Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość q love
'miedzy niebem a ziemia, ktos mnie wybral, zeby sprawdzic nas'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
"im szybciej zrozumiesz, że jesteś sam tym lepiej" film - 'Viktor Vogel - karierowicz'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieska
"Do zakochanej nieszczęśliwie" Szymborska Wisława Znam ludzi, którym w sercach zgasło, lecz mówią:ciepło na i jasno, i bardzo kłamią, gdy się śmieją Wiem jak ułożyć rysy twarzy by smutku nikt nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieska
(Ach, to nie było warte) Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Ach, to nie było warte by sny tym karmić uparte by stawiać duszę na kartę ach to nie było warte. Ach, to nie było warte by nosić łzy nie otarte i by mieć serce wydarte to wcale nie było warte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieska
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria, Fotografia Gdy się miało szczęście, które się nie trafia: czyjeś ciało i ziemię całą, a zostanie tylko fotografia, to - to jest bardzo mało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karciaa
"Większość ludzi potrzebuje więcej miłości, niż na nią zasługuje" Marie von Ebner-Eschenbach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karciaa
"Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć miesza nam w głowach." Paulo Coelho "Zahir" "Mężczyźni pragną zawsze być pierwszą miłością kobiety. Kobiety zawsze pragną być ostatnim romansem mężczyzny." Nie czytałam wszystkich postów jeśli to już było to przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
przecież nic nie szkodzi, to cytaty, które do Ciebie trafiają...wiec każdy może je powtórzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LjL
Nie zostawiaj tego, którego kochasz dla tego, który Ci się podoba. Bo ten który Ci się podoba odejdzie do tej którą kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssHaDee
Nim obydwoje zapomnimy bądź ze mną tu-blisko boleśnie namacalny, nie bój się ta noc ukryła naszą tajemnicę, swoim płaszczem przykryła dwa ciała, tak bardzo siebie pragnące. i jeszcze chwila do świtu nam została nim obydwoje zapomnimy, nim rozejdziemy się w dwie strony, nim pościel straci twój zapach, nim wrócisz pospiesznie do żony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogrzeb Szymborska Wisława \"tak nagle, kto by sie tego spodziewał\" \"nerwy i papierosy, ostrzegałem go\" \"jako tako, dziękuje\" \"rozpakuj te kwiatki\" \"brat też poszedł na serce, to pewnie rodzinne\" \"z tą brodą to bym pana nigdy nie poznała\" \"sam sobie winien, zawsze się w coś mieszał\" \"miał przemawiać ten nowy, jakoś go nie widzę\" \"Kazek w Warszawie, Tadek za granicą\" \"ty jedna byłaś mądra, że wzięłaś parasol\" \"cóż z tego, że był najzdolniejszy z nich\" \"pokój przechodni, Baśka się nie zgodzi\" \"owszem, miał rację, ale to jeszcze nie powód\" \"z lakierowaniem drzwiczek, zgadnij ile\" \"dwa żółtka, łyżka cukru\" \"nie jego sprawa, po co mu to było\" \"same niebieskie i tylko małe numery\" \"pięć razy, nigdy żadnej odpowiedzi\" \"niech ci będzie, że mogłem, ale i ty mogłeś\" \"dobrze, że chociaż ona miała tę posadkę\" \"no, nie wiem, chyba krewni\" \"ksiądz istny Belmondo\" \"nie byłam jeszcze w tej części cmentarza\" \"śnił mi się tydzień temu, coś mnie tknęło\" \"niebrzydka ta córeczka\" \"wszystkich nas to czeka\" \"złóżcie wdowie ode mnie, muszę zdążyć na\" \"a jednak po łacinie brzmiało uroczyściej\" \"było, minęło\" \"do widzenia pani\" \"może by gdzieś na piwo\" \"zadzwoń, pogadamy\" \"czwórka albo dwunastka\" \"ja tędy\" \"my tam\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Nie namyślając się długo, namierzam cel i moje usta trafiają prosto w usta Eli. Języki błyskawicznie przywierają do siebie koniuszkami. Pocierają się, wymieniając się śliną. Wargi dociskają się wzajemnie. Sutki nam twardnieją. Ela kładzie dłoń na mojej lewej piersi. Wyczuwa brodawkę. Masuje delikatnie. Och, mocniej, chciałabym krzyknąć. Taksówkarz, zajęty odgrażaniem "matołom na drodze" nie dostrzega we wstecznym lusterku naszych pieszczot. Szkoda, wujkowi nie zaszkodziłoby w życiu trochę pikanterii. Smakuję Elę przez dobrą minutę, aż brak tchu odrywa mnie od niej. Oto kelnerka, która tak finezyjnie potrafi się poruszać; roztkliwia mnie to, uwrażliwia. Mam wrażenie, że w moim staniku poszły szwy, tak mi biust spuchł z podniecenia. Bo naturalnie zadzwoniła do mnie. Spotkałyśmy się tego samego dnia. I tego samego dnia zaprosiłam ją do siebie, żeby zobaczyła tysiące książek, które zaanektowały moje mieszkanie. Co innego miałam jej powiedzieć? Nie mogła nachwalić się "Deski", nie mogła nie przyjąć mojego spontanicznego pocałunku; uderzyłyśmy głowami w jakiś wystający album, w ostatniej chwili zanotowałam tytuł: "Dzikie stepy". Wyssała ze mnie ostatnie resztki zapachu kawy, którą mi nie tak dawno podała. Dwadzieścia lat, prawdziwy kwiatuszek. Jędrna, krągła i szczupła. Taka, jakie lubię od czasu do czasu... Wpierw nieśmiało odpowiadała na moje zachęty. Kiedy poczuła, że nie bawię się nią, nie manipuluję, oddała mi się wszystkim, co w niej najlepsze. Brakowało mi tego. Być może kumulacja pragnień, którą skierowałam na Gutkowskiego, byłaby mniejsza, gdybym tak nie pościła. Nie należę do notorycznych kusicielek, zdając się bardziej na spontaniczność, nigdy na wyrachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
James Patterson - Fragment książki "Pamiętnik pisany miłością" Wyobraź sobie, że życie jest grą, podczas której żonglujesz pięcioma piłeczkami. Są to: praca, rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość. Przez cały czas starasz się utrzymać je wszystkie w powietrzu. Nagle pewnego dnia dochodzisz do wniosku, że praca to piłka z gumy. Nawet jeżeli ją upuścisz, odbije się i wróci. Pozostałe cztery - rodzina, zdrowie, przyjaciele i uczciwość - zostały wykonane ze szkła. Gdy któraś z nich upadnie, nieodwracalnie porysuje się, pęknie lub, co gorsza, może się nawet rozbić... Dopiero gdy człowiek zrozumie naukę płynącą z opowiastki o pięciu piłeczkach, może zacząć pracować nad zachowaniem w życiu niezbędnej równowagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek222
DLA WIELBICIELI SZELESZCZĄCYCH KSIĄŻEK Jeśli ktoś chce za darmo wymieniać książki serdecznie zapraszamy nawww.podaj.net Największa polska darmowa biblioteka internetowa - działa od kilku lat! Za wprowadzenie i wysłanie komuś książki - otrzymujesz punkty, za które wybierasz dowolną książkę z tysięcy dostępnych! ZAPRASZAMY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milencia
"Otworzyłam oczy, ale nie było już nikogo... i nikt nie powiedział- zostań!" "I Twoje sny na samym dnie- nikt ich nie zna... Jeszcze nie" "Gdy jest źle to dobry znak, bo może znów lepiej być..." "Tak mało mamy... tylko tę nadzieję" "Jeśli miejsce przy sobie choćby małe mi da... Może wtedy mu powiem, że to cały mój świat!" "Wiem, to tylko sen... nie budź mnie..." "Szukałam zawsze Ciebie, dobrze wiem. Nie muszę dalej iść, by znaleźć cel... ,,w ogrodzie wewnatrz mnie. skulony w moim snie" "pytaja wszyscy skad jesteś i co robisz to im wystarczy, że imie jakieś masz nie próbuj opowiadac i mówić im o sobie bo zamiast Ciebie, oni widza twarz... (...) codzień ta sama zabawa się zaczyna i przypomina dziecinne Twoje sny, Chcesz rozbic tafle szkła a ona się ugina i tam są wszyscy, a na przeciw - Ty" "Kocham Cię - nie możesz mi tego zabronic" "Otworzyłam oczy, ale nie było juz nikogo...i nikt mnie nie zatrzymywał, więc sobie poszłam...i nikt nie powiedział zostań" "Tamtej nocy nasze marzenia były tak blisko, że niemal moglismy je dotknąc, ale on patrzył w inną stronę...i zastanawiałam sie, co też takiego widzi, czego my nie możemy zobaczyc" "-może moglibysmy kiedys zaśpiewac razem> - nie chciałabys... -zapytaj... -a jak bym zapytał to co bys odpowiedziała? -tak, nie, tak, nie... -co to znaczy? -że jak się nie zapytasz to się nigdy nie dowiesz..." "Gdy zmęczy Cię obcego miasta ulic szum, gdzie nie dla Ciebie są towary na wystawach, nie możesz przebi się przez obojętny tłum... Do metra zejdź, tam całkiem innne rządą prawa" "spełnionych marzeni napiszemy wzór" "to był naprawde piekny bal i ja w sukience jak we śnie, tyle dziewcząt innych znał, a wybrał właśnie mnie i potem tylko na mnie patrzył..." "wiesz, że tu jestem, w szarym tłumie znajdziesz mnie" "znów na złudzenia tracę czas" "lecz chce dalej isc pod prąd i wciąz szukac trudnych tras...czas juz otrzec łzy nie będzie źle, musi lepiej byc..." wszystkie teksty musical "Metro"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
już o nic nie zapytam nigdy więcej tylko, co mam robić? żeby powstrzymać ręce które mi się same wyrywają do niej ... (stachura)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mdzia*
"I czasami Ani wydawalo sie ze slyszy cichy szept gdzies tam z gory kiedy wieczorem przez otwarte okno wpadaly nieuwazne anioly" naplul w dlonie i podniosl swoj kawalek slonca wyzej -ale slonce wschodzi niezaleznie od wszystkiego prawda? -prawda to z opowiadan grocholi, tak swoja droga piekne opowiadania, nieraz ryczalam przy nich, krotkie ale mocne =] pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariposa1988
CISZA Czekałam, wiesz? Myślałam, że Ty też czekasz. Nie wiedziałam na co, ale żyłam nadzieją. Nie chciałam już, lecz to silniejsze, cóż zrobić. Głucha jest, dlatego całuję martwą ciszę. Tęskniłam tak. Trwałam w tym, żyję, aż bak sił. Przytulam mrok i Ty. Marzę, że jesteś blisko. Zadziwia mnie fakt, że nie ma Ciebie obok. Budzę smutek, płaczę. Płyną łzy po policzkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .xX/Xx.
"CIało" Po ulicach o zmierzchu albo bladym świtem chodzi syn nieśmiałości ze złotym kielichem stracił wiarę w marzenia i sny swoje dziwne juz nie pozna miłości przeciez był naiwny po ulicach obmytych deszczem i krokami rankiem zmierzchem południem całymi nocami szuka duszy zgubionej niby przez przypadek i nie patrząc pod nogi potyka sie o kamień... Upadając zadaje ból pustemu ciału łzy tak ciężkie po twarzy strumieniem spływają ale nic się nie zmienia cel wciąż nie spełniony nie ma duszy zgubionej więc wraca do domu... po ulicach obmytych łzami i krokami chodzi dusza zgubiona z czarnymi kwiatami szuka swego mieszkania zjednoczenia z domem lecz nikogo nie widać więc znika za rogiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10gb
nie klam, ze kochasz mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zardzewiały kfiatek
Ja mam parę ulubionych cytatów z piosenek: " ... Zapomniałem, że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być. W stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy. Dobre Niebo kiedy wszyscy śpią, pochlipuje modlitwami niestrudzonych ust. Tylko błagam, nie załamuj rąk, chroni nas Bóg ... " Coma - 100 tys. jednakowych miast " Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic, a nic. Chwila która trawa, może być najlepszą z Twoich chwil. Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia, bez niepotrzebnych nie spełnienia myśli złych ... " Dżem - Do kołyski " Dobrze wiem, jest w nas strach, jak w Aniołach, których skrzydła ktoś by wyrwać chciał ... " Łukasz Zagrobelny- Bo to co jest najważniejsze " Słuchaj jak dwa serca biją, co ludzie myślą - to nieistotne. " Perfect- Kołysanka dla nieznajomej " Time ! Where did you go ? Why did you leave me here alone ? " Chantal Kreviazuk- Time

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdunio88
Szatan organizuje wyprzedaż. Świadomy, iż trzeba iść z duchem czasu, Szatan postanowił urządzić wyprzedaż sporej części zapasów pokus. Zamieścił ogłoszenie w gazecie i cały następny dzień uwijał się , obsługując klientów w swoim sklepie. Na sprzedaż wystawione były różne niesamowite przedmioty: kamienie, na których mogą się potknąć cnotliwi, lustra zwiększające poczucie własnej wartości oraz okulary pomniejszające znaczenie innych. Na ścianie wisiało tez kilka cennych przedmiotów, takich jak: sztylet o zakrzywionym ostrzu służący do dźgania ludzi w plecy oraz sprzęt nagrywający plotki i kłamstwa. - Nie przejmuj się ceną! – wykrzykiwał stary Szatan do wszystkich potencjalnych klientów. – Dzisiaj już bierz ze sobą to, co chcesz, a zapłacisz mi, kiedy będziesz mógł. Jeden z kupujących zauważył dwa bardzo zużyte narzędzia zepchnięte do kąta. Nie wyglądały one jakoś nadzwyczajnie, ale były bardzo drogie. Zaciekawiony tym spytał o nie Szatana: - Te narzędzia są już bardzo zużyte, ponieważ korzystam z nich najczęściej – odrzekł Szatan ze śmiechem. – Nie chciałbym, żeby zbytnio rzucały się w oczy, ponieważ wówczas ludzie wiedzieliby, jak się przed nimi chronić. Ale obydwa są warte swojej ceny: pierwszym jest wątpliwość, a drugim poczucie Niższości. Kiedy wszystkie inne zawiodą, te działają zawsze. Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.152
Tyle cierpienia. A nie łatwiej wybaczać i mówić kochaj? Przecież jakbyś nie kochał to byś nie cierpiał z powodu tej osoby. Niestety miłość bez zgody jest największym cierpieniem, które z dnia na dzień się podłębia, coraz głębiej wbija swoje ostre pazury w serce. A to z kolei powolutku spróbując stłumić to wstrętne uczucie staje się coraz bardziej obojętne na innych, coraz chłodniejsze... Zamarza... Najtrudniejsze jest póżniej zapalić pochodnie miłości, która roztopi ten ogrom potęznego lodu... Diabeł śmieje się z twojej mądrości, a drży gdy klękasz bezsilny przed Panem prosząc, aby pomógł ci wstać Skacze z radości. Nie czujesz jak ziemia drży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona wróżka
- Miłość to takie coś, czego nie ma. To takie coś, co sprawia, że nie ma litości. To tak jakby budować dom i palić wszystko wokół. Miłość to jest słuchanie pod drzwiami czy to jej buty tak skrzypią po schodach. Miłość jest wtedy, kiedy do czterdziestoletniej kobiety wciąż mówisz „moja maleńka”. I kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz nic przełknąć, i wtedy kiedy nie zaśniesz jeśli nie dotkniesz jej brzucha. Miłość jest wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz o tym żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić… - I wtedy kiedy ktoś chce ją skrzywdzić a ty zasłaniasz ją własnym ciałem? - Nie. Wtedy to jest taka praca. "Sara", reż. Maciej Ślesicki, 1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Żebyś Ty wiedziała, co to jest czekać na Ciebie, szukać Ciebie, spodziewać się Ciebie i drżeć o Ciebie co chwila, nie widziawszy Cię od roku! Ale Ty nie wiesz tego, ni wiedzieć możesz, bo nie tęsknisz za mną, nie drgasz od stóp do głów jak jedna struna, ilekroć myśl obaczenia mnie trąci duszę Twą...\" Zygmunt Krasiński \" Podróż koleją\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
"trzeba umieć kochać życie .. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezkay
* kiedy ktos odchodzi, wtedy ktos inny zajmuje jego miejsce * tylko w milosci kompletne zero, moze byc dla kogos wszystkim * zawsze patrz na swiat tak, jakbys widzial go pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safona ch
zarzucilabym morze na glowe tak, aby nikt nie widzial moich lez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdzia*
Agressively We all defend the role we play Regrettably Times come to send you on your way We've seen it all Bonfires of trust Flash floods of pain It doesn't really matter Don't you worry it'll all work out No, it doesn't even matter Don't you worry that ain't what it's all about We hope you enjoyed your stay It's good to have you with us Even if it's just for the day We hope you enjoyed your stay Outside the sun is shining It seems like heaven ain't far away It's good to have you with us Even if it's just for the day

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdzia*
Kimkolwiek jesteś Nie opuść mnie Kimkolwiek jestem Nie opuść mnie Feel the fever of my doom In my heart A deep and dark And lonely part Wants her and waits for After dark Nikogo nie potrzebujesz? Potrzebuję wszystkich. Kocham ludzi,|chcę ich poznawać. Wszystko...co wiedziałam|/o sobie, zniknęło.Stałam się kimś innym...ale bardziej sobą,niż kiedykolwiek przedtem. Nie chcę cię potrzebować. Czemu? Bo nie mogę cię mieć. I przez sen głupi kur obwieszcza, że...dzień będzie... Biegł z nią burzliwych niebios ukrywany nocą. and we're together, and we'll do wonders, won't we? Like the philosopher Jagger once said, “You can’t always get what you want.” Ale nad każdym cieniem, nie ważne jak głębokim,|wisi groźba porannego światła. -Słucham? (patrzy na kosę) Chodzi o żywopłot? Przykro mi, ale... -Zbieram czarne żniwo. -Co? -Jestem Ponurym Kosiarzem. Przecież fajni faceci nie chodzą luzem po ulicy. "Jest jakas magiczna slodycz w spojrzeniu kobiety wolnej jak motyl ciut za malo jest tego zycia zeby zyc bo pstryk i niema nic -Za każdym razem, jak wrzucasz ślimaka z pomostu do wody, każesz mu zaczynać życie od nowa -Może w ten sposób oddaję mu przysługę? -to swietny facet -nazwij szkalnke na jego czesc nie ma już nic za ścianą powiek... Nie bój się cieni... one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.. "It's been the Worst Day Since Yesterday" "Niech będzie błogosławiona klamka zapadnięta" Bo ja mam granat w ręku i odwagę by nim rzucić "Jesli odejdziesz, zabierz odech... bez ciebie jest mi niepotrzebny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×