Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

Muszę lecieć karmić żuka, bo marudzi, więc tylko w punktach napisze na razie - 10 kg to niemożliwe w ciągu miesiąca, chyba, że żarła jak świnia, albo to woda zatrzymana w organiźmie (hormonalne tabl. sprzyjaja temu) - recepta jest ważna 30 dni na zwykłe leki, antybiotyki 7 dni, więc jak masz od dawna to już niestety :( - okresu nie ma jak się bierze ale mogą być krwawienia w środku cyklu -trzeba brać dokładnie co do godziny nie jak \"zwykłe\" tableteki Uciekam bo już mi wyje, jestem wyrodna matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja naprawdę nie przesadzam aya! już sama zaczynam się zastanawiać dlaczego ona jest taki osrus...:0 :0 :0 pije mleko , nie daję jej żadnych kaszek....i je normalnie przecież, nawet wg waszych dzieci to mniej :0 nie pasę jej na chów...:0 dziś już mam namoczone 2 body..:0 a co do nocnika to fajna byłaby sprawa , szczególnie w Nadii przypadku....ale jakoś poczekam...przecież ona nie wie , że robi kupę , prawda? a i cały dzień ( przy jej częstotliwości wydalania :0 ) siedziałaby na nocniku :( nie wyobrażam sobie tego....i najgorsze, że jej za bardzo nie przeszkadza jak ma kupę :0 pokłóciłam się z mężem przez telefon ....na koniec rzuciłam słuchawką....a co? albo, albo....nooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mcdzia
Ja używam cerazzette od urodzenia Jaśka i jestem bardzo zadowolona, chociaż jak to bywa z hormonalnymi lekami to sprawa indywidualna. Ja raczej nie tyję tylko odwrotnie, ale to pewnie przez karmienie. To fakt, że nie ma okresów, więc trochę tak dziwnie, ale w lecie to akurat super. (można się kąpać kiedy się chce itp.) Nie mam żadnych ,,jazd'' po nich, czasem przez dwa trzy dni w miesiącu chodze poddenerwowana. Libido w normie. Czasem tylko zapomniałam tabletki i wtedy trzeba uważać przez 7 kolejnych dni i zabezpieczac się dodatkowo. Ja wzięłam pierwszą tabletkę zaraz jak kupiłam, moja ginekolog powiedziała, że nie trzeba czekać na jakis konkretny dzień cyklu tylko brać od razu. Tyle o cerazette. Byłam na spacerku. Przyjechała kuzynka i wybrałyśmy się. Wniosłam mojego wózkowego grzmota na 7 piętro i jestem PADNIĘTA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! wczoraj niestety nie moglam już wrócić. Wiecie co tak mnie rozochociłyście tym waszym pisaniem ze... nic z tego nie było:) bo tak się zaczytałam że zapomniałam wziąść tabletkę :) taka gapa jestem, ale widzę ze u was podobnie z tym \"baraszkowaniem\" tylko mama fasolki sobie urzyła, tej to dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle to chyba powinnam zaczac od poczatku bo wy o mnie nie wiecie nic albo prawie nic Mam synka Bartoszka ur 15 czerwca 2004 (roczek już za pasem) i męża Darka, mieszkam z tesciaw w wiosce niedaleko Oświęcimia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaJek przepraszam za to przekrecenie nika a ten nik to moze Bartosz tak mówi na tatę darek na kajek bo dzieci tak zamieniają szczególnie głoskę r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:D:D:D Sylwek, tylko czytałam o tym występie Majki Jeżowskiej:( Niestety nie oglądałam tv:( KaJek, to rzeczywiście nie jest jakaś kosmiczna odległość od Ciebie;) I nawet ja wiem, gdzie jest Oświęcim:) Czyli pogodę mamy ewnie tę samą:) Napisz coś więcej o Bartusiu: czy chodzi, mówi, no i koniecznie fotki, jak możesz, na mail pod czarnym nickiem;) Jak chcesz, to się zrewanżujemy:D U mnie też cienko tej nocy było:o Zasnęłam, jak tylko dotknęłam głową poduszki i nawet w nocy wstać nie mogłam, jak słyszałam, że Julka płacze...o dziwo Robert do niej poszedł:o I tylko raz się budziła, chociaż tyle:) A Wy chyba powalczyłyście wieczorkiem, bo jakoś pusto tu było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcdzia, przekonałaś mnie chyba do cerazette, każe Robertowi kupić, jak pojedzie po zakupy. Receptę mam bez wypełnienia daty, bo moja lekarka zwykle tak mi wypisuje;) Mcdzia, napisz jeszcze kiedy zaczynają działać, po tygodniu chyba, jak wywnioskowałam z Twojego wpisu, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaJek, a imię Bartosz i Bartek to to samo:o? czy nie:o? Czy wolisz, jak się mówi Bartosz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! A ja wczoraj pobaraszkowałam ;) bo okresu wciąż nie mam :( za to nocka przechlapana - Oliwia była niespokojna, zasnęła o 21.00 taka zmęczona bez kaszki i przez noc była głodna. Już myślałam że się wyśpię a tu o 23.30 dawałam jej pierwszy raz mleko, potem o 2.00 mąż wstał i dał jej herbaty, nie pomogło o 3.45 znowu wstałam dać jej mleko bo marudziła. Efekt - zaspałam do pracy, obudziłam się o 6.25, ale zdążyłam, nie wzięłam samochodu, koleżanka zabrała mnie swoim autkiem. Aya, ja nie tyle chcę żeby Oliwia już chodziła, tylko żeby sama stała np. przy łóżeczku tak jak Wasze dzieci ;) Wiecie co, ja chyba też wybiorę się do gina, niech mi przepisze tabletki, które nie obniżają libido. Napewno coś mi doradzi. Witaj KaJek, uściskaj Bartoszka, napisz jeszcze ile waży, pewnie duży chłopak z niego :) No to imprezka się niedługo szykuje, bo 15.czerwca już za tydzień :D ;) Ale będzie o czym pisać pod koniec lipca, jak będziemy się wymieniać opowieściami i zdjęciami z Urodzin naszych dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj zaplącić za wczeasy, jedziemy od 18 czerwca, już się nie mogę doczekać;) Violkam, a brałaś już kiedyś tabletki, bo zapomniałm, co pisałaś kilka stron temu:o Ja w ogóle nie mam pojęcia czym one sie różnią (no poza nazwami i cenami;) ), a po tych wszystkich, które brałam (no może poza Diane 35), to byłyby dla mnie 1000% skuteczne, gdyby nie Robert, bo zero ochoty na seks miałam:( No chyba, że trafiłby mnie przypadek wiatropylności:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, brałam przez rok zanim zaszłam w ciążę Microgynon, parę lat temu Cilest (ale przez kilka miesięcy) i zawsze taki sam skutek - brak ochoty... Aha, wracając do wczorajszego pytania, ja nie znam dokładnej daty poczęcia Oliwii, bo jak już kiedyś pisałam staraliśmy się 5 miesięcy, myślę że to mogło być ok. 10 listopada 2003, bo wtedy miałam owulację + - 3 dni czyli między 7 a 13 listopada. Aya, fajnie masz z tym wyjazdem, napewno będę pytac o wskazówki co do wyjazdu nad morze po twoim powrocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my wczoraj zaszaleliśmy, te pigułki co biore to są świetne prawie cały czas mam ochote, co do daty poczęcia to my Milo poczeliśmy 11 listopada 2003 jakoś to tak wypadało :) My także chcemy wyjechać we wrześniu mam nadzieje że wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elcik a może przypomnieć nazwę tych tabletek, bo pisałaś, ale zapomniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść! Michał począł się dokładnie 28 listopada, na pewno wtedy miałam owulację :) AYa, mi ginekolog powiedział, jak się przymierzałam do Cerazette, że po 10 dniach będę zabezpieczona. Elcik chyba bierze Stediril jeśli dobrze pamiętam, ale to są tabletki o dużej dawce hormonów, raczej od tego się odchodzi, chyba że są jakieś specjalne wskazania. Elcik, czy one są trochę refundowane, ile za nie płacisz ? Jeszcze tu wpadnę dziś na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stediril 30 i mają miejszą zawartość niż cilest hormonów kosztują 9 zł coś groszy ale ja chyba za dwa opakowania płace koło 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elcik, ta cena jest zachęcająca, nie przeczę;) a i to, ze nie zmniejszają ochoty na seks; a czy Ty wcześniej brałaś jakieś inne tabletki, czy to Twoje pierwsze? Bo może po prostu u Ciebie tabsy nie powodują obniżenia libido:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jakie efekty w wiadomej sprawie??? Miałaś ochotę, czy nie? Widzisz jakąś różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cilest mnie trochę otępiał( co chodi o ochote) a tak to żadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest dla nas nadzieja aya ;) Jak pójdę do gina to spytam o te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elcik, bo Cilest też jest starej generacji ;) Zapytajcie też o np. Logest (moja siostra bierze i nie ma spadku wiecie czego). Moim zdaniem warto zapłacić więcej za niskodawkową antykoncepcję, Logest ma w składzie o połowę mniej jednego i prawie o połowę mniej drugiego z zawartych tam hormonów, a przy wieloletnim stosowaniu to ma znaczenie. Violkam zwłaszcza dla Ciebie, ja nie chcę Cię marwić , ale nie wiem czy gin Ci da tabletki po tych przejściach z wątrobą :( :( Jeszcze pogadam z siostrą jak to jest u niej z tym libido, to Wam napiszę :D Aya, a długo jeszcze planujesz karmić Julkę? Dziewczyny, jak zaczniecie brać to może i ja się zdecyduję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mamo fasolki że mnie uprzediłaś, rzeczywiście nie pomyślałam. Najpierw pójdę na to usg watroby a potem z wynikami do gina. On zna moją sytuacje z ciąży, to sobie pogadamy czy mogę czy nie. Bo tak naprawdę zawsze byłam przeciwniczką brania jakichkolwiek tabletek, po co zatruwać sobie organizm, jak przeczytałam kiedyś ulotkę Cilestu o skutkach ubocznych, to nawet coś było o zawale serca! Dlatego tak mi nie śpieszno do ich zażywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w kwestii karmienia nie planuję, Mamo fasolki;) Wszystko w rękach, a raczej ustach Julki:D Najtrudniej będzie mi pewnie wyperswadować jej karmienie koło 4-tej rano:o Ale liczę na to, że sama w końcu przestanie się budzic o tej porze, bo jakoś trudno byłoby mi się zwlec z łóżka, żeby jej zrobic mleczko:o Jakoś tak samo się może to rozwiąże:o Ciekawe ile będę musiała zabulić za te cerazette:o Mam nadzieję, że nie kosztują majątku:o Choć pewnie z tymi Elcika, to nie ma co porównywać:o Jak zacznę brać, to napiszę, jak z ...wiecie czym:D Choć Mcdzia pisze, że w porządku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violkam, kiedys bardzo, bardzo dawno temu, poszłam do gina po receptę (nie po raz pierwszy;)), ale jego akurat nie było, za to była pielęgniarka, którą uprosiłam o wypisanie tabletek (już nie wiem dokładnie jak było: może miała podstemplowane pieczątka lekarza recepty:o); ona mi taki wykład na temat szkodliwości tabletek zrobiła, że szok przezyłam, pomimo czytania ulotek;) Ale wtedy byłam młoda(!) i uparta i i tak je brałam;) Myślę, że jak masz jakieś skłonności do schorzeń opisanych w ulotkach, to tabletki zwiększają prawdopodobieństwo, że te schorzenia wystąpią, ale przecież, hipotetycznie przynajmniej, biorąc tabsy jesteś pod ciągłą kontrolą gina (bo po recepty musisz chodzić), więc jak masz rzetelnego lekarza, to nie powinno być źle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie aya a na ile to wy jedziecie? :0 bo już nie pamiętam..:0 jeśli można wiedzieć jaki macie samochód? bo zdaje się ze wy to daleko nad to morze macie, no nie? ja znowu miałam wczoraj post na własne życzenie zresztą :0 i po co ja mam brać jakieś tabletki????!!!!! a dzwonił już dziś z pracy 7 razy....nie odbieram...... ale jak wszystko będzie ok u was po tych tabletkach , to ja tez zacznę brać....tylko jakos sobie nie wyobrażam tak bez okresu..... wstyd się przyznać, ale ja jeszcze nigdy nie brałam żadnych tabletek...z tych samych powodów co pisze viola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedziemy na dwa tygodnie, mamy opla astrę I, no i niestety bez klimy:( Jedziemy na noc, żeby jakoś tę podróż przeżyć z Julką, bo Mati jest już na tyle duży, że z nim możnaby spokojnie jechać w dzień;) Robert trochę narzeka, że nic nie widzi po ciemku(!), ale nie ma wyjścia:D Ja tabletki z wygodnictwa brałam, zeby nie musieć myśleć;) Nawet byłam systematyczna:) Ale to jedyne tabletki, jakie brałam, bo nawet z przeciwbólowymi długo się zastanawiam zawsze, czy mnie boli aż tak bardzo:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pigułki brałam i biore ze względów zdrowotnych bo mam problemy z piersiami przed zajściem w ciążem miałam włókniaka i miałam robioną biopsje cienkoigłową (nie życze nikomy) Naszczęście nic nie wyszło w badaniachi to było nic złośliwego. Musze się wybrać do onkologa ale mi się niechce jak Boguś (mój mąż ) będzie na urlopie to zrobie sobie wszystkie badania, onkolog, kardiologi i wybrać się musze do mojej alergolog .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elcik, możemy sobie podać ręce, też mam włókniaka i też miałam biopsję - gorzej sie po niej czułam niż po porodzie, okropne uczucie... i też bałam się brać tabletek przez to, ale okazało się nic groźnego, jest taki mały że nawet usg go teraz nie wykrywa tylko ja palcem. Matko, co ja jeszcze mam... jakiś wrak człowieka ze mnie... :) Dziewczyny, koleżanka mi przesłała fajnego maila, chciałabym Wam go przesłać, ale on jest zboczony, jeszcze sobie coś pomyślicie... a zresztą... i tak pomyślałyście ;) ...wysyłam!! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×