Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

\" ... nie okazał się dość elegancki, by umrzeć z żalu po jej stracie...\" J. Austen \" Rozważna i romantyczna\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdzia* skopiowałaś wszystkie .. wiem bo są dwa która sama wymyśliłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdzia*
moze i sie powtarzaja moze i z tad ale z tego co wiem to mamy wklejac cytaty ktore nas ruszyly... i mi nie zarzucaj ze skopiowalam A co ty wymyalilas cytaty chociaz by z filmow i piosenek?? phi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorrain
moje życiowe motto: "dopóki mogę chodzić, pójdę tam gdzie chcę" chyba z Coelho, ale z drugiej ręki, bo wyczytane w Wikipedii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
W miarę upływu czasu spostrzegam, że ludzie, których rozumiem najmniej, to ci, których znam najlepiej. Moi przyjaciele są zagadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu. Szczęśliwi, po tysiąckroć szczęśliwi, którzy obywają się bez niego. Samotny nie opłakuje nikogo, nikt też nie płacze nad nim. Niech ten, kto nie chce cierpieć, kto czuje trwogę przed zgryzotą, uwalnia się od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
był tylko plastrem na samotność...nikim więcej znalezione "gdzieś" przypadkiem, mam nadzieję że Wam też się spodoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorrain
i jeszcze bardzo lubię fajne piosenki, bo tam piękno słów łączy się z pięknem muzyki i polecam Tomka Lipińskiego "Nie pytaj mnie" (...) Nie, nie mów mi, nie To jest dobre, a to złe Nie pytaj czemu znowu Tu nie ma mnie Gdzie jestem i po co I co robię tam i Czy będę z Tobą Bo tego nie wie nikt Nie pytaj mnie, czy naprawdę kocham Cię Nie mów mi, co jest dobre, a co złe (...) Robię to co chcę I nawet się nie staraj Zatrzymać mnie Przytul się Dlatego, że Ci dobrze I dlatego, że Ci źle I nie pytaj po co jestem Przy Tobie i czy Zawsze będę z Tobą Bo tego nie wie nikt Nie pytaj mnie, czy naprawdę kocham Cię Nie mów mi, co jest dobre, a co złe Rafał Olbrychski - Słodko gorzki Oto coś co zdarzyć się musi, napewno znak Coś co sprawi, że wreszcie zrozumiesz mnie tak To na pewno sie stanie, ale jeszcze nie dzisiaj Oto jest ciemny pokój, w którym ja i ty Bawiliśmy się ogniem całą noc, a drzwi Wszystkie wyjścia i okna są ciągle zamknięte Oto cisza, która spadła na nas prosto z gór Oto dzień, bieg przez park, oto szkolny mur Oto chwila którą będziesz długo pamiętać Sa godziny, których lepiej warto poznać bieg Sa też dni oraz noce, przecież wiesz, W których zanurzając się jesteśmy wreszcie Tacy jakimi chcielibyśmy zawsze być Tacy czyści i wolni, znów ktoś wali do drzwi I nim minie minuta, ty obudzisz sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
Ludzie mogą zabrać wszystko co najpiękniejsze i nadaje życiu sens. Mogą zabrać nadzieję, miłość , radość , mogą zabrać także poczucie bezpieczeństa ...lecz nigdy, przenigdy nie zabiorą mi moich myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
- Boję się. - To dowód, że kochasz życie. Słowa Paulo Coelho -"Piąta Góra" Jeżeli któryś z napisanych przeze mnie cytatów został zamieszczony na tym forum wcześniej, serdecznie przepraszam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
"Nikt nie zapala światła po to, aby je ukrywać za zamkniętymi drzwiami: celem światła jest roztaczanie blasku, otwieranie oczu, ukazywanie cudów, które dzieją się dookoła. Nikt nie poświęca w ofierze najcenniejszej rzeczy, jaką posiada: miłości. Nikt nie powierza swoich marzeń tym, którzy mogą je zniszczyć." Paulo Coelho " Czarownica z Portobello"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek kmieć
eeee... mam wrazenie, że Coelho nic nie robi tylko wymyśla (albo tylko trochę "zmeinia" stare dobre) zdanka, które mogą samodzielnie funkcjonować jako "cytaty"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
Bartku owszem, w książkach Coelho ukazane są te same wartości, ciągle przejawiający się kult matki, miłość, przyjazń, cierpienie... jednak każda historia jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
"Cierpiałem nieraz, nie myślałem wcale, Abym przed tobą szedł wylewać żale; Idąc bez celu, nie pilnując drogi, Sam nie pojmuję, jak w twe zajdę progi; I wchodząc sobie zadaję pytanie: Co tu mię wiodło? przyjazń czy kochanie?" Adam Mickiewicz "Niepewność" sympatyczne, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
blaaaaaaaaaaaaaaa : jeden z wcześniejszych cytatów pochodzi z piosenki małgosi ostrowskiej - słowa "A kiedy będziesz szeptac jej do ucha Te opowieści, w które sam Nie chciałbyś wierzyć, nie chciał słuchać Bo wiesz, powtarzasz je nie pierwszy raz A ona łowi te tańczące słowa Układa wiersze, wierzy w nie Bo nie domyśla się, że ona JEST TYLKO PLASTREM NA SAMOTNY DZIEŃ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
właśnie, dziękuję....nie mogłam sobie przypomnieć...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaa
"Przyjdę do jednego miejsca, pomodlę się: nim zdążę przywyknąć, pokochać-idę dalej. I będę szła dopóty, dopóki nogi nie ugną się pode mną: legnę i umrę gdziekolwiek bądz, i popłynę wreszcie do wieczystej, cichej przystani, gdzie nie ma ani smutku, ani narzekania!..." Lew Tołstoj "Wojna i pokój"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
"wiem, że ktoś mnie kocha, niezależnie od tego co mi wychodzi źle" "nie pragnął ani życia ani śmierci" "umiera się nie dla tego by przestać żyć" "miłość nigdy nie przychodzi po trochu" "rozpamiętywanie jest zajęciem starców" "wiem jak być by być jeszcze bardziej" "nie mów, że jesteś samotny, jak sam odchodzisz" "nie przygotowana do zaszczytu życia" mój ulubiony - " jesteśmy celem w grze, zwanej manewrami szczęścia" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistyyyyyyczna
"Wystarczy umrzec kilka razy, aby wszystko zrozumieć. jesteśmy wspaniałymi i poteznymi duchowymi istotami. Zaczynamy to sobie uświadamiać." Cytat z ksiązki danionna brinkleya i Paula perryego " W SWIETLE SPOKOJU" " Na Grastensholm mimo puźnej pory nie spał nikt. Charlotta siedziała bez ruchu na ławie przed kominkiem. Był z nia Jacob Skille. Na jego twarzy także malowała sie rozpacz. Na drugiej lawie Liv żałosnie plakała w objeciach Daga. nagle wszyscy zadrżeli. Odgłos burzy rozdarł przeciągły, głośny trzask. - Co to było? - szepnęła Charlotta Dag podszedł do okna. - To od strony Lipowej Alei - powiedział - Myślę, że to było drzewo. - W alei? - Tak. - A wiec to już koniec. - Szepneła Liv. " Saga o Ludziach Lodu, tom 3 "OTCHŁAŃ" Bylo ich jeszcze duzo ale nie pamietam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistyyyyyyczna
vegeta do Songa: (...)na chwilę zapomniałem o zemście. Zacząłem doceniać każdą chwilę życia.... Wróciła chęć zemsty, obsesyjnie zależało mi na tym by pokonać Songa. Wszystko na nic. Myśłałem że Twoja siła polega na miłości do bliźnich (...) choć poznałem już to cudowne uczucie, myliłem się (...) przyjemność sprawiało mi jedynie pokonanie wroga. Zaślepiała mnie pycha. Ty byłeś inny. Tobie nie chodziło o zwycięstwo. Walczyłeś gdy było to konieczne. Ja walczyłem by pokonać strach. (...) darowałeś mi życie. Przyjąłem to jako najgorsze upokorzenie. Teraz nie wiem jak Ci za to dziękować. Jesteś jedynym przyjacielem jakiego miałem. Trzymaj się!" Heh tekst z anime dragonball ale jakże piekny. az sie lezka w oku kreci... kiedy to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MuszkaMuszka
Myślisz, że wspomnienie rozbite na tysiąc kawałków przestaje być wspomnieniem? A może ma się wtedy zamiast jednego tysiąc wspomnień? Jeśli tak, to myślisz, że teraz każde z tego tysiąca będzie bolało z osobna? Nienawidzący człowiek jest bezrozumnym, rozjuszonym głuchym ślepcem… Miłość to więcej niż zwykły pocałunek, to więcej niż zwykłe połączenie… Wpychał mi do uszu muzykę i słowa, które opowiadają miłość ostateczną i ustami czynił mnie swoją… Mógłbym przez cały dzień opowiadać o tobie, Nie wymawiając ani razu twego imienia, Nic nie da się porównać z tobą, nic nie jest tak piękne jak ty. Każdy twój ruch, każda godzina z tobą… Nie znam niczego tak pięknego jak ty Nie znam niczego… Ustami czynić swoją, naznaczyć cię sobą… Przytulona piersiami do jego pleców wsłuchiwałam się w jego spokojny oddech, broniąc się zaciekle przed snem, który mógł odebrać mi kilka świadomych godzin jego obecności… Czynię coś swoim dopiero wtedy, kiedy to „coś” zjem… Świat ust, doznania przez zmysł smaku są dla mnie znacznie bardziej bezpośrednie niż poprzez świat wzroku, słuchu, a nawet dotyku. Chciałbym cię w ten sposób, ustami, uczynić swoją, naznaczyć cię sobą… Nareszcie płaczę. Nareszcie rozpaczam. Od dwudziestu siedmiu dni i nocy marzyłam, żeby być „na smutku”! Nareszcie przyszedł, osnuł szarością, zalewa łzami, przez co świat jest mniej wyraźny. Jest mi tak pięknie smutno. Jak kiedyś…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MuszkaMuszka
Wszystkie cytaty pochodzą z opowiadania Janusza Leona Wiśniewskiego pt. "Test"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...Pytam Cię gdzie jesteś? Bo tu tylko ciało twoje czy słońcem jesteś na niebie afryki? Czy wędrujesz nad chmurami? Czy opadasz z deszczami? Czy wiatrem jesteś? ...Będę Cię szukać, W każdym ptaku w pąku każdego kwiatu. W czerwonych zachodach słońca I w każdym wijącym sie wężu. Wszystko co piękne, co młode i dumnie Wszystko co silne, dobre I niewinne Nie zapomni ciebie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Cytat z książki "Oskar i Pani Róża" "To czemu mi mówisz o Panu Bogu? Dałem się już nabrać na Świętego Mikołaja. To już mi wystarczy, dziękuję!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaa
"byle nie przespać i by nie brakło sił, z drugiej strony tęczy są drzwi..." Maciek Silski "tęcza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
...hmmm choć ja nie mam takiego prawa ;p ..ale chcę tylko powiedzieć ...że nikt nikogo przepraszać nie musi...za to że jakieś cytaty sie powielają nie?...każdy pisze co chce... : ) i chyba czasem, można poczytać parę razy to samo...nic się nie stanie, Pozdrawiam Forum-owiczów :D "...myślała o tym, że spotkała, zupełnie przypadkowo, niezwykłego człowieka. Że chciałaby, aby był zawsze. Na wieczność. Czuła się przy nim tak wyróżniona i tak jedyna, jak przy nikim na świecie." "S@motność w sieci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam podrecznik wojownika
"Wojownik Światła nie obawia się, że może uchodzić za szaleńca. Mówi głośno do samego siebie nawet jeśli jest sam. Ktoś powiedział mu, że jest to najlepsza droga komunikacji z aniołami, więc próbuje podtrzymać ten kontakt."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
to jest moje moja samotność moja pojedyńczość moja rzeczywistość moja wędrówka moja ucieczka mój powrót mój wybór mój sen o szpadzie mój sen o gałązce kwitnącej jabłoni moja mrzonka o jutrze moja tęsknota moje pragnienie .. no właśnie? czego pragnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lennka007
"...każdy jest tylko przypadkowym i niezanym przechodniem i każdy niesie sam ciemność swojego smutku i światło swojej radości. Każdy zamyka drzwi za sobą i już nie wraca." "Ten kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." Znowu Znowu przyszła do mnie samotność choć myślałem że przycichła w niebie Mówię do niej: - Co chcesz jeszcze, idiotko? A ona: - Kocham ciebie JanTwardowski "Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć. " - Jean Ladriere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinka___/_
To miał być piękny dzień. Ale nadszedł wiatr i wszystko zmienił... I nie tylko domy i trawniki. Zmienił także ludzi. Podczas szalejącej nawałnicy, każdy czegoś się dowiedział... O przyjaźni... O przebaczeniu... I odkupieniu. Niektórzy doświadczyli najcięższej lekcji z wszystkich... Że życie jest zawsze kruche i bardzo często niesprawiedliwe." "Gotowe na wszystko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×