Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Carmeliana
cudowny temat,tak długo z niego korzystam że nie wypada nie dodać nic :) ''Kiedy pytasz mnie czym jest miłość mówię 'o Tobą jest...' to Twój kolejny łagodny wzrok i uśmiech Twój każdy gest Twój kolejny żart'' ''a wiesz, że dziś próbowałam namalować niebo. Musiało mieć głębie.Dobrze, że pamiętam Twoje oczy.Było mi łatwiej'' nie znam autorów niestety. ''każdy ma coś do ukrycia,ponieważ wszyscy bez wyjątku podejrzewamy,ze gdyby inni dowiedzieli sie o niektórych rzeczach, natychmiast przestaliby nas kochać. A.de Botton 'w stronę Isabel'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
„Tutaj on nie zginie i ja przy nim nie zginę. Więc czemu się niepokoję?”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
"Na początku miałem nadzieję, że można ich zmienić. Ale teraz, jeśli nawołuję nadal, to tylko po to, by oni mnie nie zmienili. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
"Marzenie to zaledwie marzenie. Cel to marzenie z planem i terminem spełnienia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybacz mi
przepraszam CIE, zlamalam serce TWE- w kolejnym zuyciu bedzie tak, jak tego chcesz Łzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kharolynek
...Niewyraźny napis nieśmiałej panienki "Kocham Cię, czy to coś zmienia?" Zniszczyłaś tym wyznaniem ścianę łazienki - bez wątpienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kharolynek
Nie wierzę w prognozy pogody i męskie obietnice. I napisz krwią na moim ciele,że warto żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaa
"Miłość dwojga ludzi może trwać długo, jeżeli nie koncentrują się na sobie i każde jest gotowe dać drugiemu coś z siebie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaa
"Gdybym mogła płakać, płakałabym bez końca. Gdybym mogła krzyczeć, uderzyłabym w krzyk. Ale nie mogę, więc obchodzę żałobę w głuchej ciszy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lusia
pokój był prawie pusty- krzesło, stół, łóżko... na podłodze kilka książek... kwadratowe plamy słońca " to będzie Nasz dom " powiedział a potem zawiązał jej oczy ciemną chustą- "nie musisz widzieć tego co robię... ważne, że Jesteś..." całowali się bezwstydnie siedząc na krawężniku ruchliwej ulicy- widzieli ich wszyscy- Oni tylko siebie... dotykał jej w windzie Pałacu Kultury, rozpiął jej plaszcz tak by nikt nie widział... jechali na sam szczyt... Warszawy w dole pozostały nierozwiązane związki z innymi osobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lusia
łatwiej mi zasnąć kiedy myślę o Tobie... i o tamtych chwilach kiedy zanurzeni w sobie aż po brzegi... miłość po Tobie jest jak niezaleczona choroba...- już tak nie boli, opadła gorączka ale czasem nagły atak dusi do łez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deliszys
Od jakiegoś czasu bywam na tej stronie. Wiele z moich ulubionych cytatów na pewno się tu znajduję, ale spóbuje dodać coś nowego. "Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela" "Idąc prosto pzred siebie nie zajdziesz daleko" Mały Książę. "Zadaj sobie pytanie, czy jesteś szczęśliwy,a natychmiast przestaniesz nim być" John Stuart Mill "Religię możemy przyrównać do pzrewodnika, który prowadzi ślepego, chodzi bowiem tylko o to, aby ślepy doszedł do celu a nie wszystko widział" A. Schopenhauer "Życie bez cierpienia jest jak jedzenie bez soli" opium w rosole "-A jakie jest największe kłamstwo na świecie? -To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy całkowicie tracimy panowanie nad naszym życiem i zaczyna nim rządzić los. W tym tkwi największe kłamstwo świata." Alchemik "Całe nasze życie jest jak kamień rzucony w wodę. nigdy nie wiemy, jakie kręgi zatoczymy naszym upadkiem, czyją śmierć spowodujemy i kogo uzdrowimy. ile niepokoju wzniecimy dookoła siebie, ile katarakt zdejmniemy ze ślepych rzek?" R. Brandstaetter "czym byłoby życie bez nadziei? iskrą odrywająca się od rozpalonego węgla i gasnącą natychmiast" F. Holderlin "Czymże w końcu jest życie jak nie wiecznym sztormem, ktory zgrania wszystko, co nam chwilą dane, i zostawia na brzegu tylko nagie i poszarpane szczątki...?" wyznania gejszy "To, co możesz uczynić jest tlyko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twemu życiu." A. Schweitzer "Bądzcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odeminnym, ale nauczcie się to zrobić nie zwracając na siebie uwagi." Weronika postanawia umrzeć "Jak ktoś mówi KIEDYŚ to tak jakby krzyczał /uwaga. zmyślam/, a NA PEWNO na tym świecie nie istnieje" Kiedyś na pewno "Czlowiek jest najbardziej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna." Ferdydurke "Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" Stary człowiek i morze "Postanowienia są zaledwie początkiem. kiedy człowiek podejmuje już decyzję to trochę tak, jakby skoczyć w wartki strumień, który porywa go w kierunku, o jakim mu się nawte nie śniło, w chwili, gdy ją podejmował" Alchemik "Tam, gdzie los jest zbyt łaskawy, zwykle pojawia się otchłań, w ktorą w każdej chwili mogą runąć wszystkie marzenia" CZarownica z Portobello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
źródło : " wysokie obcasy" 10maja08 ' ja się nie boję śmierci. ja tylko bym chciała, żeby ona jeszcze odeszła, tyle rzeczy mam do zrobienia. ' ' dlatego też patrzę na ciebie i w ten sposób cię zaczarowuję. ' ' nie ma dzieci - są ludzie. ale o innej sklai pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. pamiętaj, że my ich nie znamy. '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaa
\"Czym jest życie? Jest czymś znacznie więcej niż oddechem w nozdrzach, krwią tętniącą w żyłach, reakcją na fizyczne bodźce. Owszem, wszystko to są rzeczy istotne dla ludzkiego życia, lecz same z siebie nie konstytuują tego życia w całej jego pełni. Człowiek może posiadać to wszystko, a wciąż być idiotą. Ktoś, kto tylko oddycha, je, śpi i pracuje bez świadomości, bez celu i bez własnych poglądów nie jest prawdziwym człowiekiem. Życie, tylko w tym czysto fizycznym sensie, jest tylko nieobecnością śmierci. Tacy ludzie nie żyją, lecz wegetują.\" Thomas Merton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\\\"Kocham powiedzialo lustro i rozbilo sie na miliony szklanych lez\\\" \\\"Milosc jest czyms najmocniejszym na swiecie a jednak nie mozna sobie wyobrazic nic bardziej skromnego\\\" \\\"Prawdziwa milosc jest jak duch - kazdy o niej mowi ale niewielu spotkalo sie z nia twarza w twarz\\\" :przyjaciele sa jak ciche anioly ktore podnosz nas, gdy nasze skrzydla zapominaja jak latac\\\" \\\"milosc nie jest slepa - slepe jest przywizanie\\\" \\\"myslalam ze jestem juz na samym dnie kiedy ktos zapukal od dolu\\\" \\\"narzekalem ze nie mam butow, dopoki nie spotkalem czlowieka, ktory nie mial stop\\\" \\\"nie przejmuj sie ze jestes zerem - w koncu z zer skladaja sie miliony\\\" szczescie tpo jest to czego prawdopodobnie nigdy nie osiagniemy, ale na szukanie go warto poswiecic zycie...\\\" mam jeszcze pare wiec jak cos to moge pisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina2107
\"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.\" schizofrenia uczuć bywa gorsza niż samotność… A każdy krok na moście, który musimy przejść by się spotkać, przybliża nas do siebie. ktoś, kto mi jest światełkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gray, pisz pisz, chętnie poczytamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
wciąż sama wolę być choć dobrze mi przy tobie czy przełkniesz filiżankę tej prawdy jeszcze raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mdzia*
"Sen jest to skracanie sobie życia w tym celu, aby je wydłużyć." "Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera." "zginal z nadmiaru pewnosci siebie. przestal sprawdzac kto za nim stoi..." la donna e mobile "A dziś Cię kocham o całe wczoraj mocniej."" "Bo miłość Prosiaczku, to jest wtedy gdy się kogoś lubi... za bardzo..." "nie mozesz wygrac... nie mozesz zremisowac... nie mozesz nawet wycofac sie z gry..." "kogo martwi byle co, to tego i byle co pociesza" "Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie." "Czym staje się diabeł, kiedy przestaje wierzyć w Boga?" "to nie jest koniec, to nawet nie jest poczatek konca, to dopiero koniec poczatku" "Kiedy wskazujesz kogoś palcem, aż trzy wskazują ciebie" "I żeby to był Mruczankowy Dzień, i żeby ptaszki śpiewały." "Śmiać się można, płakać się musi." "tygodnie ktore jednoczesnie wydawaly sie krotka chwila i cala wiecznoscia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuuulka
* desperacja jest nadzieją *czas ma swój czas *brak duszy to gorzej niz brak ciała *z ramion twych do nieba. do nieba *a za rok znowu będą kwitnąć jabłonie *Są poranki cudne gdy człowiek sie budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuuulka
człowiek nie jest tym samym, kim jest dla siebie odlicza dni samotności najgorsi są goście, którzy już w płaszczach stoją w przedpokoju, ale ciągle jeszcze gadają nie wiem, czy komuś, komu z życia wymiotło wszystkich najbliższych, może się gdziekolwiek podobać ja tam wole mieć przed sobą coś miłego, niż żeby to już się działo, bo kiedy się dzieje, przepadło, mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluta77777
"Dam Ci tysiąc pięćset sto gwiazd..." Wcale nie ma nas Nie dziejemy się Milczenie jest ostatnią radością nieszczęśliwych; strzeż się, by ktokolwiek poznał twoje cierpienie, bo ciekawość ludzka pije nasze łzy, jak muchy krew rannego jelenia. Życie pełne jest upokorzeń i cierpień (...) - wszystkie nici wiodące do szczęścia rwą się w ręku człowieka. Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało. Pytania są niebezpieczne, nie ruszaj ich, będą spały. Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej niż myślisz pytań powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak slowek brak
"jak na deszczu lza, caly ten swiat nie znaczy Nic" "chwila, ktora trwa moze byc najlepsza z twoich chwil" "szukaj mnie cierpliwie dzien po dniu" oraz the best of the best: "przeznaczenie nagle daje znak, sercu kaze szybciej biec, kazdy chodnik twoje imie zna, wypisane kreda metr na metr. tak to ja, ten z twojego snu, tak to ja, jestem z toba tu. oczy, oczy- sercu sol zaszkodzi, lepiej jest bez lez. patrz jak ja, oczaruje swiat, on nam da, to co bede chcial. cos ci powiem , wierze tylko tobie sprobuj tak, jak ja "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluta77777
"Moje serce obawia sie cierpien. Powiedz mu, ze strach przed cierpieniem jest straszniejszy niz samo cierpienie. I ze zadne serce nie cierpialo nigdy, gdy siegalo po swoje marzenia, bo kazda chwila poszukiwan jest chwila spotkania z Bogiem i Wiecznoscia." "Im wiecej jest rzeczy, w ktore potrafisz wierzyc, tym bardziej interesujace jest zycie." "Byc sprawiedliwym to najtrudniejsza rzecz na swiecie." "Nie przejmuj sie zbytnio tym, co ludzie powiedza. Rob, co ci sie w zyciu podoba, jesli tylko bedziesz mogla potem w lustrze spojrzec sobie w twarz." "Wiesz, co sie dzieje, kiedy kogos zranisz? Kiedy kogos zranisz, zaczyna Cie mniej kochac. Taki skutek maja nieostrozne slowa. Ludzie zaczynaja cie mniej kochac." "Atmosfera byla gesta od mysli i rzeczy do powiedzenia. Ale w takich momentach mowi sie tylko Male Rzeczy. Duze Rzeczy sa schowane w srodku, nie wypowiedziane." "Kiedy zasieje się ziarno niepewności, to prawie zawsze puści ono pędy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaa
\"Słowo które nie jest wypowiedziane jest słowem którego nie można powtórzyć nie można się go nauczyć ani imitować póki więc nie otworzą się usta nie otworzą się rzeki nie otworzą się rany nie otworzą się umysły nie otworzy się raj.\" Krzysztof Pieczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
`Kiedy mnie dotykasz, zapadam się, ginę i wynurzam się z Ciebie w innej formie.` `Jeśli istnieje Raj, a w nim wieczne szczęście, to musi być tak przeraźliwie nudno.` `Ludzie blokują uczucia intelektem i lepią w głowie idealne twory, zamiast wyjść na spotkanie miłości.` `Odrodziłam się z własnej słabości, z bezradności wobec świata.` `Krzyk rannego ptaka budzi się we mnie, kiedy śmierć przytula mnie mocniej, kiedy spacerujemy nad brzegiem morza. Jestem całością.` `Dlaczego miałabym teraz odchodzić kiedy jestem taka szczęśliwa.? Rozumiem, że to Twój lęk o mnie. Może nie mam prawa wymagać od Ciebie zrozumienia. To jest trudne wiem. Od kogo mogę tego oczekiwać jak nie od najbliższej mi osoby.` `Rzuciłam wszystko i ruszyłam przed siebie. (...) Nie mogłam Cię ze sobą zabrać, lecz potrzebna nam tęsknota.` `Zanurzyłam się w Tobie zbyt mocno, zbyt niebezpiecznie. Dopaliłam w upale smogu, namiętnościach poezji.` `Zawładnąłeś mą duszą, zmysłami, uczuciami, ciałem, myślami. Jesteś we mnie, leczy gdy mnie zostawiasz ogrania mnie smutek kwiatu zerwanego przypadkowo, który szybko więdnie. Uważaj bywam niepoczytalna, spalam się, kiedy trzeba dać z siebie wszystko. Możesz nie utrzymać ciężaru mojej miłości. Bycie kochanym to wielka odpowiedzialność za tego, którego się kocha. Za każde słowo, jest nie wypowiedziane myśli, za rękoczyny; każde przytulenie, dotknięcie spontaniczne-nie można tego wyważyć, dozować, trzeba w tym istnieć w całości, nie cofać się w obronnym geście, uciekać w fałszywe wyobrażenia. Nie kochaj mnie postaci z Twojej wyobraźni. Kocham mnie taką jaką jestem a będę stawać się lepsza.` `Ścigają mnie znajomi i przyjaciele, a ja im umykam w pół słowa, w pół śmierci i zamykam się w Królestwie, gdzie piszę, czytam, nasłuchuję, wyczekuję skojarzeń, znowusz piszę. Nie rozumiem dźwięku telefonu, nie rozumiem ich poszukiwań.` `Przez lata byłam uśpiona, a kiedy zaczynam się budzić, mogę nie zdążyć. Mogę nie zdążyć dogonić życia.` `Jestem nie nasycona Tobą. Miłość to także opętanie.` `Brakuje mi czasu. Potrzebuje więcej wypoczynku i nie mogę pomieścić się ze wszystkim, a tak wiele chciałabym zrobić.` `Zazdrość to wyobrażenie sobie tych wszystkich radości, jakie byłby udziałem innych.` `Rada to jest to, o co pytamy kiedy znamy już odpowiedź, lecz wolelibyśmy jej nie znać..` `Istnieją na tym świecie ludzie pełni radości, którzy wydają się mieć więcej energii niż inni. Dzieje się tak dlatego, że nie zużywają jej na hamowanie się, tłumienie i oszukiwane samych siebie. Bycie nieszczęśliwym to nie hobby, to ciężka praca w pełnym wymiarze czasu.`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
Moje oczy są oczami wariata, kiedy spotykają się z Twoimi oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze celuj w ksiezyc, bo nawet jesli nie trafisz bedziesz miedzy gwiazdami... Tu nie chodzi o to czego ja chce, tylko ile Ty jestes w stanie mi dac! Moj swiat runal jak domino, ktos popchnal jedno klamstwo... A gdy nadejda deszczowe dni naucze sie przechodzic miedzy kroplami...;* zaczarowales mnie swoja miloscia i uzalezniles od jej magii;* Ja wezme klej i posklejam serce Ty wez kredki i dorysuj mi usmiech... \"cZarny aniol zawsze przynosi cierpienie... oto i jestem...\" \"na prozno starasz sie aniola znalezc we mnie...\" Kazdy kto kocha poczeka. gorzej gdy nie potrafi czekac. Milosc jest wieczna - zmeiniaja sie tylko partnerzy. Ludzie sie nie zmieniaja tylko my ich lepiej poznajemy... Zmartwienia sa jak fotel bujany. Niby sie ruszasz, ale ciagle stoisz w miejscu... Jestem jak otwarta ksiega - tylko napisana trudnym jezykiem... oj a to uwielbiam;* \"Mowia ze milosc umiar miedzy dwojgiem ludzi... To NIE PRAWDA!!! nie umiera - opuszcza ich kiedy na nia nie zasluguja...\" \"KIedys myslalam, ze Bog wszystkich obdarzyl rowno. Teraz wiem, ze tak nie jest. w koncu tylko ja mam ciebie!\" To tez lubie bardzo:) - \"gdyby moje serce umialo mowic, powiedzialoby, ze cie kocha! gdyby moja dusza umiala mowic, powiedzialaby, ze serce nie klamie! moje usta umieja mowic, ale nie potrafia tego powiedziec...\" \"Moja milosc do ciebie jest tak goraca ze moglaby piec w usta.. lecz jak ma to zrobic jesli nie moze ich nawet siegnac?\" \"Pamietam, ze byles. Dziekuej, ze jestes. Wierze ze bedziesz...\" \"Podobno czas leczy rany? Moze i leczy ale zostawia slady...\" \"Musisz byc zmeczony, caly dzien biegales w moich myslach\" To jest swietne: \"Kiedy sie urodziles padalo... ale to nie byl deszcz - to byly lzy, plakalo niebo, bo starcilo swoja najcenniejsza gwiazde...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×