Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Witajcie!!! Jesteście kochane! Bardzo dziękuję Wam za słowa pocieszenia i współczucia. Tu Kasia – ale fajnie, że remont dobiega końca, nareszcie się przeprowadzicie  Flądra, Ula28 – witajcie, ciągle nas przybywa – extra!!! Ula28 – mój Kubuś śpi tak samo jak Roksanka, zasypia ok.21 i śpi do 3, karmienie, później do 6 drzemka i znowu karmienie. W ciągu dnia to jedzonka maksymalnie co 3 godzinki, ale zazwyczaj częściej. Aaa… 7 marca kończy trzy miesiące  Hana – dzięki za fotki Oliwki, śliczna dziewczynka  Aga – dzięki za rozpiszę jak urozmaicałaś dietę Pawełkowi. My cały czas na cycu, Kubuś ładnie przybiera na wadze, więc chyba się jeszcze trochę wstrzymamy. Czasami mam dosyć, jak mój żarłok co godzinkę chce jeść – czasami ma takie napady głodu. W przyszłości na pewno skorzystamy z Twoich rad  To pisałam po południu, a dopiero teraz mogę skończyć. Witaj Olala, fajnie, że jesteś już z powrotem z nami  i masz Magdusię przy sobie ❤️.Na szczęście o porodzie szybko się zapomina. A co do wydzieliny – mnie się zdarzyło kilka takich przestojów, a później od nowa; bite 6 tygodni . Jeszcze o szczepionkach – 6 tygodni po urodzeniu Kubuś dostał szczepionkę na żółtaczkę (państwową), po następnych 4 tygodniach pierwsza szczepionkę skojarzoną (już zakupioną przez nas, błonica, tężec, krztusiec, polio, hib), na początku kwietnia druga skojarzona. Chcę go jeszcze zaszczepić na pneumokoki – Mia, napisz, jak możesz, ile kosztuje ta szczepionka, bo widzę, ze szczepiłaś Matuszka  Chciałabym coś zrobić ze zdjątek naszych dzieciaczków, ale nie mam wszystkich. Mam foteczki: Hania od Duni, Pawełek od Amelki, Mateuszek od Mia, Oliwka od Hana, Pawełek od Agi. Czekam na resztę – mail pod nickiem. Życzę Wam miłej i spokojnej nocki  pappaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oloiwka____ zajrzalam do fotek kubusia. czy te wszystkie efekty robisz w photoshopie? czy uzywasz czegos innego? jesli photoshop to chyba poprosze cie o wsparcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Olu, serdeczne gratulacje i niech Magdusia rośnie zdrowo i daje Tobie jak najwięcej szczęścia i radości! Ja też miałam w pierwszych 2 tygodniach straszne problemy z nawałem pokaru i grudkami w piersiach, ciągle tylko masowałam i odciągałam. Wiem że to bardzo męczące, ale życzę wytrwałości i na pewno wkrótce się to unormuje. Co do szczepień, to ja w 6 tygodniu oprócz obowiązkowej WZW B, dokupiłam na DTPa (podobno jakaś lepsza odmiana niż ta bezpłatna) i Hib. A kolejne będziemy kupować 5w1 (DTPa, Hib i Polio). Jeśli chodzi o karmienia, to Dominika ma 2 i pół miesiąca i cały czas karmię ją tylko piersią. W dzień co ok. 2 godziny, a w nocy (spi od 20-21 do 8-9 rano) budzi się 2-3 razy na karmienie. Czasami jak się obudzi koło północy, to jest tak rozbudzona, że się tylko śmieje i chce się bawić i w ogóle nie myśli o spaniu :) Muszę ją bardzo długo usypiać. Uściski dla wszystkich mam i maleństw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olala uważaj naprawdę na piersi.Ja miałam 3 razy zapalenie i na prawdę nie jest to nic przyjemnego-poza tym 3 razy antybiotyk przy czym nadal karmiłam, więc i Neli się coś z tego dostałao.Odpukać na razie spokój. U mnie połóg skończył się dosyć szybko po 3-4 tygodniach było już po wszystkim. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i ich dzidziusie. Mam nadzieje,że jutro będzie ciepło i słonecznie i wszystkie pójdziemy na długie spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam...roksanka dostala szczepionke-oczywiscie te platna bo to polecan przy rehabilitacji, byla dzielna ale dzis jest marudna...dziewczyny raz jeszcze prosze o foteczki-mamaula1@tlen.pl, mamaula1@gazeta.pl....prosze przyslijcie...ide dzis do gienka-pewnie zmiana tabletek-zwariuje! Gratuluję Olu urodzenia Magdusi! pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) my juz po masażu z małym, pani która masowała wyczuła zmiany na mięśniu ale to nie musi być nic neurologicznego :) :) :) jeszcze w poniedziałek zobaczymy, bo zaleciła nam usg mięśni szyi, żeby to potwierdzić :) ale mały i tak bardzo płakał przy masaży, ja myślałam że wyjde tak mi go szkoda było :( Witaj Olu, fajnie że się odezwałaś :) Magdusia jest naprawdę śliczniutka :) :) Sorki że pomijam reszte dziewczyn ale ja dzisiaj z doskoku, dzisiaj ostatnie formalności związane z mieszkaniem lecę załatwiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doszły zdjecia Filipka, Benjaminka i Majuni-dzieki!wlejam link na poprawienie humoru-choc mnie troche przerazaja te fotki_http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=10092406&a=14627368 czekam na reszte zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno wróciłyśmy ze spacerku - ślicznie słonko dziś świeciło, super pogoda! Ula, te zdjęcia maluchów ze zwierzakami są super :) Ja właśnie wysłałam Wam zdjęcia mojej Dominisi, ale niestety nie znam wszystkich adresów email. Proszę też o fotki Waszych dzieciaczków. Mój email jest pod nickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hEJ, Oliwka, ja kupowałam Prevenar za pierwszym razem za 317 zł ,a za drugim razem w przychodni i tam mieli tańszą za 300 zł. Wiem, że w różnych aptekach różnie kosztuje i zdarzają się różnice w cenie nawet o 100 zł !!! Dlatego proponuję Ci najpierw podzwonić po aptekach. Pediatra, który prowadzi mi prywatnie Mateusza, prowadzi program szczepień jako jeden z nielicznych w Polsce i twierdził, że warto. A że mu ufam, to zaszczepiliśmy. Ula, wysłałam Ci 2 maile z fotkami Mateuszka. Oczekuję teraz Waszych:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Hania poki co ma dzis dzien spiocha :-) Ciekawe jak dlugo. Wogole to wychodzi mi na to, ze corcia pod wzgledem spania wrodzila sie i w tatusia i w mamusie. Ostatnio spi od tej 21-22 do 6:30, wciaga flache i dalej, dzis np. do 10. Troche sie pobawila, przebralam ja, zjadla flache i wytrzymala raptem po jedzeniu pol godzinki i juz chciala do lozeczka :-) Potem jest tak, ze po kazdym karmieniu powawi sie godzinke i spi, pobawi sie i spi i znowu flacha. Z opowiesci naszych rodzicow oboje z mezem jako niemowlaki bylismy spiochy. Coz, jemu to zostalo do tej pory :-) Wyslalam fotki Hani, nie mam namiarow na Niki79, a do Fladry zaraz wysylam foty, bo znalazlam jej adres. MIA___ ja tez nie dostalam \"nowego\" Mateuszka :-) Juz sprawdzilam, tym razem nie utknely na serwerze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu ruch dzisiaj! Ja dziś na małe zakupki , kupiłam małej śliczną sukienkę z firmy H&M za 9 zł , bo w ciucholandzie. Jakie tam są rzeczy w tym sklepie dla dzieci to głowa boli najlepsze firmy, wiadomo że używane ale nic zniszczone, ale tylko jeden taki sklep bo reszta tu u mnie to same starocie. Aga* ja dziś tez dostałam paczkę z hippa i kurcze jestem mile zaskoczona dali mi kaszkę małą, słoiczek (dynia z ziemniakami) i soczek i łyżeczka. Fajnie tak za darmo takie smakowitości dostawać. To chyba każda dzieczyna dostanie jak dziecko skończy 4 m-ce. Ja też wypisywałam w szpitalu ankiety. Ula posyłam ci zdjecia. Niewiem komu mam jeszcze posłać napiszcie . Mam mały problem , znowu z teściową. Przepraszam że ciągle tylko narzekam na tym topicu na nią. Otóż kupiła małej dziś sweter na wiosnę - wiocha totalna okropieństwo i ona do mnie mówi czy mi się podoba a ja taką kwaśną minę zrobiłam i obraziła się i poszła. Co ja mam robić w takich sytuacjach , ja szanuję ją i doceniam że biedna chciała dobrze ale ja nie chcę małej zakładać takich ciuchów które mi nie odpowiadaja. Pomóżcie mi , pewnie też macie podobne sytuacje i mówicie teściowej w takich sytuacjach?? co ja mam powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Własnie poszly zdjecia Pawełka do Was :-) Mia - ja jak pierwszy raz umówiłam sie z Dominiakiem to przyjechał do domu i wział 100 zł. Mówił nam jednak, że bardzo rzadko przyjeżdża na wizyty domowe, bo nie ma za bardzo czasu :-( Powiedział nam, że możemy do niego przychodzic na Korczaka na skierowania i wtedy jest bezpłatne. Załatwiłam u pediatry skierowania na rehabilitację - na skierowaniu mam napisane \" rehabilitacja w 2006 roku\" i będe mogła chodzic na to skierowanie do bólu. Ide do niego 13 marca - jak byłam 2 tygodnie temu to nie miał dużo zapisanych ludzi i spokojnie wyznacza wizyty za 2,3 tygodnie na kontrole. A może u Ciebie nie będzie potrzeba rehabilitacji vojtą tylko po prostu obserwacja albo jakies inne ćwiczenia ? Wiecie - ja tak na zewnątrz, przy innych to jestem twarda z tymi ćwiczeniami, ale jak ćwiczymy to nadal sie rozklejam. Dzisiaj przy kąpieli zauważyłam u małego siniaczki w miejscu gdzie go uciskamy na bioderku. Wiem, że nie robimy źle te ćwiczenia - ale tak mi go szkoda ... Jego to chyba jednak boli bo czasami płacze tak przeraźliwie, że mój mąż się zaczyna łamac i chce przerywać wtedy ćwiczenia...Wiemy, że nie wolno i nie powinnyśmy, ale to okropne patrzec jak dziecko płacze, patrzy Ci w oczy i nie rozumie dlaczego zadajesz mu ból. Kończę bo zaraz się rozbeczę ... Jeżeli chodzi zas o spanie to u mnie jest reguralnie - 10 godzin. Od 20 do 6 . Potem o szóstej rano \"duszenie\" ( tak moja mama nazywa te okropne ćwiczenia ), mleczko, zabawa z mamą i tatą, kolejne \"duszenie \" i spanko do 10 rano. Nie mogę narzekac, bo ładnie śpi w ciagu dnia a jak przychodzi 19 -20 to raczej bezproblemowo zasypia. Chyba , że ma gorszy dzień, to wtedy idzie w ruch szuszarka ( Flądra :-D ) i po minucie dziecko śpi - hi hi hi. Ja zaraz ide spać, bo ostatnio nie do życia jestem :-( To chyba przez te babskie dolegliwości. Miałam już dwa razy okres - reguralnie jak w zegarku co 28 dni, a dzisiaj leci 38 dzień i nic, a ja chodze taka nabuzowana, że ho. W ciąży nie jestem - sprawdzałam :-P Spadam Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziau, wróciła mi poczta od Ciebie. Może masz zapełnioną skrzynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, od Uli też wróciły:( To chyba coś u mnie:( Kasia, już wysyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak oglądam Wasze zdjęcia to wygląda mi na to, że mój synek to niezła pyza. Idę w przyszłym tygodniu na szczepienie i wtedy będzie moja \"chwila prawdy\" - dowiem sie ile waży moj olbrzymek :-D Mia - widzę, że też karmisz butla Aventu - mojemu też one bardzo podpasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, myśmy mieli dzisiaj debiut karmienia z butli. Ale był zaskoczony:D Byłam trochę zmuszona, bo musiałam mu podac lek w proszku w pokarmie. Matko, ściągałam półtorej godziny 80 ml i już nie miałam sił. I wydawało mi się że nic już nie leci. A co do Dominiaka, to chyba najpierw czeka nas neurolog. A potem weźmiemy skierowanie. Dziewczyny spróbowałam jeszcze raz Wam wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I widzę, że Dunia i Aga macie taki sam leżaczek dla swoich pociech. Okazał się moim zbawieniem, hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - skąd ja to znam ? Leżaczek to u mnie też ostatnio sprzęt numer 1. Leżec chce tylko do spania. Najpierw dałam go na próbę do fotelika jak zaczał się buntować z leżeniem.Przeczytałam jednak gdzies, że maluch nie powinieni za długo siedzeć w foteliku bo za bardzo jest tam w pozycji siedzącej i kupiłam ten fotelik - jest do 18 kg więc jeszcze nam posłuży. Jakie leki podajesz małemu ? Jest chory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaję mu Lacidofil, bo dzisiaj i wczoraj były ciemnozielone kupki ze smużkami krwi. I częściej niż zwykle, więc nie wiem czy to nie biegunka. Jak nie przejdzie do poniedziałku, to musimy zrobić posiew kału. Ale podejrzewam, że to od czekolady, którą się ostatnio z wielką pasją objadałam. Więc teraz nie jem, podaję lek i obserwuję... Dziewczyny, jak ściągacie pokarm do butli, to podgrzewacie jeszcze ten pokarm? Bo ja chyba walnęłam gafę i nie podgrzałam. I jak powiedziałam o tym mamie to ta stwierdziła, że może się przeziębić, bo był za zimny. Boję się teraz żeby mu coś nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - raczej Mateuszkowi nic nie powinno być. Jak byłam w szpitalu z małym pod lampami to dziewczyny zbierały pokarm na noc i pielęgniarki podawały go bez pogrzewania a to były kilkudniowe dzieciaczki i nie było żadnych problemów. Chyba można podgrzewać pokarm ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff, Aga uspokoiłaś mnie:D Dobrej nocki, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlurpa
Ula dzieki za zdjecia, Roksanka jest sliczna, Dunia dzieki za zdjecia, niedlugo bedziesz mogla Hani robic warkoczyki :) urocza jest. Madziau - wyslalam Ci pare fotek, Aga nie widzialam twojego synka ale mi wszyscy mowia ze moj Benjamin to ma pyze jak ksiezyc w pelni, moja mama powiedziala ze mam mu dawac wode zeby nie byl gruby, a moja kolezanka to sie nabija ze mam w mleku chyba salceson ze on taki pulpet:)) Teraz idziemy na pobranie krwi, juz sie stresuje, ale jak trzeba to trzeba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamy!!!!Pozdrawiam Was serdecznie,przeczytać mogę tylko pobieżnie,bo Wika zaliczyła wczoraj pierwszego zęba no i jeszcze mam mnóstwo spraw rodzinnych,że tak powiem.Siostra M. w ciązy więc zaaferowana strasznie jestem:) no i w końcu po 8 latach biorę ślub 15 lipca więc to również spory powód do zaniedbania forumowych obowiązków:P. Jednak wszystkie Was serdeczne pozdrawiam i całuje Wasze kochane dzidzie i zachwycam się fotkami:):):).Pa.Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa - ja bym chętnie obejrzała druga taka pyzę,ale nie mam Twojego maila i od Ciebie też nic nie dostałam. Mój mail jest pod nickiem . Gosiu - gratulacje z okazju slubu 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór kobietki!!! Najpierw bardzo mocno dziękuję za wszystkie foteczki – fajnie można poobserwować jak zmieniają się dzieciaczki :) i są coraz słodsze. Duniu – obrabiam zdjęcia przy użyciu Jasc Paint Shop Pro 8, to jest produkt Morela, czasami korzystam z Photoshopa. Jak ja Ci zazdroszczę, że Hania jest śpioszkiem. Kubuś śpi w ciągu dnia, ale tak gdzieś w sumie około 4 godzin, noc przesypia od 21 do 8 z 2, 3 karmieniami. Ula – to zdjęcia są super!!! Muszę namówić Kubusia i Gabi (nasza bokserka) żeby mi razem popozowali – może wyjdzie coś ciekawego  Mia – dzięki za info o szczepieniach. Hana – jaka Ty jesteś biedna z tą teściową. Powiem Ci, że jak Kubuś dostanie coś co mi nie bardzo przypada do gustu, nie daję tego po sobie poznać, chowam do komody, a… później wyrasta hihi :) Aga* - trzymaj się!!! Wiem, że ciężko zadawać swojemu dziecku ból, ale to wszystko dla jego dobra, Pawełek tego nie będzie pamiętał, a będzie zdrowym dzieckiem :). Grudniowa Mamo – życzę sukcesu podczas pierwszej nocki Hani w łóżeczku. Podczas naszego ostatniego wyjazdu mieliśmy sytuację odwrotną: Kubuś musiał całą noc przespać z nami w dużym łóżku – bardzo mu się to podobało :) Dunia, Aga, Mia – chyba też zakupię taki leżaczek, skoro tak chwalicie. Kubuś próbuje się dźwigać (7 marca kończy dopiero 3 miesiące!!!), nie chce już leżeć i podziwiać tylko sufitu 🌻 Mia – ja jak podaję pokarm, to go zawsze ogrzeję w garnuszku z ciepła wodą. Ja np. ściągam pokarm przez 6 godzin co godzinkę, przechowuję w międzyczasie w lodówce, więc muszę podgrzać. Ale jak ściągasz i nie wstawiasz do lodówki, to nie trzeba. Tlurpa – mam nadzieję, że pobieranie krwi przeszło bezboleśnie :) Gosiu - gratulacje z okazji ślubu 🌻 Masz na pewno teraz urwanie głowy. Prześlę Ci muzyczkę bobasa, ale jutro, bo dzisiaj już lecę na seans filmowy („Kobieta i mężczyzna”). Dobra, faktycznie zmykam, bo mąż już wychodzi z łazienki i seans się zaczyna :). Życzę Wam miłej nocki. P.S. Nie wiem jak u Was, ale na Śląsku sypie śnieg… duuuuużżżżżooooo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, dzięki za muzyczkę. A czy są jeszcze jakieś inne części oprócz tych co mi wysłałaś? Jeśli tak, to proszę jeszcze o przesłanie. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor, bo u was pelna noc :-) Hania spi, a przynajmniej powinna. Cisza w sypialni, wiec moze jednak... :-) Dzis przed 18 wsunela ponad 210 ml i poprawila o 21 taka sama porcja. Chyba znowu rosnie 🌼 Gosia___gratulacje z okazji slubu. 15 lipca nalezy wrzucic w kalendarz, za pamieci 🌼 No i gratulacje dla \"zebatej\" juz Wiki 🌼 Grudniowa mamo___ bedzie dobrze ze spaniem. Moja Hania od samego poczatku spi w lozeczku, najpierw zawinieta w kocyk jak buritko, a teraz w pajacyku albo spiworku na suwak. Tylko po karmieniu porannym w ok. 7 jesli zaczyna stekac w lozeczku, wiercic sie i gubic smoka w miedzyczasie, to bierzemy ja do duzego lozka, bo wtedy nie trzeba do niej wstawac co i rusz. No i tak nam sie z reguly dobrze spi jeszcze do 9 - 10 :-) W ciagu dnia tez z reguly spi w lozeczku, oprocz ostatniej drzemki przed kapiela. Ta zalicza w rewelacyjnym, wychwalonym tutaj LEZACZKU :-) Mielismy inny, ale tez wymienilismy na ten granatowy, wyglada na solidniejszy a i Malej chyba bardziej odpowiada, bo drzemie w nim bez problemu. A jak wasze maluchy, lubia wibracje?? Hania wlasnie pod wieczor, w ciagu dnia - niekoniecznie :-) Oliwka___ to ja dalej bede rozgryzac Photoshopa :-) A lezaczek na serio, zakup u nas w trafiony w dyche (choc za drugim razem :-). Ten jest najlepszy, nie dosc, ze do 18kg, mozna go rpzerobic na fotelik bujany, to jeszcze oparcie ma dwa poziomy - lezenie i takie polsiedzenie :-) Polecam. Hana___ sposob Oliwki na niekonieczne ciuszki jest \"the best\". Wyrastanie, to mi sie podoba :-) Mia___ ja sie powtorze, ze z pokarmem to najwazniejsze jest to, jak dziecko jest przyzwyczajone. Jesli sciagasz i nie wstawiasz do lodowki - to nie musisz podgrzewac, jak mowi Aga. Jesli z lodowki, to podgrzac do temp. pokojowej w kubeczku z woda. Nie mozna podgrzewac mleka w mikrofalowce, bo sie rozbijaja proteiny, czyli to co w mleku najwazniejsze dla naszych maluchow :-) Dziewczyny, dzieki za fotki. Mateuszka juz od malenkosci ciagnie do telefonow, a Pawelek to bardzo fajowy bobasek. Jeszcze zdazy wyrosnac z faldek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×