Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość Chyba zwariowałam...
Kurczę… Nie wzięłam postinoru i zaczynam żałować. Miałam okres 5 dni. Myślę, że okres. Ale teraz bolą mnie piersi, jajniki i mało jakoś śluzu mam. Czy to musi oznaczać ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DaVinci***
MICHAL77797_ testy ciazowe kupisz w kazdej aptece albo supermarkecie, czy nawet w wiekszym zwyczajnym sklepie. kosztuja ok.10-15 zl z tego co pamietam. "Pre test" (to nazwa testu ciazowego) kupisz jak wszystkie ine bez recepty, a jego cena jest tez jakos w tych granicach, o ktorych mowilam.pozdrawam i glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal - zaczne moze od konca... test ciazowy mozesz kupic w kazdej aptece i jego cena to ok. 12zl. Radze go zrobic dla swietego spokoju Twopjego i Twojej dziewczyny. A teraz do rzeczy... Postinor byl prawidlowo wziety, wystapilo plamienie, wiec spodziewajcie sie okresu wokolicach 15maja. Jesli sie nie pojawi to radze udac sie do ginekologa, dlatego, ze moze to byc skutek uboczny postinoru. Twoja dziewczyna jest bardzo bardzo mloda i postinorowa bomba hormonalna napewno namiesza jej w organizmie. Stad moze byc senna, moze sie zle czuc i mogla przytyc. Na poczatku brania pigulek tez sie czesto tyje, a postinor to taka mega pigulka. Tak wiec moja rada: poki co zrobcie test i czekajcie na okres po 15maja. Glowa do gory!! Zaniepokoila mnie natomiast inna sprawa. Pisales, ze kochaliscie sie bez zabezpieczenia, ale Twoim zdaniem wszystko bylo ok. Co to znaczy ok?? Chodzi Ci o to, ze miales wytrysk za jej cialem?? Bo jesli tak, to musisz wiedziec, ze plyn, ktory wytwarzaja faceci podczas podniecenia takze zawiera zywe plemniki!! Dlatego kochanie sie, nawet bez wytrysku, bez znajomosci dni plodnych i nieplodnych jest lekko lekkomyslne. A poza tym, nawet jesli te dni plodne sobie obliczycie, to u 16letniej dziewczyny nie beda to wiarygodne obliczenia, gdyz jej cykl ciagle ulega zmianie, jej cialo nie jest jeszcze dojrzale patrzac z punktu widzenia anatomii i morfologii. Pozdrawiam Cie. Mam nadzieje, ze pomoglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysh-OR
Cześć! Chciałabym się zapytać Babeczek, które brały Postinor i nie dostały po nim krwawienia. Ja wzięłam Postinor ok 60h po stosunku (byłam w 13 dnu) i okres dostałam planowo, w 24 dniu cyklu. Niestety ciężko to nazwać okresem - leje się ze mnie - ZA PRZEPROSZENIEM - gęsty kisiel w kolorze ciemnej krwi, który w niczym nie przypomnia zwykłej miesiączki. Boję się, że to nie regularny okres, ale jakiś skutek uboczny. Jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MICHAŁ77797
Salmah dziękuje za pomoc :) Bardziej z dziewczyną martwimy się tych dwóch stosunków bez zabezpieczeń niż tego stosunku przed postinorem w którym nam gumka pękła. Nie miałem wytrysku wtedy, robiliśmy to bardzo krótko w sumie by tylko sprawdzić "jak to jest." Boję się tylko czy podczas tego króciutkiego stosunku sperma jakoś sama mi nie wypłynęła w minimalnych ilościach (coś o okolicach kropelki). Z tego co wiem i taka ilośc wystarczy do zapłodnienia... To prawda? A swoją drogą masz racje to było lekkomyślne pomimo wielkiej przyjemności jaką nam to sprawiło... Obiecaliśmy sobei że już więcej do tego nie dopuścimy bo potem nie stresować się jak teraz ;P heh... 15 maja już dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal - przede wszystkim, ten plyn przed wytryskiem to jeszcze nie sperma, wiec zawiera zaledwie sladowe ilosci plemnikow, a nie miliony jak w przypadku nasienia, ale rzeczywiscie istnieje ryzyko zajscia w ciaze, jesli plemnik bedzie bardzo silny, jesli kobieta bedzie miala dni plodne i mega pecha - ja znam 1 taki przypadek. Jednak jesli mowisz, ze to bylo chwilke i ze jestes siebie pewien, to raczej nie musicie sie martwic. Podejrzewam tez, ze w tym cyklu owulacja juz nie wystapila, Twoja dziewczyna jest bardzo mloda. Tak wiec nie schizuj sie. A data 15maja tez moze byc ruchoma i okres moze sie spoznic, nie zapominaj, ze Twoja dziewczyna zyje w ogromnym stresie teraz, a nerwy przesuwaja miesiaczke. Pozdrawiam. Mysh - OR - mysle, ze wszystko jest w porzadku, okres moze byc bardziej obfity. Wypowiadaly sie na forum dziewczyny, ktorych okres trwal ponad 9 dni. Postinor, jak juz pisalam milion razy, to mega bomba hormonalna, wiec robi w organizmie straszna masakre. POstaraj sie nie denerwowac, bierz prysznic w letniej wodzie, ale nie zimnej, dwa razy dziennie, jedz duzo owocow, pij soki i powinno byc ok. Jesli jednak po 7 dniach bedzie sytuacja wygladala tak samo to idz do ginekologa, bo moze przyczyna krwawienia jest inna i bedzie trzeba je zatrzymac sztucznie. Sciakm cieplo. Betusia - 30 - napewno 30 lat, bo mi sie wydaje, ze 5!! Jak mozna na takim forum promowac pseudo apteki, gdzie mozna kupic srodki anty bec recepty?? Tacy ludzie jak Ty doprowadzaja do tego, ze 13latki stosuja postinor bez recepty i to jako staly srodek antykoncepcyjny. Mam zajecia z przystosowania do zycia w rodzinie w gimnazjach i szkolach podstawowych i wiem co mowie!! A moze w swojej ofercie \"Pani Magister\" ma jeszcze bez recepty psychotropy albo tramal?? Znam mase swirow ktore chetnie by go zazyly, zwlaszcza jesli bedzie przeterminowany. Boze, co za bezmozgowie!! Dziewczyny, zwlaszcza te mlode, jak kobieta Michala - nigdy nie bierzcie lekow hormonalnych bez konsultacji z ginekologiem i bez badan. Ja raz mialam zle dobrane pigulki i do tej pory znosze ich skutki uboczne. Bylam dwa razy w szpitalu na neurologii, gdyz niekompetentka lekarka przepisala mi yasmin, po ktorym dostalam diplopii. Zawsze idzcie do ginekologa i nie kupujcie nic u tej dziewczyny, nie wiadomo jakiego pochodzenia sa te leki, jaka jest ich data waznosci. To nie jest zadna internetowa apteka tylko blog, jaki kazda z Was moze zalozyc sama, po zakupie pigulek u ruskich na bazarze. Swoja droga dobrze byloby to zglosic odpowiednim sluzbom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MICHAŁ77797
Dzisiaj rano moja dziewczyna zrobiła testy ciążowe i wyszły NEGATYWNIE :) Tylko jest jeden problem... Ona wzięła postinor 15 i 16 kwietnia więc powinna mieć teraz miesiączke, a jej nie ma... Mamy 16 maja :/ Troszkę się martwie tym bardziej że nie byliśmy u ginekologa... Gorąco ją wtedy namawiałem na wizytę ale ona odmówiła bo się "wstydziła"... Fakt ona jest młodą dziewczyną ale za to bardzo zdrową. Bardzo rzadko choruje i miała zawsze regularne miesiączki (ok 30 dni). Mam nadzieje, że wszystko zakończy się w porządku i nie będziemy czekac na jej okres tak jak w przypadku pewnej kobiety która przede mną tutaj pisała - czyli 3 miesiące... Ile można maksymalnie czekać na miesiączkę tak by to było jeszcze w normie? Po jakim czasie powinienem iść z nią do gina jeśli miesiączka wciąż nie wystąpi? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MICHAŁ77797
Dzisiaj około godziny 15 moja dziewczyna dostała okresu. Nareszcie :) Koniec martwienia się :) Dziękuje pięknie wszystkim za wspieranie mnie (dziewczyny również za moim pośrednictwem). Moja rada dla innych: Zawsze się zabezpieczajcie! A jak już wpadliście to nie rozpaczajcie i nie mówcie sobie co to będzie tylko od razu działajcie (ginekolog + postinor). Pozdrawiam wszystkich! Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to powiem tak 1,5 miecha temu wzielam dostalam po 6 dniach 5 dni przed okresem, krwawienia, ktore trwalo 3 dni:) no i dzis doczekalam sie okresu:D praktycznie rzecz biorac jakbym nie wziela to bym tak dostala czyli jak w zegareczku:D Powodzenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzida5555
No Tralala ja miałam troszke podobnie a mianowicie tydzien przed okresem wziety posti tydzien po postim wystapilo krwawienie nastepna miesiaczka jak w zegareczku po 30 dniach a teraz powinnam dostac w niedziele i czekam z wytesknieniem ;) pozdroowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna/
witam wszystkich...mam bardzo wazne pytanie...w 10 dniu cyklu(dzien plodny)mialam wpadke i 13 godz po stosunku wzielam postinor,kolejna tabletke 12 godz pozniej,po kilku dniach wystapilo krwawienie przypominajace miesiaczke no i tu teraz mam problem,w 3 dniu tego krwawienia kochalam sie z facetem i znow skonczyl we mnie...czy podczas tego krwawienia jestem plodna czy tez nie?czy to mozliwe ze po kliku dniach od wziecia postinoru moglam normalnie zajsc w ciaze?prosze piszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieodpowiedzialna - raczej to dzien plodny, dlatego, ze biorac postinor w plodny dzien, hamujesz i przesuwasz owulacje... co suma sumarum daje dni plodne w czasie krwawienia po postinorze, mimo, ze od tego krwawienia zaczyna sie nowy cykl. Postinor nie chroni stosunku po jego zazyciu, tylko te przed, dlatego, ten stosunek jest powaznie zagrozony przykro mi. Malo tego, pierwsza owulacja po zazytym postonorze jest silna, tak samo jak po odstawieniu pigulek. Nie wiem co Ci doradzic. Glupota bedzie branie znowu postinoru, gdyz po pierwsze rozchwiejesz organizm na kilka miesiacy, a po drugie moga sie pojawic powazne skutki uboczne. Chyba pozostaje Ci modlic sie tylko, a ja bede trzymac kciuki, zeby Ci sie udalo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna/
Salmah dziekuje za odpowiedz i choc nie jest pocieszajaca to chociaz wiem na czym stoje...wiem ze ponowne przyjecie postinoru to zly pomysl tak wiec tak jak mowisz moge sie tylko modlic...apropos 5 miesiecy temu odstawilam tabletki wiec tak czy tak jestem bardzo plodna...moge sie tylko zastanawiac gdzie ja mialam glowe?:/ehhh madry Polak po szkodzie:/pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro odstawilas 5 mscy temu, to megaowulacje juz masz za soba. Poza tym jesli dlugo bralas pigulki, to z powrotem do plodnosci tez moze byc roznie. Ja bym sie poki co nie stresowala tylko spokojnie czekala na okres, a dla swojego swietego spokoju mozesz za tydzien zrobic test ciazowy i zapewne wyjdzie negatywny. Tego Ci zycze. Wbrew pozorom, mimo wszystkich regul, nie tak latwo zajsc w ciaze, wiec moze bedziesz miala szczescie i jeszcze Twoj organizm troszke na dziecko poczeka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sniszynka
czesc Mam pytanie, bo Postinor i Escapelle mają podobne dzilanie, wiec chcialam zapytac czy jak wzielam Escapelle jeden dziec po stosunku to nie powinnam byc w ciazy ?? nie mialam zadnych plamien ani nic w tym rodzaju, wiec jak uwazacie?? dzis planowo powinnam dostac miesiaczke a jej nie ma, czy powinnam sie martwic?? odpiszcie , prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniszynka - tak, maja prawie identyczne dzialanie. Skoro wzielas dzien po stosunku to nie masz sie czym martwic. Okres moze sie troszke spoznic, wiec nie panikuj. Krwawienie nie wystepuje zawsze, wszystko zalezy czy bylas przed owulacja, po niej, oraz od Twojego organizmu. Wszystko bedzie dobrze, na dniach dostaniesz okres:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ozabudka
sniszynka - to chyba Ty pytałaś w wątku o Escapelle, więc też tutaj Ci wklejam, że nie masz czym się przejmować. Jesli tak szybko wzięłaś Escapelle to jest baaaaaaaaaaaardzo mała szansa, że jesteś w ciąży. Jesli się bardzo boisz zrób test ciążowy i spokojnie czekaj na okres. Jeśli się bedzie się spóźniać bardzo pójdź do lekarza, żeby zobaczyć czy nie trzeba go może wywołać. Ale po Escapelle może się spóźnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sniszynka
dzieki serdeczne :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko chyba mam problem
do Salmy:) witaj Salmho:) czekam z utęsknienim na pierwsza miesiączke od krwawienia po trzech tabletkach anty. Zaczynam sie powoli stresować:) Jak myslisz wszystko bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinna byc w normlanym terminie czyli ok 26-32 dni po krwawieniu. Trzymam kciuki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko chyba mam problem
A czy to prawda że jeśli dostałam krwawienie to znaczy że nie jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie nie jestes, ale nie ma 100% pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slifka
dziewczyny RATUNKU!!!!! otoz 22.05 mialam wpadke ze swoim chlopakiem 10 godzin pozniej wzielam1 tabletke postinoru i 6 godzin pozniej druga jak zalecil lekarz dodam ze to byl 16 dzien mojego cyklu, ktory trwa ok 30 dni. czyli byly to najbardziej plodne dni... jakie sa moje szanse na ciaze?? strasznie sie boje...NIE MOGE BYC W CIAZY! NIE TERAZ!POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maruskaaa
Salmah :D Dziekuje Ci za wszystkie słowa otuchy :D wczoraj dostałam okres.. :) BuziaCzki i zycze wszystkim dziewczynom żeby sie nie martwiły jezeli wezma positnor w danych godzinach..ja juz nie bede b\rac..zaczynam tabsy brac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna/
witaj slifka-->twoje szanse na ciaze sa znikome...nie ma raczej takiej opcji bys zaszla...ale nie rozumiem tylko jednego...w kazdej ulotce i prawie zawsze kazdy lekarz mowi ze druga tabletke postinoru powinno sie wziac 12 godz od tej pierwszej(w moim przypadku tez tak bylo)no ale skoro twoj lekarz kazal ci po 6h to okay...trzymam kciuki i powodzenia!!!...aha,witam salmah-->jednak wzielam znow postinor...wiem ze nie mozna sie bawic hormonami bo to niebezpieczne ale wolalam zaryzykowac niz zalowac potem do konca zycia ze nie sprobowalam!w sumie to producent leku i lekarze jako dozwolona dawke w jednym cyklu miesiecznym podaja 4tabletki postinoru wiec tyle ile ja wzielam...wiem ze miedzy nimi byl za maly odstep czasu no ale tak jak mowie musialam to zrobic...jesli chodzi o jakies powazne skutki uboczne to takowych nie ma oprocz zaburzen hormonalnych...no wiec teraz z niecierpliwoscia czekam na okres..,aha,wlasnie-->po wzieciu postinoru nie musi wystapic krwawienie prawda?tylko w pozniejszym terminie okres?bo ja za pierwszym razem mialam ale juz za drugim nic sie nie pojawilo!pozdrawam,trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marusia - bardzo sie ciesze:) Pozdrawiam Slifka - nie bedziesz w ciazy, spokojnie. Postinor jest bardzo skuteczny, a Ty wzielasgo zgodnie z zaleceniem, wiec glowa do gory i czekaj na okres:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slifka
dzieki dziewczynki:-) podnioslyscie mnie no duchu:-) nie wiem czemu lekarz kazal mi wziasc druga tabletke po 6 godzinach ale mam nadzieje ze wiedziala co robie:-P poinformuje was jak to sie skonczy. bardzo sie ciesze ze istnieje forum takie jak to! trzmajamy sie dziewuszki razem a poradzimy sobie ze wszystkim:-) buziaki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slifka
hej dziewczyny! mam jeszcze jedno pytanie. otoz wiem ze krwawienie o postinorze to skutek uboczny i moze wystapic ale nie musi. tylko od czego to zalezy czy wystapi i po jakim czasie zawzyczaj wystepuje? bo ja jestem 4 dzien po wzieciu postinoru i nie mam tego krwawienia.... blagam o szybka odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
organizm kobiety moze zareagowac na tak duża dawke hormonow własnie krwawieniem/plamieniem ale ja sama powiedziałas nie musi. powinno ono wystąpic po paru dniach, trudno tu o jakas regułe ja takiego krwawienia nie miałam, dostałam ok 2 tyg po zażyciu postinoru swojego normalnego okresu, pojawil sie on 3 dni po terminie i w ciązy nie byłam miałam tez to szczescie ze nastepne okresy pojawiały sie regularnie a wiele dziewczyn skarzy sie na rozregulowane cykle po postinorze- wiec jak widzisz kazda dziewczyna reaguje inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slifka
mam pytanie... jak powinien byc sluz po postinorze? i jak wyglada sluz jak sie jest w ciazy? bo moj jest bialy i gesty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×