Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Julsonka
"Jakaż to zabawna planeta, zupełnie sucha, a ludzią brak wyobraźni" - Mały Książe "Oni nie są zbyt choinie obdarowani, jeśli chodzi o mózgi" "Być może byliśmy wciąż razem tylko dlatego, że żadne z nas nie umiało wymyślić nic lepszego" "Pochylasz głowę i po prostu to znosisz, tak mija czas" "Lubie być zakochany. To jakby oddawać część samego siebie" "Żeby kochać inną osobe, musisz czuć się bezpiecznie, musisz byc na to gotowy" Te sześć cytatów pochodzi z pieknej powieści dal młodzieży "Ćpun" - Melvin Burgess. Polecam, piękna powieśc :) "Zrobie wszystko by ta miłośc była w nas" Rh+ Jezu to znowu się stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 237
Może i ja dodam cos od siebie ;) "(...) Jest taki moment,jedna chwila w wieczności,zanim poznamy prawde o sobie nawzajem.Ten jeden moment pozwala nam iść przez życie ,bez względu na to co sie wydarzy .ta chwila jest dla mnie to co czulismy ,stojąc na krawedzi przyszłości,nad otchlanią zakazanych uczuć,zanim wiedzielismy napewno ,że kochamy(...)" Tatiana i Aleksander Autor: Paulina Simons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 237
Może i ja dodam cos od siebie ;) "(...) Jest taki moment,jedna chwila w wieczności,zanim poznamy prawde o sobie nawzajem.Ten jeden moment pozwala nam iść przez życie ,bez względu na to co sie wydarzy .ta chwila jest dla mnie to co czulismy ,stojąc na krawedzi przyszłości,nad otchlanią zakazanych uczuć,zanim wiedzielismy napewno ,że kochamy(...)" Tatiana i Aleksander Autor: Paulina Simons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scatt
„To jakie jest hasło? zapytał. - „Wolny powiedziała Jen. hasło brzmi „wolny. (Dzieci cienie - Margaret Peterson Haddix)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia ; P
Sumer ! Boskie są te cytaty ; * Mi sie podoba to : ' Leżała na łóżku jak Królewna Śnieżka czekająca na swojego Królewicza, kiedy tym bałwanom krasnoludkom wydaje się, że nie żyje, Królewna Śnieżka jak na zdjęciach, na których śnieg jest niebieski, a nie biały ' odwróciła sie do mnie, a ja zacząłem sie zastanawiać, czy weźmie mnie za królewicza czy za jednego z krasnoludków. Postawiłby krzyżyk raczej przy " krasnoludku " z powodu mojej jajowatej głowy, ale ona nic nie powiedziała, i to właśnie jest fajne z Peggy Blue, że nigdy nic nie mówi i wszystko jest tajemnicze. - przyszedłem ci powiedzec, że jesli chcesz dzisiaj i przez następne wieczory będe stał na straży przed twoim pokojem, zeby bronić cie przed duchami. Spojrzała na mnie, zatrzepotała rzęsami i było tak , jakby film przesuwał sie w zwolnionym tępie, powietrze stawało sie coraz gęstrze, cisza coraz bardziej cicha, jabym szedł przez wodę i nagle wszystko sie odmieniło, kiedy zbliżyłem sie do jej łóżka skapanego w padającym nie wiadomo skąd świetle. ' - Oskar i pani róża Polecam książke ' Oskar i pani róża ' smutne ale fajne, o sensie życia . Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozgwiazdka :)
A oto kilka moich ulubionych... "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz one przyjda same - niezaplanowane" "Żyć tak aby TY nie wychodziło przed JA i aby kochać ludzi realnych a nie idealnych" "Mówią, że kiedy rodzi sie człowiek- z nieba spada dusza i rozpada sie na dwie części. Jedna trafia do kobiety, druga do męzczyzny. Sens zycia polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swojej własnej duszy, połowy siebie... " "Żadna wielka miłośc nie umiera do końca. Możemy do niej strzelać z pistoletu lub zamykac w najciemniejszych zakamarkach naszych serc ale ona jest sprytniejsza- wie jak przeżyć, potrafi znaleźć sobie drogę do wolnościi zaskoczyc nas pojawiając się, kiedy jesteśmy już cholernie pewni, ze umarła albo przynajmniej leży bezpiecznie schowana pod stertami innych spraw"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axie222
Hej, mam do Was pytanie... Trochę dziwne. Szukam cytatu. Nie wiem dokładnie, jak brzmiał. Ale chyba był o tym, co to jest depresja. Gdy budzimy się rano, patrzymy przez okno, a tam nie ma nieba. zabrali niebo. Bardzo mi zależy na tym cytacie, bo kiedyś go znałam i nie potrafię przypomnieć sobie, jak brzmiał. Proszę o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milcz
wiele cytatów na: www.milcz.soup.io , zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poważny temat!
Axie222- bardzo ladny cytat... szukalam na necie,ale tez nie moge znalezc. Moze Ty już znalazlas? Piękny cytat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avi...
Mi najgłębiej w pamięć wryły się słowa Jacoba z " Przed Świtem " Życie to jedno wielkie gówno, a potem się umiera...Taa, chciałoby się. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie do Pań które,,,,,,
up!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Statek w porcie jest bezpieczny. Ale nie po to buduje się statek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kegra
Ulubionych cytatów mam duużo, ale wypiszę tu kilka, taki 'srebrnych okruszków' ;) "(...)Prudencja miała tyle lat, że wszystkim si wydawało, że już potrzeb seksualnych nie ma żadnych. Okrutni! Myślą, że kochanie jest dla kogokolwiek zarezerwowane." Beata Pawlak "Aniołek" "Żyj tak, by twoje życie było wykrzyknikiem, a nie znakiem zapytania." ""Kiedyś miłość ją za bardzo bolała. Teraz ją bolało, że nic jej nie boli." Beata Pawlak "Aniołek" Resztę zachowam dla siebie, głęboko w serduchu, bo pomagają mi w trudnych chwilach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dałeś się nabrać raz - zmądrzeć nadszedł czas. Dałeś się nabrać dwa razy - jesteś cymbał bez skazy." - Stephen King "Dolores Claiborne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axie222
Niestety, nie odnalazłam tego cytatu o depresji. A bardzo mnie to męczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ente
ja poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chizu-chan
Z anime: "Strach nie jest zły...Mówi nam co jest naszą słabością. I kiedy już poznamy swoją słabość, będziemy mogli stać się silniejsi, a zarazem milsi." Fairy Tail 'Może powinienem umrzeć?' 'Jak możesz mówic coś tak tchórzliwego?!' 'Nie jestem tak silny jak ty.' (nie chodzi o stan fizyczny) 'Więc nie możesz żyć bo jesteś słaby?! Mylisz się! To dalsze trwanie przy życiu pokazuje, że jesteś silny!' '....Jak zawsze masz rację.' 'To nieprawda. Na własny, niezdarny sposób żyję pełnią życia. To wszystko....' Fairy Tail 'Gdybym tylko go zabił....wszystko by się zmieniło!' 'Nic by się nie zmieniło. Słabi ludzie zawsze pozostaną słabi. Ale słabość nie jest złą rzeczą. Na początku ludzie byli słabymi istotami. Jest wiele rzeczy nieosiągalnych dla jednostki, dlatego trzymamy się razem. Mamy przyjaciół. By żyć silnym życiem, wspieramy się nawzajem idąc naprzód. Niezdarne osoby wpadną na więcej ścian niż inni i prawdopodobnie zajmie im więcej czasu by za nami nadażyć, ale jeśli uwierzysz w jutro i nas dogonisz siła sama do ciebie przyjdzie. Mówiąc o 'silnym życiu' mam na myśli to, by iść przez życie z uśmiechem na twarzy. Bez potrzeby polegania na kimś lub na czymś.' Fairy Tail 'C-chce wam pomóc!' 'He? Poważnie....?' 'Jestem przygotowana na wszystko! Aż do teraz, unikałam konfrontacji bojąc się przegranej. Jednak ucieczka jest o wiele gorsza niż poniesiona klęska. Jeśli ktoś nie podejmuje walki, lękając się bólu, jaki niesie za sobą porażka, niemożliwym będzie osiągnięcie zwycięstwa. Właśnie tego nauczyli mnie ludzie którym kocham.' Higurashi no naku koro ni 'Nawet kiedy nasze drogi się rozejdą, musimy pamiętać o tym by żyć pełną piersią! Nigdy nie wolno wam traktować swojego życia jak coś nieistotnego! Tak długo jak żyjecie nie możecie zapomnieć o waszych oddanych przyjaciołach! Dajcie rozkwitnąć kwiatom, które są w waszych sercach! I to właśnie z tych przykrych wspomnień kiełkują nasiona jutra. Dzięki nim stajemy się silniejsi. Taka jest siła ludzi! Rośnijcie w siłę! Ja też będe jeszcze silniejsza! Fairy Tail Z piosenek (tłumaczenia): Len: "Bez jakiegoś przeznaczenia podążam za wschodem, Cień jest jedynie moim towarzyszem. Rozdzielam pusty głos na mojej mapie, Od kiedy szukam tej, do której on należy. Jesteśmy przeznaczeni iść w koło dalej, dalej bez końca. Próbując znaleźć cząstkę mojego serca, wciąż wędruję. Twój śpiewający głos uspokaja nawet moją wysuszoną duszę Nie poddam się, póki Cię nie znajdę Ten uśmiech wypalił się w moich myślach. http://www.youtube.com/watch?v=eiNc0N-447E Rin: Pod koniec sztucznego raju Głęboko, głęboko na dnie ziemi Jestem skazana na śpiewanie modlitw Całkowicie sama... Z przeszłości niemającej gdzie iść Splatam głosy krążące w koło i w koło Na skraju powtarzającej się historii Poświęciłam się fatum. Nie wiedząc nic, wciąż śpiewam Przez całe moje życie Pieśń dla słońca, pieśń dla deszczu Delikatne Requiem Na końcu drogi do raju Ofiarowano mi ciepłe ręce, Ale nie mogły mnie dosięgnąć. Miku: Śpiewaj wiecznie.... Na zniszczonym dnie umierającego świata Jestem skazana na śpiewanie modlitw... Z delikatnymi głosami śpiącymi w zapomnianej przeszłości Gdy zmieniam moją rozpacz w uśmiech To tone na dnie łez http://www.youtube.com/watch?v=-gSJO1QxiSA Tsumibito (grzesznik) "Ah, nareszcie doznałam straty twej obecności W tym dniu czas się zatrzymał wymazując twą obecność" http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sc0cw76V9yY#! 'Płatki tysiąca drzew wiśni przemykają przez noc. Nie dosięga mnie nawet twój głos. Mamy tu istny bankiet w stalowej klatce. Spójrz w dół z tej gilotyny. Płatki tysiąca drzew wiśni przemykają przez noc. Nie dosięga mnie nawet twój głos. Mamy tu istny bankiet w stalowej klatce. Zeskocz z tej gilotyny Płatki tysiąca drzew wiśni przemykają przez noc. Ty śpiewasz a ja tańczę. Mamy tu istny bankiet w stalowej klatce. Dalej strzelaj do woli.' http://ceron.jp/url/www.nicovideo.jp/watch/sm15802968 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień... Odkąd cię pokochałam, moja samotność zaczyna się dwa kroki od ciebie... Jak mam rozpoznać swoją drugą połówkę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie... https://www.facebook.com/pages/Mysli-i-slowa-wiatrem-niesione/450809248311577

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hpysdowa
"Ksiazki jak ludzie, bywaja rozne... Po ich przeczytaniu chce sie umrzec, albo zyc inaczej..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"(...) nawet powiew wiatru bez żadnego zresztą powodu budził we mnie tak szaloną rozpacz, że uciekałem od ludzi. Szukałem ustroni tak pustej, gdzie bym mógł upaść na ziemię i nie podsłuchany przez nikogo, wyć z bólu jak pies." B.Prus-"Lalka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko czego chcę dla ciebie, dla nas: prosty pokój i jedna żarówka, zwisająca z sufitu na długim kablu. Z rodzaju tych, jakie widuje się w tanich mieszkaniach lub hotelikach, o których zapomina się natychmiast po wyprowadzeniu. W nocy smętne, skąpe światło nie dociera do odległych zakamarków. Zawisa nad pokojem pełnym cieni. Obojętnie. Zresztą, my i tak nie zwracamy na nie uwagi. Pokój jest jasny i czysty za dnia. Byc może okno wychodzi na ciekawy krajobraz. To właśnie jest pokój, ktorego chce - z łóżkiem szerokim na tyle, żebyśmy wygodnie się w nim zmieścili, czując na twarzach nasze oddechy. Masz rumianą skórę. Kiedy przesuwam palcem od krańca twojej brody wzdłuż szyi aż po ramię, uśmiechasz się i drżysz. Jak możesz drżec, skoro tutaj jest tak ciepło? Chcę tego pokoju. Chcę tego pokoju wraz z Tobą, leżącą nago obok mnie. Nie wiem, gdzie jesteśmy. Nad morzem czy w centrum miasta, gdzie wpadający przez okno hałas jest tak samo energiczny jak my. Popoludnie nalezy do nas. A także wieczór i noc. O tej porze będziemy już znużeni, a mimo to pójdziemy zjeśc obfity posiłek. Będziesz miała cudownie podraznione, rozognione ciało. W drodze do restauracji będziesz się uśmiechała. Spojrzę na Ciebie i zapytam, czy coś się stało. Zaprzeczysz i uściśniesz mi łokiec. Ten czas wyjścia w świat będzie nam potrzebny, żeby przypomniec sobie, że istnieje coś jeszcze oprócz nas, tego pokoju, naszych ciał. W gwarnej restauracji będziemy rozmawiac cicho.Głosy i twarze wygładzone przez godziny spędzone w łóżku. Każdy, kto nas zauważy, zorientuje się, że dopiero co skończyliśmy się p******ic. To takie oczywiste. Później, z powrotem w pokoju, kiedy niczego nie trzeba, będę chciał zdrzemnąc się parę godzin, a potem, gdy się obudzę, będziesz leżała przy moim boku. Może pogłaszczę Cię po głowie. A może tylko dotknę twojego nadgarstka, by wyczuc uśpione, tajemne tętno. Reszta może zaczekac. Nazajutrz bedzie dosyc czasu. Zatrzymaj ten obrazek-postaw go na stole,biurku,gdziekolwiek tam gdzie bedziesz.Jesli ktos Cie o niego zapyta odpowiedz ze w tym miejscu bylabys szczesliwa.Spojrz na niego i wiedz ze czekam. Spojrz jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
“There's gonna be times when people tell you that you can't live your dreams, this is what I tell them, Never Say Never.” - Justin Bieber tłumaczenie Nadejdą czasy kiedy ludzie powiedzą ci, że nie możesz żyć marzeniami, oto co ja im powiem, Nigdy Nie Mów Nigdy" - Justin Bieber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'Mówisz że me oczy zabijają lecz Ty umiesz ten gniew pokonać' Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw. „- Nic nie szkodzi - odparłam. Ale szkodziło, jak wszystko, czego nie mogłam ani wytrzymać, ani zmienić.” 'Ze smutkiem trzeba tak walczyć, jak z chorobą. Nie dopuścić, żeby się stała chronicznym stanem, nałogiem myśli i uczuć. Trzeba mu przeciwstawić cele i dążenia, które pozostały żywe, trzeba przeciwstawić obowiązek względem ludzi- ludzi bliskich i Tobie oddanych. Rozumiesz? Jest w Tobie więcej sił, niż Ci się teraz zdaje'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja sobie
Przypadkowa znajomość czasem potrafi dać nam więcej szczęścia niż ta, na którą czekaliśmy z utęsknieniem. / 3MSC <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo26
Kiedy zamknę oczy mam Cię pod powiekami. Czas zatrzymał się w miejscu. Już zawsze będziesz miał 26 lat a lato na Mazurach nigdy nie będzie piękniejsze. Kiedy zamknę oczy, nadal siedzę na pomoście w Giżycku i patrzę jak odchodzisz... Nigdy się nie dowiem co wtedy straciłam. Wiem co zyskałam. Nie żałuję... I tylko czasami, kiedy wieje wiatr z północy, czekam na dotyk który się nie zdarzy... [opowiadanie z internetu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo26
Na ulicy, w towarzystwie, nie zwróciłby uwagi żadnej kobiety, nie ten typ. Jednak wystarczy chwila rozmowy, jeden uśmiech, spojrzenie, gest i już zaczynasz żałować że gdzieś tam on ma swoje życie w którym nie ma dla ciebie miejsca... [autor nieznany]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Gdybyś w głębi duszy wiedział, że jest na świecie osoba, która jest ci przeznaczona, ta jedyna osoba, która może cię uszczęśliwić, co byś oddał, aby ją odnaleźć? Co byłbyś w stanie poświęcić? Jak długo byś szukał? Przez ile stuleci? A gdybyś w końcu odnalazł tę osobę...czy pozwoliłbyś jej odejść? Czy wziąłbyś ją w ramiona i nigdy nie wypuścił?" Cytat z filmu "Wir sind die nacht"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd jest ten cytat: 'Nie ma słońca ni deszczu bez ciebie, czekam tylko chwili gdy spotkamy się w niebie..." ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×