym wozek na spacerowke, ale przy probie jej zlozenia okazalo sie, ze brakuje nam dolnych szelek bezpieczenstwa. zlozylismy reklamacje i Pani nam obiecala, ze w tym tygodniu powinnismy dostac. Mam nadzieje, bo chcemy tylko spacerowke na wyjazd do moich rodzicow wziac. U nas od dwoch dni rowniez pojawil sie problem jedzenia tylko u nas odwrotnie maly chce jesc sloichli (wcina cale) a nie chce mleka. czasami mi sie uda jak spi i wiem, ze jest pora jedzenia to przez sen wypije. Myslicie, ze to przez zabki? Pochwale sie wam jaka wczoraj kupilismy malemu zabawke. Kupilismy mu pieska z fisher Price. jest super duzo rozmawia i spiewa. dziecko po dotknieciu nozki lub innej czesci ciala pieska otrzymuje odpowiec jak to sie nazywa, albo slyszy piosenke. Rowniez piesek w miedzy czasie sam reaguje i mowi np: jestes moim przyjacielem, usciskaj mnie albo ja cie kocham. Uwazam ta zabawke super. Fakt, ze kosztuje troche bo okolo^100 zl, ale sie oplacalo. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaczynam mega dłuugi post :) Jokas - gratuluję ząbkow :) a piesek po angielsku, niemiecku czy polsku mówi? Dota - ty się sera cwaniaro najadłaś a ja tort makowy, musztardę, sałatkę warzywną, sernik i zupę na kostce rosołowej i też od razu atrakcję typu krostki, naderwane uszka także parę dni daję fenistil choć zaraz odstawiam bo przed wizytą u alergologa mam zrobić badanie krwi pod kątem alergii tzw. IGE i nie moze brać ok tyg wcześniej żadnych odczulających leków. A właśnie dziewczyny takiemu maluchowi to chyba się z paluszka pobiera krew, co? Bo jak miał 3 tyg to chcieli mu z główki pobierać i zrezygnowałam wtedy. Miałyście rację , że jak tylko zacznę z Adusiem ćwiczyć siadanie to wzmocni mięsnie. Faktycznie cwaniak załapał szybko i przy podciaganiu ładnie już główkę trzyma i bardzo lubi pozycję siedzącą. A mamy które karmią piersią to jakie nocki teraz mają? Bo Aduśkowi już nie wystarcza wieczorna butla na długo (godz 19-20) więc budzi mnie i o 24 i o 4 a potem o 6.30 więc postanowiłam od piątku dawać mu mleko z kleikiem kukurydzianym moze to pomoze, że trochę bedę miała spokój :) Włosy dalej wychodzą na potęgę i pewnie będzie jeszcze gorzej bo przed chrzcinami ide pofarbować je i poprawić to obcięcie. Co do chrzcin to nawet nie zdawałam sobie sprawy , że to tyle załatwiania i latania. Szczególnie, że wiosny nie widac więc i w sklepach w naszym mieście nie mogę coś znaleźć dla siebie wiosennego na tą uroczystosć - tylko brązy, szarości i czernie. Małemu też nie mogłam ubranka znaleźć, nawet na allegro szukałam no i ostatecznie zamówiłam garniturek błękitny sztruksowy. Ciekawe jak będzie wyglądał bo czapa tam taka śmieszna hi hi na pewno wyślę wam zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogliśmy się ostatecznie zdecydować czy robić 2 kwietnia czy w swięta chrzciny ale ostatecznie zostaliśmy przy świętach. Troche późno msza bo o godz 14, mam nadzieję, że będzie ciepło i że do tej 14 to goście się nie najedzą za mocno w domach bo potem kto na sali będzie jadł ;( Maju - ja tak napisałam coby tobie otuchy dodać babo ;) a nie przeprowadzałam wnikliwej analizy twojej osobowości na podst zdjecia bo i psycholog ze mnie kiepski :) Zębów u nas nie widać, pcha wszystko oczywiscie do buzi ale się nie ślini przy tym wiec pewnie tak jak Maja poczekamy na nie jeszcze. Stysia - jak tam mała po tym antybiotyku? Flowers - pewnie prześlij zdjęcia bo dawno nic nie wysyłałaś mój mail monikapawlak79@o2.pl Delphi - cieszę się, że Zuzia w domu jest już i ma to wszystko za sobą oby już więcej nie miała żadnych sercowych dolegliwości a kupki zielone - hm, możliwe że tak jak pisze Flowers to po sztucznym, bo tak jest szczególnie po tym mleku dla potencjalnych alergikow czyli z dopiskiem HA jak i Bebilon pepti i Nutramigen, także jak poza tym nic się nie dzieje to chyba jest ok. Ewunia21- mnie też cholera czasami bierze na to siedzenie i w kółko to samo robienie a najbardziej noszenie na rekach, liczę że jak przyjdzie wiosna to i humor się poprawi. Po chrzcinach mam zamiar robota kupić także też ambitnie chcę sama zupki robić choc chyba pewniejsze składniki są w słoikach hippa, gerbera itd. niż te ze sklepów czy targu. Najlepiej by było miec swoje, co u nas nawet jest realne bo mamy działkę ale to dopiero jak bedzie sezon a jak na razie trzeba sobie jakoś radzić inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i coś optymistycznego na koniec :) naprawdę dostanę z MOPR-u ten 1000 zł :) pani mi wytłumaczyła że jest to dodatek do wychowawczego że jak bym nie szła na wychowawczy to by się nie należał w sumie do końca to i tak nie wiem o co w tym chodzi ale nie wnikam już, najważniejsze że dostaniemy bo te chrzciny to poważne nadszarpnięcie naszego budżetu. A papierów do tego dodatku do uzupełnienia kupa normalnie. No to tye bo mama krzyczy że jestem wyrodna i że więcej do nas nie przyjedzie jak ja mam tak stukać i stukać :) pozdr wszystkie kąty Polski no i mamo z Włoch i mamo z Niemiec kopnijcie mocno wiosnę w tyłeczek w naszą stronę niech poleci w końcu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurna Dota co ja narobiłam w piąte wieczorem ryby smażonej zjadlam i już dziś rano mąż mówił że mały brzuch zsypany chyba ma ja teraz patrzę a on cały bordowy w kropeczki a policzki jak u piekarza normalnie aż się boje ze wyladujemy u lekarza po coś silniejszego bo przecież fenistil daję to dlaczego taka silna reakcja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piesek mowi po niemiecku, ale mysle, ze dla kazdego kraju jest to odpowiednio przetlumaczone:). U nas dzisiaj naprawde piekna pogoda:O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki. Czytuję nasze forum oczywiście na bierząco ale nie zawsze na bierząco pisze bo czasem po prostu nic się nie dzieje i nie mam o czym napisać. U nas jeden ząbek już się jakiś czas temu pokazał a teraz idzie następny. Kamil znosi ząbkowanie bardzo dobrze. Przy pierwszym ząbku gdyby nie to ciąganie za uszka to chyba by żadnych objawów nie było i bym się nie zorientowała gdybym nie zajrzała w buzię. Teraz przy tym drugim ząbku widze, że pojawiła się opuchlizna i widze , że go trochę męczy ale jak się zajmie zabawą to nawet nie pamięta, że go coś swedzi. Gorzej jak jest ze mną sam, zwłaszcza wieczorem, wtedy troche marudzi i chce aby go nosić. Ku mojemu zakoczeniu mały zaczął teraz o ironio lepiej sypiac w nocy :) Chyba jest typem człowieka, który woli przespać wszelkie bóle i troski ;) I tak z wielokrotnych pobudek i dwukrotnego karmienia nocnego przeszliśmy na dwie - trzy nocne pobudki i jedno karmienie. No czasem dwa. I tu jest odpowiedz na Twoje pytanie Thefly. Thefly, zaskoczyły mnie Twoje ostatnie posty bo po piewsze jak tak czytam Twoje posty to zawsze wydawało mi się, że strasznie rygorystycznie przestrzegałaś diety. Byłam pełna podziwu. A tu słysze, że jakas ryba i inne rzeczy ;) A na co synek jest w ogóle uczulony? Myslałam, że tylko na mleko krowie a widze, że i ryby i inne rzeczy.... I napisz czy musieliście jechac do lekarza bo widze, że reakcja rzeczywiście była silna. Aaa i zaskoczyło mnie, jak napisałaś , że nocna butla nie wystarcza. Jakoś miałam przekonanie, że karmisz wyłącznie piersią. Nie wiem skąd mi się to wzięło. Napisz mi prosże, czy synek nie buntował się przy wprowadzaniu butelki? Jak tego dokonałaś? Bo mój to ni cholery... tylko cyc i cyc ;) Dota 28 a czy Kondzio dał się wreszcie namówić na butelkę? Jesi tak - to samo pytanie- jak tego dokonałaś? Maja i Stysia, fryzurki fajne :) Tez kiedyś miałam krótkie włosy ale mi się bardzo kręciły i w ogóle nie układały i ja akurat w takich krótkich nie wyglądałam korzystnie. Wyglądałam jak mały łobuziak z podwórka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. u nas dalej ten cholerny kaszel niby mokre juz nie szczekajacy ale jeszcze jest jutro znowu musze isc na kontrole zobaczymy co lekarka powie tym razem.pozatym odstawilam jej jeden syrop bo dostawala po nim ataku kaszlu jakby miala astme.a tak to nic nowego tez z utesknieniem czekam na wiosne bo maluchy marudne jak tak siedza caly czas w domku\' zamowilam sobie wozek spacerowy na allegro taki z przekladana raczka fajny i w miare z przystepna cena. pozdrawiamy. ze sloiczkow to malej przypadl do gustu szpinak z ziemniakami.uwielbia a pierwszego kwietnia ide starszego zapisac do przedszkola, mam nadzieje ze do wrzesnia nauczy sie korzystac z nocnika a najlepiej z toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam tydzień zwolnienia, bo sie paskudnie strułam, ale już mi lepiej :) mam tylko nadzieję, że dziecku nic nie będzie... Thefly - a pewna jesteś, że to ta ryba? Biedny Adaśko :( i wy tez. Kurcze momentami mam wrażenie, że nas te alergie wykończą i jestem juz baaaaardzo zmęczona karmieniem. Lubię to bo wg mnie wygodne i miłe, ale mały chyba nie dojada, bo mi się co godzinę lub półtorej budzi w nocy i bez cyca nie da rady :( Chodze nieprzytomna i zła., a teraz jeszcze głodna :( Nie wspomnę, że i bez strucia te ograniczenia jadłospisu mnie dobijają :( Super, że ćwiczenia dają rezultaty :) Stysia- matko zmien lekarza, no przecież niemożliwe, żeby ci te maluchy nie wyleczyły się od tylu tygodni, no chyba, że to jedna choroba w druga przechodzi, tak jak u mojego siostrzeńca:(... Mój żadnych słoiczków nie jada, a nawet teraz nie próbuje mu wciskać, bo ciągle się drapie, więc nie będę wiedziała na co jest uczulony tak naprawdę. Eli - kondzio jak jest baaardzo głodny i jestem na rannej zmianie jak to nazywam, to butlę zje, ale jak mam wieczorówkę to siedzi głodny i zły i czeka aż wróce :) ale jak pisałam wyżej mam już dosyć karmienia, robie to tylko dla świętego spokoju i tych jego alergii. Flowers - żebiska wyglądają cudnie, a ubaw mamy niemozliwy jak po każdej dzremce Kondzio wkłada palec wskazujący lub kciuk do buźki i sprawdza czy zębole mu czasem nie uciekly :) cudne to jest :) Rosną co dzień to większe, ale nie udało nam się jeszcze uchwycic ich na zdjęciu, bo maja ok. 2,5 mm a on widząc aparat przestaje się uśmiechać :) spryciarz. Delphi - zielone kupy moga, ale nie muszą byc objawem alergii. Niekiedy dziecko tak po prostu reaguje na nowe jedzenie lub na zjedzenie większej ilości warzyw lub owoców. jeśli ty ja jeszcze karmisz, to może zjadłaś więcej lub pijesz soki? a Thefly jeszcze jedno chyba mnie dobiłaś stwierdzeniem, że ten tysiak tylko do wychowawczego :( To ja choroba mogłam iśc na ten wychowawczy i tak wiele na tych dwóch miechcach bym nie straciła :( ale oczywiście nasze społeczeństwo jest tak poinformowane w pewnych kwestiach, że aż się przykro robi jak pomyślę ile mi podatków wszędzie wala i zabieraja, a człowiek własnych praw do końca nie zna, bo po co informować? a nuż więcej gdzies tam dla kogoś zostanie? ech... chyba mam chandrę, w nocy miałam kryzys samopoczucia z powodu ciągłych pobudek, obolałych piersi, zatrucia i nagłej 2 godzinnej zabawy nocnej synka idę więc spać :) pozdrawiam wiosennie (astronomiczna mamy, kalendarzowa za kilka godzin, a tej prawdziwej niet :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karen ka współczuję przeżyć !!!! dota - a czym się smarujecie ? też hermal balneum ? Spróbowałam kąpać go w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i ma fajną skórę, ale te plamy to mu tak chyba szybko nie zejdą.Zobaczymy ! Może w czwartek pójdę z małym do lekarza to coś poradzi. laura7- znowu byliśmy u okulisty i dalej kazał nam kropić tobrexem. Ale powiedział że on nie ma zaczerwienionego oczka i może być wąski kanalik łzowy. I mamy mu kropić atropiną to zbada mu dno oka. Po co to ? delphi - fajnie że z Zuzią jest już ok !! Teraz szybko wróci do zdrowia !!! A ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy !!! I było ok !!! Mały z babcią , byłam spokojna i godzinkę wczśniej do domku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ladny sloneczny dzien:)) Od razu wiecej checi do zycia!!:)) W piatek bylam z malym na komisji orzekajacej stopien niepelnosprawnosci,potrzebne mi to do przyznania zasilku,zebym mogla siedziec z malym a nie isc do pracy.Pani doktor powiedziala,ze juz ze zwgledu na wiek jest oczywiste i do dwoch lat maly wymaga stalej opieki,tym bardziej ze ma problemy ze sercem.No to po takiej odpowiedzi bylam pewna,ze przznaja mu ten stopien,a w poniedzialek odbieralam orzeczenie i komisja uznala,ze maly widocznie jest zdrowy i nie przyznala zadnego stopnia.Wkurzyli mnie choler.....ale bedziemy sie odwolywac. Na pocieszenie jednak bede miec platne wychowawcze,bo matki dochody sa dochodami utraconymi i sie nie licza i kumpela wyliczyla ze tez dostane 1000zl za urodzenie dziecka bo tez mi sie nalezy,wiec sie ciesze bo tysiac ulica nie chodzi.To nie jest becikowe tylko za urodzenie dziecka i juz dawno moglam sie o to starac,ale jak czlowiek w tych papierach nie siedzi to jest zielony:) thefly zdjecia wyslane:) Zabkow u nas nie widac tylko dziaselka spuchniete. Wspolczuje Wam tych problemow alergicznych,widze,ze co chwile ktoras ma z tym problem,u mnie tylko maly byl uczulony na tego kurczaka,a tak narazie wszystko przyswaja. Teraz maly lezy we woziku i bawi sie kaczucha,ktora jak trzepniesz w tyleczek to kwacze,maly jest smieszek wszystko go bawi,ostatnio maz stukal plastikowym mloteczkiem a maly az kwiczal ze smiechu:))zabawnie to wyglada,dzieci maja ubaw z byle czego..ale smiech to zdrowie wiec niech sie smieje ile moze:)) Uciekam,bo musze zgrzac mu cherbatke i wyslac malego na drzemke:)) Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich male pociechy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No moja mała po spacerze spi jak suseł już dwie godzinki.Sama jestem w szoku.Ale to pewnie dlatego że jestesmy same we dwie i ja nie hałasuje tyle co reszta rodzinki to mój aniołek może spokojnie sobie pospać bo jak rodzinka zwala się z pracy to mała śpi po 15 minut bo zawsze ktoś ją czymś musi obudzić-brzdękają garnkami i często zapominają że w domu jest małe dziecko :) A moja mama to już wogle ma taki donośny głos że wystarczy że sie odezwie to mała wstaje :) No ale do 16 mamy spokój.Dziś rozmawiałam z teściową.Jedziemy na święta do niej i dziś powiedziała że chciała by nas zatrzymać przynajmniej na dwa tygodnie! W takim razie mężuś pojedzie sam do domku i będzie pracował a ja z małą sobie zostaniemy. Wczoraj wymyślił że naszemu wózkowi \"saidły\" amortyzatory.Ja osobiście nic nie czuję ale w jego mniemaniu jest coś nie tak jak byc powinno.No to sie uparl i poszlismy do sklepu z \"reklamacją\" Usłyszałam że nie ma sprawy ale na dwa tygodnie zostane bez wózka.Mąż oczywiście jak najbardziej był \"za\" a ja najbardziej zainteresowana \"przeciw\" no to wyszła mała wojna z tego.Wkońcu jednak stanęło na moim bo nasza znajoma ze sklepu powiedziała ze nawet jak cos się po gwarancji zepsuje to tą gwarancję nam przebije datę i pójdzie do naprawy jako wózek na gwarancji.Jak to dobrze zaprzyjaźnić się z kims kto prowadzi sklepik dla dzieci:) Mam pytanie do mam ktore kupowały ubranka na allegro.Czy warto? Poluje na jeansową kurteczkę a wiadomo że używana tańsza i naprawde można kupic po promocyjnej cenie.Tylko torche sie boję że zapłace za cos co mi nie odpowiada a pamiętam że któreś z Was kupowały na allegro jeszcze przed narodzinami dzieci. A muszę się pochwalić.Jak to jest w zwyczaju ten kto znajdzie pierwszy ząbek nalezy mu się przeznt.No to dostałam od męża...majtki! Ale bardzo ładne.Wy też dziewczyny upominajcie sie o nagrodę za ząbka! Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia21 ja kupowalam na allegro i bylam zadowolona z ciuszkow,kupowalam sobie i dzidzi:) Moj maly chyba bedzie mial zabki po tacie:)on mial roczek i dopiero wyszedl mu pierwszy zabek,a juz bym nawet umowiony na wizyte i mieli mu nacinac dziaselka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers24-mam pytanie.Napisałaś że dostaniesz 1000zł za urodzenie dziecka.Po Twojej wypowiedzi zadzwoniłam do Ośrodka Pomocy Społecznej żeby się tego dowiedzieć.Powiedziecli mi że to sie nazywa dodatek z tytułu urodzenia dziecka i że juz go wziełam w zeszłym roku w listopadzie i było to 500zł a teraz nie mam szans bo to dla dzieci urodzonych po 9 listopada czy po 6 jakoś tak. I że niby wtwedy jeszcze becikowego nie było.Już sama więc nie wiem.Jeszcze gdzieś spróbuje się tego dowiedzieć bo w tej cholernej Opiece nic nie informują co Ci się należy i trzeba samemu tego dochodzić a tak nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
Witam serdecznie!!! Właśnie zrobiłam sobie przerwe w przygotowaniach na jutrzejszy WIELKI DZIEŃ a mianowicie wracam do pracy :( jak to bywa u niektórych, z jednej strony cieszę sie że wracam do pracy ale z drugiej normalnie ryczeć mi sie chce a jak pomysle ze to prawie 10 godzin to juz chusteczka idzie w ruch. Do tego doszedł mały deficyt pokarmu i nie wiem czy ociagne wystarczająco na jutro, w razie jakby co to Kalinka dostanie nan1 hr (niestety po zwykłym miala małe rewolucje wymiotne) Jest tylko jeden mały problem, malej niezbyt smakuje to mleczko, no ale mam nadzieje, ze jakos to będzie. Od kilku też tygodni Kalinka dostaje też małe przysmaczki np: dynie z ziemniaczkam, marcheweczke z jabluszkiem, mam tez zamiar wprowadzić zupki. Dzisiaj byłyśmy chyba na najdłuższym spacerze, trwał prawie 3 godziny, słońce tak pieknie świeciło, że az zal bylo siedziec w domu, no i zwiedzałysmy nasze miasto (swoja droga okropne). Dzisiaj Kalinka kończy 5 miesięcy :) dostała prezent od babci i dziadka a tatus w nagrode zabral ja na (tym razem) mały spacerek :) dodam tylko, że to pierwszy raz tatus tak sie wysilił hihi no ale chwała mu chociaż za to ;) No to kończę przerwe i wracam do przygotowań Życzę PIĘKNEJ WIOSNY!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czes Dziewczyny, U nas wczoraj piekna wiosna a dzisiaj deszcz buuuuuuuuuu:( Wczoraj wyladaowalam w szpitalu, otoz mialam bardzo silne mdlosci i bole glowy okazalo sie, ze mam zapalenie jakiegos sluzu w zoladku. Dostalam jakies tabletki i musze diety przestrzegac. Jak na razie jest mi lepiej. Moj maz to mial i mowi, ze jak sie przestrzega tej diety to przechodzi. Mam tylko nadzieje:(. Tak po za tym maly jest marudny. Dzisiaj nic praktycznie nie zrobilam, bo chcial tylko u mnie na recach byc i koniec. Jedynie co sie poprawilo to jedzenie mleka, bo ostatnio byla z tragedja. Sylwia30 zycze wszystkiego dobrego w pierwszym dniu pracy. Ja tesknie za praca, ale jak pomysle o malym to mi przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus7 - atropine zakrapla się ok 4 dni przed wizyta, zeby porazić akomodację i zbadać refrakcję lub zbadać dno oka-czy nie ma jakiejś patologii-nie ma to oczywiście nic wspólnego z wrodzoną niedrożnością dróg odprowadzających łzy; Tobexem można kropić tylko przez 7-10 dni (jak jest dużo ropnej wydzieliny), potem trzeba zrobić przerwę, bo leki też mogą oddziaływać toksycznie po dłuższym stosowaniu; już nie pamiętam jak to było u Ciebie-było sondowanie? Uważa się , że samositne udrożnienie zachodzi samoistnie w 90% procent przypadków do 1 roku życia, więc najczęściej się czeka, aż minie rok i dopiero potem sonduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura - no właśnie a ten lekarz znowu zalecił nam tobrex , pomiedzy dawaniem była przerwa prawie dwóch tygodni. I dzisiaj skończyłam zakrpalanie ale wcale nma poprawy. Nawet mam wrażenie że te krople powodują że tej ropy jest więcej. Jak kiedys stosowałam sulfacetamidum to przynajmniej było widac poprawę. A przetykanie tego kanalika było i potem te krople. Lekarz sobie nawet zapisał że mały łyknął coś , więc albo mu przetkali albo wcale nie było zatkane ( tak wywnioskowałam z rozmowy lekarza). I sama nie wiem co robić ? Czy badać mu to dno oka ? Czy może zrobić trochę przerwy i spróbowac sulfacetaidum ? Może te krople są na rózne bakterie ? A dodam że tak poza tym to oczko nie jest zaczerwienione !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, tak sobie myślę... Ten dodatek z tytułu urodzenia dziecka to z tego co ja się orientuję to nie jest dodatkiem do wychowawczego tylko dodatkiem z tytułu urodzenia i naalezy się każdej kobiecie , która urodziła. No może nie każdej. Jest wymaganie takie jak przy zasiłku wychowawczym : dochód na członka rodziny nie wyższy niż 504 zł. Ja mam taką wiedze na ten temat ale głowy sobie urwac nie dam. Widac każda z nas ma ine dane. Dziewczny, dzwoncie i dowiadujecie się bo skzoda zeby nam taka kasa uciekłą sprzed nosa. Ja juz złożyłam wszystkie dokumenty. Mam takie pytanie , zupłenie nie na temat. Ale może któras z was zechce odpowiedziec... Jak fakt pojawinia się dziecka na świcie wpłynął na wasze małżeństwa? Bo u mnie w pierwszym etapie było cudownie. Ale teraz to tylko sie kłócimy. Mogłabym się nawet pokuśic o słowo \" kryzys\". gdyby nie to, że nadal się kochamy mogłobym się to źle skonczyć. Mały nas ogromnie łączy ale zmęczenie, niewyspanie i ta zmiana życia jaką przynisoło ze sobą dziecko jednak nie wpływa na nas dobrze. :( Mam nadzieję, że to przejdzie. U nas już tylko jedno nocne karmienie :) Dziewczyny, tak sobie patrzę na wasze zdjęcia i zdjęcia waszych dzieciaczków i widze, że dwano nic nowego nie dostałam :( Przystyłać mi tu zaraz najnowsze zdjecia :) ! Czekam :) Pozdawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Cos fajnego ze strony Nestle: Siła dotyku Małe dziecko poznaje świat i uczy się go spontanicznie - poprzez dotyk i ruch. Stymulacja dotykiem dotyczy całego ciała niemowlęcia - będąc dotykane, trzymane, noszone może ono zrozumieć, że jest częścią świata większego niż ono samo. Zabawy takie, jak ta, której przykład przedstawiamy poniżej, powstały z myślą o dzieciach i rodzicach, aby pogłębiać ich więź uczuciową i fizyczną. Połączony z recytacją zabawnego wierszyka delikatny masaż placków to dla dziecka doskonały relaks i jedna z przyjemniejszych form kontaktu z rodzicem. Rymowanka Masaż Tu płynie rzeczka. - Wzdłuż kręgosłupa rysujemy z góry na dół falistą linię. Tędy przeszła pani na szpileczkach.- Szybko kroczymy po plecach opuszkami palców wskazujących. Tu stąpały słonie - Powoli kroczymy wewnętrzną stroną dłoni. i biegały konie. - Szybko, z wyczuciem stukamy dłońmi zwiniętymi w pięści Wtem przemknęła szczypaweczka. - Delikatnie szczypiąc wędrujemy po plecach na skos. Zaświeciły dwa słoneczka. - Powoli zataczamy dłońmi koła, aż poczujemy ciepło. Spadł drobniutki deszczyk. - Leciutko stukamy opuszkami palców na dole pleców dziecka. Czy Cię przeszedł dreszczyk? - Niespodziewanie, delikatnie szczypiemy dziecko w kark. Przyjemnej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff obeszło się bez lekarza. Najgorsze zeszło już tzn. z brzuszka i kolor też już blady tylko niestety znów męczymy się przez to z ciemieniuchą i kopami dziwnymi. Eli niestety ciężko jest przestrzegać diety gdy dookoła w rodzinie 100 doradcówi znajomych, którzy twierdzą, żebym zjadło to to to tamto i ja głupia gęś tak ulegam coraz a tym bardziej że jak coś niby zabronionego zjem i nic się nie dzieje to nabieram większej ochoty na eksperymenty J niestety czasami kończy to się tak jak z tą rybą a czasami jest ok. choć lekarz zabronił jak np. z drobiem i żółtkami. Z tą rybą to jeszcze większe jaja bo to jakaś maślana kupiona w Championie a kawałek jej miał wielkość ¼ biurka i droga jak cholera . Mój mąż się na nią tak napalił ale mina mu zrzedła jak zobaczył wysypkę Adaśka i popatrzył w internecie co to za ryba. Ja tak z przymrużeniem oka traktuje to co on tam wyczytał bo było napisane że nie jest dobrze przyswajalna przez Europejczyków ze wzg na obecność jakichś tam substancji nie tolerowanych przez organizm i ze może powodować jakieś nawet wewn obrażenia. No mam nadzieję, ze to lipa bo chyba by do cholery nie sprzedawali takiego czegoś. Eli a co do butli to ja wcześniej pisałam już że mały odp początku do butli przyzwyczajony bo ja pokarmu nie miałam długo więc już w szpitalu go dokarmiałam , problem tylko był z przyzwyczajeniem go do smaku tej ohydy jaką jest nutramigen ale teraz już jest ok. zresztą prześlę wam zdjęcia jak mały wcina ;) Stysia74 – ja już mam 6 lat stażu na allegro J także polecam, tylko kupuj od sprawdzonych osób tzn. z pozytywnymi opiniami i im więcej gwiazdek mają tym lepiej Dota28 – ja też mam dość karmienia ale ty przynajmniej możesz się „rozerwać” ;) w pracy a ja kura domowa na posterunku 24h ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus7 – dobrze, że wszystko u Was w porządku po powrocie do pracy :) Flowers – ale Bartuś cudny !!! mamcia pstrykaj zdjęcia i przysyłaj więcej ;) Ewunia21 – jeszcze raz piszę co mi powiedzieli w MOPR-e cytuję : Tak ten 1000 zł jest za urodzenie dziecka bez wzg na wasze dochody ale tylko dlatego pani dostanie bo pani idzie na wychowawczy ( a więc jednak ze wzg na to że tak jak pisała Flowers na wychow mój dochód jest utracony i wtedy nie mamy tych 504zl na os). Na druku który mam uzupełnić w zw z w/w, jest napisane -wniosek o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego a w środku mam zaznaczyć – dodatek z tyt urodzenia dziecka i dodatek z tyt opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wychow. A i któraś pisała że dostała 500 wcześniej, tak samo sąsiadka z boku obok która urodziła we wrześniu, ale jak najbardziej upomniała się i dostała wyrównanie do 1000zł czyli kolejne 500zł. Sylwia30 – gratulacje z okazji rozpoczęcia 6 mc-a dla Kalinki Jokas – ja pierniczę a czym ty się tak dorobiłaś z tym żołądkiem? Normalnie nie ma spokoju u żadnej z nas non stop jakieś przygody i to niezbyt przyjemne. Emelle – ta zabawa to już łączy pokolenia, ja uspokajałam nią moich braci ciotecznych jak byli mali a teraz mają – 17, 15 i 12 lat J na koloniach kiedyś mnie nauczono. A Aduś słucha zdziwiony i tylko lekki uśmiech na koniec posyła mamie podczas tego masażu. Eli – u nas jest może nie to że lepiej teraz ale inaczej tzn. priorytety nam się zmieniły, Aduś na pierwszym miejscu oczywiście i myślę, że bardziej wyrozumiały dla mnie mąż jest. Choć oczywiście nasze pożycie małżeńskie nie jest tak częste jak kiedyś i jak by chciał tatuś bo ja padam często na pysk jak tylko przytulę się do poduszki J no i jeszcze nie czuję się komfortowo przez te zszycia itd. Itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia21 tak naprawde to ja niewiem,wiem tyle,ze to nie jest becikowe tylko z tytulu urodzenia dziecka,a ja wczesniej nie dostalam zadnych pieniedzy bo niewiedzialam nic o tym,a kumpela siedzi w tym i wszystkim sie zajela.I wiem tyle,ze dodatek wynosil w zeszlym roku 500zl a od stycznia jest 1000zl a liczy sie data zlozenia wniosku. Sylwia30 ja tez daje malemu nan i mozesz dac juz nan2 bo tez jest od 5miesiaca a jest tresciwsze,ja daje nan2R z kleikiem bo maly tak malo ostatnio je przez te dziasla a kleik go troche duzej potrzyma. I nie dziwie sie ze twojemu to nie smakuje,bo ja sama bym tego mleka nie tknela,nie dosyc ze smierdzi to smak taki jakis jalowy,no ale mojemu akurat to podchodzi:) jokas zycze szybkiego powrotu do zdrowia:) Eli masz racje co do tego dodatku.Jak podasz email to ci wysle fotki:)U nas w malzenstwie roznie,bo maz siedzi czasem do17tej w pracy,odbija sie to w sprawach sexiku bo ja jestem wykonczona i mi sie po prostu niechce,czasem sa klotnie,no ale trudno:)A w weekendy to troche sie zajmnie dzieckiem,a potem mi go wrecza bo ma podobno duzo pracy,wiec czasem mam dosyc wszystkiego,ale przypominam mu ze tez jest ojcem i ma jakies obowiazki:)wiec nie jestes sama,mysle,ze to z czasem wszystkim minie. emelle pamietam ta zabawe z mojego dziecinstwa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
•Sylmag.... 10.09..KUBUŚ.....2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..3050..56cm 2M 5200..60cm •Ania30.... 29.09 NATALKA...3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka.. 29.09 ALESSANDRO..3520.. 52 cm 5,5M 8300..69 cm •Flowers24 30.09 BARTEK.......2900..53cm •Laura7 ....03.10 NADIA ........3800..53cm 4M 1t 6300...68 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK..3760..56 cm 4,5M 7900...68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA...3050...50 cm 3M 5880.. 62 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..4300..59 cm 4M 7500.. 70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL.....3850...56 cm 4,5M 7800 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm •Emelle..... 10.10 KAROL.....3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS.......3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver.......3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA.... 3300..53 cm 4M 5750..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL.....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA.......3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA.....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK...3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK......3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA..3700..56cm 4,5M 7210g...67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA.....3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ......4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA...3000...57 cm 4M..6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..3620...54 cm 2M 5300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny, mi juz jest lepiej, a tego cholerstwa nabawilam sie przez stres i niedojadanie. Kiedys to mialam ja studiowalam i pracowalam. Ze szkoly do pracy z pracy do szkoly i nic pozadnego do jedzenia. A teraz przez pierwsze 3 miesiace maly plakal, nie dawal mi spokojnie zjesc. Teraz jest juz lepiej, ale tez nie spokojne jedzenie, wiec odbilo mi sie to na zoladku:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej O dodatku z tytułu urodzenia dziecka: http://www.siemianowice.pl/isi/index.php?op=show&cat=4&nid=3550 Czyli jedynym kryterium jest spełnienie wymagań - dochód na człnka rodziny nie moze przekraczać 504 zł. O wychowawczym nic nie piszą. Thefly, mój mały tez dostał butelkę w pierwszych dniach życia bo nie miałam pokarmu przez trzy dni, potem dostał miesiac później gdy straciłam pokarm i dostawał tak gdzies z tydzień. A teraz cwaniak udaje, że nie pamięta! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×