Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Gość 192114
Zdaje sobie sprwe ze mi nie pomozesz,ja tylko pisałam a ty potwierdzasz ze akurat te sprawy sa trudne.Mam jeszcze pytanko.Zapewne tylko twój maz pracuje-jak wychodzicie z tymi wszystkimi ubezpieczeniami,bo z tego co sie orientuje troche kasy chłona.No i jeszcze jedno-Czy żałujesz ze wyjechałas pomimo ze na poczatku było ciezko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reno_31
jest może tutaj ktoś z Dusseldorfu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maya 70
hej.jest ktos z Berlina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maya na topiku polki
mieszkajace na stale w niemczech - dziunia mieszka w berlinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze nie bylam tu sto lat pozdrawiam wszystkie podam wam link na dobra strone dla tych co sa tu swierzo w DE http://www.sozpol.eu/ jak macie pytania to pytajcie-postaram sie odpowiedziec usmieszka-pozdrawiam maremarie-co u ciebie? czy sie pogniewalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solee
Halöchen! a kto z okolic Reutlingen niedaleko Stuttgartu??jeszcze nikogo nie znalazlam albo zle szukalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solee
oo Micka ty z mojego rocznika!ale fajnie chociaz jedna,nie jestem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK_________Miasto_________ W NRF?_______WIEK______DZIECI____ZAJECIE Asia1987_____Hamburg________2 miesiace____19 lat Cludi_alb____ Münsingen BW___ 3 lata________ 24 lata Malutka_de___Bad Urach_______5 lat _________24 lata____1 dziecko (ur24.10.05) lila25__Traunreut(bei München)_1 rok__25 lat__bezrobotna tymcz. Maremarie___ Stuttgart(Steinenbronn)__9 lat___29 lat Micka__bei Pforzheim__10lat_32 lata__1 dziecko -2l__Sachbear./bis 11.07 Erz.Url. Naneczka_____München________7 lat_________ 31 lat Sylwia1980____Hamm(NRW)____ 6 miesiecy____ 25 lat__dzeci 0__mgr ekonomii__zajecie:uczestnik kursu j.niem Tofi_Bremen__Kassel__________ 1rok__________27 lat Usmieszka____Tübingen (Weil)__ 3 lata________ 26 lat 22latka_______Flensburg_______ 2 lata________22 lata Winogronka___Sulzbach/Saar____1 rok_________44 lata Anulka26________Köln chantal________Aachen Urodzinki: Micka_________18.08.74 Naneczka______17.08.75 Usmieszka______07.11.80 Sylwia1980______31.12.80 lila25__________16.08.81 Malutka_de_____10.11.81 Cludi_alb_______28.07.82 TE osoby sa z BW Cludi_alb____ Münsingen BW___ 3 lata________ 24 lata Malutka_de___Bad Urach_______5 lat _________24 lata____1 dziecko (ur24.10.05) Maremarie___ Stuttgart(Steinenbronn)__9 lat___29 lat Micka__bei Pforzheim__11lat_33 lata__1 dziecko -2,5l__Sachbear./bis 11.07 Erz.Url. Usmieszka____Tübingen (Weil)__ 3 lata________ 26 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bita smietana
🖐️ szkoda ze nie ma nikogo z okolic krefeldu (NW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilmer30
hej! witam z NWR - Dusseldorf jestem tu od dwóch miesięcy,pracuje,mieszkam i poznaje nowe miejsca,jestem otwary na nowe znajomości. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilmer30
witaj marylou:) jesteś z NWR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilmer30
coś NRW słabo się udziela,a podobno tutaj najwięcej Polaków mieszka... no więc, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilmer30
marylou,ignorancja pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze wrocilam a wlasciwie moje cialo Love Porade....................... to trzeba zobaczyc ,taxifahrer dowiozl mnie to punktu i musialam busem jechac ,wszystkie drogi zamkniet ale sie wyzylam :classic_cool: ide 😴 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest.
czy ktos wyrabial ostatnio niemieckie papiery.ciagle slysze rozne wersje.jedni zeby dostac niemieckie obywatelstwo maja egzaminy a od innych slysze ze nic takiego nie ma.jak sie chce to sie dostaje.pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NRW
jak to jest. czy ktos wyrabial ostatnio niemieckie papiery.ciagle slysze rozne wersje.jedni zeby dostac niemieckie obywatelstwo maja egzaminy a od innych slysze ze nic takiego nie ma.jak sie chce to sie dostaje.pomocy.... Obywatelstwo na podstawie ze mowisz Perfekt po niemiecku???? Te egzaminy z tego co ja wiem sa dla Turkow ktorzy zyja juz tu latami albo sie urodzili ,dla Polakow tu teraz przyjezdzajacych na stale oprocz udowodnienia " Ze jestes niemcem" musisz zdac "egzamin" z jezyka i wedy jak zdasz to MOZE otrzymasz!! Kiedys byly kursy nauki niemieckiego oplacane przez miasto,teraz musisz sam oplacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest.
oj zle mnie zrozumiales.ja tez tu jestem 17 lat.ozenilem sie z niemka.tyle ze jestem na polskich papierach.a teraz chce wyrobic niemieckie papiery.wiadomo ze z jezykiem nie mam klopotow,ale obywatelstwa nie mam.oto mi chodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna dlon23
obywatelstwo: ja zdawalam egzamin z jezyka i polityki, a kolezanka doatala za friko--to zalezy od Bundeslandu i baby ktura w biurze siedzi powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem bez jaj....
co znaczy za friko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz dla jak to jest
paszport niemiecki dostaniesz bez problemu Twoja zona jest przeciez Niemka a i ty mieszkasz tu od 17 lat.Wiem dobrze bo ja jestem w podobnej sytuacji mieszkam tutaj 16 lat ina wiosne dostalam niemiecki paszport,bez zdawania zadnych egzaminow i innych bzdor.I jeszcze jedno. Jezeli zdecydujesz sie zatrzymac polski paszport to formalnosci beda trwaly krocej,zrzekajac sie polskiego obywatelstwa czekasz dluzej bo idzie to przez Polska Ambasade.Powodzenia iserdecznie pozdrawiam.B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×