Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość panna i
"100 we mnie rządz, 100 uczuć, 100 uwiędłych liści" to cytat z "Kordiana" Słowackiego;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesteśmy tacy jacy jesteśmy\" ale na ogół gorsi J.Wasyłkowski \"Boję sie Twojej miłości tej najprawdziwszej i innej\" J. Twardowski \"Tylko ten, kto nic nie robi nie popełnia błędów. Daj sobie szansę na możliwość popełniania ich\" \" Żyj tak aby po latach powiedzieć - przynajmniej sie nie nudziłem\" \" bo w życiu nie ma nic gorszego niż przeciętność\" \"Chcę byś pojął moje wzruszenie swego serca już nie poznaję, Byłam pyszną, butną nieskończenie teraz sama w ręce twe sie oddaję...\" B.Boswell i jeden z moich ulubionych: \"Wyjęłam z serca ciernie niepokoju i już się buntem rozpaczy nie skarżę. Nigdy nie byłeś i nie będziesz moim; więc jesteś moim aż po śmierć, na zawsze\" I. Brzozowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Pewnego dnia ciężko chora dziewczyna poszła do szpitala.Lekarze powiedzieli jej,że potrzebuje nowego serca i osoby,która będzie cały czas ją wspierać.Operacja się udała.Gdy dziewczyna otworzyła oczy myślała,że zobaczy swojego ukochanego,lecz nikogo przy niej nie bylo...myślała pewnie przyjdzie jutro..niestety nie przyszedł.Mineły 2tygodnie,dziewczyna jednak nie doczekała sie wizyty swojego chłopaka.Zrezygnowana myślała:pewnie juz mnie nie kocha..już nie chce ze mną być.Gdy weszła do domu na stole leżała kartka papieru,która mówiła:Kochanie wybacz mi,że nie mogłem wesprzeć Cię w tak trudnych momentach,choć wiem,że tak tego potrzebowałas!Chciałem Ci zrobić prezent,moje serce już dla mnie nie bije ale jestem szczęśliwy,że mogę Ci je dać,że nadal żyje w Tobie.. Kocham Cię"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
heh wiem,ze to nie cytat ale myśle,że naprawde dobry kawałek godny przeczytania pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
agakjn powiesz mi skad masz ten kawałek ? Pewnego dnia ciężko chora dziewczyna poszła do szpitala.Lekarze powiedzieli jej,że potrzebuje nowego serca i osoby,która będzie cały czas ją wspierać.Operacja się udała.Gdy dziewczyna otworzyła oczy myślała,że zobaczy swojego ukochanego,lecz nikogo przy niej nie bylo...myślała pewnie przyjdzie jutro..niestety nie przyszedł.Mineły 2tygodnie,dziewczyna jednak nie doczekała sie wizyty swojego chłopaka.Zrezygnowana myślała ewnie juz mnie nie kocha..już nie chce ze mną być.Gdy weszła do domu na stole leżała kartka papieru,która mówiła:Kochanie wybacz mi,że nie mogłem wesprzeć Cię w tak trudnych momentach,choć wiem,że tak tego potrzebowałas!Chciałem Ci zrobić prezent,moje serce już dla mnie nie bije ale jestem szczęśliwy,że mogę Ci je dać,że nadal żyje w Tobie.. Kocham Cię" Cóz...szczerze...na koncu ...poplakalam sie jak beksa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
niestety nie pamietam skad ten tekst sie wział w moich zapiskach,ale jak sobie przypomne to dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
ok :) bede sie rozgladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaRgAreT_
"Spragniony samotność gwałtownej urazy do świata" Sto lat samotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardamine
Czuje przemieszaną energię własną i innego człowieka, która pozwala mi podróżować roztopić się w innym ciele. Energia mojego orgazmu, jest częścią mnie samej, na koniec odchodząc i mieszając się ze wszechświatem, a kiedy jestem zaspokojona, wracam do swojej ludzkiej postaci. To międzygwiezdna podróż moich komórek, rozdzielających się i uwięzionych przez energiczną burzę, a która nie mogę zabiegać, a która nazywa się wiecznością. Dlatego zawsze chcę powtórzyć to doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Samotność przypomina uczucie, które towarzyszy ci kiedy w deszczowy wieczór stajesz przy ujściu ogromnej rzeki i patrzysz, jak wpada do morza. H.Murakami \"Sputnik sweetheart\" \"więc tak wygląda nasze zycie. Nieważne, jak ogromna i straszna była strata, jak ważna rzecz, którą nam skradziono- wyrwano wprost z rąk- nawet jeżeli nas to całkowicie zmieniło, jeżeli pozostała z nas tylko wierzchnia warstwa skóry, nadal zyjemy tak samo- w milczeniu. Coraz bardziej zbliżamy sie do kresu czasu, żegnamy z życiem, które zostaje w tyle za nami. Powtarzamy , często dość pomysłowo, niekończące się codzienne czynności. Za nami jest już tylko uczucie niezmierzonej pustki\" H.Murakami \"Sputnik sweetheart\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
Leżysz na szpitalnym łóżku. już wiesz, że umierasz. Chcesz jeszcze zrobić rachunek sumienia . Ale zapominasz,że przez większą część życia ty sumienia poprostu nie miałeś. Dopiero, kiedy poznałeś ją- miłość swojego życia, wtedy zaczęło ci sie wszystko układać. Poznałeś co jest dobre, a co złe? I zacząłeś żałować. Tyle ludzi skrzywdziłeś, tyle zabiłeś pracując dla nich. Tyle złego... Ona to zmieniła. Była jak anioł. Delikatna, piękna, ale jakże ulotna. A ty miałeś chwile, spokoju od życia ze złem, spędzonego tylko z nią. Ale musiałeś ją zostawić! Dla jej dobra (tak to sobie tłumaczyłeś). Zdawałeś sobie sprawę, że jeżeli oni dowiedzą się o niej, to zabiją ją. Zniszczą... Zostałeś sam, nawet umierać będziesz w samotności. Uważasz, że to niesprawiedliwe, żyłeś tylko 10800 dni, to niedużo, ale w twoim życiu nikt nie miał więcej czasu. Chciałbyś ujżeć ją jeszcze raz, ale wiesz, że to niemożliwe. Ona odeszłaby z tobą. Zmarnowałaby swoje, i tak zrujnowane przez ciebie życie. Nad tobą staje śmierć. Widzisz ją wyraźnie. Nie tak ją sobie wyobrażałeś. Nie jest to postać w czarnym kapturze z kosą. Jest to piękna kobieta. Uśmiecha się. Zaczynasz się bać. Gdzie trafisz po śmierci? Do nieba na pewno nie. A do piekła? Czy istnieje piekło? A może zawiśniesz w pustce istnienia? Gdzie sie znajdziesz? No gdzie?? Śmierć nie odpowie ci na te pytania, miałeś dużo czasu na znalezienie odpowiedzi. Coś ci mówi, że masz wspominać, przypomnieć sobie wszystko. Całe twoje nędzne życie. A pamiętasz wszystko... ... Wiecznie pijany ojciec, który lał ciebie gdzie popadnie... ... Uczniowie w szkole wiecznie śmiejący się z ciebie... ... Oni, ci którzy dali ci władzę niemałym kosztem... ... Śmierć tylu osób... ... Twoja zrozpaczona matka, gdy dowiedziała się co ty takiego robisz... ... ONA, twoja miłość, sens istnienia, który musiałeś zostawić... ... Mnóstwo wrogów, a każdy rządny twej śmierci... ... Strzelanina... Rana... Dużo ran... Szpital... Śmierć... była dla ciebie zbyt łaskawa... Umierasz... w samotności... I nikt o tobie już nie pamięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
,, Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku. Ale jeśli się mylę i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chcę Ci powiedzieć, że bardzo Cię kocham i że nigdy Cię nie zapomnę..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Spędziliśmy ze sobą kilka chwil.Za mało by uczucie,które zaczęło kiełkować mogło się rozwinąć a zarazem dosyć by przyniosło ze sobą wiele nadziei.Ty wyjechałeś a ja czekałam na listy...to spotkanie zmieniło całe moje życie,po raz pierwszy poczułam,że dla kogoś coś znacze,po raz pierwszy ktoś zadał sobie trud,by w mojej pozornie nieefektownej twarzy dostrzec ukryte piekno.Powoli zaczynam zapominać o wszystki co się wydarzyło i wtedy Ty wracasz...cóż kiedy powroty niezawsze są łatwe.Odchodząc musimy pamiętać,że osoby i uczucia,które raz w naszej pamięci zastygły nieruchomo,podlegają przemianom,żyją własnym życiem..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Najgorsze jest zobojętnienie,ono przekreśla wszystko-opetanie drugim człowiekiem przeradza się w znudzenie jego obecnością.Czasem wolniej,czasem bardzo szybko..to nieuchronny los namiętności.Patrząc na te jedną twarz,słuchając jednego głosu usiłujemy przypomnieć sobie czasy,kiedy ta twarz decydowała o tym czy nastał dzień czy noc i czy powietrze,którym oddychamy jest nam mniej potrzebne do zycia niż ten do głębi przejmujący głos.Teraz jest to twarz jak każda inna.Cieniutka,ledwie dostrzegalna blizna po głebokiej ranie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Wiele mórz i rzek przekrocze, na swojej ziemi mnie odnajdziesz. Zawirowania i burze przegalpouje, przelecę między błyskawicami by Cię mieć..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezmiennie COELHO Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość. Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam... Miłość nie pyta o nic, bo kiedy zaczynamy się nad nią zastanawiać, ogarnia nas przerażenie, niewypowiedziany lęk, którego nie sposób nazwać słowami. Może jest to obawa bycia wzgardzonym, odrzuconym, obawa, że pryśnie czar? Może wydaje się to śmieszne, ale właśnie tak się dzieje. Dlatego nie należy stawiać pytań, lecz działać. Trzeba wystawiać się na ryzyko. Na brzegu rzeki Piedry... Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć miesza nam w głowach. Zahir Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli. Być jak płynąca rzeka Życie to brutalna, zapierająca dech w piersiach zabawa – jak skakanie ze spadochronem albo niebezpieczna górska wspinaczka. Jedenaście minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sprawia,że właśnie ta kobieta i właśnie ten mężczyzna chcą się do siebie zbliżyć? Co sprawia, że budzi się w nich pożądanie? To tajemnica. Kiedy ich pożądanie jest jeszcze niczym nie skalane, przeżywają każdą sekundę z namaszczeniem, w pełni świadomi, wyczekując najbardziej dogodnej chwili, by przyjąć błogosławiony dar losu. Ci którzy zaznali takiego pożądania "w stanie czystym", nie przyśpieszają pochopnie biegu wypadków. Wiedzą, że to, co nieuniknione, nadejdzie, że to stać się musi, zawsze znajdzie sposób, by zaistnieć. A kiedy ten moment nadchodzi, nie wahają się, nie tracą okazji, nie pozwalają umknąć ani jednej cudownej chwili, potrafią uszanować doniosłość każdej sekundy. Jedenaście minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ Halina Poświatowska - Opowieść dla przyjaciela/ \"Nie kocham ciebie. Nigdy cię nie kochałam i nigdy nie byłam dla ciebie dobra. Nigdy nie usiłowałam sprawić ci radości. A jednak jesteś mi równie bliski jak moje własne serce. Przywykłam do twoich słów, do tonu twojego głosu, do myśli, które były zawsze moimi. Przywykłam do ciebie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Posłuchaj, chodź ze mną, chociaż zupełnie nie wiem dokąd Chodź ze mną by sens nadać życia krokom Ze mną ku słońcu, może gdzieś nad przepaść ze mną Po szczęście lub po szaleństwo w ciemność ze mną Marsz długi jak mało, marsz niemal w nieskończoność Celem chcemy iść razem ku losowi nawet spłonąć Chociaż na chwilę pomóż mi nie będzie lekko Tą drogą cierni może ku krawędzie chodź ze mną Do obiecanej ziemi wierzę ten marsz coś zmieni Idź, idź...i nawet gdy wiatr idź ze mną By w przyszłość bezczelnie patrzeć Wyciągnąć środkowe palce chodź za mną chodź nic nie mogę Ci obiecać Na fart nie ma co czekać uwierz w to I chodź choć nie znam celu drogi uczyń to Sam dla siebie zmień coś Podnieś pierwszy raz w życiu rękę I chodź ze mną gdzieś choć sam nie wiem dokąd jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ Cytat z filmu \"Uciekająca panna młoda\"/ \"Szukasz kogoś, kto zawiąże ci oczy opaską i zaprowadzi na plażę byś mogła poczuć piasek pod stopami, kogoś kto obudzi się o świcie, bo nie mógł się doczekać aby z tobą porozmawiać...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ Jane Austen - \"Rozważna i romantyczna\"/ \"... nie okazał się na tyle elegancki, by umrzeć z żalu po jej stracie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osiejka
"Jest znacznie łatwiej burzyć, niż budować, szkodzić, niż pomagać, Nienawidzić, niż kochać" /Alfred Aleksander Konar/ "Jesli chcesz być kochanym, bądź wart miłości" /Owidiusz/ "KOchać kogoś to znaczy dać mu to, co ma się w sobie najlepszego" /Paul Claudel/ "Nie dmuchaj, nie gaś, gdy miłość się pali" /Ks. Jan Twardowski/ "Do rozmowy między kobietami potrzeba przynajmniej trzech kobiet: dwóch, które mówią i jednej, o której się mówi" /Alphonse Karr/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdunio88
I can love. But I need his heart.- z piosenki Lamb"Gabriel" Olac takich jak ty to dla mnie zadna strata... z piosenki Peji Poszlam zbierac kipy z przysnakow ... an to tworczosc wlasna:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruszka
"Samotność szybko mu dokuczyła; nowe gorące uczucie zawładnęło jego sercem i na chwilę rozjaśniło jaskrawym światłem ciemności, w których tonęła jego stęskniona dusza." "O, cóż znaczy mój smutek i moje nieszczęście, gdy w mojej mocy jest uczynić siebie szczęśliwym? Nie rozumiem, wie pan, jak można przechodzić koło drzewa i nie być szczęśliwym, że się je widzi? Rozmawiać z człowiekiem i nie być szczęśliwym, że się go kocha! O, ja tylko nie umiem wypowiedzieć... a ileż jest na każdym kroku takich pięknych rzeczy, które nawet najbardziej zatracony człowiek znajduje pięknymi? Spójrzcie na dziecko, spójrzcie na jutrzenkę Bożą, spójrzcie na trawę, jak rośnie, spójrzcie w oczy, które patrza na was i kochaja was.." Fiodor Dostojewski "Idiota" "Z biegiem czasu niechęć moja zmieniła się w sympatię, przejawiającą się w wielkim współczuciu dla tego głęboko i stale cierpiącego człowieka, gdyż byłem świadkiem jego osamotnienia i wewnetrznego umierania" "Wilk stepowy, zabłąkany wśród nas, wśród miast i życia gromadnego - żaden inny obraz nie mółgby ukazać go dobitniej, jego trwożliwego osamotnienia, jego dzikości, niepokoju, nostalgii i bezdomności." Hermann Hesse "Wilk stepowy" "Some words when spoken...cant be taken back... Walks on his own...with thoughts he cant help thinking... Futures above...but in the past hes slow and sinking... Caught a bolt a lightnin...cursed the day he let it go..." Pearl Jam "Nothingman"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Closed off from love I didn’t need the pain Once or twice was enough And it was all in vain Time starts to pass Before you know it you’re frozen But something happened For the very first time with you My heart melts into the ground Found something true And everyone’s looking round Thinking I’m going crazy But I don’t care what they say I’m in love with you They try to pull me away But they don’t know the truth My heart’s crippled by the vein That I keep on closing You cut me open and I Keep bleeding Keep, keep bleeding love I keep bleeding I keep, keep bleeding love Keep bleeding Keep, keep bleeding love You cut me open Trying hard not to hear But they talk so loud Their piercing sounds fill my ears Try to fill me with doubt Yet I know that the goal Is to keep me from falling But nothing’s greater Than the rush that comes with your embrace And in this world of loneliness I see your face Yet everyone around me Thinks that I’m going crazy, maybe, maybe But I don’t care what they say I’m in love with you They try to pull me away But they don’t know the truth My heart’s crippled by the vein That I keep on closing You cut me open and I Keep bleeding Keep, keep bleeding love I keep bleeding I keep, keep bleeding love Keep bleeding Keep, keep bleeding love You cut me open And it’s draining all of me Oh they find it hard to believe I’ll be wearing these scars For everyone to see I don’t care what they say I’m in love with you They try to pull me away But they don’t know the truth My heart’s crippled by the vein That I keep on closing You cut me open and I Keep bleeding Keep, keep bleeding love I keep bleeding I keep, keep bleeding love Keep bleeding Keep, keep bleeding love You cut me open and I Keep bleeding Keep, keep bleeding love I keep bleeding I keep, keep bleeding love Keep bleeding Keep, keep bleeding love You cut me open and I Keep bleeding Keep, keep bleeding love

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/Halina Poświatowska - Opowieść dla przyjaciela/ \"Ilekroć chodziliśmy razem, padał deszcz. Kiedy po raz pierwszy gęsty deszcz zaskoczył nas na ulicy, bałeś się, że zmoknę. Powiedziałam - bardzo lubię moknąć - moja ręka ciążyła Ci na ramieniu i odgadłeś, że mam głowę uniesioną do góry i że deszcz pada prosto na moje zamknięte oczy. Ująłeś mocniej moją bezwładną rękę i przez chwilę czułam, że to nie ja Ciebie, ale że to Ty mnie prowadzisz, aż ostry kant krawężnika przypomniał nam, że ulice nie są tak proste, jak to sobie wyobrażają ludzie z otwartymi oczyma. Potknęłam się i gdybyś mnie nie przytrzymał, upadłabym. Pamiętam, że roześmiałam się ocierając mokrą twarz, pamiętam Twój cichy śmiech.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Ja odliczam minuty i dni, twoja twarz ciągle mi się śni, a w głowie się pojawia tylko jedna myśl, dotrzeć do Ciebie, z tobą już na zawsze być .. Jedna miłość to dar od dawna przeznaczony nam i zapisany w gwiazdach, jedna miłość to znak od Pana, że spogląda na nas i na stworzenia blaaask Idealna kombinacja kobieta i mężczyzna, to jest nijak?, taka jest moja wizja, nie przeskoczysz tego, nie obejdziesz nawet choćbyś chciał, bo dwie połowy razem znaczą idealny stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorciak
"Życie mija,a my uczymy się jak żyć bez miłości..." "Miłość płynąca z mojego serca jest silna tylko samo serce jest bardzo słabe" "Całe życie uciekałem od miłości, a gdy życie ucieka odemnie, wpadłem na miłośc" "Miłosc rani w taki sposób że nie pozwala ani żyć ani umrzeć" Cytaty z filmów Indyjskich jest ich wiele.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×