Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Aaaaasia
" - Przyko mi - powiedział grubym głosem. - Mnie też jest przykro. - Nie chce Cie stracić - dodał , biorąc ją za rękę. Jego głos zniżył się niemal do szeptu. Widząc jego żałosną minę , wzięła go za rękę i ścicneła , a potem niechętnie puściła. Znowu poczuła , że stają jej w oczach łzy , i starała się je powstrzymać. - Ale nie chcesz mnie również zatrzymać, prawda? Na to nie znalazł odpowiedzi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
Czasem może zabraknąć cierpliwości. Gdy po raz siódmy musisz coś tłumaczyć. Po raz siedemnasty poprawiać coś. Po raz siedemdziesiąty wysłuchiwać niewiarygodnych usprawiedliwień. I radość, kiedy po raz siedemdziesiąty siódmy zdobywasz sie na to, by darować winę... -Agnieszka Bieńkowska. Co to jest miłość nie wiem ale to miłe że chcę go mieć dla siebie na nie wiem ile. Gdzie mieszka miłość nie wiem może w uśmiechu czasem ją słychać w śpiewie a czasem w echu. Co to jest miłość powiedz albo nic nie mów Ja chcę Cię mieć przy sobie i nie wiem czemu. -Janusz Kofta. Uwierz w Anioły nawet jeśli ich skrzydła są czarne Uwierz w Diabła choćby na jego rogach spoczywała płonąca aureola Uwierz w ślepą miłość i równie ślepą nienawiść Uwierz w słowa, z których szydzi czas Uwierz w strach Uwierz oczom i spragnionym dłoniom obrazom pełnym barw i zaklętego Milczenia Uwierz w dotyk, w muzykę i w głos, i w ciszę Uwierz w tysiące codziennych spraw Któregoś dnia uwierz we mnie... -Tomasz Jakubiak. chciałabym pozbierać gwiazdy które spadły stworzyć z nich siódme niebo za siedmioma górami a z meteorów usłać grunt mocny całkiem nowy i napiełnić powietrze eliksirem szczęścia i zostać tam na zawsze -Stanisława Gujska trzeba... no uśmiechnij się jeszcze trzeba uśmiechu prosiłam cię o łzę przedwczoraj wczoraj - o uścisk dzisiaj - o uśmiech nie próbuj zatrzymać w dłoni wątłych skrzydeł motyla choćby usiadł ci na sukni nie próbuj zacisnąć w dłoni pozwól mu wytchnąć chwilę i pożegnaj uśmiechem trzeba... tak to wiem że dużo trudniej o uśmiech -Halina Poświatowska Przyjaciele moi i moje przyjaciółki! Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości. Nie mówcie jej "przyjdź jutro, przyjdź pojutrze, dziś nie mam dla ciebie czasu". Bo może sie zdarzyć, że otworzysz drzwi, a tam stoi zziębnięta staruszka i mówi: "Przepraszam, musiałam pomylić adres..." I pstryk, iskierka zgaśnie. -Agnieszka Osiecka My z drugiej połowy XX wieku rozbijający atomy zdobywcy księżyca wstydzimy się miękkich gestów czułych spojrzeń ciepłych uśmiechów Kiedy cierpimy wykrzywiamy lekceważąco wargi Kiedy przychodzi miłość wzruszamy pogardliwie ramionami Silni cyniczni z ironicznie zmrużonymi oczami Dopiero późną nocą przy szczelnie zasłoniętych oknach gryziemy z bólu ręce umieramy z miłości -Ewa Lipska Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruszka
"Urodził się siódmego dnia siódmego miesiąca i zawsze miał pecha. Mógł trzymać kciuki, łapać się za guzik, a i tak walił głową o każdą drabinę; dokonywał złych wyborów przy każdej możliwej okazji." "(...) istniał w podrzędnym kosmosie, świecie nieudaczników, świecie cierpienia usytuowanym w piwnicy rzeczywistości, kilka poziomów pod krainą ładnych twarzy i perspektyw." "Czy twoje oczy pozostały szeroko otwarte, bo nie skończyłeś jeszcze ze swoim życiem i wiedziałeś, ile jeszcze mogłeś zobaczyć, całe lata, dziesiątki lat, tysiąc nocy i dni, które na zawsze straciłeś?" "Nie można było zrobić nic, tylko patrzeć, jak biegnie niczym uciekający z pola strach na wróble, jak pojawia się i znika w mroku, a jego czarny płaszcz łopocze za nim. Niósł ze sobą tyle cierpienia, że aż nim promieniował. Taka jest natura smutku: nie można przed nim uciec, ciągnie się za człowiekiem, zostawiając nie kończące się pasmo udręki. Noc była ciemna, a las pełen jeżyn, ale Gus na nic nie zwracał uwagi. Niektórym jest pisane zwycięstwo, innym przegrana, a on wiedział dokładnie, do której kategorii się zalicza. Był chłopakiem, który potyka się o własne duże stopy, tym którego serce tłukło się w klatce, gdy wchodził do lasu, tym, którego ona nigdy nie pokocha." Wszystkie cyctaty pochodzą z książki Alice Hoffman "Król rzeki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolalu
,,Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
"(...)Zamknęłam za sobą drzwi. Dopadł mnie kolejny atak mojej samotności. Znałam je dobrze, nauczyłam sie je przeżywać tak, aby nie zostały przez kogoś zauważone. Należało wcisnąć się w kąt, zacisnąc mocno powieki i z całej siły zębami wgryźć się w kciuk. Był juz bardzo zrogowaciały w kilku miejscach. Przed zaciśniętymi powiekami przesuwały się kolorowe wizje. Tym razem była to rózowa, wirująca kula, powoli odrywająca sie od ziemi. Podążałam za nią, stawałam się coraz lżejsza, przestawałam istnieć." "Przez szyby zaglądało do pokoju niebo, usiane zimno święcącymi punktami. `Gwiazdy patrzą na mnie`- pomyślałam i było coś uspokajającego w tej myśli." oba z `OKIEN` Ewy Pawlik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejshh
ogladam ksiezyc a wiatr chlodzi ma twarz.tyle znow drog i ktora wybrac..? Jakikolwiek gest - dobry czy zły, nie warty jest naprawdę nic... Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza. czekanie sprawia, że gorzknieje cała słodycz w nas..... I nagle skończy się to wszystko w co wierzysz co kochasz zasypie śnieg.. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.. Pamiętaj by cierpieć z wdziękiem damy wielkiej Ujrzałem to tak, jak widzisz mnie, Nie oczy to ujrzały, ale serce me! ten na drzewach snieg jest tak samo zimny jak ten we mnie.. oni kochaja te plotki, codzinnie zywia sie nimi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Wiara w herbatę to wielka sztuka zakrywania piękna, by je odkrywać ponownie, i domyślania się czegoś, czego się nie ma odwagi ujawnić. Jest to subtelna tajemnica, jak można śmiać się z samego siebie, dyskretnie, ale serdecznie, a tym samym jest to najdoskonalsza recepta filozofów na wspaniałe samopoczucie. \" Charles Lamb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innamoratissima
"Drogi Jacku... Dzisiaj jest przepiękny dzień - napisała Claire w liście, który próbowała przeczytać na pogrzebie, w pierwszym z wielu listów, które później do niego pisała i chowała na dnie szuflady swojej toaletki. - Ale jak może być piękny? czy jakikolwiek dzień może być piękny bez Ciebie?" "Stanę się wiatrem" - Stephanie Gertler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anies_Sl
Dzisiaj mamy wyższe budynki i szersze drogi, ale niższą wytrzymałość i węższe horyzonty. Więcej wydajemy, lecz mniej się cieszymy. Mamy większe domy, ale mniejsze rodziny. Mamy więcej udogodnień, ale mamy mniej czasu. Więcej wiemy, ale mniej rozumiemy. Mamy więcej lekarstw, ale mnie zdrowia. Powiększyliśmy to co posiadamy, ale pomniejszyliśmy nasze wartości. Mówimy dużo, kochamy mało, nienawidzimy zbyt często. Pojechaliśmy na Księżyc i z powrotem, ale trudno nam iść na drugą stronę ulicy i poznać naszych sąsiadów. Zdobywamy kosmos, ale trudno nam dotrzeć do naszego własnego wnętrza. Mamy wyższe zarobki, ale mniejsze wartości moralne. Żyjemy w czasach większych swobód, ale mniejszych przyjemności. Mamy dużo jedzenia, ale mało wartości odżywczych. Żyjemy w czasach, kiedy potrzeba dwóch pensji na utrzymanie rodziny, ale liczba rozwodów wzrasta. Żyjemy w czasach pięknych domów, ale ... więcej domów jest rozbitych. Dlatego od dzisiaj: Nie trzymaj niczego na wyjątkową okazję, ponieważ każdy dzień jest tą wyjątkowa okazją. Szukaj wiedzy, czytaj więcej, usiądź przed domem i podziwiaj widoki, nie myśląc o swoich potrzebach. Spędzaj więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, jedz ulubione potrawy, odwiedzaj miejsca, które kochasz. Życie jest łańcuchem momentów przyjemności, a nie tylko walką o przeżycie. Używaj kryształowych kieliszków. Nie zostawiaj swoich najlepszych perfum na lepszą okazję. Używaj ich, kiedy tylko masz na to ochotę. Usuń ze swojego słownika takie wyrażenia jak: "któregoś dnia" lub "kiedyś". Napisz ten list, który miałeś "kiedyś" napisać. Powiedz swojej rodzinie i przyjaciołom, jak bardzo ich kochasz. Nie odkładaj niczego, co przynosi uśmiech i zadowolenie. Każdy dzień, każda godzina, każda minuta jest wyjątkowa. I nie zdajesz sobie z tego sprawy, dopóki nie będzie to Twoja ostatnia minuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anies_Sl
Nie bój się chodzenia po morzu nieudanego życia wszystkiego najlepszego dokładnej sumy niedokładnych danych miłości nie dla ciebie czekania na nikogo przytul w ten czas nieludzki swe ucho do poduszki bo to co nas spotyka przychodzi spoza nas J.Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'Miłość kojarzy się bardziej z nieobecnością niż z obecnością ukochanej osoby.\' \'Jak piękno, które istniało chwilę wcześniej, może rozproszyć się tak szybko?\' \'Miłość jest głównie źródłem cierpienia.\' \'Ci, którzy dotknęli mojej duszy, nie rozbudzili mego ciała, ci natomiast, którzy dotknęli mojego ciała, nie poruszyli mojej duszy.\' \'Jeżeli już mam być komuś lub czemuś wierna, to przede wszystkim samej sobie.\' \'Ten, kto stracił coś, co uważał za swoje, uczy się w końcu, że nic nie jest jego własnością.\' \'Przegapiłem okazję, by powiedzieć Ci coś bardzo zwykłego: kocham Cię.\' \'Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności.\' \'Nie istnieje miłość bez wolności i na odwrót. Tylko ten, kto czuje się wolny, kocha bezgranicznie. A ten kto kocha bezgranicznie, czuje się wolny.\' \'Nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejsza rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.\' \'-Są we mnie trzy osoby, w zależności od tego, kto do mnie przychodzi. Jest mała Niewinna Dziewczynka, która patrzy na mężczyznę z podziwem i udaje zachwyconą jego opowieściami o władzy, sławie i bogactwie. Jest Femme Fatale, która z miejsca atakuje nieśmiałych, niepewnych, przejmuje kontrolę nad sytuacją, dzięki czemu w jej towarzystwie znajdują relaks i nie muszą się niczym niepokoić. Jest wreszcie Wyrozumiała Matka. Ona dopieszcza mężczyzn potrzebujących rad. Cierpliwie wysłuchuje ich zwierzeń, chociaż wpadają jej jednym uchem, a wypadają drugim. Którą z nich chcesz poznać? -Ciebie.\' \'Świat jest taki jaki jest, i każdy dzień szczęścia graniczy niemal z cudem.\' \'Musi wiedzieć, że każdy pragnie miłości absolutnej, a takiej miłości nie trzeba szukac w innych, lecz w sobie. Ona drzemie w nas i tylko my możemy ją w sobie rozbudzić. Ale do tego potrzeba nam drugiego człowieka. Życie ma sens tylko wtedy, gdy mamy u swego boku kogoś, kto odwzajemnia nasze uczucia.\' \'Moja miłość zawsze umiera zanim się zacznie.\' \'Bronić się przed namiętnością, czy ślepo jej ulec? Co jest mniej niszczycielskie?\' \'Muszę się z tym oswoić, poczuć, ze jesteś ze mną, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu.\' \'Co sprawia, ze właśnie ta kobieta i właśnie ten mężczyzna chcą się do siebie zbliżyć? Co sprawia, ze budzi się w nich pożądanie?\' \'Spotkałam mężczyznę i zakochałam się w nim.\' \'Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz.\' \'- Kocham Cię. - Ja też Cię kocham. - Przepraszam. Nie wiem, co mówię. - Ja tez nie wiem.\' \'Człowiek poznaje siebie, dopiero gdy pozna własne granice.\' \'Teraz była nikim, a będąc nikim, była tym, kim zawsze chciała być.\' \'Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.\' \'Istnieją takie cierpienia, o których można zapomnieć dopiero wtedy, gdy umysł odrywa się od ciała.\' \'Zawsze robię plany na przyszłość i zawsze zaskakuje mnie teraźniejszość.\' \'We wszystkich niemal językach świata istnieje to samo przysłowie : Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Twierdzę, że nie ma nic bardziej fałszywego. Im bardziej oczy nie widzą, tym bardziej sercu żal - tych uczuć, które staramy się w sobie stłumić, o których chcemy zapomnieć. Gdy jesteśmy na wygnaniu, pielęgnujemy najmniejsze wspomnienie o ojczyźnie, o naszych korzeniach. Gdy jesteśmy daleko od ukochanej istoty, każdy mijany przechodzeń przypomina nam o niej.\' \'Dlaczego świat tak bardzo przejmował się pozorami?\' \'Kobieta czuje, gdy jakiś mężczyzna jest dla niej ważny.\' \'Kocham Cię, chciała bym tu zostac z Tobą. Poproś bym została.\' \'Sztuka miłości jest jak malarstwo: wymaga techniki, cierpliwości, a przede wszystkim eksperymentowania we dwoje.\' To wszystkie moje ulubione cytaty z \'11 minut\' Paulo Coelho. Na pewno się powtórzyły wśród wcześniej tu dodanych, ale chciałam je tu zamieścić, ponieważ wywarły na mnie duże wrażenie. Polecam wszystkim ta książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inusiia
" Widziałeś kiedyś ludzkie serce ? Wygląda jak pięść oblana krwią. Musisz walczyć " z filmu 'Closer'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Miłość której nie widać, nie zasłania sobą.\" ks. Jan Twardowski \'...Ziemia nie mogła istnieć, zanim się zjawiłaś, chyba, że była martwym, nieruchomym głazem...\' \'Czekałem, aż się zjawi gość niezbędny.\' \'Kiedy liczę, jesteśmy tylko Ty i ja...\' \'...serce by słuchało radośnie bijąc gdybyś chciał...\' \'Ten kto był żywy, teraz jest umarły.\' Nie wiem czyje to cytaty. Spisałam je ze ścian w szkole, kiedy nudziło mi się na lekcji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejshhhh
"...W zwykłe marzenia chcę ułożyć swoją przyszłość..." Życie to sztuka wyboru... ;) ' zaciągam się Tobą, chociaż nie palę ' i nawet niebo wydaje sie być tak niedaleko... ;) noce sa zawsze dlugie , a za dnia ciagły szum,malo kto to zrozumie... "tak mi przykro, chciałbym jeszcze raz!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** Przed siebie wyjść i biec, Zostawić świat tak jak jest, Uwierzyć w naj piękniejszy sen, Okruchem nieba, wzruszyć się. (...) \"Czasami jestem poza zasięgiem Całego świata ludzkich spraw, W tedy przez chwile i wiem, po co żyję i tylko cisza przy mnie jest\". Zatrzymać czas na chwilę zapomnieć się i śmiać, Nie mierzyć sił na zamiar i wyjść na świata szczyt, Choć raz. Zatrzymaj się i spójrz, jaki ten świat, Piękny jest, piękny jest. / Sumptuastic - Cisza /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna ja
\"Kazdy potrzebuje zwierciadla,w ktorym moglby sie przejrzec.pewnie dlatego jedna polowa swiata rozglada sie za swoja druga polowa\" \"ale czy milosc jest w stanie uchronic przed samotnoscia? nie zapominajmy,ze Bog ukryl pieklo w samym sercu raju..\" Paulo Coelho (\"Na brzegu rzeki Piedry usiadlam i plakalam\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna ja
\"Kazdy potrzebuje zwierciadla,w ktorym moglby sie przejrzec.pewnie dlatego jedna polowa swiata rozglada sie za swoja druga polowa\" \"ale czy milosc jest w stanie uchronic przed samotnoscia? nie zapominajmy,ze Bog ukryl pieklo w samym sercu raju..\" Paulo Coelho (\"Na brzegu rzeki Piedry usiadlam i plakalam\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinika
Weronika postanawia umrzeć, Coelho! : Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to by się poddać. Każdy zna ogrom swego cierpienia i tylko on sam może ocenić, czy jego życie ma sens czy nie. Ta obłąkana mówi do rzeczy. Bowiem nadal pragnę być zwariowana i przeżyć swoje życie tak jak mnie się podoba, a nie tak jak podoba się innym. Ale skoro nie miała już nic do stracenia, nie przestawała krzyczeć. Szaleństwo to niemożność przekazywania swoich myśli. Bo wszyscy, w taki czy inny sposób, jesteśmy szaleni. Co sprawia, ze człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie ? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnieniem błędów, przed robieniem nie tego, czego inni oczekują. Czyżby nie rozumiał, ze znów przywraca dziewczynę światu? I ze było to najgorsze, co mógł zrobić komuś, dla kogo nie było już żadnej nadziei? Chciałabym dokonać radykalnej zmiany w swoim życiu. Przeżyć jakąś przygodę, pomóc innym, zrobić coś, czego dotąd nie robiłam. Pragnę oddać się mężczyźnie, miastu, życiu na koniec- śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
Nie przyjdę wcześniej niż gdy mnie zawołasz Stanę się twoją kiedy tylko dojrzę migotanie wokół twojej czaszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraśna
ostatniewspolnezdjecie.blog.onet.pl duuzo cytatow z piosenek,ksiazek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\' - ... Ja wszystko wytrzymam, tylko muszę czuć, że Ty mnie kochasz.\' \' - Ty masz jutro urodziny. To ja Ci życzę wszystkiego najlepszego. - Dlaczego nie poczekasz z tym do jutra? - Nie wiadomo, co będzie jutro.\' \'Skazany na bluesa\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unhappiness
"Ludzie zamykają się przed innymi ludźmi. Jakby nie rozumieli, że bez tych innych nie da się żyć po ludzku. Drugi człowiek jest nam potrzebny ! - właśnie dlatego, że jest inny. 'Im bardziej inny, tym bardziej ciekawy'. A tymczasem ta inność właśnie najbardziej dziś ludzi odpycha i straszy". "Mój świat jest czarno-biały, czasem się zastanawiam, czy tak go nie widzę. Są jeszcze odcienie szarości, bogata paleta rozświetlonych cieni i zamazanych konturów..." "Myśli, których się nie zdradza ciążą nam, zagnieżdżają się, paraliżują nas, nie dopuszczają nowych i w końcu zaczynają gnić. Staniesz się składem starych śmierdzących myśli, jeśli ich nie wypowiesz." "Miłość jest ślepa i dlatego obmacuje" "Zawsze o czyms takim marzylam i to wlasnie mam z Toba: milczenie, ktore jest wartoscia i poezja, i balsamem, i kompresem z rumianku. Milczenie, w ktorym slow nie trzeba, bo wystarcza oczy i ta wiara, ktora z nich patrzy" "Nie trzeba wcale byc heroinista czy wrazliwym poeta,aby doswiadczac rzeczy bolesnych. Wystarczy,ze sie kogos kocha" "Czy może istnieć na Ziemi tak szalona, jedyna i prawdziwa milość, jaką ma ćpun do narkotyku?" Kocha się coś, co się zna, a ja nie mam o tobie żadnego pojęcia, jesteś dla mnie czymś obcym i przypadkowym. Nie umiem cię kochac i nawet nie wiem, czy będę umiała." "Miłość jest jak autyzm. Czasem kochamy w innych coś, o czym im się nawet nie śni. Albo co by uznali za absurd." "Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie." "Każde cierpienie porząda smierci jak łaskawej i dobrej wybawicielki" "- Dlaczego mam zatem słuchać serca? - Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie." "Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada - powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą." "Panie, chciałabym żebyś zesłał na mnie taki deszcz...taki szalony, wściekły, ogromny deszcz...który zmyłby ze mnie wszystkie wyrzuty sumienia..." " Nie kocha się za coś tylko pomimo czegoś: pomimo głodu,cierpienia,krwi czy rozżalenia byc może nawet z utrapienia" "Krzywdy sie powinno wyrzadzac wszystkie naraz, aby krocej doznawane, mniej tym samym krzywdzily, natomiast dobrodziejstwa swiadczyc trzeba po trosze, aby lepiej smakowaly." "Milosc jest podtrzymywana wezlem zobowiazan, ktory ludzie, poniewaz sa nikczemni, zrywaja, skoro tylko sie nadzarzy sposonbosc osobistej korzysci, natomiast strach jest oparty na obawie kary." ,,Na początku świata mało było niesprawiedliwości. Każde kolejne pokolenie dokładało maleńką cegiełkę od siebie, sądząc, że nie ma to znaczenia i sami widzicie, jaki świat jest teraz." "Oczekiwać wzajemności w kochaniu jest stratą czasu" "Żeby przestać, trzeba wiedzieć po co. A ja tego nie wiem. " Nie kocham nikogo i obijam się, nie usiłuję ganiać za rozrywkami ani ukrywać prawdy, życie to jedno wielkie bagno, a każdy przebłysk świadomości jest katorgą." "Jak łatwo zniszczyć przeszłość i jak trudno o niej zapomnieć... " "Ci, którzy cierpią, mówią najmniej." "Boli mnie, boli mnie jak cholera. Boli mnie brak ciebie. Nie sądziłam, że aż tak. Że aż tak bardzo i bez wyjścia" "Każdy umie zabić, ale tylko prawdziwi ludzie umieją darować życie." "Świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unhappiness
"Historie nigdy nie mają końca, chociaż ksiązki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej" "Lepiej żyć w gniewie niż w świecie składającym się tylko z szarości" "Mój Boże. Do sal wykładowych przychodzą małpy. Darwin był idealistą i marzycielem, zapewniam pana. Jaka tam ewolucja. Zanim trafię na jednego myślącego, muszę stoczyć bitwę z dziesięcioma orangutanami" "Może tym właśnie jest miłość: pragnieniem drugiej osoby, aby zwrócić ci ciebie samego powiększonego przez jej wizję, upiększonego jej pismem" "To takie dziwne. Starzy ludzie często sprawiają wrażenie, jakby mieli o wiele więcej czasu niż dzieci, przed którymi jest jeszcze całe życie" "To jak wyglądam, nie zmieni tego, kim jestem" "Kto kocha, nie potrzebuje nigdy mówić: przepraszam" "Przez ciemność dochodzi się czasem do światła" "Ten, kto kocha, podbija cały świat - bez obawy, że cokolwiek utraci. Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania" "Miłość jest pełna pułapek. Kiedy chce dać znać o sobie - oślepia światłem i nie pozwala dojrzeć cieni, które to światło tworzy" "Poświęciłam wszystkie marzenia w imię jednego, najważniejszego - spokoju ducha" "Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem" "I dlatego,że jesteś słaba, musisz byc bardzo silna " "Trzeba iść dalej,ale nie na oślep, nie głowa w mur.Może tylko trzeba dac sobie szanse na kolejne odbudowy po każdym ciosie" "...tylko rozpacz, gdy rozdrapuję rany " "Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu." "Młodość już taka jest, sama ustala granice wytrzymałości, nie pytając, czy ciało to zniesie. A ciało zawsze znosi" "(...) dzień za dniem próbuje zatrzymać czas, wciąż pilnuje swojej wagi, bo wierzy, że to od niej zależy miłość" "Bez cierpienia nie ma współczucia " "Najwięcej placze ten, kto ma do tego najmniej powodów" "Całe życie może się zmienić w ciągu jednego stuknięcia serca" "Płacz przez cierpienie lub radość musiał być pierwszą umiejętnością ludzi. Zanim jeszcze nauczyli się mówić". 'Miłość jest tym, za czym najbardziej tęsknimy i co chcielibyśmy ofiarować. Nikt nie dostrzega dawania i odrzucania' "To zniewolenie przez własne JA. Czas, aby się wyzwolić. Wybrałam życie, więc trzeba być konsekwentnym." "Moje miejsce na ziemi jest moją raną" "Jak pięknie pachną jej włosy. Jeszcze ładniej niż łąka, gdy leży na niej skoszone siano i świeci słoneczko. I tak mi słodko. Och jak słodko jest płakać w objęciach ukochanej osoby." "Były to, pamiętam, jak pomyślałem, najtrudniejsze kroki, jakie komukolwiek dane było przejść..." " .. Rzymianie mieli rację. Człowiek potrafi znieść wszystko. Ból, którego nie możemy znieść zabija nas od razu .. " 'Bo gdy jest się wysoko wszystko co trudne i zagmatwane staje się proste i łatwe' 'Gdyż zawsze i wszędzie są sprawy, rzeczy, zjawiska i istoty, które trzeba rozumieć i takie, w które wystarczy wierzyć'. " Otworzyła oczy wcale nie pomyślała: "Muszę być w niebie". W niebie nigdy nie byłoby tych fluorescencyjnych świateł, a i ból, który pojawił sie w ułamek sekundy poźniej, był ziemskim bólem. Ach, ten ziemski ból! jedyny w swoim rodzaju. nie sposób pomylić go z niczym innym." "To jest miejsce w mroku, gdzie idą zwierzęta Możesz zrzucić swoją skórę w blasku kanibala Julia kocha bicie i pożąda rozkazów Rzuć sztylet i zmyj krew ze swoich rąk, Romeo" `Odejdź z mojej pamięci, dopiero wtedy będę wolna..` "Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, którą noszę w sobie. Jestem swoją własną samozagładą. Ale jeszcze jestem" "Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom." "Nie musisz się wstydzić tego, co teraz czujesz. Przeciwnie... to, że odczuwasz taki ból, jest twoją największą siłą." "Twoja twarz jest jak otwarta księga: najskrytszą myśl można z niej czytać. Aby oszukać świat, naśladuj świat: jak on, miej w oku, dłoni i języku ciepłą serdeczność; bądź niewinnym kwiatem, pod którym kryje się żmija." "Zrozumiałam, że musiałam to wszystko przejść, by żyć tak jak zyję teraz" "Przez lata byłam uśpiona, a kiedy zaczynam się budzić mogę nie zdążyć dogonić życia" "Czasami pozwalamy Drugiej Połowie przejść obok nie akceptując jej lub nie dostrzegając. Wtedy musimy czekać na następne wcielenie, żeby się z nią ponownie odnaleźć. I przez własny egoizm skazujemy się na najgorszą torturę, jaką wymyślił rodzaj ludzki: na samotność." Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą." "To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni." ,,To prawda że odważni nie żyją wiecznie-pozwoliłem sobie na odpowiedź.-Lecz tchórze nie żyją wcale." "twoje blizny są twoją siłą" "Widzę stół pełen ludzkich pragnień, widzę kosz nadgryzionych żądz" "Filipie, gdy robiłeś mi pierwszy zastrzyk, wierzyłam, że dajesz mi szczęście. Ale ty już wiedziałeś, że mnie zabijasz. I cieszyłeś się, że kiedyś nie będziesz umierał sam." "Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia. Skąd w ludziach tyle zawiści? A może to lęk wyrażony agresją?" "Być spadającą gwiazdą w czyichś marzeniach i spełniać każde życzenie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Typowe przez 20 lat szukasz swojego ojca, a potem zjawiają się trzej naraz\" \"Każdy biały anioł jest w dziesiątej części prostytutką\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolcia07
"..Złość się, wściekaj-szepnął,podnosząc ja znowu.-Nienawidź mnie,ale myśl o mnie.O mnie. "..Ty zarozumiały ośle!Kto kogo zaciągnął do łóżka?Wyjasnijmy sobie pewne fakty Davidov.To ja otworzyłam drzwi,ja powiedziałam ci czego pragnę,ja cie rozebrałam.wiec nie zachowuj się tak,jakbyś sam wszystko wymyślił..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolcia07
"..Kiedy nie możesz przestać myśleć o kimś,gdy go nie ma w pobliżu to nie jest przelotny romans.Kiedy pamiętasz jej dotyk,tak jakby nadal była tuż obok ciebie,to nie jest przelotny romans..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unhappiness
"...musicie zaufać tym cząstkom swojej osobowości, które wyróżniają was spośród innych i sprawiają,że jesteście niepowtarzalni." "Widzę, jest nade mną niebo Nikt już z nas nie zauważa go Rzadko kto spojrzy do góry A tak wielu nie ma nieba w ogóle " "Kto nigdy, jawnie czy skrycie, nie wylewał gorzkich łez, bo wspaniała opowieść dobiegła końca i trzeba było się rozstać z postaciami, z którymi przeżyło się razem tyle przygód, które kochało się i podziwiało, śledząc ich losy to z lękiem, to z nadzieją, i bez których towarzystwa życie wydawało się puste i pozbawione sensu..." "Widac kazdy bierze z drugiego to czego potrzebuje, nawet jak twego czegoś naprawdę w tym drugim człowieku nie ma." "Uczyłam się zaufania i tolerancji. To najważniejsze składniki niewinności. Wina pojawia się wtedy, kiedy człowiek nie ufa własnym jaszczerszym odruchom, albo kiedy nie toleruje innych ludzi, jesli ich odruchy różnią się od naszych." "To, że się milczy, nie znaczy, że się nie cierpi." "Ludzie bardzo wcześnie poznają sens swojego istnienia (...) Może dlatego też wcześnie się go wyrzekają. Ale taki jest ten świat" "Wszystkie dni stają się takie same wtedy, kiedy ludzie przestają dostrzegać to wszystko, czym obdarowuje ich los, podczas gdy słońce wędruje po niebie." "Pamiętaj, byś zawsze wiedział jasno czego pragniesz." "Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód." "Kiedy idę, to idę, i tyle. A jeśli przyjdzie mi walczyć, jeden dzień nie będzie lepszy od drugiego, by umrzeć. Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem. Zrozumiesz, że tak jak pustynia tętni życiem, tak jak niebo jest pełne gwiazd, tak wojownicy walczą, bo jest to nieodłącznie wpisane w człowieczą dolę. I wtedy twoje życie stanie się świętem, wielkim widowiskiem, ponieważ będzie tą chwilą, którą właśnie żyjesz, żadną inną." "Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka (...) I gdy w końcu skrzyżują się drogi tych dwojga i spotkają się ich spojrzenia, to wtedy znika cała przeszłość i cała przyszłość. (...) Bo jeśliby tak nie było, to marzenia całego ludzkiego rodzaju nie miałyby najmniejszego sensu." "Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma. A wiesz dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby." "Kiedy kochamy, nie potrzebujemy wcale rozumieć, co się dzieje wokół, bo wtedy wszystko dzieje się w nas samych" "Miłość nie polega na tym, by stać nieruchomo jak pustynia, ani hulać po świecie jak wiatr, ani patrzeć na wszystko z daleka (...) Miłość jest tą siłą, która przemienia i ulepsza Duszę świata. (...) jest odbiciem tego wszystkiego, co zostało stworzone (...) nią również miotają i namiętności, i wojny." "Świat w którym żyjemy stanie się lepszy albo gorszy w zależności od tego, czy sami będziemy lepsi czy gorsi. Tu właśnie przychodzi z pomocą siła Miłości, bo zawsze, gdy kochamy, to pragniemy być lepsi niż jesteśmy." "Wszystko, co zdarza się raz, może już nie przydarzyć się nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno i trzeci." "Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki." "Człowiek nigdy nie przestaje marzyć. Marzenie jest pokarmem dla duszy, jak żywność jest strawą dla ciała. Przez lata naszego życia bardzo często się zdarza, że marzenia niosą rozczarowanie, a pragnienia kończą się zawodem, mimo to wciąż trzeba marzyć" "Kiedy kochamy lub głęboko w coś wierzymy, czujemy się silniejsi od całego świata, ogarnia nas pogoda ducha, która bierze się z pewności, że nic nie zdoła pokonać naszej wiary. Ta niepojęta siła pomaga nam podejmować trafne decyzje we właściwym czasie, a kiedy osiągniemy cel, jesteśmy zaskoczeni swoimi zdolnościami." "Ucieczka przed walką jest czymś najgorszym, co może się nam przytrafić. Jest o wiele gorsza od przegranej, ponieważ klęska zawsze może stać się dla nas źródłem doświadczenia i nauki, a ucieczka daje nam tylko jedną możliwość: głosić zwycięstwo naszego wroga." "Istnieje sporo ludzi, którzy rozprawiają o nieszczęściach innych i udają tylko chęć niesienia im pomocy, a tak naprawdę cieszą się z cudzego cierpienia, bo to ich utwierdza w mniemaniu, że sami są szczęściarzami, i że życie jest dla nich łaskawe." "Wielki problem zatrucia Goryczą polega na tym, że uczucia takie jak nienawiść, miłość, rozpacz, entuzjazm, ciekawość również zanikają. Po pewnym czasie zgorzkniałemu nie zostaje już żadne pragnienie. Nie ma ochoty ani żyć ani umierać..." "Co to jest prawdziwe Ja? (...) To kim jesteś, a nie to, co z ciebie zrobiono." "Ja chcę, ja muszę znów siebie zaakceptować, muszę udowodnić sobie, że jestem w stanie sama podejmować decyzje, które mnie dotyczą. Nie pozwolę, by mnie popychano w kierunku, którego nie wybrałam." "Mamy prawo popełniać w życiu wiele błędów. Oprócz jednego: tego, który niszczy nas samych." "Istnieją w życiu sprawy, które - bez względu na to, z której strony byśmy na nie patrzyli - są zawsze tak samo ważne dla wszystkich. Miłość jest jedną z nich" "Nie wstydź się tego, że cię kocham. O nic cię nie proszę, jedynie o to, byś pozwolił siebie kochać jeśli starczy mi sił" "Ryzyko przygody jest tysiąckroć cenniejsze od dobrobytu i wygód." "Miłość jest ponad mądrością." "Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu" "Talent określa, co człowiek robi (...) Nie określa, kim człowiek jest (...) w głębi duszy. Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego' "Większość ludzi jest inna. Przeżywają swoje krótkie życie (...) przewidują przyszłość albo nie umieją porzucić przeszłości. Zwykle są tak zajęci myśleniem, co zdarzy się za chwilę, że to, co zdarza się teraz, poznają jedynie drogą wspomnień. Taka jest większość." "Już chciała powiedzieć, że (...) czas jest czasem, każda sekunda trwa dokładnie sekundę, to przecież jej obowiązek... Ale zaraz przypomniała sobie tygodnie, które przemknęły w mgnieniu oka, i popołudnia trwające całą wieczność. Minuty ciągnące się godzinami i godziny, które minęły tak szybko, że nawet tego nie zauważyła." "To, że los zetknął nas razem, nie znaczy jeszcze, że miał rację" "Kiedy są najbardziej potrzebne (...) szanse jedne na milion zawsze się sprawdzają" "Można całe życie przeżyć w mieście, ale trzeba wyjechać i wrócić, żeby zauważyć, że deszcz kapiący z rynien ma własny rytm" "Zmienić los jednego człowieka to zmienić świat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpienia mlodego wertera
„Takiej miłości każdy młodzian czeka, tak być kochana chce każda dziewczyna; czemuż w najświętszym z popędów człowieka tkwi straszliwego cierpienia przyczyna?”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qukułka
"Jesteśmy efektywnie, bardzo beznamiętnie transportowani na miejsce przeznaczenia." "I trudno odróżnić, co jest rzeczywistością, a co zrodziło się jedynie w sercu" "Pif-paf! Na tym się opiera historia ludzkości." Haruki Murakami - Kafka nad morzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×