Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

hej :) Szkolenie juz za mną :) Kondzio zniósł je lepiej niz moje piersi:) Musiałam wczoraj w połowie trochę odciągnąć :) A on po prostu kłapnął paszcza odrobinkę bebilonu pepti, ale tylko tyle, żeby na przetrwanie stykło (2 razy po 25 ml!!!) a potem czekal spokojnie, az cycki wróca :) Thefly - chyba mi się macierzyństwo na mózg rzuciło doszczętnie! - jakim cudem Adasko zmieściłby się w ten komplet z chrzcin to ja nie wiem, ale cóż kretynów nie sieją... :):) Laura - dzieki za współczucie, ostatnia była troche lepsza, ale i tak od północy spał z nami :( Jokas - ty juz chyba u mamci :):) Stysia - dobrze, że to nie szczepionka, ale swoją drogą to współczuje tych ciągłych chorób, moj siostrzeniec tak choruje, ale jak dłużej pozażywa leki uodparniające, to potem pół zimy i wiosna spokój. A pogoda nadal kraciasta niemożliwie:(, do brze, że ciepło :) Eli - ja nie kupowałam, w ogóle nie mam zaufania do internetowego kupowania ubrań, bo z tymi rozmiarami zawsze kłopot. Sylwia - narobiłaś mi ochoty na kapiel z synkiem, ale nie mamy wanny :), ciągnie nas jednak na basen :) Jeśli znajdziesz kody, to będę wdzięczna, jednak do Krakowa nie zapraszam, bo mam do niego jakieś 60 km :):) a ciekawe dlaczego miałybysmy sie spotykać akurat u Drzyzgi? tygrysica - dotarł, dzieki :) pozdrawiam i dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane po dluuuuugiej przerwie ! Miałam na miesiąc zawiszony dostep do sieci dlatego sie nie odzywalam ale teraz wszystko jest juz ok wiec postaram sie czesto zagladac. teraz w wielkim skrocie napisze co u nas : Natalka wazy 6800 i mierzy 65 cm (prosze o wpis do tabelki :) ) Zabkow jeszcze nie widac poki co ale slini sie namietnie od 3 miesiecy wiec moze w koncu wyjda niebawem ;) Karmimy sie nadal niemal wylacznie samym cycusiem bo na wszelkie proby wlozenia lyzeczki z czymklolwiek do buzi nastepuje szczekoscisk :( o butelce tez moge zapomniec czasem udaje mi sie dac jej troszke jablka na palcu aa banany jej smakuja ale za to kupa po nich jest okropna z niteczkami krwi wiec jak juz cos jej podchodzi to znowu na zdrowie nie wychodzi ufff moze macie jakis sprawdzony sposob jak przekonac takiego malucha karmionego tyle czasu sama piersia zeby zaczol jesc cos innego ?? Za 2 dni konczymy pół roczku !!!! jak to szybko zlecialo :) Natka przewraca sie z brzuszka na plecki , jak lezy na pleckach to z uwielbieniem turla sie na boczki i slicznie siedzi chociaz sama z lezenia jeszcze sie nie podniesie to jak jest na poduszce ulozona to podpiera sie na lokciach i siada , w wozku tez siedzi twardo trzymajac sie za boki i glosno protestuje jak ja klade uwielbia sie rozgladac dokola. Kilka razy udalo mi sie uslyszec MAMA ale najchetnie mowi Baba albo takie zbitki bababa dajdajdaj smiejemy sie ze w dobrym kierunku sie dziecko rozwija \"baba daj\" :D:D Co do łóżkowych spraw to jak to Dota swoetnie podsumowala dzidzia to najlepszy srodek anty :D wieczorem to jestem taka padnieta ze nawet mi sie noga nie chce ruszac z mezem to roznie bywa choc raczej odwrotnie ;) Ja tez mocno popekalam przy porodzie i okropnie dlugo sie to goilo ale teraz na szczescie wszystko jest ok nic nie boli w trakcie, na poczatku jmialam klopoty z czuciem a wlasciwie to nic nie czulam :( ale teraz wraca juz pomalu do normy. Jednak najwiekszym przelomem jest to ze mam teraz kapletnie bezbolesne miesiaczki jest to dla mnie niesamowite szczescie bo przez cale zycie mialam okropnie bolesne a tu taka niespodzianka i na dodatek sa bardzo regularne dokladnie tak jak przed ciaza co 26 dni. Ale sie rozpisalam ufff staram sie nadrobic wszystkich postow jeszcze nie przeczytalam tylko 2 ostatnie strony zeby byc w temacie :) aa no i mala ciagle mnie budzi w nocy co 2 , 3 godziny do jedzenia wiecej nawet niz jak byla mniejsza mazy mi sie przespanie calej nocy albo chociaz polowy bez budzenia, nie wiem kiedy to nastapi moze jakby pila jakas kaszke na dobranoc albo cos bardziej sycacego ale ten gogus nic nie chce oprocz cyca buuu ... ide wlasnie szykowac sie do spania , milej nocki zycze :) Dota28 specjalne buziaki dla Ciebie i calej rodzinki , wyslij jakies aktualne fotki zieciunia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobiety. Widze że na naszym forum pustki:(. Dota jak będziesz mieć jakieś linki czy ogólnie coś o AZS to też prześlij.Mój adres już masz. Agucha mój maluch też jeszcze na samej piersi (pani doktor stwierdziła że do końca 6 miesiąca sam cyc).Tak jak Ty marzę o przespanej nocy. Dobranoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam poranna pora.u nas nic nowego dalej chorojemy i zabkujemy z marnym skutkiem bo zabkow jeszcze ni ma. prosze o wpis do tabelki zuzia 5miesiac 7500 i 65cm. pozdrawiamy. aha dzisiaj zaczynamy 6 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stysia74 - gratulujemy okragłego pół roczku :) W szipszopie nic niek upowałam także nie doradzę tylko suwaczek sobie zrobiłam :) Nareszcie kupilam kreacj ę na chrzciny :) i jak zwykle w moim ulubionym kolorze - zielonym, wczesniej mąż kupił sobie zieloną jasną koszulę i krawat w paski zielone także będziemy niesamowicie wiosenną parą a Aduśko w niebieskim garniturze będzie przy nas jak chmurka nad łąką :) a wiecie jak się zaskoczyłam jak mi ksiądz powiedział ile będzie dzieci chrzczonych - 19. Aż się za głowę trzymał i mówił żeby tylko zadne mocno się nie rozpłakało bo wtedy katastrofa - reakcja łańcuchowa. Uspokoilam że mój kawaler już duży i ewentualnie pospiewa tylko :) chciałam jeszcze dodac że popluje ale nie śmiałam :) bo własnie teraz Adas namietnie ćwiczy prr, brrr, wrr wywalajac przy tym na wierzch śmiesznie języczek i ślinę a najlepiej to po karmieniu bo wtedy pluje moim mlekiem. tygrysicaa - przeslij i mi ten artykuł o AZS chociaz mi juz od wiadomosci na ten temat to głowa w szwach pęka , a co do seksu to mnie boli jeszcze tak samo jak ciebie :( stysia mam nadzieję ze szybko wyzdrowiejecie bo juz was trzyma sporo czasu :( jokas pewnie już w kraju a tu taka brzydka pogoda mogłoby ją choć słonko przywitac w naszym imienu :) pozdr all i biorę sie za uzupełnianie tony papierów do MOPR-u do tego dodatku do wychow A co z waszymi włosami u mnie katastrofa lecą okropnie a i waga też co najbardziej po mojej twarzy widać :( ważę 3kg mniej niz przed porodem tak mnie moj ssak wysysa. A i jeszcze miałam zapytac jak wy maluchy karmicie same łyżeczką bo właśnie zaczynamy wprowadzać nowe pokarmy i jakos nie wiem jak takie akrobacje mają wyglądać jedną ręką go podtrzymywac, słoik gdzieś z boku i drugą karmić czy po porstu na jakichś poduszkach układacie dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciliśmy ze szczepienia. Kamil waży 8300 . Czy u was dzieci sa mierzone przy badnaiu czy same je mierzycie i podajecie wzrost? Ja później jak się zbudiz sama go zmierzę bo nasz lekarka tego nigdy nie robi. Mam następujące pyatnia do mam chłopców: czy wy dziewcyzny ściągacie maluchom napletek? Czytałam, że do roku nie mozna i nie zamierzałam tego robić ale moja pani pediatra oczywiście uważa inaczej. Jak byliśmy ostatnio ( 1,5 miesiąca temu) to jego napletek lekko schodził ale ona oczywiście stwierdziłą, że za mało i tak mu ściągnęła ze krew trysnęła . Efekt był ( dla mnie) do przewidzenia- zrobiła się zblizna i tera zto jets dopiero stulejka- w ogóle nie schodiz napletek. Dziś bylismy za wiycie, jak zaczęła się dobierac do jego \"ptaszka\" to od razu powiedziałam, że ma go nie dotykac bo po ostatnim naciągnieciu to narobiłą jedynie szkody. Wielce się obruszyła, i ze tak trzeba i ze krzywdy mu na pewno nie zrobiła i ze przy takim podejsciu to za jakiś czas będziemy z nim szli na nacinanie i nasz wybór. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu , ż wybór lekarza okazał się fatalny. Nie wiem co robić z tą jego stulejką. Bo kiedyś mnie nie martwiła, lekko napletek sie zzsuwał a teraz to tragedia. I myslę, że rzeczywiscie nas to nacinanie czeka. Ale z winy pani doktor , która \" wie lepiej\". Wrrr. Szlag mnie trafia jak sobie pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w to pochmurne południe! Szkoda że słoneczko się nam schowało bo jak jest to małą odrazu w wózek i na spacer i tak spacerujemy po kilka razy dziennie więc w sumie jest na powietrzu ok 4-5 godzin dziennie a potem senna strasznie na wieczór się robi i ostatnio nawet zaczeła zasypiać juz o 22 co wcześniej jej się nie zdarzało (bywało że i po północy szła spać) Tyle tylko że po 7 rano zaczyna mi się kręcić.W nocy wogle nie wstaje.Czasami tylko czuję że szuka cycka przez sen to raz dwa jej go podsuwam,pomlaska chwilkę i odwraca się od cyca :) Tak więc jesli chodzi o przespane nocki to ja już w całości przesypiam je od jakiś 3 miesięcy z tym ze w ciągu dnia daje popalić bo nawet na chwilke samej jej nie można posadzić bo tylko na rączki do mamy i wszystko musi obserwować co ja robie (oczywiście z rączek) Nie raz obiad robiłam z nią na rękach,tłukłam kotlety,obierałam ziemniaki itp. :) A jeśli chodzi o jedzonko to mała jest na cycu i zupkach.Podaję jej już jak skonczyła 3 miesiące tyle że wtedy rzadko i po trochę bo mój pokarm mało tłusty-prwie jak woda.Mała i tak nie waży za dużo bo pewnie z 6,5kg ale chuda nie jest.Powiedziała bym że taka akurat-taki mikrusik,kuleczka. Też nie chce specjalnie jeść zupek,muszę wciskać łyżeczkę na różne sposoby bo jak próbuję jej włożyć do buzi to odrazu napotykam na opór ze strony języczka i musze tą łyżeczką manewrować na boki jak chomikowi-w policzki,troche zawsze wypluwa to znów do buzi to samo i takim sposbem zjada nawet 130g.Teraz jak drugi ząbek jej idzie to wogle nie chce zupek,zaraz płacz na widok łyżeczki więc tylko czekam aż ten ząbek się porządnei już przebije przez to dziąsełko to wtedy tak jak z poprzednim będzie spokojniejsza. Jesli chodzi o współżycie to ja po wymrożeniu tej nadżerki chyba wróciłam do normy.no ale zobaczymy dalej co będzie.Mam juz tak dosyc tych wszystkich powikłań,tych wszystkich stanów zapalnych,nadżerki że marzę żeby wrócić do normy i narazie o drugim dziecku nawet nie chcę myśleć bo strasznie mój organizm przez ciążę ucierpiał,ja schudłam strasznie.Ostatnio poszłam kupować jeansy to się sama siebie przestraszyłam jak ten romiar który do tej pory kupowałam okazał sie za duży tj.36 .Teraz mam 34,nogi jak dwa patyczki a tu kurcze wszędzie w sklepach moda na zwężane jeansy! No ale coś udało mi się kupić. No naprodukowałam się :) Thefly-wysłalam Ci te kody z Pampersa-narazie dwa bo tylko tyle miałam.Dołączyłam mała karteczkę-przepraszam że taki mały świstek ale pisałam na poczcie i tak na szybko bo mała mi się obudziła i zaczeła protestować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thefly-co do karmienia to ja moją sadzam na leżaczku lub w huśtawce ,miseczke stawiam sobie gdzieś obok i karmię.Obie ręce są potrzebne bo np.ja ciągle drugą ręką muszę małej od buzi jej rączki zabierać bo ja tu łyżeczke jej wkładam z pokarmem a ona zaraz musi sprawdzic rączką co ma w buzi a potem o ubranko wytrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha , u mnie karmienie wygląda identycznie jak u Ewuni. Mały siedzi sobie w leżaczku. Tyle, że oprócz rączek, które czasem zawędrują do buzi to namiętnie usiłuje zjeśc sliniaczek ;) no i dopycha moją rękę z łyżeczką do swojej buzi. Chyba się boi, że mama nie trafi i musi jej pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy.Nie rozpisuję się dziś bo jestem padnięta.Byliśmy w CZD u kardiologa.Mały ma dziurkę 2 mm ale mam się nie denerwować bo podobno czo to występuje u małych dzieci i z czasem (w dużej ilości przypadków zarasta).Byłam bez męża więc się nanosiłam co nie miara i na dodatek autobusem.Mały jak zwykle był uroczy i wszyscy się nim zachwycali.Jutro idziemy do pediatry,więc może zaszczepi Niuńka.Eli ja nie ściągam u małego.Nawet położna mi mówiła że lepiej tego nie robić.Ewunia ja jeszcze nie mam tych problemów z karmieniem. Pozdrawiam i idę gotować obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziwczyny. Byłam dziś z Maluszkiem u pediatry.Nareszcie zaszczepili go trzecią dawką i teraz czekam jak na szpilkach czy nie będzie żadnych reakcji uczuleniowych.Stefanek przy dzisiejszym szczepieniu nie zapłakał nawet na moment,dzielny chłopczyk.Proszę o wpis do tabelki:7400 kg i 67cm.Co z tymi kombinezonikami i czapkami wiosennymi??Zmykam bo idziemy ze Stefankiem do mojej Mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie:) Znowu widze,ze mam male zaleglosci:) Pierwsze co Wam powiem to bardzo sie ucieszylam po wizycie u kardiologa.Pan doktor nastawil nas bardzo pozytywnie,powiedzial,ze maly ma minimalna dawke w porownaniu do masy ciala,w maju mamy wizyte w szpitalu na holtera i jesli do tego czasu przetrwa na tej dawce to znak,ze mozna odstawiac leki i maly wrocil do zdrowia:)wiec pojawila sie nadzieja i wierze,ze Bartus jest zdrowy i to cale przewodzenie zaniklo! 30marca maly skonczyl pol roczku,ma 70cm wzrostu i 7500wagi :) Ulubiona zabawka sa nozki,kiedy tylko moze to wklada je do buzki,jak je sniadanko czy obiadek we foteliku to nozki tez probuje wlozyc do buzi i dlatego jedzonko jest wszedzie:)a buzi to mu sie nie zamyka,maly diabelek. Sam nie siedzi jeszcze sie kolebie na prawo i lewo:)a jak juz go biore do siedzenia to oczywiscie zaraz zgina sie do nog,wiec za bardzo nie moge sprawdzic czy sam siedzi czy nie:) tygrysicca moj tez sie slini i to pozadnie,ale to na zabki,u nas wyszedl jeden i narazie nic wiecej nie widac.Ja na spacerki ubieram malego w dresik i kupilam mu kurteczke na wiosne podszyta cienkim polarkiem i zakladam mu tez czapke wiosenna,a na nozkach ma tenisoweczki:)) Co do kodow to tez zbieram:)ale przechodze na hagisy bo siostra sobie je chwali a sa tansze,a pampersy mnie zaczely wkurzac bo maly ma 4 a w nocy czasem przesiakna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy, gdzie wy się podziewacie? :( Thefly , Flowers, Ewunia21, i inne mamy na wychowawczym... Pewnie jak ja zaglądacie tu i zaglądacie a tu cisza i cisza. Mamusie pracujące, a wy dla rozrywki po cięzkim dniu tez coś napiszcie... Smutno tu ostatnio oj smutno. Mój mały ma wyraxne objawy zabkowania. Zaglądam do buźki i zaglądam , przyglądam się górnemu dziąsełku dokadnie a tam ani widu ani słychu. patrzę dziś a tu na dolnym dziasęłku dwójeczka pod dziąsełkiem prześwituje :) Czy tylko my będziemy mieć piewszą dwójeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ale tu pusto! Wczoraj bylismyz małą u lekarza na szczepieniu-HIb i WZW B Mała pierwszy raz po szczepionce miała podwyższoną temperaturę: 37,6 i strasznie była marudna,płakała i tylko do mnie chciała na rączki się przytulić a jak dałam ją na chwilkę mojej mamie to zaczęła krzyczeć \"ma-m,ma-mu!!\" i płakać! Na szczęście nastepne szczepienie dopiero za 7 miesięcy-w 13 msc! Mała mierzy 64cm a waży 6300-to malutko ale lekarz powiedziała że ponieważ mała to taka kruszynka to waga może być.Kazała zacząc dawać czerwone mięsko tzn.wieprzowinkę lub cielęcinkę-może być też królik.Można też dawac buraczki.Zabroniła dawania biszkoptów i kaszy mannej bo podobno jest w nich gluten.A tak poza tym to wszystko O.K! No to chyba tyle na dziś bo specjalnie nie mam weny twórczej żeby więcej pisać.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
•Sylmag.... 10.09..KUBUŚ.....2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA...3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka.. 29.09 ALESSANDRO..3520.. 52 cm 5,5M 8300..69 cm •Flowers24 30.09 BARTEK.......2900..53cm •Laura7 ....03.10 NADIA ........3800..53cm 4M 1t 6300...68 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK..3760..56 cm 4,5M 7900...68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA...3050...50 cm 3M 5880.. 62 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..4300..59 cm 4M 7500.. 70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL.....3850...56 cm 4,5M 7800 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm •Emelle..... 10.10 KAROL.....3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS.......3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver.......3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA.... 3300..53 cm 4M 5750..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL.....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA.......3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA.....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK...3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK......3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA..3700..56cm 4,5M 7210g...67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA.....3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ......4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA...3000...57 cm 4M..6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..3620...54 cm 2M 5300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuniu21 - baardzo dziękuję za kody, dziś dostałam własnie :) a przy okazji gdzieś schowałam kupon promocyjny i przeszukuję mieszkanie całe :) A dlaczego się nie odzywam bo: 1. sprzątam przed świętami 2. non stop ktoś nad odwiedza z czego się baardzo cieszę no i nie wypada pisac przy gościach na necie ;) 3. wiecozrem jak bym się chciała już dosiąść to niestety musze mężowi ustapić ;( 4. Adaśko coraz bardziej absorbujący tzn. mało śpi w dzień 3x40min i jęczy jak odejdę na 2 kroki od niego no i byliśmy wczoraj u alergologa ale niech go cholera weźmie. Myślałam że pozwoli mi coś wiecej jeść a tu lipa - nawet jajka i drób kazała wykluczyć pomimo braku reakcji u Adasia bo - jak twierdzi pomimo ze teraz organizm radzi sobie z takimi alergenami to będą tego przykre następstwa w postaci późniejszych chorób typu: zapalenie ucha, oskrzeli, wieczny katar i na zalegajacej flegmie rozwijające się pasożyty, grzyby i inne świństwa, trzeci migdał itp. No to ja do niej mówię że w takim razie chcę zrezygnowąć z karmienia piersią ale pani dr poprosiła bym \"wytrzymała\" z 2-3 miesiące aż zęby się pokażą. Normalnie mnie przybiła ale nie za bardzo po prostu przymykam na to oczy bo co ma być to bedzie nawet jak teraz bym jadła wodę i ryż a on potem się rozchoruje to kto mi da gwarancję że to przez to że kiedys podczas karmienia zjadłam to lub tamto. Ulżyło mi jak sie najadłam parzaków mojej prababci oczywiście z mlekiem w środku ;) A i mega wydarzenie dla nas - wczoraj po raz pierwszy zjadł Adunio marcheweczkę Gerbera 3 łyzeczki a dziś już więcej :) Zadowolony na maksa nie chciał łyzeczki puścić wcale, zdjęcia porobiłam jutro postaram sie wam wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Garnitur do chrztu dla Adusia odebrany już ale normalnie uśmieliśmy się na całego przy przymierzaniu bo koszula w kołnierzu za ciasna , portki ok, marynarka długość ok ale rękawy za długie, czapka wielka jak dla piekarza, ubaw na całego. Wygląda jak jakiś paź lub kucharz lub inna pierdoła saska :) Zakładam na spacery czapkę wiosenna ale ponieważ na uszach odstaje często to z nerwów na ostatnim spacerze prawie ją do kosza pod blokiem wyrzuciłam tfu musze kupić koniecznie coś innego. a kombinezon z allegro jeszcze gorszy i cieplejszy od tego zimowego więc tez porazka. Teraz koleżanka nam kupiła kurteczkę wiosenną to moze to się nada. no i wiecej to juz nie pisze bo krzycza że mam dziecko kąpać i zjeść kolację więc siema babeczki postaram jutro cosik w dzień skrobnąć pa pozdr all szczególnie półroczniaków wszystkich :) buziaki (nam brakuje jeszcze 4 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Ja tez tu dzisiaj zagladalam,ale byla bidaaa:)cicho sz nikt nie pisal a i ja nie mialam weny na pisanko:)) Za porzadki swiateczne to zabieram sie w sobote:) A teraz to dochodze do Bartka bo spi,ale smok mu czasem wyleci i sie denerwuje chlopaczek:)) thefly gratuluje pierwszej marcheweczki:))My nie mozemy za duzo wcinac marchewki,bo maly mial nosek pomaranczowy i okazalo sie ze za duzo beta karotenu,a on najbardziej lubi amciu gdzie jest marchewa no i teraz raz na dwa trzy dni moze zjesc. Dziekuje Wszystkim za zdjecia i jak zrobie nowe to znowu wysle,tylko ta poczta tak cienko chodzi ze aby sie wkurzam przy wysylaniu:) Milego wieczoru i calusy dla maluszkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
•Sylmag.... 10.09..KUBUŚ.....2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA...3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka.. 29.09 ALESSANDRO..3520.. 52 cm 5,5M 8300..69 cm •Flowers24 30.09 BARTEK.......2900..53cm •Laura7 ....03.10 NADIA ........3800..53cm 6M 7800...72 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK..3760..56 cm 4,5M 7900...68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA...3050...50 cm 3M 5880.. 62 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..4300..59 cm 4M 7500.. 70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL.....3850...56 cm 4,5M 7800 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm •Emelle..... 10.10 KAROL.....3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS.......3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver.......3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA.... 3300..53 cm 4M 5750..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL.....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA.......3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA.....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK...3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK......3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA..3700..56cm 4,5M 7210g...67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA.....3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ......4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA...3000...57 cm 4M..6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..3620...54 cm 2M 5300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupelnilam tabelke, bo jestesmy juz po bilansie i dwoch szczepionkach (a Karenka sie nie odzywa). Przy pierwszej szczepionce Nadia nawet nie pisnela, ale przy wzw troche poplakala. Rosnie juz nie tylko na dlugosc (97 centyl), masa podskoczyla prawie do 75 centyla. Nadia je juz zupki z mieskiem, codziennie tez \"Misiowy Sad\" Nestle , czyli jablka z bananami i mlekiem, a na wieczor kaszka. No i oczywiscie w nocy i po poludniu piers. Oprocz pracy zaczelam tez chodzic na aerobik, zeby zrzucic reszte masy, ale nie wiem, jak dlugo wytrzymam, troche szkoda mi ja na tak dlugo zostawiac. Zabkow jeszcze nie ma, ale strasznie rwie sie do siadania, na foteliku sama sie podnosi. Ja na spacery daje teraz kurteczke i spodenki na polarze, a czapeczka jest juz wiosenna. W kazdym razie tak ja ubieralam, jak zaczelo sie robic cieplo, bo teraz znowu powrot zimy i snieg. W niedziele wyciagnelismy nawet spacerowke w wersji jeszcze lezacej. Thefly-ja na Twoim miejscu przeszlabym chyba na preparaty mlekozastepcze, nie wiem czy warto sie jeszcze meczyc dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki.dzieki za troske u nas juz troche lepiej.pomalu wstajemy na nogi czyli chorobska wyrzucamy za drzwi. dzieki za zjecia i smieszne filmiki przynajmniej mam wieczorem troche relaksu jak maluchy spia. pogoda paskudna wiec siedzimy w domu. . uzupelniam tabelke •Sylmag.... 10.09..KUBUŚ.....2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA...3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka.. 29.09 ALESSANDRO..3520.. 52 cm 5,5M 8300..69 cm •Flowers24 30.09 BARTEK.......2900..53cm •Laura7 ....03.10 NADIA ........3800..53cm 6M 7800...72 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK..3760..56 cm 4,5M 7900...68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA...3050...50 cm 3M 5880.. 62 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..4300..59 cm 4M 7500.. 70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL.....3850...56 cm 4,5M 7800 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm •Emelle..... 10.10 KAROL.....3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS.......3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver.......3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA.... 3300..53 cm 4M 5750..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL.....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA.......3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA.....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK...3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK......3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA..3700..56cm 4,5M 7210g...67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA.....3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ......4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA...3000...57 cm 4M..6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..3620...54 cm 2M 5300 5m.7500.. 65cm pozdrawiam i zycze przyjemnej nocy papa dzieki za odpowiedz na meila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie.Czy któraś z was używa może kubeczka niekapka??Bo ja mogę zacząć wprowadzać Małemu soczek z jabłeki wolałabym chyba to niż butle.Jak to się sprawdza?? Flowers ja jednak zostałam jeszcze przy zimowym kombinezonie bo u nas strasznie wieje i słońca mało dziś było.Złóż życzenia Maluszkowi z okazji skończenia pół roczku od cioci Madzi:) Eli ja ostatnio jestem prawie nonstop.Gratuluję ząbka:)U nas jeszcze pusto:( Ewunia mój Malec też miał wczoraj szczepienie,a dziś wieczorem ciut miał gorączki. Thefly współczuję Ci tej diety:(Ja mam też taką tylko że jeszcze do tego brak nabiału do roku czasu.Dostałam specjalne tabletki żeby mi nie poleciały zęby i kości. Ide lulu.Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ża samowolka to tez uzupełniam. A może skoro karan ka ostatnio nie zagla do nas to na jej zastępstwo wybierzemy inną mamę tabelkową? Bo tak to znowu będzie tabelka pod tabelka i będziemy się kasować. Karen ka, jestes tu gdzieś? Ja proponuję Thefly na zastępstwo. •Sylmag.... 10.09..KUBUŚ.....2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA...3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka.. 29.09 ALESSANDRO..3520.. 52 cm 5,5M 8300..69 cm •Flowers24 30.09 BARTEK.......2900..53cm •Laura7 ....03.10 NADIA ........3800..53cm 6M 7800...72 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK..3760..56 cm 4,5M 7900...68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA...3050...50 cm 3M 5880.. 62 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..4300..59 cm 4M 7500.. 70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL.....3850...56 cm 6M 8300 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm •Emelle..... 10.10 KAROL.....3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS.......3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver.......3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA.... 3300..53 cm 4M 5750..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL.....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA.......3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA.....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK...3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK......3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA..3700..56cm 4,5M 7210g...67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA.....3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ......4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA...3000...57 cm 4M..6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..3620...54 cm 2M 5300 5m.7500.. 65cm Flowesr 24, naprawdę pomaranczowy nosek to nadmiar betakarotenu? Mój mały ma od dawna pomaranczowy... Dobrze, że napisałaś. Jutro Kamil konczy pół roczku, wyślę wam zdjęcia. Thefly, tez wspólczuję Ci diety. Na Twoim miejscu już dwano by mnie szlag trafił i bym przeszła na jakiś preparat mlekozastępczy. Ale przeciez Ty dokarmias zgo nan-em, prawda? A nie możesz pozostac tylko przy nan-ie? Dłuuugo y=wytrzymujesz tą dietę. Dzielna z Ciebie mamuśka :) Jesli chodiz o ubierania malucha na spacery to od dawna nie uzywam kombinezonu zimowego bo po pierwsze trafiał mnie szlag ilekroc mialam go w to ubrac a po drugie wyrósł juz jakiś czas temu ;) Przeszłam na kutreczkę, najpierw taką bardziej zimową, ciepła a teraz na wiosenną. Ubieram go tak: na to co ma na sobie w domu ubieram polarowy komplecik- bluza + spodenki, polarowe buciki ( cholerstwo spada) , lekka kurteczka, wiosenna czapeczka. Poczatkowo zastanawiałam się czy nie za chłodno ale tyle razy go macalam podczas apaceru i po powrocie do domu aby sprawdzic czy mu ciepło i zawsze był cały cieplutki , ze stwierdziłąm ze chłodno to mu na pewno nie ejst. Conajwyzej za ciepło ( taki jets cieplutki). Ale on jeszcze wieszkosc czasu spędza w wózku na leżaco wiec nie ma bezpośredniego powiewu. Jak go posadze to na niedługo. Chociaz ostatnio buntownik się robi :) Własnie niedawno leciał na tvn style program o wybudzaniu się dzieci nocą. Niestety mały gadał i gadał i niewiele usłyszałam. Przeczytałam jednak juz całą mase rzeczy na ten tamet , wszystko wprowadam w życie a efektów jak nie było tak nie ma. Ja wiem gdzie popełniłam błąd- przyzwyczaiłam go do zasypiania ze smoczkiem i jak tylko mu wypadnie to woła aby mu dać. I ja tak latam i podaję. Mama aport! Inna sprawa, że jets u nas za gorąco i nie moge oniżyc temperatury. No nic, może kiedys da mi przespac noc. Może jak bede n a emeryturze się wyśpię ;) aaa, i mówili aby od 6-tego miesiąca odzwyczajać dziecko od nocnego karmienia. Tygrysica, u nas te dolne zabki jeszcze nie wyszły. Ale widze, ze dziąsełka spuchnięte i lekko białe a , że bystra jestem to się domyśliłam ;) Ale się dziś ucieszyłąm jak weszłam tu i zobaczyłam, że się ruszyło i jest co poczytać. Oby tak dalej! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale literówek nastrzelałam. Wybaczcie. Wiedziałam, że o czymś zapomniałam napisać. Tygrysica, ja kupiłam małemu kubek niekapek jakiś miesiąc temu. I jak juz pisałam został jego nowym gryzaczkiem. On chce pić tylko z łyżeczki. Nie uznaje nic innego. Ale czytałam, że trudno dziecko naucyzć picia z kubka niekapka, że nawet duże, roczne i starsze dzieic często nie łapią o co z tym niekapkeim chodzi. Zresztą na forym gazeta.pl jest cala masa rad jak naucyzc dziecko pić z tego ustrojstwa. Tu masz link do linów z tematami o kubku niekapku : http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=29631406&a=29639696 U nas na razie odpuściliśmy sobie naukę. Za jakiś czas spróbujemy ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylmag.... 10.09..KUBUŚ.....2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA...3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka.. 29.09 ALESSANDRO..3520.. 52 cm 5,5M 8300..69 cm •Flowers24 30.09 BARTEK.......2900..53cm •Laura7 ....03.10 NADIA ........3800..53cm 6M 7800...72 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK..3760..56 cm 4,5M 7900...68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA...3050...50 cm 3M 5880.. 62 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..4300..59 cm 4M 7500.. 70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL.....3850...56 cm 6M 8300 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm •Emelle..... 10.10 KAROL.....3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS.......3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver.......3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA.... 3300..53 cm 6M 6400..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL.....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA.......3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA.....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK...3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK......3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA..3700..56cm 4,5M 7210g...67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA.....3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ......4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA...3000...57 cm 4M..6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..3620...54 cm 2M 5300 5m.7500.. 65cm Witajcie , w końcu po przejściu na nan waga podskoczyła, cieszę się bardzo. Ja jak pisałam wcześniej jestem na zasiłku , zrezygnowałam z pracy, będę się za czymś rozglądać ok czerwca.Od kiedy wprowadziłam warzywa i zupki, zmieniły się kupki, są teraz bardziej zbite i zielone, coś jak pasta do zębów jeśli chodzi o konsystencję. Ząbkowanie mamy na całego i marudzenie przy okazji, ale zębów jeszcze nie widać.Każdego dnia odkrywamy świat, Nati podnosi się w łóżeczku, łapie jedną ręką za szczebelek i się szczerzy do mnie:) po łóżku lata jak szalona, z brzucha na plecy i odwrotnie:) lekarka kazała wprowadzić witaminy i wapno co drugi dzień, tylko nie wiem po co. mleko sztuczne przecież zawiera witaminy..mhm jeszcze się wstrzymam. Dziewczyny macie już krzesełka do karmienia i spacerówki? Rzucam temacik, jestem na etapie wyboru i może coś zasugerujecie co warto kupić, oczywiście w cenie minimalnej.. Nocki od tygodnia przesypiamy całe, ulga , ale ja i tak się budzę i sprawdzam czy wszystko gra. Pzdr dla all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłalam wam zdjecia szkraba mojego a i nawet mnojej facjaty tez :) Eli dziękuję za nominację na mame tabelkową - przelecę ostatnie posty i uzupełnię tabelkę ale jak pojawi się Karen ka to oddaję jej prym uzupelniania :) ale zeby było tak ładnie jak u niej to musi mi któraś podpowiedzieć jak się robi kwiatki, gdzieś tam o tym czytałam ale nie pamiętam bodajże w nawiasach napis 🌻 dokarmiam nutramigenem nie nanem a wytrzymuję dlatego tak długo bo zawsze bylam niejadkiem i pozwalam sobie na jakieś grzeszki coraz bo tak całkowicie to bym za cholerę nie wytrzymała (w niedzielę żem wychyliła se Sofii kielich cały :) ) Tygrysicaa - ja tez beznabiałową dietę mam ale tyle razy o tym pisalam że teraz tylko wspomniałam o jajkach i drobiu a tak naprawdę czego nie moge to jest masa rzeczy a to co moge to na palcach u obu rak wymienić się da. Niepokoi mnie jedna sprawa - stopy małego. Są jakby napuchniete w podbiciu, szczególnie jedna stopka, czy wasze maluchy też tak mają? Może to tłuszczyk, albo tak jest póki nie zacznie chodzic ale jakoś dziwnie to wygląda taka poduszka jakby na stopie mała. Do pediatry idziemy po 12 wiec zapytam ale do tej pory będzie mi się w głowie to kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o udało się z kwiatkiem no to biorę sie za robote póki Aducho śpi od 8.45 notabene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylmag.... 10.09..KUBUŚ....2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA....3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA....3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka..29.09 ALESSANDRO..3520..52cm 5,5M..8300..69cm •Flowers24 30.09 BARTEK....2900..53cm..6M 7500...70cm •Laura7 ....03.10 NADIA....3800..53cm 6M 7800...72 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK..3760.56 cm 4,5M7900..68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA....3050...50 cm 6M 6800.. 65 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA...4300..59 cm 4M 7500..70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL....3850...56 cm 6M 8300 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm 6M 7400...67 cm •Emelle..... 10.10 KAROL....3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS....3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver....3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA....3300..53 cm 6M 6400..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA....3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK....3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK....3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA..3700..56cm 4,5M 7210g..67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA....4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK....3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA....3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ....4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK....3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA....3000...57 cm 4M 6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA....3620..54 cm 5m 7500.. 65cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylmag.... 10.09..KUBUŚ..🌻..2700..50cm 6,5M 8100.. 71 cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..🌻..3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA..🌻..3200..53 cm 4M 7000...63 cm •Karen ka..29.09 ALESSANDRO.🌻..3520..52cm 5,5M..8300..69cm •Flowers24 30.09 BARTEK..🌻..2900..53cm..6M 7500...70cm •Laura7 ....03.10 NADIA..🌻..3800..53cm 6M 7800...72 cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK.🌻..3760.56 cm 4,5M7900..68cm •Agucha 29..05.10. NATALKA..🌻..3050...50 cm 6M 6800.. 65 cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..🌻..4300..59 cm 4M 7500..70 cm •Eli.......... 08.10 KAMIL..🌻..3850...56 cm 6M 8300 •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK..🌻..3480..56 cm 6M 7400...67 cm •Emelle..... 10.10 KAROL..🌻..3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAS..🌻..3340..52 cm 4,5M 7200..69cm •Jokas.......10.10 Oliver..🌻..3000g..50cm 3M 5774..62cm •Delphi31... 11.10 NATALKA..🌻..3300..53 cm 6M 6400..65 cm •Yalu........ 11.10 DANIEL..🌻..3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA..🌻..3850..54 cm 3M 6850...63 cm •Siostra 22 13.10 MELISA..🌻..2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK..🌻..3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK..🌻..3470 ...55cm 4,5 M 6100 •Maggie7000..20.10 NATALKA.🌻..3700..56cm 4,5M 7210g..67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..🌻..4100...63 cm 4M 7920 •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..🌻..3550..60 cm 3M 1t 5725 •Ona24..... 24.10 LAURA..🌻..3080...50 cm 4M..6300...62cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ..🌻..4240...60 cm 4M 2t 10100...80cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..🌻..3480....60 cm 4M 7000..68cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA..🌻..3000...57 cm 4M 6500g •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..🌻..3620..54 cm 5m 7500.. 65cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×