Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wioleta

TORBIEL NA JAJNUKI

Polecane posty

Gość wioleta

Poszukuję osób które mają lub miały torbiel na jajniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIOLETA
bOLI MNIE PO RAWEJ STRONIE NA WYSOKOŚCI JAJNIKA BYŁAM U LEKARZA I POWIEDZIAŁ ŻE TO TORBIEL NA JAJNIKU O WIELKOŚCI 3 CM. PRZEPISAŁ MI STEDRIL I CO DALEJ? JESZCZE GO NIE BRAŁAM NIE WIEM CZY TO NAPEWNO TORBIEL MOJA KOLEŻANKA POŁÓŻNA POWIEDZIAŁA MI IŻJEŻELI MI NIE POMOŻE STEDRIL KONIECZNA JEST INTERWENCJA HIRURGA BO BYĆ MOŻE TO COŚ GORSZEGO-NIC NA TEN TEMAT NIE WIEM A I JESZCZE MOJA RODZINA OBCIĄŻONA JEST GENETYCZNIE-RAK!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radziłabym skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem. Ja miałam torbiel na jajniku, najpierw brałam Turinal, ale niestety nie pomóg, zmieniłam lekarza i od niego dostałam tabletki anty, brałam pół roczku, torbiel zniknęła. NIe martw napenwo to nie jest nic złego, miałaś robione usg ? jeśli nie to popros lekarza o skierownie Cię na nie. Bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malusia ma rację! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwosci, zmień ginekologa. Ja miałam torbiel 6 cm i obeszło się bez skalpela! Brałam hormony, antybiotyk i czopki. Musiałam leżeć w łóżku przez dwa tygodnie, robić ciepłe kąpiele w soli ciechocińskiej a zimą mogę zapomnieć o stringach ;) Jajników nie wolno przeziębić! Torbiel zniknęła ale jajnik nadal mnie pobolewa(podczas dni płodnych i miesiączki) .Moja ginekolog twierdzi,że wszystko jest ok. Zamierzam więc zmienić lekarza i zrobić USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO_TYLKO_JA
Też miałam "pryszcza" na jajniku, około 4 cm. Dostałam najpier Gravistat potem Microgynon. Po 9 miesiącach torbiel sama się wchłonęła. A objawy jakie miała, z którymi poszłam do gina: 1. Rozregulowanie cyklu (co 2 tygodnie lub co 6 okres) 2. Bardzo bolesne miesiączki 3. Bolesnośc w okolicy jajników podczas owulacji, bardziej na prawej stronie (tam gdzie była narośl). Nie wpadaj w panikę. Zażądaj usg i będzie wszystko jasne. Ale nie lekceważ, nie leczona torbiel może bardzo "narozrabiać". NIe chcę cię straszyć, ale znam dziewczynę, która straciła jajnik z tego powodu. Nie wpłynęło to jednak na jej płodnośc. Ma córcię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioleta
ja już mam dzieci dwoje po za tym robiłam USG i jest torbirl wielkości 3 cm boję się żę to może być coś gorszego a tak wogóle to nigdy nie brałam hormonów a przepisał mi Stedril30 nic nie wiem na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnna
Ja miałam 6 stycznia wykryło usg (przedtem polało mnie w podbrzuszu jak nie wiem co) Paskudztwo było spore 4 cm. 3 miesiące brałam diane-35 i znikł tuz przed wielkanocą byłam na kontroli i nie ma ciesze sie bardzo z tego powodu i Tobie równiez zycze takiego zakończenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam torbiela 7x8 cm i tez obeszlo sie bez skalpela...co prawda bylam juz umowiona na wizyte w szpitalu na zabieg ale torbiel sie wchlonal..wystarcza dobre leki i dobry lekarz...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jajnuuuuuuuuuk
????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duda102
Hej dziewczyny. Prosze o rade . W zeszlym tygodniu bylam na usg u ginekologa. Usg wykrylo cyste wielkosi 3 na 4 cm , bardzo sie tym zdenerwowalam tym bardziej ze satlo sie to w czasie moich staran o dzidzie:( Ciagle nie mam okresu - choc to 42 dzien cyklu,a 2 tyg wczesniej maialam dziwne krawienie - bardzo brazowe. Zaczynam sie juz powaznie martiwc bo czekam na okres zeby sprobowac tabletek i zbic ta cyste ale okresu nie widac;( co wiecej starsznie mam nabrzmiale podbrzusze, chodze do lazienki co 20 minut i ma biala wydzielnie...zrobilam test na ciaze i jest niegatywny.. co to jest? co robic? isc na wywolanie miesiaczki? prosze poradzcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tersia
Miałam torbiel na jajniku ale zbiegło się to razem z ciążą pozamaciczną więc wszystko usunięto za jednym zamachem. Było to około 20 lat temu. Po kilku latach trafiła sie torbiel na drugim jajniku miała wielkość mandarynki. Ucisk przeszkadzał mi , bolało. Umówiłam sie na zabieg ale okazało się ,że torbiel wchłoniła się. Obeszło się bez interwencji skalpela. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dziewczyny,ja jestem w drugim miesiącu ciązy i na ostatnim USG dopochwowym wykryto u mni torbiel,tez około 3cm,lekarze powiedzieli,ze przy ciązy to naturalne i nie mam się czym denerwowac,bo torbiel wchłonie sie sama wkrótce..Czy zadna z Was nie miała takiej sytuacji przy USG?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam taka sama sytuacje .3 dni temu wykryto u Mnie torbiel na lewym jajniku, bylam wlasnie w 2 miesiacu ciazy. Doszlo do samoistnego poronienia. Zrobili Mi zabieg usuniecia zarodka. Teraz musze isc na leczenie torbiela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja miałam torbiel o nazwie teratoma. Leczyłam go pigułkami anty- jednakże i to nie pomogło. Urósł do 9cm. Końcem końców musiałam mieć go usuwanego chirurgicznie. Okazało się, że jajnik do którego przytwierdzona była owa torbiel był obumarły. Usunęli mi go także. Mimo wszystko w rok po operacji zaszłam w ciążę i w następstwie urodziłam zdrowego chłopca. Także bez załamek kobiety. Z tym można żyć! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duda102 - u mnie niestety takie cuda dzieją się systematycznie - aby przerośnięte pęcherzyki graffa pomyślnie się wchłaniały lekarz przepisał mi PrimolutNor - jest ok, @ w terminie. Niestety co cykl mam to samo :( dlatego teraz to już tylko laparoskopia :( ale nie takie rzeczy kobiety są w stanie znieść dla maluszka - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×