Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

Nie za dużo wpisów dzisiaj. Odkryłam dziś w buzi nowy ząbek, lewa górna dwójka, czyli mamy już 5 zęboli. Sylwek, fajnie masz z tą teściową. Ja zupełnie nie wiem co zrobić z Michałem, jak pójdę do pracy. Będziemy musieli poszukac opiekunki, ale boję się wziąć zupełnie obca osobę. Muszę popytać wśród znajomych, może kogoś polecą, może znają kogoś kto szuka takiej pracy. Przeraża mnie to. Violkam, a Oliwka tez zostaje z babcią? Elcik, gratulacje dla Miłosza :) Nie wiem o co chodziło z tym, że on niby jest opóźniony. A jak kot? Znalazł się? Sylwek, ja daję Michałowi mleko 2xdz i trzeci raz taki preparat mlekozastępczy dla alergików, czyli jakby 3 razy. Nie wiem jak to jest z dziećmi zdrowymi, chyba stopniowo zastępuje się im to mleko przez serki, jogurty i inne takie. Nie interesowałam się tym, bo mój Michał będzie pił mleko modyfikowane jeszcze długo bo zadnego innego nabiału nie może :( Ubranka nosi w większości 80 (albo duże 74 albo małe 86 :D ) Violkam, rozumiem Cię z tym chlebkiem ze smalcem :D Mnie na różnych imprezach jak jest coś do jedzenia tez się zachciewa. I tak długo marudzę mężowi, aż mi kupi. Jak on mi to kupi, mam większą radochę :D Mcdzia, chociaż Ty mnie rozumiesz z samochodem :D Bo one się tu ze śmiały, a zwłaszcza Amamen :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam w końcu podziękować za zdjęcia Jasia. NIesamowicie mu rosną ząbki, na górze tylko z prawej strony :D ale ma rozpulchnione dziąsełka po tej drugiej, więc chyba już niedługo ten stan się utrzyma. No i biedny musiał być ten kotek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzeczywiście problem jak nie ma sie z kim dziecka zostawić, bo czasami tesciowa jak chce isć do lekarza to wtedy przyjeżdza moja sisotra, no i tak wogóle wszyscy jakoś tak kombinujemy, poszliśmy na spacer dzisiaj i dopadła nas straszna burza, zlało nas jak ch... wysłałam Wam zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pogoda pod psem :( cały dzień padało ,z przerwami....:( było okropnie! jak wstalismy to mielismy tyyyle planów, a nic z tego nie wyszło. dziś czułam się okropnie , mdliło mnie cały dzień i jeszcze taka pogoda 💤 przespalismy cały dzień! aby Niki była aktywna, bo Nadia spała jak mops! od 10 do 14.30 i popoł. od 16 do 18 !!!!!!!!!! a teraz poszła spać o 21....taki jakiś śpiący i ciężki ten dzień viola nie byliśmy w Gostyniu, nie mielismy sił ani ochoty :( mamo fasolki ,ja się z ciebie wcale przecież nie śmiałam :D HIHIIHIIHI wcale.....naprawdę......:D MCDZIA dzieki za fotki , fajnie Jasiek wygląda z tymi ząbkami....jeszcze u żadnego dziecka tak nie widziałam :) a od sylwek jeszcze nie doszły.... idę bom senna.....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Coś okropnego u nas za oknem, taka mrzawka. Ale nie ma co marudzić. Chociaz ja sobie trochę jeszcze pomarudzę ale na inny temat. Przedwczoraj wydepilowałam sobie jedną ;) nogę i nie mogę się zdobyć żeby zrobić to samo z drugą :D Ból okropniasty! Przed ciążą używałam depilatora i w ogóle mnie to nie bolało, czułam tylko takie mrowienie, troszkę szczypanie. W ciąży goliłam, bo pękały mi naczynka, więc depilować się bałam. Potem nie chciało mi się wrócić do depilatora, aż do przedwczoraj i przyżyłam szok. Ja nie wiem, może mi się tak włoski wzmocniły przez to golenie :O albo się odzwyczaiłam po prostu. Muszę dziś się wziąć bo chodzę już drugi dzień z jedną nogą głądziutką a z drugą owłosioną i to z takimi 0,5 cm włoskami :D Musiałam zapuścić do depilacji ;) Mój mężuś chyba znajdzie sobie kochankę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Dziękuję Wam za zdjęcia - Sylwek Emilka jest śliczną dziewczynką i taką wesołą... :D Ładnie wyglądała na komunii, prawdziwa laleczka. A Jasiu jaki duży już, chyba uwielbia swoją piaskownicę :D Mamo fasolki, rozumiem Twoje obawy co do opiekunki, ale napewno znajdziesz kompetentną osobę, która zajmie się Michałkiem. Popytaj wśród znajomych, możesz ktoś Ci taką osobę poleci. Oliwia jest z moją mamą, jak chcesz to Ci teściową odstapię :D;) bo też nie pracuje i czasami zabiera małą na spacer. Wyobraźcie sobie, że na początku urlopu powiedziałam mamie że odpocznie przez ponad 3 tygodnie od małej - to wybiła mi to z głowy! mniej więcej co drugi dzień musiałam u niej być, bo razem z moją babcią tęskinły za małą :D Amamen masz prawdziwego śpiocha - widocznie Nadia potrzebuje tyle snu. Aya - co u Was? Mamo fasolki - ja nie odważyłam się NIGDY użyć depilatora. Boję się tego bólu, nigdy nie korzystałam z pomocy kosmetyczki, nic z tych rzeczy :O Używam tylko maszynki do golenia, mogę to robić codziennie, ale depilator.... brrrrrr.......... nie, nie... ;) A u nas tak się rozpadało jak miałam wyjść do pracy że mąż kazał mi wziąć samochód. I wzięłam ;) :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka bardzo urosła i się zmieniła. Na poprzednich zdjęciach jest jeszcze taka bardzo niemowlakowata ;) , a tu duza dziewczynka. Śliczną masz córeczkę Sylwek :) Patrzę czasem na zdjęciach , które przysyłacie, że macie jeszcze ochraniacze na szczebelki i rózne ładne rzeczy w łóżeczkach. Michał porwał tasiemki od ochraniacza :D , daję mu tylko 3 pluszaki, którymi zresztą rzuca :O Od paru dni ma płaską poduszeczkę, bo do tej pory spał bez. Violkam, fajnie jest mieć samochodzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu nie miałam internetu w weekend, a Ci faceci, którzy mają firmę dostarczającą nam internet powiedzieli, ze to przez wirusa, którego mamy, ale go rzaden program nie wykrywa, no i trzeba sformatować dysk:o Już sama nie wiem, czy oni nie ściemniają; a jednocześnie mówią, że muszą kupić coś, co będzie lepiej sieć zabezpieczać:o Dni Sosnowca chyba nie było:o zresztą pogoda była okropna:( Mamo fasolki, ja myślę, że to kwestia przyzwyczajenia;) też to robię depilatorem (no chyba, że masz sprężynowy, bo takim kiedyś próbowałam i byłam potem cała mokra z bólu😭); ale raz w życiu zrobiła mi to kumpela woskiem i byłam zachwycona:) Ból trwał o wiele krócej, wbrew moim obawom, no i efekt był lepszy: idealnie gładziutkie ciałko:) a po depilatorze, to zawsze mi coś tak jeszcze odstaje;) musiałabym to robić co dwa dni przez tydzień, żeby się wszyskich włosków pozbyć, bo one nie rosną równo i nie wszystkie wyrywa od razu:o Super zdjęcia Jasia, mnie najbardzie to z kotkiem rozczuliło:) Ale powiedz mi, violkam (może wiesz) dlaczego nie mogę otworzyć zdjęć Emilki??? Może tu nie mam jakiegoś programu w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry,za ten \"rzaden\" :D:D:D ale przywaliłam:D:D:D chyba śpię jeszcze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aya, musiałam jeszcze raz cały tekst przelecieć, żeby zobaczyć to \"rzaden\" i nie mogłam znaleźć :D Mam nadzieję, że to kwestia przyzwyczajenia, przecież dawniej nie bolało, a samych początków nie pamiętam. A Ty depilowałaś nogi będąc w ciąży? MOże spróbuj ze zdjęciami Emilki zrobić tak, że klikasz prawym myszy i wybierasz \"zapisz element docelowy jako\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da się tak zrobić:( to chyba nie mam ajkiegoś programu:( Może w domu otworzę wieczorem, bo ma dziś przyjść facet od internetu i coś pokombinować, żeby chodził:o W ciąży depilowałam i też mi naczynka pękały, więc sporadycznie to robiłam:o No, a teraz tak raz w miesiącu to robię; a w zimie baaardzo rzadko, no bo nóg nie odsłaniam, a włosków nie mam strasznie gęstych, więc Robert nic nie mówi;) Zresztą on ma znacznie gorsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy jak zwykle już robicie pogaduchy ......my dziś wcześnie wstałyśmy o 8 :D jak nigdy....:) i Nadia już znowu śpi :( temat depilacji...a depilujecie całe nogi czy tylko od kolan w dół? bo ja tylko łydki ...nie mam aż takiej czupryny żeby golić całe.......:) no i miałam kiedyś depilator i jak włączyłam tą kosiarkę :p to brrrrrrr .....zaraz wyłączyłam :( leży u mojej siostry i ona używa, ja wolę już sobie ,tak jak viola , golić ;) :D bezstresowo :) a pachy i bikini to tylko i wyłącznie kremem, w życiu nie użyłabym maszynki ...tam.... :) wchodzi w grę jeszcze wosk....ale raz miałam zrobiony wąsik i narazie podziękuję.....:p wole chodzić jak Zagłoba wąsiata :D sylwek muszę stwierdzić ,że masz śliczną córeczkę!!!! Boże zupełnie inna dziewczynka niż na wcześniejszych fotkach! a jak słodko wygląda w tej sukience!! tylko ją zjeść!!! ale nie ma co się dziwić ,urodę ma po mamie :) ja mam znowu wisielczy humor dziś...:( nic mnie nie cieszy, nikt mnie nie kocha, jestem brzydka , gruba i w ogóle do niczego.....idę poszukać sznurka ....pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya, mi też w inny sposób się otwierały, ale otworzyły. Więc nie wiem, pewnie w innym formacie zapisane. Ja mam w domu też wirusa i będziemy musieli zrobić format dysku. Dni Nowej Soli były nawet fajne, ale nie mogliśmy być na tych zaproszonych zespołach: IRA czy DE MONO, bo grali po 21.00 a z małą nie mogliśmy tak długo być. Za to pokaz sztucznych ogni widzieliśmy przez okno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amamen, skąd taki humor! My mamusie z kafeterii bardzo Cię lubimy :D To ja mogłabym mieć taki humor bo zbliża mi się okres ale jestem zadowolona dziś :D ;) choć w weekend waliłam focha i chodziłam rozdrażniona 😠 Dziś mi przeszło... uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mcdzia
Amamen my Cię kochamy!!!! Więc nawet nie próbuj z tym sznurkiem! Sylwek Emilka śliczna i taka duża. Ja to się rozglądam za dobrą partią doa Jaśka więc obserwuje Wasze córunie dziewczyny!!! Mamofasolki stan uzębienia Jana wczoraj uległ zmianie i ma już pięć ząbków i już nie wygląda tak dziwnie bo ma dwie górne jedyneczki. U mnie w rodzinie to wogóle edziwne zęby rosną. Mój brat i siostra mieli podwójne jedynki i musieli mieć wyrywane. Jasiek wstał 20 minut temu, ale za to w nocy strasznie płakał. Miał takie ataki płaczu i nie mogliśmy Go uspokoić. Może to przez te zęby? On mnie strasznie gryzie i wszędzie mam ślady czterech zęboli(teraz pięciu).Na brzuchu, policzkach, brodzie, dłoniach no i oczywiście na sutkach..auuu! Ja czasem używam depilatora, musze sobie kupić swój własny, bo dotąd używałam mamy. Ja też tylko łydki golę, reszta może być. Ale najczęściej to maszynka, kremy odpadają bo mam po nich jakieś wysypki. Wczoraj była u mnie koleżanka i dopytywała się kiedy w końcu pośle Jasia do żłobka i zacznę szukac pracy. Poczułam się jak jakaś kura domowa bez ambicji. Ona to jak wogóle urodzi dziecko to prosto ze szpitala pójdzie do roboty, takie ma podejście, że szok. Kurcze gdybym ja miała tu blisko mamę (chociaż ona pracuje) albo teściową to pewnie mogłabym się już rozglądać. Póki co nie wyobrażam sobie żłobka, a z opiekunką jest ciężko, masz rację Mamofasolki. Najlepiej to kogoś znajomego, albo z poręczenia znajomych. Oj kończę bo też złapałam doła i muszę Jaśkowi jakieś śniadanko wymyślić. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszcie mi coś o tej metodzie kalendarzykowej, bo chyba to stosujecie? bo ja kurczę już nie wiem na co się zdecydować:o wiem, że o pomiar temp. chodzi, ale czy jest to dla Was skomplikowane?? I czy rzeczywiście skuteczne? Bo to chyba Wiola, Ala i Karolina, tak? Czy coś pokręciłam:o Jak nie trzeba wstawać dużo wcześniej, to może jakoś zastosuję, bo te prezerwatywy mnie rozbrajają całkowicie Amamen, a może jakaś czekoladka, czy coś:o na poprawę nastroju? Albo szybki seksik? Ale chyba męża Twojego nie ma w domu, to z tym ostatnim trudno chyba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcdzia, ale wymyśliłaś!:D Zazwyczaj osoby, które nie były w takiej sytuacji udzielają najlepszychy rad Zobaczy ta koleżanka dopiero jakurodzi swoje dziecko, a jak nie chce, to niech chociaż innym nie psuje nastroju;) Jeśli poślesz Jasia do żłobka, to prawdopodobnie będzie chorował, a wtedy ktoś przecież musi brać zwolnienia lekarskie, żeby być z nim w domu, no nie? Pewnie Ty, więc raczej nowy pracodawca zachwycony nie będzie:o Ale czasy mamy okropne pod tym względem i zerowa pomoc państwa niestety:( Jeśli tylko możesz, to bądź z synkiem jak najdłużej, a karierę i tak zdążuysz zrobić;) Myślę, że w takich sporawach trzeba słuchać serca, a nie \"doświadczonych\" koleżanek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcdzia to fajnie że ma już 5 ząbków, pewnie dlatego płakał bo mu się przebijała ta jedyneczka przez dziąsełka. Ostatnio czytałam że w tym miesiącu dzieci lubią gryźć rodziców :D No to współczuję - czyli karmisz jeszcze piersią Mcdzia? A koleżanką się nie przejmuj, bądź z Jasiem jak najdłużej, na wszystko przyjdzie czas. Aya, ja jakieś kilka lat temu zgłębiłam tajemnice mojego ciała ;) wiem kiedy mniej więcej zaczynają mi się dni płodne i kiedy się kończą, a że miałam i mam nadal regularne cykle to mi łatwiej. Jednak o mierzeniu temperatury nie było mowy - na podstawie śluzu do tego dochodziłam. Jednak teraz odeszłam od tej metody, zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywą, albo stosunek przerywany, no bo co zrobić że najlepiej współżyje się w dni płodne, tak nas już natura stworzyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
violkam, a napiszesz mi o śluzie:o sorki, że taka upierdliwa jestem, bo przecież mogłabym poszukać w sieci, ale ja od strony praktycznej wolę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya, czyżbyś dziś miała seksowny dzień...? :D ;P tu amamen doradzasz seksik, oj chyba mąż będzie dziś biedny... ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D:D może to dni płodne:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu sie zgadzam z ayą!!! słuchać serca i tyle Mcdzia!!!! ja na twoim miejscu nie nazywałabym ją koleżanką nie rozumiem takich bab .....jak one mogą mieć takie zimne podejście do dziecka??? przypomina mi ona pewną odmianę Monikas...... aya zrozum ,że ja żadnej metody....i ostatnio żadnej prezerwatywy...:) nie stosuję..... a tym bardziej kalendarzyk, mam nieregularne cykle .....:( aby sugeruję się prawdopodobieństwiem , który dzień płodny może , a który nie :p ale i tak stosunek przerywany....;) koszmar z tą koncepcją anty.......ale zdaję sobie sprawę ,jak ta loteria może się skończyć w końcu....:( aaaaaaaa seksik chętnie ,chętnie, bardzo chętnie...:D tylko z kim? a co do prezerwatywy to po prostu śmiać mi się chce, jak ....no .... śmiesznie tak w takim ubranku i tyle ...:D :D :D :D :D ja mam rzeczywiście jakiegoś doła.......ale skoro mówicie że nie jestem taka okropna , to wam wierzę.....:) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMAMEN CUDOWNA JESTEŚ, a nie okropna!!!! Co Ci też do głowy przyszło?!?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro o sexie mowa , to ja dołączam......dzięki aya za pomysł..... jak zacznę myśleć o przyjemnościach, to dołek przejdzie :D coś wam powiem, do nimfomanki mi daleko ,ale mąż mnie ostatnio tak nazwał, bo ja jak np. dzisiaj to też jutro i pojutrze chcę i popojutrze też :D ....więc taki ciąg mam....to przecież normalne nie? też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest tak: po miesiączce prawie go nie ma, albo jest w niewielkich ilościach i taki lepkawy. To są dni niepłodne, ponoć plemniki nie mają szans żeby za pomoą takiego \"czegoś\" dostać się głębiej :D:D:D W ósmym-dziewiątym dniu zaczyna być go więcej i robić radszy, ok. 14 dnia ma konsystencję jak białko z jajka kurzego. Boli mnie wtedy jeden z jajników czyli jajeczkowanie. 3 dni po tym kończą się dni płodne i zaczynają znowu niepłodne które trwają do następnej miesiączki. Ale lekcja... :D:D:D Musiałabyś kilka cykli poobserwować jak u Ciebie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aya ja też tak mam, że w te dni płodne to jakieś ciągoty do sexu, ciągle o tym myślę i tak jak Amamen kilka dni z rzędu bym chciała to robić. A podczas urlopu to już w ogóle - mąż był zachwycony, tak się rozochocił, że musiałam go troszkę ostudzić, bo okres mi się zbliża to już mi się tak nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo fasolki to temat dla ciebie!....wszak zawsze ty przeważnie zaczynałaś TE tematy....:p !!!!!! :D chodź do nas!!! viola nie rób nam apetytu bo będę musiała zadzwonić po męża...:D zazdroszczę ci tego urlopowania!!! :p no to rzeczywiście mąż musiał być wniebowzięty...:) :) :) :) :D a tak w ogóle to powinno być jakieś pogotowie sexualne no nie? dzwonisz po męża i powinnien przyjeżdżać no nie? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to muszę obserwacje poczynić;) Szkoda, że nie ma tabletek dla facetów, przynajmnie miałabym problem z głowy:D A w ogóle, to czy też uważacie, że doznania bez gumki są nieporównywalnie większe od tych z gumką? Już nawet kwestię zapachu gumy pomijam, bo jakos udaje mi się to ignorować, ale jakoś tak...no sztucznie z lekkka:o A stsosunek przerywany wykończyłby mnie psychicznie:o, bo jak już dochodzi to tego momentu kulminacyjnego, to strasznie byłabym ...rozczarowana...gdyby sie wycofał:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amamen, fajna jesteś babka :D Zapomnij o sznurku ;) Aya, ja głównie mierzyłam temperaturę (śluz, to tak pomocniczo, bo u mnie to niezbyt czytelne jest). Wszędzie piszą, że to trzeba o tej samej porze itp. a ja czasem miałam 5-6 godzinne różnice w czasie pomiaru ;) Przez parę lat obserwacji przy cyklach 26-36 dni nie pomyliłam się ani razu ;) Fasolka była zaplanowana ;) Dla mnie to jest bardzo czytelne, nie da się nie zauważyć skoku temperatury. W pierwszej fazie miałam temp od 36,4 do 36,7 a w drugiej od 36,8 do 37,2. Jest faza niepłodności bezwzględnej (po owulacji) i z tego mogłabyś korzystać od razu i faza niepłodności względnej (kilka dni po miesiączce) - ustalenie kiedy wymaga przynajmniej 6, a najlepiej 12 miesięcy obserwacji. Ale Aya, jak ty karmisz piersią to pewnie masz nadal bezowulacyjne cykle. Ja skończyłam karmić a nadal nie mam owulacji. Tylko się czasem na tym nie opieraj ;) bo to się może odblokować w każdej chwili ;) Największy problem, że wiele jest dni w cyklu, kiedy nie można i tak jak Violkam pisze, wtedy się najbardziej chce :( Dla mnie najlepszym wyjściem jest metoda kombinowana: w dni płodne prezerwatywa, a w niepłodne.. Tylko to do czasu drugiej dzidzi. Bo jak już zdecydowanie nie będę chciała kolejnego dziecka, to chyba nie zaufam prezerwatywie zwłaszcza ze śwaidomością, że to na pewno w dni płodne :O I chyba jednak wezmę tabletki. Piszę tak nieskładnie, że mi wstyd, ale wiecie jak to jest jak się ma bobasa łażącego pod biurkiem. Metody typu kalendarzyk, nie poparte żadnymi obserwacjami to dla mnie są żadne metody any, podobnie jak stosunek przerywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztucznie i śmiesznie....nie wiem zawsze mnie to śmieszyło, garniturek taki ta gumka...i zawsze pytałam męża na co on tak się stroi....hihihiihhihi stosunek przerywany nie musi aya kończyć się przeciaż rozczarowaniem :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×