Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość benita0022
*** POLNA lecze sie tam od jakiś trzech mieisecy jestem po odstawieniu leków duphaston i prognowa 21 akutar wizyte mam 27 pazdziernika to okaze sie co i jak i czy wszytko chociaz schodzi na dobra droge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
tak ja lecze sie na POLNEJ jestem po odstawieniu leków duphasto i prodenowa 21 akutar 27.10 mam wizyte w poradni i zobaczymy jak to bedzie dalej teraz zaleczeniem lekarza było mierzyc tem //myslalam ze w dzisejszych czasach takie coś mnie ominie a tu prosze nie zawsze sie tak uklada jaby sie chcialo i nie chodzi tu o ta glupia tem ale po co to choróbsko tylko sie czlowiek denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
ale błedów porobiłam przepraszam postaram sie poprawić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
dopisuje do konta kolejny dzien bez @ jesli dobrze licze to jeszcze 274 dni jejku kazdy bol brzucha to masakra jak to sie dziwnie ludziom uklada zawsze myslalam ze nie bede miala problemu z dzieckiem a teraz trzese sie o kazdy dzien dziewczyny nie poddawajcie sie piszcie jak Wam sie uklada szczerze mówiąc to dziki temu forum nie stracilam resztek nadziei i moze oplacilo sie dobrze ze istnieja takie miejsca pol roku temu nawet nie wiedzialam ze jestem chora a teraz czekam na chyba najwazniejsze zdjecie w moim zyciu mala rzecz a cieszy trzymam kciuki za Was nie przestawajcie pisac bedzie Wam lepiej jesli nie bedziecie tego dusic w sobie na razie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
cześć dziewczyny! anta1981 naprawdę jesteś silna,ja nie wiem co bym zrobiła,ogólnie to mam słabą psychikę...3mam kciuki i to mocni:) benita0022 ja też się tam leczę.2tygodnie temu byłam w poradni na kontroli,lekarz dał mi skierowanie na badanie krwi zbadać miałam prolaktynę no i mi spadła na 34,8 a gdy wychodziłam ze szpitala w sierpniu miałam48,5. w piątek dzwoniłam do lekarz ale mojego nie było mam zadzwonić teraz w piątek to on powie co dalej. narazie biorę duphaston i estrofem to na wyregulowanie cyklu, i Bromergon to na obniżenie prolaktyny. ma mi potem zapisać tabletki na jajeczkowanie-chciałabym je już dostawać. a jeśli można wiedzieć u jakiego lekarz się leczysz?ja u dr Słopienia. odpisz:) Aha dziewczyny,czy któraś może już brała tabletki na jajeczkowanie i jak to działa,moze mi któraś z Was napisać??? pozdrawiam WAS i 3majcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
wiesz co ja zawsze byłam u doc błazej meczekalski ale on sie teraz zmienił i ostatnio byłam u kogoś innego wiec teraz jak pojade to dokladnie wypadam sprawe !!! a na dodatek piszesz tu o piatku a ja mam zawsze wizyte w poniedzialek myslalm ze tylko w poniedzialek przyjmuje ale chodzisz tam do tej poradni pray polnej tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
do benita0022 : tak chodzę tam na polną. oni przyjmują codziennie od poniedziałku do piatku,i w każdy dzień ma dyżur inny lekarz. ja chodzę w piątki do dr radosława słopienia. bardzo miły człowiek,przede wszystkim wysłucha co masz do powiedzenia, doradzi. no mnie się wydaje, że lepiej trafić nie mogłam-jestem bardzo zadowolona. jak leżałam w szpitalu w sierpniu z takimi dwoma dziewczynami to nawet jedna z nich przeszła do niego się leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
benita0022 jak chcesz to możesz sprawdzić sobie lekarzy na stronie www.znanylekarz.pl /poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika1905
hej:) ja tez ma stwierdzone pco ;/ dopiero po dwoch latach trafilam do endokrynologa naszczescie dobrego przebadali mnie dokladnie i wyszlo. prawda jest taka ze to choroba przewlekla i jak doktor powiedzal tak naprawde nie wiadomo dokladnie co ja powoduje;/ czyli wniosek est taki ze leczenie jest tylko powieszchowne i nigdy sie nie wyleczymy ;/ mozna zapobiegac i probowac ograniczyc ;/ ale to swinstwo i tak bedzie ....no chyba ze cos odkryja(tzrymam kciuki za lekarzy:) z tego co sie dowiedzaalm przez eszte zycia bedzie faszerowanie sie tabletkami regularne kontrolehormonow..itd ale to mnie tak nie przeraza jak to ze zajscie w ciaze jest bardzo trodne ...prof. powidzal ze "im szybciej zdecyduje sie na dziecko tym lepiej, bo potem bede miec jeszce wikasze problemy ;/ ale ja mam 21 i nie widze jak narazie mozliwosci nie ma MEZA ANIE CHLOPAKA JAK NARAZIE...a chciala bym kiedys zostac matka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
witaj mika1905. nie wiem co mam napisać...jest mi naprawdę bardzo przykro. a skąd jesteś i gdzie się leczysz? fajnie, że trafiłaś tutaj, dziewczyny są super i przede wszystkim podtrzymią Cię na duchu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwira01214
kto jest ze slaska ? Czy ktos z was drogie panie leczyl sie w jakich kolwiek szpitalach na slasku? Podajcie najlepsze namiary! Czy prywatnych lekarzy czy kliniki? Ktora najlepsza ? Zabrze ? Katowice- Ligota ? Jestem bez silna... Pragne miec dziecko... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje drogie, mh tak czytam juz od paru godzin, i pierwsz myśl jaka mi się nasuwa to podziękowania dla Was, bo naprawę wasz wypowiedzi dodaja mo otuchy i wiary że jednak mogę zostac mama, podobnie cierpie na pcos, zdiagnozowane rok temu, kłopoty z miesiączką od zawsze, nadwaga również, starania o dziecko ponad rok, obecnie lecze sie clostibegytem, czy wiecie coś na temat skuteczności tego leku? proszę piszcie mój mail agus13-83@o2.pl, nie ukrywam iż potrzebuję wparcia bo są chwilę kiedy naprawdę , wątpię same rozumiecie, mój mąż tak bardzo pragnie dziecka że kompletnie wyparł z świadomości to że jestem chora, i jak to mówi będzie dobrze, jednak ja wiem swoje, dziewczyny,kobiety piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, aguś25 ja też biorę CLO w 5 dniu cyklu po 1 tabl dziennie przez 5 dni. Biorę tez bromergon na obnizenie prolaktyny(od 3 lat 1/2 tabl.) Z Cla próbowałam też po 2 i po 3 tabletki ale nie było rezultatów :( Moje jajniki najlepiej się czują przy 1 tabl,a wiem to bo robiłam badanie w 25 dniu cyklu na progesteron i wyszło pozytywnie(wcześniej poziom był za niski) Trzeba próbować i mieć nadzieję,a przede wszystkim mieć do tego pewien dystans i nie nastawiać się od razu się uda ;] -chociaż i tak bywa ;) Czas pokaże ..... Ja staram się o dzidziusia od ponad roku lecząc się Clo... może tym razem się uda ;) Powodzenia Dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
witam was dziewczyny! LiMonia ja mam pco i podwyższoną prolaktynę, biore duphaston i estrofem no i bromergon a także siofor. lekarz ma mi potem zapisać na jajeczkowanie. czy duża jest szansa właśnie po tych tabletkach??? ja co chwilę płaczę tak bardzo pragne dziecka. odp proszę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
witajcie dziewczyny! aguś 25 wiem co czujesz bo sama to przezywam i naprawdę jest cięzko. o mnie możesz przeczytć powyżej na co choruje. nie dziwie się tobie że potrzebujesz sparcia bo my same właśnie tutaj po to jesteśmy. 3maj się. jak będziesz miała pytania to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ***anka Ja także, jak i Ty, mam PCO i hiperprolaktynemię... od 3 lat biorę bromergon,brałam wcześniej diane35 i yasmin.Kiedy zdecydowałam się rok temu na dzidziusia postanowiłam odłożyć pigułki,brałam tylko bromek. Lekarz powiedział,że jak chcę mieć dzieci to musimy zacząć stymulację jajników. Wtedy po raz pierwszy zaczęłam stosować clostibergyt. Najpierw po 1tab-wyniki były przeciętne po 2 tab-troche gorzej po 3 tab- całkowicie żle Lekarz postanowił powrócić do 1 tabl i znów zrobiłam badania,okazało się,że przy takiej stymulacji w okresie owulacyjnym moja komórka jajowa miała wielkość 1,8mm,gdzie przy ok.2mm pęka. Badania progesteronu potwierdziły,że owulacja była,więc od tego czasu stosuję takie samo leczenie na zasadzie: uda się,albo się nie uda.... na razei sie nie udaje :(:???( Tak bardzo pragnę dziecka,że nie potrafię o niczym innym myśleć : ( Pracuję w szkole,więc wciąż mam do czynienia z dziećmi ;/ Właśnie dziś dowiedziałam się,że koleżanka jest w ciąży,a też się leczyła bromkiem. Widać innym się udaje,więc czemu i nam sie ma nie udać. Trzeba się troche zdystansować i wierzyć,że gdzieś coś jest każdemu z nas pisane i wszystko się ułoży jak powinno. Trzymajcie się cieplutko i wierzcie,że w końcu się spełni nasze wspólne marzenie!!!!! Pozdrawiam,pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
Do LiMonia: dziękuje Tobie za odpisanie. ja dokładnie mam wizytę u lekarz 14listopada wtedy będę na pobieraniu krwi by sprawdzić wysokość prolaktyny i mam nadzieję że dostane wtedy tabletki na jajeczkowanie. a możesz mi trochę przybliżyć jak to jest z tymi tabletkami?bo Ty napisałaś że po jednej tabletce jest tak , po 2 inaczej...nie rozumiem tego? to są jakieś badania i na czym one polegają?to się robi w jakimś dniu cyklu?z góry będę wdzięczna!dziękuje. 3majcie się dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdalenaX
aguś25 Mam podobny co ty problem z moim facetem. Też wyparł ze świadomości fakt, że być może nie będziemy mieć swoich dzieci i tylko ciągle powtarza, że on wie, że wsztstko będzie dobrze. Zachowuje się tak jakbym była zupełnie zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwiatko
czesc, ja od niedawna także mam stwierdzone przez lekarza policystyczne jajniki, miala testy hormonalne robione no i niestety mam pco,biore yasmin jak narazie to zle go znosze ale lekarz kazal jeszcze jedno opakowanie przyjac.Powiedzcie mi kochane czy mozna miec dzieci, chcialabym miec chociaz jedno, moze nie juz ale kiedys.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwiatko
Czesc , JA takze mam stwierdzone policystyczne jajniki, mialam testy hormonalne robione, biore yasmin zle sie czuje ale lekarz kazal mi jeszcze jedno opakowanie zjesc, czy ktos wie czy da sie z tego wyleczyc i kiedys zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć lwiatko ja też biore yasmin, dobrze sie czuje po nim. Napewno da sie zajć w ciąże, tylko nie które dziewczyny mają łatwiej, to zalezy od psychiki i od organizmu! nie załamuj sie bo to jest najgorsze co maże być! Należy być optymistycznie nastawioinym to wtedy napewno sie uda! Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ***anka: hej,mój lekarz powiedział mi,że każda kobieta inaczej toleruje te clo. Początkowo miałam brac 1 tabl w 5 dniu cylku przez 5 dni. Potem w połowie cyklu ustaliliśmy termin prawdopodobnej owulacji i w tym dniu przyszłam do lekarza na usg dopochwowe,na podstawie którego mozna było stwierdzić czy urósł mi pęcherzyk na tyle,aby pęknąć.W tym dniu miał on wielkość 1,8mm,a mój lekarz powiedział,że pęcherzyki pękają przy wielkości ok 2mm:( postanowiliśmy w nastepnym miesiącu zwiększyć dawkę do 2 tabletek.Poźniej znów była obserwacja w połowie cyklu i pęcherzyk był mniejszy,tak więc spróbowaliśmy jeszcze przy 3 tabletkach + jeszcze w 25 dniu cyklu zrobiłam badanie krwi na progesteron, które wykazało,żę do owulacji nie doszło(za niski poziom). W kolejnym cyklu postanowiliśmy wrócić znów do 1 tabl-bo po niej pęcherzyk reagował najlepiej. Znów wzięłam clo i w okresie okołoowulacyjnym byłam na usg,które wykazało pęcherzyk 1,9mm - więc lepiej ;) Zrobiłam jeszcze badania na progesteron i okazało się ,że doszło do owulacji ;) Potem tylko czekałam na okres i ...niestety pojawił się. Teraz wiem,ze po 1 tabl CLO mój pęcherzyk rośnie,ale chyba jeszcze nie trafiliśmy z mężem w ten właściwy dzień :( Ja mam długi cykl bo ok 34-36 dni i to też stanowi problem z rozpoznaniem:( Mam nadzieję,że u Ciebie pójdzie szybciej i prościej ;) Głowa do góry,inni mają jeszcze większe problemy!!! Trzymaj się cieplutko,pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
LiMonia dziękuje Tobie za napisanie i wyjaśnienie mi jak ogólnie to wygląda. Ja mam wizytę 14 listopada u mojego lekarza i wtedy Idę pobrać krew by sprawdzić jak już spadła prolaktyna-do ilu. I wtedy mam nadzieje, że zapisze mi tabletki na jajeczkowanie. zobaczymy jak to będzie. Bardzo się tego wszystkiego boję. Przerażają mnie te wizyty, badania po tych tabletkach na jajeczkowanie... ale jestem gotowa i zrobię wszystko co tylko będzie możliwe by mieć dziecko, nawet jakby to miało boleć, były by łzy ale zrobię wszystko by móc być szczęśliwa. Życzę Ci też by Ci się w końcu udało. A skąd jesteś LiMonia??? pozdrawiam!!!3maj się cieplutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z woj.opolskiego,ale jak widzę większość z Was to zapewne okolice Poznania,Warszawy i Łodzi. Może jest ktoś z opolskiego?? A Ty ***anka skąd jesteś?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka-anulka
Cześć dziewczyny! O PCO wiem już chyba wszystko poza jednym: jak to jest z tym naszym libido? Czy jest szansa że po leczeniu hormonalnym (w moim przypadku luteina, androcur i yasmin) to libido będzie większe? Że będe miała choć odrobinę chęci?, bo narazie to jakaś tragedia, chęci brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***anka
cześć dziewczyny! LiMonia ja jestem dokładnie z Czerniejewa tj koło Gniezna. Lęczę się w Poznaniu. przepraszAm, że nie op ale nie miałam zbytnio czasu. Pozdrawiam Was bardzo mocno. 3majcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
cześć dziewczynki wracam do Was po tygodniowym pobycie w szpitalu 6 dni temu myslalam ze to juz koniec koniec naszej radości zaczęło się krwawienie i wyladowalam na ostrym dyżurze lekarka powiedziala ze bardzo mozliwe ze dziecko umarlo ale musimy czekac do poniedzialku i tak czekalam dostawalam leki kroplowki a w poniedzialek usg i bicie malenkiego serduszka 5tydzien 5dzien ciazy wszystko ok zostwili mnie jeszcze na obserwacji ale dzis wrocilam do domku dbac o siebie nie przemeczac sie i byc dobrej mysli jestem i Wy tez nie załamujcie sie wierze że Wam tez sie uda dziekuje ze jestescie powodzenia wszystkim pcowiczkom spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiulka_82
Hej dziewczyny :) Anita1981 trzymam kciuki, będzie dobrze tylko koniecznie musisz teraz na siebie uważać, bo przecież maluszek jest najważniejszy :) Ja mimo PCO jestem już w połowie ciąży (prawie 22 tydzień) mamy się dobrze i ja i nasza córeczka :) Pozdrawiam Was dziewczyny i nie załamujcie się- głowy do góry :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anta1981! Ja także mam PCO i staramy się z mężem o dzidziusia. Jestem z Bydgoszczy. Do jakiego lekarza chodzisz? Państwowo czy prywatnie? Życzę zdrówka dla ciebie i dla dzidzi którą nosisz w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta1981
Justyna061284 ja chodze do Marii Polak prywatnie przyjmuje na karpackiej za komenda policji na poczatku nie bylam do niej zbytnio przekonana czasami sprawia wrazenie ze tak brzydko powiem jedzy trzeba to przetrzymac, teraz wiem ze gdyby nie ona to pewnie do tej pory bym nic nie wiedziala o mojej chorobie ufam jej. nie narzucala mi leczenia zawsze pytala czy zgadzam sie na taki i taki lek podpowiadala ktory lepszy czytalam o niej wiele negatywnych opinii ale prawda jest taka ze ona nie nadaza z przyjmowaniem pacjentek mysle ze gdyby przyjmowala czesciej to sytuacja wygladalaby podobnie nie chce Ci niczego narzucac moja siostra chodzila do sobocinskiego ja bylam u niego raz i nigdy wiecej juz mnie nie zobaczy jesli chcesz jeszcze jakies namiary na pania Polak daj znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×