Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość marts
drugi miesiąc biorę tabletki, a stosunek trwał bardzo krótko gdyż szybko się zorientowałam, dodam że był to mój 1 raz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to robiliśmy to była w 17 dniu cyklu, i dzisiaj mówiła że zaczynają się bóle miesiączkowe. Co zrobić aby mieć pewność, że nie wpadliśmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 dzień to dzien plodny, a jak znam zycie, to twoja dziewczyna jest mlodziutka i nie ma jeszcze 20lat. Tak wiec jej cykle sa nieregularne i moga byc zachwiania w dlugosci cyklu. Bole przedmiesiaczkowe, ktore odczuwa to tez pojecie wzgledne, bo objawy ciazy sa na poczatku podobne do objawow przedmenstruacyjnych - tkliwosc piersi, bol brzucha, rozdraznienie. Ja bym poszla na jej miejscu do ginekologa po dodatkowe zabezpieczenie i porade. A co do pewnosci, to zeby ja miec zrobcie test 7 dni po tym feralnym zdarzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli test wykaże że jednak, to co ginekolog z tym może zrobić?? Jeśli jest jeszcze niepełnoletnia to musiałaby iść z opiekunem do ginekologa?? Bo 7 dniach nie będzie jeszcze za późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ginekologa z opiekunem?? Co Ty piszesz?? Sama moze pojsc, nawet jesli nie jest pelnoletnia. Po 7 dniach to juz musztarda po obiedzie. Postinor zazywa sie do 72godz. po wpadce, potem nie dziala. Pytasz co ginekolog zrobi jesli bedzie w ciazy?? Nic nie zrobi, przeciez to nie jego sprawa, on moze jedynie poinformowac przyszla mame o ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, pytasz jeszcze czy jak dostanie okres to wszystko ok, teoretycznie tak, ale praktycznie u tak mlodych dziewczat nic nie jest pewne i uwazam, ze powinna, a nawet musi isc do ginekologa. Bardzo czesto u mlodych dziewczyn okres wystepuje mimo ciazy i orientuja sie dopiero po 3 miesiacu. Ile ona ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest szansa na wpadke w taki sposób??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka szansa jak przy normalnym niezabezpieczonym stosunku w dni plodne. Ty tez wprowadziles sperme do pochwy gleboko tyle ze palcem, z fizjologicznego punktu widzenia nie ma roznicy. Ratuje Was tylko to, ze na palcu bylo jej mniej, ale i tak w jednej kropli nasienia sa przeciez miliony zywych plemnikow. Tak szczerze mowic, to podziwiam Twoj spokoj, bo to mloda dziewczyna, a Wy zamiast dzialac tracicie kolejna dobe na rozmowy hipotetyczne przez internet. Jest cala masa srodkow, ktore moze wykorzystac ginekolog, nie rozumiem czemu jeszcze sie do niego nie wybraliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli Ona bierze leki bo ma powiększoną wątrobe to Postinor może być szkodliwy?? Tego się boimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Dziś w nocy zaszalałam niestety w czwartek skończył mi sie okres. Okres mam dość regularnie - 1 dzień z dwa razy -5 dni ale było to spowodowane zmianami klimatycznymi:-). Czy powinnam sie bać??. Czy powinnam szukać lekarza który by wypisał mi recepte na postinor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niciiaa
Salmah prosze pomoz nie wiem co mam zrobic ;( Jakies ponad dwa tygodnie temu wzielam pigulke po stosunku. Po 8 dniach wstapil okres wiec wzielam tabletke antykoncepcyjna cilest, ktora bralam kiedys jakies dwa miesiace. wrocilam do niej po ostatnim peknieciu gumki. Ale wczoraj wieczorem strasznie zaczal bolec mnie zoladek, dzisiaj zwymiotowalam co prawda niewiele ale jednak. Nie wiem co o tym myslec, czy to moze byc reakcja na cilest, czymoze jeszcze skutek uboczny escapelle? A moze escapelle nie podzialalo i jestem w ciazy :(? dodam jeszcze , ze wczoraj takze mialam lekka wydzieline taki sluz brazawy ale bylo tego naprawde niewiele. Blagam pomoz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femmef
zwymiotowanie tabl zmniejsza jej skutecznosc na ulotce jest napisane ze chyba trzeba przyjac dodatkowo poczytaj ulotke i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssss
Mity związane z antykoncepcją MITY ZWIĄZANE Z ANTYKONCEPCJĄ Odpowiedzialne rodzicielstwo wymaga stosowania antykoncepcji. NIE JEST TO PRAWDĄ Wszelkie formy antykoncepcji są nieodpowiedzialną próbą osiągnięcia odpowiedzialnego rodzicielstwa, gdyż szkodzą fizycznie, a jednocześnie oznaczają rezygnację człowieka z władzy nad własnym zachowaniem. Z tego właśnie względu obserwujemy znamienny fakt, że im częściej używana jest w danym społeczeństwie antykoncepcja, tym więcej jest tam nieodpowiedzialnej seksualności, uzależnień, zranień i przestępstw w tej dziedzinie. Tym więcej też niechcianych ciąż i aborcji. Pamiętaj - antykoncepcja nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością! Antykoncepcja jest skuteczna w 100%. NIE JEST TO PRAWDĄ Każda metoda antykoncepcyjna jest zawodna i może dojść do poczęcia dziecka. Pamiętaj - antykoncepcja nie zwalnia z odpowiedzialności za możliwość poczęcia dziecka! Nowoczesne środki antykoncepcyjne są bezpieczne dla zdrowia kobiety. NIE JEST TO PRAWDĄ Wszystkie środki antykoncepcyjne są szkodliwe dla zdrowia kobiety. Pamiętaj - nie ma bezpiecznej dla zdrowia antykoncepcji! Pigułki antykoncepcyjne nowej generacji nie mają działania wczesnoporonnego. NIE JEST TO PRAWDĄ Mechanizm działania każdej pigułki antykoncepcyjnej jest następujący: a) zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową, b) zahamowanie owulacji (jajeczkowania), c) zmiana właściwości śluzu szyjkowego, d) zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego, e) czynnik jajowodowy (upośledzenie ruchów perystaltycznych jajowodu, powodujące zbyt późne osiągnięcie jamy macicy przez zarodek, a przez to jego śmierć) - działanie wczesnoporonne (abortywne)! f) hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) - działanie wczesnoporonne (abortywne)! Pamiętaj - pigułka ma również działanie wczesnoporonne! Pigułki antykoncepcyjne nowej generacji mogą zażywać młode kobiety. NIE JEST TO PRAWDĄ Pigułka zażywana przez młode dziewczyny może zakłócić ich cały biologiczny rozwój, dlatego pigułek nie może zażywać kobieta do ukończenia 21 roku życia (nie wcześniej jednak niż 7 lat po pierwszej miesiączce), ze względu na dojrzewanie układu hormonalnego! Pamiętaj - pigułki nie może zażywać kobieta przed ukończeniem 21 roku życia! Wkładki wewnątrzmaciczne (IUD, spirala) nowej generacji są środkami wyłącznie antykoncepcyjnymi. NIE JEST TO PRAWDĄ Mechanizm działania wkładek wewnątrzmacicznych polega głównie na utrudnieniu zagnieżdżenia dziecka, w fazie rozwojowej zarodka, czyli jest to efekt wczesnoporonny! Wszystkie współcześnie produkowane i stosowane wkładki wewnątrzmaciczne, również z dodatkiem miedzi i/lub hormonów, mają działanie wczesnoporonne, czyli powodują zniszczenie życia poczętego dziecka! Pamiętaj - wkładka wewnątrzmaciczna jest środkiem wczesnoporonnym! Antykoncepcja prowadzi do ograniczenia liczby aborcji. NIE JEST TO PRAWDĄ Antykoncepcja jest przygotowaniem i wychowaniem do postawy "za aborcją" czyli przyzwoleniem na zabijanie własnych dzieci. Z tego właśnie względu obserwujemy znamienny fakt, że im częściej używana jest w danym społeczeństwie antykoncepcja, tym więcej jest tam niechcianych ciąż i aborcji. TAK CZY INACZEJ DZIECKA MA NIE BYĆ. Związek przyczynowo-skutkowy między aborcją a antykoncepcją Pamiętaj - antykoncepcja prowadzi do aborcji! Pigułka pomaga uregulować cykle i łagodzi dolegliwości w czasie miesiączki. NIE JEST TO PRAWDĄ Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej cykle nie są fizjologiczne, a miesiączki nie są "prawdziwe", są to krwawienia wynikające z odstawienia hormonów. Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykle nieregularne i dawne objawy z reguły wracają, a nawet się nasilają. Pamiętaj - pigułki antykoncepcyjne nie regulują cykli! Pigułki hormonalne zmniejszają zachorowalność na niezłośliwe choroby piersi. ALE WZRASTA ZACHOROWANIE NA RAKA Jaka jest z tego korzyść, jeżeli jednocześnie na skutek przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych wzrasta zachorowalność na raka? Pamiętaj - pigułki antykoncepcyjne są umieszczone w wykazie środków rakotwórczych dla człowieka! Pigułka antykoncepcyjna prowadzi do zmniejszenia ilości infekcji narządu rodnego. NIE JEST TO PRAWDĄ Jest dokładnie odwrotnie, przy jej stosowaniu ilość infekcji zwiększa się. Pamiętaj - antykoncepcja zwiększa ilość infekcji! Dwuskładnikowa pigułka ma pozytywny wpływ na niektóre problemy skórne, jak np. trądzik. NIE JEST TO PRAWDĄ Z chwilą odstawienia pigułki schorzenie z reguły powraca. Poza tym trądzik spotyka się raczej u młodych dziewcząt, dla których pigułki hormonalne są szczególnie szkodliwe ze względu na niedojrzały jeszcze układ hormonalny. Pamiętaj - z trądzikiem idzie się do dermatologa, a nie do ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicia - nie laczylabym jednego zwymiotowania ani z ciaza (zdecydowanie za szybka na wymioty), ani z escapelle (zdecydowanie za pozno na wymioty). Byc moze jest to skutek uboczny cilestu. Przypomnij sobie jak go wczesniej znosilas. Czasem tak bywa. A moze po prostu mialas jakas niestrawnosc? Moze przykleilo Ci sie cos do zoladka, np. skorka z owocow i dlatego zwrocilas. Spokojnie, nie denerwuj sie tylko obserwuj, gdyby się to powtorzylo - odstaw cilest i idz do lekarza po inne tabletki. Mak 10 - trzeba byloby zrobic badanie na enzymy watrobowe, ale to pytanie to juz nie do mnie bo ja nie robilam specjalizacji z tej dziedziny. A tak na przyszlosc Mak, jesli cos takiego ma miejsce to sa w aptekach takie globulki Patentex oval, ktore rozpuszczaja sie w pochwie i maja zadanie plemnikobojcze. Teoretycznie stosuje sie przed stosunkiem, ale w Twoim przypadku, gdy nie bylo wytrysku, tylko kilka kropel przeniesionych na palcu - mogloby podzialac. Kupcie je sobie 6szt. kosztuje ok 7zl i sa bez recepty. Trzymam za Was kciuki. Do osoby ktora pisze o mitach - masz sporo racji, pigulki nie sa zdrowe, nie sa przeznaczone dla mlodych kobiet i nie daja 100% pewnosci - nic nie daje. Ale nie pisz takich glupot, ze nie pomagaja na cere, bo to czasem jedyny skuteczny sposob, nie mow nie ucza odpowiedzialnosci, bo to tez bzdura, skoro ktos bierze pigulki to jest bardzo odpowiedzialny, gdyz naraza wlasne zdrowie dla dobra dziecka, ktore nie narodzi sie, gdy nie ma na to warunkow, i najwazniejsze - nie pisz ze to leki wczesnoporonne BLAGAM!! To bzdura. Wczesnoporonna to byla pigulka RU-486 w czasach socjalizmu, ktora wywolywala skurcze macicy!! Postinor i pigulki jedynie zageszczaja sluz i wstrzymuja owulacje. Nie rob z odpowiedzialnych kobiet, ktore je stosuja dzieciobojczynie. Litosci!! Czy Ty masz pojecie dziewczyno ile razy w ciagu zycia kobiety dochodzi do zaplodnienia, o ktorym ona nie wie, bo nie dochodzi do zagniezdzenia i komorka jajowa zostaje wydalona z okresem?? Organizm sam w ten sposob funkcjonuje i to znaczy ze co?? Ze tyle razy poronilysmy i powinnysmy brzemie i traume tej porazki nosic na barkach do konca zycia?? Przepraszam, ale wkurzaja mnie takie nawiedzone panienki. Po co Ty tu wogole napisalas, zeby innych zdolowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niciiaa
Salmah jak zwykle jestes niezawodna :) Dzeki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doofypl
Salmah tutaj doofypl... pisalem Ci 2strony wczesniej o naszej wpadce... dziekujemy za pomoc :) dzis zrobilismy test (po 9dniach) no i jedna kreska :)) bardzo dziekujemy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niciiaaa
Przepraszam Salmah, ze ci znowu truje ale naczytalam sie juz tyle opinii na tylu forach ze nie wiem co myslec. Wzielam ten cilest pierwszego dnia krwawienia po escapelle, ale zastanawia mnie fakt czy to napewno byl okres a nie plamienie? Bo bylo one inne niz zwykle bardziej skape, lekko brazowe i zageszczone. W sobote wyjezdzam i mam watpliwosci czy przy braniu teraz tabletek bede mogla sie kochac bez dodatkowego zabezpieczenia. A no i zamierzam teraz nie robic przerwy miedzy opakowaniami. Co o tym wszystkim sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicia - to czy to byla miesiaczka czy krwawienie z odstawienia nie ma zadnego znaczenia w przypadku brania pigulek anty. Istotne zebys wziela je od pierwszego dnia, bo inaczej znow zaburzysz cykl. Jesli chodzi o pomysl z nierobieniem przerwy miedzy opakowaniami, to nie jest dobry. Escapelle bylo spora bomba hormonalna, do tego pigulki, a Ty jeszcze nie chcesz zrobic przerwy. Moze sie to skonczyc powaznymi dolegliwosciami hormonalnymi i popsutymi wakacjami, bo okres prawdopodobnie i tak wystapi mimo, ze nie zrobisz przerwy, ale bedzie mu towarzyszyl bol brzucha, piersi lub zawroty glowy. ja bym na Twoim miejscu przerwe zrobila w tym przypadku. Jesli natomiast chodzi o zabezpieczenie przy pierwszym opakowaniu, to teoretycznie 100% pewnosc ma sie przy drugim, ale mysle, ze po 10 dniach, czyli od 11 tabletki juz bedziesz bezpieczna. Pozdrawiam Cie cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niciiaaa
No to w takim razie chyba zrobie przerwe. Najwyzej pomecze sie z tamponami nad morzem:) No chyba ze krwawienie wystapi z lekkim opoznieniem po skonczeniu cilestu;) Dzieki wielkie;) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona-zawiedziona
Drogie dziewczyny, przepraszam, ze pisze na taki temat na tym forum, bo mój problem zupełnie nie jest związany z postinorem. Wiem, że to nie jest miejsce na takie rozomowy, ale jestem zdesperowana.Widze ze tutaj wszyscy się przyjażnia mam nadzieje ze mi pomozecie. W sowim życiu seksualnym miałam dwóch partnerów. Współżyję od 3 lat z półroczną przerwa. Wszędzie czytam jaki seks jest wspaniały, a ja nie potrafię osiągnąć orgazmu podczas stosunku.Z moim pierwszym facetem nie było mi dobrze, podczas stosunku strasznie mnie bolało i po nim też. Z obecnym partnerem już nic mnie nie boli, jest mi dobrze ale nie potrafie sobie dojsc......Wg lekarza jestem prawidłowo zbudowana w środku. Nie wiem co mam robić...już mi się płakać chce...naprawde....diewczyny co mam zrobić??????Salmo co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrozpaczona - jako, ze jest to pytanie z mojej polki, bo zajmuje sie tym zawodowo mam kilka podejrzen co to moze byc, jednak musialabym Cie zapytac o kilka bardzo intymnych i osobistych kwestii dlatego proponuje zebys pogadaly na gg. Napisz mi prosze swoj nr gg, a ja odezwe sie do Ciebie jutro rano jak bede w domu, albo jeszcze dzis, ale po 23.00. Ja swojego numeru nie moge podac na lamach forum, ale jesli Ty sie obawiasz to napisz to podam Ci jakiegos alternatywnego maila, zebys na niego wyslala mi numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona-zawiedziona
Salmo, przeslij mi na mojego maila swoj nr gg. Podaje adres: olka12340@poczta.onet.eu. Dziękuje. Bede czekala dzis po 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eilieeen
ja sie odchudzałam kiedys i z tego powodu zanikla mi miesiaczka rok czasu nie było jej a ja bałam sie isc do ginkologa mniej wiecej po roku wspołzyłam i ..zdażył się wypadek zastanawialam sie czy skoro nie mam miesiaczki to czy moge zajsc w ciaze Ginekolog powiedział mi zebym zazyła posinor i ..zazyłam od tego czasu miesiączka mi wróciła .. w prawdzie potrzebowałam czasu zebym miała regularnie ale wrociła ..wszytsko na dobrej drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona-zawiedziona
Salmo kiedy będziesz na gg i kiedy będziemy mogły porozmawiać? Bo kurcze zawsze Cię mijam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne to jest
Dziewczyny mam pytanie. Słuchajcie moja przyjaciółka ma bardzo nieregularne miesiączki, które spóźniają się nawet do 2 tygodni. Była u lekarza. Powiedział jej że jesśli okres będzie się spóźniał to może przez trzy dni brać tabletki antykoncepcyjne. I potem przerwać i po 4 lub 5 dniach dostanie miesiączkę. Powiedzcie mi czy to jej nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrozpaczona - jestem nawet teraz, odezwij sie do mnie jak tylko bedzisz, ja czesto jestem po prostu niewidoczna, bo ukrywam sie przed swoimi studentami;) Dziwne to jest - nie jest to takie dziwne, czesto praktykuje sie u mlodych dziewczyn przyjmowanie kilku tabletek przy nieregularnych cyklach, poniewaz krwawienie z odstawienia ktore wystepuje reguluje cykl. Nalezy jednak pamietac, ze nie jest to ochrona antykoncepcyjna przy zazyciu 3 sztuk pigulek i ze nie jest to normalna miesiaczka tylko tak, jak wspomnialam krwawienie z odstawienia. Ja na miejscu tego ginekologa zaproponowalabym raczej wziecie 3 pelnych opakowan pigulek przez 3 miesiace. Byc moze, ze po nich uregulowalby sie juz cykl i nie musialaby Twoja przyjaciolka miesiac w miesiac brac po 3 sztuki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×