Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Gość Siostra 22
Wazyli mnie na innej wadze niz ostatnio, moze dlatego wynik mi sie nie pokrywa z tym co widze codziennie na swojej wadze domowej, elektronicznej, bo w domu widze ze waze 64, a w przychodni utyłam do 66,5.Hm.Naprawde wszystko mi jedno. NICK.................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto..imię · Mamuśka z czwórką .......................................................... ·Ewunia21..............01.10.2005........................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005....córka........4.....Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. .Pati25..................07.10.2005.............................Lublin · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...........................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005...........................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005..................2.......................... · Thefly..................09.10.2005......synek....3,5.......Siedlce · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005......córcia......7.......Lubin · Yalu....................11.10.2005......synek....14........Kraków . Flowers24.............11.10.2005.....synek....5.........Gostyń · Eli......................12.10.2005......synek.....8....Ostrołęka..Adaś? · Mająca nadzieje....12.10.2005......synek......7....Toruń...Mikołaj?? · Emelle.................12.10.2005......synek.....5,5......Kraków * Nika-26...............12.10.2005....................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.....synek.......5......Radom (Jakub) · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ ·Marlag..................14.10.2005 ...............3,5 ....Warszawa · Molka 75...............14.10.2005..........................Kraków ·Rusałka78..............14.10.2005......................................... ·Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z......okolice Wa-wy · Edit 1.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005...............4,2.......Katowice ·Niunia20...............17.10.2005..........................Katowice .Lui27....................18.10.2005...................................... · A ja mam termin......19.10.2005................................. · Frezja 3..............20.10.2005.............4..............Szczecin · Happy 30............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. .Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005.............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1....................... · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .ewcia26.................28.10.2005....................3..........Białystok .Meliska ................30.10.2005......................1...............Kalisz .Dota28..................30.10.2005.................3,5............Jaworzno .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Wazyli mnie na innej wadze niz ostatnio, moze dlatego wynik mi sie nie pokrywa z tym co widze codziennie na swojej wadze domowej, elektronicznej, bo w domu widze ze waze 64, a w przychodni utyłam do 66,5.Hm.Naprawde wszystko mi jedno. NICK.................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto..imię · Mamuśka z czwórką .......................................................... ·Ewunia21..............01.10.2005...........................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005....córka........4.......Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. .Pati25..................07.10.2005.............................Lublin · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................3.......Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005...........................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005..................2.......................... · Thefly..................09.10.2005......synek....3,5.......Siedlce · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005......córcia......7........Lubin · Yalu....................11.10.2005......synek....14.........Kraków . Flowers24.............11.10.2005.....synek.......5.........Gostyń · Eli......................12.10.2005......synek......8....Ostrołęka..Adaś? · Mająca nadzieje....12.10.2005......synek......7....Toruń...Mikołaj?? · Emelle.................12.10.2005......synek.....5,5......Kraków * Nika-26...............12.10.2005....................3..................... · Sylmag ................13.10.2005......synek.......5......Radom (Jakub) · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ ·Marlag..................14.10.2005 ...............3,5 ....Warszawa · Molka 75...............14.10.2005..........................Kraków ·Rusałka78..............14.10.2005......................................... ·Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z......okolice Wa-wy · Edit 1.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005...............4,2.......Katowice ·Niunia20...............17.10.2005..........................Katowice .Lui27....................18.10.2005...................................... · A ja mam termin......19.10.2005................................. · Frezja 3..............20.10.2005.................4..........Szczecin · Happy 30............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. .Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.....corka?....4 ..........BadUrach · Kra .....................24.10.2005.............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005..................1....................... · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005..............................Warszawa .ewcia26.................28.10.2005.................3............Białystok .Meliska ................30.10.2005..................1...............Kalisz .Dota28..................30.10.2005.................3,5............Jaworzno .Adamisia................31.10.2005.................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witam, mamusie i brzuszki! Sylwia30, gratuluję córeczki!!! Juz myslalam, ze sie nam same chłopy będą rodzić, a tu taka miła niespodzianka, no i tabelka sie troche urozmaici. Dziewczyny, czy wam tez z tych upałów puchną nóżki? Ja póki siedzę jest ok, ale jak mam gdzieś stać i czekać ( np. na poczcie) to mam wrażenie ze mi zaraz odpadną. Jeszcze jak chodzę, to tez nie najgorzej. Robię sobie zimny prysznic i potem trzymam nogi do góry, albo staram się lezeć. I chyba trochę pomaga. Czy mam je czymś smarować na takie dolegliwości czy to juz tak będzie całe lato?? Pozdrawiam was wszystkie i maluszki rowniez. Jeszcze tylko 6 godzin i nareście weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witam, dziewczyny i brzuszki! Sylwia30, gratuluję córki! Juz myslalam, ze same chłopy będą sie nam rodzić, a tu proszę miła niespodzianka, no i tabelka sie urozmaici. Dziewczyny, czy wam tez puchną nożki przez te upaly? Jak sobie z tym radzicie? Niby to normalny objaw w ciązy, ale jak przyjdzie mi gdzies postać dluzej, to mam wrazenie ze mi zaraz odpadną. Juz tak cale lato będzie ??? Stosujecie jakies maści, kremiczki czy cos innego na to? Pozdrawiam wszystkie mamy i maluszki serdecznie. Jeszcze 5 godzin i weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Sylwia gratulacje - ja tez cichutko myslę, że tam u mnie w brzuszku to jednak córcia sie kotłuje, chociaż czasem mam watpliwości :) Ale cóz zdecydowaliśmy, że nie chcemy wiedzieć, to wytrwamy :) Tatusiowi tez serdecznie gratuluję :):) Na obrzeki ponoc dobry jest sok z peitruszki lub specjalne tabletki pietruszkowe do kupienia w aptece. Poza tym trzymanie nóżek w górze przez jakiś czas codziennie. ja się wymądrzam, bo mi jeszcze niw puchną, ale dużo czytam i słyszę od koleznake:) Fajna stronka z poradami: http://www.dziecko-info.com/start/index.shtml Na forum tam nie bylam, a wy tez czasem nie pouciekajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
To puchniecie to wynik wiotczenia miesni gładkich w naczyniach krwionosnych spowodowany ciążową produkcją hormonow. Zaparcia to tez wynik tego, ze miesnie gladkie jelit są mniej produktywne. Wiec najlepszą metodą zapobiegawczą jest nie dopuszczac do przeciążania tych systemow i nie stac dlugo o ile sie da, a potem polozyc wysoko nogi.(bo po co nam zylaki.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
Dziekuje za gratulacje :) U nas właśnie trwa "walka" o imie dla córeczki ;) Czy wy już wiecie jakie imie nadacie swemu dzidziusiowi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Ale tu dzisiaj pustki! Ostatnio pogoda daje w kość-zmienia się strasznie a skoki ciśnienia dają się we znaki :( Co do imion dla dzidziusia to my już raczej na 100% pewni że jak będzie chłopczyk to nazwiemy go Eryk, a jak dziewczynka to Victoria.Ja na samym początku powiedziałam mojemu miśkowi że imię dla chłopca wybierze on a dla dziewczynki ja i nie ma dyskusji :) Oj,dziś tylko bym spała a jak się położe to zasnąc nie mogę.Teraz u nas pada a pewnie za moment wyjdzie słońce-okropna ta pogoda. Pojeździla bym chętnie jutro po jakiś sklepach ale jak będzie upał to nosa z domu nie wysadzam a prognoza pogody niestety nie napawa optymizmem. Marudze i marudze z tą pogodą :) No nic-uciekam.Zajrze jutro. Pozdrawiam dziewczyny.\"Ucałujcie\" wasze maluszki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia26
Sylwia30, ogromne gratulacje!!! My mamy nadzieję dowiedzieć się czym nasza dzidzia siusia w poniedziałek wieczorkiem, więc jak się opamietam ze szczęścia to od razu dam wam znać. Co do imienia- to śmieszna sprawa, ale my( a właściwie ja) mamy tylko imię właśnie dla dziewczynki: Maja albo Julka. Moj mąż wpadł natomiast na pomysł Konrada, gdyby urodził się chłopiec, ale to jeszcze nic pewnego. Strasznie fajnie tym z Was, które już wiedzą czy noszą w brzusiu chłopca czy dziewczynkę. ja już nie mogę się doczekać. Ewunia21-ja tez dzisiaj cały dzień jestem śpiąca i zmęczona a na dodatek poddenerwowana nie wiadomo z jakiego powodu. to chyba ta pogoda... Siostra22-ja też u gina ważę ze 2 kg więcej-od początku tak była że moja domowa waga "zaniżała" kilogramy. Ale wiesz co-wolę żyć ze świadomością ,że to moja waga waży prawidłowo-zawsze to lepiej powiedzieć ze się waży 58 a nie 60 kg, hihii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia26
Aha, dziewczyny gdyby któraś z Was znalazła jakies fajne mebelki-dajcie znać bo przyjdzie mi samej klecić komode-z tektury chyba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babel
Cześć dziewczyny. Właśnie przypadkowo weszłam na tę stronkę i ku memu zdziwieniu to coś co i mnie dotyczy. Ja mam termin na 18 września ale według usg może to być 3 październik. I ma być córa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzusie !!!! Dawno mnie ty nie było bo nie miałam natchnienia do pisania i znowu tradycyjnie złapałam \"doła\". Ale teraz postaram się poprawić i pisze !!!! dota 28- ja idę na to usg 3D w środę i mam zapłacić 150 zł + 30,00 za płytę DVD , mam nadzieję że mojemu mężowi uda się załatwić w pracy tak żeby tez mógł iść bo podobno najlepiej jest zrobić to usg 20-24 tydzień, więc trzeba się spieszyć a poza tym juz nie mogę się doczekać. Mnie tez lekarka powiedziała że mam lekko twardy brzuch ale nospy mi na to nie przepisała tylko mam jeść więcej luteiny. wczoraj byłam na zakupach i nareszcie już coś kupiłam , na razie po dwie pary śpiochów, kaftaników i body ale strasznie sie z tego cieszyałam . Doradźcie mi czy kupowac śpiochy grubsze na ten październik czy moga byc bawełniane , a może troche takich troche takich ????? yalu - jak tam wyniki z glukozą ? witam wszyskie nowe mamusie !!!! Fajnie że nas odnalazłyście !!!!! mój brzusio sporo rośnie ale jeszcze mi bardzo nie przeszkadza .Mam za to wrażenie że moja dzidzia jest dość nisko i czasami mam problem z ubraniem butów, ale na szczęście zrobiło się ciepło i chodzę w klapkach !!!! eli - co do spacerów i ruszania się to jest to dobry pomysł, ale mi wystarczy że codziennie jade do pracy więc jak przychodze to mam ochotę tylko leżeć i zresztą tak mam przykazane - dużo odpoczywać, nie wiem czy moja gi we wtorek nie wyśle mnie na l4 ale zobaczymy !!! dota - trzymamy za Ciebie kciuki !!!! Ja usg miała robione często ale za każdym razem albo ja chciałam zobaczyć albo gin chciała , a wyszło że to dobrze bo szybko zauważyła to łożysko więc zaraz udzieliła mi instrukcji . fajnie że już znacie płeć waszych dzieciaczków , ja może sie dowiem w środę ( a nie chciałam wiedzieć....) ale uzgodniliśmy z mężem że pod warunkiem że nikomu o tym nie powiemy, czyli nasza mała tajemnica !!!! A potem to wszyscy zobaczą !!!! emelle- jak na razie to nogi mi nie puchną tak bardzo ale chodze w klapkach dość szerokich więc na razie nic nie doczuwam . Ale całe lato przed nami !!!No to na razie !!!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Ewcia26-ja tez oprócz tego że jestem śpiąca to też nerwowa ale to dlatego że dostałam ochrzan od mojej drugiej połówki za to że kupiłam drugi komplet pościeli prawie 150zł droższy niż zakładaliśmy :) No ale już ochłonełam i męzusiowi tez przeszło! Jesli chodzi o mebelki to bardzo fajne są firmy Drewex.Ja co prawda kupiłam jedynie łóżeczko Drewexu (180zł) ale moja siostra miała cały komplet dla dzidzi i bardzo byla z nich zadowolona.Miała komodę z 5 szufladami i góra jako przewijak.Dotąd jej używa a jej córcia ma juz 4 latka. Możesz sobie obejrzeć ich stronkę:www.drewex.com ale tam nie ma podanych cen.Ale wiem że zaczynają się od 500zł wzwyż (jesli chodzi o komody) Z łożeczka osobiście jestem bardzo zadowolona-jest bardzo ładne i w porównaniu z innymi naprawdę kosztowało mało.Obejrzyj też sobie pościle Drewexu i Glucka bo są naprawdę ładniutkie.To tyle co moge polecić. Witam Babel! Podobno termin z USG jest dokładniejszy więc smiało możesz z nami poklikać.Im nas więcej tym lepiej i więcej opinii :) Napisz skąd jesteś,ile przytyłaś to dopiszemy cię do tabelki.I zaglądaj do nas! Aguś7-rzeczywiście dawno Cię nie było.Sama zastanawiałam się czemu zniknęłaś.Ale cieszę się że klikasz znów z nami:) Jesli mogę coś doradzić a propo ubranek dla dzidziusia to ja raczej stawiam na cieplejsze.Kupiłam co prawda kilka pajacyków bez rękawków,kilka z krótkim rękawkiem ale większość jest z długim i cieplutkie.Jedne polarowe,drugie z fortki,inne bawełniane,z kapturkiem i bez.Małe bluzeczki z długim rękawkiem itp.Wkońcu nie wiadomo jaki będzie ten październik a dzidzię i tak na dwór wyniosę nie wcześniej jak po 3 tygodniach od porodu czyli pod koniec pażdziernika .Podobno latem można dzidzie wynieść po 2 tygodniach a jak już chłodniej to tak 3-4 tyg. W każdym razie troche tych ciuszków nakupiłam i chyba narazie przystopuję ale to trudne bo wszystko jest tak słodkie... :) Dziewczyny mam do Was pytanie.Ja pracuję w jednej firmie ale na umowę o dzieło.Nastomiast w rodzince udało mi się załatwić posadkę na umowe o pracę na czas okreslony (na rok) na najniższa stawkę (800zł) Tyle że tam wogle nie pracuje,płacę im tylko za ZUS.Mój mąż nie zarabia zbyt dużo i dlatego musialam coś takiego sobie załatwić żeby potem mieć miesięcznie jakiś dodatkowy dochód.Boję się jednak (naczytałam sie ostatnio kilka artykułów) że ZUS może zakwestionować tą moją fikcyjną pracę i nic nie dostanę a to by była katastrofa bo za 1400zł w Warszawie ciężko przeżyć.Wiecie coś może jak to jest z tym ZUSem? Pomóżcie! Pozdrawiam Was i wasze maleństwa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Nie tylko ja mam problemy z informacjami o ubezpieczeniach? W NFZ nic nie wiedzą co kto za co placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pokręcony ranek :) Raz leje, raz świeci słońce - ech ten czerwiec. Agus7 - dośc tych dołów, dobrze, że znów lepiej :) i nie dziekuję na razie, podziekuję po wszystkim :) co do tego ZUSu to może sie uda, ja wiem, że oni najczęściej sparwdzaja takie rzeczy jak ktoś doniesie, więc bądź ewunia dobrej myśli, a nuz się uda. Co do tych ubranek dla dzieci, to z dosiwadczenia z siostrzeńcem mogę powiedzieć, że lepiej mieć więcej bawełnianych i frotowych rzeczy, a tylko kilka grubszych. W domu raczej będziecie miały ciepło, a te cieplejsze i tak załozycie tylko na spacer i inne wyjścia poza dom. Szkoda pieniędzy, bo dzieciaczki szybko rosną, a w mieszkaniach będzie im za ciepło w tych grubszych. chyba, że któraś tak jak ja mieszka w straym domu, w którym trzeba rano leciec i palić w piecu, ale też nastawiam się raczej na bawełniane i frotowe, bo sa najbardziej praktyczne. mam za to zamiar sprawić sobie śpiworek dla dzidzi na noc, bo w nocy u nas potwornie zimno (nikomu sie nie chce co 2 godziny lecieć do piwnicy :() Ewcia - daj znac co tam na USG i Ty Agus też:) widzę, że troszkę potaniało to USG, ale my sie raczej już nie zdecydujemy. pozdrawiam i zyczę miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie i ich maleństwa! Siostra i Dota-dzieki za odp na temat ZUSu.Rzeczywiście dowiedziec się czegokolwiek na temat świadczeń to beczke soli można zjeść a jak sie już jakąś instytucje znajdzie to dostaje szczątkowe informacje.Wczoraj nawet napisałam e-maila do fundacji Rodzic po ludzku do działu porad prawnych.Zobaczymy czy coś odpiszą.Dam wam znać:) Dota masz racje z ubrankami.Niby rodzimy na jesieni i zima przed nami ale maluszka w wiekszości będziemy trzymały w domciu gdzie raczej cieplutko.Pisząc, że nastawiam się bardziej na ciepłe rzeczy chodziło mi o np.pajace bawełniane albo właśnie z frotki (mam jeden taki śliczny że codziennie go oglądam) z tym że z długim rękawkiem.Takich bardzo ocieplanych kupie może narazie ze dwie sztuki i jakiś kombinezonik ale to raczej bliżej terminu porodu.W Warszawie wszystko takie drogie-najbardziej obawiam się znalezienia mieszkania dla naszej rodzinki.Mąz nie zarabia zbyt dużo i te pieniądze z ZUSu by nas poratowaly a mieszkania do wynajęcia od 1000zł wzwyż.Znaleźć coś taniego i nie jakąś tam klitke to będzie problem :( no ale bądźmy dobrej myśli. No nic dziewczyny-narazie to tyle.Postaram sie jeszcze dziś tu do Was zajrzeć.Narazie buziaczki dla Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-no co jest.Pogoda pod psem.Tylko w domu siedzieć a na naszym forum ledwie 2 wypowiedzi.Poczytać co nie ma.Co godzinke zaglądam a tu pusto u nas :( Piszcie,piszcie :) Miło coś poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Rzeczywiście pusto ... a u nas też pogoda pod psem. Najgorsze są te straszne różnice temp. i ciśnienia ... ale co zrobić! Ale mieliśmy dzień. Dziecko starsze wścieku dostaje - chyba od pogody, Malutkie dla odmiany spokojne dzisiaj, a my padamy ze zmęczenia. Umyślałam sobie czyszczenie tego pierońskiego kremowego dywanu- oni tu wszędzie kładą kremowe wykładziny - ludzie co to za pomysły! Odkąd tu mieszkamy to latam jak wariatka z płynem do dywanów i czyszcze każą plamkę a to i tak na nic bo tam gdzie się dużo chodzi to dywan i tak ciemniejszy i całość paskudnie wygląda, a przy małym dziecku to już wogóle odpał! Ufff !!! Całe szczęście, że Mężuś zrobił większość!!! Ale i tak kręgosłup mi wysiadł. Zrobiliśmy sobie też wycieczkę po sklepach za ciuszkami dla Niunii i totalna klapa - nie ma nic z długim rękawem! No fakt, że niby sezon letni ale bez przesady - tylko body z krótkim rękawkiem, krótkie spodenki itp. A wogóle to kto ubiera noworodka w krótkie dżinsowe spodenki? No nie wiem może tylko ja taka powalona jestem, że nie zamierzam ubierać od razu takich ciuszków. No to się wygadałam... i nawet mi trochę ulżyło ;) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia26
Ewunia21 dzięki za podpowiedz a propo mabelków-obejrze i może się zdecyduję:). Jalu- nie wsciekaj sie tak na ten dywan. ja tez mam u siebie kremowy dywan w salonie i mowie ci-zapomnij o tych wszystkich srodkach do czyszczenia-szkoda pieniedzy i nerwów. mój mąż co jakiś czas wywozi nasz dywan do rodziców (dom z ogrodem) i tam w ogrodzie porządnie go polewa wodą, pierze z dodatkiem szmponu( chyba szoruje jakas szczoteczką-nie jestem pewna) a potem spłukuje. i wiesz co-nasz dywan przeszedł juz pare takich operacji i wciąż wygląa jak nowy-żadnych zacieków, zażółceń i na pewno jest czystszy niż gdy używaliśmy tych wszytskich preparatów do dywanów. aha-na odwrocie dywanu pisało żeby go nie moczyć( długie włosie, heat seezal) i co? nic się nie stało. Także Jalu- śmiało wywoź dywan do znajomych z ogrodem i nie męcz się z nim w domciu. Dziewczyny - ja jeszcze nie kupuje ciuszków dla dzidziusia ( jedyne które mamm to te sprezentowane prze koleżankę). nie wiem dlaczego ale jakaś przesądna jestem i normalnie się boję że zapesze. ale strasznie fajnie czytać o tym jak wy szalejecie w sklepach. Aż smutno mi się robi że ja wciąż nie wiem co to za doznanie-samemu wybierać i kupować malutkie ubranka. Zresztą z każdym dniem staję się coraz mniej pewna co do moich zdolnności ku temu. Nie mam zielonego pojęcia jaki rozmair trzeba kuopic, że nie wspomnę o tym CO TRZEBA KUPIĆ-ILE KAFTANIKÓW, BLUZECZEK, SPIOCHÓW, SWETERKÓW ITD. Czasami jak czytam Wasze wypowiedzi mam wrażenie jakbym wcale nie była w ciąży i trochę wam... zazdroszcze. Ale wariatka ze mnie co? Jestem ale wydaje mi sie ze nie jestem-to sie nadaje do dobrego psychoanalityka, hehehe. dobra-lece jakieś śniadanko przekąsić bo jeszce nic dzisiaj nie jadłam. Mój mąż rano wyjechał i zastanawiam się co ja będeę cały dzień sama robiła...Chyba coś zjem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Pogoda rzeczywiście dziwaczna.Spałam do pierwszej! I nadal chce do łóżeczka,nie wiem co ze sobą zrobić.Powiem wam że też mam straszną ochotkę uprć wykładzinę u nas w pokoju ale aż sie boję zacząć :) Tak to jest jak się trzyma psa w domu :) Ewcia26-co do mebelków to jeszcze chciałam dodać że ja chyba komodę kupię w Ikei-taką \"dla dorosłych\" bo można już za niecałe 200zł cos fajnego znaleźć a mebelki dla dzieci niestety zawsze są droższe a wkońcu ważne żeby ciuszki było gdzie trzymać. Co do ciuszków to ja też nie wiem ile teo tak naprawdę trzeba kupić więc kupuję tak \"na oko\" Troche cieńszych,troszkę grubszych.A co do rozmiarów to podobno (i ja się tego trzymam) najlepiej kupować różne.U mnie garderoba dla dzidziusia zaczyna sie od rozmiaru 56 i większych niż 64 narazie nie kupuję. Yalu-faktycznie-grubszych ciuszków teraz jak na lekarstwo i u nas.Ledwo udało mi sie 2 pary z dłuższym rękawkiem kupić.Noworodka też nie ubrała bym w krótkie jeansowe spodenki.Jakoś sobie tego nie wyobrażam.Taki maluszek musi mieć przede wszystkim wygodę. Dobra uciekam bo głodna sie też zrobiłam:) Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Ewcia niestety nie możemy wynieść tego cholerstwa bo to jest wykładzina od ściany do ściany a poza tym nie mamy tutaj takich znajomych żeby się takie pranie zrealizować. Poza tym większość mieszkania pokryta jest tym pieroństwem a wyprać prawie 70 m2 takiego czegoś to też jest wyczyn! No nic - dzisiaj wygląda to dużo lepiej niż przed czyszczeniem więc chociaż tyle. Co do ciuszków to się nie przejmuj - ja i za pierwszym razem i teraz też często nie mam pojęcia. Na razie robię tak, że do jednego ciucha podchodzę kilka razy zanim go kupię (chyba, że trafi się coś naprawdę ładnego i na wyprzedaży to biorę od razu). Zastanawiam się nad tym czy będzie wygodny dla Dzidzi, jak łatwo będzie się ubierało/ściągało, czy wreszcie spasuje kolorystycznie do tego co już mam (żeby Maluch nie wyglądał jak choinka). Co do rozmiaru to ja wogóle nie kupuję tego najmniejszego dla noworodków. U nas rodzą się "chłopy na schwał" (pierwszy miał 55 cm przy urodzeniu) więc rozmiar 56 odpada od razu (poprzednio takie ciuszki starczyły mi na 2 tygodnie). Ale to zależy od Dziecka, więc pod tym względem lepiej kupować pod koniec ciąży jak jest już pojęcie jakie duże będzie dziecko. A poza tym to tak jak Ewunia - mieszam te ciut większe rozmiary, nie kupuję ubranek ze sztucznymi domieszkami z niewygodnym dla dziecka zapięciem itd. itd. Gdybyś chciała to poszukaj też na necie bo krążą listy z wyprawką dla niemowląt przy czym często zawierają one trochę niepotrzebnych rzeczy - ale to co naprawdę Ci się przyda wyjdzie dopiero w praniu! No to tyle na razie. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Ja właśnie wróciłam od siostry, gdzie spędziłam prawie cały dzień. Mężuś wyjechał rano i wróci pewnie nad ranem :( a dzisiaj nasza rocznica. Pogoda taka, żę prawie przysypiam, co mi się praktycznie nigdy nie zdarza - koszmar. I w ogóle do nosa jest :( Gdzieś wyżej któras podawała link do strony, na której jest wyprawka dla dziecka i powiem Wam, że całkiem logicznie napisana. Chociaz ja doliczyłabym jeszcze po 2 szt, spiochów i kaftaników z długim rękawkiem, zwłaszcza gdy będziecie dzieciaczki trzymać w pieluszkach tetrowych, a nie jednorazowych, bo częściej zdarzają się wypadki przy pracy :) Ewcia ja też zabobonna jestem i nic nie kupuję zostawiam sobie to na wrzesień. Bez tego mam dosyć kłopotów w domu z rozhisteryzowaną i złośliwą babcią, która zobaczywszy że mam coś dla dzieciaczka nie dałaby mi już zupełnie normalnie żyć. Poza tym kompletnie nie mam gdzie tego schować, niestety też dzieki ww osobie. Ale trudno - też się trochę wyżaliłam i może mi lepiej. Yalu - spoko zdążysz kupić wszystko jak się trochę ochłodzi. A na pocieszenie powiem Ci, że sama mam w domu taki kretyńsko jasny dywan i czekam już od Wielkanocy, aż mój mąż go wypierze, ja cierpliwa jestem i co jak co, ale z takim brzuchem na kolanach dziada prała nie będę!! I ciągle czekam, niedługo mam urlop i trzeba będzie pokój pomalować, wtedy już go zmuszę do tego prania, bo brudasa na podłodze w odświeżonym pokoju nie dam sobie położyć. Pozdrawiam i znikam, bo was jeszcze moim czarnym humorem zarażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Dziewczyny, ale nerwowe dzisiaj. O ubrankach to powiem tyle, ze poszlam wcoraj przy okazji do takiego jednego sklepu. Wzielam w reke to co najmniejsze, bo tez tak jak ewcia nie mam pojecia o niczym, ale jak juz sie znalazlam w sklepie, to od razu widac ktoro jest na noworodka a ktoro na roczne dziecko. No i ze zgrozą zauwazylam, ze przecietna cena bawelnianego body dla noworodka to kilkanascie zlotych. A butelki jakies, a kaftaniki, a majtki z ceratką, mnostwo tego. Nie siedzialam tam dlugo, wyszlam, nic nie kupiwszy. Stwierdzilam, ze jeszcze przyjdzie odpowiedniejszy czas na zakupy. i chyba intuicyjnie wyczuje co jest mi potrzebne, a co zbedne. A najlepiej to bym chciala z tatą kupic to wszystko, wiec do tego czasu nie planuje zadnych zakupow dla dziecka. Co najwyzej dla siebie, bielizny bawelnianej potrzebuje i nowy krem przeciwko rozstepom. Widzialam specjalne figi dla babek w ciazy, takie "bez brzucha" ale to chyba bez sensu, zwykle tez sie nadają. A powiedzcie mi, bo sie lekko przestraszylam w tym sklepie jednej rzeczy- tam byla do sprzedania paczka majtek jednorazowych dla kobiet- 6 sztuk. Po co sie cos takiego kupuje? Czemu to ma sluzyc? Powiedzcie, bo ja pierwszy raz rodze i to co mi do glowy przychodzi odnosnie tych majtek nie jest przyjemne. A i jeszcze mam pytanko- naprawde zadna z was juz sie nie polozy na brzuchu? Bo ja zaczelam to robic i jest mi b. wygodnie. I nic nie gniecie, o ile sie nie wierce. W nocy spie na boku, ale w czasie dnia czytam na brzuchu. No a pare dni temu mialam pierwszy skurcz lydki w nocy i miesien mnie do tej pory boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez rodze pierwszy raz i prawde mowiac nie wiem do czego takie majtki moga byc.Moze po porodzie sie przydaja bo wiadomo ze swoje zwykle mozna wtedy poplamic niezle a takie to wyrzucasz i juz.Tak mi sie wydaje.Czyli chyba do szpitala (????) Co do ubranek to faktycznie przecietne body kosztuje ponad dyszkę. Wiec tak jak narazie cała wyprawka (bo mamy już prawie wszystko) kosztowała nas 2500zł!! A do kupienia zostały jeszcze środki higieniczne dla maluszka i reszta ubranek (z tych droższych bo takich typu np.kombinezonik czy coś cieplutkiego a za każde to ponad 5 dyszek trzeba dać) Na brzuszku nie leże ale z tego względu że nigdy tak nie lubiłam i nawet nie będac w ciązy było mi tak niewygodnie.I powiem wam że ostatnio spanie na lewym boku jakoś mi nie służy.Czuję wtedy każde uderzenie serca,drętwieje mi lewa noga i maluszek kopie bardziej więc śpię na prawym głównie bo na płasko też mu nie pasuje :( Mój maluszek od wczoraj kopie tylko w lewą stronę i to tak nisko że chyba po jajnikach i co chwila czuję jakieś kłucie w tym miejscu.Mam nadzieję że zmieni pozycję :) Mój mężuś tak bardzo chce miec synka że ostatnio przysniła mu sie straszna głupota.Śniło mu sie że urodzilam w szóstym miesiącu,urodził się chłopiec i zaraz odpadł mu siusiak i wszyscy kombinowali jak to przyczepić :) Uśmiałam się z niego nieźle i pól rodzinki też :) A wracając do ubranek to chyba wszystko wyjdzie pozniej ile czego trzeba miec.Narazie malutkie zapasy robie,troszke mam po siostrze,troszke nowych i starczy.A jesli chodzi o te listy co trzeba kupic dla dziecka to ja w tym sklepie w którym kompletuję całą wyprawkę też taką gotową dostałam ale duzo rzeczy jest takich bez których można się obyc-np. termometr do kapieli. No nic-rozpisałam sie.Uciekam.Zajrze jutro.Pozdrawiam gorąco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim mamusiom mieszkającym na południu Polski polecam skley-hurtownie \"JUTA\" adresy na stronie http://www.juta.com.pl/sklepy/sklepy.htm Maja bardzo duzy wybór naprawdę dobrej jakości ubranek dla dzieci i niemowląt w całkiem przyzwoitych cenach. kaftaniki i śpioszki już od 5 zł. Oczywiście nowe.Tanie pieluszki tetrowe, bo za 20 szt chcą chyba 34 lub 32 złote. Niestety opanowali tylko południową Polskę. Z siostrą prawie całą wyprawkę dla siostrzeńca tam zakupuiłyśmy, bo maja umowy z superproducentami. Polecam naprawdę. może któraś sie tam na wczasy w okolice wybierze, wtedy warto zaglądnąć. Właśnie odkryłam, że na stronie maja fragment ofert jak wejdziecie na oferte dla wszystkich, to dostepna jest dla bobasów, wprawdzie nie ma tam chwilowo nic dla noworodków, ale możecie sobie popatrzeć co maja mniej więcej i w jakich cenach. Co do tych majtek, to do szpitala sie nadają, sa tez takie wielorazowe, do prania się nadają, na allegro mozna o nich przeczytać: nazywają się: majtki poporodowe, ale musicie się zorietnować jak jest w waszych szpitalach. U nas np, nie wolno ani majtek nosic po porodzie, ani biustonoszy:( Koszmar!! Ale dziewczyny zaraz po obchodzie i tak zakładaja, bo jak bez tego??? No ale sie rozpisałam :) pozdrawiam Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Nie mozna majtek i biustonoszy???? A co , kobieta to jakies wiaderko czy co, ze mozna ja traktowac jak obrany z godnosci i wygody kawalek dupki za przeproszeniem i cycka? Wkurza mnie cos takiego, madrale , ci lekarze, szkoda ze dla wygody nie kazą kobietom lezec rozkraczone caly czas . Chociaz to chyba juz niedaleko od nienoszenia majtek. Mnie cos takiego wzburza w najwiekszym stopniu.My, kobiety wszystko znosimy, bo niby dla dobra dziecka wszystko sie zniesie, ale przeciez to jest upokarzajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mamuska
Hej dziewuszki:D,,,ja tylko na chwilke,tak mnie cosik dopadlo zeby poczytac o ciazowkach........ Chce wam tylko powiedziec ,abyscie nie przesadzaly z kupowaniem unbranek dla malenstw.....mam to juz za soba,i wiem ze sie bardzooooo cieszycie kupujac,ale naprawde zobaczycie ze dostaniecie jeszcze od znajomych ciuszki,od rodzinki,,,,wiec malenstwa tego nie przenosza!!!! Pozdrawiam wszystkie brzuchaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Siostra - to jeszcze nie wszystko. Wyobraź sobie, że przez cały czas pobytu na oddizle poporodowym nie wolno ci nosić własnej koszuli ale tylko szpitalną. Z tyłu lub z przodu wiązaną, która lediwe tyłek za przeproszeniem zakrywa. jak wyższa dziewczyna, to ta dopiero ma problem :( A do tego wszystkiego oczywiście mądra rodzina i znajomi wala w odwiedziny czy trzeba czy nie. A Ty się masz czuć komfortowo!! I jak tu nie mieć depresji poporodowej??!! I oni mają godło rodzić po ludzku i szpital przyjazny dziecku. Nie pytajcie co się tam jeszcze czasami dzieje, bo mnie cholera nosi. Tak więc jesli nawet będę rodzic u nas (do szpitala mam dwie minuty drogi), to na pewno nie sama i na pewno będę się nieźle buntować już po. :) A poza tym piekna pogoda dzisiaj :) mam nadzieje, że u was też. Fakt tego psuje mi jedynie myśl, że o 12 muszę do pracy :( Ale jeszcze tylko dwa tygodnie i mam urlop :):) miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki Dawno nie odwiedzała naszej stronki, ale jakoś nie miałam zbytnio czasu w pracy na rozpisywanie się. Witam wszystkie nowe Mamy do nas przybyłe. Co do tematu o kupowaniu ciuszków dla maleńst, to naprawde nie przesadzajcie, z doświadczenia wiem, ze za dużo nie wolno, bo okazuje się potem ze i tak wszystkich nieudało się załozyc , bo maluch juz urósł. Zawsze jest dobrze mieć po jakies 5 komplecików: spioszki, pajacyki, kaftaniki, body. Wiadomoze trzeba wtedy częściej robić pranie, ale maluch szybko ze wszystkiego wyrasta. A zawsze jest także jeszcze coś dostajemy od kogoś. Więc warto kupowac tak jak zeście mówiły trochę rozmiaru 56 i troche 62 przynajmniej na 2 miesiace starczy. No i czeka nas zakup ciepłych rzeczy, jak kombinezon, czy ciepłe sweteki i spodenki. A co do mebelków to na internecie naprawde mozna duzo znaleźć róznych propozycji. Ja bym poleciła wam takie mebelki sosnowe, komode i łóżeczka( a jeśli możecie to kupcie sobie większe łózeczko takie 70x140 może wam dłuzej posłużyc i jest lepsze jak dziecko urzadza nocne wędrówki w czasie snu), albo w ikei tez można kupic fajne mebeli za nawet rozsądne pieniażki. ja dla pierwszego dziecka kupowałam od kogos troszku byłu uzywane ale w bardzo dobrym stanie i za cały komplet: komoda z przewijakiem, łóżeczko, materacyk i regalik z półkami zapłaciliśmy tylko 450 zł.Polecam i tą formę zakupu. OK ale się rozpisałam. zabieram sie do pracy Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×