Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość foki
Magda20,ja tez wybieram sie ginekologa po tabletki,ja poprostu juz prezerwatywie nie ufam!Nie chce wiecej takiej sytuacji, kosztowało mnie to za duzo nerwow.Mam juz 2 synow-wystarczy,pozatym jestem w trakcie studiow.Dlatego nie chce wiecej ryzykowac. Do ijaijaijaija-ciekawe jak długo trwają twoje okresy-ja po trzech dniach po okresie nie brałabym postinoru,więc skoro wzięłaś to na moj gust możesz się całkowicie odluzować,pozdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
ufff no zobaczymy;) dzieki Foki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie miałam wpadkę dzisiaj w nocy, myślałam że nie będę miała problemu z dostaniem recepty na postinor, ale niestety moja \"przemiła\" pani ginekolog stwierdziła że powinnam sobie posypać głowę popiołem. Nie wiem za bardzo co mam robić, dzwoniłam jeszcze do jednego lekarza i też nie chciał mi pomóc. A ja tu umieram ze strachu! może mi cos poradzicie, bardzo Was proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi2
Idż gdzieś prywatnie. Tam napewno przepisze. No i wogóle-na co Ty czekasz????!!!! Ja bym łaziła cały dzień i szukała ginekologa, który by mi to przepisał-jeśli bardzo bym nie chciała być jeszcze mamą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cage
witam!! ja miałam wpadkę w 17 dniu cyklu. wzięłam jedną, potem drugą tabletkę. po chyba 5 dniach dostałam krwawienie popostinorowe. byłam u przemiłej p Gin, która powiedziała, że to krwawienie popostinorowe, to nie jest normalny okres i nie liczy się tego jak kolejną miesiączkę. trzeba poczekać, az normalnie się zacznie. no i tak czekam, czekam i czekam... a okresu ani, ani. że postinor zadziałał, to jestem pewna, ale chciałabym już dostać okres, aby móc zacząć brać tabletki... a tak to nie mogę nic zrobić... a gumkom nie ufam ;) czyli w danej chwili mam celibat.. Powiedzcie mi, ile po krwawieniu popostinorowym dostałyscie normalny okres?? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_25
Dziewczyny to jeszcze raz ja:(...Prosze pomózcie...bo zwariuje. Czy plamienie ktore wystapiło po 2 tygodniach wziecia postinoru moge odbierac jako okres???Objawy sa podobne.Ale to bylo tylko pare kropelek. Wczesniej zadne krwawienie nie wystapiło. comam myslec!!!!!!!!!!!!!!!aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!:(:(:( JEST TAM KTO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cage
wydaje mi się, że po dwóch tygodniach, to już był u Ciebie okres a że słabszy... to też działanie postinoru... teraz to tylko pozostaje Ci czekać miesiąc na kolejną miesiączkę... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_25
Dzieki !!! troszke mnie uspokoilas.... ale tylko troszke...bo z tego co czytam to jak juz dziewczyny dostaja to albo wczesniej krwawienie..a pozniej dopiero oczekiwanie na okres(nie zawsze normalny).Albo krwawienia brak...i praktycznie w terminie dostaja okres... a ja to chyba jakis wyjatek:( Nie wiem po prostu do kiedy powinnam dostac jakiekolwiek krwawienie gdyz w ulotce jest napisane ze do 2 tygodni powinno wystapic:/:((( Moze zaczne od tego i troche opisze.Moze tym inne osoby czytajac moj post..nie bede sie tak stresowac;) Ja juz bralam kiedys postinor. Ginekolog powiedziala ze w zaleznosci ile czasu jest po stosunku tak powinno sie wziasc tabletki.Najlepiej po prostu zeby sie zmiescic w czasie 72 godzin.Dlatego kiedy juz jest na granicy kaza brac 2 naraz.Po za tym rzadko ktora dziewczyna...przezywa niebywale skutki tej bomby hormonalnej.Wiec to nic strasznego. Wtedy moja ginekolog powiedziala ze do 10 dni powinno wystapic krwawienie.I wystapilo....jak okres.Nastepny dostalam praktycznie po 30 dniach.Ogolnie objawy moga u niektorych wystepowac dluzej.Czesto nastepny okres moze sie przesunac bardzo dlugo.Problem w tym ze na ulotce nie jest napisane...czy pierwsze krwiawienie moze tez wystapic o wiele pozniej. I od razu nie bylo przeciwskazan zeby zaczac brac tabletki hormonalne.Jesli na okres czeka sie zbyt dlugo sa tzw.tabletki wywolujace okres.Chociaz powinno sie dac organizmowi odsapnac...;) Za kazdym razem problemow z posiasciem tabletki nie maialam zadnych problemow.Ginekolog jesli ma glowe na karku nie powinna ci odmowic postinoru...bo to nie ona bedzie pozniej 9 miesiecy z brzuszkiem:/ Tak wiekszych problemow nie bylo...ani z postinorem ani z reakcja na niego. Teraz jednak jest ianczej a niby ten sam organizm.dlatego nigdy nie mozna byc pewnym.Ciaza raczej chyba wykluczona bo jako takiej wpadki nie było.tylko po stosunku pod prysznic..no i dzialo sie.Zawsze jest ryzyko.Szczegolnie jesli jest polowa cyklu. Fakt jest jeden.Brac mozna.a pewnosc ze ciazy nie ma jest dopiero jak wystapi krwawienie.Jesli wystapi!!!:( Jak cos ciekawego jeszcze wiecie..albo znajcie odpowiedz na nurtujace mnie pytanie..to czekam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
Hej dziewczyny!! Pisałam wam że nie musicie się denerwować objawami ale widze po sobie ze się bardzo nie da tym nie martwić:-( Napiszcie mi prosze czy wy macie jakieś objawy dziwne bo ja mam bóle brzucha i pleców często mnie mdli i jem częściej niż zwykle a o moich zmiennych humorach to już nawet nie mówie.Czy to moze byc wszystko skutek uboczny PO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
Gdzie wy wszystkie jesteście? :-( Co mam myśleć o tych moich objawach?Czy jak doszło do zapłodnienia zanim wzięłam tabletki to PO już nie pomoże???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do Zaniepokojona---> To co opisujesz to są klasyczne skutki uboczne postinoru występujace po jego zazyciu ale nie u kazdej dziewczyny. Wszystko co opisujesz to normalne.I nie są to napewno objawy ciąży bo na to za wczesnie jest. Objawy ciąży występują po 4 tygodniach po zapłodnieniu. Postinor działa nawet jeśli dojdzie do zapłodnienia tak że nie pozwala zarodkowi zagnieżdzić się w macicy. Tylko musi być wzięty na czas.(do 72 g0dz, najlepiej do max50)Bądz dobrej mysli.Pozdraiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
Dzięki Majka :-)ja sie nie martiwiam bo mysle że u mnie to mało prawdopodobne żeby PO nie zadziałał no ale te objawy mnie zasmuciły.Trudno jak muszą byc to musza hehe żeby tylko szybko minęły a PO wzięłam 19 godz po wpadce więc nie powinnam się martwić ale łatwo się mówi :-) Dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
dziewczyny;( okres juz mi sie tydzien spóźnia ile wam sie spóźniał? odpiszcie plis:( jak juz piałam wpadlismy 4 dni po okrsie to jest mniejsze ryzyko zajsacia w ciaze? dni bezpłodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia13
Dziewczyny odpowiedzcie mi na pytanie bo już nie mogę. Czy luteina wpływa na wynik testu ciążowego?Gdzie wy wszystkie jesteście? Prosze o pomoc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foki
Luteina nie wpływa na wynik testu. ijaijaijaija-jak pewno czytałaś moj okres spoznił się 80 dni-tak więc swoje przeszłam, wpadke mielismy w dni płodne. U ciebie to były 4 dni po okresie ,wzięłas postinor-więc wrzuć na luzik!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michasia
Dziewczyny huuurrraaa:) Właśnie dziś dostałam okres. Dzięki Łyni która mnie podtrzymywała na duchu przez cały czas. Teraz ja będę Wam pomagać na ile tylko będę potrafiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj, a wlasciwie dzis w nocy wzielam postinor.moj facet niestety troszke wpuscil mi do srodka swojego nasienia.za pare godzin biore druga tabletke.mam nadzieje , ze zadziala bo to jest 12 dzien cyklu wiec duze prawdopodobienstwo ciazy.a tak wogole to jesli jaks dziewczyna potrzebuje pilnie postinor i jest z lodzi to niech pisze bo wiem gdzie jest apteka , ktora sprzedaje postinor bez recepty.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojonabardzo
ja po niecalym tygodniu po wzieciu postinoru dostalam wczoraj okres ale wiezcie te hormony naprawde zmnieniaja wszystko myslalam ze ja zwykle bede miala obfity okres a tu juz drugi dzien ledwo co leci tylko brzuch bardziej boli i plecy mam nadzieje ze to koniec moich zmartwien choc z tym jest roznie bede pewna jak zrobie sobie test ciazowy bo jak wiadomo okres mozna miec do 3 miesiaca ciazy pozdrawiam wszystkie ktore mialay i beda mialy takie klopociki choc zycze jak najmniej wpadek papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magiczna20
wzięłam postinor tydzien temu 42 godz po wpadce pierwsza tabletke . wczesniej sie odchudzalam i bralam tabletki na odchudzanie jednak dzien przez planowanym wzieciem postinoru nie zażywałam żadnych leków , plamienia nie dostałam , okres powinnam miec dopiero 13 kwietnia umieram ze strachu może nie pomógł postinor nie wiem dziewczyny jak myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do Magiczna-->Co prawda wzięłaś postinor późno bo aż po 42 godzinach.Ale to że nie dostałaś po nim krwawienia nie oznacza że on nie zadziałał. Należysz do dziewczyn które nie maja żadnych efektów ubocznych po wzięciu tak dużej dawki hormonów. Przypominam tutaj wszystkim że krwawienie popostinorowe nie oznacza że nie jest się w ciąży a jego brak że si.ę jest. To jest reakcja organizmu. To krwawienie nie jest miesiączką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A więc spokojnie. Możesz przecież za parę dni zrobić test ciążowy. Postinor nie wpływa na jego wynik. Głowa do g.óry.Pozdrwaiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńka 21
majka2569 --> kochana zrobie test w dniu którym ma nadejść miesiączka albo już w tym tygodniu , w koncu ten feralny stosunek był 8 dni temu :( a bardzo się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do Maleńka--->skoro to było 8 dni temu to test mozesz zrobic juz dziś. Testy "Quick Vue"wykrywaja ciaze 6 dni po stosunku. Wiec zrob test i bedziesz spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusia12
Boże czy przez kontakt męskiej bielizny i mojej podczas pieszczot można zajsc w ciaze?Błagam o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszandra
witam dziewczynki ja pytanie z innej beczki troche po postinorze dostalalm juz 2 okres normalnie........zaczelam brac tabletki anty. w piatek dzis jest niedziela .........i to jets moj 3 dzien okresu ale ze lecialo niewiele kochalalm sie z chlopakiem bez zabezpieczenia .....i nie ejstem pena tzn nie wiem samam czy troche nicnie "dostalo sie" na opakowaniu pisze ze tabletki majaj dzialalnie natychmiasgowe.....a wiec od 1wszej tabletki ja zrobilam to po 2/3 wiec mysliscie ze nie mma sie co martwic???????????? poza tym w okres to nieplodne sa prawsa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszandra
majka twoja mama cyztlalam jets ginekologiem zapytaj pliskkkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! to wazne bo jzu sie schizuje;p ....mam wielka prosbe odpisz mi na kom z netu chociaz 506198967!!!!!!!!czekam ...pozdrawiam buziaki dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńka 21
milusia to niemożliwe więc się nie martw ❤️ śpij spokojnie majka2569 - dziekjue za rady dostosuje się do nich i strasznie się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do Kaszandra--->ciąża raczej wykluczona. Zalezy jakie stosujesz tabletki.Bo nie wszystkie działaja od pierwszej tabletki. Ale mialas okres czyli dni nieplodne. A jestes pewna ze nasienie dostało sie do srodka czy nie? Mysle ze chocby nawet sie cos tam dostalo to razej nikle szanse:)Wiec glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszandra
MOJ CHLOPAK TWIERDZI ZE NIC NIE BYLO...biore microgynon 21 i na ulotce pisze ze majaj dziallanie natychmiastowe a ja bylam po 2 tabletce wiec ???????? poza tym to dziwne bo zawsze moj okrres trwal z 6 dni a teraz zaczal sie w piatek a skonczyl w niedzielel czy to normalne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszandra
okres jednak sie nie skonczyl nadal trwa...........na roznych forach czytalalmz e trzeba od zekac miesiac ,tydzien inni pisze ze dzialal od 1szej tabletki....kolezanka natomiast powiedzialal mi ze tabletki nie dzialalja od pierwszej a misiaczka podczas brania tabletek jest dniami plodnymi..............wariuje powoli MAJKABLAGAM O ODPOWIEDZ ZPYTAJ MAMY potrzebuje fachowej porady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Tak faktycznie nie wszystkie tabletkii działają od pierwszej ziętej. Ale jeśli na ich ulotce pisze że działają to znaczy że tak jest. A Twoja koleżanka opowiada bajki nie z tej ziemi. Posłuchaj. Czas gdy jest miesiączka jest niepłodny. I nie ma znaczenia czy bierzesz tabletki czy nie. To są szanse jedna na tysiąc że mogłaś zajść w ciąże. Musiałabyś mieć strasznego pecha.A poza tym jak tabletki bierzesz już na stałe to ginekolog powinien Cię poinformować że działają również w przerwie na miesiączke. Teraz choćby nawet zakładając że dojdzie do zapłodnienia u Ciebie to tabletki spowodują że zarodeknie zagnieździ się w Twoeje macicy gdyż tabletki hamuja rozwój endometrium. Nio to trzymam kciuki. I odezwij się co i jak. Będzie dobrze.Bużka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×