Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość nadja00
byłam dziś sie zapisac na hsg na samom mysl za sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, ja robiłam HSG w piątek. Niestety strasznie mnie to badanie bolało. Okazało się, że mam jeden jajowod niedrożny, a drugi drożny, (choć naprawdę wydaje mi się, że mi go udrożnili w czasie badania, bo bolało ogromnie, a przy drożnych podobno tak nie boli). Minęły 4 dni, a ja jednak ciągle krwawię. Nie wiem czy to takie normalne, bo w przychodni poinformowali mnie, że krawawienie powinno ustąpić po 1 lub 2 dniach. Dodatkowo bardzo mnie ten jajnik boli. Nie wiem co robić :( Czy któraś z Was miała podobnie? Lekarka poinformowała mnie, że po 2, 3 dniach mogę rozpocząć znów starania o dziecko - co uczyniłam, ale teraz mam obawy, czy to była słuszna decyzja, bo czytałam, że niektóre dzieczyny zaszły po HSG w ciąże i poroniły, bo podobno nie można od razu po :( Jeśli któraś z Was była w podobnej sytuacji proszę niech napisze co i jak jeśli tak mnie ciągle boli. bo się bardzo martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
JA MAM MIEC ROBIONE W SZPITALU CIEKAWE JA TO ZNIOSĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
a ile kosztuje hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula0007
Nadia jak masz skierowanie od lekarza do szpital to nic nie płacisz chyba ze w klinice to wtedy płacisz i zalezy jakiej bo kazda sie inaczej ceni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
viera1 z tym krwawieniem to indywidualna sprawa, ja miałam tak tylko w dniu badania (wyszło ze wszystko ok), moze przez to ze ci udrażniali ten jajowód to teraz dłużej krwawisz? najlepiej zgłoś sie do swojego lekarza i on ci powie czy to normalne. a co do bólu jajnika-mnie bolały ponad 2tyg. zwłaszcza jak coś dźwigałam albo przy innym wysiłku fizycznym. Niektórzy mówią zeby sie starać od razu w tym samym cyklu, inni że nie bo pęcherzyki jednak sie napromieniują od robienia zdjęcia rtg i nie są zdolne do zapłodnienia, ale to chyba nie ma reguły. My z meżem staraliśmy sie w tym samym cyklu choć badanie miałam na 3dni przed owulacją, ciąży brak za to pojawiła sie cysta i musze brac tabletki-ale to indywidualnie trzeba na to patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O a co to ta cysta? Czy to się robi jak się próbuje zaraz po HSG? Trochę mie to niepokoi :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
jest takie straszne czy da sie wyczymac ja mam dostac znieczulenie pomorze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
wezme sesobą jeszcz NOSPE MOŻE POMORZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadja00 to, że mnie to badanie bolało, nie znaczy, że tak wszystkie dziewczyny mają. Na badaniu na którym byłam wychodziły dziewczyny z uśmiechem i mówiły, że straszne to wcale nie było. Poza tym, jeśli będziesz miała znieczulenie, to tym bardziej nie powinnaś się obawiać bólu i wydaje mi się, że nie ma co się bać. Uszy do góry i trzymam kciuki :))) Bądź dzielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja krwawiłam przez 3 dni,a były drożne oba.trochę mnie pobolewały jajniki ale do zniesienia,gorzej było po zabiegu dostałam głupiego jaśka i jak puszczało to mój organizm ciężko to znosił przez dwie godzinki nie byłam w stanie otworzyć oczu ani się poruszać,zabieg miałam o 10 a podniosłam się ok 14, dobrze że mój mąż był ze mną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
witajcie! a jak sie trzeba sie przygotowac mi powiedzieli że trzeba tylko na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
viera1 dzięki moze nie będzie tak zle pozdrawiam buziaczki:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
kurcze tyle sie naskrobałam a widze ze mojego posta nie ma:/ więc od początku viera1 cysta to to prostu pęcherzyk który nie został zapłodniony i nie wchłonął sie z poprzedniego cyklu(a powinien zniknąć)-dlaczego? nie mam pojęcia, podobno tak sie czasem zdarza, nawet do 3razy w ciągu roku jest to uważane jeszcze za zjawisko normalne. nadja00 odczucia w trakcie HSG zależą przede wszystkim od tego jaki kto ma wysoki próg wytrzymałości na ból, patrzac na mój przypadek i posiłkując sie innymi przykładami przeczytanymi na forach moge stwierdzić ze jeśli jajowody są drożne to ból jest porównywalny do tego w czasie miesiączki, po prostu czuje sie to rozpychanie jajowodów kontrastem i to jest nieprzyjemne. Ale ze mną była tez dziewczyna któa miała drożne a bolało ją bardzo mocno-więc to pewnie była kwestia znoszenia bólu. Co do przygotowanie: najważniejsze to być na czczo, mieć skierowanie i dowód osobisty, weź piżamke i kapcie na przebranie, podpaski i to w zasadzie tyle. Ja miałam jeszcze robione w szpitalu ogólne badanie ginekologiczne+usg, założyli mi wenflon by podać znieczulenie i potem kroplówke z glukozą by dojść szybciej do siebie. helenka1 ja tez zniosłam fatalnie głupiego jasia, leżałam jak pasztet na tym szpitalnym łóżku przez 4h zrywajac sie tylko do łazienki by zwymiotować (niestety kilkakrotnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
bardzo dziękuję dziewczyny za rady i otuchy już sie tak nie boję buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
a za znieczulenie sie placi? bo niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenk1
ja miałam w szpitalu z ubezpieczenia i za nic niepłaciłam,zgadzam się że każda inaczej to badanie przechodzi ja miałam drożne oba i strasznie bolało i to nie jak @,i zemdlałam.ale teraz jak o tym myślę to bez wachania poszłabym jeszcze raz,po za tym tłumaczyłam to sobie tak że jak chcę urodzić dziecko to i to przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
to zobaczymy jak ja to zniesę ,trzeba to znieś i będzie dobrze mówię sobie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam oba niedrożne, podawali kontrast dwa razy :(, ale przepchali bolało bardzo mocno ale da sie wytrzymać, nie ma sie czego bac, w lewym jajowodzie szybciej puściło i to zdecydowanie mniejszy ból był natomiast prawy to rzeczywiście mnie bolało bardzo, ale to chwilę wiec napewno dasz radę :) najlepsze co moze być to potem usłyszeć ze DROŻNE!!!, i tego ci życzę. i weź koszulę, zdecydowanie lepsza niz pizamka, tak myśle no i musialam też mieć taki podkład na łóżko, ściskam kciuki, ja teraz czekam ze @ nie przyjdzie i mam nadzieje ze nam sie udało, hsg miałam w zeszłym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
mam pytanie czy hsg moze byc wygonane w 10 dniu?? bo mam już termin i niewiem czy nie za póżno proszę poradcie mi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
możesz mieć wtedy to badanie, zaleca sie do 11dnia cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
bo pdobno ma byc 8 dni a ja bede miala 10 wiec niewiem czy zmienic termin czy moze byc bardzo sie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
Ja dzis bylam u ginki, nie pytajcie ile dziewczyn z brzuszkami dzis tam bylo, bo mialam wrazenie ze wszystkie procz mnie... a wiec moje jejeczka jeszcze dojrzewaja i w piatek rano ide na zastrzyk z pregnylu,znow uslyszalam o swoich torbielowatych jajnikach i o laparoskopi, jeden jajnik to mi napewno nie pracuje bo pecherzyki sa tylko jak zwykle na lewym a prawy wiecznie sobie odpoczywa...coraz bardziej trace nadzieje ze te cale staranka zakoncza sie pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
nadja a lekarz ci nie podał jakiegoś konkretnego terminu? mi sie pytał kiedy powinnam dostać miesiączke i sam zapisał na termin. kasiula nie możesz sie załamywać i poddawać. najwazniejsze że ten lewy jajnik stale pracuje (bo kiedyś słyszałam że owulacja jest niby na zmiane raz z jednej rtaz z drugiej strony), ja tez mam przeważnie z lewej strony owulke choc oba pracują-nie wiem od czego to zalezy. trzymam kciuki za twoje pęcherzyki by jakis przekształcił sie wkrótce w fasolke:) Ja wcinam tabsy na cyste i mam nadzieje ze zniknie to dziadostwo jak najszybciej bo temp. za oknem sprzyja częstemu ogrzewaniu sie we wyrku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
lekarz powiedział mi ze ma byc 8 dni to muszę przenies termin na wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
hmm moim zdaniem nie ma to takiego znaczenia, ale skoro lekarz zalecił ci by był to 8dc no to przenieś termin badania, z tym ze nigdy nie jestes pewna czy w nastepnym cyklu miesiączka sie nie spóźni albo nie przyjdzie wczesniej i znów bys musiała zmieniać termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadja00
właśnie teraz wcześniej dostałam i trochę pozmieniała mi plany . A wyniki dostaje sie od racu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
dziekuje myszka za mile slowa:) nadja ja mialam w 10dc,wazne zeby bylo przed owulacja,po wyniki przyjechal pare dni pozniej lub nawet trydzien pozniej, w dniu badania dowiedzialam sie tylko ze sa drozne i dostalam plytke ze zdieciami jak sie tam kontrast rozlewal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magggda
Dziewczyny, proszę Was z całego serca NIE TRAĆCIE NADZIEI!! Czasami po prostu trzeba trochę dłużej poczekać nawet z uwagi na chorobę cywilizacyjną. W pełni zdrowym dziewczynom nie zawsze od razu się udaje, a co dopiero tym, które mają realne zdrowotne problemu (wliczając w tę grupę mnie). Trzymam kciuki, co chwilę tu do Was zaglądam i czekam na dobre wieści!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×