Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ginek

Ginekolog służy radą

Polecane posty

Gość lelum
No właśnie. Po tylu badaniach nic nie wiadomo a mnie przy każdej miesiączce boli coraz gorzej. To do końca życia mam wzywać pogotowie? To naprawdę jest coś nienormalnego. Czy to może być wstrząs anafilaktyczny? Czy możliwe, żeby to jednak były jelita? Ale dlaczego tylko podczas miesiączki? Podkreślam, że zawsze miałam bolesne miesiączki jak to niektóre kobiety określają "nie do wytrzymania" ale teraz to już katastrofa. Na sam ból działa dopiero zastrzyk i to dożylny a potem i tak przez 3 dni mam straszny ucisk na sąsiadujące narządy. Uniemożliwia mi to chodzenie i leżenie w pozycji wyprostowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokoje_sie_
Aha wlasnie i do tego, ale to pewnie z oslabienia, jak wstaje i przechodze do innego pomieszczenia to robi mi sie biało przed oczami - jakbym miała zasłabnac... Dziwne rzeczy sie dzieja po tym odstawieniu pigułek, a 2 lata było wszystko pieknie ;) Pozdrawiam :) Życze milej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do prosie Po 30 roku życia materiał genetyczny w komórkach jajowych zaczyna się bardzo szybko starzeć. Drastycznie wzrasta wtedy częstotliwość np. zespołu Downa. Myślę, że czas na dziecko jest przed 30. Do Alutka77 Oczywiście, że możesz i nawet musisz pójść do ginekologa. Z nim skonsultujesz aktualny stan zdrowia i ewentualnie zostaniesz skierowana na badania w sprawie niepłodności. A czemu podejrzewasz niepłodność???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do prosie Po 30 roku życia materiał genetyczny w komórkach jajowych zaczyna się bardzo szybko starzeć. Drastycznie wzrasta wtedy częstotliwość np. zespołu Downa. Myślę, że czas na dziecko jest przed 30. Do Alutka77 Oczywiście, że możesz i nawet musisz pójść do ginekologa. Z nim skonsultujesz aktualny stan zdrowia i ewentualnie zostaniesz skierowana na badania w sprawie niepłodności. A czemu podejrzewasz niepłodność???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o odpowiedz
Mam problem który mnie już męczy od ponad roku.Regularnie współżyje z dwoma partnerami,zawsze po stosunku z jednym z nich mam duży obrzęk sromu,i nie jest to spowodowane rozmiarem penisa mojego partnera a wręcz przeciwnie,przy tym większym nie mam takiego problemu.Nie ma na to również wpływu pozycja w jakiej uprawiamy seks.Zatem o co tu chodzi,bo naprawdę mnie już to zaczyna denerwować.Wstyd mi się z tym zwrócić do mojego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosie
dziekuje od ok 1 roku przed miesiaczka mam plamienie, ok 1,5 tyg przed, mam 30 lat, mam tez hirsutyzm, co to plamienie oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam wszystkich, ale kończę. Jutro pojawie się znowu pewnie koło 21, ale nie obiecuję. Postaram się wtedy odpowiedzieć na pytania. Życzę udanej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaMaja
Witam!! Mam jeszcze jedna prosbe o odpowiedz. Czy pogrubienie sciany pecherza moczowego moze miec zwiazek z bolem cewki moczowej po oddaniu moczu?? Wiem, ze to pytanie bardziej do urologa, ale bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz. Badania ogolne moczu sa wlasciwe. Dziekuje i prosze o odpowiedz Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam Pana serdecznie
po pierwsze bardzo fajny pomysl z tym topikiem po drugie tak jak jedna z forumowieczek zaliczylam przez ostatnie dwa dni ból w okolicy jajnika nie był ciągly lecz raczej jakby ktos mnie klul, kilka razy zabolalo mni kiedy podnosilam noge do góry...poza tym nie mam temperatury ani uplawow niepokoje sie jednak poniewaz zima przez kilka miesiecy mialam potworny bol kregoslupa w okolicy ledzwiowej podejrzewalam ze moze byc zwiazany ze zbyt lekkim ubieraniem sie a takze z nieprawidlowa postawa kiedy siedze przy kompie aktualnie bol przeszedl, przy komputerze nadal czasem siedze ale juz nie tak intensywnie obawiam sie jednak ze moglo to byc zwiazane ze sprawami ginekologicznymi, jak Pan sadzi? aha i jeszcze jedno pytanie, czy normalne jest klucie w okolicy jajnikow kilka dni przed miesiaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berebetka
Ginek, co mi jest, moj okres trwal kilka godzin ..zanim sie skonczyl wykapalam sie w cieplej wodzie i od tej pory ani widu ani slychu, taerz czekam an nastepny ma byc za tydzien, do tej pory bola mnie sutki i odczuwam lekki bol w dole brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia
byłam u ginek i mi przepisał Diane 35 abym nie miała bólów brzucha i wyregulowała sobie okres... wziełam pierwszą tabletke 30marca bo wtedy dostałam okresu,faktycznie brzuch mnie nie bolał,a i okres jakiś taki mniejszy był,okres się skończył po 7dniach,a do tej pory wydziela mi sie właśnie jakiś taki śluz brunatny,na początku myślałam,że to jakieś plamnienia... teraz też brzuch mnie w podbrzuszu zaczyna boleć i piersi... co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iva23
Przy tym opóźnieniu miesięcznym robiłam dwa testy i wyszły negatywne, z tym, że pierwszy robiłam wieczorem (pre-test) zaś kolejny za dwa dni ok południa ale z porannej próbki moczu (quick view) Okresy były tak samo obfite jak te wczesniejsze i trwały mniej więcej tyle samo. Czy jeśli pomimo okresu byłabym w ciąży to jaka byłaby wtedy temperatura ?? Bo mierzę temperaturę i w marcu do 17 dnia cyklu była obniżona 36,2 - 36,6 zaś potem 36,7 - 37,3 ; po czym w 31 dniu cyklu dostałam okres tzn 1 kwietnia. Temp w 1 dc 36,6, potem kolejno 36,3; 36,35; 36,4 ; 37,5; 36,2; 37,2; 36,3; 36,4; dziś 36,15.Proszę o kilka słów na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie spokój
Pani doktor jest zmeczona!!! Dziewczyny, jakie Wy głupie jestescie!!Idzcie do normalnego lekarza!!!Do poradni. Przecież pani doktor za każdym razem pisze, że macie iść do lekarza. To tak trudno zrozumieć? Jestescie naiwne. Nie wiadomo, kto to jest a Wy sie radzicie. Bez sensu.Ludzka glupota nie zna granic jak slowo daję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruuuuuum
Kiedyś mialam bezbolesne ale bardzo dlugie miesiaczki trwajace ok 3 tygodni kazda teraz krwawienie trwa ok 5 dni i miesiaczki sa bolesne (czli chyba norma...) co moglo mi byc jesli gdy mialm te dlugie krwawienia?(to bylo na samym poczatku gdy zaczelam miesiaczkowac) mam jeszcze jedno pytanie:radzilam sie ginekologa ale byc moze powinnam zmienic lekarza bo ten sie nie znal .Mam ciagle zaczerwienienie sromu w okolicy pochwy i miedzy duzymi wargami sromowymi.Lekarz przywidywal uczulenie ale leku KOMAROL nie moge dostac w aptece.Jak moge sobie poradzic? Mam 2 stopien czystosci pochwy.Mialam tez stosowac TATUM ROSA ale to nie pomoglo moze tylko zmniejsza swedzenie.Lekarz stwierdzil ze mozna powiedziec ze jestem zdrowa,ale ja sie zle czuje!!Moze on sie nie zna?moze jest gorzej wyksztalcony?Stosowalam tez VAGOSAN .cO MOGE ZROBIC Z TYM UCZULENIEM W MIEJSCU INTYMNYM POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość All by myself.........
Hej !! Powiedz prosze jaki zabieg usuwania nadżerki uwazasz za najlepszy dla kobietki 20 letniej , nadzerka jest niewielka podobno... Poza tym pytanie nei na temat , troche smutne:dlaczego wielu ginekologów oszukuje dziewczyny ,ze nie jest to zabieg refundowany???....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
Mam pytanie: jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze w 6 dniu cyklu (regularne 28-30 dni), kiedy nie doszlo do wytrysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tym czosnkiem
Ginek, napisz proszę co sądzisz o tym czosnku jak cud lekarstwie na grzybicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalala
Ja mam pytanie a mianowicie:dzisiaj wzięłam swoja pierwszę tabletke antykoncepcyjną(cilest)o godzinie 17-tej i chciałąbym wiedziec czy mozna przesunać pore zazywania tabletek?Wolałąbym je zazywac wieczorem gdzies tak ok.22 bo o 17-tej bvardzo często nie ma mnie w domu,latam gdzieś po mieście i nie zawsze będę mogłą pamiętac o zazywaniu tabletek.Czy moge przesunać pore zażywania tabletek,jeżeli tak to jak?Nagle zaczać brac tabletki o 22 czy przesuwac je stopiniowo no.codziennie o godzine do przodu? (to moje pierwsze w zyciu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych) Bardzo prosze o odpowiedź:-) Z góry dziekuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalala
Ja mam pytanie a mianowicie:dzisiaj wzięłam swoja pierwszę tabletke antykoncepcyjną(cilest)o godzinie 17-tej i chciałąbym wiedziec czy mozna przesunać pore zazywania tabletek?Wolałąbym je zazywac wieczorem gdzies tak ok.22 bo o 17-tej bvardzo często nie ma mnie w domu,latam gdzieś po mieście i nie zawsze będę mogłą pamiętac o zazywaniu tabletek.Czy moge przesunać pore zażywania tabletek,jeżeli tak to jak?Nagle zaczać brac tabletki o 22 czy przesuwac je stopiniowo no.codziennie o godzine do przodu? (to moje pierwsze w zyciu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych) Bardzo prosze o odpowiedź:-) Z góry dziekuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mój problem wygląda następujaco: od 3 lat biorę tanletki anty najpierw było to Novynette później Microgynon21, obecnie Jeanine. Po Novynette przytyłam 8 kg w ciagu 2 lat, biorąc Microgynon i Jeanine waga ta się utrzymuje. Postanowiłam więc zrzucić kilka kilogramów.Efekt jest ale tylko na twarzy, tzn. schudłam na twarzy i nigdzie indziej, mimo tego że codziennie ćwiczę ok 500 brzuszków, mój brzuch nadal jest wielki, tzn. jakby napuchnięty, pupa tak samo.Ogólnie jestem napuchnięta.Więc postanowiłam zrobic badania czy wszystko w porządku. Tylko niewiem czy mam iść do lekarza ogólnego czy ginekologa aby dostać skierowanie na badania. Prosze powiedzcie mi czym to moze byc spowodowane ijakie badania mam zrobić??? Potraktujcie sprawę poważnie.Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piłeczka
Mam dylemat a wiec bralam tabvletki antykoncepcyjne jeanine ale byly nie odpowiednie dla mojego organizmu dostalam recepte na Harmonet ale nie wiem czy mam harmonet wziasc normalnie tak jak bym nie zmieniala tabletek czyli po 7 dniach czy zaczekac na miesiaczke i na nowo rozpoczac branie tabletek tak jak bym wczesniej ich nie zarzyweala Kurcze jakie to skomplikowane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi20
Okres spoznia mi sie 14dni(zawsze byl regularny co 26 dni)jest chyba prawdopodobienstwo zajscia w ciaze(stosunek przerywany w dni płodne).Bylam u lekarza i przepisal mi luteine(bralam przez 5 dni po 2)na wywolanie okresu.I kazal czekac.od jakiegos czasu zauwazylam ze czesto (czesciej niz przedtem)oddaje mocz;i jem duze ilosci slodyczy, mam podwyzszona temperature ciala(moze to nerwy??)I jeszcze takie dziwne przeczucie ze jednak chyba to ciaża. Robilam test 3 dni temu i wyszedl negatywnie(jesli nie ciąza to co to może byc??)tym sie martwie najbardziej--ze moge byc na cos chora.Lekarz kazal mi sie zglosic po uplynieciu 10 dni od ostatniej tabletki(czyli za tydzien) czy moge isc wczesniej zeby sie dowiedziec czy tyle mam czekac.prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIULKA
A ja mam taki problem że stosowane przeze mnie (kilka rodzajów) tabletki antykoncepcyjne obniżają moje libido, i to bardzo .Więc , chciałabym wiedzieć czy są takie , które nie powodują takich problemów, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia
a ja mam takie pytanko! od jakiegos czasu zauwazylam dziwne uplawy! biale!! jakby serowate! i tydzien temu mialam swiad pochwy ale tylko prezz okolo 3 dni i samo przeszlo! czy to moze byc grzybica? i czy moze miec jakies konsekwencje? bede wdzieczna za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi-mi
mampytanie : jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w pierwszym cyklu owulacyjm po porodzie . Domyślam się, że takie jak zwykle ale łudzę się, że może jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny. Nie zadawajcie głupich pytan. Wykorzystajcie to, ze ktos fachowo wam odpowiada, bo Ginek sie wkurzy i stąd pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde
a ten Ginek to gdzie dzisiaj jest ? .pacjentki czekają !!!, NFZ jej nie zapłacił i gabinet zamknęła czy co jest do cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia25
witam jeżeli jest taka możliwość to chciałam z niej skorzystać i zapytać odnośnie tego iż spóźniła mi się miesiączka o 8 dni oczywiście zrobiłam sobie test ciążowy bo zwykle mam regularne miesiączki ale wyszedł negatywnie no i wszystko byloby ok ale nie minęły 2 tygodnie i zaobserwowałam taki brązowawy śluz i to mnie zaniepokoiło ale po 3 dniach wróciło wszystko do normy oczywiście umówiłam się na wizyte do lekarza ale to dopiero za kilka dni i cały czas o tym myślę czy może mi pani cos powiedzieć na ten temat czy to coś groźnego? bardzo się martwię a tak na marginesie moja ostatnia wizyta u lekarza była pół roku temu i wzystko było ok czy to grozi niepłodnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×