Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Gość pytajka2587
jest tu ktos z Koblenz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeen
Hej, ja jestem z Frankfurtu nad Menem. Ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBubu
Ja mieszkam w BW, niedaleko Villingen-Schwenningen, miasteczko nazywa sie Wehingen. Pracuje przez leihfirme, nie wiem ile jeszcze tutaj pociagne, nie mam tu w nikim oparcia,wogole nie mam znajomych, nie mam motywacji do nauki jezyka, chociaz chcialabym skonczyc jakis porzadny Kolleg. Nie wiem czy nie jest juz za pozno, mam juz 26 lat.. Nie wiem czy wracac do PL,czy zostac tutaj i probowac sobie ulozyc zycie, jestem juz w Niemczech 1,5 roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinchen
Hej BuBu ja jestem rok, ale wracam na 90 % do Polski w przeciągu dwóch miesięcy. Mam dość. Pewnie pracujesz fizycznie skoro nie znasz języka, ja znam niemiecki b. dobrze a mimo to nie czuję się tu dobrze, pracowałam w biurze ale krótko, od wielu miesięcy szukam pracy, ale Niemcy faworyzują swoich, w dodatku w tym rejonie to na pracę w biurze marne szanse, bo tu sami rolnicy i fabryki, gdzie szukają na produkcję, a mnie to nie interesuje, zatem sama rozumiesz. Co cię przywiało akurat tu? Ja to przez przypadek tu trafiłam, wolałabym mieszkać w większym mieście, ale zwijam się do Polski, tam się czuję u siebie, tu nigdy bym się nie czuła u siebie, a kasa to nie wszystko, wolę żyć skromniej a szczęśliwie, tu szczęśliwa nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sratutu
robi ktos ausbildung w niemczech albo pracuje na minijob? gdzie szukac takiej pracy ? sa jakies agencje co pomagaja zbnalesc cos odpowiedniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipi
Hej:) czy jest tu ktoś z okolic Koblenz??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie przeprowadziłem do takiej małej dziury i nie mam tutaj znajomych, siedzę z dzieckiem sama, czekam aż pójdzie do przedszkola to ja czmycham do pracy bo w domu nuudaaa!!! Okolice bergheim nrw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z bad soden
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×