Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość alex

Co zrobić aby rzucić palenie papierosów

Polecane posty

Gość Dziś dzień
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja „Promocja Zdrowia namawia Polaków do rzucenia palenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowych :):):) usmiech mam na twarzy że są kolejne mądre osoby żeby walczyć z tym paskudnym nałogiem ---A JEST TO MOŻLIWE !!! jak to zrobimy to duma rozpala nasze serca więc nie ma co się zastanawiać i gdybać ---rzucić ???---nie rzucić???? TYLKO TO ZROBIĆ ..pamiętajmy my nic nie tracimy tylko zyskujemy a bez tego mozna żyć i to o wiele lepiej i pachnąco i tego WSZYSTKIM ŻYCZĘ... choć jest to ciężka walka ale warto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mówi wam to palaczka nałogowa która już nie raz upadła ale się podniosła i jest z tego bardzo dumna:):):) ( a czerwone denerwujące.. głupkowate wpisy omijamy szerokim łukiem bo jest to forum o tematyce nie palenia ---NIE ZAPOMINAJMY O TYM !!!) wszystkim życze udanego i pachnącego dzionka a nowych bywalców trzymam mocno kciuki --powodzenia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palenie kosztuje
Paląc jednego papierosa dziennie nie można wpaść w nałóg MIT - Uzależnienie jest uwarunkowane nie tyle dawką, co raczej regularnością jej przyjmowania. Osoba podatna może wpaść w nałóg, wypalając tylko jednego papierosa dziennie! Palenie nie kosztuje MIT- kosztuje i to dużo: 1 dzień - 14 złotych (2 paczki dziennie po 7 zł) 1 miesiąc - 420 złotych 1 rok 5 040 złotych Po 20 latach 100 800 złotych !!! Może warto pomyśleć o dobrym samochodzie na kredyt? Palenie to moja sprawa MIT - Paląc, szkodzimy nie tylko sobie! Szacuje się, że na osiem zgonów spowodowanych paleniem tytoniu jeden jest wynikiem biernego palenia. Boczny strumień dymu, czyli ten, który powstaje w wyniku spalania się papierosa, zawiera więcej szkodliwych substancji chemicznych niż ten, którym zaciąga się palący (aż 35 razy więcej dwutlenku węgla i 4 razy więcej nikotyny). Dzieje się tak, dlatego że ta boczna smuga powstaje w wyższej temperaturze i nie jest filtrowana. Dzieci wdychające dym papierosowy częściej chorują na infekcje dróg oddechowych i gorzej wypadają w testach psychologicznych oceniających m.in. umiejętności logicznego myślenia i rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta była smerfetka
Nie pali ale pije i ćpa jest zdegenerowana jak majtkijej teściowej co je dostała na 18urodziny i nosi po dziś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfdsfsdf
1 - palenie papierosow jest dla ciot i frajerow. 2- "co zrobic aby rzucic palenie???" PRZESTAC PALIC. Ale macie problemy hahahahahha ło jo cie pierdole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łatwy zarobek,i nie palcie:D
łatwa praca Ponoć pieniądze szczęścia nie dają.... Ale zawsze warto je mieć J Dlatego właśnie zanim wyrzucą to państwo do kosza traktując jako niepotrzebny spam- najpierw radzę uważnie przeczytać. Niniejsza oferta dotyczy najłatwiejszej chyba pracy pod słońcem. Nie jest to żadne klikanie w banery czy wypełnianie ankiet albo czytanie płatnych maili. Nie, nie i jeszcze raz nie. Czy słyszeli państwo kiedyś o surfbarach? Otóż są to specjalne programy które w małym okienku na monitorze wyświetlają reklamy-użytkownik który zgodzi się na to aby reklamy w owym okienku były wyświetlane na jego komputerze zarabia nie wstając nawet z fotela. To tak jakbyśmy pozwolili na umieszczenie na naszym podwórku bilboardu reklamowego-dostajemy za to pieniądze. Najlepsze jest jednak to, że my rzeczywiście nie robimy NIC. Wystarczy tylko uruchomić programik gdy korzystamy z komputera i to wszystko-czas płynie a my zarabiamy. Bardzo ważne jest to, że surfbar działający na naszym komputerze nie spowalnia jego pracy! Poza tym okienko z reklamami które zajmuje naprawdę mało miejsca możemy ustawić dowolnie na ekranie-tak by zupełnie nie przeszkadzało. Zarabiamy w EURO! Pod koniec miesiąca punkty które zebraliśmy na wyświetlaniu reklam są przeliczane na pieniądze. Zazwyczaj wychodzi ok. 20 EURO. Powiecie państwo, że 20 EURO to nic. Jasne, że nic. Kto by chciał harować za taka kasę. Tylko, że w tym przypadku nie musimy robić NIC. Nie musimy nawet oglądać wyświetlanych reklam. Wystarczy jedynie uruchomić programik i normalnie korzystać z komputera, tak jak zawsze. Skoro i tak przeciętny człowiek spędza kilka godzin dziennie w sieci-czemu na tym nie zarobić? Poza tym wcale nie musimy mieć jednego surfbara. Znam osoby które mają 3 różne programy i zarabiają naprawdę przyzwoite pieniądze nie ruszając się z domu. Wypłata-następuje po miesiącu. Minimum do wypłaty to 10 EURO. Mamy możliwość skorzystania z czeku lub przelewu za pomocą PayPal. Proponujemy państwu najlepszy obecnie na rynku surfbar-Eurokiddies. Wszystko co trzeba zrobić aby zacząć zarabiać zajmie dosłownie kilka minut: -proszę skopiować wejść na stronę: http://www.eurokiddies.com/index.php?referer= 53327 jeśli link nie działa należy skopiować go do przeglądarki -teraz w menu po lewo wchodzimy w INSCRIPTION -wypełniamy formularz wpisując 2 razy maila i 2 razy hasło, imię, nazwisko oraz zaznaczamy 3 okienka -teraz czekamy na maila, po odebraniu i aktywowaniu konta instalujemy programik -w menu po lewo wchodzimy w INSTALLER LA BARRE -i tyle J uruchamiamy program po instalacji i zarabiamy. UWAGA: jeśli program nie działa możliwe ze przeszkadza firewall. Bardzo serdecznie namawiam choćby do wypróbowania przez miesiąc, sami się państwo przekonają, że warto. Nic na tym państwo nie stracą, można tylko zyskać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzecz jasna nie palimy:D
AK 47, Lemon Haze i Low Rider, Hindu Kush w dłoni delikatny syder, jedziemy wolno obok śmignął Viper, a może to był maluch, słabo widzę nabij pajpe, kolejny mach słodki dym tylko dla płuca, zanim odpalę Snoop Dogga zarzucam, głową podrzucam delikatnie w beat, bez schizy na wizji miasto śpi jest git, obalamy mit, że Marysia może skrzywdzić, najwyżej helikopter albo efekt windy, żaden defekt ona jest doskonała, no chodź tu kochanie, no chodź moja mała, oddaje się nam cała jakby to był gangbang, kolejny skręt jej ciała, kolejny bat pękł (taa!) kolejny bat pękł. Ref: Bo znów czuję haj ten haj, naturalny haj, ten haj, bo znów czuję haj ten haj, naturalny haj, ten haj. Biała Wdowa, Blueberry i Amnezja, grube lolo to ganja mafii sesja, na oczach presja i ciężkie powieki, niech ten stan się nie kończy, trwa wieki, odstawiłem leki, farmakologii narka, wystarczy bletka, top i zapalarka, jadę w okularkach choć ciemno na ulicach, ty gdzie jesteśmy? chyba już nie w Katowicach, głoniąc uśmiechem macha nam policja, bo to Amsterdam nie polska inkwizycja, tu jestem wolny, nie potrzebne kitranie, na oficjalu, na legalu kupuje jaranie, na red light'cie panie zapraszają nas do siebie ale z nami ta jedyna Maria Janina, to nie finał bo noc jeszcze długa, chwila moment łapię bucha. Ref: Bo znów czuję haj ten haj, naturalny haj, ten haj, bo znów czuję haj ten haj, naturalny haj, ten haj. Jack Herrer, Hash, Critical Shiva, na zmianę płonie indica i sativa, chmura z bonga przepalona buchem z splifa, dzicy, młodzi, wolni jak Wiz Khalifa, to nie kicha bo posypana fiaskiem, po tym nie kicham, no może kasłam czasem, Tetrahydrocannabinol ziom, wieczorem, o poranku pacanku płoń, podam ci dłoń kiedy będziesz przy mnie, bo na nim spada krusz i tytoniu selektywnie, pozytywnie czujemy spokój ducha, niech do snu tuli mnie z kilograma poducha, znów łapię bucha ale to kręci, jak Bob Marley chcę palić to do śmierci, jednym to śmierdzi a innym bosko pachnie, sekundę niech się sztachnę. Ref: Bo znów czuję haj ten haj, naturalny haj, ten haj, bo znów czuję haj ten haj, naturalny haj, ten haj. x2 Ganja Mafia i wiesz co się pali, grube lolo skręć sobie kolo, siła spokoju, siła spokoju, (palimy 10x) to, Amsterdam dwa jeden zero dwa, jesteśmy tu Ganja Mafia, grube lolo, siła spokoju, palimy, palimy, palimy, palimy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie?czytacie gazety ludki?
No to sobie poczytajcie. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja „Promocja Zdrowia namawia Polaków do rzucenia palenia. Cel Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Polsce Realizację planu Europy wolnej od dymu tytoniowego osiągamy poprzez tworzenie społecznego i politycznego poparcia idei - organizowanie w skali populacyjnej, ogólnokrajowej i lokalnej kampanii zdrowotnych promujących zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia. Współdziałanie wielu różnorodnych instytucji i organizacji, w tym środków masowego przekazu, pozwoli na zwiększenie zakresu i zasięgu działań profilaktycznych oraz stworzy efektywnie działającą koalicję na rzecz poprawy zdrowia społeczeństwa. Działania te mają znacznie większy wpływ na postawy zdrowotne społeczeństwa, a w konsekwencji na stan zdrowia obywateli, niż kosztowne formy medycyny kuratywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej mi humor dopisuje ,,wszystko u mnie gra oczwiście w nie paleniu jest na 102haha ,,, Imcia ,,,Monia ,,, co nic się nie odzywacie ????????/ napiszcie kobitki co tam u Was jak się macie??? jak tam humorki ???/ oczywiście pozdrawiam dwie nowe osoby które dziś do nas napisały trzymam za was kciuki no i za nas też ...pozdrawiam pachnąco i czekam na was ,,, a czerwieńce niech sobie piszą to wolny kraj haha :)my sobie oni sobie i ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia z tej okazji chciałabym życzyć wszystkim wytrwałości w swoim dążeniu do utrzymania abstynencji nikotynowej,trwajcie w swoim postanowieniu,wszystkim Wam tego życzę.W moim mieście odbył się festyn dotyczący tego dnia,za jednego oddanego papierosa dostawało się los.Każdy los wygrywał,fakt,że były to jakieś małe podarunki takie jak słodycz czy gadżety,ale było miło.Ja nie palę,ale byłam tam z synek,który pali.Pozdrawiam naszych stałych bywalców,a także nowych,bardzo miło,że tu jesteście.Pamiętajmy nasze motto:Nie palimy,pachniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedrzejczak tak powiada
Łukasz Jędrzejczak: - Jeśli chodzi o palenie, to mogę zaliczyć się (na szczęście) do grupy, która nigdy nie paliła. Ominęły mnie licealne przygody z pierwszym papierosem, kiedy to dostaje się po nim zawrotów głowy i robi się niedobrze. Nie wpadłem też (na szczęście) w nawyk zapalania papierosa jako formy zabijania stresu na studiach lub w pracy. Trochę to dziwne w zawodzie dziennikarza, kiedy 90 procent kolegów z redakcji wychodzi na przysłowiową "fajkę", a ty siedzisz przed komputerem sam jak kołek. Palenie to zło. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale nie zapominajmy o jego społecznych zaletach. Ile osób poznaliście w klubie w palarni lub czekając przed teatrem na spektakl z papierosem w dłoni? O ile łatwiej nawiązywało się Wam kontakty z nowymi koleżankami i kolegami z pracy, w której dopiero co zaczęliście pracę, będąc na przysłowiowym "pecie". Wszyscy dobrze wiemy (zwłaszcza my wszyscy, którzy palimy), że takich chwil było sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE PALCIE DZIEWCZYNKI:(
Po okresie spadku w latach 80. minionego wieku znowu wzrosła liczba kobiet palących papierosy. W latach 1990-98 wśród piętnastolatek zwiększyła się ona prawie dwukrotnie - z 16 do 28 proc. Z najnowszych danych wynika, że dziś codziennie zaciąga się papierosem 25 proc. Polek w wieku 20-40 lat i 30 proc. w wieku 40-64 lat. Skutkiem tego jest wzrost zachorowań i zgonów z powodu raka płuca wśród kobiet. - Od 4 lat rak piersi nie jest już głównym zabójcą kobiet wśród nowotworów złośliwych. Od 2008 r. Polki częściej umierają na raka płuca - podkreślił prof. Zatoński. Dodał, że jest to nowotwór związany przede wszystkim z paleniem tytoniu. Podkreślono, że do zaprzestania palenia i poprawy zdrowia społeczeństwa w znacznym stopniu przyczyniła się ustawa z 1995 r. o ochronie zdrowia przed skutkami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Potrzebne są jednak nowe działania, które pomogą uczynić Polskę wolną od palenia papierosów. To najlepsza inwestycja w promocję zdrowia. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w Unii Europejskiej palenie tytoniu powoduje co roku 650 tys. zgonów. 13 mln Europejczyków cierpi na choroby z związane z paleniem papierosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej niepalacze
Witam ! Dzisiaj mija 115 dzień jak nie palę ! Paliłam ponad 30 lat ! Udało mi się tym razem rzucić chyba na dobre i wiem że mogę żyć bez papierosów. Jest to dla mnie dziwne uczucie bo do tej pory nawet dwóch godzin ciężko było wytrzymać. Może dojrzewałam do tej decyzji tak długo ? Już nieważne - zaczęło mnie cieszyć niepalenie i to jest największy sukces ! Mam jednak problem i to dla mnie duży. Walczę z wagą :((( Przez pierwsze dwa miesiące niepalenia przytyłam ok 4-5 kg - jak się zorientowałam że nie wchodzę w spodnie to się przeraziłam. Od 2 września co 2-3 dni chodzę na basen. Pływam dużo - do wczoraj przepłynęłam 55 kilometrów (tak ! to nie pomyłka). I co ? I nic :( Waga ani drgnie. Prowadzę intensywny tryb życia. Ruszam się szybko i energicznie. Stosuję też dietę bardzo uważam co jem i kiedy. Zaczęłam też ćwiczyć aerodynamiczną szóstkę weidera na mięśnie brzucha (stanęłam wprawdzie na 4 cyklach ale ćwiczę dalej). Też nic. Jestem w czarnej rozpaczy - sylwetka i figura dużo dla mnie znaczą. Nawet zaczynam przemyśliwać czy nie wrócić do palenia - umrę szybciej ale zgrabna ;p;p;p Mam więc pytanie - czy jest to prawda ze po jakimś czasie waga sama wraca do normy ? Tak mnie niektórzy pocieszają żeby jeszcze trochę poczekać a przy moim stylu życia szybko sylwetka się wysmukli. Czy to prawda ? podłamana mocno ewcia :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczytajcie może to
Organizm ludzki posiada niesamowite zdolności regeneracyjne. Jeśli postanowisz rzucić palenie to od tego momentu możesz liczyć że: - w ciągu 20 min tętno obniży się oraz ciśnienie tętnicze krwi powróci do normy - w ciągu 8 godz. poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie - w ciągu 24 godz. ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy - w ciągu 48 godz. Twoje zmysły smaku i węchu zaczną działać normalnie - w ciągu 2 tygodni do 3 miesięcy układ krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się Twoja kondycja fizyczna - w ciągu 1 do 9 miesięcy wydolność układu oddechowego poprawi się, ustąpi kaszel, duszności, zmęczenie - po 1 roku ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę - po 5 latach ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej i krtani, przełyku zmniejszy się o połowę; obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu - po 10 latach ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej - po 15 latach ryzyko zachorowania na raka płuca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Ewci odpisuje na twój post --kochana to e skończyłaś z paleniem to twój największy sukces życiowy jednym słowem to drugie lepsze życie a waga na pewno wróci do normy tylko daj sobie troszkę czasu.... cierpliwości ,,, i wszystko bedzie ok...:) gratulacje bycia pachnaca i nie marnuj tego bo to wielki plus pozdrawiam wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betinko całuski dla ciebie i spokojnej nocki Ci życzę --fajowo tak pachnieć :):):) znów kolejny dzien zleciał i watro było bo ide spac pachnaca i bez wyrzutów sumienia które wcześniej tak strasznie mnie dręczyły oj jaka dumna z siebie i z tego iż jednak potrafię:):) DOBRANOC WSZYSTKIM papa do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana pijąc pyszną kawkę u ale spać mi się chce ojojoj :( >ALE ,ALE ,,IMCIU, I INNE KOBITKI czemu nic nie piszecie odezwijcie się proszę,,, spokojnego dzinka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warcraft IIII
"co zrobic aby rzucic palenie" ? Przestac palic. To takie proste. Ja tak wyzbylem sie wielu nalogow. Wiedzialem ze to nalog i po prostu przestalem to robic. Poczatki sa zawsze trudne ale z czasem jest coraz lepiej. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mojego piatego dnia bez smierdziela. Ciotka kochana, mialam wczoraj jakis kryzys, nerwy, ssanie, plakac mi sie chcialo, kaszel, bol glowy. Dobrze, ze juz piatek nadszedl. Pije sobie kawke i ....nic. A o to najbardziej sie balam, jaka to bedzie kawka bez dymka? To bylo moje sniadanie, obiad i kolacja. Kochalam to. I nagle okazuje sie, ze ma kawka calkiem inny smak, niz znalam cale zycie, jeszcze lepszy, glebszy. W ogole wszystko smakuje inaczej. I tak dobrze, ze moje ulubione spodnie zaczynaja zle na mnie lezec. Ale co tam, z czasem sie unormuje to jedzenie kompulsywne. Ja widze nas, rzucajacych faje jako np. ludzi na wozku inwalidzkim, ktorzy nagle odzyskuja wladze w nogach. na poczatku powoli ucza sie chodzic, kazdy krok jest ostrozny, a potem biegna tacy usmiechnieci, chcac nadrobic kazdy dzien. Pozdrawiam dziewczyny, jak dobrze jest pachniec szamponem, kremem, perfumami a nie spalenizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warcraft IIII
No niestety tak jest ze ludzi bardziej obchodzi zycie innych niz swoje wlasne. Takie mamy spoleczenstwo niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrrr,a ja nie palę
Tak, wczoraj późnym wieczorem skończyłam czytać i spaliłam ostatniego papierosa. Właściwie to on nie był ostatni, tylko przedostatni - w paczce miałam jeszcze jednego. Przez chwilkę zawahałam się co z nim zrobić... mały głosik w głowie powiedział "zostaw go sobie, niech będzie na czarną godzinę!". Ale już wiem że jeśli mam dostęp do fajek, to zbyt łatwo ulec pokusie - spalić wcale mi się nie chciało, więc po prostu go połamałam i wyrzuciłam. Dziś od rana już nie palę. :) Prześladuje mnie wizja tego połamanego i wyrzuconego papierocha, głosik w głowie mówi "Widzisz! Trzeba było go sobie zostawić!". ;) A książka jest naprawdę dobra, przede wszystkim dlatego że pozwala w nowy sposób spojrzeć na palenie i proces rzucania. Pomogła mi przestać się oszukiwać, rozwiała wiele mitów i przekonań. Echhh. :) Powodzenia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co...
Zycze wam wszystkm powodzeni a przede wszystkim wytrwalosci , jedno moge doradzic z wlasnego doswiadczenia przestalem pali c z ograniczanie papierosow z dnia na dzen i pomoglo wytrzymalem 3 lata i znowu zaczalem po 3 latach okropne ale najgorsze jest to ze pale teraz podwujnie jak kiedys bylem u lekaza pytalem czy to normalne powiedzial ze tak bo nikotyna trzyma sie do 10 latw orgnizmie i ten co 10 lat nie pali moze powiedziec nie pale dalem sobie rade a wiec wytrwalosci i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewinne poczatki.
Czesc dziewczyny od paru dni zastanawialam sie czy napisac tu czy nie jednak mimow szytsko zdecydowalam ze napisze. Powiedzcie mi co zrobic. Czuje ze sie w nim zakochalam chodz niewiem do konca. Mianowicie chodzi o to ze facet ktry ma zone zdradzil ja pare razy ze mna. Poczatkowo probowalam znienawidziec go za to ze zle mnie potrktowal dobra zabawke do seksu. Jego zona o tym nie wie. Ale czuje ze pozwolil na to aby sie w nim zakochac.Co zrobic w tej sytuacji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewinne poczatki do ciebie
Ludzie czasem zastanawiają się co zrobić przypatrując się swoim uczuciom jakby one miały być drogowskazem i wyznacznikiem. Myślę, że są sytuacje kiedy tak nie powinno być. W sytuacji, którą opisujesz to, że się zakochałaś- nie ważne może czy na pewno- nie powinno być żadnym argumentem. Argumetnem za to powinna byc jego sytuacja, postawa, i jak sama zauważyłaś zachowanie po podejrzeniu o ciążę. Przez moment nie zastanawiaj się w ogóle czy kochasz czy nie, wyobraź sobie za to siebie jak jestes przywiązana do faceta, który wpada od Ciebie od czasu do czasu na godzinkę a potem wraca do rodziny, do żony. Wyobraź sobie samotne święta przepełnione tęsknątą za kimś kto należy do kogoś innego. I jeżeli teraz jest Ci trudno odciąć się od niego i zapomnieć, to wyobraź sobie jak trudno będzie Ci się odciąć za ileś tam lat. A teraz masz jeszcze wolną rękę - tych lat możesz nie zmarnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego nie lubimy bogatych
Czarny kot trafnie ujmuje, dlaczego wysoki poziom życia niektórych kole w oczy innych. Podkreśla wyraźnie, że jest to nasza narodowa cecha. Nie lubimy tych, którym się powiodło, ponieważ na ich tle jaśniej widać nasze niepowodzenie. "Inni mają być brzydsi, grubsi, głupsi i biedniejsi. A jak nie są, życzymy im, żeby byli. A o czym tu gadać z takim szczęśliwym? Że ma kasę, dom za miastem i cudowną rodzinę, podczas gdy my dalej na etacie za 1500 zł. Z takim jak my, to sobie miło ponarzekać można, zagrać w narodową grę kto ma gorzej. Znacie to uczucie zazdrości,co?;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A wiesz,coś w tym jest
do tego nie palący ,przystojni,kurde szlag człeka trafia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze wreszcie sie uda
Witam Na poczatku przeprosze za brak polskich liter. Palilam od 8 klasy podstawowki, cale liceum, studia-razem prawie 10 lat, pod koniec paczke lub nawet wiecej dziennie. Prob rzucenia palenia bylo.... zero:) zawsze uwazalam ze jak bede miala dobra motywacje to rzuce, a ani zrzedzenie rodzicow ani "strraszne" zdjecia czarnych pluc, ani argumenty finansowe do mnie nie przemawialy. Po prostu lubilam palic, lubilam to uczucie pierwszej porannej fajki, zaraz po umyciu zabkow jeszcze przed kawa mmmmm... no ale co ja Wam bede opowiadac-sami wiecie o co chodzi. Rok temu, dokladnie 13 sierpnia dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. To byl czwartkowy wieczor, po pozytywnym tescie juz nie zapalilam. Jedynie w piatek wyszlam na balkon, odpalilam papierosa i trzymalam go w palcach i patrzylam jak sie pali, a palil sie z 20 minut. Przez cala ciaze nie potrzebowalam papierosow, nie musialam, nie chcialam. Na poczatku kwietnia urodzilam cudownego, zdrowego i kochanego synka, karmie go moim mlekiem-oczywiscie o paleniu nie ma mowy. Za kilka tygodni skoncze moja przygode z laktacja-bede podawac mleko modyfikowane, bede mogla napic sie wina, coli, zjesc McBulke... a najbardziej czekam na to ze bede mogla zapalic. Wstyd sie przyznac- ja, mama marze o papierosie, marze o dzwieku przekrecanego koleczka zapalniczki, o tym syku pierwszych podpalonych listkow tytoniu, tych na samym czubeczku papierosa, o kolorze zaru, o pieknym ksztalcie dymu, takim idacym w gore i w boki, zataczajacym kola i rozchodzacym sie rownomiernie w kazda strone. Czasem mysle o tym jak to bedzie znowu sie zaciagnac, na chwile odleciec od calego swiata, od wszystkich spraw, bede tylko ja i moj papieros. Te magiczne 5 minut gdzie może się dziać co chce a dla mnie najważniejsze będzie tylko czy równo się pali. To uczucie gdy dym wylatuje z pluc i wydmuchuje go, nowy dym miesza sie z tym ulatujacym z papierosa, a pozniej zgaszenie, zgniecenie, przydeptanie i powrot do rzeczywistosci. Wiem,, ze myslenie (na szczescie nie obsesyjne, bardziej marzenie) o papierosie jest czyms zlym, powrot do nalogu, a pewnie tym sie skonczy bo nie wierze w palenie "1 dziennie" bedzie strata tego roku. Wszyscy mowia zebym tego nie robila, szczegolnie maz ktory zawsze byl przeciwnikiem palenia. W moich wyobrazeniach nie bede oczywiscie palic przy synku-tylko jak on zasnie lub pojdzie z mezem na spacer, nie chce go truc, z cala pewnoscia nie. Nie wiem co zrobic, z jednej strony marze o tym, o tych 5 minutach na balkonie, gdzie jestem tylko ja i moje mysli, a z drugiej... no palenie jest zle i tak dalej. Ten rok nie palilam dla synka, dla niego, a dla siebie-chyba nie mam az tak silnej woli. Chyba moj post jest troche niezbyt skladny, wygadalam sie i zdecydowanie mi lepiej. I nie wiem co zrobie. Nie przejmuj się zdaniem innych. Jeśli Cię obgadują, to znaczy, że czegoś Ci cholernie zazdroszczą i nie są warci Twojej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Happeningi Antynikotynowe
„Jestem O.K. Nie palę! 18 listopada br. w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu we współpracy z młodzieżą z 9 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Suwałk zostaną zorganizowane szkolne Happeningi „Jestem O.K. Nie palę!". Celem tych imprez będzie rozpowszechnienie informacji wśród młodzieży na temat ryzykownych zachowań oraz szkód zdrowotnych i społecznych związanych ze szkodliwością nikotyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Happeningi Antynikotynowe CD
Dym papierosowy jest dominującym elementem zanieczyszczenia środowiska w krajach rozwiniętych, szkodzącym zarówno samym palącym, jak i osobom znajdującym się w ich otoczeniu. Wpływ palenia na zdrowie jest zdecydowanie ujemny: nie przynosi ono jakichkolwiek korzyści, tak w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Związane z nikotyną silne uzależnienie stwarza konieczność konsekwentnego wdrażania programu profilaktycznego, zapobiegającego rozpoczynaniu palenia przez jak największą liczbę dzieci i młodzieży. Wg danych Fundacji „Promocja Zdrowia" na świecie z powodu palenia tytoniu umiera co roku 3,5 miliona osób, czyli 10 tys. dziennie. W Polsce umiera z tej przyczyny ok. 60 tys. mężczyzn i 10 tys. kobiet, w średnim wieku ok. 45 tys. mężczyzn i 5 tys. kobiet. Prawie 4 miliony polskich dzieci jest biernymi palaczami, tzn. narażone są na mimowolne wdychanie tytoniu. Ich układ rozwija się gorzej. Codziennie w Polsce ok. 500 dzieci zapala swojego pierwszego papierosa. 125 osób z tej grupy umrze przedwcześnie z powodu chorób wywołanych zażywaniem tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Happeningi Antynikotynowe CD
Dym papierosowy jest dominującym elementem zanieczyszczenia środowiska w krajach rozwiniętych, szkodzącym zarówno samym palącym, jak i osobom znajdującym się w ich otoczeniu. Wpływ palenia na zdrowie jest zdecydowanie ujemny: nie przynosi ono jakichkolwiek korzyści, tak w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Związane z nikotyną silne uzależnienie stwarza konieczność konsekwentnego wdrażania programu profilaktycznego, zapobiegającego rozpoczynaniu palenia przez jak największą liczbę dzieci i młodzieży. Wg danych Fundacji „Promocja Zdrowia" na świecie z powodu palenia tytoniu umiera co roku 3,5 miliona osób, czyli 10 tys. dziennie. W Polsce umiera z tej przyczyny ok. 60 tys. mężczyzn i 10 tys. kobiet, w średnim wieku ok. 45 tys. mężczyzn i 5 tys. kobiet. Prawie 4 miliony polskich dzieci jest biernymi palaczami, tzn. narażone są na mimowolne wdychanie tytoniu. Ich układ rozwija się gorzej. Codziennie w Polsce ok. 500 dzieci zapala swojego pierwszego papierosa. 125 osób z tej grupy umrze przedwcześnie z powodu chorób wywołanych zażywaniem tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×