Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Soul___ gratuluje 4 miesiaczkow dziewczynek 🌼 Hani zostalo jeszcze 18 dni :-) Tu Kasia____ wszystkiego najlepszego na nowym mieszkanku! Zeby wam sie dobrze i szczesliwie mieszkalo, kochani 🌼 W sumie to nie wiem co wazniejsze - kuchnia czy fajowa wanna :-) Fladra____ skad ja to znam, rozjazdy meza. Ale teraz poki co, gdy juz jest Hania, siedzi na miejscu. Takze tobie dziewczyno zycze zeby te 3 miesiace minely szybciutko, zeby dzidzia nie dokuczala i zeby wszystko bylo w miedzyczasie jak najlepiej :-) Dziewczyny, czy ja moge poprosic tez o fotki? Dla przypomnienia, duniaw77@o2.pl 🌼. Ja oczywiscie jak sie obrobie (czyli pewnie po weeknedzie :-)) podesle Hanie w najnowszej wersji. A teraz spadam do kuchni, myc butelki. Dzis jeszcze jedziemy obejrzec jedno mieszkanko, a potem pierwsza imprezka u nas odkad Hania sie urodzila. Mam nieco pietra wlasnie ze wzgledu na mala :-) Jka dotad imprezki byly \"na wyjsciu\' wiec jakby co to poprostu sie zwijalismy do domku, a tu... Hm, mam nadzieje, ze bedzie dobrze :-) U nas dzis znowu 30 C, slonce za oknem, i cieply wiaterek. Ale na spacerek nie wystarczy czasu, wiec dobrze, ze chociaz troszke ruszymy sie z domku. Zycze wam tez nieco spacerowej pogody na weekend :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia dzięki za życzonka:) Tobie życzę udanej imprezy:) i zazdroszczę pogody;) Dobranoc mieszkającym w Polsce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za dobre słowa:) nigdy jeszcze na tak długo się nie rozstawaliśmy. wszystko się w naszym życiu zmieni - ja dojadę do niego do tej Norwegii (miejscowość Stabekk pod Oslo) i tam będziemy już na stałe. Maja pójdzie tam do przedszkola a potem do szkoły, ja od czerwca też mam tam pracę. Szkoda mi będzie opuszczać Polskę:( i wszystkich przyjaciół, rodzinę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Flądra - współczuje tej rozłąki ale jak przeczytałam Twój ostatni wpis to Ci bardzo bardzo zazdroszczę. Moim marzeniem jest zwiedzić Norwegię - mam co prawda ciocie w Szwecji i stamtąd to już niedaleko do Norwegii ale jakos zawsze ciężko sie wybrać. Może jak już tam będziesz to wyślesz jakieś zdjęcia. Pliiiiiissssss :-) A teraz głupie pytanie - znasz norweski czy raczej będziesz mówiła po angielsku? Kasiu - fajne masz to mieszkanko. Takie duuuże :-D Mały będzie miał gdzie raczkować. Dunia - super z tą pogodą. Ja mam wrażenie, że u nas w Polsce to już zawsze będzie tak brzydko i zimno. Dzisiaj ide sie troche powygrzewać na solarium - może taka dawka promieni jakos mnie ożywi. Poźniej trochę więcej popiszę. Teraz szykuje sie na kolejne \"wychodne\" :-D Miłej soboty 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki:) Flądra! A to takie życie Cię czeka:) Mąż wyjeżdża po to aby przygotować dla Was gniazdko? Powodzenia w realizacji planów i zamierzeń i szczęscia przede wszystkim:) Aga! Fajnie Ci z tym wychodnym i wypadem do solarium. Ja planowałam chodzenie na basen ale narazie jakoś czasu i energii brak, zwłaszcza że mąż mój jest przeziębiony i nie za bardzo dopuszczam go do dziewczynek. Mam pytanie Dziewczyny: moje córcie od wczoraj podkaszlują i maja zapchane noski(albo zaraziły się od męża, albo ja załatwiłam je spacerkami popołudniowymi:(. Jak mogę im pomóc? Kiedy powinnam jechać z nimi do lekarza? A jak leczyć domowymi sposobami? Poradźcie proszę., bo nawet nie wiem gdzie mogłabym sie udać z nimi w weekend? Do szpitala?:( Tfu, tfu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul-----> dziewczynki pokasłują pewnie dlatego, ze mają katarek:) zapuść im do noska po kropelce soli fizjologicznej i ułóż na brzuszku, powiino samo wylecieć:) mozesz też posmarować maścia majerankową pod noskiem - ułatwi oddychanie. Moja Maja już jest po takiej infekcji, lekarka przepisała jej cebionmulti - witaminy w kroplach. Myślę, że nie masz co się spieszyć z jechaniem do szpitala - no chyba że bedzie działo się coś niepokojącego. Ano tak, pojechał wić gniazdko:) A rozmawiać będę po angielsku, a może z czasem nauczę sie norweskiego?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki flądra za rady:) 🌻 A Ty jaką sól fizjologiczna zakrapiasz? Znasz STERIMAR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapuszczam PHYSIODOSE - fizjologiczny roztwór chlorku sodu. Sterimaru nie znam, ale pewnie moze byc:) gdyby katarek nie wyszedł - weź gruszkę. Dzieci nie lubią, ale cczasem trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruszką działam cały czas-nie mają nic przeciwko;) Martwi mnie tylko(aż!) ten kaszel:( Dzisiaj w dodatku przyjeżdża do mnie kumpela również z bliźniaczkami i nie chciałabym żeby cokolwiek u mnie złapały...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a często kaszlą? może jest to spowodowane napływem wydzieliny z nosa do gardła? Poobserwuj je:) Teraz panuje jakaś taka paskudna infekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kaszel się nasilił,a jeżeli chodzi o spanie to moje panienki śią tylko na brzuchu. Poczekam jeszcze i zobaczę co będzie dalej. Tempki podwyższonej nie mają, ale tak się o nie martwię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flądra - teraz rozumiem też Twoja stopkę :-D Soul - jak mój mały miał katar to dawałam mu krople Nasivin - ale tylko przez trzy dni - zreszta na ulotce jest wszytsko napisane. Dodatkowo jak pisałam Flądra - masc majerankowa. Dobrym rozwiązaniem jest tez Sterimiar - ja mojemu zapuszczam co jakis czas by nawilżyc śluzówkę. Są też krople homeopatyczne - Euphorbium - sa na soli fizjologicznej i je z kolei można stosowac chyba bez ograniczeń czasowych. Jak był tez przeziębiony to dawałam mu Cebion - 2 razy dziennie po 5 kropelek - ale sam cebion nie cebion multi. Jak za drugim razem sie przeziebił to po 5 dniach kuracji euphorbium maści majerankowej i cebionu wszytsko przeszło. Obserwuj też kaszel - jak jest taki suchy, nie odrywany to może faktycznie być katarek który spływa do gardła - ale jak zacznie sie odrywac to lepiej idź do lekarza - u mnie taki kaszel mało nie skończył się zapaleniem oskrzeli, mimo, że mały był pod nazdorem lekarki . Teraz spadam powygrzewać \"stare kości\" :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwko gratuluje wypadu na narty :) wierze że sobie odpoczełaś :) ja to marzę o basenie i jakoś czasu mi brakuje :) A Kubuś dzielny jak nic skoro cały dzień bez mamusi był :) Dzięki za komplementy co do mieszkania :) Duniu dzięki za życzonka :) 🌻 ja stawiam na wannę, po całym męczącym dniu miło wypocząć w gorącej wodzie i wygodnej wannie :) fotki poszły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Dunia jak ja ci zazdroszczę że u was tak ciepło , jak ja bym chciała też tam być!!może to głupie pytanie ale jest w Meksyku morze? ja z geografii jestem na pałę także nie śmiejcie się z mojego pytania? A może mieszkasz blisko morza? Co do zabobonów to właśnie u mnie w rodzinie zawsze jak się ktoś urodził to ktoś inny umierał a jak Oliwka się urodziła to nikt nie umarł( i nie wywołuję śmierci niech tak zostanie). Kasiu gratuluj ę nowego mieszkania! poślij fotki ( fazol75@wp.pl) Flądra twojich zdjęć chyba nie mam poślij proszę a ja też pośle, fajnie że Norwegia Ciię czeka pewnie lepiej niz w tej Polsce! (patriotka to ja nie jestem za dobrą). Ja dziś byłam w kinie z teściową bo miała bilety a teśc nie lubi do kina chodzić więc się załapalam Na \"Jan Paweł II\" myslałam że to nudy będa a tymczasem dawno nie widziałam tak wzruszającego filmu na prawdę piękny film! popłakałam się trochę i zaczęłam myślec o życiu że lata lecą, że życie takie kruche jak herbatnik że musze stac się lepszym człowiekiem. Wybaczcie za moje dziwne refleksje ale tak właśnie sie dzis poczułam. Jakaś stara. Koncze bo mała idę kąpać. Ostatni ma twarde kupki i dałam jej dziś deser z suszonych śliwek z gerbera po 5 m-cu wprawdzie ( gerber troche sie opóźnia w porównaniu z hippem) i nareszcie zrobiła taką kupe że aż jej lepiej. Jabłko niestety ani herbatki z kopru nie pomagaly. Polecam tez kaszkę z bobo wity bananową pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga* Dzięki za rady:) 🌻 Flądro:) Dziekuję za zdjątko córeczki-jest śliczniutka:) Fotki również pięknie obrobione:) Hana! Zazdroszczę wypadu do kina(niekoniecznie z teściową;) Też chciałabym zobaczyc ten film. Papiez Jan Paweł II był dla mie autorytetem [ \' ] A my mielismy dzis gości:) Była u mnie koleżanka (Domi-o ile kóraś z Was pamięta Ją z forum) z mężem i dwiema córeczkami-bliźniaczkami. Cudne dziewczynki. W ogóle niezły był widok jak wszystkie cztery leżały na kocu. Już nie moge doczekać się aż moje będą na takim etapie rozwojowym jak Jej-siedzą, raczkują, bawią sie i śmieją aż w uszach huczy. No dosyć tego monologu, \"Kryminalni\" obejrzani, czas przemysleć co dalej zrobić z wieczorem?;) Miłego wieczoru Wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlurpa
A u nas dzis snieg padal drugi raz w tym roku :) W Nowym Meksyku nie ma wody, raczej pustynia, wiec latem mozna tylko pomarzyc o plazy:( Czy chodzicie z maluszkami do centrum handlowego? Ja sie wybieram na zakupy i troche sie obawiam jak to bedzie, czy powinnam sobie mleko sciagnac, tutaj nigdy nie widzialam matki karmiacej w miejscu publicznym. Amerykanie maja do tego dziwny stosunek. Pozdrawiam w sobotni wieczor!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rety!!! Nowy Meksyk:) strrrasznie daleko:) od Polski:) jak Wam się tam żyje? aha>>>> co polecicie na zaparcia u maluszka? chyba przesadziłam z kleikiem ryżowym:( Do tego wyskoczyły jej krosteczki na policzkach i są trochę szorstkie. Maja oprócz kleiku je jabłko i marchewkę. Co z tego mogło być przyczyną uczulenia i zaparcia? kleik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że tak po kawałku odpisuje, ale niestet synek dużo uwagi się pomaga i uszę bardzo często przerywać pisanie :) ale pewnie to znacie z praktyki :) Soul ja pamiętam Domi :) cieszę się że udały się odwiedziny :) Tlurpa ja byłam z mężem i synkiem ostatnio w dwóch marketach budowlanych, zachowywał się nienagannie :) ciekawe jak zęsciej bedziemy jeździć jak będzie :) a co do karmienia, to ja bym sie nie krępowała, mały chce jeśc to trzeba nakarmić przecież :) flądra, masuj brzuszek, albo pomoż termometrem kupke zrobić, jakieś herbatki pewnie też pomagają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny..ja tak teraz z innej bajki-moja mała ma zęby!!!Nie tyle co sie ciesze ale widze problem bo jeden rosnie jej dosłownie z boku dziasła!To chyba gorna 4?Na gorze dwa sie juz przebiły i dolna jedynka tez zaczyna...ale ten co z boku rosnie jest najwiekszy..taki wiekszy lepek od szpilki...strasznie sie martwie czy to trzeba bedzie usowac?Malutkaod trzech dni byla marudna w dzien i w nocy niespokojna, myslalam ze to od nowego pokarmu ktory wprowadziłam ale tak namietnie pchala paluszki do buzi ze ogladnelam jej dziaselka..i niespodzianka...i niepokoj moj ... pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula to chyba wypadałoby się cieszyć że pojawiają się ząbki, a jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości wyżynania się ząbków, chyba należy udać się do pediatry?? Mam nadzieje jednak że wszystko jest w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlurpa
Nowy Meksyk rzeczywiscie jest daleko od Polski, w wakacje jade do Polski (3 lata juz nie bylam) i bedzie to prawdziwa wyprawa, juz sie boje :) Fladra - zazdroszcze Ci ze bedziesz w Norwegi, blisko Polski i piekne krajobrazy, tylko tego zimna to nie zazdroszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno nie jest aż tak zimno:) a przynajmniej nie bardziej niż w Polsce:) tylko te ciemne dni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj widzę pierwsza, ale to dlatego że spać nie mogę, nie dość ze mały znowu jadł w nocy do 2 godziny to wczoraj osta kłótnia z mężem była :( ciekawe jak się wyjaśni, on ostatnio ciągle nerwowy chodzi i po prostu się mnie czepia o wszystko, wczoraj juz nie wytrzymalam i powiedziałam że musimy odpocząć od siebie i niech jedzie do mamy na troche....nie wiem, chyba przesadziłam, ale juz mam dość tego warczenia za cokolwiek na mnie, tym bardziej że powodu nie znam :( smutno mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam miałam termin na 7 grudnia ale malutka urodziła sie 5 grudnia 2005 mozna do Was dołączyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Asiulek! jasne,że możesz sie przyłączyć:) Zapraszamy:) Napisz cos więcej o sobie i córeczce:) Kasiu! Nie wiem co Ci doradzić. MOże zagadaj z mężem,że kłótnie są bez sensu i szkoda na nie czasu. Obydwoje sie kochacie, macie wspaniałego synka i szkoda aby się coś między Wami popsuło. Powiedz mu o tym. Powiedz,że sie starasz i troszczysz o synka najlepiej jak umiesz i jest Ci przykro,że mąż ma do Ciebie jakieś nieuzasadnione pretensje. Po prostu porozmawiaj z nim. Ja ososbiście nie sądzę aby \"odpoczywanie\" od siebie bylo dobre.. Trzymam kciuki za szybkie pojednanie 🌻 A ja dziś od 6 na nogach, nie mówiąc o tym że w nacy prawie nie spałam. Moje lale sie pochorowały. Kaszel okropny i katar-bez gorączki. Marudne są bardzo. W nocy słychać było jeden wielki ryk. Po południu idziemy do przychodni z nimi. Strasznie się o nie martwie i też nie mam dziś humoru.Dam znać co powie lekarz. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Soul, ja też mam nadzieje że się szybko wyjaśni i że będzie lepiej, co do rozmowy to już gadałam, nie wiem czy się pzejął, ale od wczoraj się do niego nie odzywam, naprawde mnie wkurzył, on należy do cierpliwych ludzi a ostatnio baardzo łatwo go z równowagi wyprowadzić i nie mam pojęcia czemu, oby minęlo szybko Współczuje kaszlu i kataru, mam nadzieje że niebawem dziewczynkom przejdzie choróbsko 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kasiu, smutno, ale skoro atmosfera była już napięta, to może dobrze wyszło, że sobie troszkę powytykaliście. Tak jak Soul, myślę, że odpoczywanie od siebie nie jest najlepszym pomysłem, jeszcze u mamusi... Może się uda wszystko wyjaśnić, ale na spokojnie, czego z całego serca Ci życzę. Asiulek - jasne, witaj :) Ja urodziłam właśnie 7 grudnia synka ( a termin miałam na 13). Opowiedz nam troszke o sobie :) Soul - marzec to podobno najgorszy miesiąc dla dzieciaczków, najbardziej zdradliwy. Mam nadzieję, że Majcia i Alusia szybko wyzdrowieją. Dobrze, że nie mają gorączki. Kubuś też ostatnio pokasływał, poszłam do pediatry, dostał syropek homeopatyczny i po 3 dniach mu przeszło :) Flądra – mama poradziła mi podać na zaparcia przegotowaną wodę (stosuję mineralną, niegazowaną). I powiem Ci, że zadziałało. Kubuś od tygodnia robił jedną kupkę na dwa dni, ostatnio zaczęło go to bardzo męczyć. Wczoraj rano podałam mu 30 ml przegotowanej wody i od razu było mu lepiej, zrobił cztery kupki i przestał marudzić :) Tlurpa – my już z Kubusiem byliśmy parę razy na zakupach. Reaguje różnie. W sobotkę np. obudził się na dziale z artykułami dla dzieciaczków, patrzył zainteresowany. Ale jak stanęliśmy do kasy (kolejka na 15 minut) zaczął się denerwować, a w końcu się rozpłakał. A co do karmienia, też bym nie miała skrupułów, żeby podać mu cycucha, gdyby był głodny. Tylko, że u Ciebie to nie bardzo przyjęte. Myślę, że dla bezpieczeństwa, mogłabyś ściągnąć mleko i mieć na wszelki wypadek. :) Ula, gratuluję ząbków córeczce ❤️ Wszystko będzie dobrze :) My właśnie wróciliśmy ze spacerku. W sumie fajna, ładna pogoda, mrozik -1, ale ten zimny wiatr – paskudztwo. Słyszałam, że od piątku ma być odwilż, a później już wiosna 🌻 🌻 🌻. Biorę się za obiadek, bo Kubalek jeszcze śpi. Życzę Wam miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwko dzięki za miłe słowa, kochana jesteś 🌻 Ja też właśnie ze spacerku wrocilam, zmarzłam strasznie, ale fajnie było :) Wczesniej na masażu z Bartusiem byłam i też znośnie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×