Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość doktorek
Tak, postinor jest lekiem wydawanym tylko na receptę. Niestety przed jego zażyciem należy udać się do lekarza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19nastka
czy jest mozliwe wywnioskowac z podstawowych badań czy jest się w ciąży?np.OB jaka powinna byc norma dla kobiety w ciąży?Ile powinny wynosić leukocyty?,czy wogóle powinny być a moze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a juz myslalam ze sie uwolnie od tego tematu, a tu masz ci los znowu jestem calkowicie zainteresowana i uzalezniona od niego.... mialam 5 dni spokoju i znowu, ten los cos za bardzo mnie doswiadcza... pekla nam wczoraj prezerwatywa, mam juz recepte ale nadal sie waham bo branie raz po raz nie bedzie za bardzo bezpieczne i mile dla mojego organizmu, nie wiem co zrobic.... hmmm jak ktos jest bardziej zainteresowany odsylam to tematu: \"pytanie?\" moze cos doradzicie mam jeszcze kilka godzin na podjecie decyzji i zrealizowanie recepty wrrr jak ten swiat jest okrutny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokterek
Powiem tak-nikt nie zapewni Cię,że biorąc postinor w tak krótkim odstępie czasu od poprzedniej dawki, Twój organizm nie zareaguje w swiosty sposób. W takim przypadku wszystko jest możliwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę dużą dawkę hormonów. Moim zdaniem "skutkiem ubocznym" może być jedynie ciąża. Organizm radzi sobie i potrafi sam wygenerować sobie odpowiednie środowisko. Ważne jest aby dać mu na to czas i od tak dużej dawki "odpocząć" troszkę. Czasem nie warto się zastanawiać, jeśli ewentualne skutki będą niechciane. Decyzję pozostawiam każdemu do podjęcia indywidualnie. I jeszcze jedno- czekanie wiąże się z czasem jaki upływa. Wszystko byłoby nie ważne,gdyby owy czas nie był decydujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19nastka
czy jest mozliwe wywnioskowac z podstawowych badań czy jest się w ciąży?np.OB jaka powinna byc norma dla kobiety w ciąży?Ile powinny wynosić leukocyty?,czy wogóle powinny być a moze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19nastka
czy jest mozliwe wywnioskowac z podstawowych badań czy jest się w ciąży?np.OB jaka powinna byc norma dla kobiety w ciąży?Ile powinny wynosić leukocyty?,czy wogóle powinny być a moze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokterek
Podstawowym badaniem sprawdzającym ciążę jest test lub badanie krwii HCG (znacznie dokładniejsze). Podstawowe badanie może coś wykazać,ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA
A CZY DOKTOREK TO NAPEWNO DOKTOREK ZE UDZIELA PORAD NA MOIM TOPIKU? GAPCIU JA BRALAM WLASNIE 2 RAZY POSTINOR W KROTKIM CZASIE I JAK NARAZIE JEST OK OKRES DOSTALAM Z 1 DNIOWYM OPOZNIENIEM BUZIACZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam sie zapytac co to ten POSTIRON bo jesli sa to tabletki ktore mozna brac po stpsunku to bym chciala sie dowiedziec w jakim okresie po stosunku mozna je brac? I czy one zapobiegaja ciaze? Bo np. tydzien temu kochalam sie z moim chlopakiem pierwszy raz (czyli zostala przerwana blona dziewicza) i teraz sie boje czy przypadkiem nie mial on wytrysku i czy nie bede wciazy. POMOZCIE mi jesli wiecie jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolala
Przede wszystkim skoro kochałaś się tydzień temu to postinor już ci się nie przyda.Można go zażyć do 72 godzin po stosunku i wtedy jego skuteczność jest dosyć duża.Tak więc radzę poczekać do terminu przewidywanej miesiączki i zrobić test ciążowy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha :((((( Kurde to juz kicha :((( do miesiaczki bede zyla w stresie :( Az miesiac! A powiedz mi czy ten POSTINOR jest skuteczny na tyle by sie nie martwic czy zajde w ciaze? I czy go sie kupuje na recepte? I czy sie bierze go regularnie czy wlasnie 72 h po stosunku i czy mam sie czegos obawiac po zazyciu tego srodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolala
Tak jak już pisałam teraz już za późno na Postinor.A na przyszłość: jest to lek przepisywany na recepte - nie antykoncepcyjny a wczesnoporonny( tak powiedział mi mój ginekolog).Bierze się go jednorazowo po wpadce ( są dwie tabletki jedną jak najszybcie po stosunku do 72 godzin a drugą po 12 od pierwszej).Osobiście czułam sie po nim prawie normalnie co do skuteczności jeszcze się nie mogę wypowiedzieć.Mimo wszystko nie polecam postinoru chociaż by ze względu na zakwalifikowanie go do środków wczesnoporonnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pbrgalko
Witam wszystkie forumowiczki, moja dziewczyuna wziela postinor po 12 h po 3 dniach miala krawawniebnie, okres opoznil sie o jakies 1,5 tygodnia, bylo sporo strachu z jej strony, ale ja bralem pod uwage taka ewentualnosc ze jesli sie kochamy to moze zdazyc sie wpadka i jakos chyba mniej sie przejmowalem ale tez mi troszke siwych wlosow przybylo. Kocham ja bardzo i nighdy wiecej nie doprowadze do takiej sytuacji zeby musiala wziasc postinor-trzena pomyslec nad tabletkami. Pozdrawiam i trzyamma kciuki za was. Ps. przez dwa tygodnie wiernie sledzielm to forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja powinnam dostać drugą po postinorze miesiączę troszke sie denerwuje bo po miesiaczce dostalam plamienia 2 dniowgo narazie nic nie wskazuje abym miala dostac okres tylko to ze bardzo chce mi sie słodyczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie rozważna
dziewczyny uważajcie z tym Postinorem, nie traktujcie to jako środek antykoncepcyjny...jego działanie wcale nie jest obojętne na Wasz organizm. to OGROMNA dawka hormonów!!! traktujcie to z rozwagą i tylko w naprawde kryzysowych sytuacjach!...ja Postinor wziełam bedąc na wakacjach we Francji...zdarzyło sie i nie chciałam szukac pożniej ewentualnego ojca po świecie...wziełam tabletke kilka godzin po stosunku...następnego dnia czułam sie jakbym miała 40 stopniową gorączke i przelezałam cały dzien w pokoju...byłam w strachu bo w obcym miejscu z obcymi ludźmi...na szczescie przeszło wszystko kolejnego dnia. po dwcóch tygodniach wróciłam do Polski - nieettey miesiączka na którą czekałam nie pojawiła się...zrobiłam test, wyszedł negatywny..ale i tak żyłam w stresie przez prawie kolejny miesiąc( w tym czasie powtórzyłam test jeszcze raz- wynik ten sam)Nie miałam odwagi isc do ginekologa...ale udało mi sie...po 42 dnioach od przyjazdu (terminu prawidłowej miesiączki) wreszcie "mnie zalało" chyba nigdy w zyciu tak nie cieszyłam się z okresu!!! nigdy więcej sobie na to nie pozwoiłam i nie pozwole!!! błagam WAs lepiej pomyślec PRZED niż PO(stinor)...pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia296
Czesc dziewczyny! Hmm powiedzcie mi czy bedac 3 dni po miesiaczce mam dni plodne? A chce zaznaczyc ze moj cykl jest dluzszy niz 28, ma ok 35 dni ale za to reugalrny. Prawda, jest ze dni plodne sa w srodku cyklu, prawda? Bo juz nie wiem w koncu... Hmm mam jeszcze jedna pytanie, czy uzywałyscie moze globulek jako srodek antykoncepcyjny? jak z tą pianką jest? odczuwa sie jakis dyskomfort??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
a ja wczoraj dostalam drugiej miesiaczki po postinorze. tydzien za wczesnie:) ale to nic. ciesze sie ze jest:) mysle ze to po prostu wina tak duzej dawki hormonow ktora mi tylko nasmiecila w orgaznizmie:/ POZDRAWIAM DZIEWUSZKI!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze;/ ja praktycznie dziś powinnam dostać ewentualnie jutro a tu nic na to nie wskazuje...zaczynam się pomału denerwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocham mój orgaznizm:) dostałam okres jak zwykle w 29 dniu cyklu,nic a nic mi się nie poprzestawiało po potinorze:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! siedze sobie przed komp i coś mnie minimalnie chwilami pobolewa brzuszek ide do wc spradzić a może akurat-i jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzatka
Hej! Od wczoraj czytam Wasze wypowiedzi i mam nadzieje, ze ktos mi powie czy dobrze zrobilam. Wzielam postinor 9 dnia cyklu, to bylo ok. 24 po, pozniej po 12 godzinach wzielam drugi. Teraz 26 dnia cyklu dostalam miesiaczke, i wzielam pigulke antykoncepcyjna, bo potraktowalam to jako pierwszy dzien nowego cyku, a wtedy przeciez nalezy zaczac je brac. I nie do konca wiem czy zrobilam dobrze :( Niech mi ktos powie czy zrobilam dobrze, prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzatka
hmm tylko jesli uwazacie, ze zrobilam zle to badzcie lagodne w krytyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic zle nie zrobilas
zrobilas bardzo dobrze. Postinor (w Twoim przypadku) nie obniza ani nie wplywa na skutecznosc tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz topik coś umiera śmiercią tragiczną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magduś
Nie umiera :) mam pytanko, po postinorze, pare dni przed planowana miesiaczka pojawilo sie u mnie cos na ksztalt miesiaczki, ale nie przypominalo jej kolorem :( no i nie bardzo wiem czy od tego dnia liczyc nowy cykl :> czy miesiaczka po postinorze moze miec inna forme? jak bylo u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19nastka
siemanko!ja nadal czekam na okres ale chyba na niego się nie doczekam.miesiączke maialam 14 marca postinor 14kwietnia .miesiączke powinnam dostać 12 kwietnia.dostałam krwawienia 21 kwetnia(trwało 4 dni).po dwóch tygodniach okropnir mnie bolał brzuch.poszłam do internisty powiedzial ze to moze być watroba.Zrobiłam podctawowe badania.wyszło ze jest oki.powiedzialam mu ze robiłam test ale wyszedl negatywny.Lekarz powiedziała mi ze mam jaką sbakterie w moczu i dlatego wynik jest fałszywy.Bo jak narazie to wsakzuje ze jestem w ciąży!!!!!!!mamy już 10 maja.Od tego krwawienia mineło już 20 dni a tutaj nic.jak narazie objawy mam jak na ciąze.Po pierwsze mam ciągle obrzmiałe piersi.które mnie bolą.mam powiekszony brzuch.podwyższona temp przez dwa tygodnie już.(jeszcze się nie bałam )do póki od 4 dni ściąga mnie na wymioty lub wymiotuje z rana .Już nie wiem co mam myśleć.umówiłam się na wisytę do giny w piątek.zobacze co ona mi powie.Daje sobie czas do końca dwa tygodnie(bo do tego czsu już powinnam dostac okres-22 maja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19nastko bardzo dobrze zrobilas ze umowilas sie na wizyte daj znac o jej wyniku.. trzymam kciuki a u mnie narazie wszystko normalnie nic mnie nie boli, nie mam skurczy , mdlosci, ani innych zlych objawow.. najbardziej sie boje ze sobie spierdzielilam cykl juz doszczetnie i sie nie pozbieram, no i to ze bede miala hipotetycznie dzidziusia mnie przeraza, poniewaz wyjezdzam za miesiac na cztery i tylko sie modle abym nie musiala wracac.... narazie staram sie nie mysles i przyjmowac dzien za dniem jakimi sa... do momentu jak sie wszystko nie wyjasni, udaje ze sprawy nie bylo, zrobie sobie za pare dni test i bede wiedziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zopomnielam jeszcze mam pytanko do pana i wladcy tego topiku czyli miski :) pamietasz wypowiedzi dziewczyn na temat jak braly postinor w pierwszych dniach po miesiaczce i czy mialy pozniej krwawienie popostinorowe? i jeszcze jedno jak bralas drugi raz czulas sie gorzej niz za pierwszym?? dzieki jesli mozesz odp.. czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że łatwo odróżnić plamienie od mięsiączki -plamienie trwa 2-3 dni jest dużo ciemniejsze i wiele wiele mniej skąpe ja mam miesiączki po postinorze przez pierwsze dni bardzo obfite i wydaje mi się że kolor jest ciemniejszy,no i brzuszek boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciamajdka
No i nie wiem teraz co i jak :( jak przeczytałam wypowiedź, którą zamieściła ona-24 to zrobił mi się mały mętlik w głowie. Pare dni przed planowaną miesiączką pojawiło mi się plamienie - chyba, bo było mniejsze i ciemniejsze od miesiączki - teraz to mi się wydaje, że to było plamienie, ale wtedy byłam pewna, że to miesiączka. No i pomyślałam, że to miesiączka i pierwszy dzień cyklu i wzięłam pigułki anty. A jak to było tylko plamienie po postinorze, a nie miesiączka? I jak nie powinnam brać tabletek? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamienie jest naprawdę bardzo bardzo skąpe,krew prawie wogóle nie wyplywa,sorki za takie drastyczne określenie:) także jest zasadnica różnica między mięsiączką a plamieniem u mnie plamienie wystąpiło po okresie-było bardzo skąpe,miało ciemniejszy kolor i trwało 2 dni do tego koleżanka mi powiedziała że plamienie które występuje po hormonach właśnie ma taki typowy ciemny kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×