Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość alex

Co zrobić aby rzucić palenie papierosów

Polecane posty

Nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia z tej dziedziny. Dlatego też nie będę za bardzo w stanie pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znakomicie! Dzięki wielkie za ciekawe informacje w tym obszarze. Jestem pewien, że mi się one przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie bardzo się na tym znam. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drożdżykk
cześć na początku piszę że nie robie żadnej reklamy. Ja paliłem 14 lat,ok paczke dziennie,a czasami nawet 1,5paczki. Mi pomógł desmoxan i po 2 niach przestałem palić.Po 6 dniach odstawiłem te tableki bo nie widziałem sensu ich brania.Nie pale już 1,5roku i papierosy mi śmierdzą.Teraz wiem jak się czują osoby nie palące,a które wdychają ten dym.Podobno desmoxan jedym pomaga innym nie-mi pomógł.Choć nie planowałem rzucać palenia nigdy bo wiedziałem że nie rzucę to dostałem to na spóbowanie.Teraz nie żałuję tego ;) Aha na pamiątkę sobie zostawiłem 2fajki z marca 2017 w opakowaniu bez obraków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jeśli chcesz dorobić do budżetu domowego nie wychodząc z domu, mam dla Ciebie ofertę. Praca w wolnych chwilach, polegałaby na wypełnianiu ankiet. Bez zobowiązań, bez wkładu własnego. Dla osób, które mają stały dostęp do internetu. Zarobki początkowo w granicach 50-200zł/msc Zarejestruj się: http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=765 27875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fangro
Dla mnie mottem rzucania palenia było stwierdzenie Palenie jednego papierosa na dwa tygodnie to nadal jest palenie. Kupiłem sobie tabletki Tabex i miałem swoje postanowienie, albo teraz abo nigdy. I tak już nie palę prawie pół roku. Nawet udało mi się nie przytyć po rzuceniu, mimo że to podobno standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elllka8812
Nie wiem co to te tabletki Tabex? Jak działają? Ile trwa kuracja nimi i co najważniejsze gdzie je można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwesterrKrkk
Tabex to tabletki dzięki którym stopniowo zmniejsza się uzależnienie organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów odstawienia nikotyny, jest skutecznym lekiem w walce z nałogiem niezawierającym w składzie nikotyny, a cytyzynę, która pobudza układ nerwowy, podwyższa ciśnienie krwi, stymuluje wydzielanie dopaminy, dlatego osoba uzależniona od palenia tytoniu nie odczuwa jej braku. Kuracja trwa nie cały miesiąc, a koszt ich to zależy od apteki ok 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Centrum Medycyny Naturalnej LALIMED pod Lublinem. Terapia antynikotynowa jest pomocna przy rzucaniu palenia. Skuteczną terapię antynikotynowę możemy przeprowadzić za pomocą aparatu Bicom 2000 (BRT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EMPiria  prowadzi w Rybniku wielotorową, innowacyjną terapię antynikotynową metodą HappyEnd.  Fundamentem tej autorskiej metody jest kompleksowe podejście do uzależnienia poprzez jednoczesne zastosowanie kilku najnowocześniejszych i najskuteczniejszych strategii trwałego i łatwego uwalniania się od nałogu tytoniowego. Wyeliminowanie uzależnienia następuje w wyniku pracy ze świadomym i podświadomym umysłem pacjenta. Metoda ma podstawy naukowe: bazuje na faktach, wynikach badań, logicznych argumentach i wnioskach z eksperymentów . Nie ma tu żadnych trików, magii, sztuczek, czy oszustwa z pseudo cudownymi gadżetami, medykamentami lub metodami odwykowymi działającymi na zasadzie placebo. Zasadnicza część sesji jest oparta o terapię behawioralno – poznawczą. Po obnażeniu  wszystkich  iluzji i błędnych przekonań na temat powodów palenia, które tkwią w umysłach palaczy usuwane są przyczyny  sięgania po papierosy. Następnie uświadamia się palaczowi, na czym polega i jak przebiega  mechanizm uzależnienia od nikotyny. Zrozumienie tego mechanizmu jest warunkiem koniecznym łatwego wydostania się z pułapki nikotynowej. Równolegle, przy wykorzystaniu najefektywniejszych technik stosowanych w psychoterapii rozwiązuje się sedno problemu - uzależnienie psychiczne. Następuje ugruntowanie w podświadomości podjętej decyzji uwolnienia się od nałogu. Wyeliminowanie wszystkich lęków związanych z rzucaniem palenia pozwala przeciąć liny trzymające palacza w nałogu i osiągnąć taki stan umysłu w którym  nie ma on ochoty ani potrzeby, by zapalić.  Rzucenie palenie okazuje się łatwe, bez żalu, tęsknoty i strachu,  gdyż nie wymaga żadnych poświęceń.

Na zakończenie, dla osób zdecydowanych dodatkowym wzmocnieniem efektu , przeprowadza się seans profesjonalnej i w pełni bezpiecznej hipnozy terapeutycznej, która jest pełnoprawną metodą psychoterapii. Podczas lekkiego transu hipnotycznego, w którym pacjent ma całkowitą kontrolę nad własnym ciałem, zostają zaindukowane w podświadomości sugestie i wizualizacje uwalniające od nałogu nikotynowego.

Podczas jednodniowej 5- godzinnej sesji terapeutycznej oprócz przeprogramowania umysłu następuje przebudowa schematów myślenia i zasad postępowania, dzięki czemu pacjent jest w pełni przygotowany na wszystkie scenariusze zdarzeń i ewentualne pułapki związane z kontaktami z innymi palaczami, nawykiem palenia i „wyzwalaczami okazji”. Przy użyciu naturalnych metod (lub/ i najnowszych osiągnięć w farmakoterapii – opcjonalnie!!!*) pacjent bez żadnego problemu i bez tycia radzi sobie z resztkami głodu nikotynowego i przechodzi kurację oczyszczenia organizmu z toksyn.

Palacz definitywnie wyzwoli się z nałogu, jeśli zastosuje się do kilku prostych zasad, które otrzyma wraz kluczowymi założeniami terapii w „karcie ex-palacza”. Najbliżsi/ rodzina uczestnika terapii otrzymają specjalny list wraz z listą zachowań pożądanych i niepożądanych, instrukcjami wparcia palacza i głównych zasad działania HappyEnd.

Istotą Happyend jest nauka czerpania radości i dumy z procesu rzucania palenia. Każda myśl o papierosie zamiast przygnębienia będzie uszczęśliwiać pacjenta i wprawiać w cudowny nastrój z faktu bycia wolnym od nałogu tytoniowego.

Podczas  sesji przeprogramowania umysłu posługujemy się językiem obrazowym,  prostymi przykładami i związkami przyczynowo – skutkowymi. Kwestie medyczne, chemiczne, biologiczne pomija się lub sprowadza do niezbędnego minimum. Terapia prowadzona jest w miłej, kameralnej atmosferze, w tle gra przyjemna muzyka, a pacjenci mogą palić papierosy!. Na koniec sami decydują, czy i kiedy chcą wypalić ostatniego .

Dr Ewa Mura-Pancerzyńska – była nałogowa palaczka

Tel. 696 366 884          www.empiria-terapia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek

:classic_ninja: nie pale 13 godzin i jest super mam nadzieję że już tak zostanie. Nie biorę nic i nie myślałem że tak łatwo to przyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek

Mija 20 godzin:classic_smile: od 10 lat tak się nie wyspałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam

Teraz śmiało mogę opisywać swój przypadek a mianowicie to, że byłem uzależniony od nikotyny. Potrafiłem wypalić dwie paczki fajek dziennie i nie widziałem w tym problemu.. Moja narzeczona bardzo nalegała, żebym rzucił próbowałem nawet z tabletkam i plastrami ale na marne... Pomogła mi dopiero terapia w Ośrodku Terapii Nefo... Spędziłem tam 2 miesiące, które odmieniły moje życie całkowicie. Nie dość, że pozbyłem się tego strasznego nałogu to zyskałem nowe znajomości, nowe doświadczenia i nowe patrzenie na świat. Z głębi serca dziękuję całemu zespołowi terapeutów, że tak mnie wspierali w tej walce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przede wszystkim trzeba go potraktować jako zabójcę rozstawanie się z nim to ogromny sukces bo pozbywamy się mordercy z naszego życia, polecam książkę carra, i pozytywnym nastawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maroczka

Na pewno przy rzucaniu palenia potrzebna jest mega silna wola i wsparcie osób dookoła bo bez tego bedzie jeszcze trudniej, jeśli o mnie chodzi to mam wsparcie męża i  koleżanek z pracy które szanują moją decyzję, co do silnej woli to tutaj byłoby kiepsko gdybym nie wspomogła się tabletkami recigar, dają mi kopa do działania i wpsomagają w walce z nałogiem, póki co nie zpaliłam papierosa od 15 dni i to mój wielki sukces, bo nigdy wcześniej nie wytrzymałam dłużej niż 2 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na rzucenie palenia jest po prostu samozaparcie i nie branie nawet gdy nas częstuja. Nie ma prostszej rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feterka

to prawda samozaparcie jest bardzo ważne, silna wola to podstawa ale warto tez się jakoś wspomagać, ja poczytałam pozytywne opinie nt. recigar, tabletki są w postaci takich blistrów dzięki którym wiadomo ile tabletek danego dnia trzeba wziąć, dlatego mam zamiar udać sie do apteki i kupić te tabletki, bo założyłam sobie, że po nowym roku rzucę palenie a w moim przypadku silna wola to za mało, tabletki na pewno by mi pomogły zwalczyć nałóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
38 minut temu, Gość feterka napisał:

to prawda samozaparcie jest bardzo ważne, silna wola to podstawa ale warto tez się jakoś wspomagać, ja poczytałam pozytywne opinie nt. recigar, tabletki są w postaci takich blistrów dzięki którym wiadomo ile tabletek danego dnia trzeba wziąć, dlatego mam zamiar udać sie do apteki i kupić te tabletki, bo założyłam sobie, że po nowym roku rzucę palenie a w moim przypadku silna wola to za mało, tabletki na pewno by mi pomogły zwalczyć nałóg.

ja też rzucam. Pomyśl sobie, że to łatwe, nie wmawiaj że trudne! Pozytywne myślenie najważniejsze. Od kilku dni desmoxan, jest ok. Poszukaj o rzucaniu palenia filmików na YT, mi pomogły. Pomyśl o pozytywach: skóra, zęby białe, bez tego brzydkiego zapachu, i kasa... papierosy jeszcze będą drożeć.... zrób sobie niespodziankę np po 3 dniach niepalenia - jakąś przyjemność. Ja kupiłam kilka dobrych herbat, aby nie podjadać - nie słodzę... . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajenka

a jak u Ciebie sprawdzają sie tabletki, próbowałaś rzucac bez tabletek, ja szczerze mówiąc miałam kilka podejść pod rzucanie palenia ale niestety ostatecznie nie udawąło się rzucić tym razem próbuję z recigarem i idzie mi teraz najlepiej, widzę wreszcie postępy przy rzucaniu nałogu, w moim przypadku tabletki bardzo mi pomagają a jak jest u Ciebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem jak cięzko jest rzucić palenie i próbowałam pare dobrych lat a udalo mi sie to zrobic dopiero po kuracji z recigarem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest prosto z dnia na dzień rzucić zwłaszcza jak się pali wiele lat, ja tak miałąm próbowałam wiele razy, ale też dopiero po zakupie tabletek recigar i rozpoczęciu kuracji udało mi się uwolnić od nałogu, nie pale już 3 tydzień po zakończonej kuracji, nie ciągnie mnie, zmieniłąm styl życia, teraz poświęcam czas na uprawianie sportu. Łatwiej mi było dzięki tabletkom ale też dzięki temu że od kilku miesięcy pracuję zdalnie, wiec nie ma pokus na faja od ludzi z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Allen Carr albo Reset33  Moi zdaniem KAŻDE inne sposoby nie oparte na wiedzy, takie jak plastry itp  nie działają na dłuższą metę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem z doświadczenia, że przede wszystkim ważne jest to, żeby zrozumieć wroga, z którym chcemy walczyć. Ja próbowałam rzucić palenie wiele razy, przez wiele lat. Jakiś czas temu wykupiłam kurs z Reset33, obejrzyjcie sobie te filmiki, naprawdę dają do myślenia, łatwiej dzięki temu rzucić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×