Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość jokasta

Dowiedzialam sie niedawno, ze mam zespol policystycznych jajnikow i moge miec problem z zajsciem w ciaze. Termin jast dla mnie nowy, wiec piszcie babki, co wiecie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpisz
www.google.pl i szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość f a t e
Na jakiej podstawie to stwierdzono? miałaś wszystkie badania, czy tylko USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nocnik
Ja tez mam zespol policystycznych jajnikow. Mam robione badania hormonalne co pol roku, mialam USG przez pochwowe. Moja kuzynka tez jest na to chora.W pierwsza ciaze zaszla bez problemu, w druga nie moze. Teraz brala jakies hormony na wywolanie i zaszla w ta ciaze (bliznieta), w 5 miesiacu poronila. :( Nieleczony zespol policystycznych jajnikow prowadzi do problemow z zjasciem w ciaze ( i jej utrzymanie), cukrzycy, hiperandrogenizacji, klopotow z cisnieniem. i wiele innych. Ja biore tabetki antykoncepcyjne i spironol (na za wysoki testosteron). Powinna brac Diane-35, ale mi nie sluza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisiek31
ja tez mam policystyczny jeden jajnik,mam zaburzenia hormonalne,nie mogę zajść w ciąże i całe mnóstwo innych rewelacji...chciałabym tylko,żeby któraś z Was kochane kobitki napisala mi,ze się z tym uporała teraz jest zdrowa i urodziła ślicznego dzidziusia.....bo mam takiego doła. A laltka lecą! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombel
chciałam powiedzieć że też mam zespół policystycznych jajników. Mam problemy z zajściem w ciążę i nadwagę z którą walczę już tak długo że można na głowę dostać! teraz też jestem na diecie i mam nadzieję że teraz mi się uda bo to przecież akie ważne w tej chorobie. Podobno jedną z możliwości jest operacja która polega na przekłóciu jajników w celu uwolnienia jajeczek. to podwyższa możliwość zajścia w ciążę o jakies 40-60% ! sama nie wiem już nie mam sił a wszystkie moje koleżanki zachodza w ciążę i się cieszą a ja mam takiego doła że się nie mogę pozbierać POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nocnik
moja kuzynka leczyla sie na bezplodnosc i dopiero po tej operacji zaszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra również ma policystyczne jajniki .Ponad rok starała się zajść wciążę, i udało się.W ubiegłym roku urodziła zdrowego, cudnego MALUSZKA.Nadmienię jednak,że leczyła się(przyjmowała jakieś hormony).Ale warto było czekać!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamejka
cze kobitki! ja mam wielotorbielowatość jajników.czy mozecie mi napisac czy to to samo co policystyczne jajniki,bardzo was prosze.a moze ktoras z was tez ma ta sama wade co ja .pomozcie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamejka
cze to jeszcze raz ja.podaje wam moj adresik ,piszcie jek mozecie.appapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak sobie myślę
moim zdaniem to nie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio moj ginekolog stwierdzil ze moje jajniki sa puste, czy to moze oznaczac ze to zespol policystycznych jajnikow? musze dodac ze zaczelam tyc i jestem przerazona swoim wygladem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abunia
Mam 25 lat i dopiero niedawno po przeprowadzeniu USG dowiedzialam sie ze mam Zesół Policystycznych Jajników.Lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne Jeanine(biore je juz3 cykle) - sadze jednak ze sa to nieodpowiednie tabletki dla mojego organizmu(mam problemy z cera, miesiaczki znikome, bole piersi).Chcialabym nawiazac kontakt z osobami ktore tak jak ja maja PCO.Moze w leczeniu tej choroby stosuje sie takze inne tabletki?z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abunia, Proponuję zrobić inne badania, byś miała 100% pewnosc, że masz tą chorobę. Ja miałam tez tylko USG, przepisano mi tabletki, a pozniej okazało się, że wcale nie mam tej choroby, tylko lekarce coś się przewidziało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abunia
Fate, Niestety mialam juz robione badania hormonalne i teza sie potwierdzila :( mam PCO.Nie chce juz dluzej stosowac jeanine- powoduje u mie zapalenie skory.Czy mozna przerwac branie tabletek w polowie opakowania?Nie chce zeby zapalenie sie dalej roznioslo.Nie wiem juz co mam robic.jakie tabletki dla mnie beda najlepsze?fate a ty jakie bralas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi. Ja brałam Cilest, niestety całkiem niepotrzebnie. Teraz biorę inne (bez działania antykoncepcyjnego), gdyż moim problemem nie jest PCO, tylko zupełnie coś innego. Szczerze mówiąc, to odstawinie tabletek w połowie opakowania nie jest chyba najlepszym pomysłem. Powinnaś poradzić się ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do f a t e :) piszesz ze bierzesz inne tabletki bez dzialania antykoncepcyjnego, Ja tez niedlugo zaczne brac takie tablety (moje nazywaja sie Cyclo-Progynowa) moje pytanie w zwiazku z tym jak sie czujesz po tych tabletkach? Ja kiedy bralam antykoncepty to strasznie sie czulam psychicznie a do tego mialam zatrzymanie wody w org i ogromny apetyt :( BOJE SIE :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abunia
hmm..w takim razie juz nic nie rozumiem-chcialam zeby ginekolog przepislam mi Cilest ale powiedzial ze to nie sa tabletki do leczenia PCO.Kiedys juz bralam Cilest nawet przez dlugi okres czasu i nie mialam zadnych skutkow ubocznych ( oprocz zmniejszonego libido- o zgrozo :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abunia
Czy któraś z Was kobietki :) leczy PCO przyjmujac Cilest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchela
Abunia-- tydzien temu po badaniach ginekologicznych lekarz wutawil mi diagnoze PCO To o czym uslyszalam bylo dla mnie niespodziewanym ciosem.mam co prawda dopiero 23 lata i jeszcze nie mysle o dziecku i nie k,yslalam .Lekarz powiedzial mi ze nie moze nic zdzralac puki nie zaczne myslec o ciazy dopiero wtedy cznie mnie leczyc.Puki co przepisal mi wlasnie tabletki antykoncepcyjne joanine BARDZO SIE BOJE ZE PO NICH PRZYTYJE wIESZ MIALAM JUZ STYCZNOSC Z DIANA w celu pozbycia sie traziku na twarzy Jednak ona nie pomogla mi a wrecz spowodowala ze urosy mi piersi i nabralam ponad 20 kg na wadze Teraz juz powrucilam do wagi swojej poprzedniej i dlatego obawiam sie przyjmowania kolejnych hormonow.Czy mozesz bo cos wiecej io JA=OANINE powiedziec?jak sie czylas?jakie skutki uboczne mialas? A moze ktos wie jak nie przytuc przy braniu tabletek antykoncepcyjnych?bardzo prosze cioe o pomoc Boje sie ze slowa lekarza sprwadza sie w przyszlosci Ze jestem bezplodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchela
Abunia-- tydzien temu po badaniach ginekologicznych lekarz wutawil mi diagnoze PCO To o czym uslyszalam bylo dla mnie niespodziewanym ciosem.mam co prawda dopiero 23 lata i jeszcze nie mysle o dziecku i nie k,yslalam .Lekarz powiedzial mi ze nie moze nic zdzralac puki nie zaczne myslec o ciazy dopiero wtedy cznie mnie leczyc.Puki co przepisal mi wlasnie tabletki antykoncepcyjne joanine BARDZO SIE BOJE ZE PO NICH PRZYTYJE wIESZ MIALAM JUZ STYCZNOSC Z DIANA w celu pozbycia sie traziku na twarzy Jednak ona nie pomogla mi a wrecz spowodowala ze urosy mi piersi i nabralam ponad 20 kg na wadze Teraz juz powrucilam do wagi swojej poprzedniej i dlatego obawiam sie przyjmowania kolejnych hormonow.Czy mozesz bo cos wiecej io JA=OANINE powiedziec?jak sie czylas?jakie skutki uboczne mialas? A moze ktos wie jak nie przytuc przy braniu tabletek antykoncepcyjnych?bardzo prosze cioe o pomoc Boje sie ze slowa lekarza sprwadza sie w przyszlosci Ze jestem bezplodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchela
Abunia-- tydzien temu po badaniach ginekologicznych lekarz wutawil mi diagnoze PCO To o czym uslyszalam bylo dla mnie niespodziewanym ciosem.mam co prawda dopiero 23 lata i jeszcze nie mysle o dziecku i nie k,yslalam .Lekarz powiedzial mi ze nie moze nic zdzralac puki nie zaczne myslec o ciazy dopiero wtedy cznie mnie leczyc.Puki co przepisal mi wlasnie tabletki antykoncepcyjne joanine BARDZO SIE BOJE ZE PO NICH PRZYTYJE wIESZ MIALAM JUZ STYCZNOSC Z DIANA w celu pozbycia sie traziku na twarzy Jednak ona nie pomogla mi a wrecz spowodowala ze urosy mi piersi i nabralam ponad 20 kg na wadze Teraz juz powrucilam do wagi swojej poprzedniej i dlatego obawiam sie przyjmowania kolejnych hormonow.Czy mozesz bo cos wiecej io JA=OANINE powiedziec?jak sie czylas?jakie skutki uboczne mialas? A moze ktos wie jak nie przytuc przy braniu tabletek antykoncepcyjnych?bardzo prosze cioe o pomoc Boje sie ze slowa lekarza sprwadza sie w przyszlosci Ze jestem bezplodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21-latka
Hej dziewczyny ja tez mam PCO-dowiedzialam sie ponad rok temu,mam 21 lat,dlugo przyjmowalam diane -35 ale ze wzgledu ze mialam mocne miesiaczki od 6 miesiecy przyjmuje jeanine.Pozdrawiam wszystkie pco-wiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJ80Di, Tak, ja biore te same tabletki, co masz przepisane. Wypowiadałam się na ten temat na Twoim oddzielnym topiku (nick był inny). Skonczyłam już całe opakowanie i żadnych zmian praktycznie nie odczułam. Na moje rzekome PCO miałam przepisany Cilest. Moja lekarka widocznie uznała, że są to tabletki, które mnie wyleczą. Powiedziała, że kuracja będzie trwała ok. 12 miesiecy. Powiedziała, że mam się nie odchudzać i wspomniała też o wapniu.... Ale przypominam - ona nie jest najlepszą lekarką ! Praktycznie wcale sie nie zna. Już wiele dziewczyn z mojego miasta się na niej przejachało. Kobieta potrafiła nawet przepisać tabletki, których już nie produkują :/ pozarawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKA_20
cze babki ja równiez mam to głupie PCOS !!! ale nie wierze zbytnio mojemu lekarzowi poniewaz stwierdzil on u mnie pcos tylko na podstawie usg przez pochwowego i po problemach z jakimi do niego przyszłam u mnie to jest taka historia ze od zawsze mialam nieregularny okres a strach uwierzyc ale co 5 ,6 7,8,9,a najdłuzej nie mialam okresu 11 miesiecy co prawda ze balam sie isc do lekarza i tak czekalam jak na zbawienie 1 raz u ginekologa bylam w styczniu i bylo okropnie zero delikatnosci ale to nie wazne oprócz takiego okresu mam ten nieszczesny HIRSUTYZM włoski rosna mi w okolicy ust i od spojenia łonowego do pepka okropnosc pozatym mam duzo skrzepów zamias krwi otyłosc to juz normalna sprawa ze zadne diety mi nie pomagaja ani nic no i do tego jeszcze cukrzyca mi sie napatoczyla to sa wszsytkie objawy PCOS tak mi powiedzial lekarz chociaz widzilam na usg jak wygladajaa jajniki z pcos a moje jak mi pokazl wygladaly tak samo ;( mnie tez przepisal DIANE 35 ale podobno po niej sie strasznie tyje to az boje sie zaczac je brac a tak w ogole to bierze sie je od 1 dnia okresu a jak ma sie takie nieregularny okres to naprawde pare miesiecy mozna sobie na niego poczekac według lekarza a bylam ostatni raz w marcu 24 powiedzal ze okres bedzie niedługo zastanawia mnie o jakie to niedgługo mu chodzilo bo juz minely 2 tygodnie a okresu jak nie bylo tak nie ma :(jest pewna matoda czyli ELEKTROKAUTERYZJACJA robia dziury w jajnikach i to przywraca owulacje na okolo 6 miesciacy i wtedy trzeba ostro dzialac jak chce sie miec dzidziusia ale jeszcze nie wymyslono takiej metody która leczy PCOS NA STAŁE NIESTETY mozna zaprzestac leczenia ale warunkiem jest okres przynajmniej 1 na 3 miesciace trzeba byc pod kontrola lekarza nalzey pilnowac zeby nie doszlo do przerostu ENDOMETRIUM (blona sie złuszcza ale nie jest wydalana) aha i z tego co wiem jeszcze to duza wieksza jest liczba poroniem przy pcos a jak sie juz uda z dzidziusiem to tez czesto zdazaja sie blizniaczki.PISZCIE KOBIETKI CO TAM JESZCZE WIECIE NA TEMAT PCOS TRZEBA SIE WSPIERAC STARAJACYM SIE O MAŁA FASOLE LUB PRZYSZLYM MAMA ZYCZE POWODZENIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKA_20
cze babki ja równiez mam to głupie PCOS !!! ale nie wierze zbytnio mojemu lekarzowi poniewaz stwierdzil on u mnie pcos tylko na podstawie usg przez pochwowego i po problemach z jakimi do niego przyszłam u mnie to jest taka historia ze od zawsze mialam nieregularny okres a strach uwierzyc ale co 5 ,6 7,8,9,a najdłuzej nie mialam okresu 11 miesiecy co prawda ze balam sie isc do lekarza i tak czekalam jak na zbawienie 1 raz u ginekologa bylam w styczniu i bylo okropnie zero delikatnosci ale to nie wazne oprócz takiego okresu mam ten nieszczesny HIRSUTYZM włoski rosna mi w okolicy ust i od spojenia łonowego do pepka okropnosc pozatym mam duzo skrzepów zamias krwi otyłosc to juz normalna sprawa ze zadne diety mi nie pomagaja ani nic no i do tego jeszcze cukrzyca mi sie napatoczyla to sa wszsytkie objawy PCOS tak mi powiedzial lekarz chociaz widzilam na usg jak wygladajaa jajniki z pcos a moje jak mi pokazl wygladaly tak samo ;( mnie tez przepisal DIANE 35 ale podobno po niej sie strasznie tyje to az boje sie zaczac je brac a tak w ogole to bierze sie je od 1 dnia okresu a jak ma sie takie nieregularny okres to naprawde pare miesiecy mozna sobie na niego poczekac według lekarza a bylam ostatni raz w marcu 24 powiedzal ze okres bedzie niedługo zastanawia mnie o jakie to niedgługo mu chodzilo bo juz minely 2 tygodnie a okresu jak nie bylo tak nie ma :(jest pewna matoda czyli ELEKTROKAUTERYZJACJA robia dziury w jajnikach i to przywraca owulacje na okolo 6 miesciacy i wtedy trzeba ostro dzialac jak chce sie miec dzidziusia ale jeszcze nie wymyslono takiej metody która leczy PCOS NA STAŁE NIESTETY mozna zaprzestac leczenia ale warunkiem jest okres przynajmniej 1 na 3 miesciace trzeba byc pod kontrola lekarza nalzey pilnowac zeby nie doszlo do przerostu ENDOMETRIUM (blona sie złuszcza ale nie jest wydalana) aha i z tego co wiem jeszcze to duza wieksza jest liczba poroniem przy pcos a jak sie juz uda z dzidziusiem to tez czesto zdazaja sie blizniaczki.PISZCIE KOBIETKI CO TAM JESZCZE WIECIE NA TEMAT PCOS TRZEBA SIE WSPIERAC STARAJACYM SIE O MAŁA FASOLE LUB PRZYSZLYM MAMA ZYCZE POWODZENIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam PCOS. Lecze sie tabletkami antykoncepcyjnymi (na razie), jak bede chciala zajsc w caize to odstawie. Jak nie wyjdzie nic przz 6 miechow to tez bede miala elekrtocośtam (to o czym pisala Majka). Niestety musimy sie leczyc az do menopauzy, gdyz przez PCOS mozemy miec nadcisnienie, problemy z waga, owlosienie, cukrzyce. A to dopiero wierzcholek gory lodowej . Tak przy okazji mam 21 lat i o PCOS dowiedzialam sie kiedy mialam 19 lat (badania hormonalne i USG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×